0 M.s. Prins Willem-Alexander opnieuw naar Zierikzee Goese man verliest het leven bij een auto-ongeluk Het 51ste programma Moeilijkheden in Spanje Om recht voor Italiaanse vrouwen Rekordopbrengst kinderpostzegels Af Wiegel ziet verwarring bij C.D.A. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie HANS WIEGEL! Botsing bij de Tol AGENDA ZWALUW SU vat 2EQT VI BILT ZIERIKZEE, 14-4. Op woensdag 20 april lircngl liet patiëiilensehip M.s. „Prins Willein-A|exander" weel een bezoek aan Zierikzee en zal ligplaats nemen aan het Luitje. Aan boord zijd ca, 60 bewoners yap de R.K. Stichting Verpleegtehuis en Ucaktiveringscentrum „Itegina Pacis" te Arnhem. Hieronder is hel program ma afgedrukt. Het is in successie het 51ste voor patiëntenschcpeii. MADRID. 14-4. De krisis in Span je in verband m'ët tic legalisering door de Spaanse regering van de communistische partij blijft aanhou den.' r' 1 1 Rechtse vijanden van premier Su- arez onder aanvoering van de volks alliantie, een bundeling van rechtse partijen onder leiding van zes ex- ministers, hebben donderdag een spoedbijeenkomst van de Cortes - het Spaanse parlement geëist om over de kwestie van de legalisering te debatteren. Premier Suarez heeft inmiddels een opvolger benoemd van de minis ter van marine die aftrad uit pro test Legen de legalisering van de communistische partij die 38 jaar in Spanje verboden is geweest. Daar naar verluidt alle admiraals in ac tieve dienst solidair zijn met de af- getreden minister Pita da Veiga, heeft Suarez een gepensioneerde schout bij nacht tot minister van marine benoemd. DEN HAAG, 14-4. Enkele tiental len leden van Nederlandse Vrou wenorganisaties hebben donderdag morgen in Den Haag gedemonstreerd tegen de naar hun mening onheuse behandeling die de Itailaansc Clau dia Caputi van de justitie in haar lgnd krijgt. Aan de proteslaktic voor de Italiaanse ambassade deden on der meer mee Liesbeth Den Uyl. tweede kamerlid Stan Poppc (PvdA) en Vara-prcsehtatrice Lctty Koster man. Mevrouw Den Uyl heeft de Italiaanse ambassadeur een petitie aangeboden. In de petitie zeggen de demon stranten dat zij solidar zijn met de strijd van Claudia Ccputi tegen de overheersende mannenmaatschappij. De 18-jarige Italiaanse is de zomer van het vorig jaar docr een aantal landgenoten verkracht. In samen werking met de Italiaanse feminis ten wilde het meisje het proces te gen 'ha-ar 'aanranders openbaar la ten zijn. Voordat de rechtzaak plaats zcu vinden -hebben vrienden van de aanranders Claudia ontvoerd en haar met messen mishandeld. De Italiaanse openbare aanklager hecht aan het verhaal van Claudia echter weinig waarde en heelt het meisje beschuldigd van een valse verkla- r-ing. UTRECHT, 14-4. De (50c) kindcr- pcstzegelaktie boekte een nieuw re- kord de opbrengst - van zegels cn kaarten - ging met 114 miljoen glij den omhoog. Van 7'/i> miljoen (in 1975) naar 8;!i miljoen gulden in 1976. Het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels schrijft dit ongekende sukses in de eerste plaats toe aan de gulheid van 'het Nedei-landse volk. Kinderen, waarvoor extra hulp no dig iis, hebben duidelijk een flinke streep voor en worden geholpen - in 'binnen- en buitenland. Ook. ai kent ons land moeilijke tijden en telt ieder dubbeltje weer mee. Onmis baar voor het «behalen van een zo verrassend 'resultaat is de medewer king van velen: schooljeugd, leer krachten, plaatselijke cömité's en PTT. 