Bewoners „Nieuw-Haamstede" schrijven een verontruste brief aan kollege en raad Bevolking „valt over" verkoop- loods in het hart van Renesse 12b nummers Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon /Heeft tl nog een goed BANKSTEL maar... bent Uer toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bepaal meteen uw nieuwe keus. Stakingen in België Ook „metaal" is rond Belgische regering wankelt Partij van de Arbeid en C.D.A. tegenover elkaar Wester schouwen en de „welstand' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 maart 1977 133stc jaargang Nr. 2205!) WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaale. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: De Duiiaiitte Bruiiiisse Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Q Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Range/Rover. Inbouwslalion Landi den Harlog gasinstallaties alleen voor eigen merken. Advertentie KERKWER.VE. Op het bedrijf van de heer M. den Boer aan de Heuvels- weg te Kerkwerve Schutjeschonk een schaap het leven aan vier lam meren, die alien in goede gezond heid verkeren. De voorspoedige be valling werd begeleid door de heer S. Hart, zelf schapenhouder. (Foto: „Zierikzeesche Nieuwsbode") Verwachting tot zaterdagavond: Zonnige perioden Vannacht plaatselijk een bui, morgen overdag op de meeste plaatsen droog met zonnige perioden, tot overwe gend matig afnemende, naar west tot zuidwest krimpende wind, mini mumtemperaturen rond 5 graden, maxima morgen ongeveer 9 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 6 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min sten 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 2 gra den en voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 5 mrt. Zon op 7.17, onder 18.26 Maan op 18.28, onder 6.43 6 mrt. Zon op 7.15, onder 18.28 Maan op 19.45, onder 7.09 7 mrt. Zon op 7.13, onder 18.30 Maan op 21.05, onder 7.35 Volle maan: 5 maart (18.13) Laatste kwartier: 12 maart (12.35) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 5 mrt. 3.06 15.33 8.44 20.52 6 mrt 3.44 16.12 9.21 21.27 7 mrt. 4.22 16.49 9.58 22.03 Springtij8 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-3. Hel K.N.M.I. deelt mede: Tussen een lagedrukgebied ten noorden van Schotland en een krachtig hogedrukgebied boven Spanje wordt een krachtige weste lijke stroming in stand gehouden, waarmee zachte oceaanlucht naar het Europese continent gevoerd wordt. In deze lucht was hel don derdag in grote delen van Europa aangenaam zacht met temperaturen die uiteenliepen van ongeveer 8 gra den in Denemarken tot ongeveer 20 graden in Spanje. Aan de Middel landse zeekust werd het plaatselijk zelfs 27 graden. Dit nummer bestaat uit 12. pagina's De muren hebben oren, maar soms hebben de oren muren. VU bent van harte welkom. \NIEUWERKERK. RIJKSWEG 26. TEL. 01114-1268 OUDDORP, MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 Bédoeld wordt de veranderingen (nieuwbouw) om en bij het projekt „De Torenhoeve''. De ondertekenaars van de brief achten dit in strijd met de strekking en opzet van het struk- tuurplan". Er wordt hierdoor „één van de rustieke plekjes van de lijst afgevoerd". „De Scliouwse Boer'" Een tweede „rustiek plekje", „De Scliouwse Boer", mag echter naar de mening van de briefschrijvers niet een dergelijk lot beschoren zijn. Zij vragen het kollege in dit verband „om eventuele plannen t.a.v. dit lio- reca-bedriji', bijzonder ambitieus te behandelen". Mede uit hel oogpunt van milieu beheer dient wél doordacht te werk worden gegaan m.b.t. „De Schouwse Boer", teneinde een herhaling als zich bij „De Torenhoeve" heeft voor gedaan, te voorkomen. Niet voldoen de kan dan ook worden beklemtoond zuinig te zijn met dit nog aanwezige' mooie piekje", aldus de onderteke naars van de brief aan b. en w. „Wilde geruchten" De omwonenden delen b. en w. HAAMSTEDE, 3-3. Bewoners van „Nieuw-Haamste de" - omwonenden van „De Scliouwse Boer" - hebben in een brief aan b. en w. van Westerseliouwen een aan tal opmerkingen en vragen voorgelegd, naar aanlei ding van bet structuurplan. Een afschrift van het schrijven is gezonden aan alle raadsleden van cle gemeente en aan Ged. Staten van Zeeland. De ondertekenaars van de brief merken op dat de inhoud van bet weloverwogen struktuurplan op duidelijke wijze voor zichzelf spreekt. „Geacht mag worden dat objeklief denkenden de planologische gedach ten daarin verwerkt zullen toejui chen. Thans blijken echter enkele uitvoeringen plaats te vinden die ge- interesseerden niet in overeenstem ming kunnen brengen met de in het rapport tot uitdrukking gebrachte gedachten", aldus de opstellers van de brief. Advertentie rig gediskussieerd over hel oorspron kelijk met schuine zijkanten en een plat dak geprojekteerde dakafschei ding van de Country Club aan de Hogezoom. Verbetering Bij de raad vond dit plan geen ge nade en ook hier moesten aan de voorzijde een paar kapjes worden gebouwd wat het aanzien belangrijk ten goede is gekomen. Hoewel ook dit de kosten van de bouw verhoogde