Gemoderniseerde „De Wolbaal" werd heropend aan de Melkmarkt te Zierikzee BUITENLANDS GELD Jaarvergadering afdeling Zeeland Vergadering besturenbond C.N.V. A.N.W.B. Kijkavond kleuterschool te Kerkwerve druk bezocht STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 31 maart 1977 Nr. 21074 3 in Ronun'ii Parijs, maar ook in Tokio en New V>rk overal kunt u terecht met uw reisehe(|iiós. Beschikt u liever over kontant huilen lands geld? Ook dat is mogelijk. Haal uw reistiioqupsen euro cheques, uw reisverzekering en al uw vreemde valuta hij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE een Bruse toneelgroep worden op gevoerd het vrolijke toneelspel „Een heerlijk huisje buiten''. In de pauze vindt verder een verloting plaats. (Zie voor aanvangstijd: de agen da.) Paaskrant De kleuterschool „De Maltarak kers" en de basisschool „J. L. de Jongeschool" kwamen met een dikke paaskrant uil. Naast de gebruike lijke mededelingen betreffende zen- dingkollekte, vakanties en school reisjes, een aantal gedichtjes over Pasen en een verslag van de ouder avond op 4 maart jl. Ter vakantie- vermaak staat een aankleedpop met, kleertjes afgebeeld, evenals een kleurplaat, waarop twee paashazen met een mandje eieren. Uiteraard wordt, ook aandacht be steed aan de Boomplantdag, met een verslag van de zesde klas leerlingen. Klas 4a komt met een verslag over handenarbeid en gymnastiek, even als klas 3, die ook een verhaaltje vertelt over de gymles. Schoolklapper Deze week kwam het paasnunimer van „De Schoolklapper' uit, de krant van de Jan Wouter van den Doelschool. In een verslag over de ouderavond wordt een dankwoord gericht tot de gulle gevers, die bij de koliekten een bedrag van f 614,30 bijeen brachten'. Verder diverse me dedelingen omtrent de schoolreisjes en de vakanties, het schoolvoetbal- toernooi en de sportdag en de vaste puzzelrubriek. Twee leerlingen brengen verslag uit van de Nationale Boomfeestdag op 16 maart jl. In twee stukjes, ge il lustreerd met tekeningen, wat uit gebreid verteld over het bezoek aan de „Stuif'es in" tent in Zierikzee. De leerlingetjes van de eerste klas geven met een aantal grappige tekeningen een beeld van hun akti- viteiten in de klas. Op de laatste bladzijde van „De Schoolklapper" een kleurplaat voor de paasvakantie, een echte voor jaarsplaat met een schattig vrolijk lammetje. ZONNEMAIRE Geslaagd optreden T.S.E.-formation Zaterdagavond trad de Zonne- mairse popgroep T.S.E. formation op in een totaal uitverkocht Vereni gingsgebouw te Zonnemaire. De groep begon met een prachtige kompositie, terwijl een eindeloze hoeveelheid rock het podium en de halve zaal vulde. Een fantastische lichtshow vervolmaakte het geheel. Het hoogtepunt van het optreden werd bereikt tijdens het spelen van de E.S.E.-kompositie Haya Paya. Een speciale sneeuwmachinë braakte vé le miljoenen witte balletjes uit. het geen voor het publiek aanleiding was, elkaar te bestrooien met deze kunstsneeuw, kortgezegd een fan- tatisch concert. OOSTERLAND De zomertijd in de kerken Naar gebleken is verkeren som mige dorpsbewoners in de mening dat de zomertijd aanvangt in de naoht van zondag op maandag a.s. KAMPERLAND, 30-3. Het aantal caravandicfstallen loopt zienderogen achteruit. De duidelijke teruggang wordt voor 1976 in vergelijking met 1975 geschat op 30 a 50 fl/n. Deze me dedeling deed drs. D. J. Engelen, di recteur Toerisme van de ANWB. op de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de bond in restaurant „Kamperduin" in Kamperland. „Deze niet geringe afname van caravandiefstallen is naar de me ning" van de ANWB o.a. te danken aan de door de bond op gang ge brachte publiciteit rond .het regis tratiebewijs en, de grote aandacht, die werd besteed aan 'het euvel van caravandiefstallen", aldus drs. En gelen. Hij bracht deze opvatting naar voren n.a.v. vragen uit de ver- RENESSE, 30-3. Dinsdagavond organiseerde de CNVbesturenbond in gebouw Trefpunt" te Renesse een bijeenkomst voor de CNV-lcden in de