1 TMMF Hotel Van Oppen onderging een belangrijke metamorfose PAASAANBIEDING Ij 14 karaats (585/1000) Gereed voor seizoen Paasmiddag bejaarden Bruinisse STREEKNIEUWS KREDIETEN Meer mensen in ziekenhuis Bejaarden Kerkwerve bezochten „De Putmeet" te Scharendijke Aanwinst voor Renesse BELANGRIJK VERGROTE EN VERNIEUWDE VISZAAK „T SEEPAERDJE" GEOPEND Capaciteit Rijksweg onvoldoende voor verkeer in zomermaanden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vi«oag s au.ii 1277 Nr. 220-n 3 ZIERIKZEE, 7-4. Het hotel Van Oppen in de Verre Nieuwstraat, eigenaar de heer P. G. Klos, onderging de afgelopen maanden een flinke interne verbouwing. Donderdag was het verrassende resultaat van deze werkzaamheden te aan schouwen. Hoewel gcèn officiële receptie werd gehouden, mochten de heer en mevrouw Klos een aantal fraaie bloemstukken ontvangen, die het nieuw gelcreëerde restaurantgedcelte een nog sfeervollere aanblik verschaften. De voorheen dan eie straatzijde' gelegen konversatiezaal werd veran derd in een restaurant a la carte, bij zonder 'geschikt voor kleine familie- samenkomsten. De reeds bestaande eetzaal in het achterste gedeelte van hotel Van Oppen bleef gehandhaafd en kan thans gebruikt worden voor grote partijen. Zo wordt op 30 april in deze zaal ook weer het traditio nele Oranjebal gehouden. „Vanaf de straatzijde is nu duide lijk te zien dat hier een restaurant gevestigd is. Vroeger -wisten de voor bijgangers vaak niet eens dat men in hotel Van Oppen kon eten. daarom heb ik het aksent wat meer op het restaurant willen leggen", aldus de heer Klos. Om het publiek nog na der te attenderen, staat op de stoep van het hotel een Zeeuwse pop, die de mensen informeert over het dag menu. Rustige sfeer In het nieuwe restaurant heerst een rustige sfeer. Dit werd vooral bereikt door de fraaie kieux-enkom- binaties en de verdere inrichting, hetgeen allemaal in eigen beheer werd uitgevoerd. Bij -de verbouwing kreeg ook de buitengevel een flinke opknapbeurt. Tevens werden de ook in vroeger tijden gebruikte bronzen letters weer op de gevel aangebracht. Ge tracht werd de nu verloren gegane ruimte van de konversatiezaal bij de bar te kompenseren door het biljart te verwijderen, daar dit in de zomer minder dienst doet. Na het toeris tenseizoen wordt het weer terugge zet. Hotelkamers Tenslotte werden ook de hotelka mers flink onder handen genomen. Met nieuwe bedden, lampen,vloer bedekking en vachtspreien werden de kamers zo vriendelijk en gezellig mogelijk ingericht. Naast het hotel- en restaurant- werk verzorgen de heer en mevrouw Literatuurprijs jong Zeeuws talent De provinciale aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws talent op het ge bied van de literatuur is toegekend aan Juliën Pirana (proza) en Anton van Kraaij (poëzie). Juliën Pirana is het pseudoniem voor. een in Zierik zee wonende schrijver, die een ma nuscript had ingezonden, getiteld „Parels voor de Leeuwen". Hij heeft o.a. in Maatstaf gepubliceerd onder de titel „Afrikaans Dagboek". De prijs zal worden uitgereikt door dr. C. Boertien, Commissaris der Koningin in Zeeland. De jury voor deze prijs bestond uit Mischa de Vreede (schrijfster) en voorzitter, Jan Elburg (dichter) en Han Jonkers (kunstkritikus). Drs. Anton van Kraaij is weten schappelijk ambtenaar bij de pro vinciale bibliotheek van Zeeland. Stichting Zeeland Op vrijdagmiddag 15 april a.s. wordt een openbare bestuursverga dering gehouden van het Prcv. Op- bouworgaan Stichting Zeeland, in het kantoor van de stichting, te Middelburg. In deze vergadering komt o.a. aan de orde vaststelling van de jaarrekening' 1974, idem ge wijzigde begroting 1977 en idem be groting 1978. Het sfeervolle interieur van .liet -nieuwe- restaurantgedeelte. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Klos ook nog steeds de .maaltijden voor „Tafeltje dek je", waarbij on geveer 45 mensen zijn aangesloten. Elke dag wordt gezorgd dat deze mensen van eèn warme .maaltijd worden voorzien. Het grootste aan tal van deze maaltijden wordt,thuis afgeleverd. Al met al heel wat aktiviteitcn in hotel Van Oppen, waar ongetwijfeld weer een druk toeristenseizoen voor de deur staat. ZIERIKZEE „Prinses Julianaschool" in het goud Op dinsdag 3 mei vindt de fees telijke viering plaats van liet 50- jarig bestaan van de school voor L.H.N.O. en M.H.N.O. (landbouw- huishoudschool) „Prinses Juliana". In het hoofdgebouw aan het Janne- wekken zal een tentoonstelling wor den ingericht. Daarna volgt een sa menzijn in dependance „De Kluut" aan de Caustraat. Het lid van G.S. mr. J. P. Boersma zal spreken over het onderwerp: „Aspecten van het voortgezet onderwijs in onze pro vincie". KolEekte Hartstichting Blijkens mededeling van het Komité Zierikzee van de Necl. Hart stichting heeft de kollekte hier op gebracht f 5915,95; dat is ruim f 300 meer dan verleden jaar. Een dank woord past aan het ades van de bur gerij en vooral de kollektrices, die in weer en wind hiervoor op pad zijn geweest. Het komité hoopt veel met het geld te kunnen doen. Politie neemt wapens in beslag De Rijkspolitie te Zierikzee heeft na onderzoek in een woning alhier vier zg. grendelgeweren, een pistool en bijbehorende munitie in beslag genomen. Er werd proces-verbaal opgemaakt omdat de eigenaars dit wapentuig onbevoegd tot zijn be schikking had. HAAMSTEDE Opbrengst kollekte De kollekte ten bate van de Hart stichting heeft te Haamstede f 1168,- opgebracht, waarvoor gevers, geef sters en kollektanten dank worden gebracht. KERKWERVE Paaszang in hervormde kerk Op de avond van de Eerste Paas dag zal, zoals eerder gemeld, een paasconcert annex zangavond wor den gehouden in de Ned. Hervorm de Kerk in het centrum van Kerk- werve. Het Chr. Geref. Jeugdkoor „Sjaloom" hoopt weer voor goede zang te zorgen. Het koor staat, on der leiding van Mar van der Veer. Op deze avond wordt ook een me ditatie gehouden door ds, Delhaas. Verder bespeelt de heer Pieter G. Rotte de barokhobo, Jaap Moerland de kornet. Ton Tettero de pauk en Lex Zeedijk het orgel. De laatste is het die deze avond heeft georgani seerd. Iedereen is welkom, de toe gang is vrij. (Voor de aanvang van de paasavond, die toch wel bijzonder is voor Kerkwerve, verwijzen we naar de agenda). BROUWERSHAVEN Rode Kruis-wandeltocht Voor de negende maal wordt op zaterdag 23 april een. wandeltocht g'e-organlseerd door de afdeling Brouwershaven van het Ned. Rode Kruis. De deelnemers vertrekken bij het verenigingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijlstraat te Zonnemaire. Ingeschreven kan worden voor en de 8 - en de 15 km-tocht. Voor ver trektijd: zie agenda. SCIIARENDI.TKE Kollekte De kollekte ten bate van de Ned. Hartstichting heeft alhier 1' 392 opgebracht. Een dankwoord aan de burgerij en de kollektrices is op zijn plaats. NOORDGOUWE Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordgouwe e.o. houdt op woensdag 20 april een vergade ring in Hotel v. d. Weijde. Mevrouw Van der Sluis-Bij de Vaate zal spre ken over het Rode Kruis-werk en demonstreert het aanleggen van en kele verbanden. NIEUVVERKERK Kind te water Zittend voor het raam in zijn wo ning aan de Magnoliastraat, zag de heer A. v. d. C. dat een ongeveer 2- jarig kind, zonder begeleiding kris kras over straat liep. Een auto moest remmen om het kind op een gegeven moment te kunnen ontwijken. Het kind liep richting Slingerbos en tui melde in de in het bos aanwezige vaart. V. d. C. waarschuwde snel zijn echtgenote, die het genoegen smaakte het kind op het droge te brengen en over te dragen aan de ontstelde moeder, mevrouw V. d. B.- H. Kollekte De kollekte voor de Ned. Hart stichting heeft alhier f 837,10 opge bracht. Een dankwoord hier aan de burgerij en de kollektrices. BRUINISSE Botsing auto-motor Dinsdagmiddag kwamen op de kruising Kerkstraat-Goudzw aard- straat, Noordstraat (bij Rabo Bank) een personenauto en- motorfiets met elkaar in aanrijding. De personen auto bestuurd door mevr. A. R. uit Bruinisse reed op de Kerkstraat en verleende geen voorrang aan de mo torfiets bestuurd door de heer H. G. uit Bruinisse die uit de Goud zwaardstraat richting Noordstraat reed. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse komt donderdagavond 14 april in openbare vex*gadering bijeen cp het gemeentehuis onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman. Op de slechts zeven punten tellende agenda staat enderandere vermeld: voorberei.dings'besiLuit dienstencen trum „De Tong"; Rekreatieplap Bruinisse; Hebbestra ti n gswerkza am - heden e.a. ever 1977; Intergemeen telijke sociale dienst; verder voor komende zaken en rondvraag. (Zie agenda). KERKWERVE, 7-4. Dinsdagmiddag ;j.l. hadden de bejaarden van de be- jaardensoos een aardig uitstapje. Om half vijf vertrok een bus met bejaar den van Kerkwerve. Ze togen naar Scharendyke om daar het nieuwe gebouw „De Putmcet" te gaan be zichtigen. Burgemeester Baerends van Mid- denschouwen leidde de bejaarden rond. Zo werd de nieuwe gymzaal bekeken en het gedeelte bestemd voor avonden van verenigingen, dus het verenigingsgebouw. Ds. P. Pau- lus, gereformeerd pred. Scharendijke hield een meditatie op deze middag. Via een houten kraampje, waar mee de -heer Reehorst destijds in Renesse stond -ging hij 8 jaar gele den over op een fraaie viswagen, een inmiddels vertrouwd gezicht in Westerschouwen. Vier jaar geleden begon hij daarna een viszaak in Haamstede. BRUINISSE, 7-4. De bejaarden- soos onder leinding van mevr. P. IJzelenberg-Olree kwamen woens dagmiddag weer bijeen in het Ne derlands Hervormd verenigingsge bouw voor de Paasmiddag. Een hartelijk welkomstwoord sprak de presidente tol de circa zes tig aanwezigen. De middag werd be gonnen met het: zingen van psalm 150 vers 1. Daarna liet de presidente ccn paasdeclamatorium horen getiteld ..Welke koers kiest u". ZIERIKZEE. 8-4. In antwoord op desbetreffende vragen van het sta tenlid de heer II. Schot te Bruinisse inzake de verkeerssituatie op de Rijksweg Zierikzee-Grevelingendam hebben ged. staten van Zeeland meegedeeld dat het verkeer op de rijksweg de laatste jaren sterk is toegenomen. Uit een overzicht van het kollege blijkt dat op deze weg (tussen de provinciale grens en de rotonde te Zierikzee) in 1973 59 ongevallen plaatsvonden met 35 gewonden en 3 doden, in 1974: 43 ongevallen, 18 ge wonden en 3 doden, in 1975: 73 on gevallen met 25 gewonden en 7 do den, en in 1976: 88 ongevallen met 21 gewonden en 4 doden. Ongevallen Uit, het overzicht blijkt dat.de toer neming van het aantal ongevallen gelijke tred houdt met de verkeers- toeneming. Het aantal ongevallen per rrjiljpën voertuigkm. was op deze wég over de période 1973 t/m 1975: 1,27. Voor alleautowegen in Zee land tezamen was dat cijfer over de genoemde periode gemiddeld 1,37. G.S. menen dan ppk dat de onder havige weg niet als. bijzonder ge vaarlijk kan worden aangemerkt. Filés In antwoord op een andere vraag van het slatenlid delen ged. staten mee dat de Capaciteitsproblemen in de zomermaanden op rijksweg 18 voornamelijk worden veroorzaakt door hel weggedeelte tussen het Hellegatsplein en Oude Tonge op Goeree-Overflakkee. Dit enkelbaans weggedeelte is in de zomermaanden overbelast door het rekreatieverkeer naar Goeree, Schouwen-Duiveland en in een iets mindere mate door het rekreatieverkeer naar het Grevelin- genmeer. Hierdoor treedt elke week filevorming op. De op genoemd wegvak ontstane files hebben de neiging steeds langer te worden en zich uit te breiden tot op Schouwen- Duiveland. De capaciteit van de rijksweg op Schouwen-Duiveland is dan ook ais onvoldoende te beschouwen vpor het verkeersaanbod in de zomermaan den, inzonderheid voor het week- eindverkeer. Deze problematiek Ook werden liederen gezongen die in het teken stonden van het komende Pasen. Na dit al kregen de bejaarden een broodmaaltijd aangeboden, die ze zich goed lieten smaken. Voldaan keerden ze weer naar huis terug. De bejaardenspos van Kerkwerve heeft nog een heel programma af te werken in- deze maand. Op 12 april hopen ze Brouwershaven te bezoe ken, op 14 april Dreischor. 