t\\o GESLAAGDE VOORJAARS-MODESHOW ÊSESSi? - Geslaagden E.H.B.O.-examens AFDELING DUIVELAND NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Zierikzee Vader Abraham show in Concertzaal te Zierikzee Causerie over waarde van boeken voor de jeugd FRAAI GEMODERNISEERDE DROGISTERIJ ANNEX BOEKHANDEL STREEKNIEUWS KREDIETEN Aanwinst voor Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE e Donderdag 24 maart 1977 Nr. 22070 3 Voor als u tekort komt. Voor een 11 onver wachte kans.Voor als u direkt out geld wilt beschikken. Een Persoonlijke Lening. Snel beschik baar en tegen aantrek kelijke voorwaarden. Praat er eens over bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Feestavond adspiranten All Ready In de Lichtboei werd een feest avond gehouden voor de aspiranten van AU Ready. Deze gezellige avond werd ook gedeeltelijk bijge woond door de heer Brouwer, voor zitter van het All Ready bestuur. Tijdens deze avond werden enkele gezellige spelletjes gespeeld en bij één van de laatste spellen waren er enkele mooie prijzen te winnen. Ook was er muziek die verzorgd werd door R. Duffener. Aan het eind van deze avond werd er een beker uit gereikt aan de speler die zich heeft onderscheiden door sportief gedrag en veel inzet, Marco Bouman. Na deze uitreiking werd nog een tijdje gedanst en tegen 11 uur ging ieder een tevreden naar huis. ZIERIKZEE, 23-3. Op 7 en 21 maart jl. vonden te Zierikzee. E.H.B.O.-examens plaats door 24 kandidaten, die allen zjjn geslaagd. De kursus werd georganiseerd door het Rode Kruis, afdeling Zierikzee. Docenten waren dokter A. W. van Geer, broeder N. ten Wolde en de heer H. B. Lckerse. Het examen werd afgenomen dóór dokter W. Bontkes. De geslaagden De geslaagden zijn: uit, Zierikzee de dames: L. M. H. Beeyr-Stuik, M. A. Boot, A. Doeleman-Arkenbout. P. A. van Dongen, C. F. C. van Eck- Greven, H. J. Germing-Davidse, N. Holm-'t Hart, M. Nuyens-Masten- broek, H. M. M.- Pikard, H. M. Schel!, B. A. Schepers-de Groot, M. C. Schot-Vane. L. Schiettekatte-van Putten, M. Si es-van Abeouwer, G. J. bij de Vaate-Stenhuis, G. C. van Vliet-de Wit, H. G. Vrijsen-Hagreis, G. C. Willemse-Hevel. Uit Dreischor de dames: H. M. Fonteinc-Brekelmans, C. Knuist- Blom. Uit Zierikzee de heren: P. M. Ge luk, T. Heikamp, J. Kleppe, M. Ver spoor. Nicuwerkcrk grondverkoop te Nicu- werkprk voor bouw garages en idem te Ouwekerk voor woningbouw en bouw 16 woningwetwoningen te Oosterland. Verder aanwijzing van een woon erf te Nieuwerkerk, afrekening bijz. kleuterscholen Nieuwerkerk en Oos terland, garantie geldlening tennis vereniging Duiveland en aanvullen de restauratie pand Ring 29 tc Ouwerkerk. NIEUWERKERK Oud papier Op zaterdag 26 maart wordt te Nieuwerkerk weer oud papier opge haald voor het zendingswerk van de Gereformeerde Gemeente. Gebun deld gereed gezet bevordert een snelle afvoer van het papier. Het naar Zierikzee halen van de „Vader Abraham show" door firma W. J. Weltevreden, handel in gram mofoonplaten en elektrische appara ten, was woensdagavond beslist een schot in de roos. Ondanks de vrij hoge entreeprijs konden de artiesten voor een zeer goed gevulde Concertzaal optreden. Eind vorig jaar was deze show reeds in Renesse te zien als slotstuk van een middenstandsaktie, maar wat Zierikzee betreft, gold het woens dagavond het eerste optreden van Pierre Kartner (Vader Abraham) en zijn