Innemende voorjaarsshow onder patronaat Plattelandsvrouwen „De Paartjesmolen" te Zierikzee WESTHOEK" TE BURGH RESTAURANT „DE KREEG „VUURTOREN" GEMAKKELIJK SPAREN STREEKNIEUWS Mode in „De Ark" U was toch van plan LONDEN te bezoeken von oeveren Een interessante verbouwing ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 maart 1977 Nr. 29069 3 Vandaag donken aan morgen. Recht opliet doel af: studereiutrouwen,bouwen,reizen... 'n ioed spa ar plan- elke maand een vast bedrag-maakt wensen snel bereikbaar Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Mevrouw T. Holty sprak aan het einde van de show een dankwoord uit tot de manequins, de heer W. Lokker en aan de firma's Den Boer en Verton. De manequins kregen hierna een boeket bloemen aangebo den. Het slotwoord werd door me vrouw S. Vervloei-Visser, presidente van de Nederlandse bond van platte landsvrouwen Noordwelle e.o. ge sproken die iedereen die aan deze avond had meegewerkt dank zegde. Duitse onderscheiding voor dr. H. J. van Zuylen Door de ambassadcut van Wesi- Duitsland in Nederland is een dezer dagen in de residentie van de ambas sadeur in Den Haag aan dr. H. J. van Zuylen, directeur van de N.V. Rotterdamse Tramweg Maatschappij, het Bundesverdienstkreuz 1. Klasse uitgereikt. De onderscheiding is hem door de President van West-Duitsland ver leend voor zijn verdiensten op het gebied van de toenadering tot Wesl- Duitsland na de Tweede Wereldoor log, in het bijzonder op het gebied van het openbaar vervoer. Door het uitwisselen van gedach ten en ervaringen, in het begin op technisch gebied en daarna vooral op het gebied van vergunningverle ning, organisatie, concentratie en in tegratie ontstond een hechte band met de organisaties, die op het ter rein van het streekvervoer in West- Duitsland werkzaam zijn, hetgeen tot de toekenning van vorengenoem de onderscheiding heeft geleid. De kledingaktie De onlangs gehouden kledingaktie van de stichting „Mensen in Nood" is op Schouwen-Duiveland een groot sukses geworden. Werd vorig jaar tussen 7- tot 8 ton kleding verza meld, dit jaar was dit ruim 10 ton. Voor dit fraaie sukses worden geef sters, gevers en medewerkers harte lijk dank gebiecht. ZIERIKZEE Filmavond „Ziejook" Op vrijdag 25 maart a.s. wordt weer een filmavond gehouden voor de filmkving „Ziejook" in de aula van de R.S.G. in de Manhuisstraal. Vertoond wordt de film Tout va bien van de befaamde fi'lmpionier Jean Luc G'odard. Deze film analy seert een aubeidskonflikt. Godard creëert een situatie om de verhou dingen tussen drie maatschappelijke groeperingen te analyseren, nl. de bezittende klasse, de arbeiders en het intellektuele, artistieke müieu in de personen van de journaliste en de filmer. De film 1is gemaakt naar aanleiding van wat wel genoemd wordt de „mei-revolutie van 1968", toen in Frankrijk arbeiders en stu denten samen de barrikaden opgin gen. Deze filmavond is niet alleen voor leden, maar ook voor belang stellenden en introclucees toeganke lijk. Ophokplicht postduiven in Zeeland Ter voorkoming van door postdui ven aan te richten schade aan land en tuinbouwgewassen heeft de Ge westelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap, na overleg met de voorzitters van de Distriktsraden, aan de gemeentebesturen in de pro vincie, alsmede aan de Belgische grensgemeenten, geadviseerd het op- hokgebod voor postduiven vast te stellen voor de periode van 28 maart tot en met 7 mei 1977. Tegen het doen uitvliegen der duiven na 18.00 uur bestaan geen bezwaren. Afdeling N.C.V.B. Data kermissen (Folo' Zierikzcexehe Nieuwsbode) Vergadering gemeenteraad Tijdens de openbare raadsvergade ring welke vrijdagavond 25 maart a.s. gehouden wordt in het gemeente huis onder leiding van burgemeester T, C. Hekman zullen de volgende agendapunten aan de orde komen: Benoeming tuinman; benoeming van een gemeentewerkman in tijdelijke dienst; subsidie verzoek Hervormd Gereformeerd Gespreksgroep voor het ophalen van glasafval; gemeen schappelijke regeling centraal insti tuut vorming en opleiding bestuurs dienst; ki-ediet nieuwbouw gemeen tehuis; krediet taxatie van gronden toekomstig bestemmingsplan „Rie- kusweel; voorbereidingsbesluit