WIVE LA "EEMME OPTOCHT EN RINGSTEKEN TIJDENS HET ORANJEFEEST TE RENESSE ONDERSCHEIDINGEN VOOR L. E. VAN POPERING EN L. J. VAN DEN BOS Voorzitter W. Don sprak voor Streekfederatie Schouwen-Duiveland GEMAKKELIJK SPAREN STREEKNIELWS Lintjes te Bruinissé édeve dzqdfbewuste vrouw, met een eigen kijk óp stijl en mode. QdPelkómbij: r 7.IERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 3 mei 1977 Nr. 22092 7 BRUINISSE, 29-4- Tijdens een feestelijke bijeenkomst in -,'t Durps'uus" vrijdagmorgen jl-, kreeg de heer L. E. van Popering - zoals gemeld - de eremedaille in zil ver behorende hij de Orde van Oranje-Nassan opge speld. Burgemeester T. C. Hekman wees er in zjjn toespraak op dat de heer Van Popering zich naast zijn normale dagtaak altyd volledig heeft ingezet voor het maatschappelijk leven van de gemeenschap Bruinissc. ..Voortgekomen uit de vakbewe ging heeft hij zich met veel ijver in gezet voor diverse verenigingen en heeft zich daarbij doen kennen als een plichtsgetrouw man, die de be langen van de diverse verenigingen op een juiste wijze heeft gediend", aldus de burgemeester. Funk lies De heer Van Popering is acht jaar bestuurslid geweest van de landar- beidersvereniging N.V.V., afdeling Bruinissé, twee en twintig jaar be stuurslid van de transportarbeiders- bond N.V.V., afdeling Bruinissé en vanaf 1961 maakt hij deel uit van hel bestuur van de ambtenarenbond N.V. V., afdeling Bruinissé. Verder is hij bestuurslid (penningmeester) geweest van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis gedurende twintig jaar. Momenteel is de heer. Van Popering nog bestuurslid van de Stichting Dorpshuis en penningmeester van de varkenshoudersvereniging. In de pe riode 1956 tol 1961 was hij bestuurs lid van de gemeentelijke sociale Voor 50 jaar Advertentie. Kachelkolen a 1.00 per lil, verder alle soorten brandstof. ZIERIKZEE. Verschenen is hel programma voor de nationale wed strijden, welke hier gehouden zullen worden en welke wedstrijden zijn georganiseerd door „Prins Frederik Hendrik" ter gelegen 20-jarig be slaan. OOSTERLAND. Op het 'plantsoen rond het kerkgebouw staat, een boom in volle bloei, wiens mooie blauwe bloemen een aangenomen geur verspreiden. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den aan leg van het plantsoen ongeveer 25 jaar geleden, deze boom is geplant en nu voor hel eerst met prachtige bloemen is getooid. NOORDGOUWE. De meisjeszang vereniging. Gloria in Excelsis alhier rond aan Hare Kon. Hoogheid Prin ses Juliana, ter gelegenheid van het bereiken van haar 18-jarigen leef tijd een gelukwensch. De vereeniging kreeg dezer een dankbetuiging vu'n de Prinses: OOSTERLAND. De vlekziekte on der de varkens is bij verschillende varkenshouders alhier geconstateerd. Reeds zijn enkele dieren gestorven. Er worden ook Serum-inspuitingen verricht. Hel is te hopen, dal de ge vreesde ziekte niet verder door breekt. BURGH. Zoals per advertentie in dit. blad, aangekondigd is door de heer H. W. de K. van het „Lage Burgheen autogarage met handel in automobielen, motor- en gewone rijwielen, landbouw moter en levens reparatie-inrichting geopend. Wij wensclien de heer v. d. K. veel succes. ZIERIKZEE. We ontvingen voor de slachtoffers van de stormramp f 2,68' gecollecteerd op de bruiloft van J. V. SE ROOS KERKE. Woensdagavond, werd door het gemeentebestuur al hier publiek verpacht hei grasgewas aan de dijken rond de haven Schelp- hoek, voor 7 jaren direct ingaande. De pachter werd J. O. te Seroosker- kevoor een pachtsom van f 96, per. jaar. Advertentie. Witbrood 20'cent per 8 ons. Tarwebrood 19 cent, per 8 ons met twee vijf procentsbonnen. dienst, dezelfde periode waarin hij lid was van de gemeenteraad. Iïespcktabele staat De burgemeester noemde dit een respektabele staat van