wico „Zeeland" b.v. koopt „Concordia" voor bestemming van winkels en kantoren 1 Tweedaagse trip Buitenlandse Persvereniging door Zeeland i y popla1000 Toiletpapier 'o (jfiü Beroep op Vance 3: Nog tot 1 oktober hotel, café en restaurant OPEN HUIS Discounthouse „KATS" Fles halfvolle melk liter van 95 3>i Herinnering aan watersnood te Ouwerkerk T ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE <- Donderdag 31 maart 1977 133ste jaargang Nr. 22074 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50. per jaar t 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; ..Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Première onder wijs film te Zierikzee y) y y y y y y y S- U- i - i n- y pooi- - y a- i ■c Van onze redakteur OUWERKERK, 30-3. ,,Door «le ramp van 1953 was het verlies aan mensenlevens en aan gebouwen enorm. Voor velen was liet zelfs moeilijk om nog in een toe komst le geloven". Aan liet woord burgemeester J. D. de Kaïn van Duivcland op een bij eenkomst in het Paviljoen ,.De Vier Bannen" te Ouwerkerk, dat woensdag werd bezocht door leden van de Buitenlandse Persvereniging in het kader van een tweedaagse Zeeuwse trip. Althans voor ecu deel van de leden van de B.P.V. was het een treffend weerzien met Ouwerkerk, dat na een tijd van rouw en ontwrichting, toch weer een nieuwe toekomst kreeg me de dankzij de genereuze hulpverle ning in de ramptyd en nadien. Juist aan die hulpverlening droeg de B.P.V. belangrijk bij door tal van doelgerichte publikaties in de we reldpers. Van deze specifieke hulp bestaat ook een zichtbaar symbool in de vorm van de Weg van de Buiten landse Pers, een eerste boom waar langs in 1961 werd ingebracht door de heer H. G. Franks, toenmalig voorzitter van de B.P.V., in opdracht van de Britse oorlogsleider Sir Win ston Churchill. Geschenk Al deze zaken werden nog eens in herinnering gebracht door de huidi ge voorzitter van de B.P.V., de jour nalist Herman M. Bleich, medewer ker aan Zwitserse en Westduitse bla den. Uit handen van burgemeester De Kam mocht de heer Bleich voor zijn vereniging een fraai exemplaar van een in glas uitgevoerd wapen Advertentie Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 voor prima gebruikte meubelen „Concordia" wordt .winkelcentrum. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) van Duiveland in ontvangst nemen, hetgeen de voorzitter een hartelijk dankwoord ontlokte waarin hij ook de afdeling voorlichting van de pro vincie Zeeland - hoofd de heer J. J. Tevel - betrok. Tevoren gaf burge meester De Kam een treffend over zicht van de rampgebeurlenissen in de Duivelandse dorpen en de be langrijkste fasen in de nadien ge volgde opbouwperiode. Postume hulde bracht hij aan wij len de heer Romeyn, de toenmalige burgemeester van Ouwerkerk, die samen met zijn echtgenote de nood van het rampgebied onder de aan dacht van de pers heeft gebracht. Aan de lunch werden tol verras sing van de buitenlandse gasten slechts Zeeuwse spijzen gebruikt, waaronder een palingbroodje ën een bolus. Door ziekte verhinderd was de tweede aangekondigde spreker de heer M. K. Romeijn, wiens voortref felijke inleiding werd voorgelezen door burgemeester De Kam. Gewe zen werd op do verrijzenis van dit gebied, dat ondanks het rampgebeu- ren en de ingrijpende gebeurtenissen nadien, toch nog de duidelijke sporen toont van cultuur en historie van eeuwen. De rekreatie Het grote verhaal van de Zeeuwse rekreatieve ontwikkeling werd ge bracht door gedeputeerde A. L. v. Geesbergen. Een inleiding waarop wij particiëel nog terugkomen. (Vervolg pag. 4) pak 4 rollen 1000 vel 195 hartstikke goedkoop MOSKOU, 30-3. Een Russische die in 1974 met de Amerikaanse profes sor Woordrow McClellan is gehuwd heeft dinsdag een beroep op de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Cyrus Vance, gedaan om haar zaak bij de Russische lei ders te bepleiten. Sinds haar huwelijk heeft zij ette lijke malen een visum voor de V.S. aangevraagd om zich bij haar man te kunnen voegen, maar dat is haar steeds geweigerd. U komt toch ook? Morgenavond .309.00 uur houden wij t.g.v. de opening van ons filiaal aan de Burghse Ring 27 te Burgh-Haamstede D Voor de kooplustigen gaan za terdagochtend om 10.00 uur de