kern mol HET INBRAAK-MYSTERIE doe er wat aan De Franse verkiezingen Verbrand door kokend vet Twee doden bij bedrijfsongeval Man trapt kat dood Vliegtuigkaping beëindigd Ontevreden patiënt Heel oude man overleden Slechte toestand in de textiel De ekonomische situatie Dertig koeien verbrand Minister op de bres voor boeren Z1EIUKZLESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 maart 1977 Nr. 22066 7 blik door het wereld Links heeft gezegevierd in de eer ste ronde vhn de Franse gemeente raadsverkiezingen en dat wekt de verwachting dat het volgend jaar in de parlementsverkiezingen niet veel anders zal gaan, In die zin is presi dent Valéry Giscard d'Estaing de grote verliezer geivorden, niet alleen in zijn gevecht tegen de socialisten en kommunisten - als Volksfront vaak gebundeld - maar vooral tegen de orthodoxe Gaullisten van zijn ex- premier Chirac. Hel grote gevecht in die laatste kategorie wordt zondag in Parijs geleverd ivaar Chirac dan de beste kansen heeft om weer de eer ste gekozen burgemeester van de Franse hoofdstad sinds meer dan een eeuw te worden. Een belangrijke funktie, zonder meer, en om die re den alleen al had Giscard er liefst zijn minister d'Ornano gezien. Dat. is een partijgenoot van hem en hel zou een prachtige preslige-overwin- ning zijn geweest icaarmee Giscard zijn Gaullistische coalitiepartners duidelijk had kunnen maken dat zijn koers de enige is waarmee te voorkomen is dat volgend jaar Mil terand en zijn socialisten plus de kommunisten de regering gaan vor men. Een nederlaag van Chirac zou het voor Giscard voordelige resul taat hebben gehad dat de rechtse Gaullisten zich koest zouden hou- N den - iets wat ze nu bepaald niet doen, aangevuurd door de op nogal onelegante manier gewipte ex-pre mier Chirac, voor wie de wraak zoet kan zijn. Maar toch weer niet zo heel zoel, want het zal hem zeker ook niet zijn ontgaan dat de hang naar links sterk is. En al zijn er zeker verschillen tussen gemeenteraads- en parle mentsverkiezingen - al was het al leen maar in de opkomst - binnen een jaar de Fransen warm laten lo pen voor rechts is iets wal Chirac zichzelf ook nog niet ziet doen. Ze ker niet als hij daarvoor ook moet optornen tegen Giscard die dan in de Parijse burgemeeslerskivestie niet zo'n sterke tegenkandidaat had maar wel een premier die kennelijk aan slaat. Samenwerkingsproblemen Veel gaat dan afhangen hoe pre mier Barre in de komende maanden kans ziet de ontevredenheid weg te nemen die vele Fransen kennelijk voelen, over hun bestuurders. Dat is de inflatie, de werkloosheid en een aantal zaken op sociaal gebied. Nu ivat de eerste en tweede faktor be treft, valt moeilijk aan te nemen dut Barre in een jaar alles glad kan strijken; hei is geen Frans maar een algemeen Westers probleem. Maar op het derde punt kan wel van alles nog gebeuren. En hierbij zal zeer sterk wegen hoe Giscard en Barre overkomen. Waarbij hel bepaald niet van gering belang is in hoeverre de Gaullistische coalitiepartners Jiem helpen. Gebeurt dal niet dan 'is'wel zeker dat de gematigden van Giscard een fors deel van hun aanhang naar Advertentie verf - behang en alles wat daarbij hoort nieuwe boogerdslraat 27 zierikzee telefoon (01110) 2210 links zien afzwaaien liever dan door de rechtse stroom meegesleept te worden. Wat Giscard nog kan helpen niet' al te veel nachtrust te verliezen over deze verkiezingsuitslag is dat niet alleen de regeringscoalitie ver scheurd wordt door een hooglopende vele, maar dat het aan de andere kant bij het Volksfront ook niet alle maal koek en ei is. De socialisten van Mitterland hebben in vele ge vallen zich sterk genoeg gevoeld om het zonder de kommunistische ka meraden te proberen, iets ivat trou- ivens in enkele gevallen geëindigd is met een overwinning van de Gaul listen van Chirac. Maar voor de so cialisten in