dienst, die zijn honorering heeft gevonden in een ko ninklijke onderscheiding. bent geen man, die graag aan dc weg timmert en ik hoor u al in stille mompelen, dat was toch niet nodig geweest, ik heb slechts mijn plicht gedaan'', aldus dc burgemees ter. De eremedaille in zilver werd daarna de heer Van Popering opge speld door burgemeester Hekman mét daarbij felicitaties ook voor echtgenote en kinderen. Eremedaille in brons Aan de heer L. J. v. d. Bos werd de koninklijke onderscheiding toege kend wegens 40-jarige trouwe dienst bij de firma Padmos te Bruinissé. Dit jubileum werd vorig jaar herfst reeds gevierd te midden van kollega's uit Bruinissé en Stellendam. „Ik vond het jammer dat ik, toen met lege handen moest komen, omdat het mij te laat ter ore was gekomen. Het ver heugt mij daarom bijzonder dat het Hare Majesteit de Koningin.heeft be haagd u alsnog deze onderscheiding toe te kennen", aldus burgemeester Hekman. Dé burgemeester wenste de heer Van den Bos nog vele jaren kracht en gezondheid, waarna hij de eremedaille in brons opspelde. Tenslotte was het de beurt aan enkele sprekers, die de drie onder scheiden burgers gelukwensten. Na mens de visserijvereniging Sehutte- vaer en Solidair sprak de heer W. Okkerse. De heer A. Bal sprak na mens de vakbeweging en als raadslid. De heer St. J. P. Jumelet sprak als Burgemeester T. C. Hekman met de drie onderscheiden burgers te Brui nissé. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) voorzitter van de Stichting Dorps huis. De gelukwensen van het Rode Kruis afdeling Bruinissé werden uit gesproken door de heer A. Th. Lock. De rij sprekers werd besloten dooi de heren B. de Groot en L. Padmos. Advertentie Vandaag donken aan morgen. Recht op liet doel af: studeren,! rouwen,houwen,reizen... 'n (lootl spaar plan - elke liiaand een Vast bedrag- maakt wensen snel.bereikbaar. Dat kan-automatisch van uw salaris of pensioen bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIERIKZEE Filmvoorstelling in de Concertzaal „Afrekening in Sjanghai" is de ti tel van een film over „een genade- Op vrydag 6 mei a.s. zal door of namens dc hoofddirekteur perso neelszaken van het staatsbedrijf der PTT. drs, II. dc Jong, het bungalow park „Klein Poolland" van de Stich ting Personeel- en Kinderfonds PTT officieel worden geopend. Het bun galowpark ligt aan de Lagczoom 15 tc Renessc. BURGII/HAAMSTEDE Oud papier voor de zending Zaterdag 7 mei a.s. zal te Burgh- Haamstede oud papier worden op gehaald voor de zending. Verzocht wordt het oud papier tijdig gereed te willen zetten. NIEUWERKERK Afd. Plattelandsvrouwenbond Voor de afdeling Duiveland van de Plattelandsvrouwenbond sprak, de Kon. Landmacht-majoor Van de Veer over het onderwerp: „Een ge heim agent springt af". Hij verhaal de zijn belevenissen na een drop ping uit Engeland in Drente, tijdens de ^oorlogsjaren. Een spannend re laas^ waarnaar met aandacht werd geluisterd. De afdelingspresidente mevr. Berendse dankte de spreker en vond het onderwerp zinvol, gelet oip dc komende mei-herdenkingsda gen. OOSTERLAND Kleuters naar de boerderij Vorige week maakten de kleuters van de openbare kleuterschool alhier ondér leiding van de hoofdleidster, mevrouw Van Westen, en de leidster juffrouw Catrien en de ouderkom missie van de school, een uitstapje per auto naar het landbouw- en vee teeltbedrijf van de heer Schoof aan de Hoge Zandweg onder Oosterfand. Doel was de lammetjes en de scha pen te bekijken, in het kader van een landbouwprojekl, dat deze kleuter school is begonnen. Men wil de kin deren wat meer begrip bijbrengen met alles wat met dé landbouw te maken heeft. Vooral voor de kinde ren die uit „Holland" hier zijn ko men wonen, de „import", js dit wel een nuttig idee. Deze hebben weinig of helemaal geen begrip