wico Frontale botsing (na inhalen) eist twee mensenlevens i nuwmiAiv Groep inwoners verontrust over de gang van zaken rond „Torenhoeve" Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Openbaar Ministerie gaat sexclubs en -bioscopen strenger aanpakken Ongeluk op Rijksweg 18 gort-of bloempap halve liter van 70 KA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ontwikkeling in Westhoek Drie-en-half procent voor ziekenhuispersoneel Investeringen sterk stijgende WESTERSCHOUWEN, 2-3. De kwestie van het geven van horeea-heslemiiiingen in hel algemeen en de re cente ontwikkeling bij en rond de „Torenhoeve" in de omgeving van de Schouwse vuurtoren, heeft een aantal ingezetenen dermate verontrust, dat zij zich met een desbetreffend schrijven tot de gemeenteraad hebben gewend. Ilct zyn de heren: dr. J. de Boer, ir. II. J. Jimmink, mr. G. E. K. A. Ros- kott en A. Woltcrs, allen ingezetenen van de gemeente Wcsterschouwen. In het schrijven wordt gewezen op de grote verontrusting, die heerst in brede kringen over de huidige ontwikkeling in de omgeving van de „Toren- hoeve". Dit hotel-restaurant was destyds een uniek geheel, passend in de fraaie omgeving, met het accent op „rckreatïe" zowel van provinciale als gemeentelijke zijde. Dit alles was vóór de appartcmcntenbouw, die thans aan de gang is. De toenmalige leiding van de „To renhoeve" is er niet in geslaagd tot een lonende exploitatie te komen, hetgeen te betreuren is. Die leiding is thans het pad opge gaan van de z.g.n. appartementen- bouw; een eerste blok waarvan reeds veel afbreuk heelt gedaan aan het totaalbeeld. Eerdere pogingen de appartemen ten permanent te verhuren aan ou dere mensen, onder speciale voor- Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.TI Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 waarden, waren - naar mening van de briefschrijvers - in strijd met de Horecabestemming. Bovendien slaag den die pogingen niet. Geen lonende exploitatie Daarna volgde (logischerwijze) een periode van exploitatie van de ap partementen in het ..Torenhoeve"-' hotelverband, maar ook een leek kon in 1976 zien dait de gemiddelde be zettingsgraad zo gering was, dat een enigermate lonende exploitatie uit gesloten moest worden geacht. Des te groter was allerwege de verba zing toen kennelijk werd 'besloten nóg twee blokken appartementen te bouwen, waardoor de aanblik totaal Mogelijkheid lot koop De gemeente -„zo vervolgt de brief - verstrekte voor deze bouw de nodige vergunningen en intussen hebben transakties plaatsgevonden en heeft „Torenhoeve"' B.V. zich met een cirkulaire tot de gasten gewend, onder het motto: „zorgeloos bezit van een service - appartement in een schitterende omgeving". Dit slaat dan op de mogelijkheid tot koop van in totaal 56 appartementen door par- tikulieren. Deze gang van zaken voert de briefschrijvers tot de vraag aan de gemeente wel te willen onderzoeken, of „op deze wijze de horecabestem ming vastgelegd in 'het bestemmings plan en het 'bestemmingsplan in het algemeen geweld wordt aangedaan". Woonkazernes voorkomen Voorkomen dient te worden - al dus het schrijven - op grond van het bestemmingsplan, dat in deze fraaie omgeving met een primaire rekreatiebestemming langs een om weg op den duur woonkazernes zou den kunnen ontstaan voor langer*# of zelfs permanente bewoning of aan het geheel een andere zakelijke - niet horecabestemming zou wor den gegeven. Het gaat hierbij voor al cm; een,korrekt naleven van de voorschriften. Intussen hebben betrokkenen zich met een tweede brief tot de gemeen teraad gericht, waarin de kwestie van de horecabestemming c.a. nader wordt uitgediept. Op dit schrijven komen wij nog nader terug. DEN HAAG, 2-3. Het openbaar ministerie gaat strenger optrédeh te gen de als paddestoelen uit de grond schietende exclubs en kleine sex- bioscoopjes. Minister Van Agt kondigde dit donderdagmiddag aan tijdens een vergadering met de vaste kamer- kommissies van justitie en van c.r.m. waar het beleid t.a.v. filmvertoning ZIERIKZEE. Onder grote belang stelling werd. woensdag de vergrote en vernieuwde kledingzaak voor da mes en heren van-de heer Paul van Geesbergen geopend. De foto geejt een beeld van het moderne, royale en efficiënte interieur. