HET INBRAAK-MYSTERIE BLIK DOOR HET WERELD Sterke verandering in Israël van de mentaliteit VENSTER Schilderij uit kerk gestolen tamboer Bedreigde vogelsoorten in Europa Melk drie cent per liter duurder Verhoging van de omroepbijdrage ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 mei 1977 Nr. 22094 7 Hel is uiteraard onvoorspelbaar hoe de Israëlische, verkiezingen over enkele weken zullen uitvallen. Maar de kampagnes van nu tonen wel aan dat in de mentaliteit der kiezers heel wat is veranderd. Iets wat irién waarschijnlijk het beste kan toe schrijven aan de laatste oorlog die nogal hachelijk verliep. Niet dat dit hel zelfvertrouwen zo heeft aange tast, het geloof in eigen kracht. Maar wel is het cle Israëli's duidelijker geworden dat de Arabische buren niet de greop meer zijn die men te voren zo duidelijk om zijn verdeeld heid kon minachten. Dat anders be zien van de traditionele tegenstan der heeft echter ook lot gevolg dat men de eigen situatie anders en scherper is gaan beoordelen. Schandalen over de bankrekening in het buitenland van Rabin en Eban zijn dit keer harder gevallen dan ze in vroeger jaren zouden zijn aange- kotnen. De vergrijpen waarom het hier gaat zijn fiscaal fout maar niet van een omvang dat men er in Is raël met de oren van staal te klap peren. Maar ditmaal meer dan voor heen ziet men zulke voorvallen als symbolisch voor het falen van alle voorgaande regeringen, wat uiter aard vooral de arbeiderspartij met zijn grote rol sinds de stichting van de slaat wordt aangewreven. Hel is nu voor iedereen duidelijk dal wat militaire overwinningen altijd on voldoende geweest zijn voor een de finitieve oplossing van de problemen. Het was natuurlijk nodig geen mi litaire nederlaag te lijden, maar dal daarna het winnen van de vrede niet lukte kan men moeilijk alleen ■maar zien als een fout van de andere partij. Misschien zal niemand de toenmalige regeerders verwijten dal ze niet hebben voorzièn dat geslaag de olieboycot tot gevolg heeft gehad dat diplomatiek de kaarten geheel anders zijn komen te liggen. Dat dit gebeurd is daarover hoeft niemand te twijfelen: de Amerikaanse steun is Israël wel niet kwijtgemaakt maar even duidelijk is dat die steun gema tigder moet zijn dan ooit omdat Washington geen zin heeft voor Is raël de vriendschap met de Arabi sche landen te verspelen. Een poli tiek der VS waarin geen Israëli met enig begrip voor wat in de wereld le koop is verraad kan zien. Moderniteit Maar wel kan de vraag rijzen of de voorgaande regeringen niet te veel vertrouwd hebben dat de zaak wel goed zat en daarom minder dan nodig was hebben gewerkt om de verdere ontwikkeling zo gunstig mo gelijk voor Israël te laten zijn. En als men dat toch met verwijlen bezig is dun is er in de interne situatie ook genoeg le laken vooral, voor de genen dié geloven dat de staal Is raël zijn suksèss.én altijd te danken heeft gehad aan het strak volgen van de socialistische getinte Zionistische ideeën van de begintijd. Iets waarin nogal wat steken zijn gevallen, mis schien niet direkt door toedoen of nalaten van de arbeiderspartij, maar wel onder hun verantwoordelijkehid toen zich eèn typisch Westerse in dustriestaat ging ontwikkelen die. door moderniteit veel verloor van wat. het aan volkomen eigens bezat. Die ontgoocheling met de mannen van tot dusver ziet men ook in de opkomst van politici als de archöloog prog. Jigael Yadin, die als generaal ook roem oogstte in de Jom-Kïp- poer oorlog. Zijn aanpak is.de eigen natie bit- Flitsen uit het buitenland SALZBURG. De Sowjet-Unie heeft de „Club van Londen", waarin vijftien landen zitten die technologie op het gebied van kernenergie ex porteren, voorgesteld om slechts naar die landen nucleaire technolo gie èn installaties en splijtstof uit te voeren die een volledig inzicht op de