DAMES ESTAFETTEPLOEG ONDERDAK ZWOM EEN NIEUW ZEEUWS REKORD Zwemdriekamp in „Dol-Fijn" VOORJAARSVERGADERING HENGELSPORTVERENIGING „DE KRABBE" Nog geen beschikking over eigen geschikt terrein Winst voor eerste team Scaldina ZIERIKZEESE TURNSTERS BEREIKEN LANDELIJKE FINALE ZIERIKZEE, 14-3. De Zeeuwse winterkampioensehap- pen zwemmen, <1 it weekend in liet Poelendaelebad te Middellmrg gehouden, leverden een paar mooie sne- eessen voor de zwemvereniging Onderdak op. De suksesvolle estafetteploeg van Onderdak die de 5 x 50 m vrije slag esta fette wist te winnen in de nieuwe Zeeuwse rekordtijd van 2.40.7 min. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZWEMMEN Als gemeld werd in zwembad „Dol-Fyn" een zwem-driekamp ge houden, de uitslagen waarvan hier-? onder volgen. Meisjes 50 meter schoolslag 1. Marjan Folmer 39.8, Nieuwer- kerk; 2. Silvia Kievit 44.0 Middel bar nis; 3. Gertie Kievit 46.0, Mid- delharnds. Meisjes 50 meter box-stcx-awl 1. Marjan Folmer 32.0, Nieuwer- kerk;' 2. Janny v. d. Nieuwendijk 34.2, Stellendam; 3. Gerrie Kievit 37.1, Middeliharnis. Meisjes 50 meter rugcrawl 1. Marjan Folmer 40.4, Nieuwer - kerk: 2. Janny v. d. Nieuwendijk 41.2, Stellendam; 3. Nelly de Haan 44.4, Nieuwerkerk. Jongens 50 meter schoolslag 1. Gerard Slooter 45.8, Middelhar- nis; 2. Coran de Blok 47.5, Middel- harnis; 3. Gijs-Jan de Visser 47.9, Middelharnis. Jongens 50 meter borstcrawl 1. Gerai-d Slooter 34.5, Middelhar nis; 2. Coran de Blek 35.3, Middel harnis; 3. Boudewijn v. d. Bint 37.5; Middelharnis. Jongens 50 meter rugcrawl 1. Gerard Slooter 40.6, Middelhar nis; 2 Coran de Blok 41.4, Middel harnis; 3. Boudewijn v. d. Lint 44,8, Middelharnis. Estafette 4 x 50 meter vrije slag 1. Middelharnis 2.26.4; 2. Nieuwer kerk 2.32.2; 3. Stellendam 2.38.6. Voor de totale uitslag golden de 4 snelste tijden van elke ploeg plus de estafette, zodat de einduitslag wordt: 1. Middelharnis 1.181.9 punt; 2. Nieuwerkerk 1.224.2 pnt; 3. Stel lendam 1.285.5 pnt. De heer P. van Doornik uit Mid delharnis sprak namens Stellendam en Middelharnis zijn dank uit aan de organiserende instantie, ten slotte dankte de heer C. Brunger een ieder die op welke wijze dan ook heeft bijgedragen tot het grote suc cesvolle verhoop van deze zwem driekamp, alle deelnemers kregen een herinneringsvaantje aangebo den. In de plaalsingswedstrijden gehou den op zaterdag bleek al dat de da mesestafetteploeg op de 5 x 50 m vrye slag een goede kans had op een ereplaats. Ze hoefden niet voluit te zwemmen om zich in de finale te plaatsen. Ilun tijd was 2.47.5, genoeg voor een vierde plaats. Zondag bij de finale, wist de ploeg bestaande uit: Cobi Bouman, Karin ten Haaf, Yolanda van de Sande, Di- ny Fierens en Jacomien Zuidweg na een enorm spannende strijd een eer ste plaats en een nieuwe Zeeuws re cord te behalen in de tijd van 2.40.7. Voor de ploegen van Schelde, Ter- neuzen in 2.41.0 en Stormvogel, Vlis- singen in 2.43.4 Ook individueel werden er medail les behaald bij de dames. De vrije slag zwemsters Diny Fierens en Ja comien Zuidweg- plaatsten zich za- tex-dag in de finale op x-esp. de 100 meter vrije slag meisjes onder de veei-tien en 100 meter vrije slag da mes. Hun tijden waren 1.11.3 en 1.09.7 In de finale wisten ze deze tijden nog te verbetex-en. Diny Fierens be haalde een fraaie tweede plaats op haar nummer in 1.09.9. De tijd van Jacomien Zuidweg 1.09.3 was goed voor een dex-de plaats bij de dames. Op de andere afstanden werden door de Ondex-dakleden weliswaar goede tijden gezwommen en pex-soon- lijke recox-ds verbetex-d, deze waren echter niet góed genoeg voor een fi nale plaats. Voor trainer Willy ten Haag, die zijn zwemmers(sters) tot deze tijden wist te inspirex-en, vox-men deze win terkampioenschappen een mooi suc ces. Uitslagen Pex-soonlijke tijden gezwommen tijdens plaatsingswedstx-ijd. 100 m vlindei'slag meisjes o. 14 j.: 6. Claudia v. d. Sande 1.31.9; 8. Diny Fiex-ens 1.33.4. 