het. algemeen was de grote verwachting dat zij het aan zienlijk beter zouden doen dan de kommunisten zodat ze de sterkste partner in het Volksfront konden zijn, zonder te veel vrees door de kommunisten gebruikt te worden. Die verwachting is niet zo erg uit gekomen: de kommunisten hebben in de eerste ronde al het een en an der gewonnen waarop de socialisten hadden gehoopt. In de Franse socia listische partij heeft menigeen er al moeite mee gehad om met de kom munisten zo nauw vereend te wer ken en als dat dan nog de ander meer blijkt te helpen dan henzelf dan bekoelt de animo weer aanzien lijk. Zowel links als de regeringspar tijen zitten daarom met samenwer kingsproblemen die nog kunnen ko men tot vernielende uitbarstingen. En in die zin is de strijd van volgend jaar nog goeddeels open. AMSTERDAM. 16-3. De 19-jarige mevrouw Elise G. de Groot-Lam- bregts uit de Bijlmermeer, die bij haar ouders op bezoek was in de Tuinstad Slotermeer te Amsterdam, is zondagavond via het St. Lucaszie- kenhuis met derdegraads brandwon den overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis te Beverwijk. Zij was met haar vader in de keu ken toen de vlam in de fonduepan sloeg. De jonge vrouw trachtte de pan van het vuur te pakken en kreeg daarbij ongelukkigerwijs het bran dende vet over zich heen, waax'door haar kleren meteen vlam vatten. GELEEN, 16-3. In de reparatie werkplaats van het transportbedrijf Coumans-Scheepers in Geleen zijn twee werknemers om het leven ge komen. Chef-monteur J. van Thiel (29) uit Heerlen en W. Senden (30) uit Grevenbicht waren bezig met reparatiewerkzaamheden (vermoede lijk laswerk) in het inwendige van een tankwagen, toen zich daar een ontploffing voordeed. Beiden waren op slag dood. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in. ZÜRICH, 16-3. Na bijna 43 uur van heen en weer vliegen boven Europa en Afrika kon de kaping van de Spaanse Boeing 727 woensdag op de luchthaven van Zurich op bevredi gende wijze beëindigd worden. De 37-jarige Italiaanse automon teur Luciano Porcari werd bij een zogenaamde wisseling van beman ning aangehouden. Alle passagiers en bemanningsleden zijn ongedeerd. De arrestatie slaagde door middel van een verkleedtruc. Toen met de kaper was afgesproken dat van be manning zou worden gewisseld, kwamen drie Zwitserse politieman nen in het uniform van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Oberia het toestel binnen. Zij overweldigden Porcari, die echter nog een agent in zijn been kon schieten. De nacht van dinsdag op woens dag brachten de kaper, zijn driejarig dochtertje Margherita (die in Abid jan aan boord was gekomen), 15 pas sagiers en zeven bemanningsleden op de luchthaven van Warschau door. Ze waren daar kort na middernacht wegens brandstofgebrek geland. MADRID, 15-3. Een Spanjaard die ontevreden was over een recente neusoperatie, heeft twaalf schoten afgevuurd op een plastiich-chïrurg en verpleegster in het ziekenhuis Los Nardos van Madrid. Beiden werden gedood, zo heeft het pers bureau Cifra meegedeeld. De patient verwondde een tweede verpleegster levensgevaarlijk. QUITO, ECUADOR, 16-3. In het dorp Vilcabamba in het zogeheten „Dal van het lange leven" in Ecua dor is de „op écn na oudste man ter wereld", José Gabriel Erazo Rengel, overleden. De 128 jaar oud geworden Erazo was op 29 april 1849 geboren. Hij kreeg negen kinderen. 