Kerkwerve wist uitstekend raad met fleurig Oranjefeest Oranjemarkt en attrakties maakten koninginnefeest Sirjansland een groot succes Jeugd kwam aan zijn trekken Tweetal inbraken tijdens weekeinde te Haamstede STREEKNIEUWS j Oosterlandse landbouwer vond 5 oude zilveren dukaat op akker Toneelmiddag voor bejaarden in Dorpshuis van Renesse Spelen en rommelmarkt ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag: 3 mei 1977 Nr. 22092 KERKWERVE, 30-4. Het Koniiigiimefeest te Kerk- were werd letterlijk en figuurlijk ingeluid 0111 acht uur, waarna talrijke vlaggen werden uitgestoken. Om tien uur in de morgen begon liet programma voor de kinderen van 3-16 jaar. Op de Ring werden kinder spelen gehouden voor de klassen 1 t/m 4 van de basis scholen' 3 Er werden de volgende spelen ge daan: sjoelen, ringwerpen, hoelahoe pen, ping-pong 'balletjes vissen, staart op ezel prikken, water in fles gooien met een lepeltje, pijltjes gooi en, 'bussen gooien, minimarsjes om draaien (vanachter stond een num mer), spijker in fles laten zakken. De kinderen vonden het allemaal prach tig. De uitslagen waren: Klas 1 jongens: 1. Jan-Keës Noor- dijke; 2. Eric Goudzwaard én Kees v. d- Velde; 3. Leo Bij de Vaate. Klas 1 meisjes: 1. Petra v. cl. Hoek; 2. Mirjam Quartel; 3. Sylvia Mat- fchijsse. Klas 2 jongens: 1. Pieter Francke, 2. Marco Hart, 3. Ad Bijl. Klas 2 meisjes: 1. Janneke Mol, 2. Marianne v. d. Wekken, 3. Elsbeth v. d. Schelde. Klas 3 jongens: 1. Wim Boot, 2. Jos de Keizer, 3. Leo Verton. Klas 3 meisjes: 1. Erica Berre- voets, 2. Annet Baerends, 3. Anjo v. d. Wekken. RENESSE, 2-5. Maandagmiddag 2 mei verzorgde de toneelvereniging „Op Drift" uit Renesse een toneel middag voor de bejaardensociëteit van Renesse. Voor deze gelegenheid waren bejaarden te gast uit Scha- rendijke, Noordwelle, Serooskerke, Kerkwerve en Oosterland. Bij elkaar keken ongeveer 160 bejaarden naar het, prachtige stuk „Pinky", van Cid Riiokett Summer. De middag werd geopend door mevr. M. v. d. Have-Matthijsse, die Klas 4 jongens: 1. Eric Hartman, 2. Dickie Quartel, 3. Jan Peter Mol. Klas 4 meisjes: 1. Marja v. d. Ha ve, 2. Anita van IJsselijk en Petra Noordijke, 3. Lydia den Braber. De peuters en kleuters vonden hun vertier in het verenigingsge bouw. Zij genoten'wan de poppen kast, gespeeld werd door beide kleuterleidsters. Daarna werden dia's vertoond over -twee kabouters. De kinderen van de vijfde en zes de klas van de basisscholen en kin deren tot 16 jaar was een leuke speurtocht uitgezet op het dorp. De uitslagen hiervan waren: 1. Groep Marja Hagesteijn, 2. Groep Hans Kesteloo, 3. Groep Rien v. d. Ouden. 's Middags werd een optocht ge houden van versierde wagens, kar ren, fietsen e.d. Er werd een rond gang door het dorp gemaakt met „Con Amore" van Noordgouwe voor op. De eerste prijs was voor de wa gen van de meisjesklub (indianen), de tweede prijs: Peuters (kabouters) alle aanwezigen van harte verwel komde. De voorzitter van Op Drift gaf een korte toelichting bij het stuk en daarna genoten de aanwezigen van het geboden spel. Aan het slot werden alle mede werkenden van harte bedankt door mevr. L. v. d. Houten-Fonteine. Afgevaardigden van de verschil lende aanwezige bejaardénsociëteiten bedankten de soos van Renesse voor, de geboden gastvrijheid. Allemaal „engeltjes" in de optocht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) en 3. C.N.S. (oliesheik met harem). Verder waren er wagens van de O.L.S. (uitbeelding beroepen), van de kleuters (clowntjes), van de C.N.S. (tijdmachine) en van de jeugdvereniging (Noormnanen). Ook voor de kleinere vehikels wa ren er prijzen. Uitslagen: 1. Gezin uil grootmoederstij d, 2. pony wagen, 3. boks op wielen. Er was verder een versierde auto te zien met een Zeeuws meisje erin, een kruiwagen met bloemen, geduwd door een fee en omgeven dotpr elfjes en diverse