Elders ge-uite kritiek op raadsleden kwam aan de orde mm Toch nog kans op een nieuw dierenasyl te Zierikzee? r Gemeenteraad Westerschouwen EN DIT IS DE VROONPLAS éfc M Een ander plan Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bij bepaal meteen uw nieuwe keus. Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 maart 1077 133ste jaargang Nr. 22071 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur; M. J. Bij de Vaate. Uitgave; B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: 65 janr Schaakver eniging „Zierikzee" WESTERSCHOUWEN, 24-3. In de donderdagmiddag door de gemeente Westerschouwen gehouden raads vergadering, legde het raadslid J. v. rl. Berge een ver klaring af over zi jn vorige week gedane uitspraken op de jaarvergadering van de Natuur- en Vogelwacht Seliou wen-Dui vel and De daar gedane uitspraken waren naar aanleiding van kritiek welke van uit deze vprgadering op de raadsleden werd uitgeoefend. Hierbij werd o.a. naar voren gebracht, „dat de raadsleden weinig oog voor de natuur zouden hebben". De heer v. d. Berge had hierbij naar voren gebracht, dat wanneer met het kollege op deze zaken attendeerde veelal ten antwoord kreeg, dat het wel mee zal vallen". wordt gehouden. Ten opzichte van het landschapschóon zijn er wel eens andere resultaten dan dat men zich die heèft voorgesteld. Begrip De heer L. Tieleman kon begrijpen dat de Natuur- en Vogelwacht wel eens aanmerkingen maakt op de gang van zaken. By Burghstede was langs de Hoge- weg gekozen voor een natuurzone, reden waarom de tennisbanen daar niet mochten worden aangelegd. Nu staan er op dit terrein doelpalen en wordt het straks misschien een speel weide. Op een terrein in de gemeente ziet men plotseling daaromheen een hek werk verschijnen en geen mens weet wat er gaande is. Burgemeester Bverwijn vond dat men te ver zou gaan als men de speelplaats bij Burghstede zou gaan verbieden. De heer J. Lustig was er beslist niet op tegen dat zich in de gemeente belan gengroepen vormden. „De mogelijkheid bestaat hieraan je eigen mening te toetsen". Perceel groiul Een uitvoerig punt van bespreking was de verkoop aan de heer A. R. Verseput van een perceel, grond aan de Zeedistelweg te Renesse, waar twee woningen kunnen worden ge bouwd. Wethouder M. J. Steur zette in een schrijven aan de raadsleden uiteen dat hij daar geen voorstander voor was. Enige jaren geleden is de ge meente er na overleg met de kom missie grond- en pachtzaken toe overgegaan om alleen bouwgrond te verkopen aan de toekomstige bewo ners van de te bouwen huizen en niet aan ondernemers of beleggers die de woningen bouwen. Dat betekent dat de gegadigde moet duidelijk maken aan het ge meentebestuur wat de plannen zijn met de te verwerven grond. Naar aanleiding hiervan heeft de heer Verseput verklaard dat één van de te bouwen woningen zal dienen als huisvesting voor zijn ouders die mo menteel ook een huis aan de Zee distelweg bewonen, dat eigendom is van de echtgenote van de heer Verseput. Voor de tweede te bouwen woning had hij nog geen afgeronde plannen. Wellicht kon hij deze woning verhu ren, maar daar is niets meer over vernomen. Desgevraagd wilde hij ook wel gegadigde zijn voor één per ceel, maar onder geen beding het aan zijn terrein grenzende maar het aan de Zeedistelweg grenzende. Bij verkoop van het voorste bouw- u - SkfAi "i-M I I <y 7 RENESSE. Dit is de fraaie Vroon- plas te Renesse, die vorig jaar zo driftig in het nieuws was, tot dat de verlossende mededeling kwam: „De Vroonpias blijft de Vroonpias". De schoonheid van dit watertje onder de lentelucht van 1977 is niet gering. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) perceel zal het achterste perceel min of meer als een enklave in de eigen dommen van de familie Verseput komen te liggen. Dit alles overwegende is de kom missie grond- en pachtzaken tot het advies gekomen om de grond niet aan de heer Verseput aan te bieden, een advies dat door wethouder Steur (vervolg op pagina. 3) Advertentie Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Burgemeester H. P. Evérwijn: tiek heeft pijn gedaan Op vragen betrekking hebbende op het natuurbehoud had de heer Van den Berge de uitspraak gedaan, „dat men met een kluitje in het riet wordt gestuurd". Ook over Burghstede is gezegd, „dat ihèt wel mee zou vallen", maar men moet nu eens gaan kijken, zei v. d. Berge. Evenals hem toonden een aantal raadsleden zich niet ge lukkig met de onlangs door de di- rekteur gemeentewerken' gedane uit spraak, „men moet er aan wennen". Burgemeester H. P. Everwijn zei dat de door de heer v. d. Berge ge dane uitspraken het kollege wel pijn hebben gedaan. Het kollege probeert zo eerlijk mogelijk voorlichting te geven waarbij niets achter de hand ZIERIKZEE. Onnaspeurlijk zijn uit eindelijk de m.enselijke gedragspa tronen, getuige deze - sterk verlate - kerstboom, die het ditmaal lang uithield, maar nu toch echt bij de vuilniszak werd gezet. Het ontregel de attribuut werd aangetroffen in de Wevershoek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. 