HET INBRAAK-MYSTERIE Oranjevereniging heeït 30 april-programma gereed Prinselijk paar naar Japan Kabaret „Op Stoom" komt naar Ouwerkerk HYPOTHEKEN ZIF.KIKZEESC11E NIEUWSBODE Vrijdag 18 maart 1977 Nr. 220G7 9 Koningin nef eest 1977 BROUWERSHAVEN, 17-3. Door de Oranjevereniging te Brouwershaven is voor 30 april a.s. een voorlopig programma vastgesteld. De feestdag be gint om 8.00 uur met klokluiden en vlaggen uitsteken waarna met muziek de kinderen van de basisscholen en de kleuterschool ,,De Blokkendoos" wor den opgehaald om zich naar hel Marktplein te begeven, waar om half tien vanaf het bordes van het stadhuis een toespraak zal worden gehouden. Hierna wordt door de voorzitter van de Oranjevereniging de vlag ge hesen. Om kwart voor tien vindt de opening plaats van de marktkramen waar men o.a. poffertjes kan eten, ballen gooien, touwtje trekken, drank- en snoepkraam, sjoelen, voetbalspel, grabbelton, autorace. Het bestuur rekent op nog meer ideeën uil de bevolking met uitbreiding van de marlctkraampjes. Het ligt in de Voor 25 jaar BRUINISSE. Dn dalum dat de nieuwe Nederlandse Hervormde kerk in gebruik, zal worden genomen is voorlopig bepaald op Zaterdag 29 maart a.s. OOSTERLAND. In de gemeente gaan stemmen op om de wijkver pleegster van de Groene Kruisafde- ling een bromfiets te schenken. Daar zij ook ie Sirjansland werkzaam moet zijn, heeft zij vaak grote af standen af te leggen. HAAMSTEDE. Ook in onze ge meente gaat de herbouw van door het bombardement 1945 verwoeste panden, ondanks beperkende bepa lingen in de bouwnijverheid, regel matig door. ZONNEMAIRE. De winterperiode brengt voor de jeugd een ivelkome afleiding met zich mee. Omtrent het sneeuwballen gooien zijn enkele klachten binnen gekomen, zoals het vernielen van de electrische straat verlichting en het „bewerken" van ouderen. HAAMSTEDE. Onlangs in onze gemeente werd een kippeëi geraapt dat. wel een ganzeëi geleek. Bij we ging bleek het 140 gram te wegen. Het was gelegd door een Witte Leg horn. BRUINISSE. Het motorvoertuig Bru 20 heeft nabij Scharendyke een boomstam opgevist van een bijzon dere tropische houtsoort. De stam had een lengte van ruim G meter. Het hout is als strandgoed te Brui- nisse aangebracht. OOSTERLAND. Door het gereed komen van een gedeelte van de be strating aan hel einde van de Burg. v. d. Havestraat. Is thans de gelegen heid geschapen zha genoemd straal op de Sint 'föbstdijKwal voor" ~ïïe bewoners van de nieuwe woning een verbetering betekent. RENESSE. Het puin der restauru- tie van de toren is van hel dorps plein verwijderd, hetgeen het aan zien van het plein zeer ten goede komt. ZONNEM.AIRE. Naar wij verne men zal binnen afzienbare lijd in de kom van de gemeente een halte voor de R.T.M. bussen worden inge steld. Buspassagiers zullen in het vervolg ook kunnen in- en uitstap pen in hel centrum van het dorp. Advertentie. Speciale aanbieding: Karpetten, 3x4 meter slechts f 65, zeer mooie patronen.. Bijpassende kleedjes 40x60 cm f 3,65, 60x110 cm f 6,35. KERKWERVE. De heer M. Hart (I.) en mevrouw B. Hart-Fonteine te Kerkwerve herdachten - zoals ge meld - woensdag de dag waarop zij zeventig jaar geleden in het huwe lijk fraden: De herdenking van dit unieke huwelijksjubileum vond plaats in de kring van de familie, bij elkaar een gezelschap van zo'n tachtig personen. Een hoogtepunt van deze feestdag in hel Vereni gingsgebouw te Kerkwerve was de aanbieding van, een feesttaart na mens koningin Juliana. Foto: me vrouw Hart opent de envelop van de bij de taart behorende felicitatie brief van de koningin. