Voor Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" te Zierikzee was 1976 goed jaar Stra te Scharendijke bracht dertig paarden op de been 1980 wordt jubileumjaar Duits puin voor Deltawerken? Natuur- en landschapsbehoud Nieuwe cao voor tuinbouw De landbouwprijzen Kosten van levensonderhoud Boekt eens een Rijnvakantie ven ©©veren Reuze-brand te Gennep Zorg over de Wielingen Nederlandse landbouw present in Parijs Vader en zoontje omgekomen Milieufederatie wil afvalwater liever in Westerschelde lozen Echt Schouws feest Twee doden verkeersongeluk Man dood na vechtpartij Afspraak op trouwdag AGENDA ZIERIKZEE, 12-3. De koninklijke harmonie „Kunst en Eer" hield in hotel Van Oppen een goed bezochte jaarvergadering. De voorzitter drs. J. W. F. Louhert sprak een kort welkomstwoord. Bij (le ingekomen stukken werd meegedeeld, dat voor muzikanten van 24 jaar en ouder weer een play- in zal worden gehouden te Middel burg, waar vorig jaar een grote be langstelling voor bestond. Wanneer er 35 rietblazers uit de provincie worden opgegeven zal voor deze groep muzikanten een in formatiedag worden gehpuden. De data hiervoor zijn resp. 11 juni en 24 september. HEERLEN, 12-3. Twee op grond gebied van de gemeente Heerlen ge legen steenbergen van de vroegere mijnen kunnen zeven miljoen ton steen leveren voor de Deltawerken en voor de aanleg van wegen, maar de moeilijkheid is dat puin vanuit het Duitse Ruhrgebied veel goedko per is. Het scheelt gemiddeld 2,50 gulden per ton. Derhalve een kleine 20 miljoen op de totale hoeveelheid steen. Met dit probleem heeft het ge meentebestuur van Heerlen de staatssecretaris van verkeer en wa terstaat dr. M. van Hul ten gecon fronteerd toen hij een werkbezoek aan de mijnstreek bracht. DEN HAAG, 12-3. De ministerraad heeft zich verenigd met het rapport „structuurvisie natuur- en land schapsbehoud". Deze structuurvisie is tot stand gekomen in het. kader van de derde nota ruimtelijke orde ning. In de structuurvisie wordt een totaalbeeld verschaft van het voor genomen beleid van het Rijk met be trekking tot het natuur- en land schapsbehoud. Zij is dus niet beperkt tot de onderdelen die voor het ruim telijk beleid van belang zijn. maar er wordt ook ingegaan op het behoud van wilde plant- en diersoorten, edu catie. onderzoek en internationale betrekkingen. DEN HAAG, 12-3. Werkgevers en werknemers in de tuinbouw hebben overeenstemming bereikt over een nieuwe c.a.o. voor de periode 1 janu ari 1977 te verhogen met 1,35 procent ari 1977 t/m 28 februari 1978. Behal ve de volledige prijscompensatie is overeengekomen en de lonen per 1 januari 1977 te verhogen met 1,35 en per 1 juli 1977 nog eens met 0,5 procent. Bij de prijscompensatie wordt per procent prijsstijging een minimum van f 200 op jaarbasis aan gehouden. De vakantietoeslag wordt van 7,75 procent tot 8 procent ver hoogd met een minimum van f 1.640. De tuinbouw-c.a.o. is van toepassing op ruim 20.000 werknemers. DEN HAAG, 12-3. Volgens premier Den Uyl zijn de landbouwprijzen die de Europese Commissie heeft voor gesteld „wat aan de lage kant". Hij zei dat vrijdag na afloop van het ka binetsberaad. Minister van landbouw Van der Stee zei vrijdag dat de voor gestelde verhoging van 2 procent on aanvaardbaar is. De Europese raad van landbouwministers vergadert op 14 en 15 en op 21 en 22 maart over deze problematiek. Kapitaal en arbeid AMERSFOORT, 10-3. Het is achterhaald om-in de' onderne ming te blijven uitgaan van de tegenstellingen tussen kapitaal en arbeid of tussen manage- menten en arbeid. Deze uit gangspunten spelen in tal van ondernemingen nog een rol, zelfs een krachtige rol. In toe nemende mate blijken echter deze uitgangspunten onvol doende mogelijkheid te bieden om de vraagstukken waarvoor de onderneming is gesteld tol een oplossing te brengen, De vermaatschappelijking van de onderneming en de vormge ving van de verantwoordelijk heid van alle betrokkenen vra gen om vernieuwing van de besluitvormingsmechanismen. Dit schrijft de sectie sociale vragen van de Raad van