100 m vrije slag dames: 3. Jaco mien Zuidweg 1.09.7; 12. Yolanda v. d. Sande 1.14.7. 100 m schoolslag meisjes o. 12 j.: 19. Wilma 't Jong 1.56.6. 100 m vrije slag meisjes o. 14 j.: 3. Diny Fierens 1.11.3; 6. Cobie Bou man 1.14.6; 7. Karin ten Haaf 1.15.9; 12. Claudia v. d. Sande 1.17.2; 15. Ma rian Fiex-ens 1.18.8. 100 m schoolslag jongens o. 14. j.: 10. Ad Hagesteyn 1.33.9. 100 m vrije slag hex-exi: 11. Bas Braat 1.06.2; 12. André 't Jong 1.06.4. 100 m vrije slag jongens o. 12 j.: 12. Peter van Rhoon 1.30.5. 100 m vrije slag jongens o. 16 j.: 14. Jan de Meester 1.09.0. 100 m vlindex-slag jongens o. 14 j.: 13. Ad Hagesteyn (gedis.) 1.39.0. 100 m schoolslag heren: 7. André 't-Jong 1.20.2. 100 m rugslag jongexis o. 16 j.: 13. Jan de Meester 1.24.9. 5 x 50 m vx-ije slag estafette heren: 4. Ondex-dak (Jan de Meester, Bram Clement, Bas Braat, Ad Hagesteyn, André 't Jong) 2.31.0. AUTOSPORT M.C. „Sparta" hield gezelligheidsrit BROUWERSHAVEN, 13-3. Zondag j.l. werd de eerste gezelligheidsrit van dit jaar, door de M.A.C. „Spar ta", verreden De rit die op voortref felijke wijze door de familie De Graaf werd uitgezet, voerde de deel nemers langs rustige wegen in de ge meente Brouwershaven. Op het eind van de rit werden in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkex-k, door de voorzitter van de M.A.C. „Spax-ta" de px-ijzen in de twee ver- schillende klassen uitgereikt aan: In de A-klasse: 1. I. Bogte, 0 str.p.; 2. M. Alleme- kindex-s, 0 str.p.; 3. L. Dorst, 0 stx-.p.; 4. F. Schuilingh, 5 stx-.p.; 5. A. M. Westveex-, 33 stx-.p.; 6. P. S. Vijver Wedstrijdprogramma 1977 BURGH, 14-3. In het afgelopen weekeinde hield de heiigelsportvereniging „De Krabbe" te Westér§chou- wen in café-bar „De Westhoek" te Burgh de voor jaars vergadering. De vrgadering werd geopend met een woord van welkom door de voor zitter de heer M. Wessels. In zijn jaax-verslag herinnerde de sekretaris, de heer A. v. d. Bos, aan de geslaagde viering van het 15-jarig bestaan in „de Koebel" te Burgh, waarvoor van de zijde der leden uit stekende belangstelling bestond. Het gehouden intex-nationale concours en de eilandenwedstx-ijd hadden een suksesvol verloop. Vex-der wex-den ex- door de vereniging tien wedstrijden geox-ganiseex-d voor het klubkam- pioenschap. Bij het afsluiten van 1976 telde de vereniging 607 leden. De heer v. d. Bos konkludeerde-dat het afgelopen jaar voor „de Krabbe" goed is geweest. Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester de heer J. Vre- denbregt bleek dat het boekjaar, me de door de viering van het 15-jarig bestaan, met een nadelig saldo werd afgesloten. Namens de kaskommis- sie werd vex-slag uitgebi-acht door de heer A. Provoost, die verklaax-de de boeken in orde te hebben bevonden en adviseex-de tot goedkeuring van de rekening over te gaan. Onder dankzegging voor zijn stipte beheer werd de peningmeester dechax-ge verleend. De beide pex-iodiek aftredende be- stuux-sleden de heren A. v. d. Bos en W. cie Jonge wei-den herbenoemd. Weds I rijclprogramma Aan de orde kwam hierna het wedstrijdprogramma voor 1977 waar voor de klubkompetitie de volgende datums zijn gepland: 20 maart, 3 april, 17 april, 1 mei, 15 mei, 12 juni, 10 september, 15 september en 9 ok tober. Het internationale concoui-s zal door de verenliging worden geor ganiseerd op zaterdag 21 mei. De eilandenwedstrijd, welke dit jaar voor de tiende maal zal wor den gehouden, zal gezainelijk dooi de H.S.V. „Oosterschelde, H.S.V. 