^VI VE LA CFEMME 3a Scherpe analyse ontwikkeling door scheidende voorzitter iijode Minister Van der Stee: „Redelijke werkweek voor boer" Heel wat aan de orde op vergadering kleuterschool S.V.O.W.K. GAAT OPNIEUW VERGADEREN VOOR VERKIEZING VAN EEN VOORZITTER V.V.V. „Renesse Vooruit' Aktueel mode-nieuws! Staken om siësta STREEKNIEUWS Terrein loopt gevaar te worden afgekeurd RENESSE, 17-3. Zoals eerder gemeld, werd tijdens de voorjaarsvergadering van de V.V.V. „Renesse Voor tui", afscheid genomen door de voorzitter, de heer A. C. W. v. d. Vet. De scheidende voorzitter besloot zich niet meer herkiesbaar tè stellen, omdat hij van mening was dal de vereniging geleid moet worden door een jonger persoon. Als nieuwe voorzitter werd gekozen de heer Joh. Janse, die reeds enige tijd als sekretaris van het V.V.V.-bestuur heeft opgetreden. De heer Janse gaf een kort overzicht van de verdiensten van de scheidende voorzitter en stelde voor de heer Van der Vet tot erelid te benoemen. De heer Van der Vet was trots op deze benoeming en werd tevens bereid gevonden nog aan te blijven als adviseur van het bestuur. Advertentie Leve de vrouw! Leve zij, die verliefd reageert op de japonnenmode voor tegen de zomer. Soepele maar toch rechte belijningen. Rokken met smalle plooien rondom en plissê's. Maar ook mantelkostuums en neo-klassieke mantels in trench en minitweed, in wikkel en zacht-soepele leersoorten. Vive la femme: mode die jezelf laat voelen wat een ander ziet: het vrouw-zijn in optima forma! Kom beslist kijken bij Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 In zijn afscheidstoespraak stelde de heer Van der Vet dat Renesse nauwelijks andere bestaansmogelijk heden heeft dan de i*ekreatie en dat men voorzichtig moet zijn met het uitbreiden van het woningbestand, daar de meeste gasten komen voor rust, ruimte en natuurschoon. Spreker zei dat in de zeven jaar dat. hij voorzitter van de V.V.V. was, het rekreatiepatroan niet geheel ten goede is veranderd. Het lukt de laatste jaren niet zo best het gedragspatroon van de grote toeristenstroom en van de vaste be volking in goede banen te leiden. Hij onderscheidde hierbij diverse groepende Renessenaren, al of niet afhankelijk van de rekreatie, zijn de toeristische uitwassen in het zomer seizoen moe en verwachten dat deze enorme pieken op den duur ook eko- nomisch schadelijk zullen zijn. Daar naast voelt de groep toeristen, die voor natuur én rust naar Renesse komt, zich gehinderd door degenen die voor de uitwassen verantwoorde lijk zijn. „Een kleine groep verknoeit met het nodeloos lawaai tot diep in de. nacht, met' baldadigheid, straat schenderij en vernielingen het leef- genot van de vaste bewoners en het vakantiegenot van een grote groep mensen," aldus de heer Van der Vet. Maatregelen De voorzitter dacht aan het invoe ren van verkeersdrempels een ver bod om 's nachts op brommers te rijden, een strak naleven van de drankwet en vooral het instellen van meer politie. In zijn toespraak tot de heer Van der Vet, gaf burgemeester H. P. Everwijn toe dat het met het gedrag van een deel van de jeugd de ver keerde kant op is gegaan. Hij dacht echter dat een V.V.V. of een gemeen tebestuur daaraan niet veel kan ver anderen, daar het een maatschappij- verschijnsel is. Verder deelde de bur gemeester mede dat de Sleep-in deze zomer waarschijnlijk niet zal draai en. Omdat men ervan overtuigd is dat toch iets moet worden gedaan aan de jeugdopvang, zal .het kollege naar andere oplossingen zoeken. Met de politie zal men aanstaande zomer trachten het lawaai wat in te dam men. Als voorzitter van de Evenemen tenkommissie gaf de heer Janse een overzicht van de evenementen voor het komende zomerseizoen. Naast de gebruikelijke programma's zullen twee nieuwe ideeën worden verwe zenlijkt. Windliondenrennen Zo zullen op 2 augustus op het SEROOSKERKE. Stra in de re gen dat gold voor Serooskerke. De mensen keken toch een beetje sip bij zoveel regenwater en een jonge tje stak peinzend- een vinger in de mond. Allemaal door het weer. Wet houder M. J. Steur van Westen- schouwen (voorgrond links) wachtte de kapriolen van het weer maar rus tig af. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) sportveld windhondenrennen wor den gehouden. Er zullen 30 a 40 hon den deelnemen van vijf verschillen de rassen. Ook staat een experiment op stapel, dat de naam kreeg „Met de fiets de boer op". Het is de bedoe ling dat de deelnemers op de fiets naar het bedrijf van de heer A. J. Padmos rijden, waar ze zullen wor den rondgeleid. Als blijkt dat vol doende tijd overblijft zal men daarna verder rijden naar de Schelphoek, waar de heer W. L. Kristelijn een toelichting zal geven. Hulp ouders nodig school. Over het onderwerp „De kleuter school en 'het boekwat doen we ermee?" sprak mevr. Sturm, docen te aan de Rijks Pedagogische Aca demie te Middelburg. Tijdens de pauze werd een verlo ting gehouden waarvan de opbrengst f 114,50 bestemd was voor het „Leutjespotje". Vervolgens werd het kleuter schooljaar door alle vier de leidsters belicht. Hoogte punten hieruit waren: de opendagen, waar van vele ouders gebruik maakten, Koninginnedag die dit jaar eens heel anders was voor de kleuters name lijk een rijtoer door de gemeente op een versierde boerenwagen. Het afgelopen seizoen waren 58 kleuters naar de basisschool ver trokkenen en het schoolfeest had betrekking op het circus. Met die rendag waren verschillende dieren op school geweest, en de dag daar na was er een cavia bij school neer gezet die ondanks pogingen de eige naar te vinden nog steeds op school is, en nu de lieveling is van de kleu ters. Voor de St. Nicolaas waren alle ouders uitgenodigd naar school te komen om een poppenkast pop te komen maken voor hun kinderen. Helaas hadden niet alle ouders ge hoor gegeven aan deze uitnodiging, maar gelukkig waren er ouders die bereid waren er twee te maken zo dat er geen kinderen teleur gesteld hoefden te worden. Doc-avond Het hoofd van de school mej. Ste- ketee wees op de doe-avond die dinsdagavond 22 maart weer zal plaats vinden. De bedoeling van de ze doe-avond is dat het speelgoed een schoonmaakbeurt krijgt en in dien nodig en mogelijk gerepareerd. Alle ouders worden ook voor deze doe-avond uitgenodigd. Verder wees mej. Steketee er op dat de meeste kinderen veel te laat Wat betreft de organisatie van het Strafeest, bleken de meningen ver deeld. Dit jaar had de Evenemen tenkommissie de organisatie in han den gegeven van een ruitervereni- ging omdat men zich op het stand punt stelde dat het nu niet direkt een evenement voor de V.V.V. was. Vol gend jaar zal men zich opnieuw hier over beraden. De kaskommissie maakte bij mon de van de heer S. W. v. d. Hoek de penningmeester, de heer Dalebout, een kompliment voor zijn duidelijke en overzichtelijke boekhouding. Als nieuw lid van de kaskommissie werd mevrouw De Roo-Meerhof benoemd en de heer P. Duson werd aangewe zen als reserve lid. Profiteurs" Burgemeester Everwijn feleciteer- de de heer Janse met zijn verkiezing tot voorzitter en de heer E. Hop met zijn verkiezing tot sekretaris. De burgemeeser stelde dat er nog steeds mensen zijn die in de rekreatie hun brood verdienen en die geen lid zijn van de V.V.V. De heer Everwijn wenste de heer Janse toe dat het onder zijn voorzitterschap zal lukken de „profiteurs" tot het lidmaatschap van de V.V.V. te brengen. Tot slot bood