"T Schoolraad maakt bekend ten van de gebouwen zijn aanzien wensen k wico Overdracht nieuwe riool waterpersleiding Nieuwerkerk en Oosterland li K Basisonderwijs te Zierikzee Pools schip „verliest" passagiers Afvalwater naar zuiveringsinstallatie aan Verlorenkostweg M0NDRAG0N WAS ER 00K SX% LENING *1977^ PER 1978/1992 - ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandaag 28 maart 1977 133ste jaargang Nr. 22072 3 ruinitTw3T5. WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman 8 Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50. per jaar 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: M H'wU IT U'll (1 l ij k(' mflfltregel Bric ZIERIKZEE, 25-3. Onder het motto „mededelingen en diskussie" vond op uitnodiging van wethouder W. den Boer, vrijdag in de raadszaal van het stadhuis een vergadering plaats van de Sehoolraad, onder voorzit terschap van de lieer II. M. van der Post. Direkte aanleiding voor de verga dering was liet plan van de gemeente een tijdelijke dricklassige openbare basisschool te vestigen in de binnen stad. De plannen voor de bouw van een dergelijke school dateren al van enkele jaren en de noodzaak wordt - ook van de zijde van inspektie - er kend. Zowel ,,'t Kofschip" (basisschool) als ,,'t Mierenest" (kleuterschool) zijn vol en voor het nieuwe seizoen moeten maatregelen worden geno men, hetgeen het gemeentebestuur deed, gesteund door de V.O.O. en de hoofden van scholen, blijkens mede deling van de wethouder. „Overwogen is iets te gaan doen met in de toekomst in de binnen stad bestaande gebouwen, maar als men de een de wacht aan zegt, staat een ander op de stoep, zodat de ge meente dit idee heeft laten varen". Ten aanzien van ,,'t Mierenest" wordt de bouw van een derde lokaal overwogen. Ter zake komt een ge sprek met de inspekties. Los van thans op stapel staande plannen, is voor de toekomst mis schien iets te doen met suggesties Advertentie Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 voor prima gebruikte meubelen van de Ver. Chr. Schoolonderwijs op het punt van ruiling van schoolge bouwen annex permanente nieuw bouw in Poortambacht. De J. W. v. d. Doelschool zou in dit verband als „ruilobjekt" even tueel in aanmerking kunnen komen. Wens: 4-klassig Dit blijkt echter toekomstmuziek; feit is thans dat de inspektrice be reid is toestemming te verlenen voor de bouw van een 3-klassige semi- permanente school in de binnenstad. Voor de plaats denkt het kollege van b. w., zoals eerder gemeld, aan een deel van het terrein Mosselboom gaard. De schoolleider van ,,'t Kofschip" de heer M. Vaarzon Morel produ ceerde cijfers over het aantal te ver wachten leerlingen in het komende kursusjaar, n.l. 321, waarvan 56 voor de eerste klas, die derhalve geplitst moet worden in lv?ee klassen. Tach tig leerlingen zijn gedacht voor de nieuw te bouwen semi-permanente school in de binnenstad. Naar inzicht van het hoofd is een drie-klassige school wel een verlich ting voor het onderwijs, maar „iets meer" zou beter zijn, daar Poortam bacht ook in de toekomst groeit (hui zen voor Oosterschelde-werkers). Het getal 321 wordt nog groter en drie lokalen zijn derhalve als aan vulling te weinig. Een 4-klassige school is minstens nodig of nog beter een zesklassige. Zesklassig wordt ook een nieuw te bouwen school in de binnenstad, die t.z.t. de semi-permanente school gaat vervangen. Zo mogelijk gelijk tijdig zullen beide scholen worden aangepakt, alles uiteraard nog onder voorbehoud van goedkeuring door de gemeenteraad en andere hogere in stanties. Herverkaveling Wethouder Den Boer wees er op, dat er allerlei mogelijkheden zijn, maar dat men - mede op verzoek van de inspektie - eerst moet komen tot een herverkaveling van gebouwen. Uitbreiding van het aantal van drie semi-permanente lokalen, is afhan kelijk van departementale financie ring, tenzij de gemeente zou beslui ten één of meer lokalen voor zijn re kening te nemen. Intussen blijkt de Theo Thijssen- school met 186 leerlingen toe aan een 7e leerkracht. Opgemerkt werd dooi de heer J. Groen dat aan beide scho len handenarbeidlokalen ontbreken daar zij in gebruik zijn als gewone leslokalen. Hij noemde dit een on bevredigende situatie voor de leer lingen. (vervolg op pagina 3) Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense 0. BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (0,1113) 1619 ROTTERDAM, 27-3. Met 21 passa giers minder aan boord dan bij bin nenkomst. is het Poolse zeeschip „Stefan Batory" zondagmiddag uit Rotterdam naar Londen vertrokken. Drie van de aan wal gebleven pas sagiers, hebben zich inmiddels bij de politie gemeld en politiek asiel gevraagd. De verblijfplaats van de overigen is niet bekend. Alle 21 heb ben de Poolse nationaliteit. ZIERIKZEE. Dit is het terrein aan de Baden Powell-weg waaraan de Schoolraad denkt, met betrekking tot een in de naaste toekomst te bou wen permanente zesklassige openba re basisschool. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's OOSTERLAND, 26-3. De rioolwaterzuiveringsinstal latie te Oosterland en Nieuwerkerk hebben de langste tijd dienst gedaan, zeker tot genoegen van de omwo nenden van de installaties, die - als de wind „diende" - dikwijls een erge stank te verwerken kregen. Ware rust is evenwicht van bewegingen. Feuchtersleben Vrijdag jl. was het namelijk zo ver dat de overdracht kon plaats vinden van de nieuw aangelegde rioolwaterpersleiding, die nu het afvalwater van Nieuwerkerk en Oosterland. via een kilometerslange leiding naar de grote zuiveringsin stallatie aan de Verlorenkostweg op het Zuideinde van de Bruinisser polder dirigeert. Er is 4300 m persleiding gelegd met buizen van 25 en 30 cm door snede, en een vrijverval-riolering ter lengte van 1700 m. met een bui- zendoorsnede van 40 cm. Daarbe- nevens zijn zowel te Nieuwerkerk •als te Oosterland op het eind van het Lauwerensweegje een tweetal pimpputten gemaakt van gewa pend beton op een diepte van on geveer 5 meter, waarin de pompin- stallaties zijn aangebracht, die :n deze gaten onder water hangen en door hun werk verrichten. In Nieuwerkerk heeft deze pomp- inrichting een capaciteit van 30 liter per seconde, en die te Oosterland duwt er per seconde 75 liter riool water door. Op 1 september van het vorig jaar begon de fa- H. Bellemakers uit het Noordbrabantse Almkerk aan dit karwei en op 25 maart 1977 is het gereed gekomen. Opdrachtgever was het Waterschap Schouwen-Duive- land, het werk van plaats onder öi- rektie van het adviserend Ingeni eursbureau Witteveen en Bos te Deventer, bijkantoor te Zierikzee. Leverancier van het mechanische gedeelte was de fa. Geho te Henge lo, die ook de installatie aanbracht en afstelde. Automatisch In de pompputten gebeurt alles automatisch, door middel van drij vers worden de pompen in- en uit geschakeld naar gelang de stand van het rioolwater in de putten. Zo doende komt nu het afvalwater van Nieuwerkerk. Oosterland en Brui- nisse naar het grote zuiveringssta tion aan de Verlorenkostweg in Bruinisse. Bij de nu afgeleverde werkzaamheden zijn in de afgelopen winter wel enige strubbelingen on dervonden door de hoge waterstan den in de polder, vooral bij het gra ven van de diepe putten voor de pompinstallaties. Deze met water verzadigde grond toonde steeds nei- (Vervolg pag. 3) Advertentie STAAT DER NEDERLANDEN ZIERIKZEE. Onder patronaat van de Zeeuwse' V.V.V. en hotel-restaurant Mondragon, ging het er zaterdag te Zierikzee Spaans toe, bij gelegen heid van het meerdaags Nationale Skaal Congres, waaraan mensen uit de horeca en de reiswereld deelna men. Ook Zierikzee was opgenomen in een Zeeuwse trip en hier was ge legenheid voor een ..happening'', met als centrale figuur de Spaanse veld heer Mondragongeassisteerd door twee heldhaftige hellebaardiers. De pseudo-Spanjaarden werden ..ge speeld'' door leden van de toneelver eniging ,,Op Drift" te Renesse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Inschrijving tweede uitgifte 29 maart 1977 van 9 tot 15 uur door tussenkomst van bank of commissionair Verwachting tot dinsdagavond: Koud Opklaringen en plaatselijk een ha gel- cf sneeuwbui. Lichte vorst in de nacht met minima van nul tot min 4 graden; maxima morgen cir ca 5 graden: matige tot krachtige, aan de kust nu en aan harde wind uit noord tot noordoost. Voor woensdag: Aantal uren zon: 4 tot 12. Min.-temperaturen omstreeks 1 gr. Max.-temperaturenomstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 29 maart. Zon op 6.22, onder 19.08 Maan op 12.29, onder 3.10 Volle maan: 4 april (5.09). HOOG- EN I.A \GWATER Hoogwater Laagwater 29 maart 9.38 22.20 3.16 15.52 Doodtij30 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 28-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Het koude weer met enkele maartse buien zal ook dinsdag nog voortduren. Langs de oostflank van een hogedrukgebied boven het zee gebied tussen IJsland en Schotland wordt met noordelijke winden zeer koude, van de poolstreken afkomsti ge lucht, naar het zuiden gevoerd. Een front, dat de voorste begren- zing van deze koude lucht vormt, trok zondag over ons land en was maandagmorgen Parijs reeds gepas seerd. In de aangevoerde lucht ont staan boven het reiatief warme Noordzeewater vrij gemakkelijk ha gel- of sneeuwbuien. Met de noordelijke stroming kun nen deze ons land binnen drijven. Tijdens opklaringen zal de tempe ratuur in de nacht tot enkele graden onder hei vriespunt dalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1