kornuiten. Het programma werd ingezet met een drietal pittige nummers door het Vader Abraham Showorkest" on der leiding van Kees Hendriks. Zo als snel bleek had dit uitstekende orkest een zeer groot aandeel in de show. Na het instrumentale begin verscheen Vader Abraham ten tone le, die na een cliché-welkomstwoord de eerste serie liedjes zong, waaron der „Een man mag niet huilen". „Uche-Uche-Uche" en het lied dat destijds niet op de grammofoonplaat mocht .worden uitgebracht „Wat doen we met die Arabieren hier?" Pierre Kartner wist het publiek al snel mee te krijgen en er werd dan ook enthousiast meegezongen en ge klapt. Zeer plezierig intermezzo was hel solo-optreden van Eddy, de trom pettist uit het orkest. Hij speelde twee overbekende nummers ,.11 Si- lencio" en „Tjuana Taxi". Optreden Miekc Vervolgens was het de beurl aan Micke, een zangeresje van 19 lentes dat vier jaar geleden door Vader Abi-aham in België werd ontdekt. Vader Abraham vertelde dat 't nieu we liedje „Santa Maria", dat hij voor Mieke had geschreven, was afge keurd voor het bekende t.v.-pro- gramma „Op losse groeven". Dit ontlokte bij hem de wat verbitterde opmerking: „U hoort dit lied van avond life, dus oordeelt u zelf maar". Overigens viel er aanvanke lijk weinig te oordelen, daar door een technische fout de tekst van het liedje grotendeels onverstaanbaar was. Na de pauze werd het lied, met meer sukses, nogmaals door Mieke voor het voetlicht gebracht. Daai-na weer een instrumentaal in termezzo. Orkestleider Kees Hen driks speelde op zijn saxofoon een nummer van Floyd Cramer en het bekende „Tequila". Van de overige orkestleden bleek Fon een zeer verdienstelijke back ground zanger te zijn, maar hij trad ook even op de voorgrond met het liedje „Green gx-een gi-ass of home" en een Nederlands talig liedje, dat onlangs op de plaat wei-d gezet door Don Mercedes. Hilariteit ontstond toen drie dames uit het publiek op de schoot van Vader Abraham het liedje „Zou het erg zijn. lieve opa" moesten zingen. Na de pauze brachten Vader Abra ham en Mieke een groot aantal van hun suksesnummers ten gehore, hetgeen het publiek zeer op prijs stelde. „Dc Kermisklanten" Veel sukses oogstte ook het be kende accoi'deon-duo „De Kermis klanten". Met hun vrolijke wijsjes kregen zij de aanwezigen volledig op hun hand. Ze speelden o.a. „Het Vis- sei'smeisje", de polka „Happy Accor- deon" en de tango ..Midnight". Aan het eind van de show moch ten de artiesten een langdurig ap plaus in ontvangst nemen. Uit han den van de heer P. N. Meerman ont vingen de optredenden het histori sche boekje „Zierikzee, stad als een kasteel". A. P. Kleuterschool Bruinisse BRUINISSE. „De smaak van dc kleuter, xnerk je ab, jc veel bezig bent met boeken". Aldus mevr. Storm, docente van de Rijks Pedagogische Aka- demie te Middelburg, in haar causerie op de algemene jaarvergadering van dc kleuterschoolvereniging tc Bruinisse. Volgens mevr. Sturm is 'het zeer belangrijk jong bezig te zijn met boeken. Door het in boeken kijken zie je veel en wordt de wereld veel groter. Door praten leer je veel, maar er zijn kinderen die niet kun nen praten en door ze dan in boe ken te laten kijken met vooral grote platen leren ze vanzelf praten om dat ze dan daarover gaan vragen en vertellen wat ze zien." Mevr. Sturm gaf een voorbeeld van vol wassenen die veel romans lezen. „Zij leren iets kennen