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) bedoeling dat de plaatselijke vereni gingen deze kraampjes voor hun re kening nemen. Inmiddels beoefenen de kleuters zich in diverse rondedansspelletjes o.l.v. de kleuterleidsters en bezig- heidsspelon voor de schooljeugd o.l.v. de leerkrachten. Des middsg 2.00 uur brengen de kraampjes de gezelligheid weer op gang waarna om kwart voor drie de showband Rust Roest vertrekt vanaf de Markt naar het Dreefje. Historische optocht Om 15.00 uur vertrekt van hier een grote historische optocht m.m.v. de scholen, verenigingen, bedrijven en individuele deelnemers. IIcl thema voor deze optocht is „Brouwershaven door de eeuwen heen". Om half vyf is het eindpunt op het Martkplein, waarna voor na dere bezichtiging het materiaal ron dom hel plein wordt opgesteld. Hier- aansluitend verzorgt Rust Roest met showband en majorcttencorps een geheel nieuwe show. Des avonds 7.00 uur zijn er diver se spelen voor de volwassenen. Het avondprogramma wordt om 8.00 be sloten met een mars door de konink lijke harmonie Kust en Eer en een kort populair concert. Aan de gehele Koninginnedag is een foto-dia wedstrijd verbonden waaraan iedere amateur kan deel nemen, met maximaal 3 inzendin gen per deelnemer. De inzending staat op lot 1 juli a.s. Formaat 6x6 cm of groter. Het bestuur van de Oranjevereni ging doet een dringend beroep op de inwoners om, wanneer ze in het be zit zijn van kleding oude stijl, de Schouwse dracht of andere histori sche kleding zich spontaan aan te sluiten bij de middagoptochl. Voor geïnteresseerden liggen gra tis tekeningen en beschrijvingen over historische kleding-modcllen klaar op het V.V.V.-kantoor. DEN HAAG. Zaterdag 26 maart zal het tweede standaard fregat Cal- lenburgh. dat voor rekening van de Koninklijke Marine bij de Koninklij ke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen wordt gebouwd, worden gedoopt. KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND VAL.KENBUHG. Een van de oud- ste hotels van Valkenburg, liet ruim 90 jaar bestaande Schaepkens van St. Feyt, aan de Nieuweweg in Val kenburg is door brand totaal ver woest. Anderhalf uur na de brand die rond drie uur uitbrak was van het gebouwenkomplex weinig meer over dan een ruïne. EINDHOVEN- Binnen nu en een half jaar zal het straatvegen in Eindhoven geheel gereorganiseerd zijn. Worden nu de Eindhovense sta len vuil of niet nog geveegd volgens een vast schema, straks zal - een straat alleen aan de beurt komen als ze werkelijk vuil is. Een uitzonde ring daarop vormen de winkelstra ten, die elke dag geveegd zullen worden. DRONTEN. In Dronten is een ka pitale landbouwschuur tot de grond toe afgebrand. De schade aan ge bouw en machines wordt geschat op f 750.000,De oorzaak van de brand is het spelen met vuur door kleine kinderen. De brandweer van Dronten voorkwam dat de brand oversloeg naar belendende percelen. DEN HAAG. Minister-president drs. J. den Uyl gaat verhuizen. He den (vrijdag 18 maart) verlaat hij met zijn bui;cau de villa aan het plein 1813 in Den Haag en neemt hij zijn intrek in een geheel gerestau reerd pand aan het Binnenhof. De rijksvoorlichtingsdienst (RVD), al thans de afdeling die de relaties met. de pers verzorgt, zit al enige tijd in hetzelfde gebouw. ARNHEM. Ongeveer