De Rode Kruis-jeugdafdeling verzorgde vijftigste ontspanningsprogramma Koninklijke feesttaart voor zeventigjarig bruidspaar Hart-Fonteine Prins Willem-Alexander" was hier voorddie en aan nuis Stuurgroep Oosterschelde STREEKNIEUWS Programma koninginnedag Kerkwerve Brouwershaven heeft een eigen middenstandsorganisatie SALARIS REKENING Commissaris der Koningin bezocht grote familie-bijeenkomst in Kerkwerve ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dondtrclae 17 maart 197? Mr. 9?l)£6 3 ZIERIKZEE, 15-3. Hel was dinsdagavond voor hel Rode Kruis Zierikzee afdeling Jeugdzaken en Rekrea- tie een gouden jubileum: Voor de vijftigste maal werd een ontspanningsprogramma georganiseerd voor de gasten aan boord van een patiëntenschip. De opvarenden van de „Prins Willem-Alexander", die dinsdagmiddag in de Nieuwe Haven afmeerde, werden dan ook onthaald op een zeer vro lijke avond, waarop de muziek en zang de boventoon voerden. „De Duinpiepers" - dirigent J. II. Blom - in aktie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Presentjes Aan boord van het patiëntenschip bevonden zich ca. zestig bewoners uit de Halderhof. een Prot. Chr. centrum voor reaktivering van langdurig lichamelijk zieken te Bennèkom. Vanaf zes uur klonken de vrolijke klanken vanaf de kade van het draaiorgel „Alanti" van de familie M. A. Gieskes. Ter ere van dit vijf tigste programma werd een corsage uitgereikt aan alle gasten. Deze cor sages werden vervaardigd door me vrouw J. A. Joppe-Bor. „Eerste gasten" Burgemeester Th. H. de. Meester was. samen met zijn echtgenote aan boord om de opvarenden een wel komstwoord toe te spreken namens henzelf en het gemeentebestuur. „U bent. dit jaar de eerste gasten van de Prins Willem-Alexander en we zijn blij dat u hier bent. Uw komst bete-' kent ook het inluiden van het vóór- jaar",aldus de burgemeester. Tot slót wenste de her De Meester de glisten een fijne avond en nog pret tige zonnige dagen toe. Een begroe ting namens het Rode Kruis werd uitgesproken door de heer J. K. Jop- pe, die tevens een overzicht van het verdere programma gaf. „De Duinpiepers" Hoofdmoot van de avond waren de diverse optredens van 't schoolkoor „De Duinpiepers" van de- openbare basisschool ,.;t Staepl'of" uit Renqsse. De liedjes van het koor werden afge wisseld met een instrumentale pre sentatie van een muzikantentrio, be staande uit Helle v. d. Roest (s-kor- net), Karin v. d. Roest (bugel) en Arjan v. d. Roest (sopraansaxefoon) De zangeres mevrouw C. Kort-van Meurs zong een aantal vrolijke lied jes en begeleidde zichzelf daarbij op de gitaar. Helaas had mevrouw Kort een beetje pech, doordat wegens de warmte aan boord een snaar van haar gitaar was gesprongen. De dirigent van „De Duinpiepers" de heer J. H. Blom praatte het pro gramma op zeer humoristische wijze aan elkaar. De heer Blom verscheen zelfs nog in boeren-outfit en zong het bekende lied „Een boer wou naer z;n noaber gaen". Het schoolkoor oogstte veel succes met de fijne lied jes, die gebracht wei-den. Naast muziek en zang waren er ook weer diverse presentjes voor de gasten aan boord. Onder leiding van hun lerares mej. M. G. Lepoeter deelden leerlingen van de Land- bouwhuishoudschool „Prinses Ju liana" appelflappen uit. Na de pauze was het de beurt aan de leden van het Rode Kruis Korps o.l.v. mevrouw A. J. Kooman-den Boer om balpen nen uit te delen. Al met al een zeer geslaagd pro gramma. De Prins Willem-Alexander heeft de Nieuwe Haven inmiddels weer verlaten om de reis voort, te zetten naar