Stoeien in raad om gemeen schapsruimten Brouwershaven Aki ie tegen „Artikel 7' KREDIETEN Ut C.J.V.-kampen voor de jongeren STREEK NI KI \YS Krediet nodig voor een betere brandweer-alarmering Enquete onder inwoners Bruinisse Fokveedag dit jaar op 23 juli a.s. JAARVERGADERING AFDELING ZIERIKZEE VAN DE ALGEMENE BEJAARDEN BOND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE D'.mdaj 8 maart 1977 Nr. 22081 3 plaats ook betrokken bij dagsschoolwerk. Gemeenlerand Bruinisse BROUWERSHAVEN, 4-3. Op (le raadsvergadering van Brouwershaven, onder voorzitterschap van loco-bur gemeester Ph. J. van Ast werd hel agendapunt: ge meenschapsruimten te Brouwershaven, Zonnemaire en Dreischor, behandeld. Het bleek heel wat voeten in de aarde le hebben. De P.v.d.A-fraktie, bij monde van de voorzitter de heer C. J. de Munnik maakte bezwaar tegen artikel 7, dat luidt: „De gebruikers van het gebouw mogen dranken en etenswaren voor zover deze in het gebouw genuttigd worden, uitsluitend betrekken van de beheerder". Alvorens verdere bezwaren le op peren stak de heer De Munnik een pluim op de hoed van de Beheers- kommissie en het kollege, die met deze verordening goed uit de bus zijn gekomen. Bijzonder verheugd toonde spreker zich over de mogelijkheid van een jaarabonnement van 1' 10, per avond. Dranken en etenswaren Maar terugkerend naar artikel 7 wenste de P.v.d.A.-fraktie de moge lijkheid geopend te zien dat bij be sloten familiefeesten de huurders zelf voor dranken en etenswaren zorgen, waar eventueel tegenover ge steld kan worden een extra vergoe ding voor de beheerder of de spul len en gros van de beheerder te be trekken. Mevr. Loschacoff wenste in de raad te verklaren, dat hoewel zij als lid van de Beheerscommissie met artikel 7 had ingestemd, toch achter hel voorstel van de fractievoorzitter staat. In de praktijk had zij verno- Voor als u tekort komt. Voor een 11 onver wachte kans. Voor als u direkt. over geld wilt beschikken. Een Persoonlijke Lening. Snel beschik baar en tegen aantrekkelijke voorwaarden. Praat er eens over bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIERIKZEE, 7-3. De werkgroep zomerkampen van het Christelijk Jongeren Verbond in Zeeland orga niseert aanstaande zomer weer kampwekcn voor jongeren. Voor het eerst wordt deze zomer een fietstrektocht 'georganiseerd bedoeld voor jongeren vanaf 16 jaar. Deze toeItit voert door (Belgies) Vlaanderen en Brabant. Onderweg wordt gebivakkeerd in tenten. Een bezemwagen zorgt voor het vervoer daarvan en tevens voor de bagage van de deelnemers. In het C.J.V.-kamp te Renesse worden de andere weken gehouden. Voor 8-12 jarigen is er een week van 9-16 juli. Verder worden twee weken georganiseerd voor tieners in de leeftijd van 12-15 jaar. Deze zom er activiteiten, staan open voor alle jongeren die bij genoemde 'leeftijdskategorieën horen. De lei ding berust bij goede getrainde en deels ervaren vrijwilligers-. De landelijke organisatie van het C.J.V. organiseert tientallen kampen en reizen voor jongeren in binnen- en buitenland. (Kontaktadres: Prov. buro C.J.V.Engel Reinhoudt, Wijn gaardstraat 19, Goes. Tel. (01100) 14326. „kernen" het toch geen goede zaak is om de bejaarden b.v. te Brouwers haven meer te laten betalen dan in de andere kernen. (Adv.) men dat men bij dergelijke familie- leesten het dorpshuis dan maar links laat liggen. De voorzitter verdedigde het kol- legevoorstel met te zeggen dat de ge meenschapsruimten geen konkurren- tie moeten gaan bedrijven met de plaatselijke horecabedrijven. Derge lijke feesten betekenen een douceur tje voor de beheerder, die door ex tra verkoop aan de bar zijn toch al niet hoge vergoeding wat kan op vijzelen. De heer Van Ast voelde er niets voor het artikel te wijzigen want „waar ligt de