Pasen te Zierikzee werd beetje gestempeld door Hatfield-uitwisseling Kollege verre van enthousiast over de intergemeentelijke Sociale Dienst $3 numrnais Mijlpaaltje in „twinning" Gemeenteraad Bruinisse PASEN 1977 Paasweekeinde eiste negentien doden op de weg Geen rekord paasdrukte Doodgeschoten man gevonden Jongen gedood door mijn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 april 1077 133ste jaargang Nr. 22080 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797- 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (l/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn .exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: Opgeloste inbraken te Zierikzee worden gespeeld, later aan te vullen met een team van het Britse schip „Isis". Een wisselschuld was be schikbaar voor de winnaar, die het een jaar in handen mag hebben. ZIERIKZEE, 11-4-. Met een habitueel, maar voor be zoekende leden van de Hatfield-delegatie, binnen bet kader van de „twinning" (uitwisseling Zierikzee-Hat- field), zeker interessant programma, werden de Paas dagen een beetje Engels gestempeld. Enerzijds door de komst van een sportdelegatie, anderzijds door liet bin nenlopen van de Engelse mijnenveger „Isis" in de Nieuwe Haven. Vrijdag hadden de sportgasten de wat ruwe overtocht nog in de benen en na de ontvangst werden de sportmensen snel en gastvrij opgenomen door de gastgezinnen. Zaterdagmorgen werd met de Noordhavenpoort als start plaats, een Zierikzeese wandeling ondernomen en in de middaguren kwam de sport aan bod en arriveerde ook H.M.S. „Isis" in de haven. „Onderdak" was 's avonds schouw plaats van wat sportieve evenemen ten, waaraan uiteraard de Hatfield- se delegatieleden deelnamen, maar ook de bemanning van de „Isis". Niet echter onder, het toeziend oog van de heren officieren, want die de den een „etentje" in „Mondragon", wellicht een welkome afwisseling op het menu van „pekelvlees en scheepsbeschuit", als men aannemen wil dat deze historisch bepaalde spij zen nog „bon ton" zijn aan boord van Britse Navy-schepen. Vrijdagmiddag begon het allemaal in de Vierschaar van 'het stadhuis, waar - stipt op tijd - de Engelse gasten zich hadden verzameld. De autoriteiten zowel als de sportjeugd, die een kcntributie gingen 'leveren aan de „jumelage" of 'liever - in het Engels - de „twinning", die sinds 1954 al heel wat hoogtepunten heeft gegeven. Zierikzee is nog altijd hecht met Hatfield verbonden. Engelse tlelegalie Aanwezig van Engelse zijde o.a. de voorzitter van de Hatfield Parish Council, mr. T. Pine, de sekrelaris mr. Turner. De sportdelegatie stond onder leiding van mr. E. Parker. Ook bekende gezichten onder de Engelse gasten, als mr. Fitzpatrick, burge meester van Hatfield in de begintijd van de „twinning" Jongeren Gastheer deze middag burgemees ter Th. H. de Meester, die uit naam van het gemeentebestuur een wel kom sprak. Ook hij had „bekende en minder bekende gezichten gezien. Blij was de eerste burger vooral met de komst van de jongeren, waarvan velen voor het eerste keer Zierikzee bezoeken. De overtocht - zo bleek - was nogal ruw geweest, zodat echt eerst wat gerust moet worden, waar na de voetbalwedstrijden kunnen De heer De Meester dacht voor de toekomst ook aan andere sportieve uitwisselingen, als zwemmers, scha kers, biljarters. Met name de zwemmers komen, aan de beurt, nadat een vorig jaar geplande reis naar Hatfield kwam te vervallen als gevolg van een tra gisch ongeluk in het zwembad. In antwoord op het welkom sprak mr. Pine woorden van dank. Hij er kende dat de reis naar Nederland nogal ruw was geweest, maar had Zierikzee al onderkend als een fijne stad, met 'heel wat Engels sprekende mensen. Gastgezinnen Burgemeester De Meester dankte aanvullend de gastgezinnen voor de bereidheid tijdens de Paasdagen aan de leden van de Engelse