Vrouwenvereniging samen met bewoners „In 't Opper" Financiële prestatie van Zendingskrans „Tryfosa Belangen gemeenschap Westenschouwen Filmvertoning SUCCESJES Leden watersportvereniging „Aquadelta" zagen zee-zeilfilm STREEKNIEUWS Vereniging Technische School voor Schouwen-Duiveland ERIC DE NOORMAN Start inzameling glas in Brabant Tachtigjarig huwelijksfeest Eurovisie-song- festival praktisch van de baan Bruse verzustering BRUINISSE, 12-5. De leden van de Hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" hebben hun ver enigingsavond afgelopen week door gebracht samen met de bewoners van bejaardentehuis „In 't Opper". In de overvolle recreatiezaal wer den alle aanwezigen hartelijk wel kom geheten door de directrice mej. N. Bal. Daarna opende de presidente mevr. B. de Waal-Jumelet de avond met gebed waaraan sluitend op gezongen werd de verzen 1 en 4 van psalm 138. Vervolgens hield mevr. Verspoor -Stoel een heel mooie inleiding naar aanleiding van enkele verzen uit Job 2 „Het grote waarom in Jobs leven". Ze eindigde deze prachtige inleiding met het voorlezen van het gedicht „Geef ons een groot geloof". Hierna zongen de aanwezigen vers 1 en 3 van gezang 232. Na het voorlezen van de notulen werd op verzoek van me vrouw v/d Berg-Bal, die na een lan ge tijd van ziekte weer voor het eerst op de verenigingsavond aanwezig was gezang 201 de verzen 1. 2 en 3. Na een gezellige pauze die door ve len benut werd om een praatje te maken met de bewoners van „In 't Opper" volgde enkele mededelingen van het bestuur. Ernst en luim Door verschillende dames van de vereniging werden vervolgens enkele stukjes naar voren gebracht waarin ernst en luim elkaar afwisselden. Tussen de bedrijven door werden een drietal verzen van psalm 76 gezon gen in verband met biddag. Op ver zoek van de heer L. Stoutjesdijk, die na een zware operatie weer zover hersteld was dat hij deze avond bij kon wonen, werd gezongen vers één en vijf van gezang 280. Aan het eind van deze geslaagde avond dankte de heer Van Duin namens de bewoners van „In 't Opper" de presidente en alle medewerksters voor de gezellige avond en hoopte dat men dit nog eens zou herhalen .De bijeenkomst werd door mevr. De Jonge beëindigd met dankgebed. Vergadering te „Bru" BRUINISSE, 11-3. De zendings krans „Tryfosa" te Bruinisse, werk zaam t.b.v. de Mbuma-zending, hield de jaarvergadering. Ds. A. v. d. Berg, predikant van de plaatselijke Gere formeerde Gemeente in Nederland, opende de vergadering met het laten zingen van Psalm 68 vers 16 en ge bed. Vervolgens sprak hij een wel komstwoord tot de goed gevulde zaal. Na.v. het voorgelezen schriftgedeelte Handelingen 16 hield hij een korte meditatie over de zendingsreis van l'aulus en Silas. Het in het betreffende hoofdstuk besproken zendingswerk van Paulus en Silas, gaat nog steeds door, aldus de predikant. Onder moeilijke om standigheden kan de Mbumazending nog haar werk doen in Rhodesia. Hoe lang dit nog zal duren is niet bekend, doch Gods werk zal door gaan, ook in deze donkere tijden. „Doch evenals de hedenen, zullen ook wij de Goddelijke bekering niet kunnen missen", zo hield ds. v. d. Berg zijn gehoor voor. De sekretaresse mevrouw Slinger land las vervolgens haar jaarverslag voor, waarin zij o.a. opmerkte dat de krans thans 36 leden telt. De penningmeesteresse mevrouw Deurloo gaf een financieel overzicht over 1976. De inkomsten zijn met 35 procent gestegen tot bijna f 14.500, Na aftrek van de onkosten zal er ca. f 9.000,kunnen worden afgedragen op de zendingsdag in april 1977. Ook werden deze avond divei'se fraaie gedichten voorgelezen door de da mes v. d. Bei-g, Noorthoek, Van Geijl en Bogert. „Christelijke kerk" De heer C. W. J. Wolffenspex'ger