mwmx Raad van Westerschouwen wipt idee van horeca-bedrijf Deelnota Schouwen-Duiveland aan de orde in kommissie van advies-bijstand streekplannen Vroonpias blijft Vroonpias Balans van de aardbeving Overleg met gemeenten van veel belang Heeft (I nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN imJm-mL bepaal meteen uw nieuwe keus. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 maart 1977 188ste jaargang' Nr. 220C1 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797-1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Centrale Fokveedag op 23 juli Conclusie Geconcludeerd werd dat de deel- nota Schouwen-Duiveland werd ge schreven voor een periode tot 1985. Nader overleg met de gemeenten is van veel belang. De kommissie heeft geen overwegende bezwaren tegen de uitwerking Schouwen-Duiveland. DEN HAAG. De Nederlandse rege ring heeft besloten uit ontwikke lingsfondsen de regering van Roeme nië een bedrag van een half miljoen gulden aan te bieden als bijdrage in de hulpverlening aan de door een aardbeving getroffen slachtoffers. HAAMSTEDE. De heer P. Adam (links) voorzitter van de biljartvere niging „T.A.V.E.N.U." te Haamstede, overhandigt de winnaar van de klubkompetitie de heer R. Saman Pz. de „Familie Bom beker", die hij de finitie/ in zijn bezit kreeg. De heer Saman werd winnaar van de klubkompetitie door zijn laatste en beslissende partij, hij stond gelijk met de heren J. Flohil en Joh. Hen- drikse, tegen P. Vredenbregt na een spannende en enerverende strijd in winst om te zetten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WESTERSCHOUWEN, 7-3. In de maandagavond ge houden raadsvergadering van de gemeente Wester schouwen heeft de raad met algemene stemmen beslo ten het in de 2e herziening van het bestemmingsplan Renesse gsplan.de horecabedrijf aan de Vroonpias te laten vervallen en de daarvoor in het ontwerp aange geven grond te bestemmen voor groenvoorzieningen. De raad kwam hiertoe tegemoet aan een voorstel van het kollege, dit naar aanleiding van een aantal bezwaarschriften, ingediend door de Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescher ming, de heren H. A. Wakkee, J. A. van Klooster, H. den Rooijen en 69 medeondertekenaars, het vakantiepark Schouwen B.V. en de heer A. P. van Stolk. De bestemming verkeersdoelein- den in het plan blijven gehandhaafd ten behoeve van het parkeren van auto's van degenen, die een bezoek aan het wandelgebied de Vroonpias brengen. De heer J. v- d. Berge sprak dank en waardering uit aan het adres van het kollege voor het voorstel dat nu ter tafel was gebracht. Wel vroeg hij zich af of dit nu de methode is om via aktiegroepen en bezwaarschrif ten wat veranderd te kunnen krijgen daar hij meerdere malen op onjuist heid van het plan heeft gewezen. „Moet men nu deze weg op", zo vroeg hij het kollege. Burgemeester H. P. Everwijn zei, dat toekomst hier antwoord op zal geven. De maatschappij-ontwikkeling is de laatste jaren veranderd en eiv worden nu eerder dan vroeger gerea geerd via bezwaarschriften en aktie groepen, die er wel zullen blijven. Wethouder M. J. Steur vestigde er de aandacht op dat men niet twee dingen door elkaar moet halen. Het raadslid v. d. Berge stemt op principiële gronden tegen horeca- vestigingen, wat zijn goede recht is, maar hier zijn geheel andere zaken aan de orde. Buitengebied West Vastgesteld werd de le herziening bestemmingsplan Buitengebied West. De wijzigingen ten opzichte van het geldende plan zijn de volgende: 1. Opnieuw bestemd werden de gedeelten, waaraan bij besluit van G.S. van Zeeland van 30 januari 1974 goedkeuring werd onthouden. Het nieuwe tracé van de bebouwingslijn ten behoeve van de zeewering is aan- In de lage polders van Schouwen- Duiveland en in en om de dorpjes vindt men nog altijd die hele kleine „uusjes" van vroeger, die vandaag- de-dag zo in trek zijn bij vooral „de stedeling". Deze foto toont een fraai voorbeeld van wat vroeger zo'n „knechts'uusje" was. Het huisje staat in het vroege voorjaarszonnetje te pronk in Ellemeet. Dit dorp heeft overigens nog vrij veel van deze kleine behuizinkjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gegeven en de bestemmingen zijn ge legd conform het gebruik. 