'Het Comité kreeg die medewer king, zoals ï'eeds vele jaren, op gro te schaal (ruim 400.000 schoolkinde ren, enige tien duizenden leerkrach ten, duizenden leden vap plaatselijke comit'c's. en een groqt aantal PTT- ers.). De kinderpnposlzegels bereikten alle hoeken van het land. Soms wordt de vraaggehoord of dat kinderzegelgelcj nog nodig is. Het Comité wijst dan op de stapel van enige honderden aanvragen, waaruit 'blijkt dat allerlei werk „voi-o het kind" dx-ingend behoefte heeft aan extra geld. Het gaat daar bij vooral om het op gang brengen van -nieuwe vormen van hulpverle ning. Juist in deze'tijd nu de over heid zich vooral t.a.v. „nieuw werk" terughoudend opstelt. Vasl staal, dat er met véél (kinderzegel)- geld nog altijd véél (voor kinderen) te doen valt. 18.15 uur: Vrolijke muziek op de kade van hel draaiorgel Alanti van de familie M. A. Gieskes. 19.00 uur: Een welkomstgroet wordt gesproken namens het Rode Kruis en cle gemeente Zierikzee. 19.10: Liedjes, gedichtjes, en nog ve'öi meer in een kleuterprogramma van de Chr. kleuterschool „De Mal- tai-akkei-s" onder leiding van de hoofdleidsler mevrouw L. E. de Jonge-van 't Hoff. 19.45 uur: Pauze. 20.00 uur: Opnieuw komen de kleu ters van de Chr. kleuterschool „De Maltax-akkers" iix aktie. 20.25 uur: Uitreiking van balpen nen door Welfare-leidstex-s onder leiding van mevrouw A. C. Kouwer- Gagestein. 20.30 uur Pauze. 20.45 uur: Vrolijk concert door de Muziekvex-eniging „Con Amore" uil Noox-dgouwe onder leiding van de heer D. Viergever. 21.30 uur: Einde programma. NIJMEGEN, 14-1. V. V.D.-fraclic- voorzitter Wiegel constateert de laat ste weken (le opperste verwarring hij de leiding van het C.D.A. Tijdens een verkiezingsbijeen komst in Nijmegen, waar Wiegels toespraak werd uitgesproken door V.V.D.-voorzitter Korthals Altes, omdat de lijsttrekker donderdagmid dag aanwezig was bij de geboorte van zijn tweede kind, stelde de V.V. D.-leider dat -de C.D.A.-voormannen alleidei uitspraken doen die strijdig met' elkaar zijn. K.V.P.-fractievoor zitter Andx-iessen voelde zich geroc- pen'de vermogenswinstbelasting uit de stal te rijden: applaus-van links. C.H.-fi-actievoorzitter Kruisinga windt zich dagen achtereen op over een adveirtehtie van de Partij van de Arbeid, dc Anti-Revolutionaire frac tievoorzitter Aantjes noemt de P.v. d.A. een goede constructieve- partij en C.D.A.-lijsttrekker Van Agt geeft de laatste'' weken enige keren juist de V.V.D. de vriendelijke woorden mee. Belangstelling De V.V.D. ziet dit alles met grote belangstelling aan. Zij is bereid de regeringsverantwooredlijkheid te dx-agen maar stelt daaraan wel voor waarden: gelijkwaardige inbreng van de samenwerkende partijen in het regeringspx'ogram, evenredige zetel verdeling binnen het kabinet, x-espect en vei-trouwen tussen de partners en absolute voox-rang voor de strijd tegen werkloosheid en inflatie. DINSDAG 19 APRIL a.s. organiseert de Kamer centrale Middelburg een bijeenkomst in de Con cert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13, Middelburg. Sp r e k e r s Onze Zeeuwse kandidaat voor de Tweede/Kamer J. D. DE VOOGD en onze lijsttrekker Aanvang: 20.00 uur Verwachting tot zaterdagavond: Afnemend buiig Vannacht opklaringen en nog slechts hier en daar een bui; minimumtem peraturen om het vriespunt; in de middag van het noordwesten uit toe nemende bewolking, mogelijk ge volgd door regen; overwegend ma tige naar west krimpende wind; maxima ongeveer 9 graden. Voor zondag: Aantal urén zon: 3 lot 11. Minimum-temperatuur: 0 graden. Maximum-temperatuur: 9 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.E. Voor dc temperaturen geldt voor 'zaterdageen marge van 2 gra den en voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waar den. ZON- EN MAANSTANDEN 16 april. Zon op 6.42, onder 20.39 Maan.op 5.46, onder 18.41 17 april. Zon-op 6.39, onder 20.41 Maan op 6.03, onder 19.47 18 api'il. Zon op. 0.37. onder 20.42 Maan op 6.32, onder 20.51 Nieuwe maan: 18 april (12.35). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 april 3.05 15.38 8.48 21.06 17 april 3.47 16.18 9.27 21.38 18 april 4.26 16.53 10.03 22.11 Springtij: 20 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-4. Het K.N.M.I deelt mede: Zaterdag zal het vrij zonnig weer zijn en slechts hier en daar kan nog eexx bui vallen. Het blijft vrij koud. Een hogedrukgebied, waarvan het centxaim vrijdagochtend nabij de zuxdwestpunt van lei-land lag trekt langzaam in zuidoostelijke richting en geleidelijk komt Nederland onder invloed, van dit hogedrukgebied. De buiïgheid neemt hierdoor at'. Omdat de luchtdrukvex-schillen in onze om geving kleiner worden komt er min der wind. Nabij IJsland bevindt zich een kleine depressie die, naar het zich laat aanzien, naar het zuidoos ten trekt. Maar deze storing zal za terdag nog geen invloed op het weel bij ons kunnen uitoefenen. ZIERIKZEE, 14-4. Donderdagmiddag omstreeks tien voor drie onlstoiul een verkeersongeluk oji de kruising Rijksweg 48 Provinciale Weg 7, waarbij de 61-jarige Gerrit van der Knaap uil Goes om liet leven kwam. Een DAF-personcnaulo, bcstuixrd door G. van der Knaap, kwam vanaf de Provinciale Weg en wilde óp de kruising „De Tol" de Rijksweg oprijden. Hij verleende hierby geen voorrang aan de voor hem van links komende en op dc voorrangsweg rijdende Ford-bestelauto, bestuurd door W. L. J. H. nit Goes. Pe uit de x-ichting Haamstede ko mende bestelauto reed met de voor zijde in de linkerflank van de per sonenauto. Vervolgens kantelde de ARTSEN DIENST WEEKEINDE- Zaterdag 16 en zondag 17 april Dokter W. Bontkcs, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Vis ser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringende gevallen zaterdag morgen 11.00 uur. Dokter J. Stcngcr, Haamstede telefoon (01115) 1861, neexrit waar voor dokter Bimel en dokter Flach. Op zaterdag en zondag spreek uur, uitsluitend voor dringen de gevallen van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur. De weekeinddienst gaat in op vrijdagavond 18.00 uur en duurt tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter H. Speelman, Oosterland telefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Richax-d en dokter Buitendijk. Zuster A. C. M. Padmos, Molenweg 18. Bruinisse, tel. (01113) 1418, heeft dienst voor Duiveland en Bruinisse. Zuster M. Kunst-Visser, Scharen- dyke, tel. (01117)280, neemt waar voor geheel Schouwen. Daf en kwam op zijn kop op de mid denberm terecht. De bestelauto werd door de aanrijding een halve slug gedraaid. De bestuurder van de personen auto en een medepassagiere M. E. P. A. uit Wondelgem raakten in de wa gen bekneld. De bestuurder van de bestelauto werd eveneens zwaar ge wond. De drie slachtoffers werden ovex-gebracht naar hel Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. De bestuux-- der van dc personenauto ovexdeed ó'p weg naar het ziekenhuis. De twee zwaar beschadigde wagens Werden door garage De Jonge weggesleept. De situatie na hal rampzalig onge luk, clat één dode en twee gewonden eiste. (Foto: Zierikzeesche -Nieuwsbode) DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180, heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Spreekuur