Milieuvriendelijke glasafval- kontainer zal er komen v>a T Gemeenteraad Bruinisse BUITENLANDS GELD NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE STREEKNIEUWS N.C.V.B.-bejaradenmiddag Scholenbouw te Zierikzee Overdracht persleiding Kabaret „Op Stoom" te Ouwerkerk Afgestemd op topdrukte VERDUBBELDE ZAAK BAKKERIJ EVERAERS TE RENESSE Kringraad Vleeskeuringsdienst Zeeland Benoorden Westerschelde ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandag maart 1977 t rlr. 22072 BRUINISSE, 25-3. De gemeenteraad van Bruinisse kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen op het gemeentehuis, onder voorzitterschap van bur gemeester T. C. Hekman. De gemeente Bruinisse krijgt binnenkort een glasafvalkontalner welke geplaatst zal worden op de gemeente werkplaats. Het benodigde krediet van 180 gulden (de huur voor een half jaar) stelde de raad beschikbaar. Het initiatief hiervoor is uitgegaan van de Hervormde-Gereformeerde gespreksgroep. De heer Bal (lijst v/d Velde) zei dat zijn fraktie geen be zwaar had tegen de aanschaf van een afvalglaskontainer. De heer Bal vond het echter niet reëel van de midden stand te verlangen dat deze de sta- tieloze flessen en dergelijke naar de kontainer moet brengen. Dat de plaatselijke middenstand gevraagd wordt bereid te zijn als tussenstation te fungeren zal alleen slagen wanneer de leden van de groep het zelf op gaan halen. Dit kan men niet van de middenstand ver langen was de mening van de heer Bal. De heer v. d. Bos (s.g.p.) zag het allemaal nog niet zo duidelijk als men het afvalglas op de gemeente werkplaats moet brengen. Hij zag er meer in als het glas opgehaald zou worden zoals dat met het oud papier gebeurt. Advertentie In Itome en Parijs, maar ook in Tokio en New York overal kunt u terecht met uw reisclieques. Beschikt u liever over kontant buitenlands geld? Ook dat is mogelijk. Haal uw reischequesen Eurocheques, uw ms\vrzekering en til uw vreemde valuta bij de Bouwplaats Uitvoerig werd tenslotte gespro ken over de plaats van de nieuwe scholen. Men kon zich na diskussie verenigen met de groenstrook in de Mosselboomgaard voor de bouw van de semi-permanente school, terwijl - na uiteindelijk verdwijning van „Rehoboth", het terrein aan de Ba den Powell-weg geschikt zou zijn voor de 6-klassige permanente school, zulks echter met op de ach tergrond de door het bijzonder on derwijs gedane suggesties ter zake van schoolruil. Dit alles om de weg open te houden voor de toekomstige ontwikkeling, aldus de wethouder. De burgemeester zei dat plaatsing van een dergelyke kontainer dichter bij de dorpskom niet mogelijk is en de gemeentewerkplaats de enige ge schikte plaats is. De heer Meeuwsen (p.c.g.) vroeg of de kontainer ook bedoeld was voor gebroken ruiten en andere grote stukken glas waar men weieens mee omhoog zit. Volgens de burgemees ter is het een gesloten kontainer met twee kleppen en bedoeld yoor fles sen en potten. Ander glasafval zal er ook wel in gedeponeerd mogen worden wanneer dit door de kleppen kan. De raad stond geheel achter het initiatief en hoopte dat het zou slagen. Op grond van de hedendaagse milieuverontrei niging en ter besparing van de kost bare grondstoffen is de gespreks groep op het idee gekomen statiloos glas te gaan verzamelen. Wanneer de bevolking volledig aan deze aktie meewerkt sluit men de mogelijkheid niet uit dat de opbrengst van het af valglas (tien gulden per ton) de huurprijs van 80 gulden per maand voor de kontainer overtreft. Aanpassing dijken Het plan inzake aanpassing dijken en haventerrein ingediend door fir ma Maaskant en een soortgelijk plan door „Belangenvereniging Bru-oost" is ter bestudering doorgestuurd aan het hoofd van het buro dijkverster kingen Oosterschelde te Goes. De burgemeester zei wanneer ant woord is verkregen van de deskun digen dit plan nader zal worden be sproken in de raad en wanneer deze enigszins vastere vormen gaan aan nemen hierover een voorlichtings avond zal worden gehouden