Vlissingen. (Vervolg van pag. 1) vinciale waterstaat en ir R. M. Th. Adriaansens, directeur van de pro vinciale planologische dienst. Het secretariaat is in handen van de heer C. de Vos van de provinciale griffie. Gedeputeerde staten zullen de ge meenten rond de Oosterschelde uit nodigen elk een vertegenwoordiger in de stuurgroep aan te wijzen. Minister Westerterp heeft zich be reid verklaard coördinerend op te treden wat betreft de vertegenwoor diging van de bij de Óosterschelde- bestemming betrokken departemen ten. te weten verkeer en waterstaat landbouw en visserijcultuur, re creatie en maatschappelijk werk; economische zwaken; financiën; bin nenlandse zaken; volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Bestuurlijke overleggroep Omdat het een nogal uitgebreide club wordt vinden ged. staten het noodzakelijk, dat er een bestuurlijke overleggroep wordt gevormd. Verder zullen er werk- en studiegroepen moeten komen, waarin ook verte genwoordigers van niet bij de stuur groep betrokken instanties zitting zullen kunnen hebben. Een goede technische en administratieve coör dinatie mag niet ontbreken (coördi natie-orgaan). Ged. staten willen taak, samen stelling en werkwijze van bestuur lijke overleggroep en coördinatie orgaan en de instelling enz. van de werk- en studiegroepen aan de stuurgroep overlaten, aldus deelt het bureau voorlichting van de provin cie Zeeland mee. ZIERIKZEE Popgroep in „Brogum" Vrijdag 18 maart is er weer de pop avond van de maand, voor jongeren centrum „Brogum". Ditmaal is de keuze gevallen op een popgroep uit Koudekerke. Deze groep die al drie jaar bestaat heeft veel succes gehad in andere delen van Zeeland, maar was nog nooit doorgedrongen tot Schouwen-Duiveland. Brogum die de eer heeft om deze groep te presenteren bestaat uit: Peter Brasser (sologitaar), Jan Kes- teloo (orgel, piano), Henk Palty (zang, slaggitaar), Alex de Regt (bas- Kring CD.TB.-West-Nederland Op donderdag 24 maart a.s. wordt in de (koffiekamer van het Huis van Nassau, de jaarvergadering gehou den van de Kring Schouwen-Dui veland van de C.B.T.B. West-Neder land, onder voorzitterschap van de heer W. den Boer. Op deze verga dering komen de jaarstukken aan de orde. Besuursverkiezing is nodig i.v.m. periodiek aftreden van de le den, de heren P- Boot, L. de Ruijter .en W. v. d. Berge. Als spreker treedt op mr. K. Kok te Gouda, met het onderwerp: Aktuele ontwikkelin gen in grond- en pachtzaken". Afdeling „Philatelica" Op maandag 21 maart a.s. wordt in het Huis van Nassau, de jaarver gadering gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philate lica". BROUWERSHAVEN Tweede lustrum Watersportvereniging Op zaterdag 19 maart a.s. viert de watersportvereniging Brouwersha ven haar 10-jarig bestaan, wat niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Het bestuur heeft een feestelijk programma in elkaar gezet dat des morgens van 10.00 tot: 12.00 uur start met een bestuursvergadering met de redaktiekommissie' van „De Reede" en de evenementenkommissie in café-restaurant Jacob Cats met aan sluitend de lunch. Van twee uur tot vijf uur volgt de algemene ledenvergadering, waarna van vijf uur tot half zeven een cock tailparty wordt aangeboden door de vereniging aan de leden met dames eveneens in Jacob Cats. Van 19.00 tot 20.00 uur aperitief in C.R. „De Blauwe Keet" waarna van 20.00 tot 22.00 uur in hetzelfde restaurant zal worden gedineerd. Van 22.00 tot 's nachts 2.00 uur wordt gedanst, eveneens in De Blauwe Keet. Schaatsmiddag in Den Haag voor kinderen