S3 GEMIDDELDE MELKPRODUKÏIE PER REGIO-KOE: 4925 KG. CZ3 Fok- en kontrolevereniging De Surinamers DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK ra ERIC DE NOORMAN Sint Philipsland en de bouw van vakantiewoningen Buitengewoon vroege lente 1977 makelaarskantoor tamboer b.v. ZIERIKZEE, 7-3. Op He vergadering van de Fok- en Kontrolevereniging Schouwen-Duiveland, onder voorzitterschap van de heer W. Vijverberg, werd mei- Melkkontroleliisten In 1976 werden 313 kalveren gere gistreerd, waarvan 292 vrouwelijke en 21 mannelijke. De heer J. Stroo gaf een nadere toelichting op de produktiecijfers opgenomen in het jaarverslag. ding gemaakt van het vertrek van ing. T. Hamming uit Zeeland naar Gelderland. Hij was de fokkerij deskun dige, zijn taak wordt overgenomen door een kollega uit Zevenbergen. De heer Vijverberg" wees erop dat op de vergadering van de N.R.S. werd besloten voortaan alle stieren in te schrijven. Onlangs werd een fokkersklub opgericht, die nog wel enkele leden kan gebruiken. Belangstellenden kunnen zich dan ook nog steeds aanmelden. De Fok- en kontrolevereniging telt thans 59 leden, waarvan 34 A- leden en 25 B-leden. A-leden zijn degenen, die deelnemen aan de melkcontröle en foktechnische ad ministratie. B-lederi zijn degenen die alleen deelnemen aan de melk contröle. De voorzitter sprak de hoop uit dat de B-leden zullen be sluiten om A-leden te worden, te meer daar dit geep extra kosten met. zich meebrengt: De voorzitter besloot met de aan sporing aan de leden eens wat meer belangstelling te tonen voor de ver gadering van de Gezondheidsdienst in Middelburg, waar Schouwen- Duiveland altijd zeer slecht verte genwoordigd is. Vervolgens was het de beurt aan de heer S. Simonse die de jaarreke ning over 1976 voorlegde. De reke ning sloot met een voordelig saldo van f 101,14. Gezien het totaal be drag van ontvangsten en uitgaven (f 51.343,24) moet dit als een zeer gering saldo worden beschouwd. Be sloten werd dan ook de bijdrage voor de melkcontröle met tl,- per koe per bedrijf te verhogen en de kontributie van A-leden van f'5,- op 1' 5,50 per koe te brengen. De nieuwe interpretatie van de gegevens op de melkkontrölelijsten bleek bij de leden nogal wat proble men op te leveren. Men besloot dit in groepsverband tijdens deze ver gadering nader toe te lichten. Bij de bestuursverkiezing was de heèr S. Simonse aftredend en her kiesbaar. Na een schriftelijke stem ming werd de heer Simonse met 21 stemmen herkozen. Na het huishou delijke gedeelte hield ir. M. M. Veld man. direkteur van de K.I. Ver. Zuid-West Nederland een inleiding over „Foktechnische aspekten rond om de Amerikaanse stieren". Geen subsi di Voor 50 jaar ZIERIKZEE. Met de stoomboot Ville d'Anvers bezocht Zondag de Club Telegraphicuit Antwerpen onze stad. Van deze gelegenheid- hadden ook enkele voormalige vluchtelingen uit bovengenoemde stacl. gebruik gemaakt hun vroegere gastheren en {vrouw.