voor de gehele gemeente. De heer Bal dacht dat financieel gezien dit plan meer voor waterschap en waterstaat was dan voor de ge meente. De heer Verspoor vond het een eigenaardige zaak dat twee soortgelijke plannen in een raad ter lafel kwamen. De voorzitter zei dat het één het ander heeft doorkruist. Aan de hand van de notulen van de vorige raadsvergadering merkte de heer v. d. Bos op aangaande het stilalarm dat zal worden aangeschaft voor de leden van de vrijwillige brandweer, of het niet mogelijk is eerst stil alarm te geven en ongeveer vijf minuten later de sirene. Dit. om de groie volkstoeloop tegen te gaan waardoor de vrije doorgang van de brandweerauto wordt belemmerd en gevaar bestaat voor ongelukken. De burgemeester vond het een goede suggestie die nader zal worden be keken. sctae School voor Schouwen-Duive- l&nd. In zijn openingswoord memoreer de de voorzitter het droeve overlij den van een tweetal leerlingen door verkeersongevallen in het verslag jaar. Ten aanzien van de nieuw bouw der school valt geen nieuws te melden; vorderingen werden niet gemaakt. De scholenbouw is door het ministerie van onderwijs en we tenschappen op de lange baan ge schoven, in. het kader van de depar tementale bezuiniging. LeeriingentaJ Het leerlingental steeg in 1976 van 433 naar 471. Het jaarverslag van de sekretaris, de heer J- C. Steutel werd, goedgekeurd. Een kaskommis- sie bestaande uit de heren P. v. d. Blom en G. Timmerman had de re kening en verantwoording over 1976 gekontroleerd en in orde bevonden en bracht een 'gunstig advies uit. waarna décharge volgde. In de nieuwe kaskomrrtissie wer den benoemd de heren G. Timmer man en ir. J. L. van Sloten. De aftredende bestuursleden de heren ing. H. G. Freriks J. Quant en J. C. Steutel werden herkozen. In de vakature L. Tieleman werd be noemd de heer J. Arkenbout. Goed keuring kreeg het voorstel de kon- tributie te %'erhogen van f 2.50 tot f 5,—. (Vervolg van pag. 1) De wethouder van onderwijs zei de uit de Raad naar voren gekomen wensen te delen, maar een gunstig advies is nodig van de inspektrice. De heer M. Sweere wees er op dat „de klassen vol moeten zitten" en men derhalve ruimtelijk niet kan inspelen op prognoses. „Aantoonbaar" Drs. P. Vis wilde uitsluitend uit gaan van de bestaande normen en dan gaat het - met de cijfers voor handen - gewoon om ruimte „die we nodig hebben". De noodzaak van 4 lokalen is aantoonbaar". Na realisering van de 3 (4)-klassi- ge school komen de 9e klas van ,,'t Kofschip" en de Kofschip-klas in de Nieuwe Boogerdstraat-school in het nieuwe gebouw. Aangedrongen werd uit de verga dering met de bouw van de nieuwe (6)-klassige permanente school (naast de drie-klassige semi-permanente school) zo snel mogelijk te beginnen. Drie zesklassige openbare scholen te Zierikzee werd als ideaal gezien. De heer H. Asma had vooral be langstelling voor de eventuele ruil- kansen met betrekking tot gebouwen, tussen het bijzonder en het openbaar onderwijs. Met als konsekwentie nieuwbouw in Poortambacht zouden daar mogelijkheden in kunnen ste ken. M.b.t. de nieuwe semi-permanen te 4-klassige school rijst de vraag of die volledig is (4 of zes klassen); met de 6-klassige permanente school is dit uiteraard wel het geval. Variaties op het thema zand Van 2 t/m april exposeert Joop Dam in het Zeeuws Kunstenaarscen trum te Middelburg variaties op het thema zand. De opening vindt plaats op zaterdag 2 april door Kees Sla ger, waarbij de eerste uitvoering zal plaatsvinden van de „Etude des ma- rées" voor doedelzak, door Pierre Schwarz. Van 23 t/m 28 april wordt in het centrum tentoongesteld het resultaat van het scholenprojekt „Getijdenboek"-. Distrikfsvergadering N.V.V. Zaterdag 16 april a.s. wordt in De Prins van Oranje te Goes de dis- triktsVèrgadering gehouden van het Distrikt Zeeland, van het N.V.V., waarin o.a. het distriktsaktieplan voor de periode 1 juli 1977-31 de cember 1978 besproken zal worden. Aan de orde komen ook de voor stellen ingediend, door de N.V.V.