£.6 UaYÏ Aantal vestigingen gestegen in dienstverleningssektor op Schouwen-Duiveland wico Zilveren Zeeuwse C.P.B. hield toogdag te Zierikzee t .^jdeMelkn^ Oü 5 DE ZIERIKZEESCHE COURANT In de detailhandel verdwenen in 1976 negen vestigingen Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Programma vol afwisseling Beker ■frambozenvla halve liter van 101 hartstikke goedkoop M. KATS te Bijigh RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 april 1977 133ste jaargang Nr. 22089 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: Problemen rond de landbouwprijzen imÈÈËÊMm ZIERIKZEE, 27-4. Op Schouwen-Duiveland is in 1976| vooral hel aantal vestigingen in de dienstverlenings sector relatief sterk gestegen. Dit blijkt uit een over zicht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland over de ontwikkeling van het aantal ondernemingsvèstigingen in Midden- en Noord-Zeeland in 1976. In de regio Schouwen-Duiveland verminderde het vestigingenbestand in de sektor land- en tuinbouw in 1976 met drie van 65 tot 62 per 1-1- 1977. liet aantal visserijbedrijven nam met één toe: van 37 tot 38. In de sektor industriële sektcxr liep het totale vestigingsbestand op Schouwen-Duiveland in 1976 met 6 Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Buic. Boumanstr.1l Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 vestigingen terug van 198 tot 192 vestigingen, per 1-1-1977. De cijfers in de verschillende branches zijn wat de industriële sektor betrelt als volgt: in de voe- dings- en genotmiddelenindustrie verminderde het aantal vestigingen met één namelijk van 10 tot 9; het aantal vestigingen in de textiel-, mo de- en confeotieindustrie bleef on veranderd op 3; schoeisel- en leder industrie: onveranderd (1); de hout en' meubelindustrie in de regio ver meerderde met één vestiging en kwam van 3 op 4; grafische indu strie: onveranderd (2); chemische in dustrie: onveranderd (2); bouwmate rialen-, aardewerk- en glasindustrie: onveranderd (2);'het aantal vestigin gen in de basis-metaalindustrie (m.e- taalproduktieind'ustrie) verminder de met 2 van 31 tot 29 per 1-1-1977; machine-industrie: onveranderd (3); elektrotechnische industrie: onver anderd (1); het aantal vestigingen in de branche transportmiddelenindu- strie vermeerderde met 3 en kwam van 12 op 15'vestigingen; optische ndustrie en dnstr. fabricage: onver- landerd' (1); overige industrie: onver anderd (1); het aantal bouw- en b ouwi ns t a 11a ti eb edrij ven (openbare nutsbedrijven) verminderde in de re gio met 7, en kwam van 126 op 119 ves ti gingen per 1-1-1977. Groothandel Het aantal groothandelsvestigingen in grondstoffen op Schouwen-Dui veland verminderde met 2, en kwam van 10 op 8. Het aantal vestigingen groothandel in kapitaalgoederen nam in 1976 echter met 3 toe en kwam van 4 op 7 vestigingen. De sektor kl. handelsgoederen non food steeg met 2. van 9 tot 11 vesti gingen, maar de kl. handelsgoede ren food verminderde met één vesti ging en kwam van 25 op 24; groot handel bduwmaterialen: onveran derd (3); groothandel agrarische produkten en levende have: onver anderd (25). Detailhandel I-Iet totaal aantal vestigingen in de sector groothandel cp Schouwen- Du'iveland nam in 1976 dus toe met. 2 vestigingen en kwam van 76 op 78. Het totaal vestigingen in de sector detailhandel cp Schouwen-Duive land nam in 1976 af met 9 vestigin gen en kwam van 375 op 366 per 1-1-1977. De sterkste vermindering vond plaats in de branche detail- (Vervolg op pag. 5) - 3. elektronica bouwdozen gereedschappen acculaders testapparatuur (Doorlopende demonstratie) draad kabel kds antennes batterijen video BURGHSLUIS. Een rij oude golfbre- kende pallisaden bij Burghsluis wordt afgebroken en het afkomende hoict belandt aan de binnenkant van de dijk, vanwaar het wrakhoitt wordt afgevoerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Smarten worden als zuigelin- aen. Door ze te verznmev. gen. worden ze groter. Lady Holland Advertentie Wilt u betere