2. In aansluiting aan het bestaan de vliegveld is een gebied voorzien van de nadere aanwijzing, die een gebruik van deze gronden mede voor de zweef vliegsport mogelijk maakt, nu een soortgelijk bedrijf aan de westzijde van het vliegveld niet meer mogelijk is. 3. Bestemd tot beschermd natuur gebied zijn twee terreintjes aan de Strandweg, die in het aangrenzende bestemmingsplan Zeebad Nieuw- Haamstede tot parkeerterrein waren bestemd, doch aan welke bestem ming goedkeuring werd onthouden. Nu de bestemming beschermd na tuurgebied gegeven moet worden, ligt het voor de hand deze terreintjes in het bestemmingsplan Buitenge bied West op te nemen. 4. In verband met de noodzake lijke werkzaamheden ten behoeve de waterwinning en de waterinfil tratie in het beschermd natuurgebied zijn enkele gebieden voorzien van een nadere aanduiding (ten behoeve van gebruik voor de waterwinning en ten behoeve van de waterwinning en waterinfiltratie). Bezwa a r schrift en Tegen dit bestemmingsplan was een aantal bezwaarschriften inge diend. Deze bezwaarschriften waren afkomstig van personen die een per ceel grond hebben in de duinpolder ten zuidwesten van de vuurtoren. Door hen werd bezwaar gemaakt daar zij van mening zijn dat met herziening van het bestemmingsplan Buitengebied West hun recht zou worden aangetast om met een cara van op eigen grond te staan. Aangezien de onderhavige herzie ning geen betrekking heeft op gron den gelegen in voornoemde duin polder, waarin bezwaarden hun grond hebben (dit is bestemmings plan Duinpolder) werden de be zwaarschriften ongegrond verklaart. Teneinde ongewenste ontwikkelin gen te voorkomen, werd opnieuw een voorbereidingsbesluit genomen voor het gebied Rampweg-Korte Moermondweg-Laone-Helleweg en het gebied Kloosterweg-Vroonweg- Breedsteweg-Hogezoom. Besloten werd met de heer N. W. van Broekhoven te Renesse opnipuw per 1 januari 1977 een erfpachtover eenkomst aan te gaan, terras van het horecabedrijf, voor een periode van 25 jaar. (Vervolg pag. 2) BOEKAREST, 8-3. Het Roemeense persbureau Agerpress heeft maan dagavond een nieuwe voorlopige ba lans opgemaakt van de slachtoffers en de schade tengevolge van de aard bevingsramp in Roemenië Er zijn totdusver 1034 doden ge teld, van wie 810 in de Roemeense hoofdstad en 224 daarbuiten. Het aantal gewonden bedraagt 6185. 195 ondernemingen zijn getroffen. De activiteit van de industrie in tal rijke sektoren wordt verlamd door breuk van water-, gas- en elektrische leidingen en door verwoesting van transformatoren. Volgens het Roemeense persbureau is overigens ook de landbouw ernstig getroffen. Veel vee is omgekomen onder het puin van gebouwen waar in het was ondergebracht. Maar dank zij de activiteit van de bevolking kunnen talrijke industriële bedrijven hun bedrijvigheid weer hervatten, aldus Agerpress. Wel is duidelijk dat er veel kernen met aanvullende woonfunktie zijn getypeerd. Er zal gestreefd dienen te worden naar een beperking van de groei van buiten op Schouwen-Dui veland, zolang dit niet is gebaseerd op uitbreiding van de werkgelegen heid. Streekplan ZIERIKZEE, 5-3. In de onlangs gehouden vergadering van de kommissie van advies en bijstand voor de streekplannen uit prov. staten kwam onder andere aan de orde de deelnota Schouwen-Duiveland. De verga dering stond onder leiding