ZWEMDRIEKAMP NIEUWERKERK, MIDDELHARNIS EN STELLENDAM INSTRUKTIEBAD „DOL-FIJN" IN Openbare basisschool Oosterland werd hekkesluiter bij jeugdschaakkampioenschappen ERIC DE NOORMAN Zaterdagmiddag a.s. ook duikdemonstraties ONZE PUZZELRUBRIEK Amsterdam verwacht drukke Paasdagen NIEUWERKERK, 10-3. Morgen (zaterdagsmiddag 12 maart, wordt i»i het overdekte instriiktie-zwembad „Dol-Fijn," te Nieuwerkerk een seholen-zwemdrie- kanip gehouden lusseit leerlingen van scholen uit Nieuwerkerk, Middelhariiis en Stellendam. Voor de eerste maal vond een der gelijke zwemóhtmoefcing te Nieuwer kerk plaats in 1975, als gevolg van de contacten tusseh het personeel van de zwembaden te Nieuwerkerk en Stellendam. In de winterperiode werd de zwemontmoeting gehouden in Nieu werkerk, daarna - na de zomerpe riode te Stellendam in het openlucht zwembad. In november 1976 vond in het overdekte instruktiè-zwembad te Middelharnis de eerste driekamp plaats. Voor zaterdag 12 maart staan op het programma de volgende zwem- nummers: 50 meter schoolslag, jon gens en meisjes; 50 meter borstcrawl, jongens en meisjes; 50 m rugcrawl, jongens en meisjes. Verder estafette vier maal 50 meter vrije slag, be staande uit twee jongens en twee meisjes van elk der deelnemende ploegen. Voor bet klassement tellen de vier snelste tijden en de estafette. Duikers gaan te water In de pauze zal door een presen tatie-team van de onderwatersport- vereniging „Moby Dick" uit Slie- drecht een derrionstrat-ie worden ge geven. Zes duikers gaan in volledige uitrusting te water en de technieken demonstreren die nodig zijn om vei lig te duiken. Getoond worden o.a. verschillende manieren om te water te gaan, red dend zwemmen, „buddy-breathing", een systeem om lucht uit een set ap paratuur voor twee duikers te krij gen, en het wisselen van apparatuur, onder water. De volgende bedrijven hebben voor de zwem-ontmoeting in „Dol-Fijn" medewerking verleend: Rabo-bank Zierikzee (wisseltrofee); fa. Rauwer- da, Best (medailles, herinnerings- vaantjes)Baggermaatschappij Hol land B.V., (bekers le, 2e en 3e plaats). Voor de komende tijd lleeft het Nieuwer kerkse bad nog diverse wed strijden in voorbereiding. Op 7 mei a.s. zal eeii afscheidswëdstryd wor den gehouden voor de kinderen uit Brilinisse. Verder zijn er plannen voor het houden van wedstrijden voor alle Duivelandse kernen. Schoutven-Duivelandse Sportspiegel In de 3e klasse speelt Goes thuis tegen Jong Ambon DFS neemt het tegen Lewedorpse Boys op In de reserve klasse I speelt Zierikzee II thuis tegen Domburg II Dreischor uit tegen Vlis- singen V SVOVVK kan goede zaken doen als het bij Walcheren III winst kan boeken. VOETBAL KNVB Dl STRIKT ZUID I Voor het amateurvoetbal van de KNVB is er voor zondag een inhaal programma vastgesteld. In de 3e klasse speelt Góes thuis de inhaalivedstrijd tegen Jong Am- bon, AFDELiNG ZEELAND Op het sportpark Bannink gaat DFS het in de le klasse opnemen te gen Lewedorpse Boys waartegen zondag j.l. met 0-0 werd gelijkge speeld. Om een kans te behouden de de gradatie nog te ontlopen zal DFS de ze wedstrijd in winst- moeten omzet ten. Gezien de puntenverdeling in de uitwedstrijd moet hèi voor de oran jehemden mogelijk zijn dit voor hen zo belangrijke treffen tot een .goéd einde le brengen. In de 'reserve le klasse zullen de De puzzel van vorige week werd onder len-te-achtige omstandigheden opgelost en dat werkte kennelijk goed, want de meeste oplossingen waren in oide. Uit de juiste inzen dingen kwamen de prijswinnaars te voorschijn. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. A. C. M. Verton-Bolle Willem Alexandcrslraat 2 HAAMSTEDE De tweede prijs gaat naar: Mevr. N. Oostdijk Schans weg 5 KLUNDERT De oplossing van de puzzel is de volgende HORIZONTAAL: 1. kruiser; 6. mensaap; 12. iris; 14. bang; 15. om; 17. ar; 18. pad; 20. te; 21. Dr.; 22. koen; 24. parel; 26. knus; 28. jol; 29. bot; 30. big; 32. sec; 33. er; 34. tape; 35. aria; 37. L.O.; 38. mijter; 39. te- tra; 41. goud; 42. kalf; 43. libel; 47. bever; 50. N.B.; 52. gave; 53. aval; 54. Hr.; 55. tip; 57. ren; 58. rek; 59. zee; 60. iets; 62. Niger; 64. been; 65. as; 66. L.S.; 68. gat; 69. da; 70. Lt.; 71. mclm; 73. daas; 75. nijptang; 76. divisie. VERTIKAAL: 1. klokjesgentiaan 2. ui; 3. Iran; 4. sir; 5. es; 7. eb; 8. nat; 9. snek; 10. Ag; 11. persconfe rentie; 13. dar; 16. moor; 18. pater; 19. debat; 21. duel; 23. el; 24. pope; 25. lire; 27. N.S.; 29. bat; 31. git; 34. tijdig; 36. Arkel; 38. mul; 40. aar; 44. bar; 45. even; 46. lenig; 47. baret; 48. ever; 49. vak; 51. bies; 54. heel; 56. PI.; 59. ze; 61. slot; 63. gal; 64. baai1; 67. sla; 69. d.a.v.; 71. M.P.; 72. m.n.; 73. d.i.; 74. s.s. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. gering van kracht; 4. figuurraadsel; 8. metaal; 11. stof met 'hoge glans; 13. in el kaar; 15. hoewel, ofschoon; 17. voor werp waarmee men snijdt; 18. plaats op de Veluwe; 19. loofboom; 20. jong v.e. schaap; 22. wandversiering; 24. sprookjesfiguur; 25. voorzetsel; 26. veen. als brandstof; 28. plaats dn het midden van de weg Apeldoorn-Hat- tern; 30. tussen heet. en koud; 32. toe spraak; 33. dunne paal of staak met een dwarsklamp als voettrede; 35. zangstuk voer één persoon; 37. oud, gewezen (Latijn); 38. insekteneter; 40. boom; 42, bekend sportevenement (afk.); 43. familielid; 44. lyrisch lof dicht; 45. laagtij; 47. aanwijzend voornaamwoord; 49. vreselijk; 51. muzieknoot; 52. weinig levendig; 54. specerij; 57. deel v.h. oog; 59. rijst brandewijn; 61. vochtig; 62. ringvor mig koraaleiland; 63. zwaardwalvis; 64. zelfkant van linnen; 66. wijn soort; 68. snavel v. e. vogel; 70. na schrift (afk. Latijn); 71. deel v.e. ta bakspijp; 72. binnen korte tijd; 74. chemisch symbool; 75. drijvende stuwende kracht (figuurlijk); 77. langvleugelige zwemvogel; 79. regel, richtsnoer; 80. zwaard met één sne de; 81. strook grond langs wegen. VERTIKAAL: 1. ruim vertrek; 2. overblijfsel bij verbranding; 3. toi letartikel; 4. graansoort; 5. voeg woord; 6. 'bolgewas; 7. afgesneden schijf; 8. uitgestrekte watervlakte; 9. voorzetsel; 10. grens tussen land en zee; 12. wijfje van de hond; 14. wars van laagheid; 16. melksap der rubberbomen, waaruit rubber wordt gewonnen; 19. 'belangrijke voedings stof; 21. inhoudsmaat; 2-3. onderdeel v.e. tennispartij24. vinnig, verbeten 25. tijdmaat; 27. belemmering (fi guurlijk); 29. kleverige stof; 31. vaar tuig; 32. vakantie v.e. bestuurs- of rechtscollege; 33. licht vaartuig; 34. liefderijk, innig; 36. drager van de wereldbol (mythologie); 39. wijfjes schaap; 41. Europeaan. 46. kuipers bijl; 47. projektieplaatje; 48 groot vader (kindertaal); 50. zwarte delf stof; 51. dun uitgesneden reep vis of vlees; 53. woonschip; 55. griezelig; 56. wandversiering; 58. zeehond; 60. gewonden 'bundel; 62. Engelse vlak temaat; 63. niet gesloten; 65. helden dicht; 67. wars van laagheid; 69. oog cp een aardappel; 71. gewrichtshol te; 73. alstublieft (afk.); 75. titel (al'k.); 76. chemisch symbool; 77. verm van mij; 78. persoonlijk voor naamwoord. reserves van Zierikzee de thuiswed strijd tegen hekkesluiter Domburg II in winst, moeten omzetten ivil het zelf niet in érnstige moeilijkheden