wico Raad Brouwershaven akkoord met krediet voor feestelijk heden herdenking Jacoh Cats Botsing vrachtauto-busje onder Nieuwerkerk eist drie levens Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen voor prima gebruikte meubelen GELD NODIG Weer fataal ongeluk Verordening „Gemeenschapsruimten" Steunregeling oudere zelf standigen met een ontoereikend inkomen Drie doden bij een explosie op tanker ZIERIKZEESCHE Maandag 7 maart 1977 133ste jaargang Nr. 22060 5*3 nU)T\vr\er-> WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797- 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer: Afscheid D.E.S.-voorzitter - Oosterlancl MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 BROUWERSHAVEN, 5-3. Op de gehouden vergade ring van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van loco-hurgemeester Pli. J. van Ast, zijn kredietverle ning herdenking geboortedag Jacob Cats en 500 jaar Brouwershaven aan de orde gekomen. De voorzitter deelde mede dat - wat het laatste betreft - hiervoor jammer genoeg geen kommissie uit de burgery in het leven kon worden geroepen. Er is - zo vervolgde hij hieraan een massa werk verbonden, maar hope lijk komen er initiatieven uit de plaatselijke verenigingen. Het Anjerfonds overweegt een subsidie te geven. Ter vergadering waren afwezig de heren J. A. v. d- Bijl en J. J. Klaas- se, deelde de voorzitter, loco-burge meester Ph. J. van Ast mede, dat de wnd. gemeentesecretaris, de heer C. M. Padmos wegens ziekte niet aan wezig kon zijn. Namens de raad wenste hij de heer Padmos een spoedig algeheel herstel toe. Op een vraag van de heer A. C. Dalebout betreffende het uitbagge ren der jachthavens te Brouwersha ven kon de voorzitter „heet van de naald" meedelen, dat met dit werk a.s. dinsdag a.s. wordt begonnen. Het ibedrag exploitatievergoeding bijzonder onderwijs 1976 betrof de Ghr. Nat. School te Zonnemaire werd vastgesteld op 1' 401.79 per leerling of totaal f 11.785,84. Vastgesteld werd verder de verordening geldelijke voorzieningen raads- en kommissie leden Brouwershaven met le en 2e wijziging. Dit betekent dat de raads leden voer het jaar 1977 een vergoe ding krijgen van f 2165,-, plus f 579,- als tegemoetkoming in de kosten. Gezien de ontwikkeling van het loon- en prijspeil de laatste jaren werd het presentiegeld voor de le den der stembureaus vastgesteld op f 85,- per dag. Belasting den uitgevoerd. Br zijn echter wel gemeenten die naast de O.R. belas ting toch nog een rioolbelasting hef- Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 fen. De raadsvoorzitter zei verheugd te zijn da.t Brouwershaven zo uit de bus was gekomen. Bezwaren kunnen pas worden in.- gediend wanneer de aanslagen de deur uit zijn en dienen te worden gericht aan b. en w. Cats-herdenking Met de verbetering van een com plex van 4 woningen aan de Molen straat ,30, 32, 34 en 36 te Brouwers haven zal binnenkort kunnen wor den begonnen. De huurprijs voor de nr. 30 en 36 is voorlopig becijferd op f 182,95 pep maand en voor de nr. 32 en 34 op f 311,40. Het verschil is gelegen in grootte, indeling en woongenot der woningen. Subsidie provincie Wat betreft de kredietverlening voor de f eestlij kh eden is van pro vinciale zijde toezegging gedaan voor een subsidie van 25 procent in de kosten, tot een totaal van maximum f 15.000,—. De heer A. C. Dalebout stelde dat zijn fraktie achter de Catsherden- kin'g staat. Hij had in de stukken ge zien dat er veel genodigden zullen zijn zodat hij de onkostenpost wel aan de lage kant vond. Zijn fraktie had echter bezwaar tegen de viering van 500 jaar Stad, waarvoor een krediet werd gevraagd van f 7000, „Brouwershaven wil feestvieren, nu dan moet men zelf maar betalen", aldus de heer Dalebout, die verder opmerkte dat bij de viering van het 600-jarig bestaan Noordgouwe-dorp ook geen subsidie werd ontvangen. (vervolg op pagina 3) ELLEMEET. Ellemeet wist zaterdag helemaal haar plaats te vinden in de rij van Sir a-viering en. Vooral jeug dige ruiters en amazones namen aan het folkloristische feest deel. Veel belangstelling trok (foto), dit zware Belgische trekpaard, nog een echte „van vroeger (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Geef iedereen uw oor, maar weinigen uw stem. f t Shakespeare Verwachting tot dinsdagavond: Vrij zacht Vannacht hier en daar regen en minimumtemperaturen omstreeks 6 graden; overdag droog weer met zonnige perioden; matige, aan de kust tijdelijk krachtige wind, draai end naar zuidwest; maxima van 10 graden aan zee tot 15 graden in het zuidoosten van het land. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1-7. Min.