1 Boomfeestdag verpakt in kokon van opvoedkundige regels BOETIEK-HAIRSTYLINGSHOP „JANNY" OFFICIEEL GEOPEND Kleuters van Nieuwerkerk bouwden het dorp in karton - 5o fjsvcm oeveren ZESDUIZEND VIERKANTE METER GROND (STOOFPOLDER) VOOR WOONWAGENKAMP Planten te Bruinisse deurloo V— STREEKNIEUWS Aanwinst voor Renesse U was toch van plan LONDEN te bezoeken? Gemeenteraad Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 18 maart 1977 Nr. 22067 BRUINISSE, 16-3. Woensdagmorgen was liet voor de vijfde maal dat de schooljeugd bomen planten in het kader van de nationale boomplantclag. De leerlingen van de vijfde en zesde klas van de heide basisscholen logen niet meesters naar het „Durps'Uus'". Voordat zij de spade in de grond zetten werden zy in de grote zaal van het „Durps'uus" toegesproken door burgemeester T. C. Hekman. De burge meester wees de jongelui er op hoe belangrijk groen is voor de mensen en hoe mooi het is. „Jullie gaan nu dadelijk een boom planten, maar hopelijk wordt deze niet vernield door ravotten", zo zei de burgemeester. De gemeente Bruinisse heeft in 1976 een bedrag uitgegeven van der tig duizend gulden voor nieuwe plan ten en heesters zo vertelde de bur gemeester. Het aanbrengen van deze nieuwe beplanting heeft geen enkele zin jongens en meisjes als jullie daar niet meer voor zorgen". De burge meester wees de kinderen er op dat er onder enkele grote bomen door de jeugd hutten waren gebouwd. „Dat is wel leuk, maar jullie besef fen .aéker niet dat de boom dan geen sap meer krijgt en dood gaat. De ge meente heeft dit opgeruimd en we hopen dat dit niet meer gebeurt. De gemeente kan doen en laten wat hij wil, maar jong en oud zal moeten meewerken om de zaak net jes té houden". Daarna gingen de meisjes en jon gens naar het wandelpad langs de Dr. de Kockstraat achter de tennis baan om de bomen te planten. Er werden ongeveer vijf en twin tig bomen geplant, iepen, kastanjes, populieren en treurwilligen. Na het plantkarwei gingen dc leerlingen te- NIEUW: CORDIMA VITRAGE'S beslist de moeite waard rug naar het „Durps'uus" en wer den getrakteerd op limonade. Door een aantal leerlingen onder leiding van de heer Meulpolder werd een lied gezongen dat betrekking had op bomen en bossen. Het hoofd der Christelijke basischool daYikte de ge meente dat de kinderen deze bomen hadden mogen planten. Gelukkig waren er dit jaar wat meer bomen te planten dan voor gaande jaren, en men hoopte dat dit aantal een volgend jaar nog groter zou zijn. Namens de leerlingen zei Corine van Eek: „We zijn blij dat we mogen helpen Br,u een beetje groen te geven. We zouden wel stom zijn vandaag bomen te planten en deze morgen weer te gaan vernielen, dan haddén we ze beter niet -kunnen planten". Ze zei: „1-Iet, zijn niet alleen de kinderen die groen vernielen, maar ook de grote mensen doen dat. Zij rijden met hun auto door dé struiken omdat ze geen zin hebben rond te rijden." Het hool'd der open bare basisschool zei lot de kinderen: „Jullie mogen deze geplante bomen gerust als jullie eigén boom beschou wen. Als het van de zomer, weer erg droog wordt mag je gerust eens een emmertje, water bij de boom bren gen, laten wé samen zuinig zijn op ons groen". De heer Van Witzenburg zei ver der blij te zijn dat de oude dorps kern van Bruin'isse 'niet vergeten was en oök daar de beplanting en het groen waren uitgebreid. Klaa^ Verspoor legde zonder dit van een papier te moeten lezen uit-wat de funktie van bomen was en dat deze dienen voor zuurstof. Een suggestie van de heer Groeneveld de namen van de geplante bomen op de. tegels te schilderen zal door de burgemees ter in overweging worden genomen. Deze vijfde boomplantdag werd bij gewoond door mevrouw W. P. Bouw man, lid Provinciale Booml'eest kom missie. Als