Mi Toeristische evenementen 1977 te Brouwershaven Dit is Noord-Ierland KOMMISSIE MIDDENSTANDSZAKEN - OPKNAPPER „BANNINK" - WOONERF IN MALTA - INVALIDEN PARKEERPLAATSEN - FORMULIERVRAGEN Amalrik in Straatsburg .Sean Connety "names7 Vondeling en Van Agt Kof lie opnieuw duurder BOUWEN Historische optocht op 25 juni U was toch van plan LONDEN te bezoeken? ven ©©veren Gemeenteraad Zierikzee Diamonds Are Forever' Koningin in Arnhem AGENDA r Het mag dan in het raam van de to taal-ontwikkeling na de februari- ramp van 1953 ogenschijnlijk maar een detailpunt zijn, dat Zierikzee kans en gelegenheid krijgt de „ramp- gaten" in de straten alsnog op te vul len, is een zaak van groot gewicht. Eerst als deze open plekken zijn op gevuld met aangepast - en aan mo derne eisen voldoende - huizen, zijn de ramptekens verleden tijd gewor den, vooral als ook het Havenkwar tier geheel gereed zal zijn. Misschien - maar dat zal de historie leren - is het de laatste kans geweest voor Zie rikzee, want wat er ook al worden zal met de vaderlandse ekonomie in het algemeen en de bouwerij in het bijzonder, vast staat wel dat de be schikbare gelden voor dergelijke pro- jektcn in oude steden niet weelderi ger zullen groeien. Eerder het tegen deel valt te verwachten en - om het populair te zeggen - hier geldt: „bin nen is binnen". Opvallend is dat van de „opvul ling" en het gespreide restauratie proces ook een aanstekelijke werking blijkt uit te gaan op de partikuliere bouw. Aanvullend mag gewezen wor den op de driftige interieurvernieu wingen van talrijke huizen, resultaat van een verlangen naar efficiënter en zorgvuldiger wonen. Een tijdsver schijnsel! Intussen werden deze week meer bijzonderheden bekend over - wat genoemd werd - het verkavelings plan „Kaaskenswater", als aanzet voor een vernieuwd bestemmings plan. Niet ter diskussie stond of „überhaupt" dit fraaie natuur- en natuurhistorisch gebied voor bebou wing en ontwikkeling moet worden ge-opteerd, wél dat met grote zorg vuldigheid het plan soulaar moet gaan bieden aan de woningbehoefte en de uitbreiding van het woningbe stand. Het Kaaskenswater zelf zal onge rept blijven en het gebied wordt (wel een voordeel) ook beter toegankelijk, o.m. door de aanleg van wandelpa den. Overigens geen misverstand over dit gebied. Het wordt objekt van een bestemmingsplan, dat echter de hele procedure nog moet doorlopen. Toch moet niet gerekend worden met b.v. tien jaar voor realisering, maar met een betrekkelijk korte tyd. Gevoegd by woningbouw t.b.v. de Oosterschelde-werkers en de histori sche nieuwbouw in de Molenstraat (Havenkwartier), is het duidelijk dat Zierikzee in de toekomst bouwmatig nog aaj-dig „in the picture" blijft, zonder dat wordt toegegeven aan de verleiding te worden tot een soort overstort uit de Randstad, waarvan - in een lichtzinnige bui elders - wel eens sprake is geweest. LONDEN, 20-4. Een winkeleige naar uit het Noordierse Ahoghill heeft zijn goedhartigheid met de dood moeten bekopen. Een nóg on bekende man bonsde 's nachts op de deur van de winkeleigenaar met de mededeling dat hij wat aspirine nodig had vcor een van zijn kinde ren die ineens ziek was geworden. Teen de winkeleigenaar, zelf vader van zeven kinderen, de deur open deed, schoot de onbekende hem twee kegels in het ihoofd met dodelijk ge volg. BROUWERSHAVEN. De oude haven van Brouwershaven is uitgebreid m'et een groot aantal boxen en stei gers voor wat kleinere boten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 20-4, De V.V.V. „Brouwèrslia- ven" lieeft een overzicht gepubliceerd van <le evene menten die in.het aanstaande seizoen zullen plaats vinden. Op 23 april aanstaande wordt het seizoen geopend met de traditionele Rode Kruis-wandcltocht, waarvan de start plaatsvindt vanaf het ver enigingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijlstraat te Zonnemaire. Advertentie Nu hebt