leden IJsvereniging De kinderen van de leden van de IJsvereniging ,,'t Weeltje" te Brou wershaven kunnen deelnemen aan een schaatsmiddag die gehouden zal worden op de kunstijsbaan te Den Haag. Deze schaatsmiddag vindt plaats op zaterdag 26 maart a.s.; het vervoer vindt plaats per bus. Ver trokken vanaf de muziektent. (Zie voor lijd: de agenda.) KERKWERVE Bejaardensociëteit Op woensdag 23 maart a.s. is er weer bejaardensoos in het Vereni gingsgebouw aan de Beatrixstraat. Iedereeen van 60 jaar en ouder1 is welkom op deze bejaardenmiddagen. (Voor de aanvang: zie agenda.) KERKWERVE. 16-3. Onlangs ver gaderde voor de tweede maal in het jaar het Oranjecomité in café „Kerk werve". Samen met de afgevaardig den van de beide basisscholen, kleu terscholen en peuterspeelzaal kwam men tot het volgende programma voor koninginnedag: 8.00 uur: Klokluiden en vlag hij sen. 10.00 uur: Poppentheater voor peuters en kleuters in het Vereni gingsgebouw aan de Beatrixstraat. Allerlei spelen op de Ring voor de leerlingen van klas 1 t/m 4 en voor alle kinderen van Kerkwerve die de leeftijd voor deze klassen hebben maar elders naar school gaan. Speurtocht dooi' Kerkwerve (te voel) voor de klassen 5 en 6 (en de kinde ren van Kerkwerve die de leeftijd voor deze klassen hebben maar el ders naar school gaan) en voor de Kerkwerfse jeugd to 16 jaar. Optocht 14.30 uur: Optocht met versierde wagenó, fietsen, mensen, karretjes enz. door Kerkwerve. De stoet blijft dus op Kerkwerve, zodat iedereen mee kan lopen. We harmonie „Con Amore" uit Noordgouwe zal het ge heel opluisteren met muziek. Een verzoek aan scholen, verenigingen e.d. die een wagen willen versieren dit te melden aan mevrouw E. J. P. v. d. Hoek-Beije, Kerkweg 5. Op stelling van de wagens e.d. op 30 april 14.15 uur in de Vroonstraat (kant Weelweg). 16.00 uur: Zeskamp op de Ring wordt verzorgd door de leden van het Kerkwerfse brandweerkorps. Iedereen van 16 jaar en ouder kan hieraan meedoen. 19.00 uur: Muziek van „Con Amo re" op de Ring waaraan aansluitend een lampionoptocht zal worden ge houden. De kinderen wordt gevraagd zelf voor een lampion te willen zor gen. 20.00 uur: Dansen met muziek in het Verenigingsgebouw. Om dit alles mogelijk te maken is er geld nodig. Daarom komen leden van het Oranjecomité zeer binnen kort bij allen langs met een lijst. Ge hoopt wordt dat ieder die straks wil feesten nu zal geven. Oude wens vervuld gitaar), en Wim van Welsum (drums). De stijl van hun muziek be staat uit nummers o.a. van Bob Dy lan, Neil Young, J. J. Cale, Eric Clapton en Jimi Hendrix ook spelen ze eigen geschreven nummers. De groep noemt z ich „Lazy Paradise Band". Behalve de popgroep (woensdag avond) en disko-avond (zaterdag avond) is er weer veel te doen in Brogum, zoals voor zondagmiddag een tweetal zaal voetbalwedstrijden. Dit keer wordt er gespeeld tegen soos Big S. Om twaalf uur in de sporthal zullen de dames teams van Big S en Brogum tégen elkaar voet ballen en om tien voor één de heren teams van Big S en Brogum. Zondagavond vindt het „Ikkie- kookfilmfestival" weer plaats. Dit keer zijn weer een aantal dokumen- taires en allerlei soorten films ver zameld. Voor tijd: zie agenda. Leerlingen-kontaktavond beroepsonderwijs In de Graanbeurs hielden de 3e en 4e klassen van de L.T.S. en H.N.S. de jaarlijkse kontaktavond. Letterlijke mededeling van onze (vrijwillige) verslaggever: „daar het gebruik van alkohol verboden was, was de op komst gering, maar er waren toch nog ettelijke tientallen jongelui aan wezig." „Disco sound" werd verzorgd door Henk en Peter. Deze beide jon gelui en het bestuur van de school- klub zorgden zodoende voor een toch gezellige avond. Z.V.U.