èn eens ie be zoeken. DUIVEND1JKE. Enkele werklieden troffen bij Den Osse een hulpeloos ronddraaiende zeehondenbaby aan. Een hunner ontfermde zich erover, dóch daar geen geschikte -min ie vindenis, zal het stumpertje ver moedelijk de hongerdood moeten sterven. Waarom zijn er ook geen weeshuizen voor jonge zeehonden ELKERZEE. Het jeugdige leesge zelschap „E en S", kan zijn taak be ginnen. Het kreeg in de vergadering zijn reglement. De eerste portefeuil le is aan het circuleren. De inhoud is rijk genoeg aan actuele tijdschrif ten. Regelmatig zullen later boek werken volgen. Advertentie. Zware stoelen met leer bekleed thans f 27,de zes; Huiskamergarnituur met leer be kleed f 29,50; Ruitjes-Linnenkast groote maat f 27,50. Desgeivenst kunnen gekochte goederen bewaard blijven. DREISCHOR. Sinds eenige dagen iverden hier van onbeheerd staande fietsen belastingsplaatjes vermist. Het is der politie mogen gelukken een tweetal personen bij een verhoor tot bekennen te brengen. BRUINISSE. Donderdag is in de Grevelingen de tweemastklipper „Zwerver" op een zandplaat omhoog gevaren. Het schijD is lek gestooten en loopt met hoogwater vol. De op varenden zijn door een mosselvaar tuig uit Yerseke aan de ival ge bracht. ELKERZEE. Op initiatief van de Landbouwver. „Scharendijke" zijn reeds eenige pogingen aangewend om te komen tot oprichting eener noodslachtplaats. De zaak staat er thans zoo voor dat de totstandko ming zoo goed als verzekerd is. Het gebouiv zal verrijzen kort bij Scha rendijke. ZIERIKZEE. Rechthebbenden op een nieuwe eikenhouten geteerde Roeiboot, gevischt op de Vondelin genplaat, worden voor de eerste maal opgeroepen zich aan te melden bij den Burgmeeester-Strandvonder van Zierikzee.- Naar aanleiding hiervan merkte de voorzitter nog op dat het bijzon der jammer is dat de Melkunie geen subsidie verstrekt voor de melkcontröle. Dit in vergelijking met andere Zeeuwse regio's, waar de melkfabrieken een subsidie van f 10,- per koe verlenen. De kascommissie verklaarde zich bij monde van de heer M. de Boer akkoord met de jaarrekening van de penningmeester. JDe heer R. P. Binck was aftredend als lid van de kaskommissie. Het reserve-lid D. P. Korstanje werd als nieuw lid be noemd en de heer M. Allemekinders werd als reservelid aangesteld. Het zeer goed verzorgde jaarver slag 'werd puntsgewijs behandeld door de heèr H. A. v. d. Werf. Gekontroleerde koeien Het aantal gekontroleerde koeien op Schouwen-Duiveland in 1976 be droeg 1458. De gemiddelde melkpro- duktie in kg. per koe per bedrijf op Schouwen-Duiveland bedroeg 4925 kg. (In geheel Zeeland bedroeg het gemiddelde'4980 kg.) In 1975 bedroeg het gemiddelde in deze regio 4781 kg. Deze daling was een gevolg van de uitbreiding van de veestapels, waar door de selektiviteit wat verminder de. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Stichting Neder- land-China wordt 26 maart een vriendschapsvereniging. Bij de op- richting zullen tenminste .827 perso nen, die hun contributie hebben bij gedragen, er lid van zijn. Ter gele genheid van de oprichting is er in Utrecht in zaal „Maresca" een Ne- derland-Chinadag. EINDHOVEN. Het buurtcomité van de Eindhovense wijk het Vonder- kwartier heelt dinsdagmiddag tus sen half vijf en kwart voor zes de Julianastraat voor alle verkeer afge sloten. Daarmee wil het buurtcomité protesteren tegen het verkeersbeleid van het gemeentebestuur. DEN HAAG. Mevr.