- afdel'ingen. Op de agenda staat ver der een korte inleiding over energie en milieu, te (houden door de heer J. de Vries van het Rijn-Schelde- instituut. Kollekte voor de Hartstichting In de week van 28 maart t/m 3 april a.s. zal ook te Oosterland weer de jaarlijkse huis-aan-huis-collecte gehouden worden ten bate van de Ned. Hart Stichting. ZIERIKZEE Ver. Technische School voor Schouwen-Duiveland Onder voorzitterschap van mr. G. E. K. A. Roskott werd vrijdag in de kantme van het schoolgebouw de algemene ledenvergadering ge houden van de Vereniging Technl- MIDDELBURG, 26-3. Onder voor zitterschap van de Goese wethou der J. P. Lindenbergh werd in het stadhuis van Middelburg een ver gadering gehouden van de Kring- raad ran de Vleeskeuringsdienst Zeeland Benoorden de Westerschel- de. De Kringraad besloot o.a. de be treffende verordening aan te passen waardoor 'het voortaan zal zijn toe gestaan ook inZeeland op de weekmarkten vleeswaren in va- cuum-verpaMcihg te verkopen. Als lid van -de Kringraad werd benoemd 'burgemeester J. L. D. v. d. Linde van Kortgene, die tevens werd benoemd als lid van het da gelijks bestuur. In de Kring Wei-den vorig jaar 65.000 varkens gekeurd en 13.000 runderen; het aantal keurmeesters verminderde door ziekte en pensio nering van 12 tot 0. Solistenconcours Auctor et Emergo" Donderdag 31 maart zal in het Dorsphuis te Renesse het inmiddels traditioneel geworden Onderlinge Solistenconcours gehouden worden. Het is dit jaar voor de vierde maal dat dit concours door de muziekver eniging „Luctor et Emergo" wordt georganiseerd. Aan dit muziekevenement zal wor den deelgenomen door dertig leden die ondermeer zullen uitkomen in de 3e, 2e, le en vaandelafdeling. Ook zullen er tijdens dit concours leden van het tamboerkorps optreden en wel in de categorie le en 2e devisie. Het totaal zal bestaan uit 22 op tredens waarvan 13 solistische. De begeleiding zal evenals vorige jaren worden verzorgd door ds. L. de Wit. Arjan v. d. Roest die vorig jaar bij de blazers won en het duo Joop Wandel/ Ronald de Roo die de wis- selprijs voor de tamboers won zullen deze wisselprijzen moeten verdedi gen. Het geheel zal worden beoor deeld door een deskundige jury t.w. de heren H. P. Everwijn, P. H. J. Everwijn en J. P. Everwijn. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven vergadert 30 maart a.s. in het stadhuis. De agenda vermeldt: Eervol ont slag aan de heer D. Viergever als ge meenteambtenaar IVverkoop per ceel grond in het bestemmingsplan Delingsdijk aan de heer R. v. d. Bijl te Zierikzee; verkoop perceel grond aan de Jan Verhoeffstraat te Brou wershaven aan de heer L. de Oude (Vervolg van pag. 1) Op woensdag 30 maart wordt in het hervormd verenigingsgebouw een bejaardenmiddag georganiseerd door de NCVB-afdeMng. Auto geslipt Vrijdag jl. ontstond op het ver keersplein een eenzijdig ongeval. Bestuurster van een personenauto T. A. H. C. v. d. S. uit Terheijde (N.B.) kwam vanaf de Provinciale Weg en wilde in de richting van de Nieuwe Kooiweg rijden. Door wat zand op het verkeersplein slipte de auto en kwam tegen een lantaarn paal -tot stilstand. Geen voorrang Vrijdag onstond een aanrijding op de kruising Kalandweg/Caustraat tussen twee personenauto's. H. V. te Burghslu'is verleende geen voorrang aan de van rechts komende F. N. te Zierikzee. De auto van H. V. werd aan de rechter achterzijde be schadigd. Schieten met windbuks Vorige week werd door H. J. d. W. en N. v. L., beiden te Zierikzee, met een windbuks geschoten op de winkelwagen van Krijnse Locker te Renesse. De wagen werd door twee inslagen 'beschadigd. De windbuks werd in beslag genomen. Aanrijding Zondagavond ontstond een aan rijding op de kruising Breestraat/ Hoofdpoortstraat. Een personenauto bestuurd door W. A. H. te Goes, komende uit de Breestraat kwam in botsing met de in de Hoofd - poortstraat rijdende personenauto van P. L. M. v. d. H. te Zierikzee. Beide auto's raakten licht bescha digd. ging in