„Het Wapen van Renesse" werd uitgebreid en vernieuwd BPORBON Winst voor horeca HYPOTHEKEN Voorlichtingsavond Refor matorische Politieke Federatie Brogum komt met gevarieerd programma voor de paasdagen STKEEKNIEUWS Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin Doe het zelf van Zoest Brouwse bejaardensociëteit vierde het paasfeest ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag RENESSE, 6-4. Woensdagavond vond in „Het Wapen van Renesse" de heropening plaats van dit bedrijf, dat in enkele maanden volkomen werd verbouwd en daar om vanaf 11 januari bad stilgelegen. Maar om zeven uur werd iedereen in de gelegenheid gesteld de zaak te komen bekijken, die - behalve dat bet interieur is veranderd - ook in zyn mogelijkheden is uitgebreid. De heer N. van Broekhoven, sa men met zijn zoon- sinds oktober vo rig jaar eigenaar van het pand had al lang willen verbouwen maar om dat men het pand in huur had was men er nog niet aan durven begin nen. Er waren echter duidelijke ge breken aan onder meer de toiletten en bovendien was het geheel met zijn zachtboardplafond niet geheel brand veilig. .De zaak is nu van binnen volko men veranderd. Er is een ruimere entree gekonstrueerd. Het aantal toi letten werd met 5 uitgebreid, maai de grootste verandering vormt toch wel de geheel nieuwe 15 m lange hoekbar, die het middelpunt van de zaak vormt en waaraan 32 mensen kunnen plaatsnemen. Door zijn ron ding kon de bar aan de achterzijde wat worden ingenomen, waardoor ruimte vrij kwam. Deze benutte men Advertentie voor uitbreiding van het restaurant gedeelte. In de zaak, met een lengte van maar liefst 42 m en een breedte van 8 m, kunnen 160 mensen een zit plaats vinden. Mode rn interieur Het interieur werd geheel gemo derniseerd, terwijl ook de keuken werd aangepast aan de eisen van de tijd. Ook hier veel nieuwigheden die een vlotte bediening garanderen, een belangrijk onderdeel in een zo groot horecabedrijf. De belangstelling van het publiek De heer Van Broekhoven senior (links) en junior (rechts) achter hun splinternieuwe bar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) was woensdagavond uiteraard groot. 70-tal bloemstukken sierden de zaak. Overigens heeft de heer Van Broekhoven voor volgend jaar al weer nieuwe plannen. Zo zal de voorgevel van het al in 1693 gebouw de café gerenoveerd worden, dit on der toezicht van Monumentenzorg waaronder dit pand valt. Bovendien wil men de woning boven de zaak moderniseren en een groot stuk naai de achterzijde doortrekken, waardoor dan een vergader- en ontvangstzaal van ongeveer 80 m2 zal ontstaan. Het zijn de toekomstplannen van de fa. Van Broekhoven en zoon die echter momenteel al met het eerste stadium van hun verbouwingsaktiviteiten heel tevreden kunnen zijn. Denkt n aan een eigen huis? Geld behoeft dan geen struikelblok te zijn. Een hypotheek van de Spaarbank maakt't u mogelijk. Er is óók voor u een hypotheek, aangepast aan uw inkomsten. Laat ti uitgebreid adviseren door de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Bijeenkomst Zierikzee ZIERIKZEE, 5-4. Tegen de achtergrond van de vaak geringe naar buiten tredende belangstelling voor politieke zaken, kan gezegd worden dat de voorlichtingsavond van de Reformatorische Politieke Federatie goed bezocht was. De sprekers op deze avond waren de heer L. Lons uit Goes, sekretaris van het provinciaal comité in Zeeland, en de heer J. P. M. Rietkerk, lijst trekker van het R.P.F. De heer Lous sprak over het ont staan en de organisatie en de heer Rietveld over het hoe en waarheen van de R.P.F. Op duidelijke en over tuigende wijze werd dit door beide sprekers uiteengezet. Volgens de heer Lous kan er niet gesproken worden van nu ineens weer een nieuwe partij. Daarvoor dient men terug te gaan tot in het begin van de zestiger jaren. De uit die jaren daterende gevoerde samensprekin- gen van verontrusten uit verschil lende groeperingen hebben er toe geleid1 dat nu enkele jaren geleden de R.P.F. is ontstaan. Tussen de R.P.F. de S.G.P. en het G.P.V. is een lijstverbinding tot stand gekomen. Bijbelse norm De heer Rietkerk stelde dat indien men christelijke politiek wil voeren dat de norm voor het politiek han delen en denken alleen kan en ook moet zijn