Vrolijke en „ernstige" viering bij vijftigjarig bestaan van de „Prinses Julianaschool" Geslaagde kampdagen leerlingen openbare basisschool te Kerkwerve „PINKELTJE'' TE SCHARENDIJKE WERKTE AAN BOEIEND PROJEKT GESLAAGDE MUZIEK- EN TONEEL UITVOERING „CRESCENDO" DREISCHOR STREEKNIEUWS Pittige schoolavond Tweede avond op 23 april a.s. Huishoudschool in hei goud ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i» apru 1977 rh. ~OM 3 woensdag 1 juni a.s. in het hoofd kantoor le Goes. In deze vergade ring zal o.a. vaststelling van de ba lans per 31 december 1976 en van de winst- en verliesrekening over 1976 worden -voorgesteld. W.M.Z. tevreden over droge zomer De Watermaatschappij Zeeland heeft dankzij de zeer droge zomer van vorig jaar weer winst gemaakt. De maatschappij kon 1976 afsluiten met een positief resultaat van 598.000 gulden, tegen 254.000 gulden verlies in 1975. In haar jaarverslag zegt de W.M.Z. dat eventuele tariefsverhogingen door dit resultaat afgevlakt kunnen worden, mocht de komende zomer erg nat worden. Excursie Jeugdvogelwacht De Jeugdvogelwacht organiseert op zaterdag 23 april a.s. een exkur- sie naar de Plompetoren bij Burgh- sluis. (Zie voor tijd: de agenda). ZIERIKZEE Bazar in Thdo Thijssenschool De bazar, die vrijdag in de Theo Thüssenschool te Zierikzee, werd gehouden in een enorm sukses ge worden. Er werd een bruto-bedrag van niet minder dan f 3.750,- opge haald. Er was voor jong en oud dan ook genoeg te beleven. Er kon met. bal len op foto's van het personeel ge gooid worden, men kon met een pistooltje door de mond van ouder - kommissieleden schieten, men kon vissen, sjoelen, grabbelen, spijker slaan of lolly pakken. In trek wa ren ook een verloting en het rad van avontuur. De zesde klas was omgetoverd in een café-restaurant, waar wat te drinken was en waar enorme porties poffertjes gebakken en later gegeten werden. Ook een suikerspin maakte deel uit van de bazar, evenals een goedlopende plan tenwinkel. De gang' van de school was ver anderd in het Waterlooplein. Op kramen stond daar een grote ver scheidenheid aan oude rommel, die over het algemeen snel van eigenaar verwisselde. De organisatie zat goed in elkaar dankzij de medewerking van de ouderkommissiéleden, vele ouders en de hele zesde klas. Van het geld zullen speelattributen gekocht worden als tafeltennissets, sjoelbakken, schaak- en damstuk ken en borden, voetbalspel etc., waarmee de schooljeugd zich buiten de schooluren zal kunnen vermaken. Toogdag Zeeeuwse C.P.B. Het gewest Zeeland van de Chris telijke Plattelandsvrouwenbond KERKWERVE, 18-4. Leerlingen van de openbare basisschool Prin ses Irene" hebben drie geslaagde kampdagen doorgebracht in Schou- wen's Westhoek. De dagen werden doorgebracht in en om „De Koe-bel" te Burgh. Op de eerste dag, na de 'broodmaaltijd, werd door de jeugd naar hartelust de bowldngsport beoefend in het bowlingcentrum te Renesse. Onder leiding van de heer Bil werd deze dag besloten met een leuke bingo avond in „De Koe-bel", waarbij alle leerlingen een fraaie prijs wonnen. De volgende dag werd na het ont bijt een bezoek gebracht aan de (geite)-kaasmakerij en fokkerij van de heer R. de Haan; de jongeman die uitleg gaf mocht een geschenk- oon in ontvangst nemen. Na de lunch werd een bezoek gebracht aan het. bunkercomplex. Het diner smaakte heerlijk en daarna werd in aanwezigheid van een groot aantal ouders een gezellige avond gehouden met zang, dans en toneel. Sport en spel De laatste dag werd besteed aan sport en spel. Aan het eind van de f ritesmaaltijd bedankte het hoofd van de school, de heer H. A. Schip per de ouders, 'met name de dames De Bil, Van Langeraad en Kouwen- berg voor hun kookkunst, en de stu dent van de R.P.A. de heer Koster voor zijn aandeel in sport en spel. Allen kregen als blijk van waarde ring een fles wijn aangeboden. De heer Schipper bedankte verder de dames Vos en v. d. Velde en de he ren De Bil, Kouwen'berg en zijn col lega I. J. F. Geschiere voor hun hulp. Als afsluiting van deze zeer ge slaagde kampdagen werd een vosse- jacht gehouden. Daarna werd de te rugreis gemaakt. Een groot aantal ouders stond de kinderen bij aan komst bij de school