Uw bank is op GoedeWjdag In bestemmingsplan „Oosterland" worden zestien woningwetwoningen gebouwd 4 Nog vele zaken aan de orde in raad Duiveland Mode voor jongens deurloo STREEKNIEUWS BUITENLANDS GELD NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Vergadering gemeenschappelijke regeling metingen luchtverontreiniging Zeeland DUIVELAND,l-.'l. In de raadsvergadering, die maan dagavond werd gehouden in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, kwam aan de orde grondruil te Nieu- wcrkerk met de heer G. de Vreede aldaar. Enige jaren geleden werd aan de noordzijde van de Erling Steenstraat in Nieuwerkerk een trottoir aangelegd, dat echter niet tot op het einde kon worden doorgetrokken omdat de toenmalige eigenaar van pand Erling Steenstraat 1, weigerde een gedeelte van zijn voortuin af te staan. aan de vierde wijziging van de ge meentebegroting voor 1977. Rondv raag Er is voor dit pand een nieuwe eigenaar gekomen, n.l. de heer G. de Vreede, die ook wel niet graag zijn voortuin ziet verkleinen, maar toch wel bereid is medewerking te verle nen om de gemeente in staat te stel len het doel te bereiken, n.l. door grondruil toe te passen. Als hem een strook grond, groot 57 m- aan de zijkant van zijn woning wordt toebeschikt wil hij ongeveer 23 m2 missen aan de voorkant, ter wijl dan gelijktijdig de achtergrens kan worden rechtgetrokken. Beslo ten werd aan de heer De Vreede af te staan een deel van perceel nr. 940, groot 65 ca, in ruil voor een gedeelte van perceel nr. 265, groot 31 ca, met dien verstande dat de kosten, die ge maakt tot juridische uitvoering van deze transactie, voor rekening van de gemeente komen. Verder werd besloten aan een ze vental bewoners van de Dolfijnstraat te Nieuwerkerk een perceel grond, groot 137 m2, gelegen aan de Ach terstraat, te verkopen voor de bouw van garages. Tegen do prijs van 15 gulden per m2, of in totaal f 2.055,—. Het zijn P. J. Bax, mevr. J. Flik- weert-Stols, A. Heesbeen, M. Hen- drikse, T. Huisman, C. A. C. van Ouwerkerk en J. F. van der Vliet. Verder heeft verkoop van bouw grond plaats te Ouwerkerk aan „Den Domp" aldaar aan de heren J. K. Brouwer en W. H. Kelderman beiden te Zierikzee, beide percelen groot 300 'm2, voor de prijs van f 39,05 per m2, of in totaal voor elk, inclusief b.t.w., f 13.823,70. Beiden willen op deze grond een woning bouwen. Bouw woningwetwoningen Voor 1977 heeft de gemeente een toewijzing ontvangen voor de bouw van 16 woningwetwoningen, en de enige plaats waar deze in de ge meente kunnen worden gerealiseerd is in het bestemmingsplan „Ooster land", tussen de Margrietstraat en de Korenbloemstraat. De woningen zul len gebouwd woi'den door „Beter Wonen" die inmiddels de nodige voorbereidingen heeft getroffen zo dat nu de officiële aanvraag om ver strekking van geldelijke steun uit 's Rijkskas kan ingediend worden. Besloten werd hiertoe over te gaan. Met ingang van 15 september 1976 zijn de wijzigingen van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerste kens van kracht met betrekking tot /.woonerven", waarbij formeel de mogelijkheid wordt geopend een be paald gebied als „woonerf aan te duiden. Een weg, die als zodanig is aangeduid mogen voetgangers over de volle breedte gebruiken, en' op deze wegen zijn ook spelen toege staan, terwijl bestuurders hier niet sneller dan stapvoets mogen rijden. Een gedeelte van de .Dolfijnstraat te Nieuwerkerk voldoet aan de eisen door de minister van verkeer en wa terstaat hiervoor vastgesteld, zodat dit als zodanig door de raad aange wezen. Onderwijs vergoedingen Bij de vijfjaarlijkse afrekening met de afzondere kleuterschool in de gemeente over het tijdvak 1966 t/m 1970 vloeit voort dat aan de bijzon dere kleuterschool te Nieuwerkerk nog dient te worden nabetaald f 7.216,66 en aan de Bijzondere kleu terschool en aan de Bijzondere school terschool te Oosterland, f 6.952,63, waaraan gevolg zal worden gegeven Verder kwam ter tafel de vaststel ling vergoeding 1976 en de