U de gelegenheid! Opstapplaats vlak bij de deur; per „van oeveren" touringcar van 27 - 30 april a.s. 4 dagen volt. verzorgd, 355,— p.p. voor inlichtingen en opgave: reisburo ZIERIKZEE Postbus 18 - Tel. 01110 - 2319 Op 21 mei vindt te Brouwersha ven een reünie plaats voor Tnintella- jac'hten; op dezelfde dag wordt in de N.H. kerk een grote zendingsma nifestatie gehouden met stands van c.a. het Bijbelgenootschap, de Su- rinamezending, Zending en Israël, Wereldwinkel. Stichting Wereldkin deren. Als spreker treedt op prof. Verkuyï, muzikale medewerking wordt verleend door het Westlands Mannenkoor. Op 22 mei worden op de Grevelin- gen wedstrijden voor Trintellajach- ten gehouden; er zijn die dag trou wens ook zeilwedstrijden voor leden van de W.S.V. Brouwershaven. Zeil wedstrijden vinden eveneens plaats cp 28, 29 en 30 mei in de zg. Cadet klasse. Op 30 mei is het kermis te Schuddebeurs. Historische optocht Opening van de herdenking 500 jaar Brouwershaven gaat gebeuren op 25 juni met een historische op tocht gevolgd door een cpeningsbal ('s avonds) op de Markt. De reünie van de Stichting Ronde- en Platbo- demjachten vindt plaats op 1, 2 en 3 juli. Van 2 tot 30 juli wordt de tentoonstelling gehóuden die in de Gemeenschapsruimtete Brouwers haven wordt ingericht n.a.v. de her denking van de 400-ste geboortedag ZIERIKZEE, 18-4. Op tie jongste raadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Tli. H. de Meester, werd medegedeeld dat de Stichting Onder nemers Centrale de heer B. Waaijenberg heeft be noemd als lid van de Kommissie voor Middenstands- zaken. De raad kon zich hiermee verenigen. De heer F. A. de Jager werd als raadslid q.q. in deze kommissie benoemd. Goedgekeurd werd de voorgestelde dagvergoeding voor leden van stem- bureaux, zijnde f 75,- plus konsumpties en maaltijden voor rekening van de gemeente. Medewerking zal worden verleend aan „Beter Wonen", voor de bouw van 13 woningen in de Molenstraat. De vereniging heeft - zo bleek - al eens geprofiteerd van een ministeriële extra subsidie vcor woningbouw, met het predikaat: goed en goedkoop. Een begrotingswijziging had be trekking cp het bouwrijp maken van het Kaaskenswater le fase. Voorstellen tot begrotingswijzigin gen inzake aanleg centrale verwar ming gemeentewerkplaats en uitke ring Gemeentefonds, óp grond van het „Besluit verfijning algemene uit kering rioleringen", gingen onder de hamer door. Een bedrag van 1' 193.500 wordt bij begrotingswijziging, uitgetrokken vcor voorzieningen aan de akkomo- datic van het sportpark „Bannink". Het accent valt hierbij op de cv in de (acht) units, die het sportpark heeft. De heer Becu wil gelijk de kantine in het verwarmingssche ma betrekken, maar .volgens de.wet houder. kan dit eerst later. Het ge hele „Bannink"-plan trouwens wordt in fasen uitgevoerd. Speeldveldeii Dat was meteen ook het antwoord aan de heer Leydekker, die voor vergroting van de speelvelden, pleit te. Ter plekke is, aldus de wethou der, geen grond meer aanwezig. Het inrichten van andere sportvelden blijkt een kostbare zaak, omdat dan ook weer voorzieningen moeten wor- DEN BOSCH. Het gerechtshof in Den Bosch heeft woensdag in zijn arrest de 41-jarige hoofdverpleger Frans H. uit Kerkrade wegens moord op vijf bejaarde patiënten veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar met aftrek van het voorarrest. van Jacob Cats en Brouwershaven 500 jaar stad. Verder staan op het programma een oecumenische dienst (3 juli), or gelconcerten (8 juli en 18 juli), ker mis (30 en 31 juli, 1 en 2 augustus) en een grete kinderdag met fantas tisch showprogramma op 6 augus tus. Op 10, 12, 13 en 14 augustus zijn er weer zeilwedstrijden. Op 13 augustus vindt de slotdag plaats van Brouwershaven 500 jaar stad met e^n waterzeskamp en een slotbal waaraan bekende artis- ten zuj len meewerken. De grote herdenkingsdienst i.v.m. de 400ste geboortedag van Jacob Cats wordt gehcuden cp 10 novem ber in de St. Nicolaaskerk. STRAATSBURG. 