Oesterkuituur kan behouden voor Zeeland Na afsluiting Oosterschelde STREEKNIEUWS Gezamenlijke bejaardenmiddag te Ouwerkerk Voorzitter H. J. van de Zande „D.E.S." legt funktie neer Gemeenteraad Brouwershaven Geslaagde bejaardenbijeenkomst „Breng eens een zonnetje" te Oosterland Nieuwe directrice hervormd rusthuis „Ons Huis" Zierikzee „Algemeen Vissersbelang" VOOBZITTEB BELICHT TOTAALPAKKET VAN PBOBLEMEN IN MOSSELWEBELD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 1 maart 1977 J^r. 22069 9 YERSEKE, 5-3. Nu de regering definitief besloten heeft om de Oostersehelde met een pijlerdam af te sluiten kan volgens N.V. Nederlandse Maatschappij voor Oesterteelt De Meulemeester en Co. worden aan genomen dat de oestercultuur voor Nederland behou- den kan blijven, zo blijkt uit het jaarverslag. Van belang hierbij zal zyn hoe groot de waterdoorlaat wordt. De Meul- meester meent dat bij voortzetting van haar cultures een doorlaat van meer dan 60 procent tot veel betere resultaten zal leiden. Dat er met deze ge wijzigde stroomsnelheden veranderingen op de oestergronden zullen plaats vinden is vanzelfsprekend, zo schryft de directie. K.N.V.B. Afd. Zeeland De K.N.V.B. afdeling Zeeland heeft de algemene voorjaarsverga dering vastgesteld op zaterdag (mor gen) 23 april, weer in de Prins van Oranje te Goes. Behalve de gebruikelijke K.N.V.B.- zaken (begroting en eventuele regle mentswijzigingen) zal ook de begro ting van de afdeling worden behan deld en zal de algemene vergadering een nieuwe voorzitter moeten kiezen. De kandidaatstelling is per 1 maart 1977 geopend. Zoals bekend stelt het afdelingsbestuur de inte rim-voorzitter Jos Cevaal kandidaat. P.J.Z. Schouwen De afdeling Schouwen van de Plat- telandsjongeren Zuid belegt op vrij dag 11 maart een flim- en gespreks- avond o.l.v. Kees Schipper, over „De schijnwereld van de reklame". Na af loop vindt een diskussie plaats. ZIERIKZEE C.D.A.-Kamerdelegatie Op maandag 14 maart bezoekt een delegatie van C.D.A.-Kamerleden Schouwen-Duiveland, om' zich ver trouwd te maken met de regio-pro blematiek. Een eerste bezoek geldt Zierikzee, waarna het gezelschap wordt gesplitst. Een deel 'bezoekt de Schouwse Westhoek en een ander reist naar Bruinisse. waar een lunch zal worden gebruikt. In het vorige jaarverslag maakte De Meulemeester melding van de ge varen voor vervuiling van het zuive re Oosterscheldewater door het Schelde-Rijnkanaal. In 1976 deden zich verschillende ongelukken voor met o.m. tankschepen, maar tot he den zonder schade aan de oester- en mosselkultuur toe te brengen. De Meulemeester hoopt dat het de ko mende jaren niet werkelijk tot ern stige ongevallen zal komen, want de gevolgen zouden fataal kunnen zijn voor het gehele Oosterscheldebek- Inbraak supermarkt In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in de Super markt van Krijnse Locker in de Schelphoekstraat. De daders ver schaften zich toegang door aan de achterzijde een ruit uit te snijden. Uit het bureau van de bedrijfsleider werd een aanzienlijk geldbedrag ont vreemd. Verder werden sloffen si garetten, pakjes shag en pakken koffie gestolen. De rijkspolitie stelt een nader onderzoek in. Jongetje aangereden Vorige week werd in de Maris- straat de 10-jarige A. B. S. aangere den door een personenauto bestuurd door K. v. d. S. te Zierikzee. De jon gen kwam tussen twee geparkeerd staande auto's vandaan en stak plot seling de weg over. S. werd met een gebroken been opgenomen in het Piode Kruis ziekenhuis. Duivelandse sozen bijeen OUWERKERK, 5-3. De bejaarden sociëteiten van Ouwerkerk, Nieuwer - kerk, Oosterland en Sirjansland had den in het Dorpshuis te Ouwerkerk een gezellige gezamenlijke middag. De leidster, mevr. Zoeter-de