- van Veenen- daal-van Meggelen van DS'70 heeft om openbaarmaking verzocht van het onderzoek dat staatssecretaris Hendriks heeft laten instellen naar vergiftigingsverschijnselen bij om wonenden van het Tielse bedrijf Verdugt. DEN HAAG. Zonder hoofdelijke stemming is de Eerste Kamer dins dagmorgen akkoord gegaan met de invoering op zondag 3 april van de zomertijd. LEIDEN. Ook leden van een kabi net moeten voor hun benoeming psy chologisch worden getest op hun ge schiktheid. Dit stelt jhr. mr. R. E. P. de Ranitz (27) in één van de stellingen bij het proefschrift „herziening van arresten en vonnissen", waarop hij woensdag aan de Leidse Universiteit is gepromoveerd tol doctor in de rechtsgeleerdheid. DEN HAAG. Premie Mario Soares van Portugal is woensdagmiddag voor een officieel bezoek van 24 uur in Nederland aangekomen. Hij arri veerde op de vliegbasis Iepenburg nabij Den Haag met een speciaal vliegtuig uit Straatsburg. Hij werd op de basis verwelkomd door premier Den Uyl en minister Van der Stoel. DEN HAAG. „Het parlement wordt door het kabinet zeer onheus beje gend. De grenzen van het betamelij ke worden overschreden", aldus op positieleider Wiegel woensdag in de Tweede Kamer over de mededeling van de regering dat zij niet in staat was in de kamer te verschijnen om te antwoorden in hel; debat over de grondpolitiek.' ROTTERDAM. Bij de scheepswerf van Verolme in de Botlek is in de nacht van dinsdag op woensdag een loods afgebrand. De schade bedx-aagt ongeveer 1" 1 miljoen. De oox'zaak van de bi-and is niet bekend. In de loods lagen schildersbenodigdheden en en kele compi-essoren opgeslagen. GILZE/RIJEN. Voor de derde keer binnen een jaar is ingebi-oken in kle- dingbedx-ijf Mirabelle in Gilze/Rijen. Dit keer wei-den 300 ledex-en jassen me een totale waai-de van 60.000 gul den meegenomen. De buit de voor gaande keren was geringer. DEN HAAG. Vrijdag 18 maart zal het commando over het permanente NAVO eskader door commodore J. M. H. Cox (Royal Navy) worden overgedragen aan de Nedex-landse kommandeur K. H. L. Gerretse. DEN HAAG. Nederland heeft vo rig jaar 1,16 min flessen champagne ingevoex-d, bijna 247.000 flessen of wel 27 procent meer dan in 1975. Met de invoer in 1976, die een waarde van 20,2 min Fr-anse Frank vertegen woordigde, neemt Nedei'land de achtste plaats in op de wereld-im port ranglijst. DEN HAAG, 9-3. Het merendeel van de Surinaamse immigx-anten in Ne derland heeft geen kans gezien zich een positie te verwex-ven gelijkwaar dig" aan die van de andex'e ingezete nen. De Surinamers worden ook niet op dezelfde manier behandeld .als anderen en nemen verejer niet ge lijkwaardig deel aan de Nederland se samenleving. Dat staat te lezen in een nota van de regering aan de Tweede Kamer over het beleid in zake de voormalige rijksgenoten. NIJMEGEN. De door de regering aangestelde dr. A. Gxxxeneveld (oud- Philipsdirecteur) heeft minister Lub- bers van economische zaken geadvi seerd hel Nijmeegse kanlooreompu- terbedrijf Tealtronic in verkleinde vorm te laten voortbestaan. Hij ziet daarvoor nog kansen. Er kan werk blijven voor 150 a 250 man. DEN HAAG. Het Nedei'landse Rode Kruis gaat donderdag en vrij dag met twee gecharterde vracht vliegtuigen dertig ton medische hulpgoedei*en naar het Roemeense Rode Kx'uis in Boekarest zenden. DEN HAAG. De Nedei'landse ver- eniging van bouwondcrnemei-s is er ongerust over dat het aanbod van koopwoningen veel lager is dan de vraag ernaar. „Dit heeft in 1976 ge leid tot een belangrijke prijsstijging van in het verleden lot si and geko men woningen". ULVENI-IOUT. De douanerecher che heeft woensdagmiddag samen met. een rechei-cheploeg van de in spectie invoerx'echten en accijnzen in UI venhout (N.