30 kleinkinde ren en 28 achterkleinkinderen. Tot op het einde van zijn leven heeft hij actieve belangstelling getoond voor het familiebedrijf. Onder zijn vrien den waren een paar honderdjarigen. Vilcabamba in het „Dal van het lange leven" heeft de laatste jaren naam gemaakt als herstellingsoord voor hartpatiënten. Men stelde we tenschappelijk vast dat de klimatolo gische omstandigheden ter plaatse voor hartlijders en mensen op leef tijd er ideaal waren. DEN HAAG, 16-3. De situatie in de textielindustrie en de kledingin dustrie is dermate kritiek geworden, dat snel zal moeten worden ingegre pen, wil de regering de produktie- kapaciteit op een aanvaardbaar mi nimum handhaven. De beide in dustrietakken brokkelen nog steeds in snel tempo af en het is daarom noodzakelijk, dat de overheid haar steun zowel qua karakter als qua omvang uitbreidt. Dit zegt de stich ting federatie Nederlandse textielin dustrie in een aide-memoire, dat zij aan de vaste commissies voor econo mische zaken en voor cle handelspo litiek van de tweede kamer heeft toegezonden. DEN HAAG. 16-3. Een 39-jarige inwoner van Den Haag heeft de kat van zijn buurvrouw doorgeschept omdat het beestje de tuin van de man bevuild zou hebben. Tegenover de Haagse politie die procesver baal op heeft gemaakt - verklaarde de ambtenaar dat hij de buurvrouw verschillende keren had gevraagd de kat buiten de tuin te houden. Toen het beestje zich echter weer liet ^ien werd hem dat noodlottig. De ambtenaar sloeg en schopte er volgens ooggetuigen op los. De ijlings toegesnelde buurvrouw kon haar huisdier ontzetten maar bij de dierenarts bleek het beestje toch te zijn overleden. GRONINGEN, 16-3. Zolang dc in vesteringen hun lage niveau handha ven mag niet worden verwacht dat de economische stagnatie in deze .ja ren van korte duur is. Voor een her stel van de investeringsgroei is een verbetering van het rendement een eerste vereiste .Dit zei dinsdagmid dag dr. S. Kuipers bij de aanvaar ding van zijn ambt als lector in dc algemene economie aan dc rijksuni versiteit in Groningen. HAVELTE, 16-3. Bij een brand in een boerderij in het Drentse Zuid- wolde zijn ongeveer 30 koeien om het leven gekomen. De brand werd dins dagmiddag rond half vijf ontdekt door voorbijgangers. Brandweer korpsen uit Zuidwolde en enkele an dere omliggende plaatsen bestreden het vuur met groot materieel, maar konden slechts enkele schuren en wat kalveren redden. De oorzaak van de brand is nog onbekend, aldus de politie, volgens een eerste raming loopt de schade in de tonnen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Securicor Neder land zal donderdag een nieuw „Vei- ligheidscentrum" openen in. Amster dam, de vierde in successie in ons land. Er zijn reeds vestigingen in Rotterdam, Den Haag en Breda, al dus dinsdag het bedrijf in een pers bericht. ROTTERDAM. Inbrekers hebben uit het magazijn van de Zuid-Hol landse koffiebranderij Van der Bergh aan de Overschieseweg in Rotterdam een partij koffie gesto len. De waarde bedróeg f 40.000. Zij verschaften zich toegang tot het pand via een dakraam, dat zij langs de brandtrap aan de buitenkant van het gebouw bereikten. DEN HAAG. De Haagse politie heeft de 22-jarige R. A„ de 36-jarige I. A. R. en de 38-jarige N. R. V. D„ allen uit Den Haag, aangehouden. Zij worden ervan verdacht in de nacht van zondag op maandag een 26-jarige typiste uit. Katwijk te heb ben verkracht en daarna enige tijd van haar vrijheid te hebben beroofd. DEN HAAG. Het ministerie van sociale zaken ziet een mogelijkheid, dat de werkloosheid in de komende maanden zal blijven dalen. Aldus het maandelijks overzicht van de stand van de werkloosheid. DEN HAAG. Naar de mening van staatssecretaris Hendriks (volksge zondheid) zijn de rigoureuze stijgin gen in de ziekenhuistarieven „aan merkelijk afgezwakt". DEN HAAG. Het ziet niet zo snor met de snorfiets, zo bleek bij na vraag bij de makers en leveranciers van het geesteskind van minister Westerterp van verkeer en water staat. DEN HAAG. CH-fraktievoorzitter Kruisinga wil dat. effectieve druk wordt uitgeoefend om zo spoedig mogelijk een einde te maken aan de „meest gruwelijke terreur'1' in Cam bodja. BRUSSEL, 16-3. „Konsumcntcn pretenderen iets af te weten van de werking van dc boerencconomie. Maar dc argumenten die ze gebrui ken spreken