Er komen weer vijf Toeristendagen van 5 juli tot en met 2 augustus Programma Cats-herdenking rond maar (nog) geen belang- stelling voor „500 jaar stad" Elementaire delen dakkonstruktie zwembad „Aquadelta" gearriveerd Heeft U nog een\ goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN en bepaal meteen uw nieuwe keus. B. en w. Brouwershaven informeren gemeenteraad Treinramp in Spanje Prinses Margriet plant eerste boom in Almere Nu al (kas)aardbeien ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 maart 1077 133ste jaargang Nr. 22057 nUHH&rx WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797- 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. i\ nir NUMMEit: Rode Kruis W ester schoutVeil ZIERIKZEE, 28-2. Maandagavond werd in liotel „Con cordia" de algemene ledenvergadering gehouden van de V.V.V.-Zierikzee onder voorzitterschap van de heer F. de Jager. Deze vergadering, waarvoor van de kant van de leden weinig belangstelling bleek te bestaan, werd bijgewoond door o.a. burgemeester Th. H. de mening dat dit - onder voorbehoud van de verkeerstechnische mogelijk heden - een experiment waard is. Wel vond hij vijf toeristendagen te lang voor een dergelijke proel' en stelde voor tijdens één of. twee toe ristendagen een braderie te organi seren. Slotavond BRUINISSE. De transporteur in alc- tie met zijn „vrachtje". Meester, de heer J. P. de Regt van de Provinciale V.V.V. en de beer E. Holm van de Streek V.V.V. Tijdens de vergadering werd aan de voorzitter van de Evenementenkom- missie, de heer H. Schot, de gelegenheid gegeven de plannen voor de ko mende toeristendagen mede te delen. Uit deze mededelingen van de heer Schot kwam naar voren dat dit jaar een verder doorgevoerde spreiding van de kunstmarkt in het centrum zal plaatsvinden. Een groot transport BRUINISSE, 28-2. Een groot transport kwam maandagmiddag aan bij Aquadelta te Bruinisse. Een grote vrachtauto bracht daar een 7-tal houten spanten voor de dakkonstruktie voor het in aanbouw zijnde zwembad. U bent van harte k welkom. V \NIEUWERKERK,RIJKSWEG 26. TEL. 01114-1268 OUDDORP, MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 Vorig jaar werd reeds met succes een proef genomen met een touw slager op de Balie. Belangrijkste re den van deze verdere spreiding en het niet uitsluitend koncentreren van de ambachtslieden op de Vismarkt en in de St. Domusstraat, is het plan van een aantal ondernemers op de Mol tijdens de toeristendagen een braderie te organiseren. De Evene mentenkommissie wil op deze plan nen inspelen en zal trachten enkele ambachtslieden.- te vinden, die op De Mol en de Schuithaven hun arbeid demonstreren. Belangrijkste voor waarde hiervoor is uiteraard het af sluiten voor het verkeer van de Mol en de Schuithaven. Burgemeester De Meester was van Voorts bestaan bij de Evenemen- tenkomissie plannen tot het organi seren van een slotavond, indien de financiën dit toelaten. Definitieve plannen hiervoor werden nog niet op tafel gelegd, maar gedacht wordt aan een vlootshow, vuurwerk en het op treden van enkele muziekkorpsen. Voor een slotavond is op de be groting een bedrag van f 3.000,op gevoerd. De heer Schot deelde mede dat thans reeds een bedrag van f 11.000,is ontvangen van de Zie- rikzeese ondernemers, waarschijnlijk als reaktie op de najaarsvergadering en een daaropvolgend rondschrijven. Gehoopt wordt dat tenslotte een bedrag van f 20.000,bijeen zal worden gebracht. Vijf dagen De plannen van de Evenementen kommissie om zes toeristendagen te organiseren, werden door de verga dering vrijwel direkt van tafel ge veegd, ondanks het feit dat sommige aanwezigen er veel voor voelden de (Vervolg pag. 2) Als het metselwerk op droogte 'is en men verwacht dat het aanstaande donderdag zover is, worden de span ten op zijn plaats gebracht. Een zwaar karwei want de 29 meter lan ge gevaarten wegen elk 2 ton. Daar mee is dan ook het hoogste punt van het bouwwerk bereikt. Twee bassins Als de bouwwerkzaamheden voor spoedig blijven verlopen kan het overdekte zwembad deze zomer in gebruik worden genomen. In het bad komen twee zwembassins één met de afmetingen 25 m x 10 m en de ander 8 x 8 nr. Het bungalowpark „De Kreek", een komplex van 250 zomerbunga- lows komt deze zomer in bedrijf. Een aantal van 181 wordt verhuurd ter wijl er 69 voor de verkoop bestemd zijn. Het zwembad is de eerste centrale voorziening die gereed konrt in het buitendijkse gebied van het projekt Aquadelta. De plannen zijn dat hier nog een 'evenementenhal, een win kelbestand, restaurantjes e.d. wor den