RlJI eJjn wico EERSTE ZES EIGENAARS „BESCHUTTE WONINGEN" KREGEN SLEUTELS Regen een beetje spelbreker tijdens stra te Serooskerke (REmfl au GELD NODIG Mijlpaal in woningbouw Koffie woensdag aanstaande meer dan drie kwartjes duurder Zeeuwse C.D.A. heeft lof Feestrij afgesloten voor grondpolitiek van Van Agt zeer klein" Bij crisis: „Kans op tweede kabinet Den Uyl ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Teleloon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochlman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; ..Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. ■SUBtifJ Maandag 21 maart 1977 133ste jaargang Nr. 22068 WB W WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) IN DIT NUMMER: BtlSisSChool ill I) IIIIH'I I St (I (1 Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 voor prima gebruikte meubelen 's Morgens gebeld 's Avonds geld V Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 ZIERIKZEE. Staande aan de Kreejl- straat, kreeg de heer F. Vos, verte genwoordiger van „Beter Wonen", de „bos" sleutels van de zes be schutte woningen, uit handen van de heer F. den Hartog (r.). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dacht te priemen op de gevarieerde aktiviteiten van „Beter Wonen". Commisie. Als intro las hij nog eens Een welkomstwoord zijnerzijds tot Advertentie ZIERIKZEE, 18-3. Trotse kersverse eigenaars - zes in getal - namen tijdens een vrijdagmiddag gehouden plechtigheid, de sleutel van hun eigen woningen in Poortambacht in bezit. De zes woningen zijn de eerste van 44 koopwoningen „in de beschutte sfeer," een op sociaal houwen gericht initiatief van het departement, waarop „Beter Wonen" hijzonder snel en efficient heeft ingespeeld. Er was een buiten- en binnengebeuren vrijdag. Het buitengebcuren vond plaats bij een aantal fonkelnieuwe „beschutte huizen" aan de Kreeftstraat, want „de 44" staan in straten met wat maritiem gekleurde namen. Bij (tijde lijke) ontstentenis van de „B.W.-voorzitter, sprak namens de vereniging, de heer F. Vos een welkomstwoord. Volop eigen Poortambacht couleur locale op die plaats en op dat tijd stip: de genodigden, drie hoge vlag gen aan masten, de nog niet gemeu bileerde 'huizen, het verre snorren van het verkeer op de hier zdc'hbare rijksweg en natuurlijk een vrij speelse lentewind. Mooie plaats en goed tijdstip voor jonge mensen, om hier het leven samen te starten of te herbeginnen, want de beschutte huizen hebben een royale inrichting een bijna ongeloofwaardige ruimte en zijn speoima van de meest solide bouw, die in deze tijd mogelijk is en wordt toegepast. Architekt va'n deze eigensoortige woningen was Architektenbureau Leo de Jonge en hoofdaannemer is Aannemingsbe drijf Den Hartog B.V. te 's-Graven- deel. De sleutels Vreugde en ook verdriet op deze dag, want één der met een nieuw huis begiftigden kreeg uit handen van de heer Vos de sleutel in het kader van het buitengebeuren, in tegenstelling met de anderen, die lichtelijk werden gefêteerd in de Mondragon-foyer, waar het binnen gebeuren plaats vond. De eenling kon door droeve familieomstandig heden daarbij niet tegenwoordig zijn. Tevoren had de heer Vos uit han den van de heer F. den Hartog, de zes sleutels in ontvangst genomen, die via de voorzitter van „Beter Wo nen" (in „Mondragon" wél aanwe zig) terecht kwamen bij de eige naars; een opzettelijk wat ingewik kelde formule, om de belangrijkheid van het gebeuren te onderstrepen. „Beter Wonen" In Mondragon was er een, goede gedegenheid voor de voorzitter de heer J. Coumou, pasende aandacht te besteden aan de beschutte wonin gen en in bet algemeen de aan- Dit nummer bestaat uit 8 pagina's i a Roem en rust wonen niet on- t j der één dak. J (I Montaigne VJAT 1EQT 01 6ILT Verwachting tot dinsdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en overwegend droog; matige, af en toe krachtige noordoostelijke wind; minima om streeks 3, maxima morgen circa 8 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min.-temperatuur: omstreeks 1 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Vopr de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 gra den en voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 mrt. Zon op 6.39, onder 18.57 Maan op 7.29, onder 22.02 Eerste kwartier: 27 maart (23.27) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 22 mrt. 4.53 17.18 10.35 22.36 Springtij22 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-3. Het KNMI deelt mede: Er blijft het komend etmaal veel bewolking. Boven het zeege bied tussen IJsland en Schotland heeft zich een krachtig hogedrukge- bied ontwikkeld met een uitloper naar Skandinavië. Boven Frankrijk en het Alpengebied daarentegen is de luchtdruk relatief laag. Door de ze drukverdeling wordt boven onze omgeving een noordoostelijke tot oostelijke stroming in stand gehou den waarmee veel bewolking van de Noordzee en van een opvullend lage drukgebied boven de Oostzee naar onze omgeving wordt gevoerd. Het blijft echter overwegend droog, ter wijl de temperaturen enkele graden lager zullen zijn dan de afgelopen dagen. het gemeentebestuur, de bij de bouw betrokkenen en de Vrouwen Advies de aanhef van de december 1975 - cirkulaire, waarin