Ker ken in een nota, xoaarin zij een aantal overwegingen publi ceert van de sectie bij de rege ringsvoorstellen ter herziening van de wet op de onderne mingsraden. Uit het financieel verslag van de penningmeester bleek dat de kas met een batig saldo sluit. De oud papieractie heeft in 1976 opgebracht f 1359,80. De heer Loubert drong er bij de leden op aan daadwerkelijk deze actie te blijven voeren. Hierdoor kan het contributiepeil gehandhaafd blijven op f 6,per maand en f 3, voor de jeugdleden. Dank werd ge bracht aan de heer M. Fiere voor zijn goed beleid. De bescheiden wer den in orde bevonden door de heren Konijnenburg en Broekhuizen. Tot nieuw lid van deze commissie werd voor 1977 benoemd de heer Plu. De voorzitter sprak nog een dankwoord tot die leden, die elke eerste zater dag van de maand hun vrije morgen opofferen voor het inzamelen van het oud papier. Zaterdag j.l. werd er zelfs 6 ton opgehaald. Dankwoor den waren er ook voor de organisa tor van deze actie, de heer C. van Geesbergen. De voorzitter deelde verdere me de, dat de heer A. Heiboer voorlopig bij de drumband de ritmiek bij zal brengen tijdens de ziekte van de tambour-maitre de heer Struijk, die een spoedig algeheel herstel werd toegewenst. Hoopvol noemde de voorzitter de fraaie tweede prijs, die de drumband te Oostburg kreeg. Na goedkeuring van het rapport oud-papier en tambour-maïtre volg de de bestuursverkiezing. In de nog steeds bestaande vacature werd be noemd de heer A. Terpstra. Tot jeugdlid in het bestuur werd geko zen mej. Jacqueline Lokker. Programma 1977 Wat de evenementen betreft voor 1977 zullen de geijkte optredens, zo als avondvierdaagse, ouden van da gen inhalen, serenades bij Rode Kruisboten enz. plaats vinden. Op 18 maart a.s. is er in het repetitielokaal het onderling solistenconcours, waar voor 23 inschrijvingen zijn. Dit con cours is voor ieder vrij toegankelijk (zie ook de agenda). De optredens zullen gejureerd worden door de dirigent van Luctor et Emergo te Renesse, de heer J. H. Blom. Met het corps van Renesse zal weer een lopende taptoe worden ingestu deerd, waarvoor nog nader contact zal worden opgenomen betreffende plaats, datum enz. Op 30 april zal er behalve in Zierikzee ook een optre den zijn te Brouwershaven. Dirigent E. A. de Looff zei bijzon der verheugd te zijn over de goede opkomst op de repetities. Hij prees de fraaie suksessen van de muzikan ten op het solistenconcours te Mid delburg. Het ligt in de bedoeling om in mei a.s. naar een K.N.F. concours te gaan met het „verplicht werk" Robin Hood," en als vrij nummer „The new baroc suite". Goed jaar pend muziekgezelschap best gebrui ken. De heer Loubert deelde mee on langs een oud werkend lid te heb ben gesproken die zich zelf eigenlijk tot donateur gedegradeerd zag. Hij wilde prompt het lidmaatschapsgeld van f 72,blijven betalen wat een loffelijk initiatief genoemd kan wor den. 150-jarig bestaan Zo nadert 1980, het jaar waarin „Kunst en Eer" het 150-jarig bestaan hoopt te vieren. De financiën hier voor baren het bestuur zorgen maar hiertegenover staat dat nu reeds door het bestuur de plannen worden ge concretiseerd om uit de burgerij een „feestcommissie" te stichten, zodat geheel Zierikzee in dit feest betrok ken wordt. Op het juist tijdstip in 1980 blijkt ook de jumelage tussen de steden Zierikzee, St. Hilaire en Hatfield 25 jaar te bestaan, zodat „Kunst en Eer" het motief wil voeren: „1980 Zierik zee Feeststad". Wij willen, aldus de heer Loubert onze gemeente en ook daarbuiten wakker maken voor deze grote festi viteiten. Teneinde reeds een eerste aanzet te krijgen voor de benodigde financiën zal op de Oranjemarkt op Koninginnedag ook een stand van „Kunst en Eer" worden geplaatst voor de verkoop van fraaie stikkers (f 1,en de verkoop van oude in strumenten. De heer Loubert besloot zijn toe spraak met de beste wensen uit te spreken voor de harmonie en hoopte op aller medewerking. Met de ge bruikelijke rondvraag werd deze geanimeerde vergadering besloten. AMSTERDAM. Deze zomer zullen