beschik baarstelling van een voorschot 1977 voor het kleuteronderwijs in de ge meente. Jaarlijks worden aan die besturen van- die scholen, die gevestigd zijn té Oosterland en te Nieuwerkerk, voorschotten op de exploitatiekosten verstrekt op basis van het aantal in gebruik zijnde lokalen, en het aantal schoolgaande kleuters, terwijl ge lijktijdig de afrekening over het af gelopen jaar plaats vindt. Het mi nisterie van onderwijs en weten schappen stelt jaarlijks de betreffen de vergoedingsbij dragen vast. Voor 1976 zijn deze resp. f 3.400,per lokaal, en f 54,75 per kleuter. Voor de Kleuterschool te Nieuwerkerk bedraagt de vergoeding per lokaal 4 x f 3.400,of f 13.600,en per kleuter 90 x f 54,75 f 4.927,50, to taal f 18.527,50, verminderd met. het verstrekte voorschot voor 1976 ad f 15.675,zodat er nog te betalen is f 2.852,50. Voor de Chr. Kleuterschool te Oosterland is de vergoeding per lokaal f 10.200,en per kleuter f 54,75 of totaal f 2.810,50. Reeds ont vangen met het verstrekt voorschot voor 1976 f 8.605,zodat er nog te ;betalen is aan de school f 4.405,59 Tennisvereniging Door het bestuur van de rechts persoonlijkheid bezittende tennisver eniging „Duiveland", gevestigd te Nieuwerkerk is een verzoek tot het van gemeentewege garanderen van rente en aflossing van een aan te gane geldlening ingediend. Groot f 50.000,en bestemd ter financie ring van de aanleg van twee tennis banen op een gedeelte van het eigen dom van de gemeente toebehorende nieuw aangelegd sportcomplex te Nieuwerkerk. De heer Van der Maas (C.D.A.) had liever gezien dat de ge meente deze banen had aangelegd, zodat ook b.v. de schooljeugd b.v. hiervan gebruik had kunnen maken. De voorzitter meende dat dit later allemaal geregeld zal worden. De heer Stouten (S.G.P.) vroeg of deze garandering niet gevaarlijk is voor andere verenigingen, die iets derge lijks zouden willen. Overigens wil de fractie van de S.G.P. geacht zijn te gengestemd te hebben, niet zozeer, volgens de woordvoerder van deze fractie, de heer Van Klinken, omdat men iets tegen tennissen heeft, maar omdat de baan op zondagen geopend zal zijn. De heer Hillebrand (P.v.d. A.) vond het fijn dat er nu iets van de grond gaat komen voor de ten nisvereniging. Restauratiesubsidie Op het voorstel van het college heeft de raad besloten aan de heer L. Tieleman een subsidie toe te ken nen voor de restauratie van het pand Ring 29 te Ouwerkerk, tot een be drag van 25 procent van de door het Rijk aanvaarde- restauratiekosten, die destijds werden begroot op f 38.647,terwijl het subisidiebe- drag werd bepaald op f 9.661,17. Inmiddels deelde de minister van C.R.M. aan de heer Tieleman mede dat de subsidiabele kosten worden bepaald op f 54.126,17, een over schrijding van de begroting derhalve van de begroting van f 15.479,17, waarvan de rijkssubsidie naar aan leiding hiervan is aangepast en in november 1976 ook de provinciale subsidie is herzien. Nu dient ook de gemeentelijke bijdrage te worden verhoogd, waardoor voorgesteld wordt tot het verlenen van een be drag, groot f 3.869,79, zodat nu het totaalbedrag wordt met de eerder toegekende subsidie f 13.531,54. Het werd goedgekeurd door de raad. School Ouwerkerk Vervolgens werd besloten een kre diet groot f 1.500,beschikbaar te stellen op verzoek van het personeel van de openbare kleuter- en lagere school te Ouwerkerk voor de ver nieuwing van rails en gordijnen in het gymnastieklokaal aldaar, en ver der is door de hoofdleidster van de openbare kleuterschool, eveneens té Ouwerkerk, een verzoek gedaan om een kleine zandbak te maken voor de kleuters' nabij of op het school plein, en verder is door de hoofd leid ster van de openbare kleuterschool, eveneens te Ouwerkerk, een verzoek gedaan om een kleine zandbak te maken voor de kleuters nabij of op het schoolplein. De kinderen hebben momenteel hun speelterrein bij het wandelpad ten zuiden van het dorp. Gemeentewerken raamde de kosten voor deze zandbak, die door henzelf zal worden