Brui ne verzocht de meer dan 100 aanwe zigen, te openen met het klublied, waarna de heer Reinhoud de zaal be zig hield met levensliedjes in diverse genres, waarbij hij zichzelf begeleid de op de cither. Afwisselend werd ge zongen: Oogstlied, 't Schouwse Land en Zeeuws Volkslied. Traktaties ont braken hierbij ook niet. Een ander programma-onderdeel was een lote rij- Mevr. Wandel uit Nieuwerkerk dankte namens allen voor het geno- tene en mevr. Zoeter liet haar slot woord vergezeld gaan van de harte- wens, die bij velen leeft: een micro foon, welke ook te Sirjansland nodig is. Burgemeester De Kam van Dui- veland zal hiervan nota nemen en trachten, deze wens te realiseren. De eerstvolgende gezamenlijke bij eenkomst zal zijn te Sirjansland. Afscheid te Oosterland OOSTERLAND, 4-3. Op waardige wyze heeft de Oosterlandse Landbouw- vereniging „Door Eendracht Sterk" na de jongste ledenvergadering in het cafetaria „Neffen d'Eule", afscheid genomen van zijn voorzitter, de heer H. J. van de Zande, die deze vereniging 40 jaar als bestuurslid heeft ge diend, waarvan 25 jaar als voorzitter. Op' deze dag was het ook juist 80 jaar geleden dat de vereniging werd opgericht. Het bestuurslid, de heer J. L. Schoof, heeft de heer Van de Zande op hartelijke wijze toegespro ken, en hem namens de vereniging bedankt voor alles wat hij geduren de zijn voorzittereperiode, en ook daarvoor voor de vereniging heeft gedaan. „U kwam in het bestuur op jeugdige leeftijd en 40 jaar lang hebt u uzelf gegeven om de vereniging te leiden op een wijze, die aller waar dering verdient. U hebt veel moeilijke tijden meegemaakt; eerst de oorlogs inundatie en daarna de watersnood ramp, toen alles weer opnieuw opge bouwd moest worden. Er kwam ruil en herverkaveling, waarbij ook weel een taak voor u was weggelegd in de plaatselijke Commissie Schadere- gistratie en grondtaxatie. In de zes tiger jaren werd de vereniging ge- konfronteerd met de heer Mansholt, die met zijn voorgestelde saneringen ook Oosterland en Sirjansland niet onberoerd liet. Kortom u hebt met de vereniging de verschillende ont wikkelingen bijgehouden, en D.E.S. is onder uw leiding uitgegroeid tot een aktieve vereniging, en we zijn u hiervoor uitermate dankbaar", al dus de heer Schoof. Andere funkties Hij zette verder op een rijtje de verschillende funkties die de heer Van de Zande nog verder heeft be kleed: voorzitter Rabobank, presi dent-kerkvoogd Hervormde Ge meente, kringbestuurslid Z.L.M., be stuurslid C.A.V., van het Water schap, Weegbrug „Even Buiten", e.a. Als stoffelijke blyk van waarde ring bood hy de aftredende voorzit ter een oorkonde aan en een prach tige zonnewijzer voor zijn tuin. Ver volgens benoemde men, met alge meen goedvinden, de heer Van de Zande als erelid van de vereniging. De scheidende voorzitter kon moeilijk woorden vinden óm zijn grote dank tot uitdrukking te bren gen. Hij stond verbaasd over deze tekenen van genegenheid. Hij dank te voor de vele jaren van vriend schap en voor de goede samenwer king met het bestuur, inzonderheid met de heer A. Bal, die hem steeds tot grote steun is geweest. Ook dankte hij voor het mooie geschenk en de oorkonde en. wenste tenslotte de vereniging alle goeds toe voor de toekomst. Voorzitter Jonker van dezuster vereniging Bruinisse feliciteerde de vereniging met het 80-jarig bestaan. Tenslotte werd in de plaats van de heer H. J. van de Zande benoemd als voorzitter van de landbouwvereni- ging D.E.S. de heer J. L. Schoof. Na sluiting van de vergadering bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen onder het genot van enige konsumpties. ken. Hoewel De Meulemeester ver onderstelt dat de overheid hiervan op de hoogte moet zijn