van een an der land en gewoonten van bevol king omdat zij .daarover lezen, dat is met de kleuter precies zo door het kijken naar afbeeldingen* in boeken." Grens fantasie Boeken die minder geschikt zijn voor de kleutex-s waren naar de me ning van mevr. Stux-m fantasie ver halen, die verder gaan dan de fan tasie van de kleuter. „Op school is het goed te merken welke kinderen er veel met boeken bezig zijn ge weest". Door spreekster Nvai'en vér- schillende kleuterboeken meege bracht, die door de ouders ingeke ken konden worden. Vragen Naar aanleiding van dit praatje werden daarna verschillende vra gen gesteld. Zo antwoorde mevr. Sturm op een der vragen dat kleu terboeken in de bibliotheek literair en pedagogisch gezien goed verant woorde boeken zijn. Kleuterboeken zijn over het alge meen erg duur, men kan ze heel ge makkelijk bemachtigen via de bi bliobus aldus mevr. Sturm. Mevr. Sturm vond het wel jammer dat dc bibliobus niet op Bru kwam, en hoopte dat met de plaatselijke bi bliotheken kon worden overlegd of deze tot aanschaf van kleuterboe ken konden overgaan. Na haar zeer interresant praatje werd mevr. Sturm hartelijk bedankt door de voorzitter en kreeg daarbij een boekenbon overhandigd en een boeket bloomen. BRUINISSE, 22-3. Na een grondige reorganisatie van bet interieur ging dinsdagavond dc deur open van drogisterij annex boek- cn kantoorboek handel firma J. Delfgaauw gevestigd in dc Nicuwstraat. De heer Delfgaauw die begin fe bruari de zaak overnam van de heer Van 't Leven heeft zelf de plannen gemaakt voor de reorganisatie. Sa men inet zijn echtgenote heeft hij het hele karwei gefikst en het resultaat is een geheel naar de eisen des tijds ingerichte zaak. Geheel nieuw voor Bruinisse is de schoonheidssalon die in een ruimte naast de winkel zal worden inge richt. De plannen zijn binnen een maand een schoonheidsspecialiste aan te trekken die volgens afspraak te werk gaat. De drukkex'ij die voor heen achter de winkel was gelegen is nu bij de verkoopruimte getrokken. De opzet is ook andex-s dan voorheen. Alles ligt zeer overzichtelijk in schappen langs de wanden. Een ge deelte is ingericht met fotoartikelen. Felicitaties Velen kwamen de familie Delf gaauw de hand drukken onder ande re bestuursleden van middenstands- vereniging en VVV en afgevaai'digde van dé plaatselijke banken. Namens de gemeente werden gelukwensen aangeboden door de sekretarls dc heer B. de Groot en dc burgemeester met echtgenote. Alle leerlingen van dc beide basisscholen en kleuter school kregen een attentie met trak tatie aangeboden door het echtpaar Delfgaauw in de vorm van een pot lood en een zakje dropjes. De nieu we zaak bood een zeer fleux-ig aan blik ckxor de vele bloemstuken die in de loop van de avond werden bin nengebracht. Een kijkje in het interieur. (Foto: Ziexikzeesche Nieuwsbode) tels, zelf overals, in khaki en jeans. De meest gangbare stoffen zijn thans katoen, jersey en zijden tx-icot; de kleuren: wit lot lichtbruin, donker blauw en legergroen. Zowel voor de jongere vrouw als de wat oudei-en, bleek .stijlvolle kleding aanwezig; voor kinderen wex'den eveneens leu ke modellen geshowd. Na de koffie met cake in de pauze werd als besluit van de avond in hoofdzaak avondkleding getoond, in voox-al een romantische stijl. Verder werd een Mexico-look in felle kleu ren gebracht. Bij alle toiletjes en ZIERIKZEE