de burgemeeser de heer Van der Vet het boek „Dromen over Zeeland" aan. op school komen, we beginnen om kwart voor negen 's morgens en 's middags om half twee. Zij vroeg dringend of de ouders hier toch eens een beetje de hand aan wilden hou den. Dan waren er neg moeilijkheden met de ouderbijdragen. De ouders vergeten bij de betaling de voor naam en achternaam van het kind te noteren en omdat er verschillen de zijn met dezelfde achternaam geeft dit wel eens moeilijkheden. Zij vroeg of hier op toe gezien kon wor den. Dan haalde mej. Steketee het probleem aan van de kleuters die de straat moeten oversteken. Op school worden zij geleerd dat zij de straat recht over moeten steken, maar als de kinderen dan bij de poort komen staan er zoveel ouders met fietsen en auto's dat zij daar zigzaggend tussen door moeten. Mej. Steketee vroeg de ouders drin gend mee te werken aan hetgeen de kinderen op school geleerd wordt en een gedeelte van de straat vrij te houden, zodat de kinderen recht de straat over kunnen. De penning mees teresse gaf een kort financieel overzicht en kon het afgelopen jaar met een batig sa'ldo afsluiten. Bestuursverkiezing De periodiek aftredende bestuurs leden mevr. Kok-Kik en mevr. Ju- melet v. d. Werf werden bij akkla- matie herbenoemd. Een der aanwe zige vroeg tijdens de rondvraag hoe men een keus maakt tussen open bare of christelijk basisschool wan neer godsdienstige overwegingen geen rol mee spelen. De voorzitter zei dat dit een zaak is van de ou ders. De heer Groeneveld dankte het personeel van de kleuterschool voor de schoolkrant die zij het af gelopen jaar hebben ingevoerd. Er is veel werk aan, maar de ouders stellen deze informatie zeer op prijs. ATHENE, 21-3. Meer dan de helft van de winkels in Griekenland bleef maandag gesloten. Winkeliers en winkelbedienden staken voor het be houd van hun siësta. De regering wil de siësta afschaffen, en de xvinkels en kantoren openstellen van 09.00 uur tot half zes 's middags. Door 's middags te door te werken en 's avonds te sluiten zou bezuinigd kunnen worden op het energiever bruik, zo meent de regering, die de olie-invoer wil beperken. Bovendien moeten de nieuwe ope ningstijden Griekenland meer op één lijn bregen met de werktijden elders in Europa, met het oog op een toe komstig EEG-lidmaatschap. De win keliers zijn er tegen omdat ze er een bedreiging voor de kleine winkels in zien, en het personeel protesteert te gen de verstoring van het dagelijks ritme, waardoor ze het zonder siësta, en zonder lunch thuis moeten stellen. SIRJANSLAND Reformatorisch Contact Te Sirjansland werd een druk be zochte bijeenkomst gehouden van het Reformatorisch Contact, onder voorzitterschap van de heer A. v. d. Berge. Ds. W. L. Tukker hield zijn laatste lezing in de serie: „De orde van 'het heil" en behandelde het onderwerp „De Engelen", „onstoffelijke door God' geschapen, voor mensen on zichtbare schepselen, waarover de bijbel spreekt". Na het boeiend re feraat was er gelegenheid voor danktoespraakjes. De „mevrouw van de koffie" werd dank gebracht en een bloemetje werd in het vooruit zicht gesteld. Een bloeiende plant was er voor mevr. Zoet, huishoud ster van de predikant. De meeste dankwoorden echter kreeg ds. Tuk ker zelf voor zijn werk voor de ver eniging en voor zijn Woordbedie ning als' predikant van de gemeente. Hij kreeg van de vereniging Isaac Tirions beschrijving van Zeeland aangeboden. In zijn dankwoord zei ds. Tukker, naast vreugdevolle en gezegende arbeid, ook wel teleur stellingen te hebben ondervonden - Hij had zijn werk gezien als een op dracht en. zijn kennis verdiepte door studie van de reformatie, de nadere reformatie en van Schotse