versierde fietsen. Er was veel be langstelling voor dit leuke evene ment. Zeskamp /,'X' 1 t i I'-.1 1 Het volgende punt op het pro gramma was een soort Zeskamp dat op de Ring werd gehouden. De hin- derhisbaan was' opgezet döbr leden van de vrijwillige brandweer van Kerkwerve. Telkens streden twee deelnemers tegen elkaar. Ze moes ten eerst zo snel mogelijk een brand- weerpak, inklusief helm aantrekken en daarna een bal van een steile goot afspuiten met een brandslang, wat bij sommigen lang niet meeviel. Vervolgens moest men op een „hob- belfiets" ringsteken. Er werd stelt- gelopen en koegehapt (tot groot ver maak van de toeschouwers). Ten slotte moest men drie emmers water over de balk dragen en die in een ton aan het eind van de balk leeg- gooien. Al met al een goed uitgezette baan. 's Avonds om zeven uur wer den de prijzen bekendgemaakt. Da mes: 1. Karin de Keizer, 2. Gré Ber- revoets, 3. Olga Kloet. Bij de heren vielen de hoogste prijzen bij: 1. Ad den Boer, 2. Jos den Boer en 3. Cor Kristalijn. Om half negen vertrok een stoet ouders en kinderen, vanaf de opge zette muziektent op de Ring, mei lampionnen. Het dorp werd weer geheel doorkruist en „Con Amore" zorgde weer voor de muzikale om lijsting. Later op de avond was er nog een gezellig samenzijn in het Verenigingsgebuow, waar „De Leo's" voor de muziek zorgden. Mede door het heerlijke weer is het Koninginnefeest Kerkwerve 1977 een geweldig sukses geworden. ZIEKIKZEE Filmavond „Ziejook" Van alle fenomenen die de „Holly- wood-droom-industrie" oöit op het witte doek bracht is James Dean veruit de beroemdste. Vrijdagavond 6 mei vertoont de filmkring Ziejook één van de drie films die Dean nodig had om een legende te worden, na melijk „Rebbel without a cause". In zijn films is Dean steeds een ver schoppeling, die zich afzet tegen zijn afkomst. Wellicht is dit het ware ge heim achter de James Dean-legende: de onherroepelijke underdogpositie, de enorme eenzaamheid die Dean heeft gevoeld en die hij zo indrin gend uitstraalde, zijn strijd om er gens bij te horen, om telkens weer te merken dat hij een éénling was. Deze filmavond vindt plaats in de dependance van de R.G.S. aan de Calandweg. P,v.d,A. Op dinsdag 17 mei spreekt, in het kader van de verkiezingskampagne, in het Huis van Nassau het P.v.d.A.- kumerlid Peter Roels. Afd, C.N.V. Op maandag 9 mei wordt in het Herv. Verenigingsgebouw een verga dering gehouden van de afdeling Zie- rikzec van het C.N.V. Kinderspelen in Poortambacht De kinderspelen op het veldje bij de openbare basisschool ..'t Kof schip" aan de Scheldestraat op Ko ninginnedag zijn een groot succes geworden. Mede dankzij het fraaie weer genoten zeer veel kinderen, niet alleen uit Poortambacht maar uit heel Zierikzee, van leuke spelen die in groepjes van 25 kinderen werden uitgevoerd. Er waren in totaal zo'n 250 kinderen in de leeftijd van 4 tot 8 jaar deze middag aktief bezig met o.a. buslopen, ringwerpen, steengooi en, was-ophangen, zaklopen en hin- dernisbaan. Een belangrijk onderdeel van de feestvreugde vormde de grabbelton, waarin alle kinderen die aan de spe len hadden deelgenomen mochten grabbelen. Bovendien werd door de Centra-kruidenier vanuit de rijdende winkel getrakteerd op limonade en de familie Duinhouwer van frites- wagen zorgde voor een ijsje voor alle kinderen onder de zestien jaar. Het kinderfeest in Poortambacht, waar bij ook burgemeester Th. H. de Meester een kijkje kwam nemen, werd voor de eerste maal gehouden en was direkt al een groot sukses. Bazar in „De Speeldoos" In de chr. kleuterschool „De Speel doos" in Poortambacht wordt op vrijdagavond 13 mei a.s. (zie ook de agenda) een bazar gehouden ten bate van de school. Er zullen attrakties voor jong en oud worden geboden. Zo zal men kunnen grabbelen, sjoe len, ringwerpen. ballen gooien enz.; bovendien wordt een verloting