z Schouwen-Duivelandse club ontwikkelt aktiviteiten Eindelijk landbouwprijsbesluit 8 3 Landelijk Lions-jubileum Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bij en bepaal meteen uw nieuwe keus. Koffie- consemptie in V.S. gedaald RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Prijsverhoging voor Nederlandse boer Wethouder werd ziekenhuis ingeslagen RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 april 1977 133ste jaargang Nr. 22088 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKJIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave. B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4.—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer: Programmees Koninginnedag-feesten ZIERIKZEE, 26-4. In mei van dit jaar viert de Neder landse lak van Lions International, één van de be langrijkste service-organisaties, het zilveren jubi leum. Doel van de organisatie is - zonder winstoogmerk - zoveel mogelijk in positieve zin te doen voor de gemeenschap, inzonderheid voor de zwakken in die gemeenschap. De Lions Club Schouwen-Duiveland is voornemens intensief in te spelen op allerlei aktiviteiten, samenhangend met de jubileumviering. Lions International in Nederland is verdeeld in drie distrikten w.o. een zuidelijke. Hieronder rassorteert de Schouwen-Duivelandse klub, die in U bent van harte welkom. ZIERIKZEE. Dit is de repro van een kaart van Schouwen-Duiveland uit de bekende 17e eeuwse atlas van Dlaeu. De Lions Club Schouwen- Duiveland hanteert deze kaart als middel voor het verkrijgen van gel den t.b.v. een tweetal sociaal getinte projekten. Men z\e het openingsarti kel op deze pagina. 1963 werd opgericht. Als andere aan gesloten klubs heeft ook de Lions Club Schouwen-Duiveland een typi sch eigen karakteristiek en is voor een groot deel autonoom wat de pro grammering betreft van de - al ge noemde - op de gerpeenschap gerich te aktiviteiten. Eén der belangrijkste aktiviteiten, die in het kader van de jubileumvie ring, een regionale ondersteuning krijgen is het: zeilen voor gehandi capten, met het schip „De Zonnetij", niet geheel onbekend op Schouwen- Duiveland, daar het al eens in de haven van Bruinisse te zien is ge weest. „De Zonnetij" is een forse catama ran, met een zeiloppervlak van 60 m2 en vaart onder auspiciën van de Stichting „Zeilen met gehandicap ten". Onder deskundige leiding - gebre vetteerde zeilers - komen gehandi capten op dit schip toe aan zelf zei len, d.w.z. zelf navigeren, sturen, de zeilen bedienen, kortom alles wat met zeilen op een „eigen" boot heeft te maken. Onnodig te zeggen dat door deze ongedachte bewegings- en aktiviteitsmogelijkheid van de in zijn optreden beperkte mens, een wereld open gaat. Juist dat zelf doen, geeft een enorme „kick". Pen-In Een tweede projekt - als men het zo noemen wil - is de zgn. PEN-IN. De PEN-IN is een soort schrijfraam, een ingenieus schrijfsysteem voor blinden, waarbij gebruik wordt ge maakt van een dubbel gevouwen plastic „boek omslagje". Aan de ene kant staan de letters van het alfabet en cijfers in braille en het andere is het feitelijke schrijfraam, met in to taal 180 openingen, waarin de blinde zijn tekens schrijft naar het voor7 beeld van het schrift in reliëf. Deze ingenieuze vinding wint snel aan populariteit en is feitelijk zo een voudig, dat de inmiddels begonnen wereldwijze opmars verklaarbaar is. Geld nodig Twee fascinerende zaken dus als jubileuminbreng van de regionale Lions Club, maar het zal duidelijk zijn dat hiervoor geld op tafel moet komen. De Club denkt dit te berei- (Vervolg pug. 4) NEW YORK, 25-4. De jongste reeks prijsverhogingen voor koffie heeft in de Verenigde Staten geleid tot een daling in de consumptie, zo blijkt uit statistisch materiaal A'an het bedrijfsleven. Tussen 1 januari en 1 april wer den er dit jaar 5.900.000 balen groe ne koffie gebrand, tegen 6.690.000 ba len- over dezelfde periode van het vorig jiaar. Dit betekent een terug gang van 13 procent. Een mini-en quête bij de Amerikaanse branders heeft -geleerd dat de vraag met name de afgelopen paar weken scherp is gedaald. elektronica bouwdozen gereedschappen acculaders testapparatuur I (Doorlopende demonstratie) draad kabel kds antennes batterijen video Vanaf 28 april a.s ZIERIKZEE. Het bestmir van de Lions Club Schouwen-Duiveland, dat initiatieven nam, in verband met het zilveren jubileum van de Nederland se tak van Lions International. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's De meeste slaven zijn er in het rijk der ijdelheid LUXEMBURG, 26-4. De landbouwministers van de Europese Gemeenschap hebben in de nacht van maan dag op dinsdag eindelijk een besluit genomen over de nieuwe landbouwprijzen voor liet komende seizoen. Voor de Nederlandse boer komt die prijsverhoging neer op gemiddeld 4,4 procent. Het oorspronkelijke voorstel van de Europese commissie, het „da gelijks bestuur" van de E.G., zou voor de Nederlandse boer een prijs verhoging met slechts 2,6 procent be tekend hebben. Voor de Nederlandse consument betekent de prijsverhoging een stij ging van de kosten van levensonder houd met ongeveer 0,3 procent. Het compromis werd heden (dins dagochtend) bereikt ten koste van een concessie aan de Britten. John Silkin, de Britse minister van land bouw, die een maand geleden een compromis-voorstel tegenhield om dat hij meer subsidie voor de boter- consument in zijn land wilde, „ver diende" met zijn hardnekkige hou ding toch nog iets. Hij sleepte onge veer f 25 miljoen meer in de wacht, hetgeen uitkomt op ongeveer een kwartje per pakje boter voor de Britse huisvrouw. De Nederlandse minister, mr. Fons van der Stee, vond niet dat er nu van een nederlaag van de acht lan den (die één front gemaakt hadden tegen de Britten) gesproken kon wor den. „Het was geen politieke realiteit om de Britten zonder iets naar huis te laten gaan", zo verklaarde hij in Luxemburg. Te gering Nederlandse boerenorganisaties hebben in de laatste weken gezegd dat een prijsverhoging met gemid deld 4,4 procent, vooral voor de klei nere boeren, te gering is. De Neder landse minister verklaarde daar dinsdagochtend in Luxemburg het volgende over: „In dit E.G.-huis valt daar weinig over te zeggen. Boven- BENTHUIZEN, 23-4. Tussen de wethouder M. Seibel van openbare werken van de gemeente Benthui zen en de 39-jarige bouwvakarbeider M. P. ontstond een woordenwisseling over een onbeduidende kwestie. Tij dens deze woordenwisseling die plaatsvond voor de woning van de heer Seibel gaf P hem een stomp te gen het hoofd. De heer Seibel kwam door deze stomp ongelukkig te val len en later op de avond bleek op name in een ziekenhuis noodzakelijk. In het ziekenhuis bleek dat hij zo danig hersenletsel had opgelopen, dat hij een operatie moest ondergaan. De toestand van de heer Seibel is nog ernstig. De dader eveneens wonende in Benthuizen is aangehouden en hij heeft een bekentenis afgelegd, zo heeft de rijkspolitie zondagavond meegedeeld. dien is het Nederlandse kabinet de missionair". Wel zei de Nederlandse minister in Luxemburg „dat de so ciale politiek in Nederland dit moet opvangen". Met de uitkomst van het beraad over de landbouwprijzen toonde mi nister Van der Stee zich overigens niet bijzonder gelukkig. Het is min der dan ik gewild had, zo zei hij. Ook met de sfeer waarin het uit eindelijk resultaat tenslotte bereikt werd was de Nederlandse landbouw minister niet tevreden. Het land- bouwprijzendebat was dit jaar „een vertoning waar niemand verrukt van was". De bewindsman noemde het een „Bad Show", die zich „niet voor herhaling leent." De audio-specialist voor Schouwen-Duiveland Speciale 24 uurs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter uit. zenders ontvangers stereo Hifi Video P.A. onderdelen Vanaf 28 april

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1