Westhoek en Schar end ij ke. Met het oog hierop delen de plaat selijke kerkeraden mee dat dit in de nacht van zaterdag op zondag plaats heeft, zodat de kerken gewoon om tien uur zomertijd aangaan. Dit wordt meegedeeld om verwarring te voorkomen. Tijdrede S.G.P. Op zaterdagavond 2 april houdt ds. S. de Jong. Ned. Hervormd pre dikant te Ouddorp, een tijdrede voor de afdeling „Oosterland" van de Staatkundig Gereformeerde Partij in het kerkgebouw van de Oud Gere formeerde Gemeente. Iedereen is van harte welkom. (Zie ook de agen da.) Doorgeroeste uitlaat oorzaak zinken van jacht Zondagmorgen zonk plotseling een stalen motorkruiser die afgemeerd lag in jachthaven „Aquadella". Het ging zo plotseling dat de haven meester, de heer Meulstee die het ontdekte niets meer kon uitrichten om het scheepje van de bodem te houden. Het ongeveer tien nieter Jange scheepje is woensdag door jachtwerf Duivendijk weer boven water gehaald, waarna bleek dat de oorzaak lag in de uitlaat van de mo tor die gedeeltelijk onder water was gebouwd. Deze uitlaat blijft vol water staan en doordat deze dan doorroest komt er een gal in, waar door het schip vol water is gelopen. De kruiser zal voor reparatie per auto naar Oudenbosch worden ver voerd. De eigenaar van het jacht woont in Essen, België. Het is het tweede jacht dat firma Duivendijk geborgen heeft dat gezonken was wegens een doorgeroeste uitlaat. Harde wind beschadigt dak van wachthuisje De harde noord-oosten wind die maandag gepaard gingen niet de maartse buien hebben de dakbedek king van het wachthuisje bij de bus halte afgerukt. De platen inklusiei' de balken werden in zijn geheel weggerukt en kwamen er naast te liggen. Flamingo gesignaleerd SEROOSKERKE. 31-3. Bij de Schelphoek bivakkeert een exotische (jast: een flamingo die in fraaie kleurendos ge huld zich weinig schijnt aan te trekken van het koude weer van de laatste dagen. De matig bezochte avond werd ge opend door de heer J. v. d. Have, die alle aanwezigen verwelkomde, in het bijzonder de heer J. v. d. Kam. distriktsbestuurder van het C.N.V. De heer vd. Have verving deze avond de voorzitter, de heer Kraaij- enbrink, die wegens ziekte niet aan wezig kon zijn. Na de koffie hield de heer v. d. Kam een korte inleiding op het the ma Vakbeweging en politiek. Na zijn woorden werd er over het thema enthousiast gedebatteerd en omdat de aanwezigen op verschillende pun ten van mening verschilden, ont stond er een zeer geanimeerde dis- kussie. De avond werd afgesloten door de heer v. d. Kam, die iedereen bedank te voor zijn inbreng tijdens de dis- kussie. U wilt altijd liet beste U vindt het altijd biions Kasko kokkelschip In de haven van Bruinisse arri veerde afgelopen week het kasco voor een k otokelv i sv a a r tui gDit kas ko gebouwd op scheepswerf Metz te Urk zal door firma Padmos te Brui nisse worden voorzien van twee hoofdmotoren Mitzibutzie met een vermogen van elk 235 pk. Verder zal 'het sühip dat een afmeting heeft van ongeveer 35,50 m lang en 8 m breed nog van een vijftal motoren worden voorzien voor de aandrij ving van pompen en dergelijken. De firma Nagel zal het schip grilstralen en de verdere afbouw zal geheel door firma Padmos worden verricht. Het schip B.Z. 30 genaaihd ..Nacht wacht" wordt in opdracht van fir ma Landa te Hoogerheide gebouwd. „Vol Schouwse Hoop" De leden van jeugdsoos „De Pul" organiseren zaterdagavond 2 april een muzikaal programma waarin optreedt de groep „Vol Schouwse Hoop" uit Burgh. Deze avond zal ge houden worden in ,,'t Durps'uus". (Zie voor tijd: de agenda.) gadering over verontrustende be richten over botcndiefstallen. Botcndicfslallcn Het vraagstuk van de botendicf- stailen'was.een van de vele proble men, waarmede de vergadering de voorzitter, de heer D. F. P. Hoegen lid van het dagelijks bestuur van de ANWB en drs. D. J. Engelen confronteerde. Er werd op geani meerde wijze van gedachten gewis seld over de bewegwijzering, die op sommige punten verbetering behoeft de verkeersonveiligheid i.v.m. het toenemend aantal (brom)fietsers, die 's avonds onverlicht op de weg rij den, en het nieuwe kantoor in Mid delburg. Oud papier voor MBuma-zending Voor de MBuma-Zending zal te Bruinisse zaterdag 2 april aanstaan de weer oud papier worden opge haald. Het gebundeld gereedzetten van het oud papier bevordert een vlotte afwerking. ZIERIKZEE. Aan de Theo Thijssen- scliool worden al enkele weken E.H.B.O.