heeft de .eigenaar hier achteraf bezien geen spijt van gehad. Van dergelijke soort kapjes werden verder o.m. het sportlokaal te Renesse en de zaken van Verton te Burgh en Noordhoek te Haamste de voorzien. Gesprek van de dag te Wester- schouwen en Renesse in het bijzon der, is thans de bouw van de ver koop-loods die bij de zaak van de heer L. C. Hoogerhuis, wethouder van de gemeente aan de Hogezoom, het rekreatieve hart van deze plaats, momenteel wordt gebouwd. Door de bevolking wordt hierbij een groot aantal vraagtekens geplaatst, waar bij andermaal de kundigheid van de Welslandskommissie in het geding komt. Door hel raadslid de heer J. Lustig werd in de laatst gehouden raads vergadering over deze bouw als zijn de een „blokkendoos" gesproken wal - gezien hetgeen voor de dag is ge komen - nog zacht was uitgedrukt. BRUSSEL, 4-3. Vandaag (vrijdag) zal België weer te maken krijgen met een reeks stakingen. In het ak- tieplan dat het christelijk- en het socialistisch vakverbond („gemeen schappelijk vakbondsfront") voor een aantal weken hebben ontworpen, zijn deze keer de provincies Oosl- Vlaanderen en Luxemburg aan de beurt. DEN HAAG, 4-3. Werkgevers en werknemers in de Raad van Overleg in de Metaalindustrie hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een principe-akkoord bereikt over een collectieve arbeidsovereenkomst voor de metaalindustrie. Dit heeft de fun gerende voorzitter van de R.O.M., de heer W. Wamsteeker, op een geza menlijke persconferentie van werk gevers en werknemers om kwart voor twee vrijdagmorgen meegedeeld uitdrukkelijk mee dal liet geenszins de bedoeling is in de brief een vorm van kritiek te lanceren op het beleid van het kollege, maar de mening van de omwonenden te vertolken „die op dit moment ten zeerste worden verontrust door de wildste geruch ten rondom „De Schouwse Boer". „Zij vragen zich met angst af, of een soortgelijke ontwikkeling als bij „De Torenhoeve", zich vandaag of morgen ook bij „De Schouwse Boer zal voordoen". WESTERSCHOGWEN, 3-3. In ile laatst gehouden raadsvergadering van de gemeente Westerscliouwen werd dooreen aantal raadsleden vraagtekens geplaatst hij de werkwijze van de Welslandskommissie. Aanleiding hiertoe gaven de bouwwerken te Westcnscbouwen en rond de „Torenhocve". Twijfels werden o.m. uitgesproken over de hoedanigheid van de beoordeling door de Welstandskommissie. Het kollege zegde op deze vergadering toe ten aanzien van deze kommissie een rapport samen te stel len waarvan de raad terzijnertijd kennis kan nemen. Over cle bouwwerken zoals die in de kernen werden uitgevoerd kon men zich wel verenigen en hierover werden dan ook geen aanmerkingen gemaakt. Bij de verbouwingen in de nieuw en verbouw seklor werden in de ker nen de platte daken geweerd en bij deze bouwsels zag men dan ook over kapjes verrijzen, mooi van aanzicht, maar het maakte voor de betrokke nen de bouw wel duurder. Zo werd verleden jaar nog in een Iweetal raadsvergaderingen uitvoe- BRUSSEL, 3-3. De Belgische rege- ring-Tindemans is wellicht nog nooit in haar bestaan zo dicht bij de ondergang geweest als op dit mo ment. De al geruime tijd, nauwelijks meer sluimerende onenigheid, is donderdagmiddag plotseling tot een uitbarsting gekomen, toen de klein ste regeringspartner, het Franstalige'- Ressemblement Wallon (RW), zich in de Kamer van volksvertegenwoordi gers onthield van stemming over de begroting van ekonomische zaken. Premier Leo Tindemans maakte zich daar zo boos over dal hij het ontslag eiste van de RW-ministers. De grondpolitiek DEN HAAG, 3-3. De P.v.d.A. en het C.D.A. zijn donderdag, op de eer ste dag van het debat over de grond politiek, lijnrecht tegenover elkaar komen te staan. De christendemocraten dienden een wijzigingsvoorstel in op het re geringsvoorstel dat bij onteigening do waarde van de grond wil laten bepalen door het gebruik dat er op dat ogenblik van wordt gemaakt, de zgn. gebruikswaarde. Hel C.D.A. wijst dit beginsel af en koos bij amendement voor het hanteren van de vrije marktwaarde, ook wel ver- keerswaarde genoemd. Daarbij mag, volgens het C.D.A.-voorstel, niet de waardestijging van de grond als,ge volg van overheidswerken, die in verband met het doel van onteige ning zijn of worden uitgevoerd, be trokken worden. Deze wijziging - het meest ver gaande van de alternatieven die in C.D.A.-kring circuleren - is voor de P.v.d.A.-fractie onaanvaardbaar, liet de socialistische woordvoerder Wie- renga op voorhand weten. Volgens hem zou .het christendemocratisch voorstel ook voor het kabinet onaan vaardbaar moeten zijn. UTRECHT. Werknemers en werk gevers hebben donderdag alsnog in beginsel overeenstemming bereikt over een nieuwe cao voor de onge veer 65.000 werknemers in het bank bedrijf. De werknemers krijgen een werkelijke loonsverhoging van één procent per 1 januari en één van een half procent per 1 juli. Foto van hel in aanbouw zijnde win kelpand aan de Hogezoom te Renes se, wat zeker geen verfraaiing van de omgeving betekent. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1