herinnering aan deze dag Drie meisjes en' een verse plant- boom. (Foto: Zierikzeeséhe Nieutvsbode) ki'egèn mevrouw Bouwman en de hoofden van de beide scholen een vaantje. De leerlingen kregen een boom schijf van een Amerikaanse eik en een liniaal. De leerlingen van allé overige klassen kregen een sticker. Distrikt Zeeland N.V.V., De eerstvolgende distriktsvergade- ring van het N.V.V. Distrikt Zeeland zal gehouden worden op zaterdag 16 april a.s. in ..De Prins van Oranje" te Goes. Centrale meldpost klachten over milieu De Zeeuwse alarmnummers zul len definitief ook gaan fungeren als centrale meid-posten voor klachten over het milieu. Gezien de resulta ten van één proefperiode hebben ged. Staten nt. besloten de tijdelijke regeling om te zetten in een perma nente. Voor wat Schouwen-Duiveland betreft betekent dit dat de burgers hun klachten over stank, lawaai, vuil water enz. in het vervolg kwijt kunnen bij (01100) 14444. De alarmnummers zijn dag en pacht bereikbaar. Wordt ée.n klacht gedeponeerd, dan wordt door het betrokken centrum de juiste milieu- instantie i n geschakeld Vleeskeuringsdienst Op vrijdag 25 maart wordt in het stadhuis te Middelburg een vergade ring gehouden van de Kringraad van de Vleeskeuringdienst Zeeland be-noorden de Westerschelde. Op die dag zal ook het nieuwe kantoor van de dienst officieel worden ge opend. Raad voor het milieu De volgende vergadering van de Provinciale Raad voor het Milieu is vastgesteld op vrijdag 6 mei a-.s. RENESSE, 17-3. Donderdagmiddag werd Boetiek „Jaimy" llairstylingsliop. voorheen kapsalon Junny, officieel geopend door mevr. L. C. Everwijn-v. d. Bont door het omdraaien van de hoofdschakelaar waardoor in de vernieuwde zaak alle lichten gingen hranden. Mevrouw Everwyn werd by aankomst met een fraai boeket verwelkomd door mevr. Moerland-Visser. De heer Moerland verklaarde erg bly te zyn dat mevr. Everwyn de openingsplechtigheid wilde verrichten en verzocht haar dc hoofdschakelaar om te draaien. Nadat zy dat had gedaan sprak zij het echtpaar Moerland, eigenaars van de fraai verbouwde zaak, toe. Zij feliciteerde hen met dc fraaie zaak en wenste het echtpaar erg veel succes. Mevr. Everwyn zei verder dat zij de vernieuwde zaak een aan winst vond voor Renesse. Schouwen sprak wethouder L. C. Hoogerhuis. Hij vond de naam van de zaak goed gekozen en -was van mening dat de gehele verbouwing inklusief de fraaie luifel uitstekend in het straatbeeld van de Hooge- zoom past. Tenslotte sprak hij -zijn waardering uil v.oor hel feit dat er toch steeds weer middenstanders zijn die in deze dure en toch wat on zekere tijd hun zaken aan durven passen. Namens de middenstands- vereniging sprak tenslotte de heer M. A. Krijnse-Locker nog enige waarderende woorden. 's Avonds hield men open huis om alle belangstellenden de gelegenheid te geven een kijkje te nemen, egn gelegenheid die door velen werd aangegrepen. Open huis Na deze woorden werd een toost .uitgebracht en vervolgens hadden' de genodigden de gelegenheid de zaak. die bij deze feestelijke gelegenheid vol stond met bloemen, eens goed te bekijken. Namens de gemeente Wester- Energie Komitee Zeeland Zeeland is één van de grootste kanshebbers op de eerstvolgende van de drie, volgens het, Energie Kom'itee Zeeland, reeds „duidelijk geplande", kerncentrales. Het Ener gie Komitee Zeeland (EKZ) is daar om van plan cm bijeenkomsten te organiseren waar gesproken zal wor den over kernenergie, haar toepas sing voor de elektriciteitsopwekking en voor het verspreiden van -kern wapens. Verder zal op deze bijeen komsten informatie worden gegeven over het zg. „structuurschema elek triciteitsvoorziening". Deze bijeenkomsten vinden op resp. 4. 