twaalfhon derd kinderen uit Arnhem die zijn geboren tussen 1970 en 1975 en die wönen in de wijken rondom het be drijf van Billiton, zullen nog voorde komende zomervakantie medisch worden onderzocht. Er zal in eerste instantie alleen worden gekeken naar de algemene gezondheidstoe stand van de kinderen en .zullen er bloedmonsters worden genomen. DEN HAAG. 17-3. Prinses Bea trix en prins Claus zijn van plan om van 17 tot 20 mei op terugreis uit Peking een bezoek te brengen aan Japan, waarbij zij zullen worden ontvangen door de keizerlijke fa milie. De rijksvoorlichtingsdienst heeft dit donderdag meegedeeld. De prinses en prins hopen van dit kor te bezoek gebruik te maken om zo mogelijk nog enige vooraanstaande Japanse personen, alsmede verte genwoordigers van de Nederlandse gemeenschap te ontmoeten, die spe ciaal betrokken zijn bij d'e culture le en economische relaties tussen beide landen, aldus de mededelingen van de RVD. Wal biedt de BEELDBUIS MAANDAG 21 MAART NED. I: Een vrolijke en tevens in formatieve Wall Disney-film opent het TROS-programma. De film, Twister de slier uit de hemel, gaal over een jonge slier, die niet door zijn moeder wordt geakseiiteerd en opgevoed door een jongeman. Suk- ses is misschien weggelegd voor een van de drie kandidaten die aantre den in de hierna uit te zenden kwis. Alles of niets. Presentator Bert de Vries lest deze kandidaten op hun specialistische kennis. De TROS zet hierna de Amerikaanse speelfilm The Satan Bug op de buis. Deze 12 jaar oude film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Ian Stuart. Het aksent in deze rolprent ligt op een sterk bacteriologisch wapen, dal een zodanige epidemie kün veroor zaken dal hierdoor een groot deel van het leven op aarde wordt ver nietigd. Ondanks alle veiligheids- maalregelen weel iemand het labo ratorium binnen te dringen waarin dit wapen, met de naam Duivelsba- cil, ligt opgeslagen. Van de TROS is verder te verwachten een aflevering van de kunstrubriek Van Beroep. Deze uitzending staat stil bij de pro blemen waarin het Nederlands Ka merorkest op dit moment gewikkeld is. Het gezelschap wordt na een be staan van 22 jaar bedreigd met op heffing als gevolg van het feit dal hel ministerie van c.r.m. de subsidie wil stopzetten. NED. II: De VARA begint met hel tweede deel van de Engelse kinder serie De aanvaller. De jongen Ben heeft de grootste moeite met het verbod van zijn vader om le voetbal len. Daarom gaat hij in hel geheim trainen bij de plaatselijke voetbal- klub. De hierna volgende aflevering van de seniorenshow Dat ik dit nog mag meemaken is gewijd aan de na tuur. Wal betekenen voor oude men sen de flora en faunaNa hel jour naal de start van de nieuwe serie Tussen wal en schip. Deze achtdelige reeks is gebaseerd op de problema tiek in de binnenscheepvaart. De akteur Kees Brusse speelt de zelf standige binnenschipper Ben Seinen, die de grootste moeite heeft om het hoofd boven water le houden. Naast de zakelijke moeilijkheden zijn er voor Seinen ook nog de problemen mei zijn vrouw Martha, die genoeg heeft van het varen en voor haarzelf een toekomst op hei vaste land ver- Vrijdag 25 maart, 19.05 uur, Nederland I: Bij ons in Heddy Lester zingt aldaar: „De mallemolen". Op vrijdag 25 maart aanstaande I OUWERKERK, J.7-3. Onder auspiciën van de Culturele Vereniging zal op vrydag 25 maart a.s. het kabaret „Op Stoom" optreden in het Dorpshuis te Ouwerkerk. De