-temperatuur: omstreeks 6 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 3 gra den en voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 8 mrt. Zon op 7.10, onder 18.31 Maan op 22.24, onder 8.03 Laatste kwartier: 12 maart (12.35) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 8 mrt. 4.59 17.24 10.36 22.39 Springtij8 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-3. Het K.N.M.I. deelt mee: een hogedrukgebied, dat zich zondag boven ons land en Duitsland bevond, zorgde in een groot deel van Nederland voor een zonnige en rus tige voorjaarsdag. Het hoog ver plaatst zich langzaam oostwaarts. Tussen dit laag en het hoog boven zuidoogst en Oost-Europa staat een zuidwestelijke stroming, die zachte lucht in de richting van West- Frankrijk en de Britse eilanden voert. In deze stroming bevindt zien een front, dat ons land in de nacht van maandag op dinsdag zal passe ren en hier en daar is wat regen mogelijk. Dinsdag overdag komt het weer in onze omgeving onder in vloed van een zwakke rug van ho ge luchtdruk. Deze zorgt voor droog weer met zonnige perioden, waar bij het vooral in het binnenland zacht zal zijn. DEN HAAG, 5-3. Oudere zelfstan digen met kleine, niet meer rende rende bedrijven, kunnen in de loop van dit jaar in aanmerking komen voor een aanvulling op hun inkomen als dat niet toereikend is. Hef kabinet-Den Uyl is akkoord gegaan met de daarvoor dn het le ven geroepen rijksgroepsregeling oudere zelfstandigen, zo deelde staatssecretaris1 Meijer van CRM za terdagmiddag mee in het radiopro gramma „In de Rooie Haan". De ou dere zelfstandigen, die van deze aan vulling op hun inkomen gebruik wil len maken - onder anderen am bachtslieden, landbouwers, schip pers - behoeven hun bedrijf of be roep te te beëindigen. Voor de regeling komen in aan merking zelfstandigen van 58 tot 65 jaar, die nog ten minste de helft van het minimuminkomen uit hun be drijf halen. Zij moeten ten minste vijf jaar hun bedrijf of beroep uit geoefend hebben. Aan het vrij te la ten eigen vermogen zal een grens worden gesteld. DEN HAAG. Heden (maandag) gaan regering en fraktievoorzitters van C.D.A. en P.v.d.A. proberen een compromis te bereiken over de grondpolitiek. Bij dat gesprek zullen ook de woordvoerders van de frak- ties over de grondpolitiek aanwezig zijn. ROTTERDAM, 5-3. Bij een ont ploffing in de machinekamer van de Liberiaanse tanker „Bilbao" (151.000 ton) zün drie zeelui om het leven gekomen. De dirie doden zijn de 25-jarige derde-machinist D. M. Dunbar en de 22-jarige leerling-machnist Ian White en de derde-machinist D. J. John (leeftijd onbekend) d'ie is opge nomen in het Zuiderziekenhuis in Rotterdam. Alle drie hebben (had den) de Britse nationaliteit De ontploffing werd gevolgd door een felle brand', die de gehele ma- chinekame.r verwoestte. Door snel ingrijpen van de brandweer kon worden voorkomen dat het vuur de lading ruwe olie bereikte. Het schip was op het moment van het uitbre ken van de brand nog slechts voor de helft gelost. Advertentie DORDRECHT. De recherche van de rijkspolitie in Dordrecht heeft een einde gemaakt aan een miljoenen- zwendel van valse vakantiezegels van het sociaal fonds voor de bouw nijverheid. De politie heeft dertien verdachten aangehouden. De schade, die het rijk, het sociaal fonds en de bedrijfsvereniging hebben geleden bedraagt ongeveer tien miljoen gul den. onroerend goed De raad kon zich verder vereni gen met de 2e wijziging verordening onroerend-goedbelastingen, wat in houdt, dat het belastingtarief voor de gebruiker wordt vastgesteld op f 3,30 voor elke volle f 3000,- van de heffingsgrondslag en voor de eige naar op i' 6,60. De heer Dalebout (PCG) informeerde door wie de be zwaarschriften worden behandeld en drong op de wenselijkheid aan van eenzelfde verhouding 2:1 in de ge hele regio. De Iheer J. K. Goemans vond dat de taxatie veel was meegevallen. Voorzitter Van Ast deelde de raad mede, dat in de gehele regio de taxaties door dezelfde bureaus wor- ZIERIKZEE, 7-3. Heden (maandag)morgen 0111 5.20 uur deed zich een ernstig verkeersongeval voor op Rijksweg 18 tussen Vissersweg en afslag Nieuwerkerk dat drie mensenlevens eiste. De overledenen zijn de 24-jarige J. B. A. v. Schouwen te Kerkwerve, de 35- jarige H. C. Steenwijk te Zierikzee en de 49-jarige T. Schoemaker eveneens te Zierikzee. Omtrent de toedracht van het ge beuren bestaat nog geen volkomen duidelijkheid. Als getuige kon alleen de chauffeur van een bij het ongeluk betrokken vrachtauto worden ge hoord. Deze vrachtauto, een veewa gen van de firma H. te 's-Heer Arendskerke en bestuurd door M. M. 't H. uit Heinkenszand, reed op Rijks weg 18 in de richting Zierikzee. In tegenovergestelde richting kwam een volkswagenpersonenbusj e. De chauffeur van de vrachtauto was reeds met een lading vee naar de markt in Leiden geweest en was nu op de terugweg. Zowel het volks wagenbusje als de vrachtauto wer den geheel vernield. Het restant van de Volkswagenper- sonenbus na de tragische botsing met de vrachtauto. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) M. L. G. te Zierikzee raakte bij het ongeluk zwaar gewond en moest met ernstig hoofdletsel via het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee worden overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam. Op linkerweghelfl Daar de vrachtauto om een nog onbekende reden op de linkerweg helft reed, kwam deze frontaal in botsing met het volkswagenbusje. Na deze botsing kwam de vrachtwagen aan de linkerkant en het busje aan de rechterkant van de weg in de sloot terecht. De chauffeur en twee inzit tenden van het volkswagenbusje werden op slag gedood. Een derde in zittende raakte zwaar gewond. De chauffeur van dé vrachtauto liep en kele lichte schaafwonden op. De bestuurder en de drie inzitten den van het volkswagenbusje waren onderweg naar hun werk bij de fir ma Driessen te Zwijndrecht. Eerst moesten zij nog een broer van M. L. G. te Nieuwerkerk ophalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1