elkaar te zakken, en kon niet ander, dan met de grootste moeite overeind gehouden worden. Het leed is nu echter geleden en het werkterrein aan de Laurensweg is keurig opgeknapt. De overdracht Bij de overdracht, die vrijdagmor gen omstreeks half elf plaats vond. waren van het. Waterschapsbestuur aanwezig gezworene H. van de Zan- de uit Nieuwerkerk en namens de technische dienst: ir. Kloosterboer. Vanwege het Aannemingsbedrijf Bellemakers was de direkteur, de heer Bellemakers aanwezig, bene vens de uitvoerder, de heer J. van der Spelt. Deze overdracht vond plaats door het overzetten van een knop, waardoor de installatie in werking kwam. De kasten van het karwei belopen rond f 750.000. Volledigheidshalve zij no vermeld dat er een mogelijkheid is gescha pen om ter zijner tijd ook Ouwer- kerk, ter hoogte van de Rampaart- sendijk, aan te koppelen, en dan via Bruinisse: Sirjansland. Dan zullen de vier dorpen van Duiveland en Bruinisse, op de grote installatie kunnen lozen, wat een grote verbe tering betekend. te Nieuwerkerk; aankoop houten 1- klassige kleuterschool aan de Nieu we Schoolstraat te Dreisehor van Houtbouw Jarino b.v.; verhuur per ceel Markt 32 aan de heer L. A. M. Bruel, arts te Brouwershaven; vast stelling le wijziging verordening Be heerscommissie Dorpshuizen Brou wershaven; benoeming lid van vere nigingen Noordgouwe in voornoemde commissie; vaststelling gemeen schappelijke regeling Intergemeente lijke Sociale Dienst; herziening raadsbesluit van 25 augustus 1964 tot verkoop grond aan het automobiel bedrijf Akkerdaas B.V. te Noord- gouwe; vaststelling bedrag exploita tievergoeding bijzonder lager onder wijs 1976 betreffende de school met de Bijbel te Brouwershaven; vast stelling 6e wijziging gemeentebegro ting 1977. Toneeluitvoering A.S.V. „Brouwershaven" Vrijdag 1 april a.s. houdt de Alg. Sportvereniging Brouwershaven de jaarlijkse toneeluitvoering voor le den en donateurs in het Ned. Herv. Jeugdgebouw. Door de eigen toneelgroep wordt opgevoerd het stuk „Zo'n heerlijk huisje buiten. De tonelisten zijn de dames T. v. d. Hoek-v. Beveren, J. Lievense-van Beveren, B. Quist- Duinhouwer, C. v. Dienst-Groenen- dijk en N. v. Beveren-van Dijke en de heren J. Lievense, R. v. Snippen burg, F. Koster en A. P. Drijgers. In de pauze zal er een grote verlo ting worden gehouden. DREISCHOR Inzameling De kerkvoogdij en de kerkeraad van de Ned. Hei-vormde Gemeente zijn voornemens op zaterdag 2 april een huis-aarehuis-rondgang te orga niseren voor het ophalen van goe deren voor een te houden rommel markt. NIEUWERKERK Slotavond katechisaties In de Ger. Kerk wordt op 30 maart de slotavond gehouden van de Hervormd/Gereformeerde cate chisanten. Ledenvergadering S.G.P.-Studievereniging Op vrijdag 1 april wordt in de ver gaderzaal van de Gereformeerde Ge meente een ledenvergadering gehou den van de S.G.P.-Studievereniging. Spreker is dr. ir. J. Blaauwendraad uit Gouda, met als onderwerp: „Ge tal of gebod". Na de pauze kan over het onderwerp worden gediskus- sieerd. Dr. ir. Blaauwendraad is werkzaam bij de Dienst Informatie verwerking der Rijkswaterstaat en gaat in zijn onderwerp dieper in op de kommunikatie-techniek. Jeugddienst In de hei-vormde kerk te Nieu werkerk werd zondag een geslaagde jeugddienst gehouden, geleid door ds. Lely te Dirksland. Een aantal jongeren heeft deze dienst voorbe reid en had ook een werkzaam aan deel hierin. Het orgel werd bespeeld door Ineke Wandel. Een volgende soortgelijke dienst, wordt gehouden op zondag 12 juni a.s. Vrijdagavond jl. trad onder aus piciën van de Culturele Vereniging het kabaret „Op Stoom" op in het Dorpshuis te Ouwerkerk voor een bijna geheel volle zaal. Het optreden van deze groep be tekende een volledig nieuw geluid. Het betreft een aantal jeugdige scho lieren uit Teteringen (N.