hield een inleiding n.a.v. art. 27 van de Ned. Geloofsbelijdenis, dat han delt over de algemene, christelijke kerk. Hij gaf een historisch overzicht van de lotgevallen van de kerk, van af haar eerste openbaring tot de hui dige tijd toe. Ook meldde hij enkele geschiedkundige feiten over het ker kelijk leven in Bruinisse. Hij hoopte dat het zendingswerk nog tot rijke zegen gesteld zal mogen worden. De heer Schot gaf in dichtvorm een jaarverslag van de plaatselijke zendingskommissie. Hij meldde een opbrengt van ruim f 4600,verza meld door het ophalen van oud pa pier, zendingsbusjes, pennenverkoop en de opbrengst van een zendings rede. Tevens dankte hij degenen die steeds een tra'ktor en wagens ter be schikking hebben gesteld om oud papier op te kunnen halen. Ook stond hij stil bij het vertrek van ds. v. d. Berg naar Gouda, die voorzit ter is van de kommissie. De heer L. van Driel tenslotte sprak een slotwoord, waarin hij al len aanspoorde om niet alleen te werken voor de zending, doch ook te bidden, want dat is wel het meest noodzakelijk. Na het laten zingen van Ps. 72 vers 3 en 4 eindigde hij met dankgebed. G. van Rossum te Middelburg, hoofd van de afdeling voorlichting van de Watermaatschappij Zuid-West-Ne- derlaixd een uiteenzetting over de komende infiltratie van het Haring- vlietwater in het bos en duingebied te Westenschouwen. De heer Van Rossum hield hierover een algeme ne inleiding waarin de diverse as- pekten werden belicht. Voor wat het aanwezige water in het duingebied betreft heeft men over de laatste 50 jaar goede gegevens. Reeds in 1887 werd er te Zierikzee over de aanleg van watex-leiding gesproken. In 1916 waren de konkrete plan nen, die pas in 1930 konden worden gerealiseerd waarna het nog tot 1939 duurde voor Haamstede en Renesse aansluiting kregen. Op Schouwen-Duiveland werd in 1976 2.199.775 m3 water verbruikt, wat een toename was van 12,19 pro cent in vergelijking met 1975 toen het vex-bruik 1.960.844 m:1 was. In het gehele duingebiéd is 500 miljoen m:i water aanwezig. Gemiddeld is in het gebied van 1500 ha een neex-slag van 700 mm wat neerkomt op 10,5 ms. Door vex-damping is er een verlies van 6,5 miljoen m3 per jaar door flinke bebossing van het ter- x*ein, waax-door er wel minder af vloeiing naar zee, 2,2 miljoen m:! is gekomen. Van grote invloed op de aanwezige waterbel is ook de duin afslag en de verlaging van het pol der waterpeil wat' vele miljoenen m3 scheelt. De noodzaak van ,het uitvoe ren van de infiltratie is altijd nog een omstreden punt, maar uitgaande van de realiteit dat de WMZ door de overheid hier nu eenmaal toe wordt vei'plicht, gaat men hier toe over. Hiervoor waren in totaal negen mogelijkheden waarbij voor het Ha- ringvliet-water is gekozen daar dit technisch zowel kwalitatief de beste oplossing gaf. De totale kosten hier van worden geraamd op 17 miljoen gulden. De kwaliteit van het te leve ren water zal door het infiltratiewa ter niet worden verminderd. Het innamewerk in de Haringvliet is 400 m uit de glooiing op 1 m on der de oppex-vlakte. Van de infiltra tieleiding is momenteel al 4 km aan gelegd in de Bx-ouwex-sdam. Rond de twee infiltratie vijvers zullen 35 bronnen woi-den aangelegd. De fil tertij d zal ongeveer 1 maand zijn. Bij de WMZ heeft met een dergelijke wijze van waterwinning reeds een ruime ervaring daar dit systeem ook reeds een groot aantal jaren te St.