van gedeputeerde mr. J. P. Boersma. Het kommissiclid de heer L. A. M. Elenbaas was van mening dat in de deelnota Schouwen-Duiveland teveel kernen met aanvullende woonfunktie zijn gecreëerd. Dit gaat ten koste van de plattelandskernen. Ir. R. M. Th. Adriaansen, directeur van de Prov. Planologische Dienst, wees er op dat de gegeven typering uitgaat van de feitelijke situatie. Na 1985 zal de zaak worden bijgesteld. Thans is dit feitelijk een tussen stand. Drs. H. Eversdijk achtte het gestel de alwaar sprake is van een trend matige ontwikkeling" (blz. 11), tegen strijdig met het gestelde op bladzijde 12, waar wordt gesproken over een extra groei voor een kleine kern. De voorzitter wees erop dat de snelheid van de groei in kernen een trendmatig gebeuren is, hetgeen zal dienen te worden gematigd. De heer Eversdijk wil geen tegenstelling la ten ontstaan tussen autotochtonen en autotochtonen. De heer A. L. van Geesbergen, ge deputeerde, en de voorzitter wezen er op dat de pendel wel zal blijven bestaan, omdat er economisch niet veel muziek in zit. Verder wees de heer Eversdijk er op dat het gestelde in de nota waar sprake is van drie leerkrachten als minimum aan een school verbonden, geen algemeen aanvaarde zaak is. Zeer positief achtte hij het gestelde waar sprake is van verlaging van be- staansnormen voor scholen in klei nere kernen. De heer W. v. d. Heide sloot zich hierbij aan. Eveneens is dit het geval waar sprake is van drie leerkrachten. Naar aanleiding van een desbetref fende vraag van de heer Van der Heide deelden de voorzitter en de heer Van Geesbergen mee dat er geen grote verwachtingen bestaan inzake de werkgelegenheid. Ekono- mische zaken werkt hieraan niet mee. Als voorbeeld werd genoemd Smit Bolnes. Ten aanzien van het streekplan Schouwen-Duiveland deelde voorzit ter mr. Boersma mee dat in het col lege van Ged. Staten de vraag aan hangig is of een herziening van het streekplan thans op gang moet wor den gebracht, zodat de staten nog in oude samenstelling hierover kunnen beslissen, of dat dit aan de staten in nieuwe samenstelling zal dienen te worden voorgelegd. Deze herziening behelst een aanpassing van het streekplan aan de feitelijke ontwik keling, de Nota Westhoek en de In- richtingsschets Grevelingen. Er werd de voorkeur aan gegeven dat de staten in oude samenstelling hierover nog zullen beslissen. U bent van harte welkom. Verwachting tot woensdagavond: Hogere middag-temperaturen Droog weer met zonnige perioden, maar morgen later op de dag meer bewolking; matige zuidelijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 4 graden; maxima van 12 graden op de Wadden tot 17 graden in het zuid oosten van het land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van drie graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 mrt. Zon op 7.08, onder 18.33~ Maan op 23.42, onder 8.35 10 mrt. Zon op 7.06, onder 18.35 Maan op onder 9.12 Laatste kwartier: 12 maart (12.35) HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 9 mrt. 5.35 17.59 11.11 23.20 10 mrt. 6.19 18.41 11.49 Doodtij: 14 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-3. Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen nacht trok een koufront van zuidwest naar noordoost over ons land. Het bijbe horende regengebied bracht hoeveel heden tussen een halve en drie milli meter. Het front werd gevolgd door een krachtige rug van hogelucht- druk, die dinsdag voor droog weer en opklaringen zorgde. De lucht ach ter het front was iets minder zacht en door aanvoer over het nog koude water van de Noordzee bleef het aan zee tamelijk fris. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Wie lang naar zichzelf kijkt, veroordeelt niemand.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1