li2)- wico Geschiedenis van de vijftigjarige huishoudschool „Prinses Juliana" Succesvol bezoek patiënten schip Prins Willem-AIexander' Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Een gouden jubileum Even Zierikzee „doen" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 april 1077 133ste jaargang Nr. 22085 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W in dit nummer: Evenementen -1977 te Brouwershaven ZIERIKZEE, 20-4. Reeds vroeg in de middag meerde liet patiëntensehip „Prins Willem-AIexander" woens dag aan het Luitje af. De gasten aan boord, ca. 60 be woners van de R.K. Stichting Verpleegtehuis en Reak- tiveringscentrum „Regina Pacis" te Arnhem, hadden zodoende gelegenheid met lmn hegeleiders een tochtje door Zierikzee te maken. Als vanouds had het Rode Kruis te Zierikzee, afdeling Jeugdzaken en Re- kreatie weer de organisatie van het avondprogramma in handen. De avond werd op vrolijke wijze begonnen met muziek op de kade van het draaiorgel „Atlanti" van de familie M. A. Gieskes. Na deze muzikale hulde kwam de heer Gieskes even aan boord van de „Prins Willem-AIexander" om een dankbaar applaus van de gasten in ontvangst te nemen. Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg.Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 „De Maltarakkers" tijdens het liedje „lk heb een mooie bloemenmand." (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Een welkomstwoord namens het Rode Kruis werd gesproken door de heer J. K. Joppe, die tevens een overzicht van hef resterende pro gramma gaf. Vervolgens was het de beurt aan burgemeester Th. H. de Daar een aantal leerlingen was ge- evakueerd naar de Westhoek van Schouwen werd op 15 april het huis- houdonderwijs gestart in het gebouw, waarin later de Chr. Landbouwhuis- houdschool te Haamstede zou wor den gevestigd. Nadat het schoolgebouw was droog gevallen werd op 29 juni door de beschikbare leerlingen een aanvang gemaakt met de schoonmaak, waar na een voorlopig summier herstel volgde. Uitbreiding De tweede week van september kon weer enigszins normaal worden les- (Vervolg pag. 3) elektronica bouwdozen gereedschappen acculaders testapparatuur (Doorlopende demonstratie) draad kabel kds antennes batterijen video Vanaf 28 april a.s. De audio-specialist voor Schouwen-Duiveland Speciale 24 uurs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter uit. zenders Hifi ontvangers Video stereo P.A. onderdelen Vanaf 28 april Een foto van het oorspronkelijk ge bouw, zoals het in 1934 in gebruik werd genomen. In 1957 kwam een nieuw aangebouwde vleugel in ge bruik. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's f Alle schrijvers zijn blind voor 4 hun eigen gebreken. f Dryden f t Verwachting tot vrijdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en plaatselijk wat regen of motregen; matige tot krach tige zuidwestelijke wind; minimum temperaturen omstreeks 8 graden, maxima morgen van 10 graden in het noorden tot 16 graden in het zuidoosten van het land. Voor zaterdag Aantal uren zon 0 tot 7. Min.-temperaturenomstreeks 8 gr. Max.-temperaturen.: omstreeks 14 gr. Kans op een droge perioden van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 april. Zon op 6.29, onder 20.49 Maan op 8.41, onder 0.42 Eerste kwartier: 26 april (16.42). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 22 april 6.31 18.53 12.12 Doodtij: 28 april. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 21-4. Het KNMI deelt mede: Aan het koude weer van de afgelopen weken lijkt voorlopig een einde gekomen te zijn. In de nacht van woensdag op donderdag waren de minimumtemperaturen zo'n tien graden hoger dan de nacht ervoor. Tevens viel er op de meeste plaatsen wat regen, maar de regenhoeveel- heden waren niet erg groot. Omdat een gebied met hoge barometerstan den, dat zich uitstrekt van de Azo- ren. tot in Tsjechoslowakije maar weinig van plaats verandert blijven we vrijdag in een zuidelijke stro- mnig. Hiermee wordt zachte lucht aangevoerd waarin vrij veel bewol king voorkomt. Een frontensysteem boven Schotland maakt wel enige vorderingen naar het zuidoosten maar kan ons land waarschijnlijk niet bereiken. Het zal daarom vrij dag op de meeste plaatsen droog zijn. werd het schoolgebouw in mei 1940 ingericht als noodhospitaal. In 1941 werd de school gevorderd door de Duitsers. De direktrice wist bij de Ortskommandant gedaan te krijgen, dat de gehele inventaris naar nood- lokalen in de stad mocht worden overgebracht. Van alle Z.L.M.