-lessen gegeven, die door de leerlingen met groot enthousiasme gevolgd worden. Ter nadere verdui delijking van de geleerde slof wor den ook enkele praktijklessen gege ven. Op de folo: mevrouw R. Kuiper, leidster van de Rode Kruis Kolonne te Zierikzee, tijdens één van deze lessen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE, 30-3. Gisteren avond (woensdag) werd in de kleu terschool „Pitrgelmee" te Kerkwerve de kijkavond gehouden waarvoor uok au jaar weer veel belangstel ling bestond. Tientallen ouders en belangstellenden bewonderden het werk van de kleuters. De kleuters uit de „kleintjes groep" hadden bij juf Fennet-Riete- co dingen gemaakt die betrekking hadden op „het wonen". Zo was er een stacl te zien die gekenmerkt was door grote flats, gemaakt van luci ferdoosjes. Ook het dorp en de boer derij waren vertegenwoordigd, de laatste bevolkt door vele verschil lende dieren. De hoofdleidster. mevrouw P.roe re-Harthoorn liohtte het werk van de oudere kleuters toe, wanneer dit werd gevraagd. Zij hadden het sprookje „Hans en Grietje" uitge beeld. Op een leuke manier waren Hans, Grietje en de heks in beeld gebracht door middel van tekenin gen, gemaakte poppen etc. Zeifs het huisje, van de heks, dat zoals ieder nog wel weet 'gemaakt was van snoep, was op deze kijkavond ten toongesteld. Alles zag er geweldig uit en dat was te merken aan de be zoekers die zichtbaar genoten van al hel werk dat uit de kleine kleuter handjes is gekomen de afgelopen maanden. Een pluim verdienen dan ook de twee leidsters voor de fijne begeleiding van de Kerkwerfse kleuters. Ophalen oud papier voor „Kunst en Eer" Zaterdag 2 april aanstaande wordt te Zierikzee* weer oud papier opge haald voor de kon. harmonie „Kunst en Eer". Bovendien staat in de We- vershoek ook de container weer ge reed waarin oud papier-voor „Kunst en Eer" gedeponeerd kan worden. Zwembad volgende week gesloten Wegens periodiek groot technisch onderhoud zal het zwembad „Onder dak" volgende week van maandag 4 t/m vrijdag 8 april gesloten zijn. U.V.V. ontspanningsavond voor bejaarden Op maandag 4 april aanstaande organiseert de U.V.V. voor alle Zie- rikzeese bejaarden een ontspan ningsavond in het Hervormd Vereni gingsgebouw. Deze avond zal door Een kijkje in de nieuwe zaak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De werkzaamheden werden uitge voerd door fa. Van der Klooster (hoofdaannemer), fa. Steutel (elek triciteit), gebrs. Koster (schilder werk), fa. Kouwenberg (loodgieters- werk) en fa. Deurloo (c.v. en gas). ZIERIKZEE Filmvoorstelling in de Concertzaal -Zaterdag- en zondagavond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de met niet minder dan vijf Oscars bekroonde zeer .belang wekkende film ....en een viel uit het nest", naar de roman van Ken Kesey, met in de hoofdrollen Louise Fletcher en William Redl'ield. Hoofdfiguur in deze boeiende film is Patrick McMurp'hy die genoeg heeft van het straffe regime in het verbeteringsgestichl waar hij nog een paar maanden moet doorbren gen. Hij stimuleert dat hij gestoord is en wordt overgeplaatst naar een psychiatrische inrichting, waar hij een gemakkelijk leventje denkt te hebben. Maar hij heeft -buiten, zus ter Ratched -gerekend, een niet be paald zachtzinnige tiran, die de mannen op -haar afdeling aan een beklemmend gezag onderwerpt. McMurphy kcant in de inrichting als een frisse wind. als hij merkt, dat de mannen veel minder privile ges krijgen dan waar ze recht op hebben gaat. hij een campagne voe ren om zuster Ratched machteloos te maken. Het lijkt een gevecht tus