aangelegd op f 2.000, inclusief b.t.w. De te verwijderen tegels zullen elders op het school plein worden toegevoegd. Ook hier voor gaf de raad goedkeuring. Tenslotte gaf de raad goedkeuring Hierna volgt de rondvraag. Me vrouw A. F. van der Zande-Vleu- gels Schutter (V.V.D.) had geconsta teerd dat de letters voorkomende op de caissons te Ouwerkerk aan het. verbleken zijn, zodat ze niet goeci meer leesbaar zijn. Verder vroeg ze naar de mogelijk heid om in het vervolg bij de artsen vermelding voor de weekeinden in de pers het telefonisch alarmnum mer 01100-14444 te vermelden. Bij het recente ongeluk bij Vissersweg gaf een en ander nogal verwarring, zodat het soms onnodig lang duren kan eer de politie en de dokter aan wezig kunnen zijn. Verder wees me vrouw Van der Zande op de slech te toestand van de kachel in het gymnastieklokaal van de O.L. School te Nieuwerkerk, waarop wethouder Overbeeke antwoordde dat hier iets nodig vernieuwd zal moeten worden. Vermoedelijk zit het in de thermo staat. De heer Stouten zou graag zien dat het wandelpad te Oosterland eens schoon gemaakt wordt. Verder vroeg deze spreker wat er nu gaat gebeuren met de nu op non- actief gekomen rioolwaterzuiverings installatie aan de Lange Rompertse- weg te Oosterland. De mensen zijn nu blij dat cie stank verspreiding klaar is. maar wanneer de installatie blijft staan is de heer Stouten bang dat het bij warm zomerweer weer zal stinken. De voorzitter deelde mee dat één en ander nu van het Water-, schap is en deze t.z.t. de zaak wel zal opruimen. De heer Meerman overwoog de mogelijkheid ook de politie, en even tueel de wegenwacht in bezit van één knipschaar te stellen omdat het wel wat lang duren' kan eer de brandweer bij eventuele ongelukken met een schaar hulp kan verlenen. De voorzitter zag dit niet zo zitten, en antwoordde dat men toch ten al len tijde de brandweer, die in het be zit is van een zware schaar, moet bellen. De heer Van 't Hoff (P.v.d.A.) ni- formeerde hoever het nu staat met het herstel van de Lange Dreef in Oosterland. De voorzitter deelde me de dat de heer J. P. Boogert elders grond gekocht heeft, zodat men het nog even wil aanzien. Toch zal spoe dig een voorlopige renovatie van deze straat plaats hebben .Verder zag de heer Van 't Hoff graag dat de brandweer, vooral bij nacht, en soms voor onbetekende brandjes, de sire ne niet nodeloos laat loeien. De heer Hillebrand informeerde hoever het staat met het bestem mingsplan Ouwerkerk. waarop de voorzitter antwoordde dat de stede- bouwkundige opdracht heeft de zaak klaar te maken. „De zitten er achter aan, anders wordt het vaak op de achtergrond geschoven". Verder sprak de heer Hillebrand nog over het sportveld te Ouwerkerk, waar nog deze competitie kan worden ge speeld, maar dat het dan afgekeurd is. Spreker vroeg zich af wat hieraan gedaan moet worden. Wethouder van Sportzaken: Overbeeke deelde mee dat er niet veel van zal kunnen ko men dat men tijdelijk naar Noord- gouwe' uitwijken kan omdat Drei- schor hier nog gebruik van maakt. Er zal volgens de wethouder niets anders opzitten dat de zaak nog.wat „bij te lappen", zodat er nog een jaar op gespeld kan worden. De heer Op 't Hoff (C.D.A.) infor meerde hoever het staat met de stei ger aan de Grevelingen onder Sir- jansland. De voorzitter antwoordde dat hier vier instanties aan te pas moeten komen, en drie zijn er al bin nen. Gevraagd door de heer Op 't Hof naar herstel van de Sportweg in zijn woonplaats kreeg hij als ant woord dat dit wel de aandacht heeft, maar dat de Lange Dreef in Ooster- land toch urgenter is. Verder vroeg de heer Op 't Hof of het nu geen tijd wordt eens'aan de bel te trek ken bij de minister om zo vlug mo gelijk maatregelen te nemen om de verkeersveiligneid op rijksweg 18 te verbeteren. De recente ongelukken met dodelijke afloop liegen er niet om, en er zouden toch mogelijkhe den onder ogen moeten worden ge zien om dergelijke ongelukken in de toekomst te voorkomen. Wethouder