blijft zij in gebreke om hiertegen maatregelen te nemen, aldus het verslag. WESTERSCHOUWEN Vereniging Belangengemeenschap Op zaterdagavond 12 maart aan staande wordt in de recreatiezaal van camping „Duinrand" een algemene ledenvergadering gehouden van de onlangs opgerichte Vereniging Be langengemeenschap Westenschou- wen. De vergadering zal vooraf wor den gegaan door een lezing door ir. P. Stoter, direkteur van de Water leidingmij W.M.Z. over de infiltratie van Haringvlietwater in het duinge bied van Schouwen. In de vergadering zullen medede lingen worden gedaan m.b.t. statuten en huishoudelijk reglement. Verder vindt kandidaatstelling plaats van de funktie van voorzitter en defini tieve verkiezing bestuursleden. BROUWERSHAVEN Inzameling kleding Te Brouwershaven bestaat de mo gelijkheid mee te doen aan de kle- diin gii nzam elingsa ktie welke zal worden gehouden op woensdag 16 maart. Men kan de kleding inleve ren in de Bostonpleinkerk en wel 's morgens van 9 tot 12 uur, 's mid dags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. „Mensen in Nood" rekent graag op aller medewerking. NIEUWERKERK Schuurtje in brand In de vroege morgen van vrijdag, om 5 uur werden omwonenden in hun slaap gewekt. Er bleek brand uitgebroken te zijn in een schuurtje van de woning van de familie Goudzwaard in de Meidoornstraat. De direkt gealarmeerde brandweer van Duiveland was spoedig ter plaatse en kon meteen de vuurhaard bedwingen, zodat erger kon wórden voorkomen. Een motorfiets van een der jon gens liep grote schade op, benevens enkele huishoudelijke zaken gingen verloren. Een onderzoek naar de oorzaak van de brand wordt inge steld. Inbraken In de nacht van zaterdag 5 op zon dag 6 maart werd ingebroken bij de (Vervolg van pag. 1) Door een grote inzet van de burgerij kon de muziekvereniging „Con Amore" nieuwe instrumenten wor den aangeboden. De voorzitter haakte hier op in met te zeggen dat een officieel feest te Noordgouwe nooit bij de gemeen te is aangekaart. Het zou een bazar worden voor de plaatselijke muziek vereniging. Wethouder P. de Moor stelde dat 600 jaar Noordgouwe teveel was aangedikt, daarnog nooit is bewezen dat dit dorp zo lang bestaat. „Het was louter een feest voor de mu ziek". De heer Dalebout zou graag de post van i' 7.000,teruggenomen zien tot de volgende raad, waarte gen de heer Van Ast bezwaar maak te, „omdat we dan weer een maand achterlopen". De raadsvoorzitter voegde er verder nog aan toe dat C.R.M. verklaard heeft positief ach ter de viering te staan. Het subsidie bedrag zal worden vastgesteld wan neer de kostenbegroting is vastge steld. De heer Goemans, die ondanks het forse bedrag toch positief achter de feestelijkheden zei te staan was ook de mening toegedaan dat c.r.m. maar eens diep in de buidel moet tasten. Het had mevrouw Loschacoff-de Kanter bevreemd dat in de begroting een post stond opgenomen van ver vaardiging 1000 stuks catalogis. waar tegenover stond een post verkoop van 200 stuks. Desgevraagd deelde de sekretaris van de kommissie Catsherdenking, de heer P. Korstanje mede, dat dit gebaseerd is op de realiteit (meege deeld door een deskundige) in een verhouding van 1 5. De meeste exemplaren worden gratis toege stuurd naar de bevoegde instanties, musea e.d. De heer C. J. de Munnik (P.d.A.) stelde dat de raad niet aan de bedra gen moet gaan knibbelen. Dan wordt ook het. subsidiabele gedeelte een stuk minder. Het bedrag van f 7000,'is inderdaad hoog. Mis schien was het beter besteed ge weest aan de aanleg bejaardentele foons, maar dat neemt niet weg dat hij het met het kollege eens was nl. „als. we het doen we het goed moeten doen". De voorzitter merkte op dat het hier niet over telefoons gaat, maar