gehele splijtstof cyclus toelaten. CORK. Dc tien Nederlandse schip pers van de hektrawlers, die afgelo pen vrijdag waren gearresteerd we gens vissen in „Ierse" wateren, zijn woensdagochtend om 10.30 uur (11.30 uur Nederlandse tijd) door de dis- trictsrechtcr in Cork op borgtocht vrijgelaten. De borgsom bedroeg honderd pond per persoon. BRUSSEL. De Europese Commis sie, het „dagelijks bestuur" van de Europese Gemeenschappen, heeft besloten Groot-Brittanmë een le ning te verstrekken van 18 miljoen pond sterling. Dat geld wordt ver strekt op basis van het verdrag van de Europese Gemeenschap voor ko len en staal. tere en harde waarheden voor ogen te houden, waarbij hij desnoods ak- septeert wat hij onaangenaam vindt maar helaas waar. Hij is geen voor stander van hel afstaan van de be zette gebieden maar hij stelt nuch ter vast dat er och geen ontkomen aan is. Dan ook niet wachten lot het afgedwongen wordt maar er nu het beste van maken ivat ervan te maken is. Nu is er wellicht iets in ruil voor te krijgen, zo geen vrede dan toch iets wat er het meest op lijkt en dat is beier dan na eindeloos geharrewar het gebied toch kwijt le raken waarbij de andere partij niets hoeft.te geven maar ivel bitterheid voelt dat over een logische zaak zo lang is gekissebist. Een dergelijke hardheid en nuchterheid in het oor delen over zaken die een haast re ligieuze gevoeligheid hebben gekre gen is het kenmerk van Yadin, die dit in nog sterkere mate toepast op de zuiver interne zaken van de staat waarom die niet is geworden wat ze had moeten worden. Dit wil niet zeggen dal Yadin regelrecht aan koerst op een overweldigende stem buszege. Maar dat hij met één im posante lijst kandidaten (waaronder nog meer hoge officieren) voor de dag kan konten en dat hij voor voilé zalen zijn onplezierige redes houdt, dat nog maar kort geléden onvoor stelbare tekent de geestelijke veran deringen die in Israël wel degelijk aan de gang zijn. SAN FRANCISCO. Het staat op het Ogenblik vast .dat zbnne-energie binnen vijf jaar zodanig geprijsd is dat het kan concurreren met andere vormen van energie. Dit is dé stel lige overtuiging van het hoofd van het Amerikaanse FedeTalë Bureau voor de Energievoorziening (FEA). John O'Leary. WENEN. De Amerikaanse vice- president Walter Mondale zal op 19 en 20 mei besprekingen voeren met d'e Zuidafrikaanse premier John Vor- ster. De ontmoeting zal plaatsvinden in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen. Dit is bekendgemaakt door de Oos tenrijkse premier Bruno Kreisky. NIEUW DELHI. De Dalai Lama. de in ballingschap levende geestelijk leider van de Tibetanen, zal niet ingaan op het Chinese aanbod terug te keren naar Tibet „indien hij zich oprecht voegt in het moederland en dc kant van het volk kiest". BRUSSEL. De (rokende) burgers van de negen EG-Lahden hebben blijkens de laatste gegevens (Cijfers van 1975) 400 miljard sigaretten ge- róókt. De campagnes tegen het ta baksgebruik blijkén vrij wél geen zoden aan de dijk te zetten. VLEUTEN, 5-5. De prijs vau melk gaat drie cent per liter omhoog, waardoor dc prijs voor een liter ver pakte melk op f 1,03 komt. Het bestuur van het produktschap voor zuivel heeft hiertoe donderdag een verordening vastgesteld. Bij deze verhoging is de prijsstijging van één cent per liter inbegrepen, waartoe het produktschap eerder had beslo ten. Advertentie NEW YORK. De Amerikaanse dc loop van de jaren duizenden kilo's commerciële kerncentrales zijn in hoogverrijkt uranium en plutonium „kwijtgeraakt", zo heeft de Ameri kaanse rekenkamer bekendgemaakt in een rapport aan het congres. MADRID. Twee politieagenten die voor een bankgebouw in Madrid do wacht hielden zijn door onbekenden van een auto uit beschoten. De twee mannen zijn niet verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. WASHINGTON. De