t Partij van de Arbeid poogt vergeefs ontwikkeling te keren met voorbereidingsbesluit Vogelsterfte in Zeeland als gevolg van het botulisme niet uitzonderlijk hoog Horeca-bestemming „Nieuw Haamstede" TENTEN IN SCHOOLTUIN Heeft U nog eenx goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN QtBIBMHlen bepaal meteen uw nieuwe keus. RADIO ZIERIKZEE; voor muziek Rapen kadavers sorteert effekt RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: De Nederlandse schepen in Ierland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN Dinsdag 3 mei 1977 133ste jaargang Nr. 22092 DE ZIERIKZEESCHE COURANT REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50. per jaar 86.—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.'T.W. in dit nummer: Regio-vloot in de Waddenzee HAAMSTEDE, 2-5. In de maandagavond door de ge meente Weslerscliouwen gehouden raadsvergadering werd uitvoerig van gedachten gewisseld over een door het kollege aan de raad gerichte nota, terzake van de liorecabestemmiiig in het bestemmingsplan Zeebad Nieu w-Haamstede. Op grond van deze nota stelde de P.v.d.A.-fraktie by monde van de heer Lustig voor, nu een voorbereidingsbesluit te nemen, waarbij de huidige ont wikkeling wordt gestopt en de eventueel daaruit voortvloeiende financiële schade zal moeten worden aanvaard. In de nota werd ook aandacht be steed aan de bestcmmingsplanmatigc voorgeschiedenis. In hel gebied Zee bad Nieuw-Haamstede komt de be stemming „horecavestigingen" voor rondom hotel-restaurant ,.De To renhoeve", rondom hotel restaurant „De Schouwse Boer" en bij hotel- restaurant „Haamstede-Vliegveld". Dit was ook reeds het geval in het uitbreidingsplan 1958 van de voor malige gemeente Haamstede. Advertentie U bent van harte welkom. Het terrein behorende bij de To renhoeve was toen echter belangrijk groter en liep van de Torenweg tot de Strandweg. Het bebouwingsper centage voor het gedeelte van hel terrein met de horecabestemming was 20 procent. Voor het terreingedeelte bij „de Schouwse Boer" met de horecabe stemming was het bebouwingsper centage eveneens 20 procent en het zelfde bebouwingspercentage gold ook voor het terreingedeelte met de horecabestemming bij hotel-restau rant Haamstede-Vliegveld. In alle gevallen was er sprake, van een exploitatie zijnd horecabedrijf en het uitbreidingsplan 1958 bood mo gelijkheden tot uitbreiding. In het uitbreidingsplan 1958 kwam echter geen maximum hoogtemaat voor, zodat ook hoogbouw tot de mogelijk heden behoorde. Voornamelijk om dat dit laatste een ongewenste situa tie werd geacht, zijn de genoemde terreinen in 1968 opgenomen in een bestemmingsplanherziening, vooruit lopende op een algehele herziening van het bestemmingsplan Zeebad Niéuw-Haamstede. Hoogtematten Bij deze herziening zijn maximum hoogtematen 'geïntroduceerd, gevel hoogte maximaal 7 meter en nok- hoogte maximaal 12 meter. In verband met het feit, dat het bij de Torenhoeve behorende terrein inmiddels door grondtransakties veel kleiner was geworden is toen tevens het bebouwingspercentage voor het resterende tcrreingedeelte met horecabestemming op 35 pro cent gebracht. Teneinde een betere terreininde ling mogelijk te maken is in het be stemmingsplan Zeebad Nieuw- Haamstede, dat door de raad in 1972 is vastgestled. aan een groter deel van het terrein rondom de Toren hoeve de bestemming horecavesti gingen gegeven, waarbij het bebou wingspercentage van 35 procent is teruggebracht op 30 procent. In verband met de eigendoms splitsingen in het gebied bij de Schouwse Boer en tevens om ook hier een betere terreinindeling mo gelijk te maken zijn bij de vaststel ling van het bestemmingsplan 19.72 ook wijzigingen gebracht in~de ho recabestemming op dit terrein (het achterste terreingedeelte heeft een bebouwingspercentage van 20 pro cent behouden, de horecabestem ming op het voorste terreingedeelte is echter verruimd en van 20 procent op 30 procent gebracht). (Vervolg pag. 4) Advertentie elektronica draad bouwdozen kabel gereedschappen kds antennes acculaders batterijen testapparatuur video (Doorlopende demonstratie) DRE1SCHOR. Vrijdag jl. vierde hel echtpaar A. C. Lievense (89 jaar) en M. Lievense-Rentier (88 jaar) hel 65-jarig huwelijksfeest. Zij deden dit temidden van hun vier dochters, een zoon, 23 kleinkinderen en 33 achterkleinkinderen. Het echtpaar Lievense mocht vele bloemen, ca- deau.v en gelukwensen ontvangen. Zij kregen een geluks-telegram van de kommissaris van de koningin. Loko-burgemeester Ph. J. van Ast feliciteerde het echtpaar namens hel gemeentebestuur. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 30-4. Wanneer (Ie aanlallen welke in .1976 in Zeeland len slachtoffer vielen aan botulisme, worden vergeleken met de gegevens van de overige provincies, dan blijkt de sterfte in Zeeland niet uit zonderlijk hoog geweest te zijn. Aldus wordt medegedeeld in een dezer dagen verschenen rapport van Provinciale Waterstaat in Zeeland over het optreden van vogelsterfte door botulisme in de provincie Zee land in 1976. In geheel Nederland zijn ruim 60.000 vogel-kadavers geraapt, waar van ruim 30.000 in Zuid-Holland en ruim 16.000 -in Noord-Holland. In de overige provicies zijn er dus 14.000 slachtoffers gevallen, In Zeeland zijn er ongeveer 1.450 slachtoffers gevon den. terwijl het werkelijke aantal geraamd wordt cp minimaal 2.000. De meeste slachtoffers vielen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, - waar enkele -belangrijke 'haarden waren. Gerekend naar de verspreiding van de lokaties. waar botulisme in Zee land optrad, kan worden gekonklu- deerd. dat het aantal slachtoffers aan de lage kant is. Volgens het rapport is hiervan een van de redenen ongetwijfeld de mceifc die gemeenten zowel als par- tikulieren zich hebben getroost om kadavers bijtijds te verwijderen. Cp grond van de ter beschikking staande gegevens wordt het aanne melijk geacht dat er in 1975 bedui dend meer slachtoffers zijn gevallen, mogelijk zelfs tweemaal zoveel als in 1976. In het rappo t wordt er op gewe zen dat de grote invloed: welke uit gaat van -het rapen van kadavers De audio-specialist voor Scliouwen-Duiveland Speciale 24 uurs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter'i zenders ontvangers stereo Hifi Video P.A. onderdelen ZIERIKZEE. Dit zijn de tenten in de tuin van de R.S.C. „Prof. Zee man", waarin de atheneum-eindexa menkandidaten een groot deel van de nacht, voorafgaande aan de laatste schooldag, doorbrachten, „als voorschot op de zomer en uiting van vreugde over het einde van de schooltijd". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De bespotten zijn vaak heel wat vrolijker dan de spotters. onder meer blijkt gebleken is uit de gegevens van de plantsoenendienst va-n Zierikzee. Door dagelijks dode kapmeeuwen te rapen, welke van elders waren komen aanvliegen, werd voorkomen dat de lokale populatie watervogels het slachtoffer werd. Uit de gemeentegewijze -bespre king in bel rapport blijkt o.a. dat in de gemeente Westerschouwen op slechts één plaats een vogel werd aangetroffen welke bij nader onder zoek botulisme had. (Vervolg pag. 2) CORK, 2-5. Als de Iese Vissers het voor het zeggen hadden, dan zouden de tien Nederlandse trawlers, die vrijdag naar Cork werden opge bracht, nog maanden worden vast gehouden. Dat zei Frank Doylc, se cretaris van de Irish Fishermen's Organisation (ongeveer 2000 leden), maandagavond na afloop van de eer ste dag van het proces tegen de Ne derlanders. ITij doelde op de opmerking van de rechter dat de Nederlandse vissers schepen waarschijnlijk nog een half jaar in Cork moeten blijven, als hij het Europese Gerechtshof om een tussenvonnis vraagt. (Volgens de Ierse wet kunnen opgebrachte sche pen pas vertrekken, nadat de recht bank een uitspraak heeft gedaan). Verwachting tot woensdagavond: Perioden met regen Perioden met regen, overdag ook en kele opklaringen; meest matige wind uit zuidelijke richtingen; minimum temperaturen omstreeks 10 graden; maxima 14 tot 18 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 11. Min.temperatuur: omstreeks 9 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 16 gr. Kans op geen drogen periode van minstens 12 uur: 98 procent. Kans op een droge periode van min- slnes 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 proeent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 graden en voor donderdag een mar ge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 mei. Zon op 6.05, onder 21.09 Maan op 22.29, onder 6.41 5 mei. Zon op 6.03. onder 21.11 Maan op 23.40, onder 7.29 Volle maan: 3 mei (15.03). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 4 mei 5 mei 4.42 5.26 Laagwater 17.06 10.08 22.26 17.50 10.51 23.14 Springtij: 5 mei. LELYSTAD. De honderd zigeuners die vorige week hun kamp opsloegen op het strand van Zuidelijk-Flevo- land moeten uiterlijk vandaag (dins dag) vertrekken. Dit heeft, landdrost Han Lammers maandagmiddag mee gedeeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1