grens?" In Zonnemai re ging men regelmatig in een ge meenschapsruimte een verjaardag vieren, uiteindelijk goedkoper, dus het gemeenschapsgeld. „Wat de verenigingen betreft is Zonnemaire erg verwend. Vandaar komen ook de grootste problemen. Hel is niet meer mogelijk een ge bouw van de gemeente „om niet" ter beschikking te stellen", aldus de raadsvoorzitter. Een bedrag van f 10,per avond met licht en ver warming is toch een luttel bedrag". De loco: „Als we artikel 7 wijzigen halen we de gehele verordening overhoop en is er niet mee te wer ken. Laten we dit dan opnemen in de instruktie van de beheerder, aldus de voorzitter. Mevr. Loschacoff pleitte voor het schriftelijk vastleggen van een mon delinge afspraak, maar ook hier bleek de raadsvoorzitter niets voor te voelen. Uiteindelijk werd het punt opge schort tot het agendapunt instruktie beheerders. Na veel heen en weer ge praat „we moeten deze affaire nu maar eens afronden" stelde de heer De Munnik, besloot de raad om de instruktie conform het kollegevoor- slel een jaar te proberen en in geval van moeilijkheden te wijzigen. De heer A. C. Dalebout kon er maar geen hoogte van krijgen dat van deze vei-ordening, die unaniem door de beheei'scommissie was op gemaakt, nu moet worden afgewe ken. Dit raadslid zou ook graag vermin derde tarieven zien voor de gemeen schapsruimten te Di-eischor en Zon nemaire, omdat deze minder riant zijn en gedragen moeten worden dooi- een minder draagkrachtige ver enigingsleven. De raadsvoorzitter antwoordde hierop, dat, hoewel het gebouw te Brouwershaven wel intensiever ge bruikt zal worden dan in de andere Een begeleiding op bet kulturele vlak is ook onder deel van het redaktioneel ta kenpakket. Concerten, to neelvoorstellingen, optreden van cabaretgroepenbet vergt zijn voorbesprekingen en recensering. Ook als u ex zelf bij was, is de mening van de krant soms handig. De ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE brengt de recensies, niet eigenwijs, maar wel puntig en zorgvul dig. Toch aardig van die krant! Gewest Zeeland P.v.d.A. Op dinsdag 2 maart a.s. houdt het Gewest Zeeland van de P.v.d.A. een discussiebijeenkomst in de Concert zaal te Middelburg. Sprekers zijn: N. Filius, lid Zeeuwse Staten, mr. J. P. Boersma (lid G.S.) en minister J. A. van Kemenade (onderwijs en wetenschappen). ZIERIKZEE Vogelvereniging „Ons Genoegen De vogelhoudersvereniging „Ons Genoegen" houdt een voorlichtings dia-avond in eethuis „Marktzicht" op vrijdag 11 maart a.s. Spreekster is mevr. C. Beekman-Loggerte, Am sterdam, die een twintigtal verschil lende soorten vogels meebrengt en een aantal dia's zal vertonen. Een kans voor de liefhebber; ooi*-a^pi-* ran-t-leden zijn welkom1 I Foto-zaak Op donderdag 31 maart woi-dfin' het pand Oude Haven 29. Foto Botó' Noomen geopend. ti ZIERIKZEE BRUINISSE Opziener C. Bos overleden Na een zeer ernstige kortstondige ziekte overleed1 te Den Helder op 55- jarige leeftijd de heer C. Bos. De heer Bos was afkomstig uit een vissersfamilie en kende de Wadden zee als weinig anderen. In zijn funktie van Opziener der Vissex-ijen, heeft, de heer Bos zich bij allen wie hij ambtelijk inaanraking kwam zeer gezien gemaakt. Plichtsgetrouw heeft hij zijn werk gedaan, maar wel op een zo humane manier, dat hij aller achting genoot en daarbij waren dan ook de mosselkwekers uit Zeeland. Velen van hen zijn naar Den Hel der gereisd, om bij de krematie te Schagen en de daarmee gepaard gaande rouwplechtigheden. de laat ste eer te bewijzen aan de man en ambtenaar, die naar menselijke be rekening te vroeg aan zijn werk, maar vooral ook aan zijn gezin ont viel. De heer Bos was in zijn woon- ZIERIKZEE. In het hervormd vere nigingsgebouw vierden de kleuter school De Maltarakkers" en J. L. Louis de Jongeschool, de jaarlijkse feestelijke ouderavond. Vooral de kleintjes (foto) waren zeer vertede rend in de weer op het toneel. De 5e klas van de basisschool bracht het stuk: „Dé ongehoorzame held". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Schutsluis Goese Sas Ged. Staten van Zeeland hebben geantwoord op een aantal schriftelij ke vragen van de statencommissie voor de financiën betreffende bijdx-a- ge in de kosten aanpassing schutsluis Goese Sas. De commissie had o.a. gevraagd hoe hel komt dat het bedx-ijfsleven, voor wie de sluis toch in eerste aan leg bestemd is, niet bereid is meer dan f 105.000, bij le dragen. Het col lege deelt hiei-op mee dat de bedrij ven die geen bijdrage hebben ver strekt geen behoefte hadden aan een grotere sluis. De capaciteit van de equivalente sluis was voor hen vol doende. Vex-der wees een aantal be drijven er op dat de zorg voor de econnomische infrastructuur een overheidstaak is en om die reden een bijdrage heeft afgewezen. Vara-afd. Schouwen-Duiveland De afdeling Duiveland van de Vara, houdt de jaarvergadering op woensdag 9 maart a.s. in het Huis van Nassau. Voor tijd: zie agenda. RENESSE Opening nieuwe bloemfabriek van Krijger B.V. Op vrijdag 1 april aanstaande zal aan de Hoogenboomlaan le Renesse de officiële opening plaatsvinden van de nieuwe bloemfabriek van Krijger B.V. De opening zal worden verricht door burgemeester H. P. Everwijn van Westersehouwen. Na de opening van de nieuwe fa briek zal een receptie en „open huis" gehouden woi'dqh voor belangstel lenden. De receptie vindt plaats in de grote hal van het bedrijf. Donateursaktie peuterspeelzaal De kort geleden gehouden aktie om donateurs te wei-ven voor de peuterspeelzaal Renesse is een groot succes geworden. Ondanks de toe gezegde gemeentesubsidie, was de financiële situatie van de speelzaal uiterst, moeilijk en er werd op de in het najaar gehouden oudei-avond be sloten om donateurs te werven. Een aktie die uitstekend geslaagd is dankzij de medewerking van de moeders die bereid waren langs de deuren- te gaan- om het geld op te halen en dankzij de gulle gevers. De opbrengst bedroeg f 500,- aan donaties en f 100.- aa-n eenmalige giften. Momenteel- is de peuterspeel zaal vol, maar men kan kinderen op de wachtlijst la-ten plaatsen voor na de zomervakantie. BRUINISSE, 7-3. Wanneer de raad zich akkoord kan verklaren met het gevraagde krediet zal de nieuwe brandweerauto worden uitgerust met een kompleet gesloten mobilofoonnet. Reeds lang leeft de gedachte bij het ge meentebestuur om een betere regeling te verkrijgen voor het alarmeren van het brandweerpersoneel bij brand en rampenbestrijding. „Het zal een ieder verwonderen dat tot nu toe grote ongelukken ten gevolge van de reakties van het pu bliek bij brand, zijn uitgebleven" zo schrijven b. en w. aan -de raad. Het verdient aanbeveling om naast hand having van alarmering per sirene zogenaamd stil alarm in te voeren met meldonbvan-gers (zogenaamde piepers). De P.T.T. biedt de moge lijkheden van deze apparatuur. De apparatuur wordt van de P.T.T. ge- huui-d en de overeenkomst is opzeg baar. Voor deze apparatuur wordt een eenmalige krediet voor uitgaven gevraagd van f 3.024,34 en voor jaarlijkse lasten f 16.645,96. Het kol lege is van mening dat met deze voorzieningen de brandweer de be schikking krijgt over zeer moderne apparatuur en daarvoor beter in staat zat mogen- worden geacht om haar taak te vervullen, iets wa-t met ■het oog op de komende rekrealieve ontwikkeling van deze gemeenschap hoogst noodzakelijk -is. Tijdens de vrijdagavond a.s. gemeenteraadsver gadering zal de raad heslissen of het benodigde krediet hiervoor beschik baar gesteld wordt. BRUINISSE, 7-3. Door het Neder lands Research Instituut voor Toe risme en Rekreatie (N.R.I.T.) wordt een onderzoek ingesteld naar de houding van de inwoners van Brui nisse ten opzichte van de rekreatie. Teneinde 'hierover meer te weten te komen zal er vanaf 16 maart a.s. een enquête worden ingesteld. Op willekeurige wijze zullen hiervoor ongeveer 300 personen worden gese- lekteerd en ondervraagd. Indien iedereen' aan deze - van zelfsprekend anonieme - interviews meewerkt zal er na verwerking van de resultaten een beter inzicht be staan over hoe de inwoners van Bruinisse ever de rekreatie in hun woonplaats denken. Dit kan onder meer -voor het -te voeren beleid van het gemeentebestuur van groot be lang zijn. De direktie van het N.R.I.T. hoopt dan ook dat iedereen -die wordt be naderd aan deze enquête (welke ongeveer een half uur in beslag zal nemen) zijn medewerking zal verle nen. Te zijner tijd zullen de belangrijk ste resultaten worden gepubliceerd. 'C.J.V.-bejaardendag Donderdag 10 maart a.s. zal de vo- ..rig jaar op zaterdag. 11 september gehouden bejaardendag op het 'C.J.V.-kamp te Renesse een vervolg "krijgen. Op deze avond zal de heer iD. Dool o.a. een filmverslag over de ze succesvol verlopen bejaaidendag vertonen. Ook kunnen de bejaarden genieten van het toneelstuk in drie bedrijven „Rare kostgangers". Ter bestrijding van de kosten zal tijdens de pauze een verloting gehouden worden. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over februari Geboren: 6. Katja Johanna van de Klooster, d. v. J. M. van de Klooster en N. van de Zande (Ellemeet); 10. Neellje Calharina Vaane, d. v. M. Vaane en J. J. Speelziek (Scharendij- ke). Gehuwd: 4. A. F. D. de Vos, 20 j. (Brouwershaven) en C. de Bil, 18 j. (Middenschouwen). Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 15 maart a.s. wordt in het gemeentehuis te Schax-endijke, een vei-gadering gehouden van de gemeenteraad van Middenschouwen. KERKWERVE Kledingaktie Op dondei-dag 17 maart aanstaan de wox-dt van 08.00-12.00 uur een kle- dinginzameling gehouden voor de aktie „Mensen in Nood". De kleding kan worden ingeleverd bij mevrouw De Jonge-De Ruijler. Rengerskerke- sti-aat 10 in Kerkwerve. Alle kleding is welkom. NOORDGOUWE Kledingaktie Tot en met 15 maart a.s. wo-rdt een kleding-inzamefing gehouden, voor de aktie „Mensen in nood". De kle ding kan worden ingeleverd bij: Fam. H. C. Dalebou-t, Dr. Wortman- straat 2 - Noordgouwe. Alle kleding mits in 'goede staat - is welkom. OUWERKERK Gemengd huwelijk In de hei-vormde kerk te Ouwer- kerk vond een protestants-rooms- katlholieke huwelijksvoltrekking plaats van het bruidspaar N. Bil en C. v. d. Eynde. De dienst werd ge zamenlijk geleid door de heer Rouw en de Zierd-kzeese kapelaan v. d. Reijdt. De heer Rouw hield de pre dikatie, waarna de kapelaan het hu welijk inzegende ent bevestigde. De gemeente zong staande ps 134:2, waarna de uitreiking van de bijbel geschiedde door de heer Rouw. Voor 45 jaar Fok- en Kontroleverenig'ing ZIERIKZEE, 7-3. Tijdens de algemene ledenvergadering van de Fok- en Kontrolevereniging Schouwen-Duiveland maandagavond j.I. in het „Iluis van Nassau" werd bekend gemaakt dat op 23 juli a.s. weer de jaarlijkse Fokveedag zal worden gehouden. Zoals gewoonlijk zal deze Agra rische dag- weer worden geox-gani- seerd in samenwei'king met de twee ruii'terverenigingen op Schouwen- Duiveland. Het evenement zal waar schijnlijk worden gehouden op een terrein in de buurt van Smit Bol nes. Indien echter hef terrein aan de Willem van Oranjelaan, waai- vorig jaar de Fokveedag wei'd georgani- seerd, nog niet bebouwd -is in juli, hoopt men dat het gebeuren weer daar kan plaatsvinden. De algemene leden vei-gadering werd geopend met een toespraak door de voorzitter, de heei- W. Vij- vei-berg. Deze memoreei-de dat de resultaten op de melkveehoudei-s- bedrijven