-Br.) een klandestiene alcoholstokerij ontdekt. De distilleer derij ondergebracht in een varkens- mest erij, was op het moment dat de rechercheurs een inval deden in wer king. UTRECHT. Het spoorwegmuseum in Utrecht is sinds woensdag verrijkt met een in oude luister hersteld res taur atiex'ijtuig. Het in Hongarije aan gekochte exemplaar van de toen zo geheten Compagnie Internationale des Wagons-Lits et des Grand Ex press Europeens dateert uit 1911. SINT OEDENRODE. Woensdag middag is in het Brabantse Sint Oedenrode 4,5 hectare bos en heide door vuur verwoest. De bi-and werd bestredeix door de brandweer van Sint Oedenrode, die het vuur na kor te tijd meester was. Volgens een woordvoerder van de politie is de natuur ondanks het jaargetijde al erg droog. Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uit vele modellenboeken. van klein tot groot en van zwart tot in vele kleuren, BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. 44. Met hetzelfde sarcasme, waarmee ze hem begroette, antwoox'dt Arani'od: „Gij verwon dert over de paarden, maar ik ben nog meer verwonderd over uw aanwezigheid hier. Ge zoudt toch mijn vader in uw rijk ontvangen?" Éven lijkt het alsof Niall wat onzeker wox'dt, maar dadelijk herstelt hij zich en met flemen de stem antwooi*dt hij: „Daai-om ben ik juist hier terug gekomen. Ik maak mij ongerust over uw vader. Hij is namelijk nog steeds niet in mijn rijk aangekomen. Het is te hopen, dat er onderweg niets met hem is gebeurt!" Even is er een felle flikkering iix Aranrods ogen, maar ze weet zich te beheersen. „Waar zijn toch al uw krijgers?" vervolgt Niall, terwijl hij rondkijkt. „Och" zégt het meisje met een licht schoudex'ophalen. „Die Noreix maken de omge ving onveilig" en Gartvait is er met al de man nen op uit gegaan, om met ze af te x*ekenen." Onder het spr-eken dwaalt haar blik achte loos over het groepje gevangenen, dat onder de hoede van enige krijgers wat achteraf staat. Ongemerkt weet ze een betekenisvolle blik met Winonah te wisselen. Dan zegt ze tot Niall: „Maar laat ons liever naar binnen gaan." Hij maakt een hoffelijke buiging" en volgt haax\ Enkele onguur uitziende krijgers Weden naar vox-en en slenteren gewild onachtzaam achter hen aan. „Wel," zegt Ax-anx-od spottend, „ge hebt u een lijfwacht aangeschaft, zie ik!"' Niall bijt zich op de lippen maar antwoord niet. Een waarschuwende blik van Niall be duidt de mannen te wachten en alleen volgt hij Aranrod in het vertrek, waar zij is binnen gegaan. „Ik meende bij onze aankomst een grote zwarte- hond te zien en hooi'de ook blaffen," begint Niall argwanend. Als het meisje niet antwooi'd, gaat hij voort: „Dat met die paai'den vind ik toch vx-eemd." Ax-anrod valt hem in de rede en begint over haar vader te praten, waai-door Niall even wordt afgeleid. Op een gegeven ogenblik stokt het gespx-ek echter en valt Niall uit: „Toch vex-tröuw ik het hier niet! Ik geloof eerdei*, dat die vermaledijde Noqx-man dichter in de buux-t is dan je me wilt doen geloven. Vertel me g'een smoesje, want fik',zie, dat je me om de tuin wilt leiden!" Met een verwensing springt hij dreigend ovei-eind. DEN HAAG. In Den Haag vond de premiere plaats van deze met subsidie van C.R.M. tot stand gekomen korte films.. Op de foto bekijkt Willeke van Ammelrooy de eerste beeldjes van haar eerste zelf geproduceerde film. Nog een beroep op de Kroon ST. PHILIPSLAND, 9-3. De fraktie algemeen belang en de protestants- christelijke fraktie in de gemeenteraad van St. Philipsland hebben de kroon gevraagd geen gevolg te geven aan het S.G.P.