Ook Nieuwerkerk vierde enthousiast koninginnedag d e u r I o o Leuke optocht, kermis en feestavond Nota kollege b. en w. Wester schouwen In drie groepen werden wedstrijden gezwommen COUNTRY BOWLING CLUB BESLUIT SEIZOEN NIEUWERKERK, 2-5. Op Koninginnedag was het te Nieuwerkerk al vroeg in de morgen feestelijk gestemd, want al vóór negen uur trok de drumband „De Vier Bannen,'> door de stralen. Na aankomst op liet sport veld begonnen daar direkt de kinderspelen. Het gehele feestprogramma werd YGorbereid en stond onder leiding van de Nieuwerkerkse Verenigings raad. Voor de kinderen van de beide basisscholen was voor elke klas een ander spel uitgedacht. De jeugd heeft •/eer genoten en enthousiast gespeeld in: hoepelen met autobanden, loop race cp blokjes, 'zaklopen, voetballen met fopbril, blokkendans, ringsteken, hindernïsbaan en stoelendans. De kleuters hadden in de kleuter school een eigen feestprogramma. Alle kinderen, de schooljeugd en de kleuters, werden getrakteerd tij dens de spelen. Klas 2, blokkenrace: 1. Minka Bax; 2. Marjan Stins; 3. Hanneke Arens- man; 4. Mary v. d. Meyden; 5. Len- naart de Lcoze. Klas 3, zaklopen: 1. Adriaan Flik- weerl; 2. Wim Kooiman; 3. Anic Schiewold; 4. Simone Verbeek; 5. Erik de Reus. Klas 4, meisjes, blokkendans: 1. Jclanda de Bruine; 2. Tcska Heyne- kamp; 3. Lenst Koetsier. Klas 4, jcngens, 'ballen met fopbril op: 1. Benno Kesteloo; 2. Carlos Mu riel; 3. Peter Flik weert. Klas 5, jongens, ïangsteken op de fiets: 1. Ewold' v. Dijke; 2. Peter v. Sas; 3. Ad v. Klinken. Optocht In de middaguren vond een leuke optccht plaats van versierde fietsen, wagens en karretjes. De optocht werd begeleid door de plaatselijke muziekvereniging „Oefening en Uit spanning'' in combinatie mei het. muziekkorps van Bruinisse, „Nu met Hope", beide korpsen onder lei ding van de heer Radewait. Mede werking verleende, ock de. drum band. Al spoedig was er veel publiek op de been. De optocht moest in het teken staan van één van de volgende twee onderwerpen„iets uit de t.v.-rekla- me" en "een sprookjesfiguur'". De optocht.1 was zeer geslaagd en be stond uit versierde wagentjes, fiet sen en wandelaartjes. Kennis Na dit geslaagde programma-on derdeel vond cp he^ Dorpsjjuisplcin een kermis met vele attrakties plaats zoals een waarzegster, een kegelbaan een filmtent, de Kop van Jut en de grote trekpleister: de kabelbaan. In de avonduren werd het feest voortgezet in Ons Dorpshuis. Er werd een groot discobal gegeven dat tussen de bedrijven dcor werd op geluisterd met optredens van het werktheater „The Fish". Mede dankzij het fraaie zomerse weer kan het komnginnefeesl te Nieuwerkerk zeer geslaagd worden genoemd. Het feest getuigde van goe de voorbereiding, vooral dankzij de inzet van de heren H. de Valk, C. Radewait en II. Mathijsse. Vei rnruiming Uitslagen De uitslagen van de kinderspelen voor de kinderen van de basisscho len zijn als volgt: Kl'as 1, speelde hoepelen met au tobanden. Uitslag: 1. Marco Verwijs; 2. Annet Flikweert; 3. Luuk Lieven- se; 4. Ineke Flikweert; 5, Leo v. d. ÖLngel'. (Vervolg van pag. 1) Het bebouwingspercentage voor de horecabestemming bij hotel Haam stede-Vliegveld is in 1972 eveneens van 20 px-ocent op 30 procent ge bracht. Vast staat, dat op genoemde terreinen bebouwing is toegeètaan tot de genoemde bebouwingspercen tages, welke bebouwing dan moet „Oranje-zwemmen" Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 29-4. De Ver. Raad in samenwerking met personeel van zwembad „Dol-Fijn" organiseerden vrijdag de 29e april zwemwedstrij den in het kader van Koninginnedag 