-leden naar opera Tot de vele aktiviteiten van de Zeeuwse Volksuniversiteit behoort sinds enige jaren ook een bezoek aan de Koninklijke Vlaamse Schouwburg- te Antwerpen. Op zaterdag 19 maart a.s. zullen 50 liefhebbers een uitvoering bijwo nen van de opera „De barbier van Sevilla". De belangstelling voor deze voorstelling was zo groot dat de reis binnen enkele weken was volge boekt. Eerste prijs in dicht-wedstrijd De heer Joop Volk er i van de boek en kantoorboekhandel aan het Ha venplein-, die al vele malen als schrijver van gelegenheidsgedichten in allerlei vorm naar voren is getre den, heeft met een nieuwe penne- vruc-ht de eerste prijs gewonnen-van een grote landelijke dichtwedstrijd gehouden door Jade Dortmond, een onderneming van Bührmann-Tette- rode te Utrecht. Met deze wedstrijd heel't de heer Volkeri een originele prijs gewon nen, namelijk vijf uur luchtrekilame voor zijn zaak, waar en wanneer hij dat wil. De opdracht was een gedicht te maken over oudjaar, nieuwjaar of de jaarwisseling. De heer Volke ri heeft zijn gedachten en opvattin gen over de jaarwisseling opge schreven en op rijm gezet. Zijn ge dicht werd door een deskundige, jury als het beste uitgezocht. NIEUWERKERK Inzameling kleding De alhier gehouden inzameling van kleding t.b.v. de Stichting „Men sen in Nood" is een groot sukses 'ge worden. Een grote hoeveelheid zak ken, dozen en pakken kleding werd aangedragen. Alles voor het goede doel! NOORDGOUWE, 14-3. In hotel v. d. Weijden te Noordgouwe kwam de gezamenlijke middenstand van Brouwershaven tot oprichting van een Middenstandscentrale, waarbij ondernemers uit alle kernen van deze gemeente zich hebben aangeslo ten. Initiatief 'hiertoe was- genomen door de Middenstandsvereniging uit Brouwershaven, die begin 1976 reeds in diverse woonkernen kontakt- avonden hierover had gehouden. Op deze avond trad als spreker op de heer C. H. Pols, regionaal konsu- lent voor de Provincie Zeeland van het Kon. Ned. Ondernemers Ver bond. De heer Pols hield een uitge breid betoog over de plaats van de ondernemer in het huidige maat schappelijk bestel en schetste aan de hand van diverse voorbeelden het grote scala aan mogelijkheden waarop een goed georganiseerde on dernemers-organisatie kan steunen. Bestuur Na diskussie hierover werd een bestuur gevormd waarin onderne mers uit alle woonkernen van Brou wershaven zitting hebben genomen. Door de oprichting van deze organi satie is o.a. een wens van het ge meentebestuur, dat reeds jaren heeft aangedrongen op een samenbunde ling van ondernemersbelangen, dn vervuiling gegaan. Aan het eind van de vergadering werd aandadht geschonken aan een dit jaar te houden braderie te Brou wershaven. Tijdens de diskussie hierover kwam vanuit de vergade ring een grondplan naar voren om in verband met de viering van het 500-jarig bestaan van Brouwersha ven in bredere kring tot een grootse opzet hiervan te komen. De op deze vergadering aanwezige voorzitter van de Oranjevereniging bood spontaan zijn medewerking aan, om als coördinator op te treden. Advertentie Uw uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern betalen. Huur, gas, licht, abonnementen. Natuurlijk automatisch! En elke maand een vast bedrag naar uw spaarrekening. Orde op geldzaken: Salaris en pensioen via de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE KERKWERVE, 16-3. „Ik bin toch zó