te Kerkwerve reeds op te wachten. houdt op woensdag 27 april a.s. een toogdag in de Christelijke Gerefor meerde kerk te Zierikzee. Tijdens de morgenvergadering zal door de afeling Schouwen-Duiveland een samenspraak worden verzorgd. Ver der treedt op het zangkoortje van Schouwen-Duiveland. Mevrouw Aafje Top uit Amsterdam spreekt over „Het wonder van Patar Mala- chias" van Marcel Bruce. Na de lunch vertrekt het gezelschap naar Bruinisse. Onder leiding van bur gemeester T. C. Hekman zal aldaar een rondrit door o.a. het rekreatie- gebied worden gemaakt. Kinderkledingbeurs in „Poortambacht" Vrijdagavond kwam er een aantal dames met tassen vol nog goed draagbare kinderkleding. Elk kle dingstuk werd genoteerd, van een prijs voorzien en daarna gesorteerd op maat. Zaterdagochtend was er de ver koop. Een groot aantal dames kwam kijken en ging na betaald te hebben met armen vol kleding de deur uit. De belangstelling'was enorm en ie dereen erg enthousiast. Wel hadden we graag meer kinderkleding in de grotere maten gezien. 's Middags was er gelegenheid om niet verkochte kleding en het geld, na aftrek van twintig procent voor gemaakte onkosten, weer af te halen. Na deze beurs, gaan we in septem ber beslist weer een kinderkleding beurs organiseren en dan voor win- terkleding. De belangengroep wil iedereen vast oproepen om winter- kleding te bewaren. Te zijner tijd hoort u beslist meer van ons. Vooral ook onze dank aan het schoolbestuur en de leiding van de Chr. kleuterschool ,,De Speeldoos" die de school geheel belangenloos aan ons afstond. Kampioenschap Zierikzee i Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap 3e klas D Zuid I-KNVB en de promotie naai de tweede klas zullen bestuur, trai ner en eerste elftal van de voetbal vereniging Zierikzee op vrijdag avond 22 april aanstaande een re ceptie houden in het „Duyvelants Koffvhuys". HAAMSTEDE Produktie pompstation De Watermaatsehappij (W.M.Z.) heeft bekendgemaakt dat in de pe riode van 31 december 1976-28 maart 1977 door het pompstation te Haam stede 434.508 m3 water werd gepro duceerd, tegen 407.790 m:' in de pe riode van 31 december 1975-29 maart 1976. SCHARENDIJKE, 15-4. De chr. nationale kleuterschoolvereniging te Scha rend tjke hield vrijdagavond j.l. in de kleuterschool „Pinkeltje" haar 23e ledenvergadering. Voor deze vergadering bestond flinke belangstelling. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter, de heer M. van der Linde, werd het financieel overzicht uitgebracht en toegelicht door de heer Goedege- buure van het Administratiebureau C.V.O. De hoofdleidster mej. J. Pleune bracht het jaarverslag uit. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen in plaats van mevr. S. Kramer: mevr. A. de Oude; mevr. A. B. Letteboer: de heer Hanson; mevr. M. Veerman: mevr. M. Nikerk. Tijdens de pauze bestond gelegen heid het door de kleuters met be hulp van de hoofdleidster mej. Jan- ny Pleune en de leidster mej. Ineke Verjaal gemaakte projekt „De Boer derij" te bezichtigen. Zes weken lang hebben de kleuters enthousiast aan de maquette gewerkt en het resul taat was er dan ook naar. Boerewo- ning met schuren, een hooiberg met echt hooi er in, bomen op het erf en dan de verschillende dieren, die op een boerderij gehouden kunnen worden. De roze varkens en zwart witte koeien deden het bijzonder goed. Een goed voorbeeld van het tot ontwikkeling brengen van de kreatieve aanleg van de kleuters. Om de gebitten Na de pauze kreeg de schoolarts dokter D. J. Vinkenborg gelegen heid voor zijn «interesse kauserie over het onderhouden van het gebit bij jeugdige personen. De conclusie van de heer Vinkenborg was, dat er op Schouwen-Duiveland schrikbarend gesnoept wordt. Hij drong er dan ook sterk 'bij de ouders op aan de kinderen geen snoep te geven. Geen snoep en geregeld poetsen van het gebit zijn belangrijke dingen. Bij een slecht melkgebit wordt de boog van de tanden vervormd, zodat de blij vende tanden en kiezen niet in de goede stand komen. Duimzuigen kan funest zijn voor de stand van onder en bovenkaak. Dokter Vinkenborg adviseerde te poetsen met gefluorideerde tandpas ta en vooral fluortabletten aan de kinderen te geven. Goede