-scholen bleek de „Prinses Juliana"-school na de oor log het ergst beschadigd. Aan het eind van de bezetting deed het dienst als slachthuis en centrale keuken. In 1946 werd begonnen met een ge weldige opbouw. In 1952 was het aantal leerlingen al zo hoog, dat in ZIERIKZEE, 20-4. Het ontslaan van «Ie thans jubile rende huishoudschool „Prinses Juliana" te Zierikzee, is heel geleidelijk gegaan. Als eigenlijke aanvangs datum van deze school wordt 10 november 1926 aan genomen. Op deze dag opende dc toenmalige burgemeester van Zierikzee, mr. A. J. F. Fokker een aantal lokalen van de Openbare School in de Nieuwe Boogerd- straat, die daartoe door de gemeente beschikbaar werden gesteld. Voordien werd in deze regio al Landbouwhuishoudonderwijs gegeven in de vorm van ambulante cursussen voor boerinnen en jonge meisjes. De eerste vorm van dit onderwijs werd gegeven naar Belgisch voorbeeld. Tot eerste lerares-leidster werd be noemd mejuffrouw W. P. G. Rei- chard te Breda. Het aantal kursisten bedroeg ongeveer 90. De leiding van de school werd op 16 november 1932 overgedragen aan mejuffrouw C. N. van Liere, die als direktrice meer dan 40 jaar aan de school verbonden zou blijven. Zij trok in dié beginperiode op de fiets door weer en wind heel Schouwen- Duiveland door om leerlingen te werven. Belangrijke mijlpaal was de opening van het eigen gebouw in februari 1934. Bij het ontwerpen van deze school aan het Jannewekken, had de architekt een -landelijk gebouw voor ogen gestaan. In de bovenzalen was slaapgelegenheid gekreëerd, daar dè school ook bezocht werd door enkele meisjes van Tholen en St. Philips- land. In de oorlog Nadat de oorlog was uitgebroken Advertentie Verder maakte de burgemeester een kompMment aan het adres van het Rode Kruis en al diegenen, die er aan meewerken dat Zierikzee be kend staaf om de fijne programma's aan boord van de Patiëntenschepen. Tot slot wenste de heer De Meester de gasten een prettige avond en nog een mooie verdere reis toe. Kleuters Meester, die samen met zijn echtge note een bezoek aan het schip bracht. Welkom burgemeester De burgemeester heette de gasten namens het gemeentebestuur harte lijk welkom in Zierikzee en vertelde dat elk ibezoek van de „Prins Wil- lem-A'lexander" met een gezellig amusements-programma wordt op geluisterd. De heer De Meester vond dat het schip ditmaal een geweldige reis maakte, de ene mooie plaats na de andere werd bezocht: Arnhem, Willemstad, Antwerpen, Zierikzee en Schoonhoven. Naar aanleiding van het bezoek dat de gasten dinsdag aan Antwer pen brachten, vertelde de burge meester dat de torens op de Onze Lievevrouwenkerk te Antwerpen en de toren te Zierikzee destijds door dezelfde architekt, de gebroeders Keldermans, werden ontworpen. Heel vertederend was het optre den van de leerlingetjes van de kleuterschool „De Maltarakkers", onder leiding van de hoofdleidster mevrouw L. E. de Jonge-van 't Hof. De kleuters begonnen direkt met het uitdelen van een presentje: Eigen gemaakte rozetten met de tekst „20-4-1977 - „Maltarakkers" - Zie rikzee". Het programma van de kleuters bestond uit hele aardige liedjes en gedichtjes, waarmee zij het publiek kostelijk amuseerden. Na Ihet tweede optreden van „De Maltarakkers" was het de 'beurt aan de Welfare-leidsters onder leiding van mevrouw A. C. Kouwer-Gage- stein om de bekende Rode Kruis- balpennen uit te delen. De avond werd besloten met een vrolijk con cert door de Muziekvereniging „Con Amore" uit Noordgouwe onder lei ding van de heer D. Viergever. „De Prins Willem-AIexander" heeft de haven heden (donderdag) morgen vroeg al weer verlaten om de reis voort te zetten naar Schoon hoven. Advertentie vijf lokalen buiten het eigen gebouw werd lesgegeven. Deze toename van leerlingen was mede een gevolg van de leerplichtverlenging tot acht jaar, die in 1950 werd ingevoerd. Door de watersnood in 1953 werd de school een gevoelige klap toege bracht. Het gebouw kwam 1,60 m on der water te staan. Zestien leerlingen en vijf oud-leerlingen verdronken. Tweemaal per dag stroomde-het wa ter de school in en uit. Een groot aantal leerlingen was geëvakueerd, maar toch werd op 25 februari al weer begonnen met het geven van enkele lessen aan een groepje leer lingen in het Ned. Herv. Verenigings gebouw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1