me absoluut niet aan." Dat was in Brussel de reactie van de Nederlandse landbouwminister, mr. Alfons van der Stee, op het ge sprek dat de Europese consumenten organisatie dinsdag had met de voor zitter van de Europese landbouw raad, de Brit John Silkin. Boeren moeten vandaag de dag grote investeringen doen. Ze steken tonnen in bijvoorbeeld open loop stallen en dat geld moet eruit ko men. Dat betekent dat een boer die zoveel geïnvesteerd heeft in zijn be drijf, alleen maar meer tracht te pro duceren, zodra de prijs voor zijn pro- dukt bevroren wordt. Hij doet dan een wanhopige poging om toch ren dement van zijn investeringen te verkrijgen. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 19 MAART NED. 1: Het middagprogramma van de NCRV is vooral op de jeugd afgestemd. Judith Bosch presenteert De Kijkdoos en wat daar allemaal uitkomt draagt een avontuurlijk ka rakter. In de serie Lappenkat is sprake van een ouwemannenbaard. In de derde aflevering van de serie Professor Vreemdeling, maakt de professor tijdens zijn ontdekkings reis een vergissing, maar gelukkig heeft dit geen schadelijke gevolgen. Het voorgerecht van hel Vara,- avondprogramma bestaat uit een af levering van de serie McCloud. Een Australische politie funklionar is wordt in New York. om hel leven ge bracht. McCloud, die de moordenaar weet te achterhalen, krijgt vervol gens de opdracht het stoffelijk over schot naar Australië te brengen. De volgende vijftig minuten worden be steed aan smakelijke onwaarachtig heden in de rubriek Hoe beslaat het. In een satirische verpakking worden enige staaltjes gegeven van Neder land op zijn smalst. Vervolgens gaat het doek op voor het. amusements programma van Sonja Barend. In haar show is vanavond de pianist Louis van Dijk te gast. De pianist zelf heeft een belangrijk aandeel in de samenstelling van het program ma. Behalve als pianist zal Louis van Dijk zich ook laten gelden als zan ger. Hij doel dat samen met Jules de Corte. Na deze show rondt Si mon Carmiggelt hel VARA-avondje af met een van zijn Kronkels, hel verhaal Naam uit zijn bundel We leven nog. NED. II: Het eerste half uur is voor de allerkleinsten onder de kij kers, die zich kunnen amuseren met Bolke de Beer. De dieren in het bos zijn bezig met hun wintervoorraad. Voor middelbare scholieren gaal hierna het doek op voor de kwis Tweekamp. Na het journaal, meldt Eddy Becker zich met het spelpro- gramma Kwistig met muziek. Per soneelsleden van drie bedrijven wor den getest op hun kennis van popu laire muziek. De optredende arties ten zijn o.a. Cliff Richard, The Cats, Ronnie Tober en Getty. Vanaf half lien wordt aandacht besteed aan de- lotgevallen van de mijnwerkerszooii Sam Wilson. Het is zomer 1972 als Sam voor een studiereis naar Noor wegen gaat. Deb. Tom, Jack, Ethel en Sarah gaan allen met hem mee. De bootreis naar Noorwegen is niet voor iedereen even plezierig. Onder de passagiers bevindt zich ook Da vid, de eerste echtgenoot van Saralv. Tot elf uur strooit Hier en Nu ver volgens aktualiteiten uil over het scherm, waarna aandacht aan de za- HILVERSUM. Vrijdag IS maart zal de TROS weer een Mounties Show op het scherm brengen, waarin omroepster Monique van Erp een liedje zal zingen en een aantal verschillende typen uil zal beelden. Op de foto Monique, samen met Piet Bambergen en Rene van Vooren, terdugse sport besteed wordt in de co-produktie van Hier en Nu en Stu dio Sport. ZATERDAG 19 MAART NED. I: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 Kijkdoos; 16.05 Lappenkat; 16.20 De reizen van Kim; 16.45 Pro fessor Vreemdeling; 17.30 Hel lied van de week; 18.15 Teleac; 18.45 De berebool; 18.55 Nieuws; 19.05 Mc Cloud; 20.40 Hoe bestaat het?; 21.35 Journaal; 21.50 De show van Sonja en Louis; 23.20 Simon Carmiggelt; 23.30 Journaal. NED. II: 18.45 Informatie Marok kanen; 18.55 Nieuws; 