ge deelte gebied Molenweg; verder voorkomende zaken en rondvraag. Jaarvergadering „Kwiek" Op woensdag 23 maart a.s. houdt de sportvereniging „Kwiek", de al gemene jaarvergaedring in café ,,'t Centrum". Advertentie Nu hebt U de gelegenheid! Opstapplaats vlak bij de deur,; per „van oeveren" touringcar van 27 -30 april a.s. 4 dagen voll. verzorgd, 355,— p.p. voor inlichtingen en opgave: r®tobvr© ZIERIKZEE Poetbus 18 - Tel. 01110 - 2319 De Vlaamse karakteristiek: „een spetterende komedie" -in de pro gramma-aankondiging, is wat be treft het stuk „De Paartjesmolen", maandagavond in een toch nog re delijk bezette Concertzaal gebracht door het Reizend Volkstheater uit de provincie Antwerpen, feitelijk een halve waarheid. In een lichtvoetig raam zijn niet alleen koddigheden verpakt, maar is dieper gespit in de menselijke - of liever mannelijke en vrouwelijke - psyche dan in menig ander stuk, dat het epitheton „zwaar" krijgt opgeplakt. Vier Antwerpse tonelisten hebben Leslie Stevens' komedie, vlot en kor- rekt op de planken gezet en het ge geven is intrigerend, zo niet (letter lijk) uitdagend. Het werd een „avondje uil" in het kader van de Zeeuws-Belgische kul- turele uitwisseling, dat voor herha ling vatbaar lijkt. Weinig fantasie is er nodig intus sen om het geladen karakter van het „draaiboek" te snappen. Een (hoog) geleerde man leeft gelukkig met zijn echtgenote, maar zijn 20-jarig hu welijk wordt plotseling bedreigd door een beeldschone logé, in de per soon van een jong Zweeds meisje, dat de hoogleraar spoedig duidelijk maakt dat ze een kind van hem wil. Hij is knap en wereldberoemd en zij is jong, charmant en volop vrouw; dat moet een superkind opleveren. Dit - niet eens zo absurdistisch - gegeven bood de toneelauteur gele genheid de mannelijke reaktie te volgen in al zijn fasen, zich bewe gend tussen de polen van traditio neel bevestigde monogamie en de vrouwelijke reakties op het „mannendom" in het algemeen en de echtvriend in het bijzonder. Het komt tot opwindende langs - de af grond - situaties, tot een bijna- breuk, via wantrouwen, sarkasme, wanhoop, vluchtdreiging toch tot een winstpunt voor die monogamie, maar wel onder de paraplu van het: „zo waarlijk helpe mij God", want een vrouw kan ook mooi een geleerd hoofd (en een ander) op hol maken. Fraaie toneelvondst waren de tus sentijdse kommenlaren van de in de strijd gewikkelde hooggeleerden, tot het publiek. Een kostelijke mélange van alledaagse wijsheden en liefdes- stof uit de boeken. Glansrol in het stuk werd gespeeld door Polly Geerts, als Constance Lo well, hooglex-aar in de sociologie en vrouw van de (bedreigde) professor. Zij bezit een fysieke uitstraling op het toneel, die fascineert; heeft een fraaie stem en een natuurlijke char me, die heel plastisch op de zaal overkomt. Haar rivale Katrien van Steen- kiste, als de Zweedse Katrin Svek, wist haar verleidingskunst aantrek kelijk te doseren. Met gespeelde on schuld, een stemmetje, een gebaartje kreeg zij haar „prof" vrij moeiteloos tussen haar slanke vingertjes. De hoogleraar Paul Delville werd vrij evenwichtig en lichtelijk af standelijk neergezet door Walter Claessens. Een bijrol was er voor Gust Ven, als de kollega-hoogleraar Ross Barnett. Al met al een aller prettigste kennismaking met dit Vlaamse toneel ensemble; het publiek vond dat ook en had geen moeite met een gemultipliceerd applaus. De Ned. Christen Vrouwenbond afdeling Zierikzee vergaderde in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw De dames werden welkom geheten door de presidente mevrouw Van Opijnen-Brouwcr, die zij voor ging in gebed. Vervolgens werd het woord gegeven aan mcvröuw Lok- ker-Heyering. Deze las een liturgie: „De boodschap van Pasen", waarin gedeelten uit de Bijbel, poëzie en sa menzang elkaar afwisselden. Hier in stond het 'lijden - stei*ven en op standing van Christus centraal. Daarnaast werden nog enkele per sonen uit de Bijbel nader belicht, nl. Simon van Cyrene en Maria Mag- dalena. Na de pauze was er een verhaal „Paasfeest op de Grand Canyon", geïllustreerd met dia's en muziek. Het waren fraaie beelden uit de Rooky Mountains en de Canyons in de Verenigde Staten van