5 en 6 april a.s. plaats in Bergen -op Zoom, Goes (Prins van Oranje) en Middelburg. In deze bij eenkomsten wordt o.a. de nieuwe Deense film „Nog meer 'kerncentra les" vertoond. ZIERIKZEE Z.V.U. Volkstoneel Antwerpen Voor de (gewijzigde) aanvangstijd van hel Volkstoneel Antwerpen, maandag 21 maart a.s. in de Con certzaal, verwijzen wij naar de agenda. Het: iets latere tijdstip houdt vérband met de ontvangst van enke le autoriteiten uit Antwerpen en het provinciaal bestuur, ten stadhuize. Vrouwenkontakt Partij van de Arbeid Het Vrouwenkontakt van de Par tij van de Arbeid afdeling Zierikzee houdt de maandelijkse vergadering op woensdagavond 23 maart a.s. De bijeenkomst vindt plaats in het ..Huis van Nassau". (Zie vóór tijd: de agenda.) Kijkavond „De Woelwaters" Dinsdagavond 22 maart a.s. wordt in de kleuterschool „De Woelwaters" kijkavond gehouden. Zie voor tijden: de agenda. Rampboek „Gekwelde Grond" Naar wij van de samensteller/uil gever. vernemen bestaat er zo'n gro te belangstelling voop een herziene herdruk van 'het watersnöodboek „Gekwelde Grond", dat inmiddels druk aan de samenstelling wordt gewerkt. Het aantal beelden van de ramp in de vorm van foto's bleek achteraf zoveel te bedragen, dat besloten werd de herdruk met ruim 200 foto's uit te breiden, zodat hel boek in totaal meer dan 300 ramp- foto's gaat bevatten. Het ligt in de bedoeling het boek medio juni 1977 te kunnen presenteren. NIEUWERKERK. 17-3. De drie lo kalen van de kleuterschool te Nieu werkerk waren donderdagavond veranderd in grote delen van het dorp. Dit was het resultaat van het plan het dorp met behulp van kaar ten en andere materialen na te bou wen; de kleuters in de verschilelnde groepen hebben dat onder deskun dige leiding geweldig gedaan. Het middelpunt van .het „lcleuter"- dorp waren natuurlijk de Hervorm de kerk en de toren; verder vele bekende winkels, huizen, straten en verlichting'. In het dorp van karton ontbrak ook niet de eigen kleuter school, met moeders en kinderen. Evenmin was de molen vergeten en het Slin-g'erbos, de muziektent, boer derijen en bejaardenhuisjes. De kin deren hebben onder leiding van de dames Gaanderse, Loderwijk en De Jager een prachtig werkstuk gele verd. Aan het fraaie geheel werd vier a vijf weken gewerkt. Donder dagavond bewonderden vele moe ders en vaders het werkstuk,- waai de kleuters met -veel plezier en zeer enthousiast aan hebben gewerkt. van Dijk. Iedereen is van harte wel kom (voor de lijd zie agenda). Toneelmiddag Westhoek-bejaarden Woensdagmiddag 16 maart werd in liet dorpshuis van Renesse een to- ncclmiddag verzorgd voor de bejaar den van de Westhoek door enkele leden van het Hervormd kerkkoor van Renesse. De middag, die werd bezocht door een kleine tweehonderd bejaarden uit de verschillende kernen van de Westhoek, werd geopend door ds. L. de Wit. Na een kopje thee kon men gaan zitten voor de eerste twee bedrijven van het blijspel in drie bedrijven ..Hoogheid uw kameel staat voor het komische stuk dat zaterdag eer der gespeeld was cp de uitvoering van het kerkkoor. De aanwezigen onder wie bek de echtgenote van de burgemeester van Westerschouwen, mevr. L. C. Evérwijn-v. d<. Bout, ge noten volop van het geboden spel. In de pauze werden de bejaarden getrakteerd op een kopje koffie, waarna ze nog eens fijn konden lachen om de vreemde verwikkelin gen van het laatste bedrijf. Aan het slot. werden de spelers door ds. L. de Wit bedankt. Voor de kas van het koor mocht men een enveloppe met 'inhoud in ontvangst nemen. Vertegenwoordigers van de verschillende aanwezigen bejaarden sociëteiten dankten de soos van Re- nese voor de genoten gastvrijheid. DREISC1IOR Filmvoorstelling Zaterdag- en zondagavond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal ver toond de film „Overval, op Entebbe". Jeugddienst