Verenigde Staten en China voeren momenteel besprekingen om een aantal weder zijdse financiële eisen te regelen. De ze kwesties vormen een' belangrijke hinderpaal voor de totstandkoming van normale betrekkingen, zo heeft het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken bekendgemaakt. PARIJS. De Farijse vuilnisopha lers gingen donderdagochtend na een staking van 14 dagen weer aan het. werk. Zij hebben met hun aktie een maandelijkse loonsverhoging bereikt van ongeveer 90 franken (ca. 45 gul den). Hel akkoord tussen gemeente en vakbonden werd unaniem door de stakers goedgekeurd1, waarna lot. werkhervatting werd besloten. KINSHASA. Zaire heeft de diplo matieke 'betrekkingen met Oost- Duitsland opgeschort omdat dé DDR wapens en munitie zou leveren aan de opstandelingen in de zuidelijke provincie Shaba, zo wordt officieel meegedeeld. WASHINGTON. De Sowjet-Unie heeft. Syrië onlangs weer, voor de eerste keer sinds ruim een. jaar, ge avanceerde jachtbommenwerpers ivah het. type Mig-21 geleverd. Dit is - wo-ensdag vernomen in kringen rond de Amerikaanse inlichtingendiensten BUENOS AIRES. Mét de dood van een vrouw, die in. een bioscoop in een voorstad van Buenos Aires- een bom plaatste, is het aantal doden bij geweld in Argentinië sinds het begin van dit jaar gekomen op 328. MOSKOU. Het militaire tribunaal van de stad Lvov in de Oekraïne heeft onlangs een ex-bewaker in een dOe- portatielcamp ter dood veroordeeld. De man, Andre Iakoetsev, werd door zijn slachtoffer „de beuf' ge noemd. PEKING. Tijdens de eerste dag van hun verblijf in dè volksrepubliek China hebben prinses Beatrix en prins Claus een bezoek gebracht aan het paleismuseum en het keizerlijk paleis in Peking, tezamen de verbo den stad vormend. VALKENBURG, 4-5. Uit de Jo hannes de Doperkerk in oud-Valken burg is in de nacht van dinsdag op woensdag een schilderij gestolen, Het kunstwerk, waarschijnlijk gemaakt in de middeleeuwen, stelt het gast maal van Herodes voor en meet 1.20 bij één meter op een houten paneel. De waarde is niet precies bekend, deze wordt geschat op vele duizen den guldens. De ministeriële goedkeuring ^aar- voor is tot dusver nog uitgebleven. Het produktschap verwacht echter dat de minister de totale verhoging van drie cent spoedig zal goedkeu ren. De maatregel is volgens het pro duktschap nodig door onder meer de stijging van de grondstoffenprijs als gevolg van de hogere richtprijs in de E.E.G. en door de gestegen kosten van verwerking en distributie Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 7 MEI NED. I: De film van Ome Willem bijt vanmiddag de sjrits af. Vervol gens strooit klusjesman Cees Snoy een aantal nuttige tips over het scherm in het magazine O gaal dal zo. Onder meer aandacht voor de grasmaaier, de gitaar, hel kopen van bomen en hel maken van een longdrink. In het Familieportret van Jeanne van Munster wordt deze middag de schijnwerper gericht op staatssekretaris Schaefer van Volks huisvesting. Schaefer heeft vrouw en kinderen en zijn moeder voor dit programma meegenomen naar de studio. Het IKON sluit hel middag Met. het Lied van week af. De KRO begint op speelse wijze, mei de Willem Ruis Show. Dit spel program ma voor echtparen wordt opgeluis terd door onder anderen pater Leo pold Verhagen, Merel Laseur, Ritu Corita, Alexander Pola en Kees Schilperoort. Vervolgens een gesprek tussen Aad van den Heuvel en de tekstschrijver Michel van der Plas. Thema van dit gesprek is het be wonderen. Het gesprek wordt afge wisseld met een prachtige sketch van de aketur Ton van Duinhoven. Na liet journaal de Amerikaanse wes tern De laatste kogel, op het scherm. Deze film is vier jaar geleden ge maakt, en heeft alle ingrediënten van het wild-west-genre in zich, zoals wraak, liefdfe en vriendschap. De vechtpartijen zijn niet mis in de ze