vrijdagavond 19.00- 20.00 uur; zaterdag 13.00-14.00 uur. APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18, is óp zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur Wegens verbouwing tijdelijk verhuisd naar Ha ven plein 3 en van 18.00-18.30 uux\ MOSKOU. Dc Oekrainse schrijver Oles Berdnik, lid van het dissidente gezelschap dat zich speciaal heeft be last met het „toezicht" op de mate waarin de Sow jet-Unie de Akkoor den van Helsinki nakomt, is sinds en kele dagen spoox-loos. Dorpshuis. openbare vergadering Oranje comité, 20.00 uur. Nieuwerkerk ..Ons Dorpshuis". Zendingsa'Vonci Ger. Gemeente. 19.15 uui\ Kortgene „De Koxxmbeurs", 10.00 uur (v.m.), Gewest P.v.d.A.-vrouwen. Woensdag 20 april Brouwershaven Baby en kleuterkursus, 19.30 uur. Noordgouxve Hotel Van der Weijde. Afd. Noox-d gouwe e.o. Plattelandsvrouwenbond. 20.00 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 19.30 uur. filmavond Tennisvereniging Duiveland. Donderdag 21 april Zierikzee Mcndragon. Ver. Stad en Lande. 19.30 uur. Brouwershaven Soosbij eenkomst. 9.30 uur. Ouwerkcrk Café Vijvex'bex-g. Oranjevereniging. 20.30 uur. Zaterdag 23 april Zierikzee Hotel Van Oppen, x-eceptie lennis- klub, 16.00 uux'. Brouwershaven Wandeltocht, Rode Ki-uis. Vertrek: Ver.-gebouw Zonnemaii-e. 14.00 uur. Zondag 24 aprii Haamstede Soosgeboxiw Big S, 20.00 uur, film avond jeugdsoos.- •O-08'ZÉ Vrijdag 15 april Zierikzee Theo Thijssenschool, 17-00-22.00 uur, bazar. Gemeentehuis, 19.30 uur, vergadering i-aad Middenschomven. Aula R.S.G., filmvoorstelling „Zie- jook". Huis van Nassau, 20.00 uur, dia avond P.J.Z. Kleutex-school De Speeldoos, 19.30- 21.30 uur, inlevering kleding voor kindexdcleding-ruilbeurs. Jeugdsoos Brogum, 20.00 uur film avond. Schar endijke Raadhuis. Vex-gadering gemeente- x-aad. Middenschouwen. 19.30 uur. Dreisehor Ned. Hexw. Kerk, 20.00 uur. Concert voor orgel en dwarsfluit. Ouwerkerk Café Vijverbex-g, vex-gadex-ing SVO- WK, 20.30 uur. Kapellc „De Vroone", 20.00 uur, Ledenver gadering „De Zeeuwse Molen". Zaterdag 16 april Zierikzee Sporthal Onderdak, 10.00-17.00 uur, sjoelkampioenschappen voor Zee land. Kleuterschool De Speeldoos, 10.00- 12.00 uur, verkoop zomerkinderkle- ding-ruilbeurs. Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Haamstede Soosgebouw Big S, 20.00 uux-, start bromlietsraily. Dreisehor Dona'téürsuitvoexdng „Crescendo". 19.30 uur. Bruinisse Oud papier. Start wagen: 8.30 uur. Zondag 17 april Zierikzee Concex-'tzaal, 20.00 uur, filmvoox-stel- iing. Maandag 18 april Zierikzee Huis van Nassau. Afd. Philatelica. 20.00 uur. Stacjhuis, inspraakavond Kaaskeps- watex-, 19.00 uux'. Stadhuis, vergadering gemeenteraad, 20-30 uur. Brouwershaven Stadhuis, 19.30 uur, vergadex-ing ge- meentex-aad. Dinsdag 19 aprii Zierikzee RTM-station, 8.45 uur, vertrek PvdA Vrouwenbond kontaktdag, Kortgene. Burger Weeshuis, Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond. 14.00 uur. Huis van Nassau. Afd. Ned. Bond v. Gepen ioneerden. 14.30 uur. De Zeeuwse Heiherghe, 19.-30 uur, Stichting Jeugd Schouwen-Duive land. Chr. Geref. Kerk, 20.00 uur, alg. le- denvex-gadering A.R.-kiesvereniging. Haamstede 8.00 uux-, vex-tx-ek busreisje naar Am sterdam van de Ned. Ver. van Tiui.s- vrouwen. Rekreatiezaal Ger. Kerk. NCVB-af- deling. 19.45 uur. Dinsdag 26 april Noordgouwe Hotel Van der Weijde. Vergadering PvdA. 20.00 uur. Dinsdag 3 mei Zierikzee Concertzaal. Jasparine de Jong. 