Kijkavond in „De Woelwaters" Dinsdagavond hield de openbare kleutex-sdhool „de Woelwaters" de jaarlijkse kijkavond, die ditmaal in het teken s}.ond van de lente en van Pasen. Vrijwel alle kinderen kwa men in gezelschap van de ouders naar de school om hun wex-k te be- kijkerx. In de klassen waren allerlei werkstukken te zien die de kinderen ■zelf hadden getekend, gekleurd/ge verfd. uitgeknipt en opgeplakt, zo als: vazen met tulpen, lammetjes, paashazen en paaseiei-en. Er was ook een lentetafel met jonge diex-en en bomen; bovendien had elke kleuter een boek met werkstukjes over dé lente gemaakt. De ouders konden verder Ihet ontwikkelings materiaal, zoals spelletjes van klein naar groot, logisch rangschikken en cijfer spelletjes, die op de tafeltjes lagen uitgestald, bekijken. Het was een pleziéx-ige kijkavond cn de ou- ders hebben goed kunnen zien wat er zoal op de kleuterschool gebeurt. Vergadering C.P.B. Op woensdag 30 maart wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw een vergadering van de C.P.B. gé- houden. De avond wordt 'verzorgd door het Bureau Voorlichting Merkartikelen. Informatie wordt verstrekt over kreatieve zaken, over het interieur en vlotte tips worden gegeven voor de keuken. Ook wordt een kwis ge houden. Grote belangstelling voor show te Nieuwerkerk. vex-dei'e kleding werden de passende schoentjes getoond, soms ook laar zen en sportieve pumps met een halfhoge, zonodig hoge hak. Dc afdeling Duiveland cn allen die meewerkten aan deze geslaagde show hebben ongetwijfeld met deze avond veel eer voor het vele werk gehad. Aan het slot kregen alle me dewerksters een bedankje en bloe men aangeboden. Filmvoorstelling in de Concertzaal Zaterdag-en zondagavond 26 en 27 maart a.s. wordt in de Ziei-ikzeese Concertzaal vertoond de vrolijke en boeiende avonturenfilm „De be drieger bedragen", („La folie des Grandeurs"). Eén van de hoofdfigu ren van deze spannende „zwarte rid- ders"-geschiedenis. is de machtige Don Sal lus fe, die dwars door Spanje rijdt om belasting voor de koning te innen, maar minstens de helft van het geïnde in eigen zak steekt. Om dat hij ook nog een affaire heefO met de zuster van de koning valt Salluste in ongenade en wordt verbannen. Maar Salluste verzint dan wel een duivels plan om zich op de koningin te wreken. Dit leidt tot opzienbaren- de verwikkelingen, waardoor ten slotte het hele Spaanse hof op stel- Paaskrant Chr. Kleuterschool De kleuter paaskrant van dc Christelijke kleutei'school „Reho- both" is weer verschenen. In de krant een artikeltje over dc betekenis van Pasen. Een versje staat afgedrukt, dat de ouders hun k'nderen kunnen leren. Verder is er het rubriekje „Ge- kleuterleuter" waarin grappige uit spraken van kleuters staan vermeld. Voor de ouders is een voorlees verhaaltje opgenomen. In dit num mer verder twee verslagen van de ouderkommissie. Het eerste verslag is van de vergadering, die op 28 fe bruari jl. gehouden werd, en hel twee-de is het verslag van de ouder kommissie over het jaar 1976. Hier in wordt ondermeer aangehaald, dat 1976 het eerste jaar was, waarin een officiële ouderkommissie in funktie kwam. Ook worden er in dit verslag nog de festiviteiten van het afgelo pen jaar aangehaald. De schoolkrant sluit met de ru briek mededelingen af. Hierin wordt nogmaal de aandacht gevestigd op het feit, dat de ouders hun kinderen op tijd op school behoren te brengen. Ook staat het komende koninginne- dagprogramma hierin vermeld. Hervormde Vrouwengroep De Hei-vormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" komt in vex-gade- ring bijeen op donderdagavond 31 maart aanstaande, in het Hei-v. Ver enigingsgebouw in het Vrije. RENESSE C.N.V.