rolprent, waarvan de hoofdrollen voor rekening van George Pepperd en. Diana Mulder komen. De film vertelt van een konflikt tussen twee treinrovers. Degenen die in dit kon- flikt het onderspit delf.t roept ver- vlogens de hulp van Chinezen in om wraak te nemen. NED. II: De kijkers hebben enig geduld moeten opbrengen, maar vanavond rolt dan toch het Eurovi siesongfestival over de beeldbuis. Vanavond gaat om 10 uur het doek op voor het festival, waarop Neder land vertegenwoordigd wordt door dé zangeres Heddy Lester. Tot dit tijdstip wordt het scherm gevuld door enige programma's van de NCRV. Namelijk voor de jeugd een aflevering van de serie Pommetje Horlepiep. Na het journaal een af levering van de avontuurlijke serie Michel Strogoff. Spannende momen ten in deze aflevering. Er wordt een wilde achtervolging op Michel inge zet, nadat hij koerier van de Tsaar, uil de door de Tartaren bezette stad heeft weten le vluchten. Vervolgens de aktualiteitenrubriek Hier en Nu en de dagsluiting. Tol besluit door ds. Alje Klamer uit Hilversum. Hier na neemt dan de NOS de zender over voor een rechtstreekse reportage van het Eurosangfestival, dat dit maal in Engeland plaats heeft naar aanleiding van het feit dat verleden jaar de Britse formatie Brotherhood of Man de hoofdprijs in de wacht sleepte. Het kommentaar wordt ge geven door Ati Dijckmeëster bekend van o.a. het tv-programma Hoe be staat hel. Na het festival staat de kijkers nog een uitzending van Stu dio Sport te wachten. ZATERDAG 7 MEI NED. I: 0.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 De film van Ome Willem; 16.05 O, gaat dat zo; 16.45 Familieportret; 17.30 Lied van de week; 18.15 Teleac; 18.45 Barbapapa; 18.55 Neuws; 19.05 De Willem Ruis show; 20.30 Aad van de Heuvel,en Michel van der Plas; 21.35 Journaal; 21.50 De laatste ko gel; 23.35 Politieke partijen; 23.45 Journaal. NED. II: 18.35 Informatie Marok kanen; 18.40 Politieke partijen; 18.55 Nieuws; 19.05 Pommetje Horlepiep; 20.00 Journaal: 20.25 Michel Strogoff; 21.20 Hier en Nu; 21.55 Tot besluit; 22.00 Eurovisiesongfestival 1977; 00.00 Studio sport extra: 00.30 Jour naal. ZONDAG 8 MEI NED. I: Bij de NOS begint men 's middags met Het programma met de muis, dat gevolgd wordt door een 71 Die avond staat alles in brede op maak in de dagbladen. Nee, Van Vessinger heeft niet bekend Gerrit Doorveld opzettelijk gedood te heb ben, maar het publiek kan tussen de regels door lezen, dat de justitie er wel van overtuigd is, al zal het be wijs in deze zaak niet le leveren zijn. 's Avonds als Boukje en haar ouders zitten te eten, gaat de tele foon en is het Bertus Veerman, die haar belt. Hij zegt: „Ik heb kontakt gehad met meneer De Laat, de ad- junkt-direkteur van Zezo. Ze heb ben Van Vessinger geschorst als di- rekteur en ik heb er wel zoveel van begrepen, dat er ontslag op zal vol gen, als hij veroordeeld wordt tot een gevangenisstraf en dat zit er nu wel in, al blijft hij ontkennen met opzet geschoten te hebben." Boukje antwoord: „Dat is <het minste, wat hij kan doen: ontken nen. Al neemt dit niet weg, dat hij voor het overige heus wel een paar jaar uit de roulatie zal zijn. Hebt nu nog mogelijkheden, nu de situatie zo is?" „De fabriek staal er financieel slecht voor. Zoals ik al zei, heb ik een onderhoud gehad mei- de ad- junkt-direkteur en hij is onder be paalde voorwaarden bereid mij in het bedrijf terug te halen. Ik ben naar de bank geweest, bij wie de herhaling van Ti-la-tovenaar. Ver volgens het ballet Ode aan de vreug de, van de Amerikaanse danser Lar Lubovitch. Als Frils Turenhout de voetbaluitslagen heeft doorgegeven komt het IKON met een Vesperuil- zending rondom Gideon en Simson. Vervolgens beelden van de vanmid dag gespeelde wedstrijden in de fi nalepoule van wereldkampioen schappen ijshockey. De TROS begint de