deuren open! (radio, t.v., clektr. huishoude lijke artikelen, antiek en curiosa) ZIERIKZEE, 31-3. „Geruchten" over een „andere be stemming" vail „Concordia" circuleren al geruime tijd. Deze vage berichten kunnen vanaf heden wel wor den vergelen, omdat thans vast staat «lat hel bekende hotel-café-restaurant, in het centrum van Zierikzee, in «le nabije toekomst zal gaan verdwijnen om plaats te maken voor een aantal winkelpanden en kantoren. Aldus blijkt uit mededelingen van welingelichte zydc namens „Zee land" b.v. te Rencssc: de beheers-, exploitatie- en ontwikkelingsmaat schappij die het aloude horecabe drijf van de familie De Graag heeft aangekocht om er een groot projekt tot uitvoering le brengen: de bouw van een vijftal winkelpanden en enige kantoren. De horecafoestemming zal in het nieuwe projekt overigens niet ge heel verloren gaan; de plannen vah „Zeeland" b.v. voorzien namelijk in de vestiging van een coffeeshop. In plaats van het café, de keukens het restaurant, feestzaal, woonge deelte en biljartzaal van 'het huidi ge „Concordia" komen een vijftal winkelpanden die in grootte varië ren van 98 tol 250 vierkante meter en die zullen worden verhuurd of verkocht. Bij de coffeeshop zal, al thans dat is de bedoeling, een ter ras worden gerealiseerd. Voor de bestemming van de win kels denkt men bij „Zeeland" b.v. onder andere aan een schoenenzaak, een boetiek en een kledingzaak. De hotelkamers van „Concordia", gelegen op de eerste verdieping, zul len plaats gaan maken voor kan- loorbcstemmingen. Tot 1 oktober ongewijzigd „Concordia" blijft het gehele ko mende seizoen nog café, restaurant en hotel, om precies te zijn tot 1 ok tober 1977. Op die datum zal een begin worden gemaakt met de in grijpende veranderingen om hel nieuwe „Winkelcentrum" dat naar alle waarschijnlijkheid blijvend ..Concordia" genoemd zal worden, bij het begin van het seizoen 1978 te kunnen openen. (Vervolg pag. 4) Ge Mig Vm 2aterdag 2 april SANTA CR UZ. Woordvoerders van de KLM en de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Pan Am hebben verklaard dat het onderzoek naar de oorzaak van de vliegtuig ramp op Tenerife afgelopen zondag, ernstig wordt vertraagd door de Spaanse bureaucratie. Hebt u milieuklachten? Bel dan 01100-1 (vopr de Beve- landen, Schouwen-Duiveland en Wal cheren) of 01150-4444 (voor Zeeuwsch-Vlaan- deren). Gedeputeerde A. L. van Geesbergen in gesprek met de heer J. J. Tevel, hoofd van de afdeling Voorlichting in Zeeland. Op de achtergrond bur gemeester J. D. de Kam met een van de leden van de Buitenlandse Pers vereniging. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer beslaat uil 12 pagina's j 4 j „Voor een verstandig mens is 4 4 niets onnut." 4 4 La Fontaine 4 Verwachting tot vrijdagavond: Veel wind Toenemende bewolking, overdag ge volgd door regen plaatselijk vooraf gegaan door sneeuw; krachtige tot harde aan de kust tijdelijk storm achtige zuidelijke wind; minima van plus 1 tol min 3 graden; maxima van 4 graden in het oosten tot 9 graden in het westen van het land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 1 april.Zon op 6.16, onder 19.14 Maan op 16.01, onder 4.41 Volle maan: 4 april (5.09). IIOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 1 april 0.58 13.34 6.56 19.23 Springtij: 6 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 31-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Het ziet er naar uit dat april nog een winterachtig begin krijgt. Dat. komt omdat zachte Oceaanlucht, die nu tol boven Ierland is doorge drongen maar langzaam vorderingen naar het oosten maakt, terwijl er bo ven het Europese vasteland nog erg koude lucht aanwezig is. In deze koude lucht vroor het in de nacht van woensdag op donderdag weer licht tot matig. Het front, dat de begrenzing vormt van de koude en zachte lucht bracht donderdagmor gen in Engeland op veel plaatsen sneeuw. Verwacht wordt dat dit front ons land vrijdag in de loop van de dag zal passeren waarbij de neer slag ook bij ons landinwaarts waar schijnlijk eerst in de vorm van sneeuw zal vallen. Pas na het passe ren van het front komen de tempe raturen op een voor de tijd van jaar normaal niveau.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1