- Jansteen plaats vindt. Iets heel bijzonders BRUINISSE, 14-3. Op uitnodiging van watersportvereniging „Aquadel ta" was zaterdagavond de bekende zeezeiler uit België, de heer Staf Versluys te Bruinisse om een film te laten zien van de „Single handed Whitebread race 1976". De bijeen komst vond plaats in caravanpark „Onze Hoeve". De x-ace, thema van de film, heeft de heer Vei-sluys alleen gemaakt en starte in Plymouth/ en eindigde na dertig dagen te New Pox-t. De voor schriften voor deze race luiden dat de deelnemers zonder andere beman ningsleden hiex-aan mogen deelne men. Zij mogen ook geen gebruik maken van hun motor, alleen maar voor het draaien van stroom of iets dergelijks. Van de deelnemende schepen wordt de schxxxef vergezeld zodat de motor wel gebruikt kan wox-den maar niet de schx-oef. De film toonde dat de heer Vei'sluys on der de meest barre weersomstandig heden deze race gemaakt heeft. Dat de film de vele aanwezigen aan sprak bleek uit het feit dat nadien vele vragen gesteld werden aan de heer Vei-sluys die hiex-op antwoordde Voor de zeezeilers zeer zeker, maar ook voor andere watersporters was het een zeer interessante diskussie waaruit ook nog wat te leren viel. Deze avond waren ook twee leden van de Rijkspolitie te water distrikt Willemstad aanwezig voor enige voorlichtiixg aangaande het werk van de Rijkspolitie. Dit viel echter een beetje in het water doox-dat de film en de vx-aagbaak daai-opvolgend wat de tijd betreft uit de hand is gelo pen. SIRJANSLAND (Vervolg van pag. 1) Vanuit de vergadering werd een aantal punten naar vox-en gebracht, waar mogelijkerwijs in de toekomst wat aan valt te doen. Zo werd de aandacht gevestigd op het tegengaan van geluidshinder waaraan een groep motorrijders zich in de nach telijke uren schuldig maakt. De voorzitter drukte de leden op het hart zelf ook attent te zijn op een aantal zaken zoals het tegengaan van loslopende honden en deze niet bij de buurman hun behoefte laten doen, het tegengaan van beschadi ging aan de duinen door de kinderen daar niet te laten spelen (gedacht weï-d ook aan een aktie hiervoor op de campings) en het niet toelaatbare aanbieden van huisvuil. Vanuit de vergadering werd nog gewezeix op de onbebouwde percelen, die worden gebruikt als stortplaats, de overlast van bouwplaatsen waar op de aannemers papier en plastic laten slingeren met alle gevolgen van dien en het aanleggen van grond- depots op onbebouwde percelen. Pogingen zullen in het werk wor den gesteld om voor het gedeelte van de Kraaiensteïnweg te Westen schouwen een snelheidsbeperking van 50 km ingesteld te ki-ijgen. Voor wat de kruising van de Kx-aaiensteixxweg betreft werd opge merkt dat daar onx-edelijk veel licht masten zijn geplaatst, die de ver- keex-sveiligheid niet bevox-dex-en daar men van dit ovex-belichte kruispunt zo de donker induikt. Haringvlietwater Voox-dat het huishoudelijke ge deelte werd afgewerkt gaf de heer Op woensdag 16 maart vindt in het vereni'gdngs'geibouw een film voorstelling plaats, verzorgd dooi de heer H. Speelman, arts te Oos- terland. Diens film over N<iéu\y- Zeeland wordt gedraaid op dé so- ciëte'isbij eenkomst, waarop iedereen welkom is. BRUINISSE Nieuwe brandweerauto De nieuwe bx-andweerauto waar Bruinisse al enige tijd op zit te wachten is maandagavond in de ge meente gearriveerd De officiële ovei-dx:acht zal over ongeveer vijf a zes weken plaats vinden omdat de motor van de auto eerst moet wor den ingei-eden. Filmavond C.J.V. Zondagavond 20 maart aanstaande organiseert C.J.V. „Obadja" een film avond in het Nederlands Hei-vormd verenigingsgebouw aan de Deestraat. Deze avond zal de heer Bax-endregt uit Dreischor de film draaien „Bru 500 jaar". Deze film behandelt het hele feestelijke gebeux-en rond de vijfhonderd jaar viering van de ge meente Bruinisse in 1968. De avond zal beginnen met een bijbelse inlei ding. Bezoek parlementaire C.D.A.-delegatie Na Zierikzee bezocht de parlemen- taire C.D.A.