Culturele Vereniging heeft via haar kontakten met een aantal mensen in Noord-Brabant dc buitengewone kans om deze cabaret groep naar Schouwcn-Duivcland te halen. „Op Stoom" bestaat uit een aantal talentvolle en enthousiaste jonge mensen, die hun repertoire opstellen met eigen teksten en muziek. Deze jeugdige amateurs brengen op pittige wijze een niet-kwetsende kritiek op allerlei zaken waarmee men in het dagelijks leven wordt gekonfronteerd. De show is een vlot lopend non- stop- programma, waarbij de muziek (bob-stijl) van pianist William van Steen, bassist Hans v. d. Corput en drummer Niek v. d. Corput, op bij zonder prettige wijze de teksten draagt. Tweede show Voor tekst- Jaap Omen is dit reeds zijn tweede show. In verscheidene plaatsen in Brabapt (Dongen, Teteringen en Ter- heyden) heeft deze tweede show van het cabaret „Op Stoom" al veel suc ces gehad. Het bestuur van de Culturele Ver eniging ziet de organisatie van deze cabaretavond op Ouwerkerk als een soort experiment, dat men in de toe komst nogeens kan herhalen. Men hoopt dan ook op een zeer levendige belangstelling. Voor deze voorstel ling op 25 maart a.s. kan men plaats bespreken op woensdagavond 23 maart bij J. Koppert. Ring 35. Ouwerkerk. telefoon (01114) 2293. Denkt u aan een éigen huis? Geld behoeft dan geen struikelblok te zijn. Een hypotheek tan de .Spaarbank maakt't u mogelijk. Er is óók voor u éen hypotheek, aangepast aan 'uw inkomsten. Laat u uitgebreid adviseren door de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE langi. Voor de komiscshe noot in het VARA-programma zorgt de Engelse serie Man over de vloer. In zijn broer Norman heeft Robin een ge duchte rivaal in zijn strijd om hel hart van Chrissy te veroveren. Robin organiseert een romantisch avondje, maar huisbaas Roper is er met zijn onhandigheid de oorzaak van dat een en ander uit de hand loopt. Tussen elf en twaalf uur zendt de VARA een samenvattende reportage uil van de finales van hel Nederlands kampioenschap boksen voor ama teurs. MAANDAG 21 MAART NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De bereboot: 18.55 Nieuws; 19.05 Wall Disney; 19.55 Al les of niets; 20.45 The Satan bug; 21.35 Journaal; 21.50 The Satan bug; 22.55 Van beroep: orkesllid; 23.40 Symbiose; 23.45 Journaal. NED. II: 18.45 Staatsloterij; 18.55 Niéuws; 19.05 De aanvaller; 19.30 Dal ik dit nog mag meemaken; 20.00 Journaal; 20.25 Tussen wal en schip; 21.15 De ombudsman; 21.40 Man over de vloer; 22.05 Achter het nieuws; 22.55 Socutera; 23.05 Boksen voor amateurs; 23.55 Journaal. DINSDAG 22 MAART NED. I: Liefhebbers van de flora en de fauna stemmen uiteraard af op het programma Van Nature, waarmee deze NCRV-avond begint. Het programma biedt o.a. een repor tage over de weidevogels in Fries land, een portret van de kunstenares Annabel Stam en een filmpje over bijzondere varkens bij Lykele de Hoop in Bergum. In de hierna vol gende film worden de moeilijkheden gesc.hetst die kunnen voorkomen als men eenmaal besloten heeft een kindté adopteren. De adoptie-ouders moeten vaak heel lang wachten, soms anderhalf jaar of langer. Ver volgens wordt op deze zender af scheid genomen Van de Engelse se rie Sam. De slotaflevering speelt in juni 1972, als Sarah is overleden, aan haar ziekte. Sam komt lot het besef dat Skellérton definitief voor hem geschiedenis is geworden. Jack Bar- raclough begint zijn memoires le schrijven. Tot het journaal is de buis