geraken. In de 2e klasse B moet. hei voor Dreischor mogelijk zijn de uitwed strijd tegen Vlissingen V toi eèn goéd einde té bréngen. SVOWK kan góéde zaken doen ais het bij Walcheren III winst kan boe ken waardoor zij haar positie op de ranglijst belangrijk zou verbeteren. Renesse gaat naar de reserves van Luclor, die zondag j.l. bij Dreischor nog bewezen een lastige tegenstan der te zijn die men zeker niet moet onderschatten. In de 3e klasse G gaat DFS II als favoriet op bezoek bij Dreischor II. Zannenitiire krijgt thuis de handen vol aan Zierikzee III, terwijl Renesse II in staal moet worden geacht om Cortgene III in de duinstreek van- het lijf te honden. ZATERDAGVOETBAL In de le klasse krijgt SKNWK te Nieuiverkerk bezoek van Nieuwdorp. De thuisklub, momenteel in het be zit van de rode lantaarn, zal zich v>oor de volle honderd procent moe ten inspannen om de bezoekers van de winst af te houden, een mogelijk heid ioelke zeker aanwezig is. Brouwershaven gaat naar Veere, waarbij wij benieuwd zijn of de Brouwenaren voor de derde maal in suksessie voor een verrassing gaan zorgen. In de 2e klasse A mag MEVO in slaat worden geacht om legen Arne- muiden III de weg naar herstel le vinden. ZSC en de reserves van SKNWK zullen elkaar te Scharendijke ivel niet veel ontlopen. In de 3e klasse A krijgt WIK1I te Kerkwerve in de ontmoeting tegen Cortgene de kans om haar positie weer ivat te verbeteren. Op het sportpark Van Zuijen zul len DFS en Duiveland II wél na aan elkaar geivaagd zijn. In de 4e klasse A zou bij het treffen tussen Bruse. Boys IV en SKNWK IV het terrein- voordeel wel eens de doorslag kun nen geven. SKNWK 111 gaat met goede papieren in handen naar MEVO III, terwijl de rêsérves van Brouwershaven nog lang niet zeker van de inzet zijn bij het bezoek aan WIK III. In de 4e klasse E gaat MEVO II naar Bevelanders IIÏ ivaar het uhnsl zal moeten boeken als het niet te veel achterop wil raken. KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG VLISSINGEN, 10-3. De jeugdkampioenschappen schoolschakcn voor basis scholen van de Zeeuwse schaakbond vonden plaats te Vlissingen. Om half elf verzamelden zich de leerlingen van tien scholen in het verenigingsgebouw „Het Anker" in Vlissingen om deel te nemen aan de finale. Van deze tien scholen maakten ook de openbare basisschool uit Ooster land déél uit. Er was door de Zeeuw se schaakbond besloten de finale op een dag le spelen inplaats van op twee zaterdagen zoals eerder ge pland was. In totaal deden zeventig jeugdschakertjes mee aan deze fina le. Om elf uur sprak de jeugdleider de hëer H. P. Dolk een hartelijk wel komst woord en spoorde iedereen aan tot een sportieve wedstrijd die de teams die óp de eerste twee plaatsën eindigde recht gaf om deel té némen in de landelijke kampioenschappen. Daarna gaf hij het woord aan de voor deze dag aanwezige wedstrijd leider de hëer G. Van Oorschot, die het startsein gaf na nog enkele theo- retisëhd aanwijzingen. Vöör de pau ze werden vier ronden a vijftien mi nuten per speler gespeeld en na een rustperiode van ongeveer twee uur de volgende vijf ronden. Spannende partijen Er waren enkele spannende partij en om de kampioen van Zeeland aan te kunne wijzen. De openbare basis school uit Oosterland verweerde zich kranig, maar kon in de ochtend ieder keer net niet winnen, en na de middagpauze lagen deze resulta ten nog aanmerkelijk minder. Waar door ze helaas als laatste eindigde met nul wedstrijdpunten, maar toch met een en twintig bordpunten. De winnaar en kampioen van Zee land is géwordén de openbare basis school „De Molhoek" uit Kapelle wat een totale verrassing was, om dat zij voor het eerst deelnamen. Tweede werd de Vlissingse scho lengemeenschap die hiermee ook recht heeft deel te hemen aan de landelijk kampioenschappen. De derde plaats was voor „De Wegwijzer" uit Hoek in Zeeuws- Vlaanderen. De kampioen van vorig jaar de Theo Thijssenschool uit Vlissingen eindigde dit jaar op de achtste plaats. AMSTERDAM, 10-3. Amsterdam gaat weer drukke paasdagen tege moet, zo blijkt uit- de hotelboekingen. Nu al zijn de Amsterdamse hotels voor de laatste twee iveken van april - de bollentijd - tot de nok toe vol geboekt. Dat betekent dat de Nëd'er- landse VVV dit jaar weer een stroom overtollige laatkomers op een andere manier aan onderdak zal moeten helpen. Als het zover is treedt bij de VVV voor de vierentwintigste maal het zogenaamde „logies-informatiesy- steem" in werking. Dit systeem werd in de lente van 1953 'in het le ven geroepen, toen 'de Diiit.se gren zen voor de eerste maal sinds de oorlog wèer opén gingen en een le ger Duitse toeristen de Nederlandse hotels overspoelde. Sindsdien is deze noodoplossing, volgens welke de dakloze toeristen bij partikulieren worden ondergebracht, uitgégroëid tot een geperfektioheérde organisatie met het VVV-kahtoortje op de Dam in de hoofdstad als zenuwcentrum. Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk9.30 uur en 19.00 uuj- -kand. J. J. C. Dee, 11.00 uur ds. J. B. Assendorp. Kerkwerve: 9.30 uur ds. J. A. G. Delhaas. Ser- rcoskerke: 10.00 uur ds. B. Baks. 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. J. C. Eikelboom. Haam stede: 10.00 uur en 19.00 uur ds. H. Smits. Renesse: 9.30 uur ds. L.de Wii 19.00 uur Avondgebed. Noordwelle: 11.00 uur ds. L. de Wit. Scharen dijke: 11.00 uur ds. J. A. G. Delhaas. Brouwershaven: 11.00 uur ds. J. A. J. Seël'eman, 12.15 uur zondagschool. Zonnemaire: 9.30 uur ds. J. A. J. Seeleman, 11.00 uur zondagsschool. Nocrdgcuwe: 11.00 uur ds. Geers. Dreischor: 9.30 uür ds. Geers, 15.45 uur zondagsschool kleinen, 17.00 uur greten. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. Kuin. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Kolkert. Oosterland: 10.00 uur en 18.00 uur (jeugddienst m.m.v. jonge renkoor „Shaloom") ds. v. d. Meer. Sirjansland: 10.00 uur en 18.30 uur ds. Tukker. Bruinisse: 10.00 uur H. W. v. d. Brink, Den Haag, 17.00 uur ds. R. H. M. de Jonge. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. Goudzwaard, Rotterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. F. Spcelstra, 18.30 uur ds. M. J. Koppe. Haam stede: 10.00 uur da. A. A. van Leeu wen, 19.00 uur ds. J. C. Eikelboom (m.m.v. 'kerkkoor). Scharendijke: 10.00 uur en 14.30 uur' prof. dr. H. M. Kuipert, Amstelveen (voorber. H.A). Brouwershaven: 10.00 uur ds. M. J. Koppe. Zonnemaire: 15.00 uur ds. F. Spoelstra. Nieuwerkerk: 10.00 uur kand. C. Bouma, Kampen, 17.00 uur de heer N. A. Noorloos, Tiel. Bruinisse: 10.00 uur de heer N. A. Noorloos, Tiel, 17.00 uur kand. C. Bouma, Kampen. Gereformeerde Kerken vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur en 18.30 uur ds. Urban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 uur en 18.00 uur ds. J. H. Velema. Kerkwerve: 10.00 uur en 18.00 uur ds. W. J. Buijs (voorber. H.A.). Haamstede: 10.00 uur ds. J. A. Compagner- 15.00 uur ds:. J. H. Vele ma. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur en. 14.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10.00 uur en 15.00 .uur leesdienst. Oosterland: 10.00 uur 14.30 uur en 18.30 uür student C. Vogelaar, Mijdrecht. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 uur en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 uur en 15.00; uur leesdienst.. Bruinisse: 10.00 uür en 17.00 uur ds. A. v. cl. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30 uur, 14.30 uur en 18.30 uur ds. A. v. d. Meer Bruinisse: 10.00 uur (H.D.) en 17.00 uur-ds. L. Gebraad, St. Philipsland. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdyk: 10.00 uur da. T. El ders-Mayer. Leger dés Heils Zierikzee: 10.00 uur dienst;. Zondags school van 11.45-12.30 u,ür. Rooms-KathoLieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19.00 uur .zon dag 10.00 uur. Haamstede: zondag 10.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zon dagen om 10.00 uur en op woensdag avonden om 20.00 uur. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Geleidelijk aan wordt de op bouw van de atmosfeer boven onze omgeving wat onstabielér. Voor za terdag wordt daarom verwacht, dat er plaatselijk een bui kan vallen, maar er züllëri ook enkele opklarin gen zijn. De onstabiele oceaanlucht. wordt rond een lagedrukgebied, waarvan de kern nabij IJsland ligt, naar onze omgeving gevoerd. De voorste begrenzing van deze lucht vormt een front, dat vrijdag over ons land oostwaarts trok, maar in zijn beweging werd vertraagd, doordat een golfvormige storing in dit front van noord-Frankrijk naar het noor den trok. Jehova's Getuigen Zierikzee: Zondag: 10:00 uur open bare lezing; 11.00 uur Wachttoren- bespreking. Donderdag: Theokrati- sche school 19.30-20.30 uur; dienst- vergadering 20.30-21.30 uur. OVERDENKING BIJ DE BIDDAG Een bekende latijnse spreuk,, die we nogal eens 'kunnen aantreffen als naam van een schip of van een huis is: Ora et labora. Dat betekent: Eid en werk. Kort en krachtig zijn hier in de twèe lijnen, de beide kanten van elk oprecht christenleven, sa mengevat. Er wordt nogal eens ge sproken over het horizontalisme en het verticalisme en na veel heen en weer gepraat schijnt men het er nu eindelijk over eens te zijn, dat die beiden een plaats mogen hebben in ons geloofsleven en. elkaar in even wicht moeten houden: de verticale gerichtheid op God en de horizontale gerichtheid op de medemens en de wereld in. nood om ons iheen. Welnu, dat wisten onze Middeleeuwse voor ouders ook al, blijkens die spreuk: Ora et labora. Je zou ook kunnen zeggen: wer ken zonder te bidden moet een on mogelijkheid voor ons zijn. De Here Jezus heeft gezegd: Zonder Mij kunt gij niets doen. Dat moet dan ook blijken in het 'leven van elke dag, hoe we telkens vanuit onze noden en zorgen opzien tot de Heiland, cm van Hem de 'kracht en de sterkte, de hoop en de liefde te ontvangen om er weer tegen te 'kunnen. Om beves tigd te worden in onze levensop dracht en troost te putten uit Gods vergevende genade, telkens wanneer wij gefaald hebben en de weg tot beterschap niet anders dan via de belijdenis van onze schuld kan gaan. Maar tegelijkertijd geidt ook even zeer het omgekeerde: Dat bidden zonder te werken een onmogelijk heid voor ons moet zijn. „Niet een ieder die tot. Mij zegt: Here, Here, zal het Koninkrijk der hemelen bin nengaan, m.aar wie doet. de wil mijns Vaders, die in de hemelen is". Het geloof zónder de- werken is dood. Het gebed, waarin wij ons uitstrek ken naar Gods heil, zonder ons iets gelegen te' laten liggen aan de op dracht van Godswege in dit- leven, is een onwaarachtig gebed. Hoezeer bidden en werken in eikaars ver lengde liggen leert 'de Here Jezus ons in de vijfde bede van het Onze Vader: „Vergeef ons onze schulden, gelijk ook wij vergeven Onze schul denaren".