het gezaghebbende Woord van God. Van hieruit alleen is het mogelijk om uit sociale bewogenheid werkelijk iets voor de naaste te be tekenen. ZIERIKZEE, 5-3. Voor het aanstaande paasweekeinde heeft de jongeren- soos Brogum weer een aantrekkelijk programma samengesteld. Donderdag avond (heden) wordt hier al een begin mee gemaakt met een feestavond voor bestuur en medewerkers van Brogum, een zestigtal personen onder, het motto „Doen we het nu wel goed in Brogum". Verder worden enige films ver toond, o.a. over Zierikzee en een onderwaterfilm van de Oosterschel- de. Vrijdagavond 8 april vindt een op treden plaats van de popformatie Mobilae, (zie voor tijd: de agenda). Deze formatie die bestaat uit Ambo- nese jongeren speelt softmuziek in de stijl van „Summerset". Nummers van o.a. Percy Sledge, Fats Domino, Elvis Presley en indonesiese muziek. Zaterdagavond is er weer een disco avond. Rally Zondag Eerste Paasdag wordt er weer een auto/bromfietsrally geor ganiseerd. Deze rally die zal gaan over Schouwen-Duiveland over veertig kilometer. (Zie agenda). Om vijf uur in.de middag brengt de to neelgroep „Es iest kous bousen" weer een speciaal programma met paaseieren zoeken. Op Tweede Paasdag vindt de jaar lijkse paasreis plaats. Dit jaar gaat Brogum met zijn leden naar België; eerst naar „Bobbejaansland", wat een uniek pretpark is met allerlei attrakties, o.a. monorail van twee kilometer. In de middag wordt er naar Ant werpen en Brussel gereden en in de avonduren zal het paasweekeinde afgesloten worden met een disco avond. Schriftelijke en mondelinge vra gen werden door de spreker uitvoe rig behandeld. Er kan en mag vol gens spreker niet langer gedoogd worden dat de hoogste waarden van ons volk met voeten vertreden wor den. Niet de majoriteit maar de autoriteit is bepalend. Dan kan het zijn dat we evenals Groen van Prin steren in 1871, moeten breken met politieke vrienden. Een snel toene men van het aantal kiesverenigin gen, momenteel reeds een zeventig, getuigt van de levensvatbaarheid en de noodzakelijkheid ook van de R.P.F. De avond was geopend door de heer Lous met gebed en schriftlezing en werd gesloten met gebed. Stichting Cultuurspreiding Zeeland Het Algemeen Bestuur van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland heeft aan de provincie Zeeland voor gesteld de heer Jan A. de la Mar momenteel werkzaam als zakelijk direkteur van de Noorder Compag nie te Drachten te benoemen tot di rekteur der Stichting Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben inmid dels tot de'benoeming besloten. Stichting Oude Zeeuwse Kerken De Stichting Oude Zeeuwse Ker ken, opgericht voor het bevorderen van belangstelling voor historische kerkgebouwen in Zeeland en de in standhouding daarvan, zal op dins dag 19 april aanstaande officieel met haar werkzaamheden. Dat gaat gebeuren in de vorm van een 'bijeenkomst die gehouden zal worden in de Hervormde kerk te Kloetinge. Het werk van de stich ting zal worden ingeleid door de minister van cultuur recreatie en maatschappelijk, werk. mr. H. W. van Doorn. Verder zal prof. dr. C. A. van Swigchem. hoogleraar aan de Vrije Universiteit van Amsterdam spre ken over het onderwerp „Kerkge bouw en maatschappij". Aan de bij eenkomst wordt medewerking ver leend door de organist Bram Beek man en het Kamerkoor Pavane. „Jeugdhulpverlening in Zeeland" De Zeeuwse Jeugdraad heeft uit gebracht de brochure „Jeugdhulp verlening in Zeeland. In het boekje wordt een beknopte inventarisatie gegeven van instellingen, die in Zee land werkzaam zijn op het gebied van de jeugdhulpverlening. Deze instellingen zijn opgenomen onder twee kategoriën, nl. hulpverlenings instellingen, specifiek voor jeugdi gen, en overige hulpverlenigings- instellingen, niet specifiek voor jeugdigen. Er zijn instellingen opge nomen, die werken met beroeps krachten, maar ook 'instellingen die werken met vrijwilligers. De tekst is samengesteld door de werkgroep jeugdhulpverlening van de Zeeuwse Jeugdraad. Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeland Van de opbrengst van de zomer - postzegels wordt gebruikelijke 40 procent gereserveerd voor projekten van lokaal of regionaal belang. De kommissaris van de koningin in Zeeland heeft in dit verband het landelijk comité dit jaar geadviseerd de Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeland een bijdrage doen toekomen van f 5.628,Het bedrag zal be stemd worden voor de bestrijding van de inrichtingskosten van de T.H.D.