lij nutWRS Kritici zijn vaak zelfs niet eens lid van de vereniging Zeer belangrijke uitbreiding Hema-gebouw aan Appelmarkt wico V.V.V. Scharendijke 5,10, 25 jaar garantie deurloo v— Roerig Italië GELD NODIG Verbouw in binnenstad Jan Patocka overleden Nog levende uit bevingspuin Vier doden bij botsing Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 inaarl 1977 133stc jaargang Nr. 22064 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797- 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50. per jaar 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; ..Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Ook Scharendijke had zijn Stra-feest SCHARENDIJKE, 10-3. Onder leiding van de presi dente mevr. E. van Oeveren-Sint hield de V.V.V.- Scharendijke e.o. de algemene ledenvergadering in het dorpscafé te Scharendijke. Bijzonder verwelkomd werden de heren M. L. Iloogeboom en J. M. Holm. Ook voor V.V.V.-Scharendijke was 1976 een bijzonder gunstig jaar. Wat betreft 1977 is er officieel maar een seizoen van acht weken. Er is optimaal gc-advertecrd en financieel zit de vereniging al aan de grens. Een onterechte kreet is dat de V.V.V. niet veel zou doen. Dc kritici zijn vaak niet eens lid van de V.V.V., maar profiteren wel voor 40 °/u van het toerisme. Op ad vies van de gemeente is in 1975 het nog' aanwezige kasgeld gebruikt voor het kopen van kantoormateriaal en is een extra muziekband besteld. Mede doordat een aantal leden niet betaal de. is de vereniging in financiële moeilijkheden gekomen. Royeren De wan-betalende leden zegden hun lidmaatschap niet op, maar de vereniging moest wel voor deze leden aan de Prov. V.V.V. betalen. De vere niging is derhalve genoodzaakt deze leden te royeren. De gemeente vroeg" een begroting voor de evenementen in 1977. In de vergadering moest worden MONTREAL. Een onbekende is zaterdagavond het café La Gaite in het. noorden van de Canadese stad Montreal binnengelopen en begon daar in het wilde weg te schieten. Vier mensen werden daardoor ge dood en vijf gewond. beslist of deze evenementen zullen doorgaan. „Financieel komt alles op het bestuur neer en wij kunnen", aldus de voorzitter, „deze verant woording niet meer dragen". Bij de bestuursverkiezing werd de aftre- Advertentie Kom naar de nieuwste wollen karpetten kijken. NIEUW: dende heer Van der Maas,, commis saris, m.a.s. herkozen. Geen evenementen. „Evenementen ja of nee, in ver band met de financiële toestand van V.V.V.", was het volgende punt van de agenda. De leden waren unaniem van mening dat het lidmaatschaps geld er voor is om de toeristen aan te trekken; hel moet worden gebruikt om propaganda te maken en de ac commodatiemogelijkheden bekend te maken. liet werd onverantwoord geacht om evenementen te geven als V.V.V. met een nadelig saldo zit. Op even tuele toezeggingen kan niet meer worden gewacht. Besloten werd dan ook om dit jaar geen evenementen te organiseren. Daardoor zal het moge lijk zijn financieel uit te komen en de lening af te lossen. Omdat de leden tevreden zijn over de werkwijze van V.V.V. is dit een stimulans ondanks alles met het werk verder te gaan. Naar aanleiding van een desbetref fende vraag werd in de rondvraag medegedeeld dat verslag penning- meesteresse en kaskommissie aan de orde komen in de najaarsvergade ring. De heer Holm wees op de com merciële funktie van V.V.V. voor de leden; V.V.V. is een toeristisch infor matiebureau. NEW YORK. Egypte heeft cm een bijeenkomst van de veiligheidsraad gevraagd over de situatie in hel Midden-Oosten. Het heeft daartoe een brief gestuurd aan de huidige voorzitter van de veiligheidsraad, de Amerikaanse ambassadeur An drew Young. Dit wordit in diploma tieke kringen van de Verenigde Na ties in New York vernomen. ROME, 12-3. Vier politiemannen zjjn zaterdagavond door kogels ge wond geraakt tijdens felle gevechten ten met linkse demonstranten in het centrum van Rome. Dit heeft dc Italiaanse politie bekendgemaakt. Vele duizenden studenten uit ge heel Italië trokken zaterdag door de straten van-Rome en andere grote Italiaanse steden uit protest tegen 't doodschieten van een linkse student, vrijdag in Bologna, tijdens botsin gen met de politie. In Rome en het eveneens door communisten geleide Bologna richtten de demonstranten zaterdag barricaden op en bekogel den de politie met molotov-cocktails. In beide steden staken zij ook res taurants in brand. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag, vrijblijvend uw mogelijkheden E'iiiaiicieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 ZIERIKZEE. De vlag in top bij hei- bereiken van het hoogste punt (ach terzijde) van de Hema-uitbreiding. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 12-3. Vrijdagmiddag bereikte de Hema- uitbreiding - Deurioo's Warenhuis B.V. aan dc Appel markt - het hoogste punt met de hekapping aan de achterzijde, waarop prompt de driekleur werd gehe sen. In cén der ruimten van - het nog niet voltooide - nieuwbouwgedeeltc kwamen de werknemers van de hoofdaannemer Maeo B.V. te Middelburg, bijeen voor bet panncbier cn een enveloppe met inhoud uit hajiden van Hema-direkteur, de heer H. J. Dcurloo. De heer Deurloo wees op de vlotte en voorspoedige bouw, niet onder broken door echt winters weer. Hij had respekt voor de bouwers, die „altijd bezig" zijn en uitte zijn ver trouwen dat het werk op tijd zal zijn voltooid. De officiële openingsdatum is vastgesteld op woensdag 27 april. Historische grond Intussen zit het warenhuis met de uitbreiding op historische grond. Tot in de oorlog stond op deze plaats het modemagazijn Risch, dat door brand werd verwoest. De ondergrond en de tuin kwamen toen in partikuliere handen door verkoop, waarna die grond in gedeelten werd verkocht. Een deel ging naar de Kon. Zeelan- dia en een ander deel (het voorste) naar de fa. Weltevreden. Laatstgenoemde firma ging over tot nieuwbouw. Nadien was nog de firma Littooy in het pand gevestigd, waarna thans dus de integratie plaats vindt van in de nieuwe grote Hema-conceptic. Die werd mogelijk door de be schikking over de oorspronkelijk ge hele grondoppervlakte, behorend bij het betreffende Appelmarkt-pand. Verdubbeling De uitbreiding kon dan ook een zeer aanzienlijke worden. De ver koopruimte gaat uitgebreid worden met 400 m- tot 900 m-. Bovendien komt er een reserve verkoopruimte van nog eens 100 nv. De dienstruim te plus magazijnen groeien van 300 m- tot 500 m-. Het bestaande pand beslaat 700 nv; het vernieuwde pand straks plm. 1500 nv'; ruim een ver dubbeling derhalve. Andere nieuwigheden in de Hcma zijn straks een lift voor goederen en personen, terwijl wordt overge schakeld op een centrale kassa (één afrekenpunl bij de uitgang), hetgeen - naar verwacht wordt - de wacht tijd aanmerkelijk zal verkleinen. PRAAG, 13-3. Jan Patocka, woord voerder van „Charta 77", is zondag ochtend overleden, zo hebben zijn nabestaanden meegedeeld. De wijsgeer is 69 jaar geworden. Hij lag al een week in het ziekenhuis en vrijdag kreeg hij een ernstige hersenbloeding. BOEKAREST, 12-3. Acht dagen na de zware aardbeving is zaterdag in de Roemeense hoofdstad Boekarest een vrouw nog levend uit de puin hopen van een ingestorte woning ge borgen. Volgens het Roemeense pers bureau Agerpres ging het om een 58- jarige vrouw die nog volledig bij be wustzijn was toen ze door de red dingsploegen werd bevrijd. Na een eerste medische behandeling ter plaatse is ze naar een ziekenhuis overgebracht. Mogelijk is een transistorradio haar redding geworden, zo verneemt men in Boekarest. De vrouw had het toestel stevig in haar handen geklemd toen de redingsploegen haar aantrof fen. Via de radio kon zij de reddings- en opruimingswerkzaamheden voortdurend volgen wat haar steeds weer nieuwe moed gaf vol te hou den. GRONINGEN, 13-3. Bij een ver keersongeluk op de weg Groningcn- Delfzijl zijn zondagmorgen vier in zittenden van een personenauto om het leven gekomen. Waarschijnlijk door dichte mist raakte de auto op de verkeerde weghelft en botste daar frontaal op een bus. De slacht offers zijn een echtpaar en hun zoon uit Loppersum en een nog onbekend meisje. De namen van hen zijn nog niet bekend. Acht buspassagiers zijn bij het ongeluk gewond geraakt. Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel.01114-1373 ZIERIKZEE. Een scène uit hel to neelstuk „Rare Kostgangers", dat vrijdagavond werd opgevoerd door leden van de C.J.V. „Samen verder" tijdens hel 87e jaarfeest. Voor een nader verslag zie elders in dit num mer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Ook geslaagde revoluties wor den betaald met het bloed van het volk. E. Monteil Verwachting tot dinsdagavond: Tijdelijk opklaringen Eerst opklaringen, morgen latei- op de dag meer bewolking en plaat selijk regen; krachtige zuidweste lijke wind, in de nacht tijdelijk af nemend tot matig. Minima om streeks 4, maxima morgen ongeveer 12 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tol 7. Min.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van twee graden en woensdag een marge van drie graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 15 mrt. Zon op 6.55, onder 18.46 Maan op 4.28, onder 14.03 Nieuwe maan: 19 maart (18.44) Begin van de lente: 20 maart (18.44) HOOG- EN LAAGWAIER Hoogwater Laagwater 15 mrt. 11.47 5.06 17.47 Springtij22 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 14-3. Het KNMI deelt mede: Dinsdag zullen er aanvanke lijk opklaringen zijn, maar later op de dag neemt de kans op regen weer toe. Tussen een omvangrijk lage drukgebied nabij IJsland en een gor del van hoge drukgebieden op meer zuidelijker breedten staat een krach tige westelijke stroming, die oceaan- lucht naar West-Europa transpor teert. In deze stroming trekken fronten naar ons kontinent. Zo be reikte in de nacht van zondag op maandag een frontale zóne Neder land. die vergezeld van regen snel passeerde. Achter deze zóne werd onstabiele lucht aangevoerd en hier in kwamen talrijke buien voor waar van sommige met hagel. Op het midden van de oceaan bevindt zich een volgend front dat snel naar het oosten koerst cn mogelijk dinsdag in de loop van de dag het weer bij ons nadelig zal kunnen gaan beïn vloeden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1