wat er b.v. met. een tractor gebeurt in het land, en hoe een koe gemolken wordt en die' soort dingen. Met een traktatie op pannekoeken werd de prettige middag besloten, waarbij de kinde ren zeer'genoten hebben. RENESSE, 30-4. Tijdens de viering van Koninginne dag werd liet woord gevoerd door de voorzitter van de Oranjevereniging, de lieer J. de Jonge, die zieli ver heugd toonde over de mogelijkheid niet zulke goede weersomstandigheden - Koninginnedag te vieren. Hij dankte alle deelnemers aan de optocht en zei dat het zonder hen niet mogelijk was weer zo'n mooie optocht te houden. Verder dankte hij ieder een die op een andere manier meewerkte aan een van de evenementen. Na dc prijsuitreiking was het dc beurt aan ^jict ringsteken tc paard .JJ Dames- en heren paraplu's in alle bekende merken CAQWCt DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE om de grote wisselbekcr van dc oranjevereniging. Door een storing tussen dc organisatoren van het eve nement en dc medewerkers liet dit ringsteken wel even op zich wachten, zodat er een wat tc lange pauze viel tussen dc uitslag van dc optocht ch het ringsteken. En toen men dan zo ver was ver-, toonde de geluidsinstallatie kuren, zodat tijdens het rijden der pony's geen kommentaar kon worden ge sproken, wat 't gebeuren voor 't pu bliek een beetje moeilijk te volgen maakte. Gelukkig slaagde men er dankzij de hulp van de aanwezige politieagent in de apparatuur weer in orde te brengen zodat tijdens het rijden der paarden de mensen door de speaker op de hoogte konden wor den gehouden van wat er gebeurde en natuurlijk van de stand. Uitslag ponuies De uitslag bij de pony's werd: 1. Mar ja Kramer; 2. René Lusse; 3. Inge van Meer ten; 4. Gonnie Mali- paard en 5. Petra v. d. Gijp. Bij de paarden werd Adrie. Ponders eerste en won daarmee de eerste prijs en de wissèlbeker van de Oranjevereniging. Twee werd Alfred Bakker; 3. Jeanet Goense en een vierde prijs kregen Frank Jachtman, Klaas Steur, Petra Houtgraaf en Hans Koldijk. Aan het slot van de middag werd er op het sportterrein De Laone nog een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het personeel van Krijnse Locker Voordeelmarkt en het personeel van bakkerij Geleijnse. De wedstrijd werd door de „bakkers" gewonnen met 7-4. Aan de wagen „Spectakel" was het duidelijk te zien -dat hierin bijzon der veel tijd was gestoken. De wagen was duidelijk het pronkstuk van de optocht in Renesse en kreeg van de jury de eerste prijs in de categorie wagens. loze éénmanswraakaktie". die op za terdag- en zondagavond a.s. wordt vertoond in de Zierikzeese Concert zaal. Hoofdfiguur in deze Chinese aktiefilm is Slien Chang, die heel wat te verduren krijgt voordat hij zijn verschrikkelijke wrapklocht ook zélf met de dood moet bekopen Uitslagen koninginnedag Verkiezingsbijeenkomst te Noordgouwe NOORDGOUWE, 2-5. „Dc wereld verandert maar dc doelstellingen van dc socialisten wijzigen zich niet: een betere wereld voor alle mensen, geeste lijke vrijheid, welvaart en wereldvrede. Nieuwe vragen dwingen tot herzie ning van de positiebepaling", aldus frakticvoorzitter Wim Don van dc Zeeuwse statcnfraktic van de P.v.d.A. in zyn dezer dagen voor de afdeling Brouwershaven en de Streekfederatie Schouwen-Duiveland van de P.v.d.A. in hotel v. d. Weijde te Noordgouwe gehouden vcrkiczingstoespraak. De heer Don wees er op dat binnen de partij hel concept van een nieuw be ginselprogramma volop in diskussic is. Advertentie Hoitfmëdc Dam 19 Zicrikzce. Het dcmocratisch-socialisme is geen onfeilbare beweging. Wel heeft het. door inspirerende oplossingen aan te dragen, steeds nieuwe groepen mensen bewogen zich in te zetten voor een gelukkiger samenleving. „De ongelijkheid in de wereld wordt door dcmocratisch-socialistcn ver worpen". De