-Zeeland. De Stichting T.H.D. Zeeland deelt in dit verband mee dat de financiële positie van de nog jonge stichting, die op 7 januari 1977 met. de telefo nische hulpverlening is gestart en naar verwachting dit jaar 24 uur per etmaal bereikbaar zal zijn, „zonder meer slecht is". Giften kan de T.H.D. dan ook uitstekend gebruiken. (N.M.B., Middelburg, rek. nr. 680712445; giro van de bank 12946). ZIERIKZEE Programma Koninginnedag De Zierikzeese Oranje Vereniging (Z.O.V.) is er in geslaagd voor Ko ninginnedag 1977 een gevarieerd programma samen te stellen, dat 's morgens zal worden geopend met carillonbespeling door Kees van Eersel. Daarna worden rondgangen gemaakt door de kon. harmonie „Kunst en Eer" met s.v. Delta Sport en „Rust Roest met tamboer- en trompetterkorps met majorettes. De routes zullen nog worden bekend gemaakt. Padvinders van de mr. Bakker- groep hijsen om 9.45 uur de vlag op het Havenplein, waarna dooi- 'bur gemeester Th. H. de Meester een toespraak zal worden gehouden. Het morgenprogramma voorziet ver der in een rijwielpuzzeltocht door Zierikzee en een kindershow door het duo John en Rita uit Goirle. Het middagprogramma wordt ge opend met een wielerwedstrijd op het Havenpark, daarna zijn ej- atle tiekwedstrijden op sportpark „Ban- nink", gevolgd door kinderspelen voor jongens en meisjes van 4 t/m 8 jaar op de speelweide tussen Mie- reweg en Scheldestraat. Verder voor de jeugd nog een modeshow of songvestival op hel Havenplein en roei wedstrijden in de Oude Haven, optocht met versierde wagens en fietsen. Het avondprogramma biedt een rondgang door „Kunst en Eer", een Oranjemarkt op het Havenplein m.m.v. plaatselijke verenigingen en Oranjebal in de Graanbeurs en in hotel Van Oppen. Op het program ma komen wij nog nader uitvoerig terug, met vermelding van de tijden van de verschillende programma-on derdelen. Brogum-Paaskrant De Brogum-redaktie is er in ge slaagd nog ruim voor Pasen een speciaal Paasnummer van de eigen Brogumkrant gereed te krijgen. Het motto van dit 'blad „van alles nog waten nog meer" dekt uitstekend de inhoud, want die is, weer bijzon der gevarieerd en voorzien van ve le geslaagde illustraties. Uit het pro gramma blijkt o.a. dat op zaterdag 14 mei, a.s. een „dolle sozen-pret- dag" zal plaatsvinden voor alle jeugdsozen van Schouwen-Duive land, in samenwerking met de Stich ting Jeugd Schouwen-Duiveland. Van de Noord-Ierse kinderen, die onlangs te Zierikzee een fijne va kantie hadden, worden nog regelma tig brieven ontvangen. In de Bro- gum-krant werd ruimte gemaakt voor het afdrukken van drie brie ven van Ierse jongelui die Zierikzee nog lang niet zijn vergeten. Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 19 april brengen de leden van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen een 'bezoek aan het Burger weeshuis. De keramiste Tessa Braat zal bij een aantal dia's, vertellen over haar werk. Geslaagd Voor het. examen ter verkrijging van het diploma Bi-andwacht le klas, uitgaande van de Rijksinspek tie voor het Brandweerwezen, slaagden de heren H. Kort en H. Koster. Beiden zijn lid van het vrij willig brandweerkorps van Zierik zee. Dia-avond voor P.J.Z. Schouwen Pe P.J.Z. Schouwen organiseert op vrijdag 15 april in het Huis van Nassau een dia-avend over Rusland. Deze interessante avond zal worden verzorgd door de gebrs. Boomsmn uit Middelharnis. Ontspanningsavond bejaarden Maandagavond jl. werd door het. U.V.V. een laatste ontspannings avond voor bejaarden georganiseerd, in het Hervormd Verenigingsge bouw. Door een toneelgroep uit Bruinis- se o.l.v. mevrouw v. d. Linden werd het komische toneelstuk „Een heer lijk huisje buiten" opgevoerd. In de pauze werd een verloting gehouden, waarmee vele prijzen te winnen waren. Na de pauzé werd het tweede ge deelte van de komedie opgevoerd, waar de aanwezigen opnieuw harte lijk om de komische scènes moesten lachen. Zij hebben dan ook met vol le teugen van het gebodene genoten. HAAMSTEDE Reisje Ned. Ver. van