Ml wsmmx z- Raad Zierikzee akkoord met „Herverkavelingsvoorstel Kaaskenswater" Accent behandeling (uitvoerig) toegelicht plan Dreischor-Kom Na inspraakprocedure kleeft U nog een goed BANKSTEL maar- bent II er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN Wi en bepaal meteen uw nieuwe keus. RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Gemeenteraad Brouwershaven RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: 1. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 april 1977 133ste jaargang Nr. 22084 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. ril i tr Advertentieprijs 32 cent per'losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,IN DIT NUMMER: LlXSJJVClClriJ)1*OC(2CLUT6 VOOTStCl MV.ClClSKSJlS'WCltffV Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. ZIERIKZEE, 18-4. Op de maandagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester Th. H. de Meester, is het z.g.n. Herverkavelingsvoorstel Kaaskenswater behandeld en goedgekeurd. Aan de raadsvergadering ging een open bare inspraakprocedure in de trouwzaal vooraf, waar weer heel wal belangstelling voor bestond. Een toelichting op het voorstel werd hier gegeven door de stedebouw- kundigé ir. V. R. A. van Hezik. Het Herverkavelingsvoorstel betekent een variant op een eerder bestemmingsplan van dit gebied, dat echter in de praktijk niet de ontplooiingskansen heeft geboden als werd gedacht, vooral door de verdeling in te grote kavels. Het bedoelde voorstel zal de bekende procedure volgen en evolueren naar een nieuw bestemmingsplan. In het algemeen bestond er bij de frakties veel Waardering voor het plan Kaaskenswater nieuwe stijl. Vrijwel iedereen bleek kontent over de snelle aanpak van de wijzi ging. De heer Becu onderstreepte zo wel de noodzaak van de (een) ijsbaan in het plan en een speelterrein (sportterrein) voor de jeugd. Hij drong aan er een kombinatie van te maken. In het plan zijn wandelpaden Advertentie Ubentvanharte welkom. ZIERIKZEE. Dit is het elftal Zie rikzee I dat het kampioenschap wist te behalen van de derde klasse D Zuid I-K.N.V.B. en gaat promoveren naar de tweede klasse. Bij gelegen heid van deze suksessen wordt op vrijdagavond 22 april a.s. in het „Duyvelants Koffyhuys" een recep tie gehouden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) geprojekteerd; de heer Becu wilde dusdanige tracé's, dat langs het wa ter kan worden gelopen. Hij vond ook dat het aantal uit te geven ka vels nog wat kan worden vergroot. Open ruimte De heer Groen sprak van een aan trekkelijk plan en informeerde of de huizen in de verhuursektor komen. De kombinatie ijsbaan-sportvoorzie- ning sprak ook hém aan. In ieder geval moet het sportveld blijven; hij wilde na verdwijning van het kom- plex Deltadienst, aan de Van Veen- laan, hier een open ruimte houden en vroeg of het in het plan gedachte verpleegtehuis, wel of niet de bouw van bejaax-denwoningen impliciet in houdt. Hij vond het aantal uit te ge ven kavels voldoende en waar schuwde tegen de z.gn. Artikel 19- procedure, waardoor vooruitgelopen kan worden op een toekomstig be stemmingsplan. Waterkwaliteit De heer De Rijke informeerde naar de waterkwaliteit van het Kaaskens water in de toekomst. Hij pleitte ook .voor ijsbaan en sportterrein, vond de kavels langs de Schouwse dijk te groot en vroeg voor wie de in de toekomst te bouwen huizen bestemd zullen zijn. Repliek kollege De voorzitter zegde toe, dat de ijs- baan-sportveld-kombinatie onder werp van onderzoek zal zijn. Terzake zal ook kontakt worden opgenomen met de IJsklub. Of wandelpaden „langs de voorkant der huizen" mo gelijk zullen zijn, wordt bezien, even als de wenselijkheid van meer ka vels. De open ruimte aan de Van Veen- laan komt de eerste tien jaar niet aan de orde. De voorzitter wilde daar nu niet op vooruit lopen. Er komen bij het verpleegtehuis geen bejaardenwoningen, maar het middenkomplex is bestemd voor een gemêleei-de bevolking, bejaarden o.v., die „kunnen aanleunen" tegen ziekenhuis en verpleegtehuis, maar ook b.v. wel alleenstaanden. De wo ningbouwvereniging zal zeker stre- (Vervolg pag. 2) elektronica bouwdozen gereedschappen acculaders testapparatuur (Doorlopende demonstratie) draad kabel kds antennes batterijen video Vanaf 28 april a.s. BROUWERSHAVEN, 18-4 - De raad der gemeente Brouwershaven vergaderde maandagavond j.l., onder voorzitterschap van de loeo-hurgemeester, de heer Ph. J. van Ast. N.a.v. de notulen der vorige vergadering zei de heer C. J. de Munnik het een vreemde zaak te vinden dat, nu wellicht de gemeente Bruinisse niet aan de Intergemeentelijke Sociale Dienst zal deelnemen deze gemeenschap pelijke regeling volgens persberichten toch gewoon doorgang zullen vinden. In de beantwoording door de raadsvoorzitter in de vorige vergade ring werd op een vraag, indien één gemeente niet meedoet geantwoord, dat dan de gehele regeling over de kop gaat en de zaak opnieuw beke ken zal moeten worden. De raads voorzitter antwoordde hierop dat het hem eveneens had bevreemd hoe dit in de pers is gekomen, temeer daar deze regeling opnieuw op de agenda staat van de vergadering van b.w. en s. te houden