in Gusthuiskerk Zondag a.s. wordt in de Gasthuis- kerk een jeugddienst gehouden. Voorganger is ds. Kooy. Er wordt medewerking verleend door het Ger. jeugdkoor' Joy onder leiding van de heer P. Donk. Organist is de heer J. Geslaagd Bij het gehouden examen voor le rares Huishoudkunde akte N XIX slaagde onze dorpsgenote mej. B. A. van Dongë, leerling van de scholen gemeenschap opleiding leraressen en H.N.O. te Oudenbosch. KERKWERVE Programma Koninginnedag Donderdag werd het programma voor komende koninginnedag gepu bliceerd. Enkele opmerkingen wor den hier nog aan toegevoegd. Ten eerste dient vermeld te worden dat de lampionnenoptocht omstreeks half negen zal plaatsvinden. Opstelling op de Ring. Verder deelt men mede dat de dansmuziek 's avonds niet wordt georganiseerd vanwege hel Oranje- komité. „Con Amore" Ten onrechte werd gisteren ver meld dat „Nut en Uitspanning" uit Zónnemaire woensdagavond bij dc viering van het 70-jarig huwelijk van de heer en mevrouw Hart voor muziek zorgde. Dit gebeurde name lijk door de harmonie ..Con Amore" uit Noordgouwe. NIEUWERKERK Geen plantdag Nieuwerkerk beleefde als dorp de ze week niet zelf een boomfeestdag. De leerlingen van de scholen trokken naar Ouwerkerk, om mee te doen aan de plant-aktie. Advertentie Nu hebt U de gelegenheid! Opstapplaats vlak bij de deur; per „van oeveren" touringcar van 27 - 30 april a.s. 4 dagen volk verzorgd. 355,— p.p. vcor inlichtingen en opgave: ar V relsburo ZIERIKZEE Postbus 18 - Tel. 01110 - 2319 BRUINJSSE, 17-3. Tijdens de joiigsje vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burge meester T, C. Hekman, kwam nog een aantal belang rijke punten aan de orde. Voor het verplaatsen van een tweetal verdeelkasten stelde de raad een krediet beschikbaar van f 6.023, excl. b.t.w. Dc twee verdeelkasten die ver plaatst moeten worden zijn dc betonnen verdeelkast op de hoek Deestraat Lange Ring. en de kast ter plaatse van Schipperslaan 2. De betonnen kast op de hoek Deestraat Lange Ring zal vervangen worden door een nieuwe plaatstalen kast, die aan de rand van het plantsoen in de Deestraat zal wor den geplaatst. De winkelruimte in de zaak is met deze verbouwing sterk vergroot. Er is een ruimte van ongeveer 35 m- bij gebouwd en in deze ruimte is een gezellige moderne kapsalon inge richt. De ruimte waar voorheen de kapsalon was is nu bij de winkel ge trokken. Men is daardoor in staat de artikelen veel overzichtelijker uit te stallen en de keus wat te vérgroten. Naast boetiekkleding, cosmetica, parfumerieen toiletartikelen is het assortiment verder uitgebreid met sieraden. De kast aan de Schjpperslaan 2 zal verplaatst worden naar de split sing Schipperslaan Burg. Hagelaan. De materiaalkosten komen voor re kening van de P.Z.E.M.. de kosten van verplaatsing', inclusief graaf - las- en montagewerkzaamheden ko men voor rekening van de gemeente waarvoor de raad het gevraagde krediet beschikbaar stelde. Verder stelde de raad de negende wijziging legesverordening 1972 vast. Wool) wajieneent rum De raad nam oc'k een voorberei- dingsbesluit voor hel bestemmings plan „Woonwagencentrum". Het woonwagenschap voor Midden en Noord Zeeland heeft in de Stoofpol- der langs de Boomdijk een pérceel grond aangekocht voor f 160.000,- a'ldus de voorzitter. Een gedeelte van de Stoofpolder zal nodig zijn voor de dijkverzwaring, terwijl een ander deel een halve meter zal wor den afgegraven voor de klei die no dig is voor de dijkbekleding waar voor het waterschap een bedrag gaat neertellen van 1' 104.000.