1 HET INBRAAK-MYSTERIE °VNE LATEMME GEVECHTSPAUZE OVER GRONDPOLITIEK Van het vaderlandse erf PERZISCHE TAPIJTEN, Auto reed slaapkamer binnen 'IloItV* njodc ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrij da? april 1977 rit. 25979 Sommigen hebben er nu de buik van vol en hebben al genoeg geboord van onteigening en gebruikswaarde, en van grondpolitiek en maatschappijhervorming. Vol gens anderen hebben we er nog lang niet genoeg van gehoord. We weten intussen ook wie er voor is en wie er tegen, maar nu er een korte gevechtspauze is ingetreden, waari.i de partijen worden gehergroe peerd, zouden we ons eens kunnen afvragen waar we nu eigenlijk voor zgn en waartegen. Wat is eigenlijk de gebruikswaarde; wat is er zo onbillijk aan de onteigeningsvergoeding? En als de vergoeding te hoog is en hij wordt billikheidshalve wat lager gesteld, is dat dan een herstel van een fout in een patroon dat verder hetzelfde blijft? Of is dat een maat schappijhervorming? En waarom dan? En wanneer alleen een onbil lijke onteigeningsvergoeding moet worden gekorrigeerd, waarom krijgt de overheid dan ook een voorkeurs recht bij andere transakties in on roerend goed? De heren van links en rechts zijn de laatste maanden niet zo duidelijk geweest op al die pun ten, het leek wel of zij wat te ver bergen hadden in deze tijd van open heid. Wij willen trachten zonder een politiek standpunt in te nemen enige feitelijke kanten van de zaak wat te belichten. Als het over de smaak gaat heeft het twisten weinig zin, maar als men dan bovendien nog niet weet of men over erwtensoep of bonensoep praat, dan verdoet men zijn tijd zoals wel gebleken is. En de heren hebben het toch al zo druk. Onteigening Onteigenen kan niet zo maar. Al leen de overheid kan dat en dan nog alleen' om aan het onteigende een andere bestemming te geven. Bij die onteigeningen moet „de waarde" van het onteigende worden vergoed, plus de schade in inkomen, verhuis kosten, verplaatsingskosten van een bedrijf, eventuele belastingschade, enz. Kortom, alle schade die de be trokkene heeft. Voor ons probleem gaat het om „de waarde" van het goed. Stel een jonge boer neemt de boerderij over uit de nalatenschap van zijn ouders. De medegerechtig den gaan akkoord met een prijs van f 10.000,per hektare, ofwel 1, per m-, waarbij hij het bedrijf van 40 hektare rendabel kan maken. De boerderij ligt in een mooi natuurge bied en grenst aan de tuinen van een aantal huizen langs een weg. Aan de bewoners daarvan verkoopt hij een reepje grond, ter vergroting van hun tuinen, voor f 6,per m-. Van een ander met een zeer grote tuin koopt hij nog een stukje tegen f 20,per m- waardoor hij een uit weg krijgt naar een weg die hij eerst niet rechtstreeks kon bereiken. Een grote stad in de nabijheid van de kleine gemeente waar onze jonge boer woont opent besprekingen over een uitbreidingsplan. Een projekt- ohtwikkelaar, die meent dat dat plan wel tot stand zal komen en denkt dat. het bouwterrein dan ivel f 40,per m- kan opbrengen, vóór dat het bouwrijp 'is gemaakt, biedt onze boer f 10,per m- voor een aanzienlijk stuk van zijn grond. De ze verkoopt een deel, doch houdt de rest zelf. het utibreidingsplan later misschien toch nog wel wordt vergroot en dat hij in ieder geval nog wel een paar stukjes aan aanpalende huiseigena ren zal kunnen verkopen tegen f 10,per m2, ter vergroting van hun tuinen. De gemeente gaat nu de grond onteigenen, behalve die van de pro- jektontwikkèlaar, die er dezelfde be stemming aan geeft als de gemeente, doch dat projekt zelf ontwikkelt. Wat is nu de waarde? Wat moet de gemeenschap onze boer nu redelij kerwijze betalen? Tot nu toe krijgt hij in de praktijk de waarde die een ander ook in aan merking