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 Zonder dal hel op papier slaat, heeft natuurlijk toch al iedereen ge merkt dat er „builen" iets aan de hand is. Koud hé, gewoon koud. De wijsheid is niet van mijzelf (helaas), maar de temperatuur ligt. ver bene den het gemiddelde voor deze tijd van hel jaar. Het is een kleine spot ternij met het invoeren van de zo mertijd, bij wijze van grapje dan. Nóg een mededeling, die hout snijdt. In de zon en in de luwte is het net zo warm, als eind augustus van vorig jaar. Maar het zijn de poolwinden die roet in het voor jaarsweer. gooien. Een koude noor delijke stroming vliegt door niets geremd op onze streken af. O.K. die ivinden worden wel een beetje op gewarmd door de zon en hel iels warmere zeewater, maar de koude bovenste luchtlagen arriveren hier dan toch maar mooi en zijn ook ver antwoordelijk voor die vreemde (witte) buien. Zeg nietdat ze voorbij was, want Noord-Beveland zag gis teren nog spierwit van de hagel. Overigens geen nood: met het weekeinde komt aan deze toestanden in zoverre een einde, dat fikse op klaringen een volmaakte voorjaars illusie (maar een illusie) gaan geven. De uit de pool aangevoerde lucht is nog brandschoon en er komt dus heel fel zonlicht; ideaal voor -foto grafendie eens de heel scherpe loer loillen opgaan, voor dia's bij voor beeld. Zelden geeft intussen een wéeroverzichtschrijver tips over „wat je'met de zon kunt doen". Nil echter, loordt luide verkondigd, dat in de zon en op een beschutte plaats, het weer ideaal gaal worden voor hel bruinbakken en dat is meegeno men voor de tijd van het jaar. Een beetje aangevlamd door de zon kan geen kwaad, want straks is het zo mer en dan allemaal ivitte benen, is maar niets. En ja, hel kan niet uitblijven bij zo'n on-voorjaarsweerpatroon, er komt nog nachtvorst. Flinke zelfs! Zonder jaloezie intussen zij nog ge meld, dat het zuiden vdn Europa al weer volop in de zomer zit, althans Spanje en Portugal, waar het ther mometer je al weer bijna 30 graden aanwijst. Dit is echter ook een xut- zondering, ivant in de Balkan en in de Alpen is hel ook vriezerig koud. Omdat hel allemaal zo uitzonderlijk is, Jcan het de moeite waard zijn, het hier (even) mede te delen en verder over te gaan tol de orde van de dag, wachtend op de echte zoele lente lucht, die de zomer aankondigt. Ove rigens: in het Oosterlandse is al een zwaluw gesignaleerd. Nou dan! Intussen: als het allemaal niet Id opt met het weekeinde, dan heeft ecu, „weerberichtenmaker'' zich ver gist. SCHIER El LAN DM A N Dinsdaj werd g piet Bergwc MARG. HANS ANNE Daar h persooi len wi. ieder 1 dé vek stelling heid va ten ont JOOP MARJ^ Renessi Zeeane Hicrme lijk dai d. Heu P. v. c voor h< de aar gelegen dienst j Ook on het ka person c nemers en bloc mochte Nooi-dg Zieiikz Te koo B.M.W. uitwen stand i straat (01114) auto: werker Racefie f 275,- (01110) Rliemo I wasmic hand. ning Korte en wij 3256. Koelsti wagen box. Ti I Vioolpl zendscl mij-nie veel s I gladiol Bloemt J denzad I centrui I zoom 2 (01115) Austin rood, 73500, Kees I 1563. A.s. zé voor c Rencss Kinder bruin, en fli melksv Simca bouwji I (01119) I Trekha I Mom-o< I pompb vangeb I Een z.f I met 1( I km be: I 800,—. i del, Dr I Uit ex I Friese J der I I laan J Tel. (0 I Een z.g I 1. en I Doi-st, I werker I Pootaa I gen 28- I lage I „Sluijs' I 1437, H I Vrieski I (01115) Nieuwe nus 16 Telefoc Uit voo tje en 1 N.A.K. cux-rere van Tu (01113) Nieuwe div. ma Saris a Service van d< Renesse Re Mc

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2