evenals vorig jaar ongeveer 64.000 jeugd toeristen een bezoek aan Am sterdam brengen. Deze verwachting is in een uitzending van stad/radio Amsterdam uitgesproken door coör dinator Kuiperi van de commissie zomeractviteiten Amsterdam. DEN HAAG, 12-3. De kosten van levensonderhoud voor werknemers gezinnen zijn van midden januari tot midden februari met 0,8 procent ge stegen, aldus het C.B.S. Het prijsin dexcijfer (basis 1969 is 100) steeg van 175,3 naar 176.7. Evenals het vorige indexcijfer draagt dit cijfer een voorlopig ka rakter. omdat nog niet bekend is of er nog tarieven in de medische sector met terugwerkende kracht zullen worden aangepast. Advertentie ledenvergadering Oranjevereniging 20.00 uur. Nu met de m.s. BASILEA of m.s. ROTTERDAM van Broere Reizen. vertrekplaats: Zierikzee. Prijzen voor deze 8-daagse Rijnreizen vanaf 370,— p.p Voor nadere inlichtingen en boekingen- relsburo ZIERIKZEE Postbus 18 Tel. 01110 - 2319 ►♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦I GENNEP, 14-3. In het nauwelijks een jaar oude nieuwe winkelcen trum Duivenakker in het noord-Lim burgse Gennep dat veertien winkels en bedrijven bevat, is zondagavond brand uitgebroken in een voormalig Chinees restaurant Peking. Het vuur kreeg hierbij zo n grote omvang dat de aangrenzende winkelgebouwen ook werden aangetast. Om half tien zondagavond waren zes winkelbe drijven reeds een prooi der vlammen. Andere bedrijven waaronder een groot hotel wordt gevreesd dat deze ook verloren zullen gaan. De brandweer van Gennep wordt geassisteerd door diverse brandwe ren uit Noord-Limburg en Oost- Brabant. De vuurhaard, die duizen den belangstellend trekt, is tot op 40 kilometer waarneembaar. De schade loopt in de vele miljoenen. DEN HAAG, 12-3. In een diploma tieke nota aan België heelt Neder land onlangs de territoriale aanspra ken op de Wielingen herhaald. De Wielingen is de meest zuidelijke en belangrijkste mond van de Schelde en ligt vlak onder de Zeeuws-Vlaam se Noordzeekust. Nederland is bezorgd, aldus ver klaarde een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag vrijdag desgevraagd, dat door Belgische plannen om de haven van Zeebrugge uit te breiden de Wie lingen als milieubeschermd gebied in gevaar komt. Deze kwestie is ook onlangs aan de orde geweest bij het overleg tussen de Nederlandse en Belgische ministers van verkeer en waterstaat. PARIJS, 12-3. Nederlandse rood bonten en Nederlandse pootaardap- peien willen er bij de Franse boer, Nederlandse frites en Nederlands vlees willen er bij de Franse consu ment wel in. Nog wat tijd en over redingskracht zal nodig zijn om die consument te doordringen van de voortreffelijkheid van gerockte pa ling, gestoomde makreel en rauwe haring'. Dat waren enkele indrukken die men de afgelopen week kon opdoen bij Nederlandse deelnemers aan de l.andbouwweek dn Parijs. POELDIJK. 13-3. Zondagmorgen om vier uur zijn een 38-jarige Hage naar en. zijn twaalfjarig zoontje om gekomen toen de personenauto waarin zij reden op de Nieuweweg in Poeldijk door onbekende oorzaak van de weg raakte en frontaal op een stilstaande vrachtauto botste. De brandweer van Den Haag' heeft de bekneld geraakte slachtoffers uit het wrak van de autogehaald. In zijn jaarrede noemde drs. Lou bert het afgelopen jaar zeer flore rend voor de harmonie met veel „wel en wee". Het ledental werd uitgebreid, voornamelijk met jongere leden, wat zeer hoopvol te noemen is. Het schept echter voor het korps ook de nodige verplichtingen, daar een aan tal van hen moet en wil woi'den op geleid. Er is een samenwerking met de muziekschool, die zorgen geeft, niet vanwege de kwaliteit maar van wege de kwantiteit. Er is een per soneelsgebrek, dat door de centrale muziekschooldirectie te Middelburg niet op de adequate wijze- wordt op gevangen. Het contact met de centrale direc tie is niet optimaal maar het korps krijgt eerlijke hulp echter van de te Zierikzee aanwezige locale directie. Wat de bezetting van het corps be treft zei de voorzitter het in vervul ling gaan van