theologen. Intussen blijkt de hervormde ge meente een verzoek te hebben inge diend weer zelfstandige gemeente te mogen worden. Dat verzoek is ingewilligd, zodat to{. het beroepen van een predikant kan-worden over gegaan. BRUINISSE Honderdste lid Belangenvereniging De „Belangenvereniging Bru-Oost" die 11 februari van start is gegaan met ruim twintig leden, heeft afgelo pen zaterdag het honderdste lid in geschreven. Het bestuur was van mening dat men dit niet zomaar voorbij kon laten gaan en heeft het honderdste lid een kleine attentie aangeboden in de vorm van een bloemetje. Voorzitter de heer P. C. Dalebout vertelde in zyn openingswoord dat de pupillen goede resultaten hebben ge boekt, de adspiranten en junioren wat minder; bü de senioren zit het geluk niet mee, en de veldaccomoda- tie is niet, zoals die zijn moet. Sekretaris de heer J. C. Bakker deelde mede, dat het korfbalteam pupillen I in de veldkompetitie sa men met Blauw-Wit uit Kloetinge op de eerste plaats is geëindigd. In de micro-korfbalkompetitie is het team pupillen II kampioen gewor den. Ter gelegenheid van deze feiten ontvingen zij naast felicitaties van het bestuur, bloemen en er is een klein feestje gevierd in het klub- huis. Ook de heer en mevrouw Le gerstee deelden in deze zaak, voor de goede zorgen. Enkele leden hebben bedankt, maar zes nieuwe hebben zich aangemeld, zodat het ledenbe stand ongeveer gelijk is gebleven: 98. Er zijn 85 donateurs. Verder wordt getracht een klubblad uit te geven, maar omdat de kosten erg hoog zijn, is het de vraag of dit zal lukken. Copie kan men inleveren bij E. Totté of J. C. Bakker. Enkele le den volgen de kursus A.B.O. te Zie rikzee. Jetlgd-korfbal Voor de derde keer is een toernooi- 1 je gespeeld in de sportzaal te Oos- terland, wat betreft korfbal met zes- en zeven-jarige leden onder lei ding van trainer Ko Rijn. Dit wordt gedaan, omdat deze jongens en meis jes in het aanstaande najaar in de kompetitie zullen moeten uitkomen. Er zyn enige perikelen geweest met enkele leden contra het bestuur, er wordt nu op gehoopt, dat voortaan unaniem sportief zal worden opge- DEN HAAG, 21-3. Een boerenbe drijf van zodanige omvang dat de boer er in een redelijke werkweek en met behulp van modern mate rieel volwaardig aan het werk kan zijn. Ziedaar het ideaal dat minister irir. A- va.n der Stee van landbouw en visserij en zijn beleidsmedewer kers zich stellen. De'minister ver telde dit in een persconferentie, waar hij een toelichting gaf op zijn landibouwverkenningen en zijn structuurvisies landbouw, bos en bosbouw eru landschapsbouw. Tegenover nevenbedaijyen, be drijven waar de boer het boer-zijn slechts als nevenberoep heeft, stond de bewindsman sceptisch. Combina ties van boerderij en «ekr-eatiever blijf, zoals die elders in de EEG en- der 'het motto „Eln kuh pro bett" wel voorkomen, 'leken hem voor de Nederlandse agrariërs toch niet zo geschikt. Wat ons land betreft vroeg hij zfich af of degene, die voor zijn hele bestaan van de grond1 afhanke lijk is, in het landbouwbeleid niet voorrang moet hebben boven degene voor wie die onafhankelijkheid maar ten dele geldt. De minister was niet van plan specifieke maatregelen te nemen, te gen de ,,'biobedrijven", de grote, op intensieve veehouderij gespeciali- treden, teneinde de eenheid te her winnen. Schrijven K.N.V.B. De K.N.V.B., afdeling Zeeland schreef dat bij een inspektie van het terrein gebleken is, dat de gesteld heid hiervan veel te wensen over laat, alsook de kleedakkommodatie. Er zal bij uitzondering toestemming worden verleend, de huidige kompe titie nog op het terrein uit te spelen. Mocht in dc toestand van het speelveld en kleedgelegenheid voor aanvang van het