Amerika. De vice-presidente mevrouw De Jonge-Kort dankte mevrouw Lokker hartelijk voor het gebodene. Na het zingen van psalm 118 vers 11 sloot mevr. De Jonge deze avond met dankgebed. Opbrengst rheuma-kollekte De jaarlijkse rheuma-kollekte ge houden te Zieriikzee heeft opge bracht het mooie bedrag van f 3.188,82. Dit resultaat is weer be langrijk meer dan vorig jaar, toen de opbrengst nog f 2.882.. bedroeg. Na mens het bestuur van het Nat. Rheu- mafonds wordt hartelijk dank ge bracht aan koliek tan ten en gevers en geefsters. Theo Thijssenschool houdt grote bazar De openbare basisschool de Theo Thijssenschool houdt op vrijdag 15 april een grote bazar. (Zie voor tijd de agenda). De school kan daarvoor nog veel spulletjes gebruiken. Daar om zal er op woensdag 30 maart aanstaande een auto door Malta rij den om allerlei goederen voor deze bazar bij het publiek op te halen. Degenen die niet in Malta wonen maar graag iels voor de bazar wil len afstaan kunnen bellen (01110)- 3482 (school) of 3346 (privé). WESTERSCHOUWEN Voorlichtingsblad van de gemeente Dezer dagen verscheen weer het gemeentelijk voorlichtingsblad van Westerschouwenhet eerste num mer van de zevende jaargang. In dit nummer geeft de direkteur van gemeentewerken een overzicht van allerlei problemen d'ie zich kunnen voordoen rond de riolering, en ad- vies hoe te handelen in geval van bijv. stank of verstopping. Er wordt in dit nummer op gewezen dat door het 'besluit van ged. staten en van de gemeenteraad bromfietsers geen. gebruik meer mogen maken van het langs de Hogeweg gelegen fietspad. Verder veel nuttige informatie in deze uitgave, o.a. over verbetering partikuliere woningen, bevolkings onderzoek, Reinigingsdienst, ge- j meentelijke belastingen en vele an dere zaken. Filmavond Big „S" De jeugdsociëteit Big S houdt op zondag' 27 maart a.s. een filmavond; vertoond wordt de muziekfilm „Yes in Concert". De kermissen zullen dit jaar wor den gehouden op de volgende dagen Renesse: 25, 26 en 27 juli; Haamste de: 18, 20 en 21 juni; Burgh: 19 en 20 september, aldus wordt meege deeld in het gemeentelijk voorlich tingsblad. SEROOSKEUKE Voorjaarsvergadering L.R.V. Westelijk Schouwen De landelijke rij vereniging Weste lijk Schouwen houdt de algemene le denvergadering- - voorjaarsvergade ring - a.s. vrijdagavond 25 maart in het dorpshuis te Serooskerke. (Zie voor lijd: de agenda). NOORDWELLE Diskussie-avond Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noordwelle e.o. hield een discussie-avond in het dorpshuis van Noordwelle. De slecht bezochte avond werd ge opend door de presidente, mevr. E. Vervloet-Visser. Nadat zij de aan wezigen had verwelkomd stond zij even stil bij het overlijden van het lid, mevrouw M. Hanse-Bax. De diskussieleidster mevrouw De Dreu-Koster uit Middelburg hield een inleiding op het diskussieonder- werp van de avond: „Werken om te leven, of leven om te werken". Daar na verdeelde zij de aanwezigen in drie groepen. In de groepen werd van mening gewisseld over de stel ling „is het ongepast dat een gehuw de vrouw gaat werken als dat finan cieel niet nodig is". Er bleek een dui delijk verschil van opvatting tussen de jongeren en de ouderen en er ontstond dan ook een pittige diskus- sie. Aan het slot van de avond bood de presidente, de diskussieleidster een bloemetje aan. DUIVELAND Modeshow voor Plattelandsvrouwen De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt - zoals gemeld - heden (dinsdag)- avond in het Dorpshuis te Nieuwer- kerk een voorjaarsmodeshow, in sa menwerking met Holty Mode, Holty Young Shop en Ver ton's Schoenen. Er zal een keur van voorjaars- en zomerse mode worden getoond uit binnen- en buitenland. NIEUWER KERK Opbrengst rheuma-kollekte De padvinders van Niëuwerkerk hebben, de alhier gehouden rheuma- kollékte verzorgd. Zij brachten dankzij vele milde gaven uit de bur gerij de mooie som bijeen van f 460,-. OOSTERLAND Rede C.B.S. Voor de Geref. Bijbel Stichting spreekt woensdag 23 maart in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente, ds Mouw te Tholen. Eén van de vele stijlvolle chemises, die in voorjaarsmodeshow 1977 getoond werden. (Folo: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 21-3. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noordwelle e.o. organiseerde maandagavond in motel „De Ark-' in samenwerking met de afdeling Schouwen van deze bond een voor- jaarsmodeshow. De avond werd verzorgd door Modehuis Holty en Schoenenhandel Verton te Zierikzee. De toneelaankleding was in handen van de firma Joh. den Boer, terwijl de heer W. Lokker de coiffures van de mannequins verzorgde. De avond werd geopend door me vrouw J. F. Doornemkamp-Rom- mers, vice-presidente van de Neder landse bond van plattelandsvrouwen afd. Noordwelle e:o. Hierna kwam lady-speaker mevrouw T. Holty aan het woord, die elk model voortreffe lijk introduceerde en toelichtte. De meest gangbare stoffen dit voorjaar zijn hoofdzakelijk katoen, jersey en zijden tricol. De hoofdkleu ren zijn wit, roomwit tot lichtbruin variërend, donkerblauw en leger groen. „Military look" Voor de jonge vrouw wordt dit jaar een „military look" gebracht. Zeer sportieve jurkjes in kakey uit gevoerd. Ook de broekrok blijft dit jaar erg in trek. Ook de overall in kakey en jeans zullen dit jaar op gang maken. De mantels zijn zeer sportief met een tentaehtige lijn en wijde mouwen. Schoenen die hierbij gedragen worden zijn ook zeer spor tief, veelal in linnen uitgevoerd en met een enkelband. Chemises Voor de wat oudere vrouw wordt Advertentie dit jaar een elegante stijlvolle afkle- dende stijl gebracht. Eenvoudige chemises, die veelal uit katoenen tri cot bestaan. De mantels zijn veelal van een wollen kamgaren, die slank gesneden zijn en met fraaie siersle- ken zijn afgewerkt. De schoenen hierbij gedragen worden zijn klas sieke pumps met een halfhoge hak. Voor de kinderen werden ook hele fraaie modelletjes getoond, veelal overgooierjurkjes, die met of zonder blousje gedragen, kunnen worden. Deze jurkjes zijn veelal met aange- rimpelde strookjes afgewerkt. De stof die hiervoor gebruikt wordt is ka toen. De lengte dit jaar is overwegend iets over de knie, al werden ook enkele lange rokken getoond. In de pauze werden door het Mo dehuis Holty en door Wout. Lokker Coiffures en schoenenhandel Verton enkele waardebonnen verloot. Avondkleding Het slotstuk van de avond was hel showen van de avondkleding. Voor de jeugdige vrouw is de stijl roman tisch, met broderie afgewerkt en de rok heeft een strookgarnering met plooitjes. Daarnaast is er een Mexi co-look, hoofdstof katoen, uitgevoerd in fellere kleuren en wijde korte mouwtjes. De schoenen die hieronder gedragen worden, zijn sportieve pumps met een halfhoge hak. Voor de iets rijpere vrouw, is de trend voor de avondkleding eenvou dig stijlvolle slankgesneden model len. De hoofdstoffen zijn katoen, crêpe-katoen en crêpe-georgette. De schoenen zijn klassieke pumps, veelal in lak uitgevoerd met een halfhoge hak. BURGH, 21-3. Nu hel locrislcusei- zoen alweer met rasse schreden na dert valt er in de Wsthock weer een ruime aktivitcit waar te nemen bij de mensen die hierin hun brood moe ten verdienen. Zo kreeg het café- bar-petit restaurant „De Westhoek" te Burgh een flinke opknapbeurt. De bestaande bar verdween, waar voor nu een van natuursteen gemet selde bar voor in de plaats kwam. De wanden werden voorzien van een uit schabben beslaande lambrisering met. daarboven een rieten wand, wat het als geheel bijzonder goed doet. Bijzonder aardig tot zijn recht komt ook de in de zaak gebouwde vuurto ren die werd omgebouwd tot open haard. Het plafond werd voorzien van ce ment vezelplaten en de .vloer van machinale plavuizen. In de bar werd een geheel nieuwe koelinstallatie gebouwd, terwijl ook de wand achter de bar geheel werd vernieuwd. Het geheel werd uitge voerd naar het ontwerp van de me de-eigenaresse mevrouw M. v. d. Zande-Wessels. Tijdens de verbouwing werd ook de keuken vergroot waarin levens een nieuwe koelcel werd geplaatst. Vrijdag werd „open dag gehouden" waarvoor grote belangstelling be stond en waarbij de familie v. d. Zande-Wessels vele felicitaties in ontvangst mochten nemen. De werkzaamheden werden uitge voerd door de firma Bijkerk B.V. en de firma Bom, beiden te Burgh. De originele open haard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3