wico Uitbreiding vóór- en hangt samen met akkomodaties SatéAjam WH Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen V.V.V. Burgh-Haamstede k Gemeenteraad Bruinisse PLAN TOT HET PLAATSEN VAN EEN Arts dood door hondsdolheid Man schoot op vriendin GLASAF V AL-C0NT AINER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 maart 1977 133ste jaargang: Nr. 22070 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Brokje na-rampse historie Omver kerk Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 BURGH-HAAMSTEDE, 22-3. In de dinsdagavond ge houden voorjaarsvergadering van de VVV „Burgli- Haainslede", gaf de voorzitter, dr. H. J. van Zuijlen, een beschouwing over de ontwikkeling van de rekrea- lic in Burgh-Haainstede. Dr. Van Zuijlen trok hierbij dc konldusie dat uitbreiding van meer rc- krcatie-oppervlakte er voor de komende 10-jaar niet meer inzit voor dit gebied. De maximale mogelijkheid is bereikt, een gegeven dal steeds meer naar voren wordt gebracht o.a. door dc Natuurwacht Schouvvcn-Duiveland, waar men het ontoelaatbare zaak vindt de natuur nog verder aan te tasten. Dc bevolkingsdichtheid op de cam pings zal moeten worden terugge bracht, terwijl, waar nodig, groen stroken zullen moeten worden aan gelegd, aldus de VVV voorzitter. In de zomer is de top wel bereikt, maar ruime mogelijkheden zijn nog aanwezig voor uitbreiding van het vóór- en naseizoen. Verbetering van de akkommodaties zal hiervoor noodzakelijk zijn daar naar is geble- Advertenlie 3 stokjes kippeborstfilet in pikante pindasaus NU 139 hartstikke goedkoop] ken de beste akkommodaties het eerst zijn verhuurd en de vraag hier na het grootst is. Juist de eenvoudige akkommodaties zijn voor in het vóór- en naseizoen moeilijk ver huurbaar. Het publick raakt steeds meer ver wend en om aan de wensen tege moet te kunnen komen zal er ge ïnvesteerd moeten worden, waardoor men dan een waardig rekrcaticgc- bied kan blijven. „We zullen goed moeten beseffen dat de rekreatie een steeds belang rijker inkomstenbron voor de bevol king wordt". Bij alle kritiek welke wordt geuit over de bungalowbouw en hotelüilbreidingen zal men zich moeten realiseren dal dit de klanten van het vóór- en .naseizoen zijn". Moeilijk vuur beleid Burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen wees erop dat het op grond van keiharde feiten nu een moeilijke periode is om een beleid te bepalen. Door de overheid wordt geen uitbreiding meer toegestaan en er zal dus stilstand moeten zijn. Welke oppervlakte nodig is het uit dunnen van de campings is nog on bekend daar de normen hiervoor nog ontbreken. Op zijn vroegst zal in het voorjaar van 1978 de nieuwe kam- peerwet in ontwerp aan de Tweede Kamer worden aangeboden. De bur gemeester zei gelukkig zijn met het OUWERKERK. Op woensdag 30 waart brengen leden van de Buiten landse Persvereniging, onder pa tronaat van het Zeeuics Provinci aal bestuur, een bezoek aan Ouwer- kerk. Het betreft een weerzien na 17 ■jaar. Men zie ook elders in dit num mer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaal uil 12 pagina's Hel is moeilijk rusten, als men t niets te doen heeft. Lubbock t RENESSE. Aan de openbare basisschool te Renesse ,,'f Slaepel'ofwerd een simultaanseance gespeeld door de heren P. Kort en C. Boot, leden van de Zierïkzeese Damkhtb. De heer C. Boot in volle concentratie aan zet tijdens de damsimultaan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot vrijdagavond: Zonnig Op de meeste plaatsen zonnig en droog weer: in de nacht en ochtend hier en daar mist; minimumtempe raturen omstreeks 5 graden, maxima van 12 graden aan zee tot omstreeks 17 graden in het oosten van het land; zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 9. Min.-temperatuur: omstreeks 6 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: (j(J procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 2 graden en voor zaterdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 25 maart. Zon op 6.31, onder 19.01 Maan op 9.04, onder 0.03 Eerste kwartier: 27 maart (23.27) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 25 maart 6.26 18.49 12.17 Doodtij30 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-3. Het KNMI deelt mede: Vrijdag ondergaat het weer bij ons enige verbetering. Een lage drukgebied, dat de afgelopen dagen van Zuid-Frankrijk naar het noor den trok en het weer boven onze omgeving bepaalde, passeerde van daag juist ten westen van ons land. Het nam daarbij in betekenis af en wordt vrijdag boven Zuid-Noorwe- gen verwacht. Achter dit lage druk gebied draaide de wind naar weste lijke richtingen en werd lucht vanaf de Noordzee aangevoerd. Inmiddels steeg de luchtdruk flink boven Spanje en West-Frankrijk en er vormde zich daar een rug van hoge luchtdruk. Vrijdag komt het weer in ons land onder invloed van deze rug. We mogen dan ook droog weer met opklaringen verwachten, waarbij de temperaturen in het algemeen iets hoger zullen worden. streven tot verbetering van de ak kommodaties. Niet eens was hij het met alle schrijverij in de pers over de ontwikkelingen in zijn gemeente. De ontwerpers zien het van één be paalde zijde. Men moet het niet met oogkleppen zien, maar wil men zich een gefundeerde mening vormen dan zal men over een bredere infor matie moeten beschikken. DEN HAAG. De Jordaanse kroon prins