een wensdroom te vin den de opleiding van een tweetal hobo-isten is gestart. Het bestuur overweegt tevens een tweetal wald hoorns aan te schaffen zodat de hoornsectie op 4 komt. Het instru mentarium is erg duur en financiële bijdragen kan een zich zelf bedrui- BERGEN OP ZOOM, 10-3. De Brabantse Milieufederatie (B.M.F.) is ten zeerste verbaasd over de wei gering van minister Westerterp (ver keer en waterstaat) om aan General Electric Plastics B.V. in Bergen op Zoom vergunning te verlenen om het afvalwater in de Westerschelde te lozen. De milieufedei-atie schrijft in een brief aan de minister van het Hoog heemraadschap waterschap West- Brabant althans vernomen te hebben dat de bewindsman niet van plan zou zijn vergunning te verlehen. Momenteel loost het bedrijf met toestemming van minister Wester terp op de Oostei'schelde. De Bra bantse milieufederatie is van mening dat dit in verband met het bijzon dere karakter van de Oostei'schelde voorkomen moet worden. Inmiddels heeft de raad van state op verzoek van de B.M.F. bevolen, dat aan deze lozingen op 1 juni een einde moet komen. SCHARENDIJKE, 12-3. Zaterdag was Scharendijke aan de beurt voor het traditionele Stra-feest, waaraan niet minder dan dertig versierde paarden deelnamen, die grotelijks bijdroegen tot liet succes van de dag. De paarden met amazones en rui ters maakten een rit via Looperska- pelle en Eikerzee en retour. Bij mo len „De Lelie" sloot het muziekge zelschap „Nut en Ontspanning" uil Zorihemaire zich bij de stoet aan en vrolijkte het gebeuren op. Voor het gemeentehuis werd halt gehouden cn een saluut gebracht aan burgemeester E. Baex'ends. Deze onderhield zich enige ogenblikken met het organiserend comité en de ruiters. Terug in de Dorpsstraat werd het ringsteken beoefend. Voor dit alles bestond mede dank zij het gunstige weer flinke belangstelling. Het Strafeèst werd 's avonds be sloten met een dansfestijn in café Scharendijke van de heer Lu ij end ijk. STAD-DELDEN, 13-3. In de ge meente Stad-Delden (Ov.) zijn zon dag de 42-jarige C. P. Botei'hoek en zijn 14-jarige dochter Caterina uit Arnhem bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De vrouw van de heer Boterhoek raakte ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde toen de heer Boterhoek in een file wilde inhalen en daarbij frontaal botste op een bus. KAMPEN, 13-3. Tijdens een hevige vechtpartij tussen twee groepen in Kampen wonende Turken is de 22- jarige Turk N. D. als gevolg van een daarbij opgelopen slagadei'lijke bloe ding zondagmiddag in het Kamper - stadziekenhuis overleden. LONDEN, 12-3. William Cox, een arbeider in een automobielfabriek in Luton ten noorden van Londen, sloot, bij zijn huwelijk veertig jaar geleden een geheim pact. met zijn vrouw, dat als een van de twee was overleden, de ander de hand aan zichzelf zou slaan. De 58-jarige Cox regelde vorige week nauwgezet zijn zaken en be roofde zichzelf vervolgens in de ga rage van zijn huis van het leven door de motor van zijn auto te laten lopen. Drie weken (fHeden was zijn vrouw Eileen overleden aaneen her sentumor. De zoon van het echtpaar vernam van het pact in de brief die zijn va der had achtergelaten. „Enige alternatief" In de brief aan minister Wester terp schrijft de milieufederatie dat lozing van het afvalwater van Gene ral Electric Plastics op de Wester schelde het enige reële en op korte termijn te realisei*en alternatief is. „In afwachting van een definitieve oplossing voor het afvoeren van af valwater naar de Westei'schelde heeft General Electric Plastics met het hoogheemraadschap en de ge meente Bergen op Zoom overeen stemming bereikt over een interim oplossing. Deze bestaat uit het af voeren van het afvalwater via het gemeentelijk rioleringsstelsel en het perspompstation en de persleiding van hel hoogheemi'aadschap naar de Westei'schelde", aldus de B.M.F. in de bx'ief aan Westerterp. De milieufederatie zegt deze op lossing toe te juichen, „ervan uit gaande dat General Electric Plastics haar voorgenomen niet geringe voor zuivering van het afvalwater reali seert". Maandag 14 maart Zierikzee Rode Kruisgebouw, 13.30 uur, hand- werkcursus. Bruinisse Kerkgebouw Ger. Gem. in Nederland Tijdrede S.G.P.. 19.30 uur Dinsdag 15 maart Zierikzee R.K.