1977. Ingedeeld werden de deelnemers in drié groepen alnaar gelang leef tijd voor de groepen 1, 2 en 3 werd er 50 meter schoolslag gezwommen, terwijl bij groep 4 (leeftijd 12 tot 1G jaar) er nog 50 meter vrije slag bij kwam. Er waren ongeveer 60 deel nemers, die allen probeerden hun beste beentje voor te zetten, met de volgende einduitslagen: Groep 1 en 2: 1. Christel Brunger 1.13.8; 2. Richard Folmer 1.21.2; 3. Marian Stins 1.23.9. Groep 3 jongens: 1. Andre Ver boom 0.51.0; 2. Jaco Folmer 0.55.0; 3. Robert Provoost 0.56.8. Groep 3 meisjes: 1. Silvia Tanis 0.51.2; 2. Brigitte Helsloot 0.51.7; 3. Jacq. Kooijman 0.53.5. Groep 4 jongens: 1. Peter van Sluis 0.49.5; 2. Laurens Kik 0.50.5; 3. Jan van Klinken 0.50.9. Groep 4 meisjes: 1. Marjan Folmer 0.40.5; 2. Annet Verboom 0.46.3; 3. Lieke v. d. Velde 0.44.7. Groep 4 jongens 50 meter vrije slag: 1. Jan van Klinken 0.39.5; 2. Peter van Sluis 0.40.8; 3. Laurens Kik 0.41.1. Groep 4 meisjes 50 meter vrije slag: 1. Marjan Folmer 0.34.4; 2. Annet Verboom 0.35.2; 3. Lieske v. d. Velde 0.39.4. De winnaars kregen uit handen van de heer T. Provoost namens de Ver. Raad een medaille, terwijl alle deelnemers een vaantje als herinne ring kregen. Nadat de heer C. Brunger namens Dol-Fijn" de Ver. Raad feliciteerde met dit geslaagde zwemfeest, dank te de heer T. Provoost een ieder die had meegewerkt tot het welslagen van deze wedstrijden, hetwelk voor herhaling zeer zeker in aanmerking zullen komen, aldus spreker. Klas 5 meisjes: 1. Annemarie Buy- ze; 2. Anneke S'lootmaker; 3. Silvia Tanis. De winnaars waren van de ver sierde wagens: le prijs de peuter klas met twee wagens; 2e prijs de trein lokomotiel' met rijtuig; 3e prijs 9de voetbalvereniging. Van de aparte deelnemers: le prijs De rattenvanger van Hameien, Wim de Rijke, 2e prijs Gelaarsde kat, Tos- lia Heinekamp, 3e prijs Flipje van Tiel, meisje La Grand, 4e prijs keu rige fee, Izebel Arkenbout, 5c prijs de Prodent-man, Frans van Bloois. De trein reed nog geruime tijd door het dorp rond., wat voor de kinderen een ongedachie attraktie erbij werd. Klas 6 meisjes stoelendans: le prijs José Verbeek, 2e prijs Rian de Vlie ger. 3e prijs Brigitte Helslool. Klas 6 jongens hindernisbaan: le prijs Piet Flikweert, 2e prijs Tonni Sc-hiettekatte, 3e prijs Andri Sloot- maker. Alle kinderen die geen prijs had den gewonnen kregen een troostprijs. vallen onder het begrip „horecaves- tigingen". Met de bebouwing van ho tel-restaurant „Haamstede-Vlieg- veld" en de wijze van exploitatie van deze bebouwing zijn geen pro blemen, reden om hierop ook niet in té gaan. By het hotel-restaurant „De To renhoeve" is bebouwing; gerealiseerd en nog in uitvoering, die vragen heeft opgeroepen bij omwonenden, die zich met een schrijven tot de raad hebben gericht. Allereerst dient te worden ver meld dat door het kollege voor deze bebouwing vergunning is Yei'leencl en dat voor zover op dit moment be oordeeld kan worden de bebouwing ook wordt gerealiseerd overeenkom stig de verleende vergunningen. De ingekomen bouwplannen zijn getoetst aan de bouwtechnische voorschriften van het bestemmings plan en de bouwverordening en daarmede in overeenstemming be vonden. De bebouwing blijft binnen het toegestane bebouwingsvlak en bebouwingspercentage en de hoogte blijft nog belangrijk onder het toe gestane maximum. De beoordeling van de esthetische kwaliteiten van een bouwplan blijl't altijd een kwestie waarover van me ning kan worden verschild. Het kollege voert hierbij aan, dat bij een welstandsbeoordeling alleen de vormgeving en het materiaalge bruik van het