Hassan en zijn echtgenote prinses Sarbath zullen volgende week een bezoek van drie dagen aan Nederland brengen. Advertentie het feit dat vrijwel geen bouwgrond meer in déze gemeente beschikbaar is en zich de gelegenheid voordoet om op basis van vrijwilligheid te ko men tot aankoop van aldaar liggen de grond is het bijzonder wenselijk te beginnen met het laten taxeren van de waarde en schadevergoedin gen e.d. De gemeente is voornemens hiervoor opdracht te geven aan de stichting onroerende zaken te Rot terdam. Voor bereidingsbcsl uit Verder zal dc raad gevraagd wor den een voorbereidingsbesluit, voor een gebied nabij de Molenweg vast te stellen. Een herziening van hel bestemmingsplan „Rekreatieplan Bruinisse" is nodig om het mogelijk te maken dat Wilma projektontwik- keling een dienstencentrum met be drijfswoning nabij de Molenweg kan oprichten. Een dergelijk centrum is nodig om de huurders en eigenaren van de rekreatiewoningen te kunnen ontvangen voor b.v. het afhalen van sleutels, het verschaffen van in formatie zich in le laten schrijven, telefoneren e.d. LUZERN, 23-3. Een veearts uit. het Zwitserse Malters, niet ver van Lu- zern, is overleden aan hondsdolheid, nadat hij gebeten was door een dol geworden rund. De veearts is hel tweede slachtof fer binnen twee maanden dat in Zwitserland overlijdt aan hondsdol heid. Op 8 februari stierf een 35-ja- rige man in het ziekenhuis van Ba den. nadat hij door een dolle hond was gebeten. Tegenstellingen Dr. Van Zuijlen merkte naar aan leiding hiervan op, dat de tegenstel ling tussen de mensen steeds groter schijnen te worden. Men zal op moe ten passen dat er geen tegenstellin gen komen, wat natuurlijk ook weer niet wil zeggen dat men zijn mening niet zou mogen zeggen. Onbegrijpe lijk vond hii het niet dat deze ont wikkeling gaande is. „Men wil be tere akkommodaties en men zal het goed moeten bekijken om het alle-1 maal bij het groen aan te passen. Wij zullen alles er aan moeten doen om het aanzien van de gemeente zo hoog mogelijk le houden". Dr. Van Zuijlen vestigde verder nog de aandacht op het belang van de vakantiespreiding waarvan een verbreding een belangrijke verbete ring zou zijn. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over het slui ten van diverse zaken in hel na-sei zoen, waarbij bleek dat dit door de middenstandsverenigingen te Burgh- Haamstede en Renesse vrij goed werd georganiseerd. Besloten werd dat overleg1 zal plaats vinden met dc rckrcaticbcdrij- ven en de middenstands vereniging over het aantrekkelijker makcuvau. het vóór- en naseizoen. (Vervolg pag. 2) ROTTERDAM. 23-3. De politie in Rotterdam 'heeft woensdag de 41- jarige C. E. B. uit de Maasstad aan gehouden. Hij wordt verdacht van poging tot moord op zijn voormali ge vriendin, de 38-jarige J. Mees- terman. De man 'had zes kogels op ,ha»ii afgevuurd. Drie ervan waren raak. De vrouw is in het Dijkzigt- ziökenhuis opgenomen, waar men operatief moest ingrijpen. Zij is •thans builen, levensgevaar. Advertentie Hebt u milieuklachten? Bel dan 01100-14444 (voor de Beve lenden, Schouwen-Duiveland en Wal cheren) of 01150-4444 (voor Zeeuwsch-Vlaan- deren). BIIUINISSE, 24-3. De gemeenteraad van Brumisse zal tijdens de aanstaan de vrijdagavond te houden raadsvergadering gevraagd worden een krediet beschikbaar te stellen van f 480 gulden voor de huur van een glasafvalkon- tainer. Het initiatief voor het plaatsen van een dergelijke kontaincr is uit gegaan van dc leden van dc Hervormde Gereformeerde gespreksgroep. Nederlandsche Middenstandsbank NV Lange Nobelstraat 6 - Zierikzee Telefoon (01110) 4751, toestel 4 Bouwgrond Voor taxatie van gronden in het toekomstige bestemmingsplan Rie- kusweel wordt de raad gevraagd een krediet beschikbaar te stellen van tienduizend gulden exklusief b.t.w. Het kollege stelt: in verband met glasafvalcontainer op de gemeente werkplaats, welke op zaterdagmor gen voor het publiek toegankelijk wordt. Middenstand Daar het hier om een menlalileits- ombuiging van de bevolking gaat, denkt de gespreksgroep tevens aan het in roepen van de medewerking van de plaatselijke middenstand als- wel het zelf fungeren als tussensta tion, verspreid over de gemeente waar het afvaiglas kan worden ge bracht teneinde de weg naar het milieu-bewust zijn te vergemakke lijken. De huur van een dergelijke container bedraagt 80 gulden per maand, maar daartegenover staat een vei'goeding van 10 gulden per ton glas. Wanneer de plaatselijke bevolking hieraan zijn volledige medewerking geeft is dc mogelijkheid aanwezig dat de opbrengst de huurprijs over treft. Het gemeentebestuur wil deze ak- lie ondersteunen door een krediet beschikbaar te stellen voor de huur van de kontainer voor een half jaar. De raad zal hierover vrijdagavond beslissen. Op grond van de hedendaagse milieuverontreiniging en ter bespa ring van de kostbare grondstoffen, hebben zij het idee geopperd hier tegen de strijd aan te binden door wijze van proef statiegeldloos - een malig verpakkingsglas te verzame len. Volgens b. w. is het idee rea liseerbaar door het plaatsen van een Wilt u ook graag zeker zijn van een HOGE RENTE voor langere termijn, zondt^koersrisico? Vraag dan eens naar onze tarieven voor langjarige deposito's. De rente komt jaarlijks te uwer be schikking.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1