nieuwe seizoen geen verbetering zijn aangebracht, dan zal het terrein worden afgekeurd. Gehoopt woi'dt op tijdige maatre gelen in deze. De inhoud van deze brief is ter kennis gebx-acht van de gemeente Duiveland. Ingekoinen was een aanbod voor gratis boekjes „Spelen met spelre gels", door ir. Ad van Emmenes. De ze boekjes kunnen aan de leden worden verstrekt, en zijn vooral leerzaam voor de jongeren. Het verslag van de penningmees ter wees een batig saldo aan van 1" 3.307.56, een niet onaardige stijging. De kaskommissie adviseerde tol goedkeuring, waartoe werd besloten. Als reserve-lid in de kaskommissie werd benoemd Hans v. d. Maas. Nieuwe voorzitter In het bestuur was J. Renters af tredend en herkiesbaar. Na een her nieuwde benoeming aanvaai'dde hij dit, onder bepaalde voorwaarden. U. Manni was niet herkiesbaar; in zijn plaats kwam P. J. v. d. Werf. Voorzitter Dalebout was eveneens niet hei-kiesbaar. Over de kwestie van een nieuwe voorzitter viel na 3 stemmingen nog geen beslissing. seerde bedrijven. Stimuleren wi'lde hij die 'bedrijven niet', maar afrem- mingsmaatregelen zijn nietnodig omdat, aê ontwikkeling van deze be drijven zichzelf e'é'n halt; toeroept, gezien de gezondheids- en milieu problemen en de ekon cm isch e ris i - co's die aan zulke grote bedrijven met gróte aantallen diërëfi verbon den zijn. Ekonomisch groeimodel De minister zei, in de visies te hebben gekozen voor een ekonomi- misch groeimodel. Hij wil het in. de toekomst te voeren beleid afgestemd zién op de continuïteit en groei. An dere uitgangspunten zijn dat het agrarisch inkomen in de eerste plaats uit de markt moet komen en dat de grcèi uiterst selectief zal moeten zijn, dat wil zeggen dat in toenemende mate rekening wordt gehouden met de belangen van mi lieu, natuur- en landschapsbehoud, ruimtelijke ox-dening, zuinig gebruik van grondstoffen en energie en het gebeuren eldex-s in de wereld, voor al in de ontwikkelingslanden. In dat selectief beleid zal veel meer aandacht nodig zijn voor de individuele agrarische ondernemer, dan vóór pasklare oplossingen. Op 1 april a.s. zal wederoni een al gemene ledenvergadering worden gehouden. Op de agenda staat dan alléén: verkiezing voorzitter. Hope lijk zullen dan meer léden aanwezig zijn. De kwestie „nieuwe trainer" ont moette vele moeilijkheden, er zijn tot dusver nog geen reakties binnen gekomen. Voor de uitwijking naar 'n ander veld worden de mogelijkheden onderzocht, maar ook dit is niet zo eenvoudig. Van gemeentewege kan nog niets definitiefs worden aange boden. Wandeltocht Er zijn planhen, om op 4 'juni de wandeltocht te houden. Voorts is er op 9 en 10 juli de bazar en rommel markt. Een aantal leden stelde zich ter vergadering reeds hiervoor be schikbaar, men hoopt op medewer king van velen. Het is gebleken dat een prestatieloop niet kan doorgaan, er is hiervoor te weinig animo. In de rondvraag werd verder nog opgemerkt, dat de schox-singen van de laatste tijd de spuigaten uitlopen. Voor het oud papier zetten zich al leen de bestuursleden in. Tenslotte betuigde de heer J. C. Bakker de scheidende voorzitter zijn hartelijke dank voor de vele. dikwijls moeilijke, bewezen dieiisten, in het belangr van de vereniging verricht. Advertentie BRt'INlSSE. 18-3. De kleutcrschoolvereniging hield de algemene jaarver gadering in de speelzaal van de kleuterschool. De voorzitter, de heer B. de Groot sprak een woord van welkom tot de vele aanwezigen. Hij zei het jam mer te vinden dat er erg weinig vorderingen waren wat betreft de nieuwe OUWERKERK, 21-3. De sportvereniging „Onwer- kerk" hield in zaal-Vijverberg de algemene leden vergadering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4