-delegatie maandag Brui nisse, waar de heren (meix zie ook het Zierikzee-verslag) werden ont vangen door het gemeentebestuur en de Wilma-direkteur Jens. Nadatt een 'kijkje was genomen op de jachthaven en op het relcreatie- projekt 'lichtte burgemeester Hek man de aanleiding' en de tot stand komüng van het projekt nader toe. Op de door de heer Ir. Santema gemaakte schets van het Grevelin gen gebied, werd Bruinisse. op de zuidelijke oever van het Grevelin- genmeer aangewezen als rekreatie- gebied, iets waai-op gaax-ne wex-d in gespeeld omdat Bruinisse, door af sluiting van de Grevelingen door de Brouwersdam. 300 mosselpercelen verloor. Kontrakt Vervolgens werd het hoe en waarom van de samenwerking met Wilma door de bux-gemeester uit een gezet. Er 'is met de Wilma een goed kon trakt afgesloten, waardoor het mo gelijk is, het gemeentepei-soneel op kosten van de Wilma uit te brei den. Het in éigen exploitatie ne men van de jachthaven, was voor de gemeente Bruinisse niet alleen financieel onvoordelig, maar ook een administratief blok aan het been geworden. Wethouder Jumelet, zette uiteen, de nadelige gevolgen van de afslui ting van de Grevelingen, de nood zakelijkheid dat ook Bruinisse vol uit meespeelt, met de mosselcultuur in Zeeland en de noodzakelijkheid ZIERIKZEE, 14-3. Het aaxxtal leer lingen van de technische school voor Schouwen-Duiveland te Zierikzee, is in 1976 toegenomen tot 471. De animo neemt toe om na diplo mering nog een tweede diploma te halen of via extra studie toegang te verkrijgen tot het middelbaar be- i-oepsondex-wijs, aldus wox-dt mede gedeeld in het deze dagen vex-sche- nen jaarverslag over 1976. Huisvesting In het verslag wordt gewag ge maakt van een verslechtering van de huisvesting, omdat enige theorieloka len van de voox-malige landbouw school moesten worden ontruimd ten behoeve van de huishoudschool. De oude gebouwen - dependance van plm 1625 en hoofdgebouw van 1904 - vex-gden veel' onderhoud. Begin 1977 werd het nieuwe schetsontwerp voor de nieuw te bouwen school bij het ministerie ingediend. In het jaarvex'slag wox-dt verder o.a. hex-innerd aan de oprichting van een gezamenlijke Schoolclub voor leerlingen wan de technische school en de huishoudschool, op initiatief, van de betx-effende oudei-commissies. De koningin van de eilanden 47. Hoewel ze het blijkbaar nogal vreemd vinden, volgen Nialls mannen het bvel, om naar de boten te gaan, toch op. Eric, die zich zo min mogelijk wil vertonen, is meteen weer in de deui-opening vex-dwenen. De gevangenen wox-den binnerx gebx-acht en Eric staat met zijn x-ug naar hen toe, ogen schijnlijk druk met Aranx-od te px-aten. Intussen houdt het meisje een oogje in het zeil. Een van de kx-ijgers komt naderbij en vraagt, waar de kerkers zijn. Op een teken van Ex-ic loopt Aranrod snel naar het gx-oepje toe en zegt: „Dat kan ik u beter vertellen dan heer Niall, volgt mij maar". Met boze exx vex-ontwaardigde blikken kijken Winonah en de andex-e gevangenen haar aan, kijkt ze toe, hoe allen door een laag deurtje in lend teken te geven. Schijnbaar onbewogen maar Ax-anrod durft hun nog geen geruststel de kex-ker wox-den geduwd. Inmiddels houdt Ex-ic zich boven verborgen exx slaat het vertrek van de krijgers gade, die naar de kust gezonden zijn. In de mening dat ze allen zijn vex-trokken, komt hij te voor schijn en begeeft zich naar beneden, om Wi- nonah en de anderen te spx-eken. Dan ziet hij tot zijn schrik enkele krijgex-s die de gevan genen hebben weggebracht. Zijn gezicht door een handbeweging wat vex-bergend, x-oept hij de mannen toe: „Haast u naar de schepen, ik volg te paard!" Tex-wijl hij snel een duik neemt naar de kerkertrappen, komt hij tot de ontstellende ontdekking dat er beneden nog meer krijgers zijn. Van boven af snauwt hij de mannen toe: „Kom maar hier en sluit je dadelijk aan bij de andex-en, die de boten moeten vex-dedigen, vlug een beetje!" Dan komt een der krijgers met snelle spi-on- gen een paar tx-eden omhoog en kijkt Eric scherp aan. „Ik dacht het wel," roept hij luid, „jij bent Niall niet. van een zoute Grevelingen, als mos- sefeaadleveranoier en voor de Zeeuwse oestercultuxxx*. Daarbij komt de inbreng van de toeleve- ringsbedx-ijverx en de machinefa brieken als een belangrijke faktor in de Bruinisser samenleving. De beide sprekers werden door de Kamerleden, die vergezeld waren van de heren C. Balkenende, W. C. Sc'heele, W. den Boer en J. van dei- Maas als begeleidingskommissie, met aandacht beluisterd en er wer den diverse vragen gesteld. Geslaagd Voor het aan „De Schelde" te Vlis- singen gehouden examen ter ver krijging van het diploma Bi-and- wacht 2e klas, slaagde de heer J. de Ronde, lid van de vrijwillige bi-and- weer. Vegen straten De straten van Bruinisse worden aanstaande woensdag weer geveegd do or de bezemwagen. Bezitters van gepaikeerd staande auto's worden verzocht hun voertuig tijdelijk el ders te zetten, zodat de bezemwa gen vrije doorgang heeft en zodoen de de straiten intensief gereinigd worden en niet gedeeltelijk.' N.C.V.B.-afdeling De Nederalndse Christen Vrou wenbond afdeling Bruinisse komt donderdagavond 17 maart weer bij een dn het Nederlands Hervormd verenigingsgebouw aan de Dee- Sti'aat. Deze avond.' zal er een de monstratie zijn van bakken en bra den met Vei-stegen kruiden. Bomen planten In het kader van de nationale boomplantdag zullen leerlingen uit de hoogste klassen van de beide basisscholen woensdagmorgen om streeks half elf hemen planten langs het voetpad achter de tennisbaan in de dr. De Kockstx-aat. Voor Bruinis se is het een lustrum, want he,t is voor de vijfde maal dat de school- jeugdi bomenplant in het kader van de nationale boomplantdag. De schooljeugd) wox-dt om half elf in het „Dui-ps'uus" vex-wacht, waar zij worden opgewacht dooi- burgemees- ster T. C. Hekman e.a. MIDDELHARNIS Omloop van Menheersc De volleybalvex-eniging „Intei-mez- zo" te Middelhax-nis. organiseerde vox-ig jaar voor het eerst de „Omloop van Menheerse". Dit was een prestatieloop over 6900 meter. Vorig jaar als experiment, met 170 deelnemei-s, gestart, bleek deze „Omloop van Menheerse" voor heiTxaling vatbaaiv Ook dit jaar hoopt de vei-eniging dit evenement te oi-ganisex-en en wel in tweeëx-lei vorm. Om 11.00 uur begint de wed strijd. Voor de winnaar is een beker beschikbaar gesteld. Om 12.00 uur begint de px-estatieloop'. Alle deelne- rners krijgen na afloop een vaantje uitgereikt. De datum van de „Om loop van Menheerse" is 30 april. De inschrijving en start zijn bij de Olympiahal te Middelhai-nis. GOEDEREEDE Vergadering gemeenteraad Op dondex-dag 17 maart a.s. houdt de gemeenteraad van Goedex-eede een vergadei-ing in het raadhuis (19.30 uur). DEN BOSCH, 14-3. Het experi ment mei het gescheiden inzamelen van verpakkingsglas in Noord-Bra bant gaat binnen 6 tot 12 maan den van start. De Brabantse gedepu teerde Tom Brugman (milieuhygië ne) heeft desgevraagd gezegd hoge verwachtingen van cle proef te heb ben. Minister mevrouw Vorrink van volksgezondheid en milieuhygiëne maakte onlangs, tijdens het tweede kamerdebat over de nieuwe afval stoffenwet, gewag van de proefne ming om het glas gescheiden van het huisvuil in te zamelen. Nagegaan zal worden of door middel van een intergemeentelijke aanpak, door grootschalige aanpak, een permanent evenwicht kan worden bereikt tus sen kosten en baten van gescheiden glasinzameling, aldus de minister. Diversen Inkoop konsumptie-Bintje voor Fa. XZ) P. Kruithoff, Sti-ijen. F.T; I3c Vrieze, Oos- terland, tel'. (01113) 1411 of Renesse, tefrT01116) 1672. Shell-station „De Val", Zie rikzee. Tel: (01110) 3297. Ac cessoires, bntierdelen, accu's (2 jr gai-aiUkJ), banden (kor ting tot 50%. Alle reparaties. Voor het schoonmaken van uw schoorsteen, open haard of c.v.