-centrum, 19.30 uur, afdeling Zierikzee UVV-contactavond. Haamstede Rekr. zaal Geref. Kerk, filmavond van de Nederlandse Christenvrou- 'wenbond. 19.45 uur. Scharendijke Gemeentehuis, gemeenteraad Mid- denschouwen, 19.30 uur. Kerkwerve Zaal Chi'. Gei'. Kerk, schoolvèr. „Sa- muël", 19.30 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, afd. Platte landsvrouwenbond. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 19.30 uur Leden vergadering Chr. School. Woensdag 16 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B., (opvoe ring kindermusical). Herv. Ver.-gebouw, N.C.V.B.-afde ling. 20.00 uur. Haamstede „De Schutse", 14.00-17.00 uur, Arche ologische tentoonstelling. Brouwershaven Bostonpleinkerk. 9.00-12.00, 14.00- 17.00 en 19.00-21.00 uur inzameling kleding. Verenigingsgebouw, N.C.V.B.-afd., 19.45 uur. Donderdag 17 maart Zierikzee Herv. Ver.-gebouw, 20.00 uur ver gadering Herv. Vrouwengroep „Wees een Zegen". Renesse Het Wapen van Zeeland, 20.00 uur, algemene ledenvergadering VVV Re nesse. Noordwelle Dorpshuis. 20.00 uur, plattelands vrouwen afd. Noordwelle e.o. Znonemaire Café „De Gruttepikkers". Algemene •Zaal Vijverberg, 20.00 uur, algemene ledenvergadering SVOWK. Sirjansland Verenigingsgebouw, 19.45 uur. Re formatorisch Contact Orgaan Schou- wen-Duiveland, inleiding ds. Tukker Bruinisse Kleuterschool, 20.00 uur, algemene vergadering' kleuterschool. Vrijdag 18 maart Zierikzee De Zeeuwse Herbérghe, 13.30 uur, voorjaarsvergadering afdeling Schouwen Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Repetitielokaal Kunst, en Eer, 19.00 uur onderling solistenconcours Optreden popgroep Brogum, aan vang 20.30 uur. Haamstede Rekreatiezaal Ger. kerk. Natuur- en Vogelwacht. 19.45 uur. Zaterdag 19 maart Zierikzee R.K.-kerk Concert Zierikzees Ka merkoor. 20.30 uur. Haamstede „De Schutse", 14.00-17.00 uur, Arche ologische tentoonstelling. Zondag 20 maart Zierikzee Filmfestival „Ikkiekook" Brogum, aanvang 19.30 uur. Maandag 21 maart Zierikzee Rode Kruisgebouw, 13.30 uur, hand- werkcursus. Concertzaal. Volkstoneel Antwerpen. 20.00 uur. Concertzaal. Volkstheater Antwer pen. 20.00 uur. Dinsdag 22 maart Middelburg Concertzaal. Gewest .Zeeland Pv.d 20.00 uur. Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, jaarver gadering afdeling Schouwen-Duive- land Diabetes Vereniging' Nederland. Vrijdag 25 maart Zierikzee Kantine school, ledenvergadering ver. Technische School, 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis Culturele Vereniging', 20.30 uur, kabaret „Op Stoom". Bruinisse Nederlands Hervormd verenigings gebouw, 19.00 uur, C.J.V.-filmavond. Zondag 27 maart Bruinisse Nederlands Hervormd verenigings gebouw, 19.30 uur, C.J.V.-filmavond „Brii 500 jaar". Maandag 28 maart Zierikzee Rode Kruisgebouw, 13.30 uur, hand- werkcursus. Restaurant „Onderdak", 20.00 uur, klaverj as-avond. Stadhuis. Vergadering gemeenteraad 20.00 uur. Dinsdag 29 maart Zierikzee „Marktzicht". Aquarium vereniging „Helodeo". 20.00 uur. Renesse „'t TrefpuntC.N.V.-besturenbond. 19.30 uur. Vrijdag 1 april Zierikzee Zeeuwschö Herberghe, 20.00 uur open snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland. Zaterdag 2 april Zierikzee Zeéuwsche Herberghe, 9.30 uur open jeugdschaaktoernooi; 14.00 Uiib si- mutaanséance tegen internat, groot meester J. H. Donner; 18.00-19.00 uur receptie t.g.v. 65-jarig bestarn Schaakver. Zierikzee. Maandag 4 april Rode Kruisgebouw, 13.30 uur, hand- werkcursus. Woensdag 6 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag- N.C.V.B. Woensdag 20 april Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 19.30 uur, filmavond Tennisvereniging Duiveland. (01110) 2255 ZIERfKZEESCHÈ NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01119) 660 Bezorging; (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2