op maandag a.s. „Het is in ieder geval zonder medeweten van het kollege van Brouwershaven", al dus de heer Van Ast. De voorzitter deelde de raad me de, dat van de direktie volkshuis vesting Zeeland de goedkeuring is ontvangen om de vier woningen in de Molenstraat te Brouwershaven te renoveren (kosten f 203.594,Het werk zal worden uitgevoerd door aannemersbedrijf Gebr. Schilperoort, terwijl de c.v. zal woi'den aangelegd door de Fa. Korpoi-aal te Oud- Beijerland. Drijvende steigers Op 14 april jl. zijn de drijvende polyester steigers (opp. 150 m-) in de oude jachthaven opgelevei'd. Ook het baggerwerk in beide havens is thans klaax\ De aanpassing van de toiletgebouwen op de oude jachtha ven is gei-ealiseex-d. Op 15 april jl. heeft het beroep ge diend voor de Centx-ale Raad v. Be roep te Utrecht, ingediend door de heer A. Witte, voorheen gemeente- seki-etaris te Brouwershaven. De uitspraak is over drie weken te ver wachten. Hierna kwam in bespreking het enige agenda punt van deze vei'ga- dering nl. de vaststelling van het bestemmingsplan Dreischor Kom. Op de zeer uitvoerige toelichting door het kollege zei de heer J. K. Goemans weinig aanmerkingen te kunnen maken. Ook de heer De Mun nik roemde de uitvoerigheid van het stuk, waai'op geen aanmerkingen Advertentie De audio-specialist voor Schouwen-Duiveland Speciale 24 uurs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter uit. z»-v r -v 7* - zenders ontvangers stereo Hifi Video P.A. onderdelen Vanaf 28 april ZIERIKZEE. De Huishoudschool „Prinses Juliana" gaat het 50-jarig jubileum vieren. Als interessante intro zorgden de leerlingen maandag alvast voor een geslaagde modeshow. De „showgroep" hier op een plaatje, in een zonnig hoekje van de tuin. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Die een pen voert, heeft strijd. mogelijk zijn. Wel drong de heer Goemans er bij het kollege op aan dat het bereid moet blijven de ont heffingsmogelijkheden soepel te doen toepassen. Op dit bestemmings plan was een 5 tal bezwaren inge diend. De bezwaren van de maatschap Klaasse waren niet gericht tegen de bouw van nieuwe woningen aan de Welleweg maar tegen de konsekwen- ties die het gevolg kunnen zijn van klachten van toekomstige bewoners in het kader van de Hinderwet. Reklamanten achten het niet aanvaardbaar dat het. landbouw- en veeteeltbedrijf eventuele financiële en andere konsekwenties voortvloei ende uit de Hinderwet moet dragen voor de woningbouw van de ge meente. Zonder bezwaar kan vol gens reklamanten de woningbouw gerealiseerd worden mits de ge meente de eventuele financiële kon sekwenties voor haar rekening neemt. B. en w. lichtten toe dat thans woningen aanwezig zijn die 20 me ter van het bedrijf staan, terwijl toekomstige woningen op 35 m af stand gepland zijn. De heer De Munnik zag graag dat de maatschap Klaasse haar bezwaar- schi-ift introk omreden de woning bouw voor Dreischor hiermede wordt tegengehouden. De voox'zitter zei dat het kollege het ook betreurt dat de maatschap Klaasse gemeend heeft bezwaar te moeten maken. Het bedrijf kan met de Hindex-wetsvergunning onge stoord verder draaien. Namens de PCG fraktie stelde de heer J. A. v. d. Bijl dat men als bui*- ger het recht heeft bezwaar te ma ken tegen een bepaald plan. „Het is soms moeilijk de beweegredenen te doorgronden, hetgeen niet impliceert dat ik het met het bezwaarschrift eens ben. We moeten niet tornen aan de x-echten van de burger", aldus de heer v. d. Bijl. De raadsvoorzitter zei niet de in- di'uk te hebben willen wekken tegen (Vervolg pag. 4) WA7 UQT VI &IL I Verwachting tot woensdagavond: Nachtvorst Droog weer met flinke zonnige perio den; weinig wind; op uitgebreide schaal nachtvorst met minimumtem peraturen van plus 1 tot min 4 gra den, maxima circa 11 gi'aden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Max.-tempei-atuur: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de tempex-aturen geldt voor donderdag een irxarge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 20 april. Zon op 6.33, onder 20.46 Maan op 7.28, onder 22.54 21 april. Zon op 6.31, onder 20.48 Maan op 8.02, onder 23.51 Eerste kwartier: 26 april (16.42). HOOr,- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 20 april 5.31 17.53 11.08 23.16 21 april 6.01 18.23 11.40 23.50 Springtij20 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-4. Het KNMI deelt mede: De afgelopen nacht kwam op uitgebreide schaal nachtvorst voor. De laagste temperaturen werden ge meten in het midden en oosten van ons land. Op 1,5 meter hoogte daalde de temperatuur daar tot 3 a 4 gra den beneden het vriespunt, terwijl op 10 cm hoogte het kwik nog enige graden lager aanwees. Deze koude nacht werd vex-oorzaakt door een hogedrukgebied boven de Britse eilanden, de Noordzee en onze om geving. Dit hogedrukgebied, dat zich langzaam naar het zuidoosten ver plaatst, zal het komende etmaal het weer bij ons blijven bepalen. Een frontale storing, die maandag vrij veel regen bracht in IexTand en Zuidwest-Engeland, trekt eveneens oostwaarts en neemt daarbij be langrijk in aktiviteit af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1