neemt. De projektontwik- kelaar denkt bij een prijs van 35,per m2 plus projektkosten ad f 60,per ms voor het bouwrijpma- ken bij een prijs van f 100,voor de verkoop nog wat winst te maken op de grond, buiten de winst op de rest van zijn projekt. Ook de gemeente maakt die kosten en wil bij de ver koop f 100,per m2 ontvangen. Voor haar is de waarde dus ook rond f 35,bij de onteigening en dat is iaat de boer ook pleegt te ontvangen. de grootste SPECIAALZAAK in Zeeland Keuze uit honderde'n tapijten Wat de waarde Het plan wordt uiteindelijk aange nomen, maar niet ongewijzigd. Het stuk dat de projektontwikkelaar heeft gekocht valt er nu bijna geheel buiten, doch het stuk dat de boer zelf heeft behouden valt er helemaal in en hij verkoopt nog een stuk aan de projektontwikkelaar voor 35, per m-, terwijl hij het eerder aan deze verkochte terug koopt voor f 4,per m2, omdat hij denkt, dat VENRAY, 7-4. Enkele seconden nadat de vrouw des huizes het ver trek had verlaten, is woensdagmid dag een vrachtauto met tien ton zand de slaapkamer van een boer derij onder Venray binnengereden. Het voertuig richtte zoveel schade aan dat de bewoners in verband met instortingsgevaar er niet mogen blij ven. De gemeente Venray heeft het acht 'kinderen tellende gezin elders ondergebracht. De 'bestuurder van de vrachtauto was de macht over het stuur verlo ren. De politie denkt dat een klap band daar de oorzaak van was. De wagen boorde zich door de voorge vel van de boerderij en die in het slaapvertrek. Advertentie Leve de vrouw die bewust kiest. Voor apart en anders. l Kiwt voor het modische khakl. Of voor de schoonheid van stralend wit. Kiest voor de zomerse luchtigheid an katoen. En dit beeldige jonge modelletje met vlotte rits. En let vooral op die heel aparte crochette- zakken. Echt Betty Barclay. II. 159,- Dam 19 Zierikzee KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN BpiSCH. Bossche politie in Den Bosch heeft twee mannen van 22 en 19 jaar'en drie jongens van 16 jaar, allen afkomstig uit Den Bosch aangehouden op verdenking van in braak en diefstallen. DEN HAAG. Noord-Korea heeft een zo slecht draaiende economie, dat het al geruime tijd in staat is zijn handelsschulden te betalen. Vol gens de Nederlandse crediet verze kering maatschappij bedroeg de schadepost in 1975 vijf miljoen gul den en zal de schade over 1976 niet ver van dat bedrag af liggen. DEN 1IAAG. C.D.A.-lijsttrekker Van Agt wil alleen met de Partij van de Arbeid over de grondpolitiek, de ondernemingsraden en de inves teringsrekening praten als vooraf geen voorwaarden worden gesteld. RIJSWIJK. Het Nederlandse vlees verbruik per hoofd van de bevolking, zo heeft het produktschap voor vee en vlees uitgerekend, heeft vorig jaar 61,4 kg bedragen, vergeleken met 60,3 kg in 1975. DEN HAAG. Van maandag 18 april tot en met vrijdag 22 april brengt een Nederlandse parlementaire dele gatie een bezoek aan Denemarken. De uitnodiging van dat bezoek is af komstig van het Deense parlement en volgt op het bezoek van een Deense parlementaire delegatie aan Nederland, enkele jaren geleden. GRONINGEN. Bij de chemische fabriek „Aagrunol" op het industrie terrein in Groningen is in de nacht van woensdag op donderdag brand ontstaan in een tank met twee ton zwavel. Voor zover bekend hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. De oorzaak van het vuur is nog onbekend. BREDA. De 45-jarige incasseerder C. E. van een landelijk ochtendblad in Breda wordt verdacht de laatste acht maanden voor 33.000 gulden verduisterd ten nadele van zijn werkgever. De man is deze week aangehouden en ingesloten. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 9 APRIL NED. I: Uit vier programma's is de uitzending van de AVRO in de middaguren samengesteld. Vrolijk kijkgenot voor de allerkleinsten wordt geboden in een nieuwe afleve ring van de Holle bolle boom, met onder anderen Arnold Gelderman'en Henk Molenberg. In de hierna vol gende rubriek Weet je nog wel, wordt het een en ander verteld over het funktioneren van het menselijk hart. Hierna volgt het zeer amusante programma Stuif-es-in. Presenta trice Ria Bremer haalt allerlei inte ressante jonge mensen voor de beeldbuis., in dit programma, dat vandaag wordt uitgezonden vanuit Schoonhoven. De middag wordt af gesloten met de elfde les vav de kursus Gitaar Spelenderwijs. Hier aan wordt onder andere medege werkt door gitarist Harry Sacksioni. De KRO bijt de spits vanavond af met de Willem Ruis show. Anderhalf uur bont kwisvermaak, bij Willem Ruis die geassisteerd ivordt door Pierre van Ostade. In het panel waarmee de kandidaten te maken krijgen zitten onder anderen Kees Schilperoort, Merel Laseur, Alexan der Pola. Na deze kwis komt de KRO met de detective serie Ellery Queen, De slimme speurder uit deze serie krijgt vanavond te maken met een onderwereldfiguur die bereid is zijn 'kóllega's te verlinken. Op het mo ment echter, dat de verklikker zijn mrtod open wil doen, wordt er een hoeveelheid vergif in zijn eten ge daan, Na het journaal volgt een tv-ontmoeting tussen Aad van de Heuvel en de zanger Robert Long. Geluk is het thema. Na het laatste journaal, brengt de KRO de kijkers reeds in de sfeer van het Paasfeest, Dat gebeurt met de uitzending van de jmasnachtdienst in de kerk van de Franciscus Xaverius in Amers foort. NED. II: Het programma op het tweede net begint iets vroeger als nomaal, dit houdt verband- met het feit, dat de NOS de belangstellenden graag visueel op de hoogte wil bren gen van de verrichtingen in de wielerwedstrijd Amstel Gold Race in het Limburgse Meersen. Een uur la ter neemt de NCRV de zender over en begint met de kinderserie Pom- metje Horlepiep. Op het kasteel wordt een zekere meneer Suffinet gesignaleerd die allerlei duistere zaakjes probeert uit te zoeken voor Sebastiaan Roos van Leeuwenborgh. Na het journaal komt er wat kwis- werk Ja Natuurlijk, het spelpro- gramma van Kick Stockhuyzen. Hierna volgt de aktualiteiterrrubriek Hier en nu. Daarin wordt ook aan dacht besteed voor het sportgebeu ren. Even na tien uur begint het programma Zalig zijn de armen. Hierin wordt de schijnwerper ge bracht op het Leger des Heils. Deze film over het Leger des Heils als be oefenaar van het christendom, wordt gevolgd door het programma Tussen licht eh donker. Een muzikaal pro gramma aan de vooravond van het Paasfeest. Men kan kijken naar een zangkoor en een groep koperblazers. Voorts wordt het lijdensverhaal van Christus door enige akteurs uitge beeld. Dat alles speelt zich af in het Oostfriese Buttforde in West-Duits- land. ZATERDAG 9 APRIL NED. I: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 Holle bolle boom; 16.10 Weet je wel; 16.30 Stuif es in; 17.30 Gitaar spelenderwijs; 18.00 Lied van de week; 18.15 Teleac; 18.45 De bere- boot; 18.55 Nieuivs; 19.05 De Willem Ruis show; 20.30 Ellery Queen; 21.35 Journaal; 21.50 Aa-d van den Heuvel en Robert Long; 22.50 Journaal: 23.00 Paaswake. NED. 11: 18.00 Studio Sport; 18.45 Informatie Marokkanen; IS.55 Nieuws; 19.05 Pommetje horlepiep; 20.00 Journaal; 20.25 Ja, natuurlijk; 21.45 Hier en nu; 22.10 Zalig zijn- de armen; 22.40 Tussen licht en donker; 23.10 Journaal. EERSTE PAASDAG ZONDAG 10 APRIL NED. I: De TROS mag de paas avond op het eerste net verzorgen. En dat houdt in, dat men allereerst kan kijken naar het tweede deel van de opmerkelijke tv-produktie Het leven van David. Dit deel (tevens het laatste) begint op het moment dat koning