l wico Op Boomfeestdag te Zierikzee pij ckWlkrv,^ Nieuwe stuurgroep gaat adviseren over alle facetten en bestemming Oostersehelde gingen honderd-en-vijf bomen de grond in I/O iiumma?5. „/dfuITioo VJ Wilgen, peppels, essen, plantanen Beker hopjesvla halve liter van 99 Binnenkort installatie door minister Westerterp De horsmakreel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 maarl 1977 133ste jaargang Nr. 22066 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer- Een 70-jarig huwelijksfeest ZIERIKZEE, 15-3. Binnenkort - na installatie door t minister Westerterp - zal een stuurgroep, die over alle facetten van de bestemming van de Oostersehelde zal adviseren, niet haar werkzaamheden beginnen. De stuurgroep komt in de plaats van de stuurgroep natuur- en re- creatiebelangen Oostersehelde en zal - in tegenstelling tot deze op te hef fen stuurgroep - ook vertegenwoor digers van rijksdepartementen als le den hebben. Voorzitter van de nieuwe stuur groep zal zijn gedeputeerde A. L. van Geesbergen. Taakstelling In een brief aan de minister van verkeer en waterstaat, schrijven ge deputeerde staten van Zeeland o.a., dat de taakstelling van de stuur groep naar hun mening een zestal punten zou moeten omvatten: a) het opstellen van alternatieve ontwikkelingsmogelijkheden van het gebied en het adviseren ten behoeve van de beleidskeuze (totaalvisie); b) het uitwerken van de totaalvi sie in de vorm van inrichtingsplan en deelplannen; c) het maken van beheersplan nen en het komen tot afspraken voor een goede realisering, financiering en exploitatie; d). het onderzoeken van de be- Advertentie Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje hoefte aan een gemeenschappelijke regeling voor het gebied, dan wel de len hiervan; e) het adviseren over zaken waarover, vooruitlopende op de to taalvisie, beslissingen moeten wor den genomen; f) het fungeren als overleggroep voor alle bij de inrichting en het be heer van de Oostersehelde betrokken overheden. Werkge3>iecl Het werkgebied van de stuurgroep zal dienen te zijn: de Oostersehelde, begrensd door de Philipsdam en de Oesterdam, en de hierop georiënteer de gebieden binnen de dijken. De de taillering van de begrenzing achten ged. staten een zaak van nadere stu die van de stuurgroep. Van Zeeuwse zijde hebben ged. staten tot leden van de stuurgroep aangewezen (behalve de heer Van Geesbergen, die o.a. natuurbescher ming en openluchtrecreatie in zijn portefeuille heeft), de gedeputeerden mr. J. P. Boersma (ruimtelijke orde ning) en de heren ir. W. de Beijl, hoofdingenieur-directeur van pro- vervolg pag. 3) Kom naar de nieuwste wollen karpetten kijken. NIEUW: 5,10, 25 jaar garantie nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 voor prima gebruikte meubelen Hebt u milieuklachten? Bel dan 01100-14444 (voor de Beve- landen, Schouwen-Duiveland en Wal cheren) of 01150-4444 (voor Zeeuwsch-Vlaan- deren). Advertentie kilokarton droogkokende langgraanrijst NU Q hartstikke goedkoop Advertentie L| ge\digVm zaterdag 19 maart KERKWERVE. In het Verenigings gebouw van Kerkwerve vond giste ren de viering plaats van een uniek huwelijksjubileum, namelijk de 70- jarige echtvereniging van het echt paar M. Hart en B. Hart-Fonteine. Er was een feesttaart van koningin Juliana en Commissaris der Koning in dr. C. Boertien was met zijn echtgenote aanwezig om het bruids paar te feliciteren. Rechts: de Com missar si, links de heer Hart en mid den mevrouw Hart-Fonteine. (Zie ook elders in dit nummer). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's i Roekeloze plannen zijn eerst i boeiend, later zwaar en tot i slot droevig. f 4 Livius f Verwachting tot vrijdagavond: Opklaringen Opklaringen, afgewisseld door een enkele -bu'i; matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind; minimumtem peraturen omstreeks 5 graden, ma xima. morgen ongeveer 11 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1-7. Min.