-B.) die zelf muziek en teksten schrijven. Dat wordt dan ook helemaal doorge voerd, want het programma bevat geen „geleende" teksten of liedjes van professionele vakbroeders en -zusters. De grote spil van de groep is Jaap Omen, die ook de tekstschrijver is. Hij neemt het overgrote deel van het programma voor zijn rekening en weet zich daarbij gesteund door een uitstekend muzikaal trio, be staande uit: William van Steen (pia no), Niek v. d. Corput (drums) en Hans v. d. Corput (lender bas). Met aanstekelijk enthousiasme brengt Jaap Omen z'n liedjes. Uitschieters waren vooral „Het doodbidderslied" en het „Lied van de monnik". Veel sukses werd geoogst met een mime- act a la Van Duin. „Op Stoom" brengt een aardige variatie in liedjes en sketches. In de stukjes wordt Jaap Omen bijgestaan door Miranda van Kralingen en Paul Omen. Later in het programma blijkt Miranda ook een zeer verdienstelijk zangeresje te zijn. Als enige van de groep werd zij echter wel duidelijk gekweld door zenuwen. Zij zong een aardig liefdesliedje en het wat moei lijk in het gehoor liggende „Weet u wat ik verzamel?" Met het lied over „Zwarte Dries" door Jaap Omen en William van Steen werd ook een knipoog naar de politiek gegeven. De twee bejaarde heertjes uit het bejaardentehuis „Doodlopende zaak" namen het bejaardenprobleem op de hak met het liedje „Weet je het nog?" Deze kabaretgroep uit Teteringen verloochende zijn afkomst niet en bracht als uitsmijter dan ook de zelfgeschreven karna valsstamper „Hadde ge da gedocht?" In aanmerking nemende dat het gaat om scholieren, die allemaal eigen werk op de planken zetten, verdient „Op Stoom" beslist een kompliment voor dit kabaretpro- gramma. Met een flinke dosis zelf kritiek zal men ongetwijfeld nog tot verdere goede prestaties kunnen ko men. A. P. BRUINISSE Verkeersexamen Dinsdag j.l. hebben de leerlingen van klas 6 van de openbare basis school te Bruinisse verkeersexamen gedaan. Het examen werd afgeno men onder toezicht van twee agenten van de rijkspolitie, alle leerlingen zijn geslaagd. De geslaagden zijn: Petra Beider, Diana en Peter Coppoolse, Marinka van Driel, Ellen van Dijke, Ina van Gilst, Johan Hoogerwerf, Henk Ju- melet, Jolanda de Koning, Henk Roukema. Marika Sjouken, Ellen v. d. Velde, Jannie Verkammen en Klaas Verspoor. RENESSE, 25-3. In ongeveer tien werkdagen is de bakkerszaak van de heer Everaers in de dorpskom verdubbeld. Tien jaar geleden werd de zaak reeds enigszins uitgebouwd maar de laatste jaren bleek de win kel vooral tijdens de zomerdrukte wel wat te klein. Bij topdrukte stond de rij klanten vaak tot op straat. Ook al omdat op te vangen is het woongedeelte naast de zaak nu ook bij de winkel getrokken, hetgeen een verdubbeling van de ruimte be tekent. Alles is daardoor natuurlijk veel ruimer geworden. Vrijdag werd de zaak" geopend en kon ieder een kijkje komen nemen. De heer M. A. de Hamer feliciteerde de heer Everaers namens de Middenstands- vereniging met de uitbreiding en vooral ook met de verfraaiing. Het interieur werd in die mate veran derd dat een geheel nieuwe toon bank werd geplaatst. Ook een brcodwand is nieuw in het göheel. Vanaf de buitenkant biedt de zaak eveneens een keurig aanzien. Een verbetering wat betreft de bedie ning van de klanten zal zeker het nummerapparaat betekenen. Maar het zal vooral dn de zomer 'blijken in hoeveree de stroom klanten vlot kan worden' geholpen. Een beeld van de sterk vergrote winkel van de bakkerij. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nieuw gebouw Op bescheiden wijze vond vrij dagmiddag de ingebruikneming plaats van het nieuwe gebouw an nex laboratorium van de Vlees keuringsdienst aan de Vlissingse Singel in Middelburg. Vertegen woordigers van bijna alle 22 deel nemende gemeenten waren hierbij aanwezig. De Kringraad verleende eerder twee kredieten voor aankoop en in richting van het gebouw, resp. f 150.000 en f 220.000. Aankoop en verbouwing 'konden binnen het raam van deze kredieten worden verwezenlijkt. Financiering gebeur de uit eigen middelen (reserves), de inrichting van het laboratorium vergde f 35.000.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3