20 april gaan de bejaarden naar Bruinisse. Op 21 april is er 's morgens een „koffiesoos". De vertrek- of aan vangstijden worden op een later tijd stip bekendgemaakt. Het .grondoppervlak dat bij het pand van de fam. Verseput hoorde werd voor de zaak volledig benut. Het winkeloppervlak bedraagt nu dan ook in totaal zo'n kleine 100 m- Aansluitend aan de winkelruimte is een gedeelte waar men op krukjes gezeten een visje kan nuttigen. Ver- Na het zingen van vele gepaste liederen en het ten gehore brengen van gedichten werd de middag op de gebruikelijke wijze gevuld waaraan allen medewerkten. Tussendoor werd pauze gehouden met de versterkin gen voor de inwendige méns. Alle aanwezigen kregen een leuke surpri se mee naar huis wat zeer gewaar deerd werd. Onder dankzegging werd de middag besloten met. het zingen van „De dag door uwe gunst ontvan gen", waarna allen voldaan huis waarts gingen. Het was een zeer ge slaagde paasmiddag. hebben wij onder de aandacht ge bracht va», de minister van verkeer en waterstaat, aldus ged. staten. Toegangsweg De weg over de Grevelingendam is naast rijksweg 58 de belangrijkste toegangsweg tol de provincie Zee land. Dal. men ook op rijksniveau deze mening is toegedaan blijkt uit het feit dat rijksweg 18 is opgeno men in het hoofdwegennet behoren de bij het ontwerp strukluurschema verkeer en vervoer 1977. Een dergelijke weg dient aan ho ge normen le voldoen. Deze normen zijn ondermeer genoemd in de (pro vinciale) beleidsnota wegenbouw. G.S. zijn van mening, dat de hui dige rijksweg 18 op een aantal pun ten niét aan deze normen voldoet, verbetering van de onderhavige weg/verbinding is dan ook noodza kelijk. Het kollege heeft inmiddels bij de minister van verkeer en waterstaat aangedrongen op een spoedige ver betering van deze rijksweg. Advertentie Voor als u tekort komtAboreenll onver wachte kans.Voor als n direkt over geld wilt beschikken. Een Persoonlijke Lening. Snel beschik baar en tegen aantrekkelijke voorwaarden. Praat er eens over bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE UTRECHT, 7-4. Het aantal men sen dat werd opgenomen in algeme ne en academische ziekenhuizen is vorig jaar ten opzichte van 1975 ge stegen met ongeveer 45.000 ofwel ruim drie procent. Het Nationaal Ziekenhuis Instituut, dat dit heeft berekend, noemt, deze stijging „op merkelijk". omdat de stijging sinds 1969 elk jaar rond 25.000 opnemingen bedroeg. der is er voor het personeel een dag verblijf, kompleet met keukentje, waarachter de werkruimte vpor on der meer het schoonmaken en file ren van de vis. Daar bevindt zich ook een grote koelcel. Properheid De fraai betegelde en betimmer de winkel ademt een sfeer van pro perheid uit en da(, i-s natuurlijk bij een dergelijke zaak uiterst belang rijk. Middelpunt van de winkel is echter de zeer fraaie toonbank, met een koelvitrine waarin een enorm assortiment aan zeebanket ligt uit gestald. Kcnserven enz. worden in de zaak nauwelijks^verhandeld. Men richt zich duidelijk op de verkoop van verse vis, schaal- en schelpdie ren. Van de zijde van het publiek be stond gisteren (donderdag) veel be langstelling, hetgeen ondermeer be halve bezoek ook uit de grote hoe veelheid bloemstukken bleek. Advertentie l GOUDEN DAMESHORLOGES compleet met 14 karaats (585/1000) i GOUDEN BAND moderne eigentijdse modellen Voor de zeer JEUGDIGE prijzen van 475,- - 485,- en 495,^ Havenplein 1 - naast 's Gravensteen Telefoon (01110) 2443 - Zierikzee e-bó RENESSE, 7-4. Donderdagmiddag opende de heer J. O. Reehorst rijn nieuwe viszaak aan de Hogezooin te Renesse. De zaak die op de plaats staat van het vroe gere [Kind van de fam. Verseput dat daartoe ntoest worden afgebroken, vormt een goed geheel met de an dere zaken aan de Hogezooin. Geheel klaar was de zaak donderdag echter nog niet. Zo moest er nog heel wat aan de grote glaswanden gebeuren en was de naam van de zaak nog niet op de gevel aangebracht. Met Pasen wil men echter graag draaien en zo kon donderdagmiddag iedereen van 16.00 tot 18.00 uur de nieuwe vis zaak bewonderen. Gedeputeerde Staten van Zeeland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3