objekt op zich en in samenhang met de omgeving ter dis- kussie kan staan en dat welstands- eisen niet zover kunnen gaan, dat geen gebruik gemaakt kan worden van de bestemmingsplanmatige mo gelijkheden. Onverwerpelijke situatie Ter beoordeling stond de volgende situatie: Bij het hotel-restaurant „De To renhoeve" zijn met bouwvei'gunning eerder 16 appartementen gebouwd; de nieuwe bouwaanvrage betrof de bouw van 36 appartementen be stemd voor rekreatief gebruik; in een later stadium zullen in het bestaande hotel-restaurant nog 4 appartementen worden onderge bracht; middels een akte van splitsing van eigendom zal de totaliteit worden gesplitst in 56 eigendomsi'echten, elk omvattende een appartement en een mede-eigendom in het x-estaux'ant, terrein met zwembad etc.; de eigenaren zullen verenigd wor den in een vereniging van eigenaren, welke het restaurant zal (laten) ex ploiteren, hetwelk een openbax-e in richting zal blijven; eventuele vex-huur van apparte menten kan plaats vinden door lus- Dt' Schouwse Boei Berekend is, dat het hotel-i'estau- rant „De Schouwse Boer" te koop is en dat bij gegadigden ook plannen bestaan tot bouw van appai'temen- ten op het bij dit hotel-i'estauxhnt behox-ende terrein. Ook dit heeft on gerustheid doen ontstaan bij omwo nenden, die zich met een schrijven tot het kollege hebben gewend, van welk schrijven de raad een kopie heeft. Ook in dit geval is uitbreiding van de bestaande bebouwing mogelijk, mits deze uitbreiding kan worden aangemerkt als vallende onder het begrip „horccavestigingen". Een voor te leggen bouwplan zal daaraan getoetst moeten worden en zal voorts moeten voldoen aan de bouwtechnische bepalingen van het bestemmingsplan en de bouwveroi-- dening, alsmede aan te stellen eisen van welstai^d. Het standpunt van het kollege is, dat appartementenbouw binnen het kader van de aangegeven bestem ming alleen mogelijk is als er een duidelijk eigendoms- en exploitatie binding is met het horecabedrijf. Indien aan de voorschriften en welstandseisen wordt voldaan, zal het niet mogelijk zijn om te voorko men, dat gebruik gemaakt wordt van de bestemmingsplanmatige mo gelijkheden tot uitbreiding van de bebouwing op het onderhavige ter- ren. Indien de raad van mening zou zijn, dat. geen uitbx-eiding moet kun nen plaats vinden van de bebouwing bij hotel-x-estaurant „De Schouwse Boer", dan zou dit aanleiding kun nen zijn tot een herziening van het 1 bestemmingsplan, waarbij de uit breidingsmogelijkheden worden ge schrapt of sterk vex-minderd. Het is de vraag, naar de ïrxening van het kollege, of deze herziening of een daai'aan voox-afgaand voorberei- dingsbesluit tijdig genoeg ter visie zal kunnen komen (op eventuele ten tijde van de ter visielegging van het ontwerp der herziening of van het voox-bereidingsbesluit reeds ingeko men bouwaanvragen moet worden beschikt op basis van de geldende bestemming). Voorts wox*dt door het kollege opgemerkt, dat het ongedaan maken van besteirimingsplanmatige mogelijkheden ingrijpende financiële konsekwenteis zal kunnen hebben, aangezien de gemeente ongetwijfeld zal worden aangesproken wegens planschade. Standpunt raadsleden De heer J. Lustig spx-ak zijn be zorgdheid uit over de huidige situa tie waarbij hij vi'eesde dat het met de gebieden. „Schouwse Boer" en Haamstede-Vliegveld dezelfde kant opgaat als nu bij de „Tox-enhoeve". Óm dit te voox-komen stelde hij voor namens de PvdA-fx-aktie om nu een voox-bereidingsbesluit te nemen. De heer L. Tieleman vond het een goede zaak dat het kollege nu met een xxota is gekomen. Naar zijn me ning