23-3. Er zil een kans je in, dat Zierikzee toch nog zijn dierenasiel krijgt. Aanvankelijk was de toestand nogal somber. Zoals bekend is de grond aan de Zandweg er, destijds geschonken door de service- klubs, die er enthousiast akties voor hadden gevoerd. Op die grond zou een asiel moeten komen, dat een dikke f 150.000,zou gaan kosten. Voeg daarbij de exploitatiekosten en het is begrijpelijk dat de gemeentebesturen van Schouwen-Duiveland weinig voelden voor een der gelijke uitgave. Bovendien is de kans op een subsidie .bijvoorbeeld in D.A. C.VV.-verband, praktisch nihil geworden. Dat was dan ook de reden dat een kommissie onder leiding van burge meester E. Baerends, op verzoek van burgemeesters, wethouders en sekre- tarissen van Schouwen-Duiveland, besloot om te gaan onderzoeken of er geen andere, goedkopere moge lijkheden voor de opvang van zwerf dieren Qp Schouwen-Duiveland, zijn. Die kommissie kwam tot de kon- klusie dat het de beste oplossing is om bij de bestaande dïerenpensions enkele quarantainehokken te plaat sen. Dit werd dan ook aan de stich ting dierenasiel Schouwen-Duiveland en de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren meegedeeld. Beide groeperingen waren in Mon- dragon bijeen om samen met verte genwoordigers van de werkgroep Schouwen-Duiveland van de Neder landse vereniging de zaak nog eens te bekijken. Een kommissie uit de werkgroep, onder leiding van me vrouw A. van Nieuwenhuize van Gosliga en met medewerking van dierenarts K. Buth en mevrouw B. Salemink-Holms is aan het werk ge gaan en heeft van architect A. Slin- geland in Bruinisse een tekening gekregen voor een aanmerkelijk goedkoper asiel, gemaakt van ge- prafabriceerde garages dat slechts f 50.000,totaal zou gaan kosten. Reeële cijfers Daarnaast is dè ghxep bezig om U benl van harte welkom. een exploitatieberekening te maken en om met reëele cijfers op tafel te komen over het aantal de laatste jaren opgevangen dieren bij dieren- pension Sjaloom in Bruinisse, Tine- ke's dierenpension in Kerkwerve, de Sophiavereniging tot bescherming van dieren en de Nederlandse ver eniging tot bescherming van dieren. Besloten werd om dit voorstel als nog aan BW en S te sturen omdat de Nederlandse vereniging liever een onafhankelijk asyl heeft. Bovendien staat er een wet op stapel die die renopvang bij dierenpensions ver biedt en zitten de dierenpensions die die dit werk overigens met veel lief de hebben gedaan - niet te springen om extra bezigheden. Liever ziet de vereniging daarom alsnog een asiel in Zierikzee. Op het ogenblik behelpt de heer H. Dorreman zich daar met enkele barakken aan de Laan van St. Pli- laire en die zijn beslist onvoldoende Bovendien is er geen water of ver warming en dat geeft nogal proble men. De weg tot de ware rust, gaal door het veld van intense werkzaamheid. Novalis BRAZZAVILLE. Kardinaal Emile Biayenda, aartsbisschop van Brazza ville, is door drie personen ontvoerd en daai-na vermooi-d. Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Range/Rover. Inbouwstafion Landi den Hartog gasinstallaties alleen voor eigen merken. Verwachting tot zaterdagavond: Zonnige perioden Droog weer met zonnige perioden; eei-st weinig wind, later zwakke tot matige zuidoostelijke wind; mini mumtemperaturen omstreeks 4 gra den; maxima van 11 tot 16 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omsti-eeks 6 gr. Max.-tempex-aturen: omstreeks 14 gr. Kans op een di-oge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel di-oog etmaal: 60 pi-ocent. N.B. Voor de temperatux'en geldt voor zondag een mai-ge van 3 gx-aden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 26 xrxaart. Zon op 6.29, onder 19.03 Maan op .9.45, onder 0.58 27 maart. Zon op 6.27, onder 19.05 Maan op 10.34, onder 1.47 28 maart. Zon op 6.24, onder 19.06 Maan op 11.28, onder 2.31 Eersté kwax-tier: 27 maart (23.27) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 26 maart 6.58 19.20 0.32 12.59 27 maart 7.35 20.02 1.15 13.45 28 maart 8.27 21.00 2.11 14.42 Doodtij30 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-3. Het KNMI deelt mede: Een rug van hoge luchtdruk, die zich uitstrekte van IJsland via de Britse eilanden naar Frankrijk, bepaalde vrijdag het weer boven onze omgeving. Aan de oost-flank ervan voerden noordwestelijke win den vochtige lucht van de Noordzee landinwaarts. Hierin kwam veel be wolking voor waaruil plaatselijk wat motregen'viel. De as van de rug van hoge luchtdruk trekt langzaam oost waarts, waardoor drogere lucht, die zich aan de westflank van het hoge drukgebied bevindt, later ook ons land kan bei-eiken., Boven het zeege bied ten ziudwesten van Ierland lag vrijdagmorgen een depressie. Het bijbehorende front liep toen van Zuid-Ierland over de Golf van Bis- caje naar Noord-Spanje. Dit front koex-st naar het noordoosten, maar het ziet er naar uit, dat hel ons land zaterdag nog niet zal bereiken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1