heer Don wees er op dat ten einde in de huidige situatie radikaal verandering te brengen de P.v.d.A. zich inzet voor een nieuwe ekonomi- sche orde, zowel internationaal als nationaal en Europees, waarin hon ger, ongeletterdheid en armoede zijn uitgebannen door een rechtvaardiger verdeling op wereldniveau. De heer Don zei als Zeeuw dubbel blij te zijn met de afwijzing van de bouw van meer kerncentrales in het regeer akkoord. Minister Lubbers beeft ge zegd dat de Zeeuwen zelf kunnen beslissen of zij meer kerncentrales willen en waar. Veel Zeeuwen zijn doodsbang voor kerncentrales: als er meer k.c.'s in Nederland komen, dan komen die gegarandeerd in Zee land, aldus de heer Don. Bovenste vijf De P.v.d.A. streeft naar een zoda nige inrichting van het staatkundig besteld dat alle burgers op basis van gelijkheid een zo groot mogelijke zeg genschap hebben over de inrichting van de samenleving, waarbij minder heden worden gerespekteerd en waai de overheid haar gezag uitsluitend ontleent aan de burgers zélf. dat wil zeggen dat zij in ieder opzicht ver antwoording aflegt aan de gekozen volksvertegenwoordiging. Na zijn schets van de positiebepa ling van de P.v.d.A. ging de heer Don nader in op de toestand in de wereld. Hij constateerde dal hel toch wel iets zegt dat. Nederland voor wat het ondernemersklimaat betreft tot de bovenste vijf van de wereld wordt, gerekend. „Dat is iets anders clan het industriële klimaat verdacht ma ken". Alleen in Duitsland ligt de in flatie lager maar Nederland behoort tot de eerste volgers. Met name de werkloosheid, dc da ling van de industriële produktie, de stijging van dc consumptieprijzen en loonontwikkeling op jaarbasis in dc ons direkt omliggende landen zijn - met uitzondering van Duitsland - ongunstiger. Daarnaast heeft Nederland als één van de weinigen een stuk internatio nale solidariteit getoond door niet' te tornen aan de l'A procent ontwikke lingshulp. In de toekomst dient hel te gaan om de kwaliteit van het bestaan; ge tracht moet worden de ontplooiings mogelijkheden van allen grotere kansen te bieden. De héér Don ging vervolgens na der in op de vier punten waarvan het C.D.A. zegt uit le gaan voor de for matie van een kabinet. Spreker was van mening dat Nederland verplicht is te vechten tegen de bedreiging van een reebtskabinet. „Een gevaar dat levensgroot aan wezig is". Hij wees ook op een aan tal zaken bereikt onder het kabinet Den Uyl, o.a. op de zichtbare resul taten van renovatie en restauratie als gevolg van het optreden van Jan Schaeffer, te zien o.a. in ierikzee, Middelburg en Brouwershaven. Dc oude binnensteden herkrijgen daar door hun funktic. RENESSE. Met veel sukses bracht de toneelvereniging „Op Drift." le Renesse hel stuk „Pinky", met Hier (foto) in een scène de dames mevr. R. Giliamse- Meyers en mevr. B. J. Koonian-Itart (r.). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De uitslagen van door de h.v. Del ta Sport georganiseerde loterijen op de Oranjemarkt. Naam van de pop: Silvia, geraden door de heer Van Strien, Verseputse- weg, Kerkwerve. Aantal knikkers: 382. Gewonnen door J. Schot, Hoofdpoortstraat 14, Zierikzee, geraden aantal 375. Gewicht appels: 27,2 kg. Gewon nen door de heer B. Wichers, Ha venpark, Zierikzee, geraden 27 kg. Reis Aid. Bejaardenbond Dc reis van de afdeling Zierikzee van de Algemene Bejaardenbond, vindt plaats op woensdag 18 mei. De reis voert naar Nieüwkuijk, waar 175 leden de John Woodhouse-show gaan zien. Na de voorstelling' wordt een Brabantse koffietafel gebruikt. De autobussen vertrekken van: Borrendamme, Havenplein, Beurs en de Fina-garage in Malta. Voor tijd: zie agenda. RENESSE Opening bungalowpark stichting Personeels- en Kinderfonds P.T.T.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7