vond het, wanneer het een jaar later zou zijn een aadrig politiek stuntje 9voor de raadsverkiezing. Z.h.s. wer den de gevraagde kredieten ver leend. kippenfarm van J. S. aan de Lange Weg. Ontvreemd werden een laskar, twee kooiwielen, een akku en 900 eieren. In dezelfde nacht werd ingebroken in een schuur van J. v. G. Hier wer den een snijbrander, twee zuurstof maskers en een propaangasbus ont vreemd. In verband met deze inbra ken werd aapgehouden F. V. zonder vaste woon- of verblijfplaats, staan de op het woonwagenkamp te Den Bommel. De ontvreemde goederen werden op dit kamp teruggevonden en in beslag genomen. F. V. werd ingesloten op het politiebureau te Zierikzee. Verdachte zal worden voorgeleid aan de officier van justi tie te Middelburg. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse komt vrijdagavond 11 maart in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman. De agenda vermeldt een twintigtal punten o.a.: Regeling alarmering en verbindingen vrijwillige brandweer; Regeling geb i ed s a an duiding in het Rekreatieplan Bruinisse; Verkoop van bouwgrond; 36e wijziging be groting dienstjaar 1976; Parkeerver bod zuidelijk gedeelte van de West straat; Herziening erfpachtscanon Cebeco Rotterdam; Regeling aanbe steding bouw e.a. nieuw gemeente huis; Vaststelling bestemmingsplan ..Buitengebied"; Verhoging zategeld gemeentehaven; Vaststelling veror dening geldelijke voorzieningen raads en kommissieleden en regeling vergoeding leden stemburo's; Kre diet rekonstruktie straathoeken Pr. Beatrixstraat/Pr. Wilhelminalaan. en Pr. Irenestraat/Pr. Wilhelminalaan; 11e wijziging van. het algemeen amb tenaren reglement; 4e wijziging ta riefregeling werken derden; Krediet verplaatsen verdeelkasten PZEM Deestraat en de Schipperslaan; Wij ziging' legesverordening 1972; Voor- b er eid in gsbeslu'i t wo onwage n c en - trum Stoofpolder; Verder voorko mende zaken en rondvraag. Bejaardenmiddag De bijeenkomst van de bejaarden- soos onderleiding van mevr. P. IJzelenberg-Olree wordt niet aan staande woensdagmiddag gehouden in verband met biddag, maar zal donderdagmiddag 10 maart plaats vinden en niet dinsdagmiddag zoals eerder i® bekend gemaakt. Plaats Van samenkomst en aanvangstijd zijn ongewijzigd. De „Bru 5" werd verlengd In de haven van Bruinisse kwam binnen het nieuwe mosselvissers vaartuig Bru 5, van de firma Joh. de Waal-Jumelet. De Bru 5 is niet nieuw in de strikte zin van het woord omdat in het casco van de nieuwe Bru 5, nog wel iets van het oude schip is terug te vinden name lijk het achterschip kompleet met stuurhut. Van het oude schip werd het voor schip ter hoogte van het machine kamerschot afgebrand, en werd een nieuw voorschip aangetast. Dat ge beurde bij scheepswerf Vooruit te Zaandam', de kotter werd daardoor nog vier meter langer. Een nieuwe 6 cylinder Cumminns scheepsdiesel- motor, zal straks voor de voortstu wing annex de visserij zorgen. Ook de pompen worden nieuw, evenals natuurlijk de losinstallatie enz. Door de firma Maaskant en Zonen, die de motor zal plaatsen zal het schip verder weer geheel visklaar worden gemaakt. Op de nieuwe voorsteven is het wapen van de fa milie De Waal aangebracht, drie zwemmende watervogels. Hondje Bij het recente ernstig ongeluk te OOSTERLAND, 5-3. De bejaarden- bijéénkomst, welke onder het motto: „Breng eens een zonnetje", ieder jaar onder auspiciën van het bestuur der plaatselijke Oranjevereniging gehou den wordt, vond donderdagavond plaats in de zaal van cafetaria „Nef fen d'Eule". Er bestond grote belang stelling. De voorzitter van de O.V. de heer Teeuw Steenpoorte Lz., was dan ook zeer verheugd zovelen te kunnen verwelkomen. Inzonder heette hij welkom de heer en