dankbaer Dit was tie spontane reactie van tic 89-jarige mevrouw B. Hart-Fonteine op een bijzonder gelukkige start van de viering woensdagmorgen van baar zeldzaam huwe lijksfeest. Tevreden genietend van een met volle melk verdund „advokaatje" genoot de bruid met haar 96-,jarige van een „vieu" proevende echtgenoot, de heer M. Hart. van de enorme belangstelling by de herdenking van hun trouwdag die woensdag 16 maart niet minder dan zeventig jaar geleden plaatsvond. De heer en mevrouw Hart, beiden nog altijd goed gezond - al is de heer Hart wat doof na een lang geleden gebeurd ongeluk in het voormalige stoomgemaal te Kerkwerve - vorm den de hele lange dag en avond het opgewekte middelpunt van een grote familiebijeenkomst: er waren wel een tachtig personen, van oud tot heel jong, die allen behoorden tot de uitgebreide familie Hart. Het bruidspaar heeft aan de tot standkoming van de familie zelf bij gedragen met vier dochters en twee zoons, die weer zorgden voor acht tien kleinkinderen en vier-en-dertig achterkleinkinderen. „En daarbij 'komt het 't aangetrouwde spul" zei een familielid op de druk bezochte receptie van oma en opa Hart. Koninklijke feesttaart Het gemeentebestuur van Midden- schouwen omgaf de familie op deze feestelijke en gezellige dag met goe de attenties, waarvan het eerste blijk werd gegeven toen burgemeester E. Baerends met zijn echtgenote de aankomst meldden van de Commis saris der Koningin in Zeeland dr. Boertien, die mét zijn echtgenote naar Kerkwerve was gekomen om na een hartelijke gelukwens plaats te nemen naast het bejaarde bruids paar en daar gezeten geruime tijd van dit gastvrije familiesamenzijn mee te genieten. In die tijd werden vele bloemen telegrafische en schrif telijke gelukwensen binnengedragen. Een hoogtepunt was de „onthul ling" van een feesttaart van koningin Juliana, waarbij een brief was ge voegd, namens de koningin geschre ven door haar partikulier secretares se jvr. Röell. De felicitatiebrief werd voorgele zen door burgemeester Baerends. „We moeten eigenlijk een briefje te rugsturen, maar ik ben geen „me vrouw" en m'n man is geen meneer", aldus reageerde mevrouw Hart op deze felicitatiebrief. Het bruidspaar had ook grote be wondering voor de fraaie feesttaart: éeri pracht exemplaar, mooi ver sierd met vier rozen van suikerwerk. Commissaris dr. Boertien konsta- teerde intussen met vreugde dat de heer en mevrouw Hart, vooral ook gelet op de door hen geuite dank baarheid voor deze zeer bijzondere dag ongetwijfeld gelukkige mensen zijn. "Nog lang niet moe In een lang huwelijk hebben Hart en zijn vrouw in elk geval alle ver trouwen. Dat blijkt wel uit de vol gende regels van het op de wijs van „Wie Neerlands bloed voor het zeventigjarig bruidspaar gemaakt feestlied: „Aan het einde van dit. feestgedicht, wensen wij u nog me nig jaartje toe. Want zo te zien aan uw gezicht, bent u 't huwelijk nog lang niet moe Natuurlijk was er voor en na dit feestlied alle gelegenheid van harte te klinken op het bruidspaar, zeer zeker ook tijdens de druk bezochte receptie die aan het eind van de middag in het Verenigingsgebouw plaatsvond. Het was eigenlijk voor heel Kerk werve een feestelijke dag. Met het feest rond de familie Hart leefden velen van de bevolking mee, dat bleek wel toen bruid en bruidegom begeleid door het muziekkorps „Nut en Uitspanning" van Zonnemaire een rondrit door het dorp maakten gezeten in een „oldtimer", die er ook al heel wat jaartjes op had zitten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3