Overbeeke was van mening dat het beleid over deze weg' maar druppeltjesgewijs plaats heeft, er zijn veel plannen, b.v. om wat te doen aan de kruising bij Vissersweg, en bij de bocht onder Oosterland. Men zak trachten de minister hier over te benaderen. De heer Van dei- Maas wees op de vele wandaden van enige weken geleden door jeugdigen in Oosterland en elders aangericht, hij informeerde of men de daders al heeft kunnen pakken, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. De voorzitter vond het meer dan droevig dat de jeugd zich niet ont- -ziet allerlei zaken in de gemeente te vernielen. Spreker zag hier vooral een taak van de ouders hun kinderen hierop te wijzen dat ze geen vernielingen aanrichten dat met geld, dat de ge meenschap bijéén moet brengen, moet worden hersteld. Leden van P.J.Z. op de schaats Zondag jl. vertrok een bus vol en thousiaste schaatsliefhebbers van de P.J.Z. naar Menken's Ijsbaan in Lei den. Daar dit een overdekte baan is, kon het slechte weer geen spelbreker zijn. Aan het eind van de middag vertrok men naar Rotterdam waai de maaltijd werd gebruikt. Na. het eten bracht men .een bezoek aan het Hofpleintheater, om de voorstelling van „Bitter Lemon" bij te wonen. Dit was een komedie van Dimitri Frenkel Frank met in de hoofdrol Jenny Arean. Herziening Streekplan Schouwen-Duiveland Bij de behandeling van de begro ting 1977 is gevraagd in hoeverre het vigerende streekplan Schouwen-Dui veland nog bruikbaar is en of her ziening van dit streekplan aanbeve ling verdiende. Namens ged. staten is bij de beantwoording toegezegd dat zij zouden bezien in, hoeverre een dergelijke herziening zonder teveel tijdverlies voor wat betreft de ove rige werkzaamheden op gang zou kunnen worden gebracht. Naar aanleiding van dit onder'zoék hebben ged. staten besloten provin ciale staten voor te stellen het streekplan Schouwen-Duiveland tus sentijds aan te passen aan de inmid dels bestaande inzichten. G.S. den ken bij deze aanpassing aan de door de staten behandelde nota Westhoek en de Inrichtingsschets Grevelingen, aan de nog te behandelen uitwerking van de nota Bewoningspatroon en aan de gevolgen, die de herziene be slissing m.b.t. de afsluiting van de Oosterschelde voor het streekplan heeft meegebracht. De aanpassing zal de officiële streekplanprocedure, zoals deze in de.v wetgeving met betrekking tot de ruimtelijke ordening is neergelegd, dienen te volgen. OOSTERLAND Onbekenden gooien ruiten in Woensdagavond 30 maart jl.. heeft vermoedelijk baldadige jeugd bij de in aanbouw zijnde Nivonette-wo ningen aan de dokter Schutter straat alhier welke door liét Bouw en Aannemingsbedrijf Prince te Haamstede worden gebouwd een aantal grote ruiten, die 'ér- pas in stonden, uitgegooid. De volgende morgen vonden de daar werkende mannen de keistenen, waarmee het vandalisme was uitgevoerd, in de kamers liggen. Het 'betreft een scha de van ongeveer f 500,-. Er is hier bij deze bouwwerken al wel meer In Rome en Parijs, maar ook in Tokio en New York overal kunt u terecht met uw ivisrheques. Beschikt u liever over kontant buitenlands geld? Ook dat is mogelijk. Maal uw reisehequescn eurocheques, uw ivisverzekering en al uw vreemde valuta bij (le één en ander uitgehaald, maar dat het zo erg werd dat men grote rui ten uit gaat werpen, dat is wel meer dan 'bar, SIRJANSLAND Opbrengst kollekte De te Sirjansland gehouden kol lekte' tib.v. de Ned. Hartstichting heeft opgebracht f 278,72. Opbrengst kollekte In de Nederlands Hervormde kerk heeft de deurkollekte ten behoeve van het Nederlands Hervormd ver enigingsgebouw f 1208,- opgebracht. Openingstocht W.S.V. „Aquadelta" Watersportvereniging „Aquadelta" die inmiddels de honderd twintig le den''gepasseerd is, gaat met pasen voor zijn leden het vaar en zeilsei- zoen openen met een zogenaamde „Openingstocht". Deze toertocht die zowel voor motorboten als zeilboten is, zal plaats vinden eerste paasdag op de Grevelingen en volgens de planning ongeveer drie uur