mevr. Speelman, burgemeester en mevr. De Kam van Duiveland, en enige bejaarde oud-Oosterlanders, Alleen maar bohémien zijn in deze tijd en nergens van willen weten of nergens aan doenlijkt mooier dan het is. Het maatschappijtje is net wat te ingewikkeld gewor den. Men ontspoortzon der dat men dat nu feitelijk wil. Een abonnement op de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE is het lijntje dat u blijvend verbindt met de gemeenschap. Een voor deel dus. Trouwens een uur tje krant lezen kan een hard- stikke leuk intermezzo zijn. Bruinisse, verdween ook het hondje van de familie N., dat zich aan boord van de ongeluksauto bevond. De toch al zwaar getroffen familie wil het hondje dolgraag terug. Kon- taktnummer: (010) 774176 of 253973, of Sophia-vereniging te Nieuwer kerk. thans vertoevende in „Het Opper" te Bruinisse. Verder het duo „De Leo's" uit Bruinisse, die de muziek zouden verzorgen en alle medewerkenden. Na inleidende muziek door de band, werd door enige zangers met orgel begeleiding door Rianda Daïebout een populair programma van volks liedjes uitgevoerd. Filmpje Hierna draaide de heer Speelman een filmpje over hun bezoek aan Nieuw Zeeland, dat zeer in de smaak viel. Mevr. Speelman gaf een toelich ting over dit land, waar tal van warmwaterbronnen uit de grond wellen en soms opspringen tot hoog ten van 18 a 20 meter. Een teken dat het land vulkanisch is. Het daar veelvuldig voorkomende schapen scheren was op de film zichtbaar, zowel als het vele houtsnijwerk, ver vaardigd door inboorlingen. De voor zitter dankte de fam. Speelman voor deze mooie film. Toen kwamen weer de zangers met Rianda Dalebout, nadat men een consumptie genoten had. De pseudo- André van Duijn ontbrak niet hier bij. De fam. L. Ista draaide een filmpje uit eigen regio, n.l. enige voorbije Oranjefeesten in Oosterland, die kleurig op het witte doek ver schenen en waarop men tal van be kenden zag verschijnen. Toneel Mevr. Zeijler-de Vin en mevr. Beije-Barel brachten vervolgens enige toneelschetsen voor het voet licht gezamenlijk, en als solo-toneel n.l. de „De Verliefde zanger, de Rechtbank, Sientje Schiettekatte en de Eierkoopvrouw. Bijzonder leuk en men genoot van deze goed ge brachte schetsen. Nadat het Bru- ensemble zich nog had laten horen werd de goed geslaagde avond be sloten. De voorzitter bracht dank aan al len die meewerkten. Tijdens enige pauzes werden consumpties ver strekt. De voorzitter dankte dc fam. Dorst van „Neffen d'Eule" voor de prima verzorging op deze avond, en niet te vergeten de ijverige serveersters zeer hartelijk. Bejaard Oosterland had een prachtige avond. ZIERIKZEE, 5-3. Nadat op 5 fe bruari jl. afscheid genomen was van mevrouw Krijger, als directrice van Rusthuis „Ons Huis", die om ge zondheidsredenen deze taak niet langer kon vervullen, was vrijdag 4 maart het moment aangebroken waarop de nieuwe directrice me vrouw Boot aan bewoners en perso neel werd voorgesteld. Na een welkomstwoord, van de voorzitter van het toestuur, de heer A. Vermaat tot de aanwezigen richt te hij zich tot mevrouw Boot, die hij van harte feliciteerde met haar be noeming tot directrice van „Oii9 Huis". „U bent 'In de gemeenschap van „Ons Huns" geen onbekende, daar u reeds een vijftal jaren ais kookster werkzaam toent en de laatste 8 maanden ook de funktie van waar nemend directrice vervulde. Aan de ze periode is nu een eind gekomen met uw officiële benoeming tot di rectrice. Het bestuur is vol vertrou wen, dat u deze leidende en verant woordelijke funktie naar behoren zult vervullen en alles zult doen het verblijf voor de toewoners zo aange naam mogelijk te houden", aldus de heer Vermaat. Vervolgens sprak hij, neg enkele woorden tot de 90 jarige