voeding: bruin brood o.a. en kauwen op een wortel is zeer goed om tandbedref tegen te gaan. Hij betreurde het, dat het fluori deren van drinkwater door een uit spraak van de. Hoge Raad erg moei lijk is geworden. De voorzitter dankte de heer Vin kenborg bijzonder voor zijn belang wekkende causerie. Ouderkommissie Tijdens de rondvraag vroeg een van de ouders waarom er geen ou derkommissie voor de kleuterschool is ingesteld, zodat de kleuters ook eens interessante exkursies, b.v. naai de brandweer zouden kunnen maken. Door het bestuur werd geantwoord dat het initiatief tot het instellen van een ouderkommissie van de ouders moet komen. Exkursies en schoolreisjes zijn niet haalbaar bij de 'inspecteur van het kleuterender- wijs. SCHARENDIJKE. Trotse kleuters bij hun schepping, resultaat van een projekt, dal ook de ouders niet wei nig verraste. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DREISCHOR, 18-4. Zaterdagavond vond in het Dorps huis de geslaagde donateursuitvoering plaats van het muziekgezelschap „Crescendo". De avond werd ingezet met de mars „Over and Out" van R. Beek, door muziek en drumband. Daarna begroette de voorzitter, de heer A. P. de Wit, de vele aanwezigen. In het bijzonder verwelkomde hij het erelid de heer S. Wagemaker, dïrekteur A. L. van Wallenburg en mevr. Van Wallenburg. Het erelid de heer S. A. Klaasse en instrukteur A. Struik werden een spoedig her stel toegewenst. De laatste uitvoering van „Cresen- do" heeft vijf jaar geleden plaats gevonden als gevolg van het ont breken van een geschikte zaal. In een overzicht over, 'het wel en wee van de vereniging herinnerde de voorzitter o.a. aan het jubileumjaar 1976, dat een hoogtepunt was in het bestaan van „Cresendo". Het was ook de overgang van harmonie naar fanfare, waarbij door studie, inzet en goede leiding het juiste pad werd ingeslagen. Dankbaar was de* heer De Wit voor de medewerking van de bevolking, waardoor het mogelijk was over te gaan tot de aanschaf fing van nieuwe instrumenten. Be moedigend is verder dat een negen tal leerlingen in opleiding is, die een welkome aanwinst voor het korps kunnen gaan. betekenen. Overigens komt de financiële positie van de vèreniiging wel weer wat op de tocht te staan door aankoop nieuwe in strumenten. Programma Onder leiding van dirigent Van Wallenburg en tambour-maitre P. van Dongen werd hierna gedemon streerd ihoe de muzikale wijzigingen bij „Cresendo" zich hebben voltrok ken. De drumband bracht ten ge hore Patrouille van Egberts en Marsvaardig van Van Campen, waarna het muziekkorps vervolgde met. de ouverture Heliantus van Cer- fontaine, en Foster's Songs in een arrangement van Den Arend. Op het programma stonden verder drie kleine werken van Henk van Lijn schoten: Choral Figuré, Air Barfo- que en Auld Lang Syne. Een. temperament vol stuk was de mars van Kelly Holiday in Spain. Prima uit de verf kwam ock de Zuidamerikaanse medley El Dorado, arr. Beek. Het.programma werd be sloten met cle manoeuvrer-mars van Sten/., in kombinatie met de drum band. Na een verdiend en welge meend applaus werd als toegift ge speeld de symfonische mars Olirn- pica van Orsomando. De nummers werden op een prettige manier aan elkaar gepraatdoor dirigent Van Wallenburg. Toneel Een toneelgroep van eigen bodem bracht na de pauze onder régie van Kees v. d. Vreugde het blijspel in drie bedrijven „Een beeld van een man" van J. Hemmink-Kamp ten tonele, een stuk met moderne op vattingen en kwinkslagen enerzijds en ouderwetse uitspraken ander zijds. Dit kontrast kwam in 'het ge toonde spel goed tot uiting; het stuk werd vlot, rolvast en speels op de planken gezet door een twaalftal to nelisten, nl. de dames M. Quaak- van Oeveren, R. Remeeus-Klippel, L. de Jonge-Dooms, J. v. d. Linde- Waasdorp, Car. Roggeband, Math. Braai en de heren Ko de Jonge, Cor van Dixhoorn. Piet van Donge, Ant. Verjaal, Aad de Wit en Dies de Bil. In een slotwoord bedankte mevr. M. L. v. d. Weijde-Smits het publiek voor de stilte tijdens de uitvoering 'betraöht, de verkregen medewerking voor de verloting, de muzikanten voor hun inzet en de tonelisten voor hun opvoering. Woorden van dank werden verder gericht tot mevr. Verjaal-Loozen (grime), de heer v. d. Vreugde (souffleur) en de familie Roggeband voor de verzorging in .het dorpshuis tijdens de repetities. Een bijzonder dankwoord ging naar loco-burgemeester Van Ast en weth. P. de Moor met hun dames. Een druk en gezellig bal tot in de kleine uurtjes besloot deze sfeer volle avond. De tweede uitvoering is op zaterdag 23 april a.s. en deze is toegankelijk voor zowel donateurs als andere belangstellenden. Algemene vergadering aandeelhouders W.M.Z. De algemene vergadering van aan deelhouders van de NV Watermaal.