groep gast vrijheid te verlenen. Op zijn ver zoek namen de gasten daarna het stadhuis (museum) in ogenschouw en werd een verversing gebruikt. De delegatieleden vertrokken daarna met gastheren en vrouwen naar hun tijdelijk Zierikzee Paasverblijf. (Vervolg pag. 2) ZIERIKZEE. Een hartelijk welkom voor mr. Pine en zijn Hatfield-de legatie door burgemeester Th. H. de Meester, tijdens de ontvangst vrij dagmiddag ten stad/huize. Verder rechts: wethouder W. den Boer, raadslid P. de Rijke en gemeente- sekretaris R.. van Ommeren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE - Het collegr van 1). en w. van Bruinisse vindt dat de gemeente Bruinisse voorlopig nog maar niet moet toetreden lot de gemeenschappelijke rege ling intergemeentelijke sociale dienst op Seliouwen- Duiveland en St. Philipsland. Door ambtenaren voor sociale zaken in de regio is in opdracht van de vereniging van burgemeesters, wethouders en sekretarissen op Schouwen- Duiveland en St. Philipsland een onderzoek gedaan met betrekking tot de vraag of de eventuele vorming van een intergemeentelijke sociale dienst een noodzakelijke en ook zinvolle aangelegenheid zou zijn. ZIERIKZEE. Eerste Paasdag of fei telijk de zaterdag begon het al sneeuw en dat medio april. De eerste bezoekers kregen fikse buien over zich heen. Het „Hollands kli- maai" deed zijn naam eer aan; lek ker koud en grillig en bij de kachel was het nog be§t uit te houden. Hier (foto): een „winters" groepje „Concordia" te Zierikzee. bij Aanleiding tot deze opdracht was gelegen in het feit dat de eisen die men van Rijkswegen in toenemende mate gaat stellen aan de uitvoering van de sociale wetten, de behoefte aan specialisatie in het steeds inge wikkelder wordend stelsel van so ciale wetten en de toename van het aantal kliënten, van dien aard zijn dat aan een bredere opzet van een uitvoerend apparaat steeds meer be hoefte gaat bestaan. Aan de hand van het onderzoek waarin ook amb tenaren van het ministerie van kui tuur, rekreatie en maatschappelijk werk, en bureau landelijk kontakt in Zeeland nauwgezet werden betrok ken is een rapport samengesteld, waarin een aantal vóór en nadelen worden opgesomd van de instelling van een intergemeentelijke sociale dienst. „De menselijke kant" Naar de mening van b. w. is bij de voorstellen om te komen tot een intergemeentelijke sociale dienst te veel gelet op de organisatorische kant van de zaak. De menselijke kant wordt slechts sober belicht. Wij menen te weten dat de inwoner van Bruinisse liever genoegen neemt met iets minder wanneer het streven naar perfektie de opheffing van de gemeenschap tot gevolg kan hebben. De bevolking, althans die van Brui nisse, hecht meer waarde aan be houd van identifikatie met zijn ge meente dan aan doelmatigheidskri- teria. Volgens b. w. is dit ook een punt dat in de afweging dient te worden betrokken. Bij het uitvoeren van de algemene bijstandswet e.a. doen zich in de gemeente Bruinisse geen onoverkomenlijke problemen voor, er wordt slechts zeer zelden bezwaar aangetekend tegen een dooi de gemeente genomen beslissing. De personeelsbezetting is in zo verre een zwak punt. dat het niet makkelijk is in vakatures te voor zien mede omdat de tot nu. toe aan de funktie van ambtenaar van so ciale zaken verbonden werden be- trekklijk laag is. Het zwakke punt is volgens hel kollege gelegen in het feit dat bij vakatures, ziekte, vakan tie e.d. geen gelijkwaardige of na genoeg gelijkwaardige vervanging aanwezig is. Dit probleem is vol gens b. w. niet alleen op te lossen door het aangaan van een gemeen schappelijke regeling, maar ook bijvoorbeeld door een opwaardering van het werk van de ambtenaar van sociale zaken, de bezoldiging daar mede in overeenstemming te bren gen en een tweede man in te zetten (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Vervolg