sen twee boksers, tot de zuster toe slaat met een van haar machtsmid delen: de elektroshock-therapie. Voorlichtingsavond Reformatorische Politieke Federatie In het verenigingsgebouw van de Chr. Geref. Kerk te Zierikzee wordt op dinsdag 5 april a.s. een voor lichtingsavond gegeven uitgaande van de Reformatorische Politieke Federatie. Lijsttrekker J. P. M. Riet kerk zal spreken over „Hoe en waarheen", en propagandaleider 'C. J. Smits over „Ontstaan en organi satie -van de R.P.F.". (Zie voor tijd: de agenda). Forumdiskussie Jeugdbond voor Natuurstudie Het distrikt Zuid-Hclland en Zee land van de Jeugdbond voor Na tuurstudie, houdt donderdagavond 7 april in 'het Huis van Nassau te Zierikzee een forumdiscussieavonft. Het thema van deze avond zal zijn, het verschijnsel bungalowparken en tweede woningen op Schouwen-Dui- veland. (Voor tijd: zie agenda). Overlegorgaan landbouworganisaties Het voorzitterschap en het sekre- tariaat van de drie Z.L.O., overleg orgaan van de landbouworganisaties in Zeeland, zijn niet ingang van 1 maart jl. gewisseld. Deze funkties rouleren in principe om de twee jaar. Voorzitter is thans de heer A. J. G. Doeleman en sekretaris mr. J. Oggel. Het sekretariaat is gevestigd Grote Markt 23 (postbus 46) te Goes. Telefoon: (01100) 21010. ZIERIKZEE, 31-3. Heden - donderdag - heeft „De Wol- haar', speciaalzaak in dames- en herenheenkleding, wol- en handwerken aan de Melkmarkt, zijn deuren weer voor hel publiek opengesteld. Vanaf 3 januari heeft dit pand een ingrijpende verbouwing ondergaan, waarvan thans het uitstekende re sultaat is te aanschouwen. Eigenaar van „De Wolbaal", de heer H. Wilbrink vond in de achter liggende maanden een gastvrij on derkomen in de elektrohandel van zijn overbuurman de heer A. v- d. Berge. Zo kon de verkoop van kou sen, sokken, panties, wol en hand- werkartikelen - zij het onder wat afwijkende omstandigheden - ge woon doorgaan. De heer en mevrouw Wilbrink zijn thans echter bijzonder verheugd hun intrek in de nieuwe zaak te hebben kunnen nemen. Receptie Dit heugelijke feit werd woensdag avond gevierd met een geanimeerde receptie, tijdens welke vele familie leden, vrienden en kollega's blijk ga ven van hun belangstelling. De offi ciële opening werd verricht door de heer A. v. d. Berge. Hij dankte de heer Wilbrink, voor de fijne samen werking in de afgelopen periode en herinnerde even aan de wat verwar rende situatie tijdens de eerste week Adverlenlie van de inwoning. Zo kwam het wel eens voor dat het geld van een gloei lamp ni de kassa van de heer Wil brink terecht kwam en dat van een bolletje wol in de kassa van de heer Van de Berge. Spreker wenste de heer Wilbrink véél succes in zijn vernieuwde zaak en onderstreepte deze woorden met de aanbieding van een fraaie winkelgong. Flinke uitbreiding „De Wolbaal' onderging door deze verbouwing een flinke uitbreiding. Door het bijtrekken van een kantoor, een klein magazijn en een buiten plaats werd ongeveer een oppervlak te van 30 m- gewonnen. Dooi- deze vergroting van de winkelruimte werd ook het assortiment enigszins uitgebreid. Naast het bekende scala van kou sen, sokken, panties, wol- en hand werken, is er nu ook een grote keus aan handwerkmaterialen. liet assor timent bevat zelfs spinnewieltjes en weefgetouwen. De vroegere vaste etalage, werd uitgebroken en vervangen door los se blokken. Hel resultaat is dat van af de straat een zeer ruime blik in de winkel mogelijk, isi Bovendien bieden deze blokken voor het etale ren meer variatie-mogelijkheden. Opvallend in het fraaie interieur zijn verder de stemmige randversie ringen langs de schappen en rekken. Adviezen voor de kleurschakeringen werden verstrekt door de firma Jan sen en De Wit. Overigens werd niet. alleen de winkel maar ook de gehele bovenwoning verbouwd in een stijl die tegemoet komt aan de eisén van de renovatie. Gewerkt werd volgens plan van het Ontwerpburo Westen burger B.V. te Middelburg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3