voor de rubriek Ja Maar. Hierin gaal ds. Ype Schaaf uit Oenkerk in op vragen over de derde wereld. Vanuil de Rijnhal in Arnhem komt een reportage van NCRV-Spring- Irofee. Inzet van dit hippisch gebeu ren is de NCRV-bokaal. Thema van de rubriek Onder behandeling is de elektroshock-behandeling van psy chiatrische patiënten met ernstige depressies. Bij deze behandeling worden met stroomstoten van 75 tot 175 Volt de hersenen van de patiënt bewerkt. NED. II: Bij de AVRO wordt hel vanavond een lalerlje. Dal komt door de reportage van hel ABN-we- reldtennistoernooi in Rotterdam, die om kwart over elf begint. In een tijdsbestek van drie kwartier wor den de belangrijkste momenten ge toond van de vandaag gespeelde parijen. Het kommentaar bij de beelden wordt gegeven door Willem Duys, een man die op vele terreinen thuis is zoals hij eerder op de avond zal willen bewijzen met zijn pro gramma Voor de vuist weg. De AVRO-avond wordt geopend met Toppoi), de nationale hitparade. Hit- minnend Nederland krijgt het weke lijks overzicht van de ontwikkelin- gen in de top-dertig. Hel tiende deel van de Engelse serie Edward VII, is een aflevering met grote emoties. Hetgeen onder meer wordt veroor zaakt door de aanslag, die op Ed ward gepleegd wordt tijdens diens werkbezoek aan Brussel. Nadat zijn relatie met Lady Brooke is verbro ken, ontmoet Edward de aantrekke lijke Alice Keppel, met wie hij, hoe wel zij getrouwd is, een verhouding begint.. Terug naar de aktualiteit van vandaag en daarvoor kan men terecht bij de rubriek Televizier Magazine. DINSDAG 22 MAART NED. I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie: 18.15 Teleac: 18.45 De bere boot; 18.55 Nieuws: 19.05 Van Na ture: 19.55 Moeilijkheden rond de adoptie van kinderen uil de derde wereld: 20.20 Sam: 21.20 Ja. maar; 21.35 Journaal; 21.50 Springtrofee; 22.40 Onder behandeling; 23.15 Den Haag Vandaag; 23.30 Journaal. NED. II: 18.45 Kortweg: 18.55 Nieuws: 19.05 Toppop; 20.00 Jour naal; 20.25 Voor de vuist weg; 21.35 Edward VIL 23.30 Televizier; 23.15 Tennis; 23.55 Journaal. en muziekschrijver Ja, de stemming is bedorven. Als de klok half tien heeft geslagen, ver ontschuldigt Van Vessinger zich. „Het schiet me te binnen, dat ik nog wat te doen heb, dat morgenvroeg klaar moet zijn. Misschien wil je me exkuseren? Heel fijn, dat je geweest bent: de fietsen laat ik deze week nog bezorgen, daar kun je van op- aan. Bedankt voor de foto's." Boükje begrijpt: zodra ik weg ben, gaal hij bellen. Joost mag welen waarheen. Misschien ook wel naar die Veerman. Best mogelijk, dal hij hem ervan verdenkt dit doorgegeven te hebben aan een krant. De stak ker ik moet er toch maar eens gauw weer heen. Het afscheid is vormelijk. Ditmaal vraagt hij niet haar te mogen zoe nen. En er wordt helemaal geen af spraak of iets dergelijks gemaakt. Waarschijnlijk is Van Vessinger ge schrokken, want ze is immers jour naliste? Als ze verder gaat vissen is het niet. onmogelijk, dat ze meer ont dekt, wat niet klopt met de waar heid. Dus wil hij haar kwijt, dat staat nu wel vast. Bij de eerste telefooncel, die ze de stad uitrijdend ziet. stopt ze en belt naar Sncek. Ze treft het: Sander is thuis. Ze vraagt: ..Ben je nog niet opgebeld door Van Vessinger?" „Nee, hoezo?" Dan zet Boukje in het kort 't ge sprek uiteen, dat ze met Van Vessin ger heeft gevoerd. „Hij is natuurlijk hardstikke geschrokken, want het staat voor mij vast, dat Veerman