pag. 3) DEN HAAG, 11-7. In het paas weekeinde, van vrijdagavond tot maandagavond, zijn in ons land 19 mensen om het leven gekomen bij verkeersongevallen. Volgens gege vens van het A.N.P. waren onder hen vijf Duitsers. Een ongeluk op de weg van Dok- kum naar Damwoude eiste zaterdag morgen vier levens. Een personen auto raakte door gladheid in een slip en botste frontaal op een tegenligger, die reed in de richting Damwoude. Bij de botsing waren in de slippende auto op slag dood: de 48-jarige heer R. Lageveen uit Oostzaan, zijn 16- jarige dochter Rita en hun 15-jarig nichtje Roelfina Kosian uit Amster dam. In het ziekenhuis in Dokkum overleed later mevrouw C. Lage- veen-Wansleeben (45). De bestuurder van de andere auto raakte zwaar ge wond. zijn 12-jarige zoon liep lichte verwondingen op. DEN HAAG. 11-4. Er zijn dit jaar met de paasdagen 950.000 buitenlan ders in ons land geweest. Rekords zijn er niet gebroken. Dit is vorig jaar gebeurd toen met het warme paasweekeinde ruim 1,1 miljoen toeristen ons land met een bezoek hebben vereerd. Aan het mindere bezoek van dit jaar is zeer zeker het koude weer debet geweest. Logiesproblemen hebben zich ook nergens voorgedaan, hoewel in ver schillende plaatsen de voorraad par ticuliere adressen door de V.V.V.'s moesten worden aangesproken. Ook het verkeer heeft geen on overkomenlijke moeilijkheden opge leverd; wel heeft zich tijdens meer dan normale drukte hier en daar fi levorming voorgedaan. ZWOLLE. 10-4. In een sloot in de gemeente Heino (bij Zwolle)) heeft een voorbijganger op de middag van eerste paasdag het lijk gevonden van de 19-jarige Duitser Reinhardt Hornung uit Minden ('bij Hannover). De man was met een schot ini het hoofd om het 'leven gebracht .Over het motief van deze moord of dood slag tast de rijkspolitie Zwolle, die met een recherche-bijstandsteam de zaak onderzoekt, nog in. het duister. ECHT (L.), 10-4. De 12-jarige Frans IJfs uit Diergaarde (gemeente Echt in Limburg) is zondag om het leven gekomen, toen hij tijdens een wan deling op een weggetje in zijn woon plaats op een landmijn trapte. Het projectiel moet in de tweede wereld- orlog onder het weggetje zijn gelegd. Het was zeventig centimeter lang. Bij het traditionele paasei-treffen in Zwolle, een internationale motor gebeurtenis, vielen in totaal drie do den, waarna de organiserende zwolse motorclub het gebeuren voortijdig beëindigde. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's f Arm is men eerst, als men S meent arme mensen niet te kunnen helpen. E. Wertheimer Verwachting tot woensdagavond: Nu en dan regen Veel bewolking met nu en dan regen of motregen; matige tot krachtige westelijke wind; minimumtempera turen omstreeks 6, maxima circa 8 graden. Voor donderdag Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperaturenomstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen voor donderdag geldt een marge van drie graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 april. Zon op 6.48, onder 20.34 Maan op 4.34, onder 15.17 14 april. Zon op 6.46, onder 20.35 Maan op 4.59, onder 16.26 Nieuwe maan: 18 april (12.35). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 13 april 12.28 5.51 18.35 14 april 1.05 13.48 7.08 19.47 Doodtij: 12 april. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 12-4. Het KNMI deelt mede: Voor woensdag wordt veel bewolking met plaatselijk regen of motregen verwacht. Tussen een de pressie bij IJsland en een hogedruk- gebied ten westen van Spanje staat een westelijke stroming waarmee tamelijk vochtige oceaanlucht naar het Europese continent gevoerd wordt. Het front dat de voorste be grenzing van deze lucht vormt lag vanmorgen over Engeland en pas seert ons land in de loop van de dag en zorgt plaatselijk voor regen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1