had nieiriand kunnen verwach ten dat de horeca in dit gebied zo'n ontwikkeling zou nemen. Hij was het er niet mee eens, dat de Wel standskommissie er alleen is om de vorm en materialen te bepalen. Dit gebied verdraagt deze vormen niet, was zijn mening. In het vex-volg zal men hier meer de nadruk op moeten senkomst van een door de vereni- ging van eigenaren aan te stellen beheerder/administrateur, welke waarschijnlijk tevens de exploitant van het restaurant zal zijn. Gelet op de evolutie, die de laat ste jaren in de horecasektor gaande is, de verkregen informaties en de landelijke ontwikkelingen op dit ge bied, is het kollege van oordeel ge weest, dat appartementenbouw bin nen het raam van de bestemming „horceavestigingen" kan vallen, mits er een duidelijke eigendoms- en ex ploitatiebinding is met het horeca bedrijf. Daar in het onderhavige geval de eigenaren van de appartementen te vens mede-eigenaar zullen zijn van hét restaurant, hetwelk door of in opdx-acht van de vei-eniging vaxn eige- rxax-en zal worden geëxploiteex-d als een openbare hoi-eca-inx-ichting, acht het. kollege van Westerschouwcn dat de eigendoms- en exploitatiebinding aanwezig is en is van mening, dat op de aanvrage om bouwvei'gunning niet door het kollege afwijzend had kunnen worden beschikt. HAAMSTEDE. De heer J. Kosten, Chatiffeur bij het transportbedrijs Rademaker, werd onderscheiden met de ere-medaille in zilver, behorend bij de Orde van Oranje Nassau. Bur gemeester H: P. Everwijn spelde de bijbehorende versierselen de heer Kosten op de borst. (Foto: Ziërikzeesche Nieuwsbode) léggen, temeer daar deze dingen steeds meer aan de orde komen. Be stuurlijk vond hij het niet juist, om nU een. voorbex-ei'dingsbesluit.té gaan' nemen. ;.De h.eer - J. .C. Hendrikse steldé vast .dat', zowel-door het: kollege ais door 'de raad enige jaren geleden deze1 ontwikkeling, niet :is'voorzien* Hét.kollege •k'aiVniet-aiiders dan „ja1' zeggen- als men met bouwaanvragen kómt. /Ruiterlijk rgeei'ik 'toé dat wij een--faut hebben gemaakt: die .wij nu kunnen 'herstellen dooi: .een voorbe reid ingsbeëlyit te nemen. .I-Iet; moét niogelijk -zijii bhinéxi 1 .jaarlmet een goed plax-x te komen met minder 'vex-r stening Waarbij wij de planschade zullen.moéten aanvaarden," aldus dé heer Hendrikse. De. heer. J. v. d. Berge vroeg naai de mo'gelijktxei.d „De Schouwse Boer" zelf aan té kopen.en,het eèn bestem ming të.gëvé'n "ais vakantieoord voor gehandicapten.. Burgemeester H. P; Ever wijn was geschrokken van. tiet .voorstel van de PvdA-fraktie, wat'hij de raad ern stig ontraadde. Meer als 1 jaar wórdt ér reeds gepraat over plannen met adspirahtkopers voor „De, Schouwse Boer". ,yHij zag het .als een vorm van onbehoorlijk béstüux"alsnu.èen an- dex-e situatie zou ontstaan. 'Als ex- geen ondex-handelingen waren ge weest zou dé situatie anders liggen. Misschien zijn er wel voorlopige koopkontx-akten gesloten", zo stelde de burgemeester. Het zoveelste plan „Schouwse Boer" ligt op dit moment bij de welstandskommissie. De heer Lustig bestreed, dat het een vorm van onbehoorlijk bestuur zou zijn als nu een voorbereidings- besluit zou worden genomen. Zoals het nu loopt, loopt het geheel uit de hand. Zoals het kollege zelf heeft toege geven kan men niets inperken aan de hand van het huidige bestem mingsplan en heeft ook de wel- standskommissie geen hand om een vuist te maken. De heer L. Tieleman wilde de. voorschriften kritiseher benaderen. Hij vroeg zich af of- dit nu wel een horecabestemming was of niet. Een vx'eemde situatie vond hij het ook dat het publiek.soms.meer.weet,dan de raadsleden. Hij wilde niet. mee- werken aan. waardedaling van de •- grond. De. heer S. .Roos was van .mening; 'dat men nu dezelfde fout aan hét maken is als'twee jaar geleden.. Namens de VVD-fraklie verklaar- de de heer M. J. Krijnse' Lokker-hét .een vorm van .onbehoorlijk- -bestuur. te- vindén als nu een v'oox'bereidings- besluit zóu worden-genomen. 