19.05 Bolke de beer; 19.15 Tweekamp; 20.00 Jour naal; 20.25 Kwistig met. muziek; 21.30 Sam; 22.20 Hier en nu; 23.00 Studio Sport; 23.25 Orgelspel door Feilce Asma; 23.40 Nieuws. ZONDAG 20 MAART NED. I: Het programma Jonge mensen op het concertpodium slaat altijd garant voor een sfeervol uur tje muziek. De gasten in dit door Cees van Drongelen te presenteren programma zijn o.a. de Nederlandse sopraan Jorine Samson, de Hon gaarse violist Niklos Szenthelyi en de Franse pianist Pascal Devoyon. Truffel-snuffelhondjes en zwarte diamanten komen aan de orde in de rubriek Hier Parijs, hier Jan Brusse. Vervolgens staat de buis een kleine twee uur in het teken van de Ame- Advertentie 380 ontwikkehngsprojekten VASTENAKTIE giro 5850 te utrecht ofwel rabobank zeist nr 162101864 rikaanse speelfilm From here to eternity. In deze film, onderschei den met acht Oscars, speelt Frank Sinatra een altijd optimistische Amerikaanse soldaat van Italiaanse afkomst. Hij is de enkeling die ver trapt dreigt te worden door het le ger. Sadistische krachten trachten deze eenling met geweld klein te krijgen. Even na tien uur begint bij de AVRO een muzikaal half uurtje. De schijniverper wordt gericht op de gitarist Harry Sacksioni, die o.m. bekend is als begeleider van de ca baretier Herman van Veen. De AVRO sluit haar programma af met een reportage van de AVRO-Cross voor atleten en niet-atleten, die vanmiddag voor de tiende maal in Apeldoorn is gehouden, 's Morgens om elf uur wordt een kerkdienst uit gezonden vanuit de kerk van de H. Franciscus Xaverius in Amersfoort. Na het programma Sesamstraat brengt de NOS 's middags een re portage van de in DuitslaiLd gehou den Cross de Nations. NED. 11: De NOS komt om half zeven uil de startblokken met het vierde deel van de Engelse jeugd serie Floctton Flyer. Nieuwe merk waardige voorvallen doen zich voor, terwijl de familie Carter werkt aan het eerherstel van de sjioorlijn lus sen Lane End en Flockton. Wetens waardigheden uit de regio worden, opgedist in de rubriek Van gewest tol gewest. Na de zendtijd van Stu dio Sport, is het de beurt aan de zeer informatieve serie 58 miljoen Neder landers. Ditmaal wordt stilgestaan bij de erotiek. Een historisch over zicht wordt gegeven van de sex, de erotiek, de vrijheden en onvrijheden op sexueel terrein in de geschiedenis van Nederland. Hierna een brok folklöre. Een klein half uur lang treedt het Internationaal Folkloris tisch Danstheater 'op. De groep laat het publiek kennis maken met dan sen uit Oosteuropese landen. In hel magazine Horizon is het onderwerp dat wordt aangesneden de speciale politiekorpsen, zoals de Special Patrol Group in Noord-Ierland. en de anti-oproerpolitie in Frankrijk. ZONDAG 20 MAART NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 13.30 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 Se samstraat: 16.30 Studio Sport; 16.55 Toto; 17.00 Vesper; IS.15 Teleac; 18.55 De bereboot; 19.00 Nieuws; 19.05 Jonge mensen op het concert podium; 20.05 Hier Parijs, hier Jan Brusse; 20.15 From here to eternity; 22.10 Harry Sachsion gitarist; 22.40 Sportpanorama; 22.50 Humanisme als daad; 23.10 Journaal. NED. II: 18.30 Informatie Tur ken; 18.35 Flockton Flyer; 19.00 Van gewest lot gewest; 19.15 Studio Sport; 20.30 58 miljoen Nederlanders en de erotiek; 21.10 Het internatio naal folkloristisch danstheater; 21.35 Nieuws; 21.40 Horizon; 22.30 NOS- muziek; 23.20 Journaal. „Waar zijn jullie aan het werk ge weest?" „In de buurt van Oldenzaal, meen ikof was het Hengelo?" Ze denkt na. „Ik zou 't Sander even moeten vragen. Hij is nogal een sportmanEr zouden in Tubber- gen motorrennen zijn of iets derge lijks en één van de deelnemende renners werd als favoriet be schouwd, omdat hij in Duitsland ook al een paar wedstrijden had gewon nen. Sander wilde een foto van hem maken en ik zou