-ketekT" Schoorsteen- veegbedrijf HL} Berrevoets, Wevershoek 9^Zierikzee. Tel. (01110) 3211. Vex-koop pootaax-dappelen, di- rekt leverbiar. Firma De Vrieze, Oostekand. tel. (01113) 1411 of Renésac, tel. (01116) 1672. Tapijt reirpgen onder hoge druk met<M- Citin sproei- extraktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. Voor het inlijsten van gobe lins, etsen-y en reprodukties etc.: Kunsthandel J. v. d. Ven, Korte Sty yknstraat 23, Zie rikzee. Geopend op dinsdag, donderdaggen vrijdag van 13.00-17.00 uur; dondei-dag- avond van 19.00-21.00 uur. Onze laatste bontmantels, bonthoeden. Bijv. van f 795,-, nu te geef slechts f 349,-. Bijv. van 1^11)75,-, nu te geef slechts f 5981. Div. bontman tels v. halle/orijzen! Kx-ediet- service mogelijk. Volle ga- x-antie. De grootste en goed koopste bontzaak v. Neder land: De Bontkoning, Hoog straat 97, Rotterdam-C. Ex- tx-a, bij koop reisgeld tex-ug (ook benzine auto). Vrijdags tot 21 uur geopend! Pai-keer- terrein voor zaak. BergmansJevert de goede leesbx-illen'. vörrekijkers en zonnebi-illèiTs-' Bontspeciaalzaak Drehsen Poell ook ivoor omwerkin gen en rctakraties. Dam 10, Zierikzee. T%lef. (01110) 2247. Voor gras- en klaverzaden naar Fa; JBe Vrieze, Ooster- land, tel\C(0Ï 113) 1411 of Re nesse, tel. (01116) 1672. Alles fi-anco huis/— EXCELSIOR SPRINGS, Missouri, 14-3. In Excelsior Springs in de Amerikaanse staat Missouri hebben de predikant Leon Clevenger en zijn vrouw Mattie maandag het feit her dacht dat zij 80 jaar geleden trouw den. Ds. Clevenger vierde tegelijk zijn 97ste verjaardag. Zijn vrouw is 95 jaar. „Naar mate we ouder wor den, ivordt ons huwelijk beier - we houden van elkaar", aldus de bruid. GENEVE, 14-3. Het Eurovisie songfestival van dit jaar is praktisch van de baan, zo hebben Eurovisie functionarissen in Genève maandag gezegd. Zij zeden dat het hoogst onwaar schijnlijk is dat een ander land ge vonden wordt dat de organisatie van het festival van Groot-Brittannië kan overnemen. Het festival zou 2 april moeten plaatshebben. De Britten hebben in het weekein de tegen Eurovisie gezegd dal zij de show niet kunnen laten doorgaan omdat er arbeidsgeschillen zijn. KERKNIEUWS Nedei-landse Hervormde Kei'k Bex-oepen te Oud-Beijerland: A. J. Timmer, Lunteren; te Sassenheim (toez.): A. Jonkman, Harkema-Op- einde. Aangenomen naar Adorp en Wet- singe-Sauwei-d (part-time): J. ICooi-nstra, kand. aldaar. Bedankt voor Wiex-den: G. van den End, Papendrecht. Bei-oepbaai-stelling: G. Allex's, 11. px-edikant te Lemelerveld (O.) lei"aar Chi*. Lyceum: dr. W. A. Visser T Hooft te leiden, wonende Spaax'ga- renstraat 1 A te Oegstgeest. Beroepbaar per 15 april: M. van Campen. Staringlaan 118 te Papen- dx-echt. Gereformeerde Kerken Bex-oepen te Donkerbroek: C. W. Neef, kandidaat aldaar die dit be roep heeft aangenomen. Door de klassis Drachten is pre- pai-atoir geëxamineerd en beroep baar gesteld: C. W. Neef, Donker broek. Gereformeex-de Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Meppel: P. K. Mcijei-, Noox-dbergum. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Buiten. Verband Bex-oepbaar: K. Mullex-, H. Poot- laan 242 te Alkmaax-. Gereformeex-de Gemeenten Bedankt voor Herkingen: A. Bac, Boskoop. DEN HAAG. De Natuux-bescher- mingsx-aad vindt, dat de natuurbe schermingswet moet worden her zien, maar dit mag er niet toe lei den dat de toepassing van de hui dige wet wox-dt verminderd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5