duren. Na afloop zullen de deelnemers ge zamenlijk een maaltijd nuttigen in de kantine van caravanpark „Onze Hoeve" waarna nog een gezellig sa menzijn met levendige muziek. Voor 45 jaar BROUWERSHAVEN. De verorde ning op vpinkelsluiting in deze ge meente, waarbij is bepaald dat ge durende de zomertijd, de winkels 1 uur langer mogen openblijven is door de Kroon goedgekeurd. ZIERIKZEE. Met crisis-comité zal binnen korten tijd ten verkoop aan bieden een fraai prentbriefkaart ge tekend door 'Anton'Pieek: BROUWERSHAVEN. B. en W. stellen den Raad voor niet tot invoe ring van een steunregeling voor werkloze arbeiders over te gaan, doch voor zooveel noodig de xverk- verschiffing uit te breiden. Advertentie. Aiito's te huur 10 cent per km. DREISCHOR. H.M. de Koningin heeft aan het muziekgezelschap Crescendoalhier ter gelegenheid van het concours, een zilveren me daille toegekend. WESTELIJK SCHOUWEN. De uitgebreide najaars- en winter- en voorjaarswerkzaamheden in de Do- maniale duinen zijn thans weer ge ëindigd, alleen de vaste ploeg ar beiders is nu aan het werk. In het tijdvak van 9 jaar Pis miljoen den nen gëpoot. Advertentie. Nieuioste heeren- .costumes nieuwste modellen en kleuren van af f 9,50: Heer en regen jassen nieuwste modellen van af f S,50: Heer en-pantalons van af f 3,00: Overhemden van af 1,42. ZIERIKZEE. Deelnemers aan de Boekenweek hebben een groen witte vlag geheschen als teeken, dat zij aan de speciale actie het Nederland- sche boek aan het Nederlandsch pu bliek'meedoen. (Van een medewerker) MIDDELBURG, 31-3. In de deze week te Middelburg gehouden ver gadering van het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling metingen luchtverontreiniging in Zeeland, onder leiding van gedepu teerde Joh. van den Bos, werd bij het punt ingekomen stukken verwe zen naar de brief van de minister van volksgezondheid en milieuhy- Advertentie Wij willen graag voorkomen banken op vrijdag 8 april dat u tevergeefs bij ons aanklopt. (Goede Vrijdag) gesloten zijn. Daarom herinneren wij u eraan dat de kantoren van alle De gezamenlijke banken en spaarbanken. giëne, waarin bepaald werd dat 50 procent van de z.g. fluormetingen, door het rijk zullen worden vergoed. Voor ieder der jaren 1975 en 1976 zal een voorschot worden gegeven van f 72.935,Uitdrukkelijk wordt in dit schrijven gesteld, dat de z.g. SOs-metingen niet worden vergoed. Deze mogen dan ook niet worden gedeclareerd. Regelmatige toezen ding van de rapporten betreffende de fluormetingen zullen op prijs wor den gesteld. De kosten van het meetprogramma 1977-78 worden geraamd op f 350.384. Volgens de "begroting 1978, ver wacht men deze kosten als volgt te dekken: bijdrage van het rijk f 119.121,bijdrage van de provincie f 115.631,50, bijdrage van de gemeen te f 115.631,50, wat resulteert in f 0,34 per inwoner. In het lopende jaar 1977 is de bij drage van het rijk f 309.890 en van provincie en gemeenten elk f 101.409,35. Het meetprogramma 1976/ 77 kösttè aanvankelijk f 328.040, maar er moest f 45.270,70 worden bij geraamd voor het extra meetpunt te 's Heerenhoek. Met dit meetpunt wordt de in de lucht aanwezige koolmonoxide geregistreerd. Bijdragen Schouwen-Duiveland In 1976 bedroeg de bijdrage van 'Brouwershaven f 777,57; voor Zie rikzee f 2100,85; voor Duiveland f 1107,86; Middenschoüwen f 539,75; Bruinisse f 682,97 en Westerschou- ■wen f 1092,22. Het meetnet omvat nu 18 meet punten te'weten: 12 x SÜ2 en stan- daardrook, 5 x Fluor, 11 x Luikse bol, 8 x neerslagvanger. Er zijn 18 meetpunten waar maan delijkse grasmonsters worden ver zameld, voor door het I.P.O. te Wa- geiiingen te verrichten onderzoek naar het totaal fluoride gehalte, dit ohdèrzoek wordt betaald door Hoechst en Pechiney. Begroting 1978, gewijzigde begro ting 1977 en rekening 197.6 werden vastgesteld en goedgekeurd, door de op de vergadering aanwezige ge meentelijke vertegenwoordigers, de rondvraag leverde niéts op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4