Officieren en manschappen van „Isis" werden ontvangen ten stadhuize Receptie in trouwzaal VERZEKEREN Intergemeentelijke Sociale Dienst te Zierikzee STREEKNIEUWS Vergadering bestuur Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland Ring C.J.V. Schouwen-Duiveland hield vergadering Geslaagde kampweek ZIERIKZEESE C.J.V. „SAMEN VERDER'' RRACHT BEZOEK AAN TEETOBURGERWOUD ZÏERIKZEESCIIE NIEUWSBODE a Donderdag 14 iprll 1977 Nr 9 V.l.n.r. kommandant van de „Isis" Itn. ter zee A. Pearson R. N. burgemeester en mevrouw De Meester én een Engelse inspektie-o ff icier. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 12-4.. Een galante receptie in de trouw zaal van het stadhuis, betekende dinsdagmiddag het feitelijke afscheid van officieren en manschappen van de Britse mijnenveger „Isis", die gedurende de Paas dagen een bezoek bracht aan Zierikzee en - afgemeerd aan 't Iaiitje - de nodige publieke belangstelling trok. Hoogtepunt van de anderzijds ongedwongen ontvangst was een geschenk yoor de kommandant van het schip, luitenant ter zee A. Pearson R.N. uit handen van burgemeester Th. H. de Meester, bestaande uit een replika van het bekende middeleeuwse stadszegel. De heer De Meester greep de uit gesproken kans iets te vertellen over de rijke.historie van „zijn stad", wel varend reeds in de middeleeuwen. Advertentie Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgen ervan wel.Voorkom dat u in moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede verzekering voor uw huis en gezin, uw auto en rekreatie. Ga voor een goed advies naar de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE maar met de nodige ups en downs de geschiedenis doorgekomen tot op de huidige dag. Onderdelen van dit historisch verhaal waren vooral de verschillende bezettingen van de stad, in de Vlaamse, de Spaanse, de Fx-anse en de Duitse tijd. Rekeningen Bij de bevrijding van het Franse juk speelde met name de Engelse vloot een rol, die tot Zierikzee door drong en kort nadien was het. toen met de Franse overheersing wel ge daan. Vergeven en vergeten feitje daarbij was, dat de Engelsen hun vloot te Zierikzee proviandeerden „en ik vraag me af, of toen al de re keningen wel zijn betaald", aldus de burgemeester,, die de bemanning nog fijne.resturèn te Zierikzee toewenste en zich in het algemeen kontent toonde over de komst van de „Isis" als representant van de Britse Navy. Dankwoorden Kommandant Pearson zei niet ge komen te zijn „om die oude (vlees)- rekeningen te betalen", maar getuig de veel meer van zijn voldoening over het verblijf te Zierikzee. „Zel den hebben mijn mannen een stad bezocht, waar iedereen zich zo snel thuis voelde", zei de Britse officier, dankend voor het ontvangen ge schenk. Op uitnodiging van de burgemees ter verspreidden de opvarenden van de „Isis" "Zich door het stadhuis, na dat wederzijds een dronk was uit gebracht. ZIERIKZEE, 13-4. Nu de gemeen te Bruinisse niet veel haast maakt met het toetreden tot de op te rich ten Intergemeentelijke Sociale Dienst (aan het verzoek om evenals alle andere gemeenten, vóór 1 april te beslissen werd niet voldaan) be sloten de andere gemeenten vijf op Schouwen-Duivcland en St. Philips- land om organisatorische redenen tóch door te. werken. Onderzocht zal worden op korte tei-mijn, wat de kosten zullen zijn- als Bruinisse eventueel niet zóu meedoen. Men ver-wacht daarvan een geringe kosten vex-h ogende wer king per deelnemende gemeente, omdat als Bruinisse niet mee doet een ambtenaar minder zou behoe ven te worden aangesteld. De Inter gemeentelijke Sociale Dienst, zal worden gehuisvest in een gebouw aan de Meelstraat te Ziexikzee, voor heen eigendom van de Noorder Glashandel. Niet alleen de ruimten van het stadhuis, maar ook het museum werd in deze „indoor"-exkursie opgeno men. Een matroos gevraagd naai zij n bevindingen zei het fijn te vin den ,maar tevoren nog nooit van Zierikzee te hebben gehoord. Zo ziet men weer maar! Provinciale Dag U.V.V. Op woensdag 25 mei a.s. wordt in restaurant „De Poorter" van do R.T.M. aan de Grachtweg te Zierik zee een provinciale dag gehouden van de Stichting Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers Provincie Zeeland. (U.V.VVoor wat 'het ochtendge deelte van deze dag betreft staat op het programma o.a. een lezing met dia's door de heer J. Ruysink te Krabbendijke, projektleider van „Welzijn voor ouderen". Na de lunchpauze zal en rondrit met auto bussen ever Schouwen-Duiveland worden gemaakt. ZIERIKZEE Filmvoorstelling in de Concertzaal Zaterdag- en zondagavond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de spannende avonturen film „Shout at the devil", met be kende sterren als Lee Marvin. Ro ger Moore en Barbara Pax-kins. Het verhaal speelt in de jaren omstreeks 1910, in het Afrikaanse Zanzibar, waar jagers door het stx-open van ivoor in hun leven onderhoud voor zien. De hoofdfiguren beleven hache lijke avonturen als zij te maken krijgen met de marine, het leger en., elkaar. Ver. „Stad en Lande" De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, houdt de le- denvergadering in de Mondragon- foyer op dondei'dag 21 april. Op de ze vergadering komen de jaarstuk ken aan de ox-de. Bestuursverkie zing' is nodig wegens aftreden van de heren mr. A. Gast, W. P. de Vrie- ze, en N. H. Lysen, allen hei-kies baar. Na de pauze wordt een lezing gehouden door de heer H. Janse uit Amsterdam over: „Middeleeuwse stadswallen en stadspoorten". Exkursie „Stad en Lande" De vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland ïriaakt de zo- mer-exkursie op zaterdag 21 mei a.s. De reis voert naar Oudewater, waar o.m. de Grote of St. Michaels- kerk wordt bezichtigd en een kort bezoek wordt gebracht aan de be kende heksenwaag. Ook geprogram meerd is een bezoek aan kasteel „De Waardenburg" te Waax-denburg. Afd. Ned. Bond van Gepensioneerden Op dinsdag 19 april wordt dn het Huis van Nassau de ledenvergade ring' gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Neder- landse Bond van Gepensioneerden. Afdeling „Philatelica" Op maandag 18 apx-il wordt in hel Huis van Nassau weer een vergade ring van de afdeling Schouwen-Dui veland van Philatelica. Filmavond in „Brogum" Vrijdag 15 april a.s. wordt in jeugdsociëteit „Brogum" weer een filmavond gehouden, waax-voor ge kozen is de spannende thriller „The Getaway", met o.a. Steve McQueen en All MacGraw. De gespecialiseer de bankrover Doe wordt door tus senkomst van een korrupte politikus uit de gevangenis ontslagen. De poli tikus is echter de aanstichter van een komplot en Doe moet de vlucht ne men. naar het buitenland. Een bij zonder spannende film die ongetwij feld veel jeugdige belangstelling zal trekken. Uitslag autorally „Brogum'^ Op eerste paasdag wex-d door de jeugdsoos „Brogum" een autox-ally georganiseerd over een lengte van 40 km. Slechts één deelnemer wist het parccux-s foutloos af te leggen; over het algemeen werden verder nogal wat strafpunten gehaald. Uitslag eex-ste vijf: Tonniie Merle en Eddy Bongers, geen strafpunten; Danny v. d- Wekken en Mar ja Stout- jesdij'k, 7 strafp.; Kobus Vogelenzang en R:ien Jomkex-, 11 strafp.; Willem Meerdink en Rudi Ravia, 19 strafp.;' Eernst Begeinann en, Marianne Rijs- .dijk, 27 strafp. Klubblad Delta-Sport Onder redaktie van Hans van El- zelingen is het tweede nummer van het klubblad van de afdeling atletiek van de sportvereniging Delta Sport verschenen. Het vierentwintig pagina's tellende klubblad ziet er voortreffelijk ver zorgd uit en bevat tal van informa tie voor de leden. Naast de door de heer W. K. Schot "samengestelde ge stellijst van Delta Sopi-t", de kalen der voor de komende wedstrijden is er een artikel gewijd aan de eerste Delta Sport atleet (Simon Blom) die de marathon tot een goede einde wist te brengen. HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B. Dinsdag 19 april vergadert de N.C.V.B.-afdeling in de rekreatis- zaal van de Ger. Kerk te Haamstede. Als spreker treedt op de heer J. van Luit te Leusden, met als onderwerp: „Diakonaat. in eigen land". Ook be langstellenden zijn welkom. ELLEMEET Opbrengst kollekte De te Eliemeet gehouden kollekte ten bate van de Ned. Hartstichting heeft opgebracht, de mooie com van f 283,21. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op vrijdag 15 april wordt in het raadhuis te Scharendijke, een ver gadering gehouden van de gemeen teraad van Middenschouwen, onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends. SCHARENDIJKE Bazar/Rommelmarkt Op zaterdag 16 april maakt de sportvereniging Z.S.C. '62 een rond gang over het dorp om materialen cp te halen voor de i-ommelmarkt, die gehouden wordt op 28 mei a.s., Wie nog wat oude maar leuke spul len heeft, kan er van af voor een goed doel. Oud papier Er Ls een wijziging gekomen in de oorspronkelijke data voor het opha len van oud papier in de maanden april en mei. De nieuwe data zijn: zaterdag 23 mei, zaterdag 4 en zater dag 25 juniin de maand mei dus .niet. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven vergadert a.s. maandag 18 apx-il des avonds half acht in het stadhuis te Brouwershaven. Op de agenda staat de vaststelling van het bestemmingsplan Dreischor-Kom. DUIVELAND Burgerlijke stand over maart Geboren 7. Jacob Christiaan, z.v. C. J. Bolle en J. van 't Hoff te Oosterland; 16. Adriana Abx-amina, d.v. C. A. Struijk en W. Neele te Sirjansland; 19. Fx-ans Pouwel, z.v. L. Koopman en C. C. M. van Loon te Nieuwerkerk: 27. Jannetje Jacoba Anna, d.v. L. P. Stouten en A. L. de Bonte te Ooster land. Gehuwd 4. Nicolaas Bil, 18 jr. te Ouwer- kerk en Carolina Maria Josepha van den Eijnden, 18 jr. te Zierikzee; 4. Gerardus Arnoldus Smeding, 22 jr. te Rotterdam en Mai-ai Louisa Kra- hé, 21 jr. te Nieuwei'kerk; 18. Ben jamin Cornelis Hendrikse, 27 jx\ te Ouwerkerk en Suzanna Johanna Maria Hubregtse, 25 jr. te Middel- burg; 23. Marinus de Gast, 23 jr. te Dirksland en Ida Mai-ia Kik, 20 jr. te Nieuwerkerk; 31. Willem Verwijs, 21 jr. te Bruinisse en Jacoba Geuze, 19 jr. te Nieuwerkerk. Overleden 4. Leendert Aart Koopman, 54 jr. te Nieuwei'kerk; 7. Thijs Schoema- ker, 49 jr., te Zierikzee; 7. Johannis Bastiaan Adrianus van Schouwen, 24 jr. te Middenschouwen; 7. Henri Cornelis Steenwijk, 35 jr. te Zierik zee. Werk in de landbouw raak! achterop Tengevolge van het langdurige Advertentie ZIERIKZEE, 13-4. In de Zeeuwse Herberghe wordt op dinsdag 19 april a.s. een openbare bestuursvergade ring gehouden van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland, waarin o.a. de jaarverslagen aan de orde komen. De volgende bestuursleden zijn af tredend en herkiesbaar: de heren W. de Raad, W. den Boer, F. Berg- srna, K. Verkerk en D. Vleugel; niet hei-kiesbaar is de heer H. Wilbrink. Op de agenda voor deze vergade ring staat verder i*aportage van het dagelijks bestuur naar aanleiding van initiatieven m.b.t. hulpverlening aan jongeren op Schouwen-Duive land en in de Westhoek. •'Een over zicht zal worden gegeven van het kursuswerk en in bespreking komen ook de zomerakDiviteiten. Deze zo mer nl. worden, getracht om in de grote vakantie van de scholen akti- viteiten te houden voor de jeugd in de d-orpen op geheel Schouwen-Dui veland. Daarvoor zal o.a. een beroep worden gedaan op de inwonex-s: het is nl. de bedoeling om in een groot aantal plaatsen werkgroepen te vor men ter voorbereiding van de zo- mer-vakantie-aktiviteiten gedui-en- de hoogstens één week van de schoolvakantie. Gesprek over jaarthema ZIERIKZEE, 12-4. De ringvergadering van het Christelijk Jongeren Ver bond op Schouwen-Duiveland werd geopend door de heer E. Reinhoudt van het provinciaal C.J.V. met een korte inleiding over „Geloven na Pasen". Ter afsluiting daarvan werd een nieuw lied ingestudeerd. In het huishoudelijk gedeelte van de vergadering kon een oplossing ge vonden worden voor het wat moei zaam funktioneren van het ringwerk. De ringwerkgroep die deze bijeen komsten voor al het kader voorbe reidt, kampte al geruime tijd met het gebrek aan een ringkontaktper- soon. In deze vakature kon worden voorzien door de benoeming van mej. R. van Driel uit Bi'uinisse. Als pen ningmeester zal op gaan treden*de heer B. Bierings uit Oosterland. natte en koude weer di-eigt er een achterstand te komen in de werk zaamheden in de landbouw. De toe stand van de landbouwgi-onden is van dien aard dat men er onmogelijk met tractor of enig andere apparaten op kan komen zonder de structuur van de grond te bedei-ven. Reden