ge houden met mooie prijzen en is er een rommelmarkt. Oud papier voor „Kunst en Eer" Zaterdag aanstaande zal weer oud papier worden opgehaald voor de kon. harmonie „Kunst en Eer". Oud papier kan ook weer worden gede poneerd in de daarvoor bestemde container in de Wevershoek. BROUWERSHAVEN Zendingsmanifestatie Z'77 Ais eerder gemeld vindt op zater dag 21 mei in de Grote of St. Nico- laaskerk te Brouwershaven de Zen- dingsmamfestatie Z'77 plaats, uit gaande van de hervormde en gere formeerde kerken op Sohouwen-Dui- veland. Als spreker treedt op prol', dr. J. Verkeuyl, met het onderwerp: Men kon er schieten, grabbelen ut spijkerss'laan, terwijl er voor de goklustigen gelegenheid was om deel te nemen aan het rad van avontuur, en de raadtenteiv zoals het raden ZIERIKZEE. De gemeente Zierikzee stihafte een nieuw afgezet podium aan, dat voor hel eerst dienst deed op koninginnedag. Slaande op dit podium opende burgemeester Th. H. de Meester het Oranjefeest. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 2-5. In het afgelo pen weekend werden te Haamstede wederom op een tweetal plaatsen in braken gepleegd. Door het forceren van een raam aan de achterzijde zag men kans het VVV-kantoor binnen te dringen. Alles werd in het kan toor overhoop gegooid en een grote ravage aangericht. Klaarblijkelijk werd alleen naar geld gezocht daar alleen het aanwe zige bedrag van f 20.werd vermist. Ook werd ingebroken in het kan toor van de camping Ginsterveld. Hier wist men zich toegang te ver schaffen door van een bijgebouw een tuimelraam in te drukken en vervolgens de ruit van de deur wel ke toegang geeft naar het kantoor te vernielen. Het kantoor werd door de dader(s) aan een grondig onderzoek „De blijvende taak van de Wereld zending". Medewerking wordt ver der verleend door het Westlands Mannenkoor o.l.v. P. Struyk Verder is er een informatiemarkt en een expositie over allerlei vormen van zendingswerk w.o. een dia-serie. Jaarvergadering Rode Kruis Op dinsdag 17 mei a.s. houdt de af deling Brouwershaven vaii het Rode Kruis, de jaarvergadering dn hotel „Floris V". Bestuursverkiezing is nodig i.v.m. een tweetal vakatures, ontstaan door vertrek van de voor zitter de heer A. P. Schouwenaar en het aftreden van de heer C. van dei- Linde uit Dreischor. MEUWERKERK Wedstrijden kleuterschool Om 9 uur op koninginnedag kwa men de kinderen van de kleuter school verkleed op school. Er werd eerst gezongen voor de jarige konin gin. Daarna werden de kinderen in vijf groepen verdeeld'. De volgorde van de aklivileiten was: kegelen, in twee groepen blok jes omver rollen. Ieder kind kreeg van een poppennaam, het totale ge wicht van het oranjecomité en de geboortedatum van een haan. Oliebollen Verder waren er zelfgebakken oliebollen te koop en konden de ma gen op allerlei andere manieren ge vuld worden. Nadat in de morgen uren de kinderspelen waren afge werkt. kwamen 's middags dé groten aan de beurt, waarbij de ringslekers en touwtrekkers voor de nodige spanning zorgden. onderworpen waarbij enige duizen den guldens buit konden worden ge maakt. Auto Doordat enige bewoners van Haam stede vonden dat het was opgevallen dat een auto zich verdacht ophield bij het V.V.V.-kantoor hadden zij het kenteken hiervan opgenomen. Aan de hand hiervan kon bedoelde auto door de Rijkspolitie te Oostkapelle worden aangehoude'n. Na verhoor bekende één der in zittenden, de 17-jarige C. M. J„ zon der vaste woon- of verblijfplaats, de inbraken te Haamstede te hebben gepleegd. Mogelijk is nog een tweede persoon hierbij betrokken geweest. Het. on derzoek wordt door de Rijkspolitie voortgezet. een prijsje; limonade drinken met traktatie; stoelendans, daarna trak tatie; sinaasappel zoeken. 