David op het hoogtepunt van zijn macht staat. Maar als deze verliefd wordt op Bathseba begin nen de moeilijkheden. David wil haar graag tot zijn vrouw maken en daarom stuurt hij zijn wettige echt genote naar het front, ivaar deze sneuvelt. Vervolgens doet profeet Nathan een voorspelling, die er voor David niet al te best uit ziet. Hier na gaat het doek op voor Muziek uit duizenden het kleurrijke program ma van Marco Bakker. De gasten van vanavond zijn o.a. Wendy Fie, Genys Linos, het Gelderse Opera en Operette gezelschap. Vervolgens een aflevering uit de uitmuntende serie Uit de wereld van Guy de Maupas sant. Met in de belangrijkste rollen, Josine van Dalsum, Pleuni Touw e.a. De aflevering bestaat uit twee korte verhalen 't Seintje, over een huisvrouw, die in een overmoedige bui het oudste beroep van de wereld nabootst, en Gered, ivaarin een ge lukkige huisvouiv tot de ontdekking komt dat haar man een maitresse heeft. Vervolgens een aflevering TV-privé, waarin Henk van Mey- den, Cornelis Berkhouwer, van het Europese parlement ontvangt. Met- dertig minuten sport ivordt de avond besloten, 's Morgens brengt de KRO een Eurovisiereportage van de viering v an de paasliturgie in de Sint Pietersbasiliek in Rome. Paus Paulus zal hierbij een- toespraak houden. De NOS schotelt voor de jeugd 's middags enige programma's voor. Namelijk de Muis en de BBC- produktie Dochters des hemels. Ver volgens een dertig minuten uitzen ding van het IKON, diie opgaan aan een Euroinsie-paasdienst vanuit de Domkerk in Utrecht. NED. II: Om half zeven start de NOS de kinderserie Polly in Span je Het verhaal van ponny Polly is aardig en bovendien avontuurlijk. Vervolges het regionaal nieuws in de rubrike Van gewest lot gewest. Om dat Studio Sport is verplaatst wordt een show van Danny Kaye vertoond waar Danny Kaye de kijkers met verschillende beroemde operasterren laat kennismaken. Hierna worden sterke staaltjes op de gladde ijzers getoond in de IJsshow der Kam pioenen. Om half negen volgt de voorlaatste deel van de informatieve serie 58 miljoen Nederlanders. Deze aflevering staat in het teken van de leiders die Nederland in de loop van de eeuwen heeft gekend. De volgen de 25 minuten gaan op aan aktueel filmnieuivs in de rubriek Cinevisie. Vanavond valt ook voorlopig af scheid te beleven van het weten schappelijke programma Zienswijze. De rubriek Beeldspraak is gewijd aan de 29-jarige beeldende kunste naar Ronals Tolman, Tolman heeft de afzondering tot hoofdmotief van zijn werk verheven. MAANDAG 11 APRIL ZONDAG 10 APRIL NED. I: 11.45 Paasfeest in Rome: 13.30 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 De tv-muis; 16.30 Dochters des hemels; 17.00 Eurovisie-paasdienst; 18.55 De bereboot; 19.00 Nieuws: 19.05 Het verhaal van David; 20.40 Muziek uit Duizenden; 21.35 Uit de wereld van Guy de Maupassant; 22.30 TV-privé; 23.20 TROS Sport; 23.50 Journaal. NED. II: 18.30 Informatie Turken; 18.35 Polly in Spanje; 19.00 Van ge west tot gewest; 19.15 Met Danny Kaye naar de opera; 20.10 IJsshow der kampioenen; 20.30 58 miljoen Nederlanders en hun leiders; 21.10 Cinevisie; 21.35 Nieuivs; 21.40 Ziens wijze; 22.40 Beeldspraak; 23.05 Jour naal. TWEEDE PAASDAG NED. 1: De KRO biedt aan het be gin van de avond twee tekenfilms. Hel is aan het begin van de avond eerst lachen geblazen met het vijan dige duo Tom en Jerry en de daarop volgende 25 mimiten kan men van nieuwe avonturen van The Flini- stones genieten. De resterende zend tijd gaat op aan de heldenkomedie Cynaro de Bergerac. Dit toneelstuk, met in de hoofdrol Guus Hermus, is in oktober 1975 al eerder vertoond op de beeldbuis. De hoofdpersoon is Cynaro, die is uitgerust met een vorstelijke neus. Maar zijn lelijkheid