waarom er ook geen zaai- of poot- werkzaamheden kunnen plaatsvin den, tex-wijl de tijd hiei-voor al lang aangebi-oken is. Hopelijk zal er spoe dig verandex-ing in het weer komen, zodat de landbouwers weer hun werk kunnen vervolgen of hieraan beginnen. Voox-ts ging de vergadering ak koord met de hei-verkiezing van de heer D. Vleugel uit Bruinisse in het bestuur van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. In het tweede gedeelte van de avond hield men zich bezig met het uitwerken van een jaarthema met het oog op volgend seizoen. „De wereld in huis" Het landelijk verbond wil name lijk dan gaan eksperimenteren met een centraal thema onder de titel „De wereld in huis. O.l.v. de heer P. Vlasboom, werkzaam bij de lande lijke organisatie kwamen vele sug gesties en wensen naar voren. Dit zal worden verwei-kt in het program- mamateriaal dat het C.J.V. rond dit jaarthema zal gaan uitgeven. De bijeenkomst werd afgesloten met het zingen van het lied dat aan het begin van de vex-gadering was geleerd. De ringwerkgroep zal op 9 juni bij een komen om een ringavond voor te bereiden rondom de start van het nieuwe seizoen. De ringvergadering werd door ruim twintig mensen be zocht. ZIERIKZEE, 13-4. Een twintigtal leden van de Zierik zeese C.J.V. „Samen Verder" hebben in Duitsland met een zelfde groep leden van bet C.J.V.M.-Lübbeeke een geslaagde kanvpweek doorgebracht in het Teutobur- gerwoud. In Lübbecke werd het Zierikzeese gezelschap welkom geheten door de voorzitter van de plaatselijke ver eniging en door de regionale voor zitter. Daarna werd gezamenlijk de reis naar het kampgebouw in Hes- sein ondernomen. Nadat het weekeinde was benut om via diverse spelen elkaar wat te leren, kennen werd op maandag een bezoek gebracht aan de dierentuin van Osnabrück, gevolgd door een wandeling in de 'bergen, met een be zoek aan de burcht „Ravensburg". De dag werd besloten met een kamp vuur, waax-bij de ,,'bratwurst" na tuurlijk niet ontbrak. Ontvangst Dinsdag wex-d de gi'oep ontvangen in het stadhuis van Lübbecke, en hartelijk welkom geheten door de burgemeester. Deze vertelde enkele wetenswaardigheden over het oude stadje, waarna gelegenheid was tot het stellen van vragen. Tot slot wer den nog enkele geschenken uitge wisseld; iedereen uit Ziex-ikzee kreeg een glas aangeboden, waarop het wapen van de stad was aangebracht. Van C.J.V.-zijde werd een boek met foto's van Zierikzee overhandigd. De middagmaaltijd werd gebruikt bij gastgezinnen. 's Middags voerde een opdrachten- spel de groep door de hele stad Lübbecke. De woensdag werd gx-otendeels dooi'gebi-acht >n en om het. kampge- bouw. 's Middags werd een vossen jacht gehouden in het" naburige dox-pje Halle. 's Avonds werden ty pisch Hollandse spelletjes gedaan. Dondex-dag werd een bezoek ge bracht aan het „Hermannsdenk- mahl". Dit is een standbeeld, opge richt in 1875 ter herdenking van het feit dat een Duits veldheer in het jaar 9 de Romeinse legioenen ver sloeg in het Teutoburgerwoud. Ook werden de zgn. „Externsteine" be zichtigd, een rotsformatie waartegen vroeger een burcht gebouwd was. Tenslotte werd nog een bezoek ge bracht aan het slot Detmold. Dit was vroeger de residentie van de rege- i-ende vorsten over het Graafschap Lippe. Interessant voor de Zierik zeesche bezoekers was de jachtka- mer vol met oude tx-ofeeën en oude wapens. In deze jachtkame.r hing een schilderij van Prins Bernhard. Voetbal en feestavond De volgende dag begon met een kampdienst, i.v.m. Goede Vrijdag, 's Middags werd de traditionele voetbalwedstrijd gespeeld, waax-bij de groep uit; Zierikzee met 4-1 het onderspit moest delven. De dag (en tevens de week) werd 'besloten met een feestavond en als afsluiting een groots kamp-vuur. 's Zaterdags werd de thuisreis aangevangen en óm half 8 was de groep weer in Zierikzee. Ondanks het minder goede weer mag men terugzien op een goed ge slaafde week die de kontakten tus sen beide verenigingen zeker ver stevigd heeft. Het Iifft dan ook in de bedoeling volgend jaar weer een soortgelijke kampweek te organise ren in het C.J.V.-kamp te Reuesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3