kaassoorten kopen dan naar VAN LOON toelopen Iedere vrijdagmorgen op het Kerkplein te Bruinisse. Deze week bij aankoop van kaas 10 eieren no. 3 voor f 1,75 ZIERIKZEE, 27-4. „Ik wens 11 toe voor rle komen de 25 jaar dat n christelijk zult zijn, solide zult zijn en op zult komen voor anderen, ook buiten onze bond en dat in dit verband ook eens wat meer aandacht aan de Derde Wereld zal worden geschonken". Aldus mejuffrouw J. v. d. Linden, kontaktpersoon voor Zeeland van het landelijk bestuur van de Christelijke Plattelands Vrouwenbond (C. P. B.) Zij sprak deze woorden woensdag j.l. op de 25e Toogdag van de Zeeuwse C.P.B.die gehouden werd in de Chr. Gereformeerde kerk te Zierikzee. Namens het landelijk bestuur bood zij de jubilerende Zeeuwse afdeling gelukwensen aan en liet deze gepaard gaan met een passend ge schenk: een rolletje zilveren guldens opgesierd met een bloem. Om dit zilveren jubileum te vieren was een groot aantal leden van de C.P.B. te Zierikzee bijeen gekomen. Op deze toogdag waren ook aanwe zig de echtgenote van de kommissa- ris der koningin mevrouw J. B. Boer- tien-Velema, de sekretaris van de C. B.T.B. de heer G. W. Smallegange, de heer W. v. d. Spek namens de Zeeuwse C.P.J., het echtpaar Van der Sluis namens de kerkeraad van de Chr. Gereformeerde Kerk en vele vertegenwoordigsters van zusterver enigingen. Allen werden welkom geheten door de voorzitster van het provinciaal be stuur van de C.P.B., mevrouw S. M. Wondergem-Leenhouts, die de toog dag op gebruikelijke wijze opende. De afdeling Schouwen-Duiveland, die deze dag als gastvrouw fungeer de, had voor een verrassing gezorgd in de vorm van een bloemenhulde. Met ongeveer 1500 tulpen was ge vormd 25 jaar en het C.P.B.-em bleem. 25 jaar C.P.B. Mevrouw Wondergem hield vervol gens een korte terugblik op de af gelopen 25 jaar van de C.P.B. Zij bracht dank aan de initiatiefneem sters en de „grote broer": de C.B.T.B., die een grote aanzet aan de oprich ting had gegeven. Reeds in 1958 kon de bond het duizendste lid noteren. In 1961 vond een statutenwijziging plaats. In 1962 waren zeven afdelin gen bij de bond aangesloten. Later moesten de afdelingen Tholen en St. Philipsland helaas worden opgehe ven wegens gebrek aan leden. De af deling Dinteloord haakte vorig jaar af om zich aan te sluiten bij het rayon Noord-Brabant. Thans zijn nog vijf afdelingen bij de C.P.B. aan gesloten; men telt ongeveer 500 leden. Aktivileiten in 1976 De sekretaresse, mevrouw J. W. Flik- wert-Rijksen, gaf in het jaarverslag een opsomming van de vele aktivi- teiten in het afgelopen verenigings- De presidente dankt de dames Cap- pon en Dieleman voor hun grote in zet in het bestuur. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) jaar. Mevrouw Jansen-Van Ooyen werd als konsulente aan de C.P.B. verbonden. Van de C.B.T.B. werd een bedrag van f 700,als ondersteuning ontvangen. Er werd deelgenomen aan diverse bijeenkomsten, o.a. aan de studiedag te Nijkerk. De C.P.B. sloot zich aan bij de stichting H.O.Z. (Hulp bij Ongewenste Zwangerschappen), met dien verstande dat het lidmaat schap elk jaar opnieuw bekeken zal worden. Daarna was het de beurt aan de penningmeesteresse, mevrouw C. v. Cadzand. Zij gaf een toelichting op de balans, die sloot met een batig saldo van f 483.08. Van twee bestuursleden werd af scheid genomen tijdens deze toogdag. De dames P. Cappon-Luteijn en M. Dieleman-Van Dixhoorn droegen hun bestuursfunktie aan anderen over. De presidente dankte beide dames voor hun grote inzet, die zij altijd aan de dag hadden gelegd en over handigde hen een kleine attentie. (Vervolg pag. 4) voor n ct geldigVm zaterdag30 apri! Advertentie Belangrijk nieuws over T.V., Hi-Fi, Si Huish. artikelen van bij Haamstede vindt u op pagina 2 De audio-specialist voor Schouwen-Duiveland Speciale 24 uurs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter uit. zenders ontvangers stereo Hifi Video P.A. onderdelen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1