-verzoek om een besluit van gedeputeerde staten van Zeeland met onmiddellijke ingang te schorsen. Gedeputeerde Staten van Zeeland toonden zich onlangs niet bereid om een twee jaar geleden aangenomen bestemmingsplan dat voorzag in de bouw van viex-honderd zomerwonin gen in 'St. Philipsland in te tx-ekken. Dat plan was twee jaar geleden, dooi de, gemeenteraad van St. Philipsland aanvaard. De S.G.P. bezat toen nog geen meerderheid in. de raad. Dat is nu wel het geval en de S.G.P. die bang is dat met de bouw van de va kantiewoningen het besloten kax-ak- ter van St.-Philipsland wordt aan getast, wil de klok nu tex-ugdraaien en het bestemmingsplan intx-ekken. De vakantiewoningengrond zou nu een agrarische bestemming moeten krijgen. Gedeputeerde Statexx van Zeeland voelden niets voor dit ja en nee spelletje en weigerden het be stemmingsplan in te trekken. De vier leden tellende S.G.P.- fraktie in de Philipslandse raad gaf het echter niet op. In de gemeente raadsvergadering van 10 januari jl. besloot de S.G.P.-fraktie zich alsnog lot de Kroon te wenden om breoep aan te tekenen tegen de weigex-ing van Gedeputeex-de Staten van Zee land. De drie andere x-aadsleden van St.-Philipsland hebben zich nu tot de Kroon gewend met het verzoek de zomerwoningen gewoon te laten bouwen. De koningin van de eilanden J DEN HAAG, 10-3. De lente is er dit jaar zelfs nog vroeger bij dan we de laatste jaren gewend zyn, hoewel die eveneens vooi*af waren gegaan door bijzonder zachte winters. Vergeleken met ver leden jaar bedraagt de voorsprong van de flora en fauna gemiddeld drie a vier weken, toen immers maart in tegenstelling tot op heden bijzonder koud was. De laatste dagen wordt voortdurend droge en warme subtropische lucht aangevoerd die liet kwik tot bijzonder hoog voor de lijd van het jaar doet oplopen. Werd maandag in het noorden van Neder land de 14 graden Celcius en in het zuiden de plus 8 graden bereikt, woensdag reikte het kwik in de thermometers zich nog behaag lijker uit, respectievelijk tot 17 in het noorden en 19 in het zuiden van het land, oosten en midden. Dat alles in de thermometerhutten in de weerstations van het K.N.M.I. op 1,50 meter in de schaduw. In de zon werd vlak boven de grond de zomerse temperatuur be reikt van 26 graden Celcius. Geen wonder dat de natuur daar zeer snel op reageert met openspi-ingcnd blad en bloemknop. In het deltagebied bloeien onder meer al crocussen, hyacinten, botanische tulpen, narcissen, azalea's, klein hoefblad, kornoelje en forsythia. Tengevolge van dit warme weer zijn de vlindex-s, bijen en hommels ontwaakt uit hun winterslaap evenals de vleermuizen en de egels. Verscheidene vogelsoorten zijn aan het nestelen gesla gen en sommigen hebben zelfs al eieren, zoals een wilde eend. tortelduif, ransuil, bosuil, blauwe reiger, merel, zanglijster en spreeuw. Boven de al mals groene weilanden zingen weer de veld leeuwerikken en de buitelende kieviten. Ook zij zullen spoedig eieren hebben. kantoor: lindenlaan 3 middelharnis tel. 01870-3477* privé: 01870-3816 i. tamboer jr. makelaar onroerende goederen bemiddeling bij aan- en verkoop taxaties - beheer assurantiën hypotheken

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5