Felle kritiek op ontwikkelingen en bebouwing in de Westhoek Antwerpse en Middelburgse autoriteiten werden ontvangen ten stadhuize Natuur- en Vogelwacht Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetie 1 op uitgekeken. RUIL het dan IN bepaal meteen uw nieuwe keus. Intro op toneelvoorstelling Ook theeprijzen op hol Aardbeving in Iran Rem op salarissen topambtenaren Somberheid in Den Haag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 maart 1977 133ste jaargang Nr. 22069 f(f nuHHERS. WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797- 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: De rékreatieve ontwikkeling te Renesse HAAMSTEDE, 21-3. Op de in liel afgelopen weekend gehouden jaarvergadering van de Natuur en Vogel- waeht Schouwen-Diiiveland, in de rekreatiezaal van de Ger. kerk te Haamstede, vestigde de sekretaris de lieer P. M. van Dalsen er in zijn jaarverslag de aan dacht op, dat de akliviteiten van de vereniging in/het afgelopen jaar weer niet gering zijn geweest. Onder leiding van gidsen van de vereniging werd een groot aantal rond leidingen georganiseerd naar de broedkolonies van de zilvermeeuwen en in het prachtige natuurgebied van het landgoed Slot Haamstede met rond de 5000 deelnemers, waaronder veel jongelui. Opvallend was het dat er veel in- tresse is bij mensen, die door hun wonen en werken, heel weinig met de natuur in aanraking kunnen ko men. Voor de leden werden acht exkursies georganiseerd, waarvan de vaartocht over de Grevelingen wel bijzonder in de smaak viel bij de tachtig deelnemers. Veel aan dacht moest worden" besteed aan de vele plannen die op Sehouwen-Dui- veland bestaan en die een aanslag zouden kunnen betekenen op de na tuur en landschap. Advertentie - - .y U bent van harte welkom. Ook nu weer licct't het Zeeuwse Coördinalicorgaan, waarvan de ver eniging lid is, tegen verschillende plannen bezwaarschriften ingediend die gelukkig niet alle ongegrond werden verklaard. Een belangrijk 'bestuursbesluit in het afgelopen jaar was het lidmaat schap van het Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie. De voor bereidingen van het Westhoeknum mer zijn afgerond en zal in het voor jaar onder de titel „Tussen duin en polder" met 70 pagina's tekst ver schijnen. Veel leden hebben meege werkt aan het Atlasprojekt, water vogel en trekvogeltellingen. De ver eniging telt momenteel 825 leden. Getracht zal worden dit jaar het le dental t.ot duizend uit Ie breiden. Da jeugdvogelwaohf telt 60 leden en neeic onder ieiaing van mevr. A. Fransen-v. d. Putte en de heer F. Fokkert een aantal geslaagde excur sies gehouden. Het overlijden van het erelid en cud fese tuur slid de heer L. Kouwen te Renesse, betekende voor de vereniging een groot verlies. De heer Kou wen was initiatiefne mer van „Sterna" waarvan hij ook de naamgever was. Het financieel jaarverslag van de penningmeester de heer F. Schoonakker werd on- veianderd vastgesteld. Bos l u ursverkieziiig De periodiek aftredende bestuurs leden de heren F. Beekman. P. M. van Delsen, W. Janse en F. Schoon akker werden herbenoemd. In p'laals van mevr. E. C. van Dalsen-v. d. Graaf, die zich niet herkiesbaar stelde, werd mevr. C. E. v. d. Salrn benoemd. Mej. E. Jensen en de heer J. v. d. Berge mochten uit handen van voor zitter F. Jansen een diploma voor natuurgidsen in ontvangst nemen. Na het afsluiten van hel huishoude lijke gedeelte gaf de voorzitter de heer F. Jansen aan de hand van kleuren dia's de leden voorlichting over de vele fraaie plekjes natuur schoon, die op Schouwen-Duiveland worden bedreigd of reeds als verlo ren kunnen worden beschouwd. Dui delijk liet hij hierin naar voren ko men dat de natuurliefhebbers vaak machteloos staan tegenover de op dringende rekreatie, vervuiling en de gemeentelijke uitbreidingsplan nen. Welslaiulskonnnissie Vanuit de vergadering werd voor al kritiek uitgeoefend op de werk wijze van de Welstandskommissie in de gemeente Wësterschouwen geZIfn de bebouwingen in de natuurgebie den en In de leefgemeenschappen waaraan zij haar fiat geeft. De on langs gedane uitspraak van de di- (Vervolg pag. 2) RENESSE. in motel „De Ark" te Renesse werd maandagavond een geslaagde modeshow gehouden, on der auspiciën van de afdeling Noord- welle e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De foto toont enkele jeugdige mannequins in ak- tie. Zij stalen een beetje deze show. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEVENTER. Volgens KVP-frak- tieleider mr. Andriessen blijft het de bedoeling van de progressieven om de grond langzaam maar zeker te nationaliseren. „Dit dogma is volstrekt verwerpelijk", zo zei hij maandagmiddag in Deventer op een lunchbijeenkomst van de Nederland se Maatschappij voor Nijverheid en Handel. ZIERIKZEE, 21-3. Voorafgaande aan de voorstelling van ,,De Paartjesmoleu", door hel reizend Volksto neel uit Antwerpen, in de Zierikzeese Concertzaal werd op hel stadhuis een gezelschap Antwerpse en Middelburgse autoriteiten ontvangen. Tot de gasten behoorden de gouverneur van Antwerpen, de heer A. Kins- bergen met zijn echtgenote, de gedeputeerden van de provincie Antwerpen, de kommissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien met echtgenote en gedeputeerden van de provincie Zeeland. Burgemeester Th. H. de Meester herinnerde in zijn toespraak aan de historische banden tussen Zeeland en Vlaanderen! Met de vertoning van de film „Zierikzee, stad als een kasteel" werd getracht het Belgische gezel schap een indruk van de stad te ge ven. Zeeland en Vlaanderen Tijdens het diner in hotel „Mon- dragon" dankte de gouverneur van Antwerpen voor de bijzonder harte lijke ontvangst en de prettige sfeer, waarin dit bezoek plaatsvond. Ook de heer Kinsbergen memoreerde aan de reeds lang bestaande banden tussen Zeeland en Vlaanderen. Na hel diner woonde het gehele gezelschap de voorstelling van „De Paartjesmolen" bij. Deze opvoering vond plaats in het kader van een kultureel uitwisselingsprogramma tussen Zeeland en Antwerpen. Op de foto: Mevrouw J. B. Boer- tien-Velema, de gouverneur van Antwerpen A. Kinsbergen met echt genote en dr. C. Boertien. Naast de kommissaris de gedeputeerde de heer Loos, van de provincie Ant werpen, met echtgenote, de echtge note van het Eerste Kamerlid F. Schlingemann en burgemeester Th. H. de Meester. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De rozen vallen af, de doornen blijven. M. Maggiore f C. ;TC? 1EQT P£r bilt LONDEN. 21-3. Op de Londcnse theeveiling zijn de prijzen maandag aanzienlijk gestegen. In vergelijking met vrijdag moest f 1,70 tot f 3,- pcr kilo meer worden betaald. Thee van de eerste kwaliteit noteerde bijna f 12,85 per kilo. De gemiddelde prijs kwam uit op ongeveer f 9,- Ilalf maart vorig jaar werd f 2,85 per kilo betaald. De handel had maandag een ner veus verloop. Er was erg veel vraag en het leek erop of iedereen kocht. Het aanbod van 54.160 kist (2708 ton) werd nagenoeg geheel verkocht. Eind december bedroegen de voor raden van de groothandel in Enge land nog maar 20.450 ton (recente cijfers zijn niet bekend) vergeleken met normaal 23.000 tot 25.000 ton. De produktie van thee is in dit jaargetijde gering. Eind april of be gin mei komt de oogst van Sri Lan ka op de markt. Thee uit Oost-Al'ri- ka wordt pas in het 'derde kwartaal aangeboden. TEHERAN, 22-3. Volgens een voorlopige raming zijn in 'het gebied van Bandar Albbas, dat in de nacht van maandag op dinsdag door een aardbeving is getroffen, minstens 21 mensen om het leven gekomen. Het aantal gewonden is nog niet te schatten, zo is van de zijde van de Perzische „Vereniging van de Rode Zon en de Rode Leeuw" vernomen. Verwachting tot woensdagavond: Plaatselijk een bui Enkele opklaringen en plaatselijk een bui; meest matige oostelijke wind: minima omstreeks 4, maxima morgen circa 9 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: tol 6. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. H.B. Voor de temperaturen geldt vcor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 23 mrt. Zon op 6.36, onder 18.58 Maan op 7.56, onder 23.04 24 mrt. Zon op 6.33, onder 18.59 Maan op 8.27, onder Eerste kwartier: 27 maart (23.27) HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 23 mrt. 5.23 17.49 11.10 23.10 24 mrt. 5.57 18.18 11.40 23.47 Doodtij30 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-3. Het K.N.M.I. deelt mee: woensdag kunnen er enkele opklaringen zijn maar plaatselijk kan ook een bui vallen. Een hoge- drukgebied, dat zich uitstrekt van het zeegebied tenzuiden van IJs land naar Skandinavië, verhindert oceaandepressies West-Europa te bereiken. Een vrijwel stationair la gedrukgebied boven Frankrijk, dat weliswaar langzaam opvult bepaalt dan ook in belangrijke mate het weer in onze omgeving. DEN IIAAG, 21-3. Vertegenwoor digers van drie van dc vijf centra les van overheidspersoneel hebben maandag in principe in gestemd met een matiging van dc salarissen bo ven f 112.000,- Dat blijkt uit e^n bekendmaking van het ministerie van binnenland se zaken na afloop van de maandag gehouden vergadering van de cen trale commissie voor overleg in ambtenarenzaken. Tijdens die ver gadering is bovendien overeenstem ming bereikt over de salarismaatre gelen vcor de rijksambtenaren: ze krijgen 2.5 procent opslag met een minimum van f 500.- en daarover heen nog één procent, hun vakantie toeslag stijgt van 7,8 naar acht pro cent en de toeslag van f 30,- per maand van 1 juli 1976 wordt in de met ingang van 1 januari 1977. LAATSTE NIEUWS DEN HAAG. 22-3. Omstreeks kwart over elf dinsdagmorgen heb ben de christen-democratische mi nisters en de christen-democratische fractievoorzitters hun onderling be raad beëindigd. Dat beraad vond plaats bij minister Van Agt op het departement van justitie aan het Plein te Den Haag. Minister Westerterp van verkeer en waterstaat zei bij het verlaten van het gebouw, dat hij nog even somber was als maandag na het ka binetsberaad. Om 12 uur zou het kabinet op het Catshuis opnieuw bijeenkomen. De christen-democratische fractie voorzitters gingen naar het Tweede- Kamergebouw om hun fracties in te lichten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1