100 sinaas appels waren verstopt; emmertje met zand vullen en terug brengen. Ze moesten echter eerst over een hindernisbaan stappen, springen, er onderdoor kruipen, over een bank wippen en dan vullen. Voor ieder was een prijsje. Na afloop was er stoelendans voor de ouders en personeel van de school. Nr. 1. was mevrouw Mathijsse; 2. mejuffrouw Gaanderse. Het. terrein was feestelijk versierd met vlaggen, gemaakt door de kinde ren. De organisatie was in handen van de leidsters en Ouderkommissie van de school. BRUINISSE Afd. „Philatelica" Postzegelvereniging „Philatelica" afdeling Bruinisse houdt a.s. don derdagavond 5 mei weer een verga- dering/ruilavond voor leden in het Nederlands Hervormd Verenigings gebouw aan de Deestraat. Deze avond zal er weer volop ruilmate riaal aanwezig zijn en ook een han delaar. Rond 5 uur bleek dat de heer Van Mosel met 824 kg het gewicht van het bestuur geraden had, terwyl D. Geelhoed de geboortedatum van de haan op 5 dagen na goed voorspeld had. De pop, genaamd Ursul gaf meer problemen: hier waren 3 juiste voor spellers waarna uiteindelijk na loting L. Kraak als gelukkige winnaar uit de bus kwam. Hierna waren de ak- tiviteiten voor wat betreft de dag voorbij. In recordtempo werden alle kraampjes en stalletjes afgebroken. Rommelmarkt Voor de schoolkinderen was het plezierig dat hun zelfgeorganiseerde rommelmarkt, ongeveer f 700.op bracht, welk 'bedrag ten goede aan de school zal komen. De voorgeno men aanschaf van een diaprojector kon echter achterwege blijven: deze werd spontaan door de famiilie Cha- rité aan de school geschonken, 's Avonds om 8 uur bracht Ooster- lands Fanfare het dorp met veel mu ziek tot leven, waarna een groots vreugdevuur een eind maakte aan deze geslaagde koninginnedag le Sirjansland. OOSTERLAND, 2-5. Onlangs werd door de landbouwer C. Stouten Jac.z. aan de Maatje Harings Jobswcg 4 een oude zilveren dukaat gevonden by het bewerken van zijn land. Het was een munt met I een gewicht van 28.25 gram en een doorsnede van 4 cm. f Het oude geldstuk is nog vry gaaf en het draagt het jaartal 1694. j Aan de voorzijde het Zeeuwschc provincicwapcn, aan een lint han- gend. Verder op deze zydc een „burcht" zoals dit veelal bij oude J munten het geval is en het opschrift: MI(N). NO(V). ARG. PRO. CONFC(D). BELG. CO (M). E(E)L. Hetgeen betekent: „Zilveren, f f munt van de Provinciën der Verenigde Nederlanden". Aan de keerzijde het Generaliteitswapcn met kroon lussen jaar- i f tal 116941 on hot ovonoon*; I.atiinso nnsohriftCONCORDIA. RES. A (t geld in het laatje bracht voor diegenen die zich met dit bedrijf ophielden. Om aan dit euvel voorgoed een eind te maken besloot de tocn- maligc regering er de bekende randschriften: GOD ZIJ DIET ONS in te ponsen. Zodoende kwam een einde aan dit geknoei met de geldmiddelen. tal (1694) en het eveneens Latijnse opschrift: CONCORDIA. RES. J PAItVAE CRESCUNT, wat wil zeggen: „Kleine dingen groeien f t door eendracht". J De munt is een beetje „onrond", wat er op duidt dat er vroeger vermoedelijk is „gesnoeid". Het is n.l. een bekend feit dat in vroc- f gcr tijden, toen de munten nog 100 procent zilver bevatten, ze veel f werden „gesnoeid". Men haalde er dan zilver af door dit aan dc t y kant te snyden. Hierdoor werd dc munt uiteraard kleiner. J Omdat cr in vroeger tyden nog geen bankpapier bestond was het zilvergeld, en ook het goudgeld, zeer talrijk zodat de snocicrij veel i SIRJANSLAND, 1-5. De door hel comité „Sirjansland Vooruit" getrooste inspanningen zijn niet vergeefs ge weest' Mede gelokt door hel voortreffelijke weer be zochten velen de oranjemarkt - een succes dat in andere dorpen navolging begint te vinden - of namen deel aan de spelen welke voor jong en oud georganiseerd waren. Het feest nam een aanvang om 10.00 uur met het oplaten van ballonnen, voorzien van naam en adres, waarna dc oranjemarkt de spelen en de rom melmarkt begonnen tc draaien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3