-témperaturen omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarde. ZON- EN MAANSTANDEN 18 mrt. Zon op 6.48, onder 18.51 Maan op 5.55, onder 17.36 Nieuwe maan: 19 maart (19.33) Begin van de lente: 20 maart (18.44) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 18 mrt. 2.29 15.00 8.13 20.26 Springtij22 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-3. Het" KNMI deelt mede: Aan de zuidelijke stroming, die gisteren zachte lucht naar ons land voerde is nu een einde geko men. Een front, dat de begrenzing van deze lucht met koelere oceaan- lucht vormt, passeerde vannacht Ne derland. Dit ging gepaard met ietwat buiïge neerslag, waarbij plaatselijk tot 8 mm x-egen viel. Thans bevinden wij ons in een zuidwestelijke stro ming, die ook vrijdag zal aanhouden. In de aangevoerde onstabiele lucht er zich dan een plaatselijke bui ont wikkelen, maar deze worden afge wisseld door opklaringen. ZIERIKZEE, 16-3. In het kader van de Nationale Booniplantdag gingen ook te Zierikzee bomen de grond in, samen met de „officiële bomen" tot een aantal van 105 stuks, waarmede leerlingen van de basisscholen zich belastten. Al vroeg kwamen zij toe aan de lioge wijsheid van „een mens moet minstens één keer in zijn leven een boom planten". De planterij kreeg zijn start in de Sloestraat, waar burgemeester Th. II. de Meester en de inspektrice van het lager onderwys mevr. W. P. Bouwman en lid van de Provinciale Boomfeest Kommissie, de eerste bomen voor hun rekening namen, op uitnodiging van het hoofd van de Plantsoenendienst de heer J. J. Doeswijk. Tevoren waren jeugd en genodig den verwelkomd door de burgemees- grond in moesten. De bomen wer den geplant door de heer C. A. v. Oord, voorzitter van het Ghr. Schoolbestuur, de heer M. P. de Lange, hoofdonderwijzer van de De Jongesdhool en de heer M. de Wild, onderwijzer. Met bijzonder veel enthousiasme werden de overige plantanen door enkele zesde klas leerlingen inge bracht. Op de vraag van de heer Van Oord of de jeugd in de toe komst goed voor deze bomen wil zorgen, klonk ook hier een overtui gend „ja" over het schoolplein. Ter gelegenheid van deze boom- manifestatie waren er voor alle scholieren appels, een mini-boom stam en een speldje als aandenken en voor de school een herdnnerings- vaantje. PEKING. De Chinese landbouw oodervindt op het ogenblik moei lijkheden maar die zijn slechts tij delijk en de voedselvoorziening ver loopt lang niet zo slecht als in het begin van de jaren zestig, toen er in grote delen van het land bijna hongersnood heerste, aldus een be richt van het persbureau Nieuw- China. DEN HAAG, 17-3. Horsmakreel is een vissoort die in ons land nooit als konsumptiev is beschouwd. In tegenstelling tot o.a. Zuid- en Oost- europese landen en Japan. Maar om dat veel vissoorten in de toekomst schaars zullen worden, kan de hors makreel wellicht een belangrijke aanvulling worden op het voedsel pakket dat uit de zee wordt gehaald. ter, inzonderheid de inspektrice. Als 'gebruikelijk deed de eerste bur ger een snufje pedagogie in zijn toe spraak tot de jeugd, die moest belo ven, de bomen en trouwens al het groen, intakt te houden en niet f® vernietigen. De jeugd wilde deze belofte graag doen en uit handen van de burge meester kreeg hierna de inspektrice een vaantje aangeboden en een schijf van een miniboomstammetje, met als tekst een herinnering aan boomfeestdag 1977. Het zware werk was hierna voor de jeugd, samengesteld uit de hoogste lclassen van alle badsscholen en de eindgroepen van de Beatrixschool. Bij de p'lanterij intussen is gezorgd voor een zekere variatie van het bo- menbestand. Aan de Sloestraat wer den wilgen en populieren ingebracht aan de Grachtweg, essen en bij de J. L. de Jon'geschoo'l aan 't Vrije, plan tanen. Advertentie Bloemen en Tuincentrum Haamstede Hogezoom 20 Telefoon (01115) 1383 Een begrip voor Schouwen-Duiveland '7" ar buiten ZIERIKZEE. De inspektrice van het basisonderwijs mevr. W. P. Bouwman, nam in de Sloestraat een boom voor haar rekening. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Planten hij school Omstreeks tien uur arriveerden de leerlingen van de zesde klas op het schoolplein -van de J. L. de Jon- geschool, waar zeven plantanen de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1