-. Voor het woonwagencentrum is een perceel grond nodig van 6000 m2 De voorzitter zei dat er een perceel van 2 ha overblyff en zag nog niet in dat hiervoor belangstelling zou zyn. De heer Verspoor (alg. belang) stelde lachend voo.r het te beplan ten met cactussen? De heer Houtekamer (SGP) wees er oil dat hij in zijn boomgaard veel overlast heeft van woonwagenbewo ners die hun wagens neerzetten bij de „Weel van Mol". Hij vroeg of het mogelijk was een bord te plaatsen bij dit punt met verboden voor woonwagens te plaatsen. De burge meester zei: „zolang je geen woon wagenkamp hc-bt. kan je niet op tre den. Op Zijpe staat ook een verbods bord, maar evenzo vrolijk staan er weer énkele woonwagens". Zon [woningen Een tweede voorbereidingsbesluit nam de raad voor dc tweede wijzi ging van het bestemmingsplan Wesl. Dit besluit werd genomen om de mogelijkheid te openen voor de bouw van twee en dertig zogenaam de zorgwoningen op het perceel grond tussen het bejaardentehuis en het Dorpshuis. Aan het begin van de raadsverga dering bij het voorlezen van de no tulen der vorige raadsvergadering móest het bij de theer v. d. Bos (SGP) toch even van het hart dat wethouder Van Gilst er toch maar karig van af was gekomen bij zijn afscheid als wethouder. De bekende pentekening van Bru vond hij een schrale beloning' na drie en twintig j aar raadslid.'wethoudersschap. „Wethouder Jumelet (van harte ge gund overigens) kreeg destijds een kof ferschrij fmachi ne bij zijn af scheid 'als loco-burgemeester. De voorzitter vond dat de heer. Van Gilst vorig jaar de hoogste onder scheiding had gekregen op 30 april, een koninklijke onderscheiding. De voorzitter zegde toe dat het nog eens nader bekeken zal worden. l)c rondvraag Bij de rondvraag informeerde de ■heer v/d Bos naar de drank en ho- precawet. De voorzitter zei dat dit helaas nog niet gelukt was maar er wordt nog steeds aan gewerkt. Verder informeerde de heer v/d Bos naar de krotopruiming in de Beursstraat. De burgemeester zei dat eerst getracht zal worden de andere panden aan te kopen, waarna dan alles ineens gesloopt zal worden. Op dc vraag van de heer Verspoor (alg. bel.) over het plan van de belangen vereniging „Bru Oost" de dijk langs de reparatiehaven niet te verzwaren, maar om te zetten voor industrie- grond. zei de burgemeester dat dit voor advies naar Rijkswaterstaat is. Verder'wees de heer Verspoor er op dat. het wegdek in de Meekrab- straat. vol putten zit. Zolang er nog zoveel bouw verkeer door moet kan deze nog niet. herbestraat worden, maar de grootste putten zullen wor den bijgewerkt, aldus de voorzitter. De heer Verspoor ergerde zich aan de paarden die over de dijk komen en de straat bevuilen. Hij kreeg hier in bijval van de heer Meeuwsen (P- C.G.) die vond dat het maar show- rijden was hetgeen niet nodig is want er is ruimte genoeg in de polder. De voorzitter was het hier volko men mee eens en zegde toe dit met de eigenaar van de plaatselijke ma nege te bespreken. De heer Meeuwsen vroeg verder of hel mogelijk was de straatverlich ting langs de Dorpsweg links te plaatsen omdat rechts een bomerij staat. Wethouder Jumelet wees er op dat hij in dc pers gelezen had dat er op zondag in „Onze Hoeve" een rommelmarki gehouden werd door watersportvereniging „Aquadelta". Dit komt bij veel inwoners niet goed over. Het is in besloten kring alleen voor leden van de vereniging en zij ruilen onderling, klier is niets tegen te doen en valt buiten de wet", aldus de voorzitter. De heer v/d Bos zei dat ook zijn funktie hier tegen is. „het begint in besloten kring en wordt later mo gelijk openbaar". De heer Houtekamer zou graag zien dat er een voetgangersover steekplaats komt in de Deltastraat ter hoogte van de bushalte. Hij wees er verder op dat er veel groenvoor ziening komtb innen de gemeente die erg aannemelijk zijn voor „Pere- vuur" een zeer besmettelijke ziekte voor bepaalde struiken zoals vuur- doorns.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3