moeder van mevrouw Boot, die hij van harte gelukwenste met deze mooie promotie van haar dochter. Felicitaties Felicitaties aan het adres van me vrouw Boot, vergezeld van een bloe metje, kwamen nog van: mevrouw Gillesse namens de bewoners, mej. Buijs namens het. personeel, en van de directrice van Rusthuis „Irene", mej. Smits. Het laatste woord was aan me vrouw Boot. Zy hoopte het in haar gestelde vertrouwen waar te maken, dankte voor de tot haar gesproken woorden en de ontvangen bloemen hulde en sprak de wens uit samen met de bewoners, personeel en be stuur een goede en fijne tyd voor „Ons Huis" tegemoet te gaan. BRUINISSE, 7-3. In het vervolg van zijn openingsrede op de jongste vergadering van „Algemeen Vissersbe lang*' heeft de voorzitter, de heer W. A. Okkerse nog belangrijke punten uit het totaalpakket van visserij- problemen aangestipt. Nu de Oosterscheldesluiting door middel van een doorlaatbare dam zal plaats vinden, zal ook Bruinisse moeten profiteren van de opengelaten mo gelijkheden voor de mosselkuituur in de Zeeuwse Stromen. blemen voor de komende jaren, de jaren waarin de Philipsdam, het zo veelste obstakel wordt. Hij deed een beroep op kollega's in andere plaatsen, om deze aangele genheid in der minne te regelen. De scheve verhouding zoals die nu be staat kan en mag niet voortduren. Grevelingen, oudtijds het domein van Bruinisse, nu straks zaadwin- nend gebied voor anderen, omdat Bruinisse toch niet kan uitzaaien op eigen percelen. De oestcrkultuur De oesterkuituur op de Grevelin gen, is voor de oesterwerkers die ook hun claim willen behouden op de Yerseke bank, die voor een deel braak ligt. Er zal een oplossing ge vonden moeten worden, die aan al len recht doet en niet de één in een bevoorrechte positie houdt, terwijl voor de ander weinig mogelijkheden over blijven. Zo belichtte de voorzitter de pro- In de jaarrede kon de voorzitter met dankbaarheid konstateren, dat zich in het bedrijf geen grote onge lukken hebben voorgedaan, hij ver zocht wel' om enkele minuten stilte, om een groot aantal mosselwerkers of oud-mosselwerkers te herdenken, die aan hun bedrijf of hun gezin waren ontvallen. Dat waren de he ren: P. de Waal (Bru 90). L. Jumelet (Bru 10). L. J. Hogerheide (Bru 24), J. de Ronde Ez., (Bru 14), H. Jume let (Bru 39) en A. C. Verspoor (Bru 4), waarvan enkelen in hun tijd de vereniging ook in het bestuur heb ben gediend; de heer Verspoor een aantal jaren als voorzitter. Forii ni Na de pauze werd een forum ge vormd bestaande uit de heren B. A. de Jonge (Produktschap), drs. Drinkwaard (Rivo), dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg (Visserij schap), Smit (L.E.I.) en Kofman (Di- rektie Visserijen). Van de gelegen heid tot het stellen van vragen aan dit forum werd druk gebruik ge maakt. Allereerst was men benieuwd, naar de reden van de afwijzing van het verzoek om op een kollektief perceel, fonds-mosselen die men ge zamenlijk had aangekocht te zaaien. De reden daarvan was dat kollega- kwekers daar niet welwillend tegen over hadden gestaan, zodat men meende dit voorstel af te moeten wijzen. Interessant was de mededeling van drs. Drinkwaard, dat veertien monsters van de vijftein die hij had genomen van fondsmosselen in de Oosterschelde, zonder meer geschikt waren om naar het Wad gebracht te worden. Slechts in één geval was er twyfel over de kwaliteit zodat de mogelijk heid om fondsmosselen over te bren gen naar de Waddenzee zeker niet om biologische bezwaren afgeremd kan worden. Wel was drs. Drinkwaard een te genstander van de mogelijkheid, het zaad dat afkomstig zou zijn uit de afgesloten Grevelingen, over te brengen naar de Waddenzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3