UM Zeeuwse weiden hebben de winter goed doorstaan Veeteelt-visie Z.L.M. Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii en bepaal meteen uw nieuwe keus. Grote jacht op moordenaars van Buback Nog geen beslissing over doorlaatprofiel Oosterscheldedam BRITS MARINESCHIP „ISIS" KOMT ZATERDAG NAAR ZIERIKZEE Vrouw lag al veertien dagen dood in huis Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag april 1977 133stc jaargang Nr. 22079 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer. Heropening vernieuwde zaken ZIERIKZEE, 7-4. In dc deze dugcu gehouden vergade ring van het hoofdbestuur van de Z.L.M. constateerde de heer J. M. van Heyst in zijn veehouderij-overzicht o.a. dat de weiden de winter goed zijn doorgekomen. Eerst zag liet er naar uit dat het veel al vroeg naar buiten kon, maar hel koude weer heeft dc groei weer afgeremd. Toch wachten de meeste veehou ders met smart op het tijdstip dat de staldeuren weer open kunnen: op veel bedrijven is de ruwvoedervoor- raad bijna geheel verbruikt. Varkenshouderij In de varkenshouderij zijn op het ogenblik heel wat problemen. De varkenspest is er de oorzaak van dat aan de uitvoer een flinke „knauw" is toegebracht. Maar ook de prijzen, die toch al niet hoog waren hebben door de moeilijkheden bij de export nog een extra verlaging ondergaan. In vergelijking met vorig jaar zijn de prijzen van varkensvlees ongeveer tachtig cent lager per kg geslacht ge wicht. De heer Van Heyst verborg niet zijn teleurstelling over het misluk ken van de Brusselse prijsonderhan- delingen. Wel was men het op ver schillende onderdelen van de voor stellen gezamenlijk eens, zoals: de melkprijs zou verhoogd worden tot 3»/2 procent; de Benelux zou de mo netaire compenserende bedragen niet Ubentvanharte welkom. De „luis" in volle vaart. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) behoeven af te breken; de bijdrage in de medeverantwoordelijkheidshef fing op melkproduktie zou per 16 september l1/» procent van de richt prijs worden. De verhoging van 3'/: procent zou per 1 april ingaan. Voor rundvlees zou de verhoging 4 procent worden. Eens werd men het ook over een omschakelingsregeling van melkvee naar mestvee, en een niet aflevc- ringsrcgcling. Maar omdat het gehele pakket by elkaar moest blijven is er niets doorgegaan. Wel zal het compromisvoorstel in de volgende vergadering van de commissie komen. „Maar ook bij dat voorstel mag niet uit het oog verlo ren worden, dat de kosten uiteinde lijk zijn gestegen met 10 procent. Deze kosten moeten worden gekom- penseerd. Als het niet via Brussel kan, dan maar op een andere ma nier", aldus de heer Van Heyst. „Een heffing in welke vorm dan ook is onaanvaardbaar zolang de kostenstij ging niet op de een ol' andere ma nier wordt opgevangen. Regeling Nu er ook een omschakelingsrege ling en een premie op het niet leve ren van melk komt, zal er naar ge streefd moeten 'worden, aldus de heer Van Heyst, dat die veehouders die min of meer gedwóngen door de melktankregeling vorig jaar hun melkvee opruimden, alsnog voor deze regeling in aanmerking komen. „Er is lang genoeg over gepraat, tot er voor de veehouder geen uitstel meer mogelijk was". De heer Van Heyst wees er op dat het bijzonder sneu zou zijn, als men nu niet meer in aanmerking kwam voor de regeling. Met wat aanpassin gen in het reglement moet het mo gelijk zijn, terwijl de kosten voor 100 procent door Brussel moeten worden betaald. Dc mclkaanvocr neemt toe, maar blijft toch ongeveer 1 procent achter bij dc vergelijkende periode van 1976. In dc oostelijke en zuidelijke provin cies is de produktic een paar procent lager, de overige provincies hebben ongeveer dc zeilde produktie. HOOGEVEEN. „In plaats van de les te hebben geleerd, dat na de breuk in het kabinet eerst het woord aan de kiezers is, zijn de po litici van CDA en PvdA via pers, radio en televisie alweer een kabi net aan het formeren", aldus VVD- leider Hans Wiegel op een bijeen komst in Hoogeveen. KARLSRUHE, 7-4. In Wcsl- Duitsland is een grootscheepse jaelit begonnen op de twee moordenaars van procureur-generaal Siegfried Buback. die donderdagochtend in Karlsruhe op straat werd doodge schoten. De aanslag heeft ongetwijfeld po litieke motieven, aangezien de 57- jarige Buback als de hoogste open bare aanklager in de Bondsrepu bliek een belangrijke rol heeft ge speeld <in de berechting van *stads- guerrilla-groeperingen als de Baa- der-Meinhofbeweging. De speurakties hebben tot dusver tot. de arrestatie van een persoon geleid, doch het staal nog lang niet vast dat hij iets met de aanslag Le maken heeft. DEN HAAG, 7-4. Het kabinet heeft donderdag nog geen beslissing genomen over de doorlaatopening van de doorlaatbare dam in de Oos- tcrschelde, dit mede omdat dc mi nisterraad niet voltallig was, zo heeft premier Den Uyl op zijn we kelijkse persconferentie meegedeeld. Volgende week zal er nader over worden gesproken in bet kabinet. Premier Den Uyl zei er vooralsnog vanuit te gaan. dal deze beslissing er 'een is niet een spoedeisend ka- MOSKOU. Het orgaan van de Sow- jetrussische communistische