in het afgelopen jaar toch vrij goed waren'geweest, ondanks de zeer wanne zomer. De gemiddelde melkopbrengst op Schouwen-Duive land per koe lag wel iets onder het gemiddelde van Zeeland, maar 'men hoopt in de toekomst daar weer bo ven te komen. ZONNEMAIRE. Het burgerlijk Armbestuur dezer gemeente, dal o.m. ook eigenaar is van een vrij grote weide, zal bij wijze van werk verschaffing, deze iveide voor zijn rekening en kosten laten spitten en gelijkmaken. Aan dit vrij uitgebrei de iverk kunnen alle werkloozen der gemeente gedurende geruimen tijd (men spreekt van 3 maanden) te werk gesteld worden. BROUWERSHAVEN. Dezer dagen vermiste een slager zijn jas, die hij den vorige dag aan een kapstok in een gang zijner woning had opge hangen. Met de jas was bovendien een portefeuille met ruim f 100, aan bankbiljetten, die zich in een der zakken bevond, ontvreemd. De zaak wordt onderzocht. ZIERIKZEE. De collecte, gehouden door de afd. Zierikzee van hel Cen traal genootschap voor Kinderher- slellings- en Vacantiekolonies, heeft onlangs op de Protestvergadering van de Vereeniging Volksonderwijs f 41,10 opgebradht. BURGH. Deze week werd als ge woonlijk het voor Burgh en Haam stede gecombineerde Straf eest weer met opgewektheid gevierd. Dit folk loristische feest, dagteekenend uit de grijze oudheid, wordt door de ge meente uit Westelijk-Schouwen op bepaalde tijden gehouden. ZIERIKZEE. Naar wij uit goede bron vernemen zal binnenkort door een vrij groot aantal militaire-privé- en K.L.M.-vliegtuigen een vliegtocht worden gehouden. In het traject is ook Haamstede opgenomen. OOSTERLAND. In den bocht na bij het Café „Even buiten" alhier, reed Woensdagmiddag een luxe auto, in de aldaar diepe sloot. Door een kraanwagen uit Zierikzee is hij er eenige uren later uitgeheschen en kon na op een in de nabijheid staan de hofstede nagezien en gereinigd te zijn, op eigen kracht de reis voort zetten. De bestuurder kwam met een nat pak en de schrik vrij. ZIERIKZEE, 7-3. In de Graanbeurs vond een goed be zochte jaarvergadering plaats van de afdeling Zierik zee van de Algemene Bejaarden Bond. De voorzitter, de heer J. v. d. Ber ge, verwelkomde de aanwezige 160 leden en sprak een woord ter nage dachtenis van de 28 leden die het afgelopen jaar kwamen te overlij den. Er werd een minuut stilte ter herdenking van de overledenen in acht genomen. De financiële rekening van de penningmeester, de heer Kees Jon ker, was weer prima in orde. De sec retaris, de heer A. G. J. v. d.Eijnda, las het jaarverslag voor, waarin de hoogtepunten va-n de gang van za ken in de afdeling gedurende het voorbije jaar, duidelijk naar voren kwamen. De voorzitter bracht de sekretaris en penningmeester dank voor het vele werk en de keurige verslagen. Een dankwoord werd ook gericht tot de kascommissie en de overige bestuursleden; de dames kregen een bloemetje aangeboden. Een zeer speciaa-l dankwoord werd gericht ,tot de familie Lichtendag van het Huis van Nassau; dit bedankje werd door de leden met duidelijk applaus onderstreept. De voorzit lei- noemde in dit ver band de Graan- beui-s ,jhet huis voor de bejaarden van de Bejaardenbond". Grote verloting Na het officiële gedeelte van deze geanimeei-de ledenvergadering vond de jaarlijkse verloting plaats, die ditmaal nog groter was dan vorige jaren. Dit ibleek uil de vele prijzen die weer door Zierikzeese midden- standei-s beschikbaar waren gesteld. Velen vielen in de prijzen, en de ver loting wei-d een gezellige en span nende aangelegenheid. Aan de afwerking van de verlo ting werd door het gehele bestuur meegewerkt en alles verliep bijzon der vlot. Voldaan gingen de bejaar den aan het eind van de geslaagde avond dan ook weer huiswaarts.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3