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRIJIN1SSE, 3-3. Heden (doiiderdng)niorgen deed zich omstreeks 7.20 uur een ernstig verkeersongeluk voor op Rijksweg 18, net over de sluis bij Bruiuisse. Bij dit ongeluk waren twee doden en een aantal gewonden te betreuren. In de richting Bruinissc reed een vrachtauto, gevolgd door vier personen auto's. Achter deze luxe wagens reed een bus van de firma Van Oeveren. De achter deze bus rijdende Renault-personenauto wilde plotseling de file inhalen. De Renault kreeg echter niet de kans om zich tussen de file te voe gen toen uit de richting Zierikzee een Volvo-personenauto naderde. Beide auto's kwamen vervolgens frontaal met elkaar in botsing bij een snelheid van plm. 75 km per uur. De beide inzittenden van de Renault werden hierbij op slag gedood. Gewonden De bestuurster van de Volvo en de drie inzittende kinderen werden zwaar gewond overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Direkt na de frontale botsing tus sen de Renault en de Volvo, waarbij beide auto's totaal werden vernield, ontstond nog een aanrijding tussen de Renault en een Mazda-personen- aulo, die niet tijdig kon stoppen. Namen van de slachtoffers konden in verband met het nog niet infor meren van familieleden nog niet worden vrijgegeven. en de toepassing van art. 24U van het Wetboek van Strafrecht en met na me het verbod van harde pornofilms in grote bioscopen werden bespro ken. Overtredingen „De bedoening in de sexklubs en de bioscoopjes neemt steeds grover vormen aan. Sociaal-ekonomisch normerende wetten als de drank- en de bioschoopwet worden steeds Va ker overtreden. Het openbaar minis terie bezint zich op maatregelen, maar de gekompliceerde gang van zaken binnen de muren van deze in stituten maakt het er niet gemakke lijker op", aldus de minister van justitie. Na afloop van het overleg met de minister deelde de VVD'er Geurtsen voorzitter van de commissie van jus titie, mee dat de fraktics van PvdA, VVD. PPR, CPN en PSP Van Agt hebben laten weten het hanteren van art. 240 tegen vertoningen van harde pornofilms in bioscopen met meer dan 50 stoelen onjuist te vin den. voor et. Geldig ifm zaterdag 5 maart ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE (I Donderdag 3 maart 1977 133ste jaargang Nr. 22058 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in du nummer: Af scheid wethouder Bruiuisse bedorven woixit en betere exploita tiekansen zeker niet voorhanden zijn. ZIERIKZEE. Het voorjaar kondigt zich aan met fraaie lichte}fekten, zoals hier langs en boven de Nieu we Haven, bij het vallen van de avo^nd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Wie het uur dient, beheerst de f tijd. Rückert Verwachting tol vrijdagavond: Wisselvallig Opklaringen, maar morgen overdag tijdelijk ook veel bewolking met plaatselijk regen; matige tot krachti ge westelijk wind; minimumtempe raturen ongeveer 6 graden, maxima morgen rond 10 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. M'in.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor d.e temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 mrt. Zon op 7.19, onder 18.24 Maan op 17.11, onder 6.16 Volle maan: 5 maart (18.13) HOOG- EN LA AG W ATER Hoogwater Laagwater 4 mrt. 2.25 14.53 8.08 20.23 Springtij8 maart. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 3-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Een storing, die woensdagmid dag ten westen van Schotland aan kwam, trok vandaar naar het noord oosten en nam sterk in betekenis toe. Op de Noordzee en langs onze kust nam de wind tot hard of stormachtig toe. Hel bijbehorende front trok in de nanacht en vroege ochtend in snel tempo van west naar oost over ons land. Op de meeste plaatsen regende het niet langer dan een uur en de hoeveelheden varieerden tussen 1 en 2 mm. Een deel van de storing trekt in de richting van Denemarken en de Duitse Bocht, waardoor er vooral in het noordoosten van het land veel wind zal blijven. Inmiddels stijgt de luchtdruk bo ven de Britse eilanden en er bouwt zich daar een rug van hoge lucht druk op. Bij ons draait de wind naar west tot noordwest en zullen de tem peraturen in de komende nacht op een iets lager niveau komen te lig gen. UTRECHT, 3-3. In kollege voor arbeidszaken (KOAZ), het overleg orgaan van de ziekenhuisraad en de organisaties van werknemers in het ziekenhuiswezen, is woensdag over eenstemming bereikt over een sala risverhoging voor het ziekenhuis personeel van 3,5 procent. Deze verhoging krijgt, een terug werkende 'kracht tot 1 januari 1977 en ze wordt bij wijze van voorschot verleend „ter nadere verrekening" (via een nacalculatie) in de loop van dit jaar. Onder de CAO voor het ziekenhuiswezen vallen ongeveer 150.000 werknemers. DEN HAAG. 2-3. Sinds de sombere brief van minister Lubbers (econo mische zaken) van. half januari over de afnemende investeringen, zijn de ze momenteel zeer sterk stijgende. Staatssecretaris Van Rooijen (fi nanciën) heeft dit woensdagavond verklaard in het CDA-poiitiek café in Den Haag. „Cijfers kan ik nog niet noemen, maar die worden wel van week tot week nauwlettend bijge houden", aldus de bewindsman van financiën.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1