-. Bidden en werken kunnen niet van elkaar losgemaakt worden. Wie bidt zoncler te. werken is een hui chelaar, een spotter,:een heils-egoxst; W«iè werkt zonder te bidder! is een werkheilige, een aktivist, die het leuter van zichzelf verwacht en God niet nodig heeft. Bij de voorbede voor anderen doet zich altijd /scherp gevoelen hoe de verhouding ligt. Hoe onwaarachtig is het om voor anderen. te biddèn, zon der dat men zich om hen bekom mert. Dat. is dan a.h.w. cm de zorg voor clie ander cp God af te schui ven. Dan betekent een voorbede zo veel 'ais: „Here 'God, ik beveel dié en die van iharte bij u aan - dan kan ik mijn handen van hem aftrekken". Neen! Ieder voelt, dat dat .hooit een oprecht gebed kan zijn. Naarmate ik intenser voor iemand bid, hoe zwaarder de verantwoordelijkheid voor zo iemand op mij drukken gaat. Want dan moet ik mij óók la ten inschakelen en laten gebruiken om voor die medemens een kanaal van Gods liefdé te zijn. Als we ons daarvan ontslagen zoüd'en achten, door enkel voor mensen verweg te bidden: voor Israël en de zending en de christenen achter het IJzeren Gordijn - dan is zulk een goedkoop gebed waardeloos. Trouwens: ook hier slaat de plicht van het mede-le ven en me de-geven op ons terug, zodra een eerlijk bidden óns de ogen opent vóór wat wé wel kunnen- doen. Maar ook: hoe ineer wé betrokkc-n raken bij anderen leed en verdriet en hóe meer we hen trachten te hel pen - hoé inniger we als het goed is voor die medemensen als vanzelf gaan bidden:,-omdat we zien, hoe gebrekkig en -begrensd' onze hulp is en dat God alléén helpen kan. Een christen die veel bidt, werkt veel - en een- christen die veel werkt, bidt veel. De koningin van de eilanden 45. Terwijl Aranrod vruchteloos poogt, Niall om de tuin te leiden, zit Eric in het kleine, halfduistere vertrek, waarheen het meisje hem en Wolf heengebracht heeft, zich spijtig te verbijten. Hij overpeinst, dat het toch beter zou zijn geweest, als hij er maar bij was ge bleven. Wellicht had hij dan de kans gehad, Niall te overmeestei'en en het heft in handen te nemen. Het ging echter alles opeens te vlug en met nabetrachtingen komt hij ook niet verder, denkt de Noorman, ietwat korzelig. Opeens hoort hij gejaagde Voetstappen en 'meteen grijpt hij Wolf vast, terwijl hij zich met gespannen spieren gereecj houdt tot. han delen. De deur gaat open en Aranrod staat op de drempel, zenuwachtig stanlelënd: „Gauw, komt mee, maar voorzichtig en iaat dë hond geen kik geven!" Zonder vragen volgt Eric haar door de nauwe, donkere gang, die evënals het schuil- veftrekj in de muur is gemetseld. Ze brengt hem naar een vertrek, waar Niall op de grond ligt uitgestrekt. „Ik weet zelf niet meer hoe het in zijn werk ging," fluistert Aranrod overstuur, „maar hij vloog op me af en ik greep mijn dolk is.is hij dood?" Eric knielt bij de stille gedaante neer en stelt een kort onderzoek in. Dan knikt hij: „Ja, hij is blijkbaar op slag gedood." „Wat moeten we nu beginnen?" hijgt Aran rod Ontsteld. „Al die mannen daarbuiten en waar moeten we rfiet hem heen, hij kan hier niet blijven liggen. Nu kunnen we hem ook niet meer bis gijzelaar gebruiken!" Wanhopig staart ze \'oor zich uit en Eric vraagt fluisterend: Kunnen ze buiten iets gehoord hebben." „Ik weet het niet," zucht het meisje, „ik heb het mooi verknoeid, geloof ik". Op dit ogenblik, klinkén zware voetstappen voor de deur van de kerels, die daar de wacht houden, een stem roept terwijl er hevig op de deur wordt gebonsd: „Heer Niall, zijt ge daar nog?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 6