't Zijpe" en „de Krabbe" worden ge organiseerd. Voor het te houden internationale concours zal uit de vei-eniging een kommissie worden samengesteld welke zich met de oi-ganisatie belast. Een aantal personen zegden toe zit ting in deze kommissie te willen ne men. Nadat door verschillende leden nog enige vragen waren gesteld werd hel gehele wedstrijdprogramma voor 1977 ongewijzigd goedgekeurd. berg, 61 str.p.; 7. I. van Donge. 61 str.p.; 8. I. Vijfwinkel, 67 str.p.; 9. J. Goudzwaard, 71 str. p. In de B-klasse: 1. A. Dubbeld, 67 str.p.; 2. C. H. B. Weijex-s. 90 str.p.; 3. K. J. v. d. Vel de, 102 stx-.p.; 4. J. Hoek, 102 sti-.p. 5. N. A. Tuinman, 107 stx-.p.; 6. C. J. Dekker, 124 str.p.; 7. G. J. Ankex-, 130 str.p.; 8. M. Kollo, 138 str.p. De door de beheex-der van „Ons Dorpshuis" beschikbaar gestelde „poedelprijs" werd gewonnen door W. F. J. Pankow. De prijs, beschikbaar gesteld voor de best geslaagde in de verkeex-s- kwis 0 fouten viel ten deel aan mevr. Hollestelle te Goes. VOETBAL Kostbare winst voor D.F.S. op Lewedorpse Boys DFS heeft zondagmiddag op het sportpark van Zuijen in de ontmoe ting tegen Lewedorpse Boys de kans gegrepen beslag te leggen op de twee kostbax-e winstpuntjes. Door deze overwinning is er voor de oran jehemden ndg steeds perspektief om de laatste twee fatale degradatie- plaatsen op de x-anglijst te ontlopen. Met nog de thuiswedstrijden tegen Patrijzen en Sluiskil en de uitwed strijden tegen Robur en SDO voor de boek gaat DFS het in de slotfase be slist niet gemakkelijk krijgen. De 3-1 overwinning die DFS Lewedorpse Boys wist te behalen was zonder meer verdiend te nemen. Direkl willen wij hier aan toevoegen dat de bezoekers er bijzonder weinig van terecht brachten en een erg povere indruk achter lieten. Al spoedig bleek dat de bezoekex-s een elftal binnen de lijnen hadden dat niet veel potten zouden breken. Volkomen in overeenstemming met het spelbeeld kon DFS in de 20e mi nuut de leiding- nemen toen een vooi-zet van Rien Kok door Marcel van Grunsven werd ingeschoten en in laatste instantie nog verlengt door Toon Rijnbex-g (1-0). Het enige ge- vaa^- dat Lewedorpse Boys voor de DFS veste wist te scheppen was nog bij enige hoekschoppen. Een kwartier na de rust leek de wedstrijd beslist toen Toon Rijnberg met een listig boogballetje over de uitgelopen doehrxan wist te scoren (2-0). Bij een.schijnbaar ongevaarlij ke aanval wist Tom Huiskerjs in de 23e minuut Simon Bolm te verschal ken. (2-1), waardoor de spanning nog even leek terug te keren. Druk kon Lewedorpse Boys evenwel niet op de DFS-verdediging uitoefenen en toen Rien Kok na een half uur spelen met een fraai schot de stand op 3-1 wist te bepalen was er voor DFS geen vuiltje meer aan de lucht. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 14-3. Prijzen ex- klusief b.t.w., vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwali teitseisen binnenland cq. export. Klei-aax-dappelen binnenland: Bin tje 35-55 mm los verladen f 35,00- f 40,00; Bintje 50 mm opw. los ver laden f 56,00-f 57,00; Eigenheimex'S 35 mm opw. f 38,00-f 40,00; Irene 35 mm opw. f 40,00-f 42,00. Zandaardappelen binnenland: Bin tje 35 mm opw. f 27,00-f 30,00. Klei-aardappelen export: Bintje 35-50 mm los vex-laden f 24,00-f 30,00; Bintje 50 mm opw. los vex-laden f 56,00-f 57,00. Zand-aardappelen export: Bintje 35 mm opw. f 27,00-f 30,00. Voeraai'dappelen f 5,00-f 8,50. Stemming: binnenland en export flauw. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Italië heeft de invoer van levende varkens en vers en be vroren varkensvlees uit Nederland maandagochtend 00.01 uur stopgezet wegens de in ons land heersende varkenspest, zo heeft het ministerie van landbouw meegedeeld. Tennisklub Westerschouwen" HAAMSTEDE, 12-3. In het afgelo pen weekend hield de tennisclub „Westerschouwen" iix hotel „Bom te Haamstede een ledenvergadering. Voor een ruim gevulde zaal memo reerde voorzitter S. Karstens in zijn openingswoord de wordingsgeschie-, denis van de tennisvereniging. De oprichting geschiedde in februari 1975. Toen reeds werd de gemeente verzocht een tennispark aan te leg gen. Het is nu 1977 en er is wel wat gebeurd, maar banen zijn er nog niet. Wel een bloeiende en groeiende vereniging. Op 'dit moment heeft de club 120 leden. Eén derde deel is jeugd. Dat vindt het bestuur zeer verheugend. Ondanks het gebrek aan accomodate toch zo'n grote ver eniging mag opmerkelijk genoemd worden. Het bewijst des te meer, dat tennis „in" is en dat ook de gemeen te Westerschouwen clx-ingend behoef te heeft aan een tennispark. Een paxk ten nutte van de hele bevol king en niet om de zak van een par- tikulier te spekken. De voorzitter wees erop, dat de tennisklub nog grote mogelijkheden heeft i.v.m. rekreatieve karakter van de gemeente: gastladmaatschap, toe risten toernooien junioren en senio ren, baanverhuur enz. De jaarverslagen van de sekretaris en de penningmeester werden dooi de vei-gadei-ing zonder aanmerkin gen goedgekeurd-. Bij de bestuurs verkiezing vonden de volgende wis selingen plaats. De penningmees ter, de heer J. Agnés was niet her kiesbaar. De ledenvergadering be sloot het volgende bestuur samen te stellen. Voorzitter de heer S. Silvis, secretaris de heer J. Lokker, penningmeester de heer S. Kars tens, jeugdzaken mevr. C. Roda en algemeen bestuurslid: de heer J. Stenger. De penningmeester werd speciaal bedankt voor het vele en vooral ook aklcurate werk dat hij voor de klub heefit verricht. Hij laat een zeergezonde financiële klub achter. Officcieel werden de conceptsta tuten goedgekeux-d. Ook ging de vergadering in principe akkoord, dat de vereniging zich t.z.t, aan sluit bij de Ned. Tennisbond. Dit zal gebeuren wanneer er eigen ba nen zijn. Dan is ook pas de moge lijkheid om competitie te spelen aanwezig. Om geschikte plek Over de huidige stand van zaken m.b.t. de akkomodatie deelde de voorzitter mee, dat de gemeente raad in 1976 een principebesluit heeft genomen een gemeentelijk tennispai'k aan te leggen. In jan uari 1977 heeft de raad hiervoor een krediet beschikbaar gesteld. Het wachten is nu op een geschikte plek. Hiex-ovei* is. een brief onder weg van de gemeente naar de Pro vinciale Planologische Dienst. Als zij akkoox'd gaan met de plaats, moet hierover nog een raadsbesluit genomen worden .en pas dan kan met de aanleg begonnen worden. Het zal dus nog wel even dui-en. De molens van de overheid1 malen inderdaad zeer, zeer langzaam. Di/t seizoen woixit er dus weer op de baan van Slot Haamstede gespeeld. Het seizoen heeft gelukkig nog een paar uur speeltijd ex-bij we ten te vexkrijgen. En wel in het park Burghstede. Iedere dag is daar in i. seizoen een baan verhuurd aan de tennisclub. Tijd: 9-10 uur. Nadat versohilelnde leden: gebruik ge maakt hadden van de rondvraag en er een feestcommissie was ingesteld en de voorzitter een ieder een goed tennisseizoen had toegewenst sloot hij de vergadering. TAFELTENNIS Het le junioren-team van Scaldi na wist in de afgelopen week in de ontmoeting met 't Zand III de groot ste overwinning (8-2) te boeken. Aart Quist begon in deze wedstrijd met het eerste winstpunt binnen te ha len, waarna 't Zand