wordt gekompenseerd door zijn wel bespraaktheid, waarmee hij zijn vriend Christian helpt om de liefde van Roxane te winnen. Bij romanti sche ontmoetingen tussen Christian en Roxane treedt Cynaro voor de eerte als souffleur op, waarbij hij de mooie romantische teksten voor zegt, waarvan Roxane zoveel houdt. Maar Cynaro wordt zelf verliefd op Roxane. De tragische held heeft echter weii\ig kans. Deze helden komedie is van Edmond Rostand, die Vrijdag 15 april, 20.25 uur, Neder land II: De Mounlies show. De Mounties mei in hun midden de om- roepster van de TROS, Monique van Erp. goed is voor 3 uur uitstekend kijkge not. Voordat het laatste nieuws er- vit gaat is er nog een korte uitzen ding van Stichting Symbiose. Ook 's middags kan men zich uitstekend voor de beeldbuis amuseren. Er komt een aflevering van Sesamstraat die gevolgd wordt door liet tweede deel van de IJsshow der Kampioenen. Hier ziet men fragmenten van de demonstralie die de beste rijders en rijdsters hebben gegeven tijdens de in Tokio gehouden wereldkampioen schappen. Vervolgens komt Frits Turenhout die verslag doet van de residtaten op de voetbalvelden. Daarna volgt een romantische mu ziekprogramma onder de titel Voor jaar in Wenen. Op het programma staan een aantal komposities van Strauss en von Weber en Offenbach. NED. II: In een tijdsbestek van ongeveer zestig minuten wordt ver slag gedaan van de belangrijkste ge beurtenissen op sportgebied in dit paasweekeinde. Na het journaal volgt het vierde deel van de voortreffe lijke serie Tussen wal en schip. In deze aflevering kampt Ben Seinen met grote problemen aan de motor van zijn vrachtboot Actief. Martha ivordt het langzamerhand zat en eist dat manlief een baan aan de vaste wal zoekt. Maar Ben wil hier niets van weten. Problemen van heel an dere aard dienen zich aan in de vol gende uitzending van de Ombuds man Johan van Minnen. Vervolgens een portie humor in de serie Terug naar de natuur. Vreugde ten -huize van hel alternatief levende echtpaar Tom en Barbara Good. De zeug heeft een groot aantal biggetjes ge worpen. De VARA-avond wordt met de aktualiteitenrubriek Achter het nieuws afgesloten. MAANDAG 11 APRIL NED. I: 15.30 Nieuws: 15.32 Sesam straat; 16.00 IJsshow der kampioe nen; 16.35 Toto; 16.40 Voorjaar in Wenen; 18.15 Teleac; 18.45 De bere boot: 18.55 Nieuws; 19.05 Tom Jerry: 19.10 The Flitstones; 19.40 Cyrano de Bergerac; 21.35 Journaal; 21.50 Cyrano de Bergerac; 23.05 Symbiose; 23.10 Journaal, NED. II: IS.45 Informatie Surina- mers: 18.55 Nieuws; 19.05 Studio Sport; 20.00 Journaal; 20.15 Tussen wal en schip; 21.05 Koning klant; 21.30 Terug naar de natuur; 22.00 Achter het nieuws; 22.50 Journaal. De vrouw schudde 't hoofd. „Zo ver durft hij vast niet te gaan. Mijn dochter kent hem nu, nietwaar? Hij kwam toen vast niet op beleefd heidsvisite. Overigens, ik ben vaak een paar dagen bij mijn dochter in Gronau; ze woont net zo ver over de grens als ik aan deze kant." Boukje hoorde dit laatste mis schien maar half. „Iets anders, me vrouw, waarom nam uw man inder tijd na zijn invrijheidstelling genoe gen met die een en dertigduizend gulden als afkoop som?" Ze haalt haar schouders op. „Dat weet ik niet. We waren toen nog niet getrouwd. Ik heb in Nederland ook enige weken vastgezeten en daarna nog vier maanden in Duitsland. In Gronau." „Wat deed u in de oorlog dan voor werk?" „Ik was sekretaresse van Herr Finkelstein. Bruno Finkelsteun was de aangéstelde Verwalter op de rij- wielfabriek. Zodoende leerden we elkaar in de oorlog kennen, maar vonden het beter met trouwen te wachten tot na de oorlog. Na Joop's invrijheidstelling duurde het nog een hele tijd voor we weer met elkaar in kontakt konden treden. Vergeet u niet, dat