jeugd „Komsomolkskaya Prawda" heeft donderdag Pieter Menten ervan be schuldigd dat hij van zijn proces „een smerige anti-Sowjetrussische klucht" maakt. ZIERIKZEE, 7-4. Zaterdag a.s. arriveert - als eerder gemeld - de Engelse mijnenveger 11.M.S. „Isis" in de liaven van Zierikzee. Aan boord bevinden zich stu denten van de universiteit van Southampton, die een opleiding krijgen hij de Britse Koninklijke marine. Koinmaiidant van het schip is de luitenant ter zee A. Pearson R.N. Aan boord bevinden zich ook stu denten van de Polytechnische school te Portsmouth. Zij allen krijgen een marine-opleiding, met de bedoeling dat zü later - in een officiersrang - worden toegedacht aan dc reserve van de Britse zeemacht. De aankomst vindt plaats op za terdag 9 april, om 17.00 uur, waarna komma tidant Pearson een bezoek brengt ten huize van burgemeester Th. H. de Meester. In de avonduren vinden in „Onderdak" sportevene menten plaats, waaraan door de be manning van de „Isis" wordt deel genomen. De ontvangst van genodigden aan boord van de „Isis" zal plaats vinden op dinsdag 12 april. De „Isis" is een goed-ogend schip maar niet groot (lengte 32.6 meter). De maximumsnelheid is 12 knopen. KAAPSTAD. De ambassadeurs in Zuid-Afrika van vijf grote weste lijke mogendheden hebben donder dag een gezamenlijke nota van hun regeringen overhandigd aan pre mier Vorstcr waarin wordt aange drongen op zo spoedig mogelijke vrije verkiezingen in Namibië (Zuidwcst-Afrika) onder toezicht van de Verenigde Naties. rakter, zodat het demissionaire ka binet hem zou moeten nemen. Hij zei er niet van op de hoogte te zijn dat die beslissing in de kamer con troversieel ligt. Mocht dat laatste blijken dan zal het kabinet er in ie der geval mee naar de kamer ko men, aldus de premier. SIMPELVELD, 7-4. Minstens veertien dagen lang heeft de 71-ja- rige weduwe C. Hendriks uit Sim- pelveld dood in haar woning gele gen zonder dat haar buren dit heb ben gemerkt. De vrouw bewoonde een flat in de burgemeester Scheelcnstraat en werd donderdagmiddag' door de po litie dood aangetroffen. Enkele familieleden die mevrouw Hendriks wilden bezoeken vonden het vreemd dat zij bij het aanbel len geen gehoor kregen en waar schuwden de politie. Volgens de po litie is de vrouw een natuurlijke dood gestorven. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-4. Het KNMI deelt mede: Zaterdag zal het weerbeeld maar weinig verschillen met dat van vrijdag. Boven het midden van de Atlantische Oceaan handhaaft zich een omvangrijk hoge drukgebied. Gebieden met een lage druk bevin den zich boven Noordwest-Rusland en Zuid-Oost-Europa. Tussen deze systemen blijft een noordelijke stro ming koude en onstabiele lucht naar onze omgeving aanvoeren. In deze lucht komen naast opklaringen ook hier en daar buien voor, waarvan sommige vergezeld kunnen gaan van hagel of sneeuw. Het blijft vrij koud en ook in de komende nacht zal het op veel plaatsen opnieuw tot nacht vorst komen. Een kleine storing, die ten noorden van IJsland langs naar het zuidoosten koerste trekt de ko mende 24 uur over Ierland naar het zuiden. Voor het weer bij ons zal de ze storing van weinig betekenis zijn. Advertentie y jfcj Oosterland -^Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M-G. Land/Rover Range/Rover. Inbouwslation Landi den Harlog gasinstallaties alleen voor eigen merken. RENESSE. Als op andere jaren maakten de eerste Duitse toeristen hun entree op „Witte donderdag" en gisteren ivas het dus alweer een drukte van belang. Reeds 's middags was het grootste gedeelte van de zo merhuisjes al bezet en stonden op partikuliere logeeradressen de be kende wit-zwarte nummerborden voor de deuren. De Duitse gasten intussen keken verbaasd; zij waren met regen van huis vertrokken maar hier scheen de zon. Gewapend met linke jassen werden de eerste strandwandelingen gemaakt. Het water was nog ijzig, maar enkele jongeren begaven zich toch al in zee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Men geeft eerder aan een rijke, dan dal men aan een arme leent. Verwachting tot zaterdagavond: Koude nacht Heldere en koude nacht met weinig wind en op veel plaatsen nachtvorst; hier en daar mistbanken; minimum temperaturen van nul tot min vier graden; overdag zonnige perioden en plaatselijk een regen-, hagel- of sneeuwbui; meest matige wind uit noordelijke richtingen; maxima circa zeven graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperatuur: omstreeks 0 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 2 gra den en voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 april. Zon op 6.57. onder 20.27 Maan op 1.54, onder 10.41 10 april. Zon op 6.55, onder 20.29 Maan op 2.46, onder 11.46 11 april. Zon op 6.53. onder 20.31 Maan op 3.29, onder 12.55 12 april. Zon op 6.50. onder 20.32 Maan op 4.04, onder 14.06 Laatste kwartier: 10 april (21.15). HOOG- EN LAAGWATER 9 april 10 april 11 april 12 april Hoogwater 7.52 20.12 8.33 21.01 9.40 22.08 10.58 23.35 Laagwater 13.27 1.57 14.31 3.06 15.41 4.25 17.06 Doodtij: 12 april.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1