ten koste van Siemco Lauwerse de stand weer in evenwicht (1-1) kon brengen. Thomas v. d .End zorgde voor 2-1, waax-na hij samen met Aart Quist ook het dubbelspel in winst om te zetten (3-1). Scaldina voex-de vervol gens de voox*sprong op tot 5-1, waar na Siemco Louwex-se weer aan het kox'tste eind ti'Ok (5-2). Scaldina nam hierna het heft vol ledig iiT hand'en en Thomas v. d. End, Aart Quist en Siemco Louwerse zox-g- den ieder nog voor een winstpuntje waax-mee zij de eindstand op 8-2 be paalden. Het le senioren-team, bestaande uil Jaap Huigens, Herman Meerbeek en Leen v. d. Wekken zorgde in Vlis- singen voor de volle winst (4-6) op Marathon. In deze ontmoeting bleek Leen v. d. Wekken een uitstekende vervan- DEN HAAG. De minister van cul tuur, rekreatie en maatschappelijk werk, mr. H. W. van Dooitl heelt met ingang van 1 juni 1977 de toe wijzing van zendtijd aan. de onaf hankelijke radio en 'televisiestich ting Symbiose ingetrokken. ger voor Cox- Smalheér (militaix-e dienst). Alle dx-ie de spélers. wisten twee sets in winst orri te zetten, waarmee zij de overwinning voor Scaldina veilig stelden. Het teaxn moet nu nog twee wed strijden, één thuis en één uit, spélen, waax-bij de laatste wedstrijd uit te gen Arnemuiden, de beslissing móet brengen voor de kampioenstitel. iDe twee reserve-teams trokken beide met 6-4 aan het kortste eind. Bij de seniox-erx bi-acht Bram Vx-oegop twee sets en Jac. Witmer en Ad de Graaf ieder één set op Hun naam. Reserve-teams Het x-eserveteam was gehandicapt door het niet meespelen van Ronald de Rijke en kwam nu uit met Rita de Oude, Ymce v. d. Hoox-n en Erik v. d. Houten. In deze wedstrijd begonnen Rita de Oude en Ex-ik v. d. Houten met winst, waax-na Ymce v. d. Hoorn de winst aan de tegenpartij moest af staan. Nadat Rita de Oude en Erik v. d. Houten nog het dubbelspel n winst hadden weten om te zetten (3-1), nam Ax-nemuiden het heft vol ledig in handen (3-6) waarna ten slotte Rita de Oude nog voor "een winstpuntje zox-gde. Bij de seniox-en speelt het le team dondex-dag thuis aan de Raamstx-aat tegen NAPM, terwijl de reserves op bezoek gaan bij 't Zand te Middel burg. Het le junioren-team gaat het aan de Raamstraat opnemen tegen Wilno II, terwijl de reservés te Vlissingen op bezoek gaan bij Westerzicht. ZIERIKZEE, 14-3. By de zaterdag gehouden voorwedstryden voor de Nederlandse kampioenschappen tur nen in de sektie wedstrijdsport was t voor Delta Spox-t weer een vreug devolle dag. Van de jeugdturnsters wist Anita Does na een spannende strijd beslag te leggen op de derde plaats met 29.95 punten, zodat zij op 24 april in Ulx-echt xnag deelnemen aan de halve finale 's mox-gens en hopelijk 's mid dags aan de finale. Tx-udy de Jongste behaalde in deze wedstx-ijd 25.50 punten. Niét voldoen de voor een plaats in de halve finale. Bij de wedstrijd voor turnsters waren het Sjoukje Koster en Ah ja van Iwaarden die zich. voor de halve finale plaatsen, Sjoukje, die bijna voortdui-end op de eerste plaats stond, was op de balk haar Zenuwen biet meer meester, zodat ze als eind resultaat de 4e. plaats bezette met 29.40 punten, ruimschoots voldoende voor de. halve finale. Ook Anja van Iwaarden wist met 28.30 punten de zevende plaats te bereiken, eveneens goed voor. een halve finale-plaats. Wanneer beide dames op 17 april a.s. in Vucht bij de halve finale on der de eex-ste tien eindigeri gaan'zij 's middags naar de finale. In de hier nog tussenliggende tijd zal nog flink moeten wórden getraind om zo góed mogelijk te kunnen ein digen. Anja van Iwaarden in aktie op de balk. (Foto: Ziei-ikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4