de grens bijna drie jaar voor onbevoegden was gesloten. Joop kon niet naar mij en ik niet naar hem." Boukje knikt begrijpend. „In aan merking nemende, dat uw man al die jaren dat afschrift van het taxa tierapport van zijn vader geheim heeft gehouden, moet ik aannemen, dat hij tot op zekere hoogte ook bang was voor Van Vessinger." De vrouw kijkt enige tijd voor zich uit. Tenslotte antwoordde ze: „Ik heb er ook zo over gedacht, maar hij zei een keer, een jaar of acht geleden, toen hij 's avonds bij gelegenheid van een verjaardag wat teveel had gedronken: Ik krijg die schooier nog wel eens, want die heeft ons tot en met bestolen. Ik wacht enkel mijn beurt af, want ik heb nog een bewijs. Als ik daarmee te voorschijn kom, is hij nergens meer. En met die schooier bedoelde hij natuurlijk Van Vessinger. De volgende dag herhaalde ik, wat hij gezegd had en toen schrok Joop. Hij zei toen: het was bluf, vergeet het maar; ik wou, dat het waar was. Ik dacht toen: dronkemanspraat en heb er verder geen aandacht meer aan geschonken. Achteraf bekeken hel ik nu ook over naar de gedachte, dat hij bang was. Nu hij dood is, wil ik beslist geen kwaad woord van Joop zeggen, maar helden zijn de Veer mannen nooit geweest. De enige, die in de oorlogsjaren voorzag, dat het verkeerd zou gaan, als Duitsland de oorlog verloor, was de oude heer Veerman, toen mijn aanstaande schoonvader. Hij kwam in die jaren soms poolshoogte nemen en schudde wel eens zijn hoofd, als Bertus hem voorrekende, wat ze allemaal ver dienden, dank zij de Duitsers. De oude heer zei eens op een keer, dat was in 1943: als de Duitsers verlie zen, kost het ons allemaal de nek. In figuurlijke zin heeft hij dus wel gelijk gekregen. Maar dat zagen wij verder geen van allen, ik als Duitse vrouw vanzelfsprekend helemaal niet. Een nederlaag, het totaal ver liezen van de oorlog is vrijwel door niemand ingekalkuleerd. Wij Duit sers vertrouwden rotsvast op onze legers." En op Hitier, voegde Boukje er in stilte aan toe. Ze vroeg: „Wat zijn jullie, u en Bertus dus, nu van plan te doen? Het. hoofd in de schoot leg gen?" De vrouw haalde haar schouders op. „Ik weet het niet. Met Bertus is er natuurlijk na het gebeurde niets door F. VAN FALCKENOORT meer aan te vangen. Zelf wil ik nog wel, maar wat kan ik alleen berei ken? Van Vessinger zal zich na het gebeurde sterke voelen dan ooit te voren. Ik heb trouwens altijd ge dacht, dat het kwaad kersen eten is met hoge pieten. Wie geld heeft, be zit ook de macht, dat heb je nu weer gezien. En wie werd het slacht offer ervan? Uw vader." Boukje komt overeind, knikkend. „En daarom zal Van Vessinger han gen, mevrouw, dat garandeer ik u. Als blijkt, dat hij werkelijk mijn vader willens en wetens heeft doodgeschoten, dus vermoord, zal ik niet rusten voor ik hem onder de galg heb!" 12. De vrouw in de deuropening heeft een rustige oogopslag. Ze kijkt de vrouw op de stoep vragend aan. „En?" De blik van Boukje is ernstig, als ze op haar beurt vraagt: „Bent u mevrouw Van Vessinger?" Een knik is het antwoord. En als er niet op gereageerd wordt, zegt ze ten overvloede: „Die ben ik. Wat wenst u van me?" „Ik wil graag met u praten, me vrouw Van Vessinger. Misschien zult u begrijpen waarom en waar over, als ik u vertel, dat ik Boukje Doorveld ben. De dochter van de daar neergeschoten Gerrit Door veld." Onderwijl wijzend in de rich ting van de garage. De vrouw in de deuropening schrikt. Boukje bemerkt het. Maar deze mededeling doet haar nog -niet besluiten de vrouw op de stoep ver der te laten komen. Ze vraagt: „Wat wilt u met me bepraten? U zult daarvoor mijn man moeten hebben. Ik was die bewuste avond en nacht niet hier." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 9