avond met de laatste aflevering De poorten van Azië. Centraal in deze film staat hel Tokapi-paléis in Istanboel. Onbekommerd kijkplezier biedt de aflevering van de detective serie Switch. Een oplichter heeft van zijn verloofde honderdduizend dol lar geleend en zegt vervolgens voor zaken naar Frankrijk te zullen afrei zen. Dal wekt de achterdocht van het detectiveduo Pete en Mac. Zij weten een manier om het geld van de verloofde in veiligheid te bren gen. Vervolgens meldt Henk van der Meyden zich met hel sleutelpro gramma TV-privé. Te gast is Mathil- de Willink Welke roddels zullen er in deze uitzending allemaal verleid worden over de beroemde schilder Car el Willink. De schilder heeft in middels een nieuwe levensgezellin gevonden, Sylvia van wie hij heeft gezegd, dat zij Malhilde helemaal heeft doen vergeten. Kortom stof genoeg voor een gesprek tussen Mathilde Willink en Henk van der Meyden. Vervolgens een speelse show van de zangeres Marline Bijl, mei als gasten de aktrice Ina van Faassen en Carry Tefsen en de mu ziek for malie Les silhouettes. Tol slot het journaal. NED. II: De avond begint met een aflevering van het paardje Pol ly. In deze vijfde aflevering van de vrolijke jeugdserie vertelt circusdi- rekteur Bruno de waarheid over zijn vaderen zijn moeder. Het feit is dat José Villarossa die vroeger een groot trapezewerker was, zijn vader is. Vervolgens het regionale nieuws in Van gewest tot gewest, DEN HAAG, 5-5. C.R.M.-minister Van Doorn heeft besloten tot verho ging van dc omroepbijdragen. Met ingang van volgend jaar wordt de omroepbijdrage A. (t.v. en radio) f 120 en dc omroepbijdrage B. (alleen radio) f 36. De verhoging bedraagt f 6, dan wel 1' 1,50. De beslissing van de minister wijkt zaak in het rood staat. Mijn antece denten verteld en er aan toe ge voegd. dat ik er ook nog dertigdui zend in heb zitten. Dat wist men. Ook de bank gaat ermee akkoord, dat ik mijn schouders mee onder het half failliete bedrijf zet. Morgen ga ik meteen met een accountant, aan het werk om de zaak door te lichten. Als er nog levensvatbaarheid is, en daar ben ik persoonlijk van over- tuigd, moeten we uitstel van beta-' ling zien te krijgen, zo mogelijk zon der officieel surcean.Ce. Dus in on derling overleg. De orderportefeuille is uitstekend gevuld en er zijn ge lukkig nog grote voorraden grond stoffen en halffabrikaten. Morgen spreek ik met de personeelsraad. De adjunkt-direkteur is gelukkig even min pessimistisch gestemd 'omtrent de toekomst van de Vezo. dus we gaan er met frisse moed de schou ders onder zetten." „Meneer Veerman, ik bewonder uw energie en moed. Zonder te be ledigen voeg ik er aan toe: en dat op uw leeftijd. Alle respekt, ik heb er geen ander woord voor. Ik wens u veel geluk en sterkte en hoop echt. dat u er in zult slagen het zinkende schip te redden. Toi, toi, toi, en ilc bel nog wel eens een keertje." „Dank u wel, juffrouw Doorveld. En ook dank voor alles wat u hebt gedaan. U bent eigenlijk degene geweest, die me het noodzakelijke waarna Studio Sport met beelden van het laatste sportgebeuren komt. Na deze sportieve beelden volgt de uitzending van de serie Varen maar, waarin de kijkers worden uitgeno digd voor een bezoek aan de pro vincies Overijssel en Friesland, waai de watersport va een erg geliefde bezigheid is. Voorts in deze afleve ring aanwijzingen op het gebied van de vaarkunsl en informatie over de veiligheid op het water. Als Varen maar achter de rug is, neemt de NOS de draad weer op voor de eer der gestarte serie De wonderbaarlij ke beginjaren van de film. In deze serie worden fragmenten geloond van de films die in de eerste twintig jaren na de uitving van dit me dium werden gemaakt en daarna geschiedenis hebben geschreven. Na nieuws van de NOS-journaaldienst kan men kijken naar het ballet Lie- beslieder-Walzer