de mogelijkheid tot -bouwen in beschutte sfeer de- partmentaaT werd ge-annonceerd, een lijvig stuk, dat moest worden .vertaald" om het in de praktijk te kunnen 'gebruiken en toe te spitsen op de eigen regio-situatie. Zierikzee koploper Met de bouw van woningen in de beschutte sfeer loopt Zierikzee lan delijk voorop, maar er zijn (en ko men) nog andere aktiviteiten. Re centelijk kwamen de renovatie-wo ningen in de Venkelstraat gereed; op stapel staan 12 woningen in de Molenstraat (hopelijk komt er snel groen Licht voor de bouw). Verder 19 woningen om open plekken te vullen in de binnenstad en 10 reno vatiewoningen. Dan nog tien premiewoningen, be stemd voor kopers, die net buiten de beschutte sfeerregeling vallen en verder wat paradepaardje van de vereniging kan worden - een service wooncentrum in het plan Kaaskens- water, met 16 dubbele en 10 enkel voudige woningen. Dit 'laatste alles in de conceptie van een bijzonder bungalowpark, met eon eigen stij'l, die gunstig zal afsteken bij toestanden elders, die soms een, aanfluiting zijn. De voor zitter wees verder op het bij de hui zen behorende dienstenpakket, als centraal antennesysteem, cv-onder- houd en dat soort dingen en noem de de gedifferentieerde prijzen van de huizen: f 78.500.-, f 82.500.-, f 88.500— en f 93.000.-, afhankelijk van het type woning (type A, type B, hoekwoningen, tusenwoningen). (vervolg op pagina 3) AMSTERDAM, 21-3. De consumen tenprijs van een pakje koffie gaat woensdag 23 maart met gemiddeld f 0,78 per 250 gram omhoog. Volgens de vereniging van Nederlandse kof- fiebranders en theepakkers is deze prijsverhoging nodig als gevolg van de versneld verder gestegen inkoop prijzen op de wereldmarkt. De prijs verhoging is intensief met het mi nisterie van economische zaken door gesproken. Het is de tweede prijsverhoging in 1977. Op 9 januari werd de koffie ge middeld f 0,24 duurder, zodat in en kele maanden tijd ruim een gulden meer per pak koffie moet worden neergeteld. Vorig jaar is een ver dubbeling van de koffieprijs opge- treden. De Voedsel- en Landbouworgani satie (F.A.O.) van de Verenigde Na ties heeft de wereldkoffie-oogst van 1976-1977 op 3,6 a 3,8 miljoen ton ge raamd, wat de kleinste oogst in twaalf jaar zou betekenen. De F.A.O. raamt het tekort aan koffie op 600.000 ton. De prijs van thee blijft onveran derd. Op 9 februari ging de theeprijs met gemiddeld zeven cent per pakje van 100 gram omhoog. MIDDELBURG, 19-3. De Zeeuwse C.D.A.-statenfractie heeft in een te legram aan minister Van Agt en de tweede-kamerfractie van het C.D.A. een dringend beroep gedaan vasthou dendheid te betrachten inzake de grondpolitiek. De Zeeuwse C.D.A.- C.D.A.-fractie vindt dat de koop plicht door de gemeente en de recht vaardige vergoeding per onteigening volstrekt overeind dienen te blijven. SEROOSKERKE, 19-3. Zaterdagmiddag vierde Se rooskerke, als laatste in de reeks onder zeer slechte weersomstandigheden het traditionele Strafeest. Omstreeks 13.15 uur vertrokken 19 paarden met amazones en ruiters uit het dorp voor een rondrit. Vóór de paarden het dorp hadden viel de regen in stromen neer, waarop allen terugkeerden. 9 personen gaven de moed op en keerden druipnat met hun paard huiswaarts. Ook voor de kinderen, die op het Dorpsplein op hun mooie versierde fietsen het ringsteken beoefenden, werd de regen spelbreker. Van de mooie versiering bleef niets over. Alle kinderen kregen een prijsje. Omstreeks 15.00 uur werden de overgebleven amazones en ruiters, voorafgegaan door de muziekvereni ging „Luctor et Emergo" uit Renes- se het dorp binnengeleid. Na een rondgang door het dorp werd halt gehouden bij het Dorps huis, waar ondanks de slechte weers omstandigheden een talrijk publiek was verzameld, w.o. beide wethou ders der gemeente Westerschouwen, de heren L. Hogerhuis en M. J. Steur. De amazones en ruiters werden welkom geheten door de voorzitter van het Stracomité de heer M. Ge luk. Namens de gemeente Wester schouwen sprak wethouder M. J. Steur een welkomstwoord. Nadat de muziek enkele pittige nummers ten gehore had gebracht, werd het ringsteken te paard be oefend. Alle deelnemers kregen een prijs. In de avonduren werd het feest in het Dorpshuis voortgezet. Door de toneelvereniging „Oosterland" werd voor een talrijk publiek het blijspel in drie bedrijven: „Zo'n heerlijk huisje buiten", van D. J. Eggenoor opgevoerd. Regie van dit toneelspel berustte bij de heer A. G. Hollander. eHt blijspel werd door de spelers goed ten tonele gebracht en na af loop oogstten zij een welverdiend ap plaus. In de pauze werd een verlo ting gehouden. De avond werd met een gezellig bal besloten. SEROOSKERKE. Met de „muziek" voorop, hier de Stra-stoet in het centrum van Serooskerke. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 20-3. Zowel K.V.P.- minister van justitie Van Agt als zijn P.v.d.A.-collega van financiën Dui- senberg achten de kans op een her nieuwde samenwerking tussen P.\. d.A. en C.D.A. na de verkiezingen zeer klein, als het tot een kabinets crisis rond de grondpolitiek komt, zo bleek dit weekeinde uit hun uitlatin gen. Geen van beiden sloten de sa menwerking in dat geval echter uit. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1