-besturenbond Dinsdagavond 29 maart organ i- seert de besturenbond een vergade ring in gebouw ,,'t Trefpunt" te Re- nesse voor de C.N.V. leden in de Westhoek. De vergadering zal wor den bijgewoond door de distrikts- bestuurder van het C.N.V. de heer v. d. Kam uit Middelburg. Het wordt een praatavond waarop zal worden gesproken over allerlei voorkomende zaken. Heropening bakkerij Vx-ijdag 25 maart vixxdt dc herope ning plaats van de vergrote en ver nieuwde winkel van brood-banket en palingbx-oodbakkerij J. C. Ever- aers aan de Lange Reke (14) te Re- nesse. De eigenaar van de moderne zaak biedt bij gelegenheid van de opening enkele op hel publick afge stemde stunts met de prijzen. BROUWERSHAVEN Wandeltocht sportvereniging De jaarlijkse wandeltocht van de A.S.V. Brouwershaven zal dit jaar gehouden worden zaterdag 28 mei a.s. over afstanden van 8 en 15 km. ZONNEMAIRE T.S.E.-formation In het Verenigingsgebouw te Zon- nemaire vindt zaterdagavond 26 maart a.s. een optreden plaats van de popgroep T.S.E.-Formation. KERKWERVE Nieuwe voorzitter Chr. Nat. School Deze week is het schoolbestuur van de Chi'istelijke Nationale School bijeen gekomen. Dit was nodig om- dal twee leden van het bestuur (waaronder de voorzitter) afscheid namen en twee nieuwe leden hiex-- voor in de plaats toetraden. Op deze vex-gadering wei-den de verschillen- de funktïes verdeeld zodat het be stuur er nu als volgt uitziet: Voor zitter, de heer C. v. d. Wekken Azn, vice-voorzitter: de heer N. M. v. d. Have, penningmeester: de heer J. Francke, sekretaresse: mevrouw G. Kesteloo-Berrevoets. bestuursleden mevrouw M. v. d. Wekken-Maijs en de heren St. bij de Vaate en B. J. Boot. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad Maandagavond 28 maart a.s. komt de gemeenteraad van Duiveland in openbare vex-gadering bijeen in het gemeentehuis van Nieuwerkerk. Volgens de agenda komen een twin tigtal zaken aan de oi-de, o.a. aan vragen om garantaië rente en aflos sing voor woningbouw aan de Dok ter Schutterstraat te Oosterland, de Dolfijnstraat te Nieuwerkerk en aan Den Dómp te. Ouwerkerk. Aan dc orde komt het voorstpL. tot tariefsverhoging Verenigingsgebouw Sirjansland. Op de agenda ook voor stellen m.b.t. vergoedingen raads- en commissieleden, grondruil te NIEUWERKERK, 23-3. De afdeling Duiveland van de Ncd.' Bond van Plattelandsvrouwen organiseerde dinsdagavond in samenwerking met Ilolty Mode, Holty's Young Shop cn Vcrton's Schoenen een druk bezoch te voorjaars-modeshow in de grote zaal van het Dorpshuis. Dames uit geheel Duiveland genoten volop van het vele dat tijdeus de show werd getoond. De avond werd geopend met een hartelijk woord van welkom tot. het talrijke publiek, vertegenwoordigers van de firma's en de mannequins, ge sproken door de presidente van de afdeling Duiveland, mevrouw De Kam te Nieuwerkerk. Gevarieerde show Onder leiding van mevrouw Ilolty werd hierna een gevai-ieei-de show afgewerkt met vele modellen in ja ponnen, bi*oekrokken, jasjes, man- Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3