20-4. De Weste lijke landen behoren er niet zonder meer mee in te stemmen dat de Olympische Spelen van 1980 in Moskou worden gehouden. Zij zou den er op moeten aandringen dat vóór de Spelen een amnestie voor politieke gevangenen! wordt afgekon digd, dat Westelijke radio-uitzendin gen niet langer worden gestoord en Westelijke publikaties vrij worden verkocht, en dat in het algemeen wordt nageleefd wat in Helsinki is overeengekomen. Dit heeft de Russische dissident Andrei Amalrik woensdag op een perskonferentie in Straatsburg ver klaard. Advertentie den getroffen. De wethouder ver wachtte iets in de toekomst, als de bij de nieuw te bouwen L.T.S. en R.S.G. „Prof. Zeeman', behorende sportvelden in gebruik komen. Er is een gegadigde voor de bouw van een 'huis, hoek Venkelstraat- St. Domusstraat. Betrokkene krijgt toestemming heipalen cp de bouw grond vertikaal cp te-slaan, teneinde te kunnen profiteren van een aan wezige hei-installatie. De rondvraag Bij de rondvraag stipuleerde de heer Groen nog eens dat de P.v.d.A. in het jongste scholendebat uitdruk kelijk had geopteerd- voor een geheel nieuwe 6->klafssige openbare basis school in de binnenstad. Uit uitla tingen van een vertegenwoordiger van de Belangengemeenschap „Poortambaoht" had hij een beetje 4 de indruk gekregen, dat het kollege hierover genuanceerder of wat an ders denkt. De voorzitter merkte op dat het toch allemaal nog in de raad komt. De heer Groen vroeg ook naar de voortgang van de instelling wooner ven in Malta. Er wordt aan gewerkt. De heer Groen had tenslotte kritiek op een mobiele reklame-kontainer, opgesteld In de Sloestraat, door een meubelbedrijf. Dit gaat veel te ver, vond hij. Ontheffing parkeerverboden Dc heer Jonker attendeerde op de landelijke ontheffing parkeerverbo den voor invaliden. De voorzitter vond dat dn dit opzicht minister Westerterp de Zwarte Piet naar de gemeente(n) toespeelt. Er kan geen sprake van zijn dat in een stad als Zierikzee een autc kan worden geparkeerd, waar het verboden is. Komt er één auto dan heeft men onmiddellijk een hele rij en komt het parkeerpatroon in de knel. De praktijk elders leert intussen dat .speciale parkeerterreinen voor invaliden praktisch altijd leeg staan. „Helemaal vrij geven in Zierikzee kaïn nooit'. Specifieke vragen De heer Verschelding vond hel juist als de burgemeester q.q. zit ting neem), in de Mliseumkommissiie De raad ging hiermee akkoord. De heer V. had zich gestoten aan be paalde, specifieke vragen, die aspri- rant sollicitanten moeten beant woorden op betreffende formulieren. Hij wilde alvast de nummers van de omstreden punten doorgeven, maar daar kwam niets van in. De voorzitter vond het een zaak, val lend buiten de intentie van de rond vraag, die bij zo'n „misbruik" zelfs afgeschaft zou kunnen worden. Hij maande betrokkene een schriftelijk voorstel in te dienen. De heer De Rijke tenslotte drong er op aan dat speciale winkelslui- tingstyden eerder door dc Onderne mers Centrale aan het publick wor den kenbaar gemaakt. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE A.s. zaterdag- en zondagavond Aanvang 20.00 uur HARRY SALTZMAN en ALBERT R. BROCCOLI presenteren: IAN FLEMING'S JILLSTJ0HN als Jiffany Case" CHARLES GRAY LanaWxxJ als „Plenty OToole"/ Jimmy Dean/Bruce Cabot Produktie: HARRY SALTZMAN en/ ALBERT R.BROCCOLI Regie: GUY HAMILTON Scenario: RICHARD MAIBAUM ell TOM MANKIEWICZ KEN ADAV Muziek: JOHN BARRY PANAVISI0N TECHNICOLOR! United Artists Y Hora Film Toegang 14 jaar Onze BAR-VINOTHEEK DON CRISTOBAL (ingang Concertzaal) is van 21.00—01.00 uur geopend voor een drankje en een dansje. Nette kleding vereist ARNHEM, 20-4. Koningin Juliana heeft woensdagmiddag op het ter rein van de Johanna-Stichting' in Arnhem vier nieuwe gebouwen voor lichamelijk gehandicapte