'Mevrouw A.' 'G. J. Hogenboom- Landegent vyas van mening dat. men in de toekomst meer zorgvuldigheid zal moeten betx-aehten bij het goed- keui-en van plannen daar zij ook weinig zag in eèn hei'haling van een bouwwijze zoals nu bij de „Toren- hoeve." De heer Hendrikse vroeg de VVD- fraktie welk alternatief zij dan heeft als zij tegen verstening is, daar zo als de situatie nu ligt men hiér niets tegen kan doen. Bij de stemining werd het PvdA- voorstel verworpen met alleen de stemmen van de PvdA-fraktie en de heer J. v. d. Berge voor. ROTTERDAM. Evenals drie jaar geleden gaat IHC Holland px-oberen zich te beschermen tegen een over val. In de jaarvex-gadering op 18 mei zal aandeelhouders en statutenwij ziging wox-den voorgelegd bij aan neming waarvan het mogelijk wox-dt indien nodig px-eferente aandelen uit te geven. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Enige personeels leden- van het Rijksmuseum in Axri- sterdam hebben vorige"week 'tégen over de Amsterdamse politie- toege geven fraude te hebben gepleegd bij de innig-van entreegelden. Tegen hen is1 proces verbaal opgernaakt. UTRECHT. Het kabinet heeft be sloten, .de- gratieverzoeken die vijf - inmiddels 'afgetreden - bestuursle den van. de vei'eniging van dienst plichtige militairen. vorig jaar.-heb ben ingediend, af te wijzen. Advertentie meelstraat 31 zierikzee RENESSE, 1-5, In het afgelopen weekend werd door de Country Bowling Club Renesse in het bow lingcentrum aan de Hogezoom het seizoen afgesloten. Bij de heren wist H. Everaers be slag te leggen op de kampioenstitel met een totaal van 2750 pnt (gem. 137.5); 2. A. Rüitenbei'g 2853 pnt (gem. 124.0); 3. P. v. d. Putte 2435 pnt. (gem. 121.8); 4. K. de Feiter 1694 pnt. (gem. 121.5; 5. J. Stoel 2900 pnt. (gem. 120.8); 6. A. Vei'seput 2573 pnt. (gem. 117.0).. 7. L. de Ruiter 2428 pnt. (gem. 115.6); 8. J. Schenk 2105 pnt. (gem. 110.8); J. L. Rijstenbil 1560 pnt. (gem. 97.5); 10. V. Wagtendonk 1120 pnt. (93.3); 11. J. Krijger 1326 pnt. (gem. 78.0). Bij de dames ging de klubtitel naar mej. I. Meuldijk met 2760 pnt. (gem. 115.0); 2. ,M. Verseput-Eve- raers 2268 pnt. (gem. 108.0); 3. T. Troost 2619 pnt. (gem. 104.8); 4. me vrouw Schenk 1600 pnt. (gem. 100.00); 6. J. Eeveraei's 1934 pnt. (ge- m. 96.7); 5. mevr. Meuldijk 2294 pnt. (gom. 99.7); 8. B. Rijstenbil-v. Reijnst 2041 pnt. (gem. 92.7); 9. C. v. d. Have 1802 pnt. (90.1); 10. C. Hazebroek 1970 pnt. (89.6); 11. mevr. Dalebout 2027 pnt. (88.1); 12. mevi\ Everaers- Fierens 1986 pnt. (86.3); 13. A. Rui- tenbex-g 1710 pnt. (85.5); 14. mevr. Rijstenbil 1971 pnt. (82.1); 15. C. van Krimpen 801 pnt. (80.1): 16. J. Krij ger 874 pnt. (79.5); 17. N. Zwiers- Vex-seput 1081 pnt. (7-7.2); 18.'..mèvr, Wagtendonk 457 pnt. (65.3)19. mevr. v. d. Putte 1023 pnt. (56.8). De voorzitter de heer J. Schenk ovex-handigde aan de kampioenen een fraaie door de firma Rijstenbil beschikbaar gestelde wisselbeker en een beker welke zij definitief in hun bezit kregen. Ook nummers twee en drie kregerx een ipx'ijs aangeboden alSnxedé de nummers laatst welke in het bezit kwamen van de poedelprijs. De kampioenen: I. Meuldijk en II. Everaers. (FotoZiex-ikzeesché Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4