- sch app ij Zu i d-Wes t -Ned er 1 a n d (W-M-Z.), zal gehouden worden op Twee charmante mannequins, behangen met naar nostalgie neigende kleren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 18-4. De school voor L.H.N.O. (Lager Huishoud- en Nijverheidsonderwijs) enM.H.N.O. (Mid delbaar Huishoud- en Nijverheidsonderwijs) „Prinses Juliana" te Zierikzee, gaat het 50-jarig bestaan vieren. Het is niet zo eenvoudig na te gaan wanneer de school, die in 1934 de huidige naam kreeg, precies is opgericht. Aangenomen wordt, dat dat op 1 oktober 1926 is geweest omdat toen voor het eerst gesproken werd over een „Landbouwhuishoudkundige school". Het feest wegens het gouden jubi leum is gesplitst in twee onderde len. Voor de leerlingen is het eigen lijk al begonnen, maar zal donder dag 21 april a.s. zijn hoogtepunt vin den. De officiële viering' voor de leerkrachten, bestuur en verdere ge nodigden vindt op dinsdag 3 mei plaats. Deze bijeenkomst, begint 's morgens met de bezichtiging van een tentoonstelling in het hoofdge bouw en wordt, gevolgd door een sa menzijn in de dependance „De Kluut". Mr. J. P. Boèrsma, lid van het kollege van Gedeputeerde Sta ten en voorzitter van de Provinciale Onderwijskommissie, zal hier spre ken over: „Aspekten van het Voort gezet On dei-wijs in Zeeland". Voor de ouders van de leerlingen zal 's middags de gelegenheid be staan de tentoonstelling in de „Prin ses Juliana" school te bezoeken. De leerlingen zijn inmiddels al enige tijd druk bezig met het instu deren van liedjes en sketches. Maan dagmiddag jl. werd in „De Kluut" een modeshow gehouden door on geveer negentig meisjes, die zich ge tooid hadden in kledij van ten hoog ste vijftig jaar geleden tot plm. 1960. De meest geslaagde kreaties zullen een prijsje ontvangen. „Knalfeest" Verder zijn de verwachtingen hoog gespannen voor het knalfeest aanstaande donderdag. In greepjes van 10 a 15 leerlingen met elk een leerkracht worden alle dorpskernen in de regio bezocht. Ook bij deze ge legenheid zullen de meisjes zich in de ouderwetse kledij steken. Het eerst worden de hoogste klas sen van de basisscholen met een be zoek vereerd. De huishoudscholers zullen de zesde-klassers iets aan bieden en zullen een potpourri van „liedjes van toen" ten gehore bren gen. Daarna zullen de bejaardenso/.en in de regio en de rusthuizen te Zie rikzee worden bezocht. Ook hier worden enkele liedjes en sketches ten gehore gebracht en zullen zelfs de Valeta en de Kruispolka worden gedanst. Vossenjacht 's Middags is het de beurt aan de leerkrachten, om zich te verkleden. Zij zullen zich voor een z.g. Vossen jacht in de stad verspreiden cm dooi de leerlingen te worden opgespoord. Van elke leerkracht moeten de meis jes enkele letters loskrijgen om een slagzin te vormen. Verder is ook een fotowedstrijd op touw gezet, waarin de beste kiek jes van de hoogtepunten op deze dag beoordeeld zullen worden. De wed strijd „Wie is wie?" houdt in dat de leerlingen van jeugdfoto's hun docenten moeten herkennen. Aan het eind van de middag vindt een bijeenkomst in het „Huis van Nassau" plaats, waar een eenvou dige broodmaaltijd zal worden ge bruikt en de prijsuitreiking plaats vindt. Veel mensen Daar de Prinses Julianaschool te Zierikzee bij jong en oud een begrip geworden is in de loop der jaren, heeft men ook bij de feestviering voor dit jubileum zoveel mogelijk mensen willen 'betrekken. Op de hui dige problemen in het L.H.N.O. en het M.HN.O., zowel als op de ge schiedenis van de Prinses Juliana school zullen wij in een volgend nummer nader terugkomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3