kinderen geopend. Zij deed dit door een groot doek voor de naamplaat op het hoofdgebouw te laten zakken. De ko ningin maakte daarna een rondgang door de nieuwe gebouwen, twee scholen, een woonpaviljoen en een kultureel centrum. De gebouwen hebben ruim 12 miljoen gulden ge kost. DEN HAAG, 20-4. Kamervoorzit ter dr. Anne Vondeling blijft bij zijn standpunt, dat zolang CD A-lij sttrek- ker Van Agt de indruk blijft wekken dat het eigenlijk niet pluis is in de vaderlandse politiek, het hem moeite zal kosten Van Agt straks als colle ga in de politiek te zien. Vondeling schrijft dit in een open brief aan Van Agt die woensdag is gepubliceerd. De socialistische kamervoorzitter wil met deze brief zijn uitspraken van vorige week, dat hij er moeite mee zou hebben als kamervoorzitter om Van Agt als kamerlid te beëedi- gen, motiveren. Van Agt zelf heeft die uitspraak als een hetze tegen hem gekwalificeerd. AMSTERDAM. De prijs van een pak koffie (250 gram) gaat volgende week omhoog met gemiddeld 84 cent. Het ministerie van ekonomische za ken in Den Haag is akkoord gegaan met deze verhoging. Dat heeft de Vereniging van Ne derlandse koffiebranders en thee pakkers in Amsterdam meegedeeld. Volgens de Vereniging is de prijs verhoging een gevolg van de ver snelde stijging van de koffieprijzen op de wereldmarkt. Donderdag 21 april Zierikzee Mondragon. Ver. Stad en Lande. 19.30 uur. Dorpshuis. Revueavond ,,'t Staepel'- of". 19.30 uur. Brouwershaven Soosbijeenkomst. 9.30 uur. Ouwerkerk Café Vijverberg. Oranjevereniging 20.30 uur. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis". Feestavond O.B.S. 19.30 uur. Herv. Ver.-gebouw, 19.45 uur, N.C. V. B. Dui'ps'uus, 14.00 uur, voorlichtings bijeenkomst bevolkingsonderzoek. Vrijdag 22 april Zierikzee Duyvelants Koffyhuys, 19.00-21.00 uur receptie n.a.v. kampioenschap en promotie v.v. Zierikzee. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis". Feestavond O.B.S. 19.30 uur. Zaterdag 23 april Zierikzee Hotel Van Oppen, receptie tennis- klub, 16.00 uur. Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling („Diamonds are forever") Brughsluis Plompetoren, 10.00 uur, excursie Jeugdvogelwachl. (verzamelen bij parkeerterrein tj e) Brouwershaven Wandeltocht, Rode Kruis. Vertrek: Ver.-gebouw Zonnemaire. 14.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Uitvoering „Crescendo" 19.30 uur. Nieuwerkerk Groene Kruisgebouw, verkoping Welfare-artikelen. Zondag 24 april Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling („Diamonds are forever") Soosgebouw Big S, 20.00 uur, film avond jeugdsoos. Dinsdag 26 april Zierikzee Hotel Concordia, algemene vergade ring Vereniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen, 9.30 uur. Hotel Concordia, expositie leermid delen, 8.45 uur. Haamstede Ned. Ver. v. Huisvrouwen, fietstocht, vertrek: parkeerplaats A. v. d. Weij- deweg, 13.30 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, afd. Brou wershaven Ned. Bond van Platte- landvrouwen. Noord gouwe Hotel Van der Weijde. Vergadering PvdA. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis, 20.00 uur, afd. Duiveland 'en Schouwen Plattelandsvrouwen. Kleuterschool. Ouderavond Stich ting Peuterspeelzaal. 20.00 uur. Woensdag 27 april Zierikzee Chr. Geref. kerk, 10.00 uur, toogdag Zeeuwse C.P.B. Donderdag 28 april Zierikzee Chr. Mavo-school. Concert „Common Bond". 14.30 uur. Vrijdag 29 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Gospel concert „Common Bond". 20.00 uur. Maandag 2 mei Goes Prins van Oranje. C.D.A.-Vrouwen- beraad. 14.00 uur. Dinsdag 3 mei Zierikzee Concertzaal. Jasparine de Jong. 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 ROME. Negen, maanden na de ernstige milieu vei-'giftiging in de Noorditaliaansc stad Seveso worden nog steeds nieuwe besmettingsge- vnllon ontdekt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2