waarheid sprak, toen hij het had over de garagedeur op een kier. Snapt niet, hoe de bewuste krant aan dit feit is gekomen." „Heb je een naam genoemd? Van een krant?" „Natuurlijk niet, gek! Ui hield me volledig van de domme en ben in al les heel vaag gebleven. Als hij dus belt, weet je tenminste waar het over gaat." Ze hoort hem grinniken. ,.'t Is een goeie, Bouk; hoe kwam je op de idee?" „Zo/maar een inval. Zeg. we krij gen cl"k een fiets. Hij zal hem deze week laten brengen als beloning voor dc foto's en reportage. Wat de foto's betreft... hij is zo ijdel als een pauw. Gaat ze laten inlijsten en in zijn kantoor ophangen." Sander begrijpt het. „Zoiets als het grote Babyion, dal ik gebouwd heb?" „Precies. Overigens, nooit geweten, dat jij zo goed thuis bent in de Bijbel, jochie." „Ik ben vroeger een paar jaar mis dienaar geweest en dan leer je wel het een en ander." 10. Drie dagen heeft Boukje Doorveld geen gelegenheid zich verder te ver diepen in de doodsoorzaak van haar vader, want ze krijgt een opdracht van een paar kranten en daarmee is ze een hele poos zoet. Pas vrijdags morgens rijdt ze vroeg weg uit Hee- renvecn en bedenkt onderweg, wat ze met Veerman zal proberen te be praten. Als ze hem tenminste aan het parten kan krijgen. Misschien, nu ze als vrouw alleen komt, be staat dc mogelijkheid, dat hij toe schietelijker zal zijn. Tenminste, als Van Vessinger hem niet gebeld heeft, want met die mogelijkheid moet ze ook rekening houden. Had ze haar mond moeten houden maandag avond? Misschien wel, want nu is de verbinding met Van Vessinger ver broken. Wie weet. wal, er allemaal gebeurd zóu zijn. als ze dat garage- deur-geval niet had opgerakeld. In de Pastoor Geertmanstraat zet ze haar wagen ergens neer en loopt door F. VAN FALCKENOORT dan naar nummer 217, waar ze aan belt. Het duurt enige tijd, maar dan hoort ze in de woning toch iemand naar voren komen. De voordeur gaat een klein eindje open; gelijktijdig vertoont zich het gezicht van Veer man, met een wantrouwende blik. „O, bent u er weer?" zegt de man en zijn stem klinkt teleurstellend. Wie heeft hij dan anders verwacht? Hij wil de deur weer sluiten, maar Boukje heeft haar stevig geschoeide voet er tussen gezet. „Dat is niet aardig, meneer Veerman, u laat een dame toch niet op deze wijze op de stoep staan? Ik ben helemaal alleen: kunnen we nu niet samen een bab beltje maken?" De man slaakt een zucht. „Waar om laten jullie me niet met rust? Ik heb al te veel gezegd; er is niets meer te bepraten." „Dat zegt u, meneer Veerman, maar als we de kwestie nu eens om keren? Dan bestaat de mogelijkheid, dat ik u kan helpen en we samen tot een resultaat komen. Hebt u aan die mogelijkheid dan nooit gedacht?" Het blijkt een schot in de roos te zijn. De man denkt na. De druk op de voet van Boukje wordt minderen na enige aarzeling gaat de deur wij der open. „Kom dan maar binnen kijk alsjeblieft, niet naar de rommel want ik ben een man alleen en dar neem je 't niet zo nauw." In het huis is een bedompte lucht Misschien is in dagen of weken zelf: geen raam open geweest. De gang i: halfduister. De man sluit de dcui achter zijn bezoekster en gaat haai dan voor naar een kamer. Die zie uit op een tuintje aan de achterkant Dat tuintje is een verrassing, wan het is goed onderhouden: er bloeier bloemen en er staan gewassen in vuorna mei j j k k ooisoor ten (wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 9