Huisvrouwen De Ned. Ver. van Huisvrouwen maakt op dinsdag 19 april a.s. een reisje naar Amsterdam. In de hoofd stad zal o.a. een bezoek worden ge bracht aan de Botanische Tuin, maar daarnaast wordt alle gelegenheid ge boden om vrij te gaan winkelen. Tij dens de terugréis zal worden gepau zeerd voor het diner. In de bus zijn nog enige plaatsen vrij, zodat ook niet-leden-belangstellenden dit reis je kunnen meemaken. De Caballero Ruiters De Caballero Ruiters te Renesse hebben thans niet uitsluitend meer de beschikking over een eigen maandblad als kontaktorgaan, maar bovendien over een „Week-flils". Via deze gestencilde „flits" krijgen de leden wekelijks „kort" nieuws toegezonden, dat later in het maand blad uitvoeriger aan de orde komt. De vereniging heeft thans 122 leden. In de onlangs gehouden voor jaarsvergadering werd besloten van De Caballero Ruiters een officiële vereniging te maken, met aanslui ting bij de Hippische Sportbond, nl. de N.B.V.R. De leden krijgen bin nenkort de ontwerp-slatuten toege zonden. Op Eerste Paasdag wordt voor de jeugdleden tot 16 jaar een eier- speurtocht gehouden. Voor alle- an dere leden wordt een wandeltocht georganiseerd. Opbrengst kollekten Voor de kollekte ten bate van het Rheumafonds werd door de bevol- Kunsthars reparatiemortel met ein deloos veel toepassingen zowel buiten als binnen o m. houtrot her stellen, betonreparatie, ragdun pleisteren, dik plamuren, bijwerken stopverf. Uitvlakken traptreden of vloeren. Afdichten lek balkon, goot, scheuren of kieren, ook om leidingen. Herstel natuursteen, keramiek, antiek. Hechtvulling tus sen hout en steen (leggen plavui zen). Hechting aan elk materiaal droog of vochtig, ook aan metaal of glas. Ideaal voor handenarbeid En dit is nog maar een greep uit de gebruiksaanwijzing vol adviezen onder deksel van pot en emmer. 0 6 kg 1 kg 2 kg 5 kg 15 kg J6.10 ƒ9,45 ƒ16.80 ƒ33.25 ƒ74.25 Gratis ad*1T» Sjjlfld over (opneembaar) leggen van i Cavliizen op houten vloer Bel ot s/htli Jioducent Fijnzand bv Hilversum)^ fe>-T7l!>4/' (i lijnen;. Verkrijgbaar bij: Sint Domusstraat 43 Zierikzee Telefoon 01110-3395 king van Renesse f 1383,55 opge haald, ruim driehonderd vijftig gul den meer dan vorig jaar toen de op brengst f 1005,65 bedroeg. De onlangs gehouden kollekte ten bate van de Hartstichting had in Re nesse een opbrengst van f 821,20. Gevers en de kollektanten worden hartelijk dank gebracht. BROUWERSHAVEN, 6-4. De bejaardensociëteit te Brouwershaven heeft woensdagmiddag op stijlvolle wijze het Paasfeest gevierd. De bejaarden werden verwelkomd door mevr. C. Jonker-de Moor die speciaal verwelkom de de beide predikanten ds. M. J. Koppe en ds. J. A. J. Seeleman. het da meskoor o.l.v. mevr. van Liere-Saman en de organiste mevr. Slager-de Oude. De bijeenkomst werd geopend met samenzang 219 waarna ds. Koppe voorging in gebed. Het koor zong op voortreffelijke wijze enige liede ren uit de -bundel Joh. de Heer waarna ds. Seeleman een medidatie hield. Samenzang en koorzang wis selden elkaar af, waarna pauze werd gehouden waarin getrakteerd werd op koffie en thee. Gedichten werden voorgedragen door de dames Kwaak en de Bruin, resp. „Thomas" en „Het leven van de dieren". Mevr. Bos deklameer- de het -verhaal „Morgen is het Paas feest". Na nog enige liederen geza menlijk: te -hebben gezongen sloot ds. Koppe met' dankgebed. Mevr. Jonker-de Moor deelde me de, dat er op 12 april a.s. samen met de 'bejaarden uit Noordgouwe, Zon- nemaire, Kerkwerve en Dreischor een bezoek zal werdén gebracht aan de toneelavond door de sportver eniging Brouwershaven. Op 14 april vertrekt er een -bus naar Dreischor voor een tegenbezoek. Op 21 april is er een soosbijeen- komst waarop een 15-tal meisjes van de Huishoudsohocl gezamenlijk met de bejaarden „oude" liedjes willen zingen waarmee de meisjes prijzen kunnen winnen. Tenslotte werd nog meegedeeld dat de kollekte had op gebracht f 80.-, waarna de bejaar den voldaan met sinaasappel en een groot chocolade paasei huis waarts togen. ZIERIKZEE. Een beetje stilletjes is Zierikzee weer een aardig loinkeltje armer geworden. De sigaren- en tabakswinkel van de heer Vroegop aan de Poststraat, werd weer woonhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3