van Goerge Balan- chine. Tot slot beelden van de van middag gespeelde wedstrijden in de finalepoule van de wereldkampioen schappen ijshockey. ZONDAG 8 MEI NED. I: 13:30 Teleac: 16.00 Nieu ws 16.02 De tv-muis; 16.07 Ti-la-tove naar; 16.32 Ode aan de vreugde: 16.55 Toto.; 17.00 Vesper; 17.32 W.K. ijshockey; 18.15 Teleac; 18.55 Bar bapapa; 19.00 Nieuws: 19.05 De poor ten van Azië; 19.35 Switch: 20.25 TV-privé; 21.15 Marline; 22.05 Jour naal. NED. II: 18.30 Informatie Turken; 18.35 Polly in Spanje; 19.00 Van ge west tot. gewest; 19.15 Studio Sport: 20.30 Varen maar...; 21.10 De won derbaarlijke beginjaren van de film; 21.35 Nieuws; 21.40 Liebeslieder Wal- zer; 22.30 Journaal: 22.35 W.K. IJs hockey. af van de voorstellen van het NOS- bèstuur, dat herhaaldelijk heeft aan gedrongen op verhogingen van f 12 respectievelijk f 3. Volgens de mi nister bestaat er thans onvoldoende aanleiding voor een verdere verho ging van de omroepbijdrage dan de nu door hem voorgestelde, mede ge let op de ontwikkeling van de al gemene financiële reserves bij de omroep. door F. VAN FALCKENOORT duwtje gaf, dat ik nodig had. Ik heb de vaart er nu in, dank zij u!" „Houden zo, meneer Veerman, en groet uw schoonzus van me." Terug in de kamer zegt Boukje: „De geschiedenis herhaalt zich: na de bevrijding werden de Veerman nen er uit gesmeten, omdat, ze in de oorlogsjaren fout waren. En nu is het Van Vessinger. die op nonaktief is gezet, tegen wil en dank en is de laatste telg uit het geslacht van de oprichter weer teruggekeerd op het nest. In casu in de fabriek. Die er financieel helemaal niet rooskleurig voorstaat, maar ik heb vertrouwen in Bertus Veerman. Overigens, voorzover ik het heb kunnen bekij ken, zal zijn schoonzuster hem wel stimuleren en als er een tijdje is verstreken weet ik zo net nog niet. of die twee het niet eens worden met elkaar. Als ze het al niet zijn." Na het diner helpt Boukje haar moeder met afwassen. Deze vraagt: „En jij, wat ga- jij nu doen? Heb je al wat. op 't oog?". De jonge vrouw lacht. „Nou, en of! Ik stap straks, als we klaar zijn, in mijn wagen en ga naar Sneek. Want Sander en ik houden genoeg van elkaar. Daarom zijn we van plan te trouwen. Dat vind ik voorlopig veel belangrijker dan welke repor tage ook!" EINDE Accountantskantoor administratie en belastingzaken economisch advies en begeleiding Lindenlaan 3 Telefoon 01870-3477 Middelham is f BRUSSEL, 5-5. Van de 408 vogelsoorten die ér in Europa in het J t wild voorkomen, wordén 58 soorten met uitroeiing bedreigd. 125 a Europèsc vogelsoorten nemen nog in aantal toe, maar 221 soorten geven één zéér snélle vermindering in aantal te zien. Dit blijkt r uit éen ondcrzoèk dat op kosten van dc Europese commissie, het J „dagelijks bestuur" van de E.G., is uitgevoerd door hét „Zoologische p Gcscllschaft van 1858" in Frankfort aan de Main. De resultaten van dit onderzoek zijn opgenomen in eén eerste rapport van de f r commissie over de stand van de milieubescherming in Europa. f J Ieder jaar worden er in Europa nog miljoenen trek- en zangvogels i gevangen en gedood, ondanks de protesten die men daartegen van- uit dc géhele wereld hoort. Deze massale vernietiging van vogels dreigt het ecologisch evenwicht in Europa te verstoren. De gevol- gen zijn namelijk een snelle vermenigvuldiging van dierlijke para- J sieten bij planten, waardoor dan weer meer insecticiden gebruikt moeten worden die gevaarlijk zijn voor de méns en het milieu. f Uit het rapport blijkt dat het voor een Europese vogel een hele toer f is om oud tc worden. Als dé méns niet op je jaagt met geweer of f J vangnet, dan vernielt hij je nesten of traditionele toevluchtsoorden. A Verder verontreinigt hij het milieu zodat je als vogel vergiftigd A voedsel moet eten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7