wat met hem bab belen, maar de man was niet thuis. Toen hebben we ergens koffie ge dronken en „Waar dronken jullie koffie?" „In een klein restaurant, daar er gens in de buurt." „Waar? Oldenzaal of Hengelo?'' Ze doet, alsof ze opnieuw erg ver baasd is. „Maar Koen, dat weet ik .werkelijk niet meer. We gaan zo vaak samen op reportage uit en dan drinken of eten we ergens. Vergeet niet, dat wij vaak een ongeregeld leven hebben. We onthouden zulke dingen niet." „Waar woonde die motorrenner dan?" „Ergens in de buurt van Olden zaal, als ik me tenminste goed her inner. Of wachtnee, het was tus sen Haaksbergen en Enschede, ja, nu weet ik het weer. Loopt daar niet ergens een spoorlijntje van een mu- seumtrein? Dat daar zomers rijdt ten behoeve van de toeristen? Nou, daar in de buurt was de woonplaats van de man in kwestie. Tenminste, dat veronderstelde Sander, maar toen we op het aangegeven adres kwamen, bl^ek de man net enkele dagen tevoren verhuisd te zijn naar Duitsland. Daar in de buurt hebben we koffie gedronken. In een kleine gelegenheid aan de rand van En schede. Maar hoe het heette, dat weet ik echt niet meer, Koen." „En heeft meneer Poldner, San- der dus, daar die krant meegeno men, waar het in stond van de gara gedeur op een kier?" „Ik denk van wel, want toen we weer huiswaarts reden - ik zat ach ter het stuur en Sander had die krant voor zich - vertelde hij dat. Wacht, nu weet ik ook weer, wat hij met die krant deed." „Nou en? Vertel es!" Boukje be merkt, dat de man in grote spanning zit. „Hij gooide hem na een poosje uit het raam." „Verr Van Vessinger smoort een vloek. „En geen idee, hoe die krant heette? Kan hel Tubantia ge weest zijn of de Twentse Courant? Overijssels Dagblad of Almelose Courant?" De vrouw denkt: Man, wat ben je griezelig goed bekend met de in die streek verschijnende dagbladen, maar ze houdt zich onnozel. „Ik weet het echt niet, Koen. Wie zou nu den ken, dat jij er zoveel belang in stel de! Om je eerlijk de waarheid te zeggen, vind ik het maar eigenaar dig. Iedere krant schrijft zulke ge beurtenissen iets anders. anders zouden de dagbladen saai zijn, niet waar?" De man komt overeind en loopt naar de bar, waar hij zijn glas op nieuw vult. En er dan wat uitdrinkt. Nadenkend. Hij zegt enkel nog: „Die garagedeur zat stevig op slot, dat door F. VAN FALCKENOORT vergeet ik nooit; mijn vrouw trou wens evenmin. Als ze haar bridgc- avondje heeft, wordt het in de regel laat en ben ik al naar bed, als zij thuiskomt, maar ze vergeet nooit de garagedeur te sluiten. Mij een raad sel, hoe die krant dan kan schrijven, dat de garagedeur op een kier stond." „Dat weet ik ook niet, Koen. Best mogelijk, dat ze het geval zo be langrijk vonden, dat ze een eigen re- dakteur of verslaggever hierheen zonden om verdere bijzonderheden te vernemen. Kunnen ze soms ge sproken hebben met je buren?" „Welnee, die'wisten ook nergens van. Er is één revolverschot gelost." Hij wijst in onbestemde richting. „In de garage. Noch links, noch rechts heeft men iets gehoord." „Pieker er maar niet over, want wat geeft het eigenlijk? Geef mij ook maar een sherrytje maar een halve." Hij doet het, zwijgend. Boukje be merkt zeer duidelijk, dat de stem ming bedorven is. Het zit hem dus behoorlijk dwars. Maar ze is er nu wel van overtuigd, dat die garage deur inderdaad op een kier stond, anders maakte hij er niet zoveel drukte over. Hij peinst zich straks, als ik weg ben suf over het hoe: hoe komt die krant aan een inlichting, die klopt met de waarheid, maar die hij zelf voor de politie kennelijk angstvallig heeft verzwegen? Laten we maar vaststellen, dat vader via de normale weg in de garage kwam. Dat ruit uitsnijden heeft hij nooit gedaan; zoiets kon hij niet eens, daar was hij te stom voor en in dc tweede plaats te bang. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7