gerealiseerd. BARCELONA, 1-3. Tweeentwintig mensen zijn maandag omgekomen bü een botsing tussen twee propvolle passagierstreinen tussen de stations van San Andres de la Barca en Pal- leja, op ongeveer 30 kilometer ten westen van Barcelona. DEN HAAG, 1-3. Prinses Margriet zal op woensdag 16 maart de eerste boom planten van de nieuwe stad Almere in zuidelijk Flevoland. Dit heeft Staatsbosbeheer maan dag bekendgemaakt. De gebeurtenis vindt plaats ter gelegenheid van de 21ste nationale boomfeestdag. Tegelijkertijd zullen op vele plaat sen In Nederland ter gelegenheid van de boomfeestdagen door honderd duizend scholieren bomen worden geplant. LEIDEN. Het .instituut voor rela tie- ontwikkeling, voortgekomen, uit een initiatief binnen de vakgroep sociale psychologie van de Leidse universiteit, gaat. een communicatie- cursus-voor (echt)parem beginnen. De 'bedoeling van deze landelijk unieke culsus is de partners, die vaardighe den aan te leren die nodig zijn om goed met elkaar om te gaan. Verwachting tot woensdagavond: Nu en dan regen Meest zwaar bewolkt en perioden met wat regen of motregen; in de kustgebieden hier en daar mist; overwegend matige wind, ruimend van zuidoost naar zuidwest; mini mumtemperaturen ongeveer drie graden; maxima omstreeks acht gra- Voor donderdag: Aantal uren zon 1 tot 7. Min.-temperatuur omstreeks 1 gr. Max.-temperatuur omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 graden, en voor donderdag een mar ge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2 mrt. Zon op 7.25, onder 18.21 Maan op 14.47, onder 5.14 3 mrt. Zon op 7.22, onder 18.22 Maan op 15.57, onder 5.46 Volle maan: 5 maart (18.13) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 2 mrt. 0.34 13.13 6.43 19.09 3 mrt 1.36 14.11 7.31 19.50 Springtij8 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied met het centrum boven de Alpen, heeft een uitloper over ons land en de Noord zee in de richting van IJsland. Bo ven het midden van de Atlantische Oceaan blijft de luchtdruk laag. Tussen beide systemen staat een krachtige zuidweststroming, die zeer zachte en vochtige lucht in de rich ting van de Britse eilanden voert. Het front, dat de voorste begren zing vormt van deze lucht, bevond zich dinsdagmorgen boven Ierland en Zuidwest-Engeland en trekt langzaam verder oostwaarts. Voor het weer bij ons betekent dit een toenemende bewolking met plaatse lijk wat regen, het eerst in het zuid westen van het land. De temperatu ren zullen geleidelijk gaan stijgen en de kans op vorst in de nacht is erg klein. In de afgelopen nacht kwam het op veel plaatsen nog tot lichte vorst. In het noorden, waar zich een wolkendek wist te handhaven, ble ven de temperaturen nog juist boven het vriespunt. Herdenkingsbijeenkomst B. en W. dèlen de 'raad verder mee dait de organisatie van de herden kingsbijeenkomst op 10 november 1977 a.s. tn de St.. Nicolaaskerk gro tendeels „rond" is. Het voorlopige programma voor deze bijeenkomst vermeldt o.a. orgelspel door Ton Koopman, een inleiding door prof. A. Th. van Deursen over „Cats in zijn tijdsbeeld geplaatst declama tie door mevrouw Tine Ruijssdhaert en een inleiding door dr. L. Streng- holt over „Cats als letterkundige". B. en W. verwachten vermoedelijk Koninklijke en ministeriële belang stelling en ook grote belangstelling van, pers, radio en'televisie. Het col lege ondersteunt dan ook het stre ven naar perfectie en een herden king op hoog niveau van het Cats comité. Buiten de genodigden voor de her denkingsbijeenkomst zal ook de plaatselijke en regionale bevolking (Vervolg pag. 2) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De heerschappij over het ogenblik, is de heerschappij over het leven. Ebner-Eschenbach GELDERMALSEN, 28-2. Maandag zijn aan de fruitveiling te Gelder- ma lsen de eerste kas-aardibeien van 1977 'geveild voor een prijs van f 15,30 per doosje. Aanvoer: twaalf doosjes. ZIERIKZEE. In jeugdsociëteit „Bro- gum" speelde succesvol de nieuwe popformatie van eigen bodem „Vol Schouwse Hoop". De foto toont de groep in aktie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 28-2. Naar aanleiding van het agendapunt „kredietverlening evenementen in het ka der van de 400ste ghoortedag Jacob Cats en 500 jaar Brouwershaven Stad" hebben b. en w. van Brouwers haven voor de raadsvergadering van 4 maart a.s. de raad een uitvoerige schriftelijke toelichting verstrekt vooral ook gericht op de financiële konsekwenties van de liedenkingsfestiviteitcn. De mogelijkheid thans meer infor matie te geven is een gevolg van het feit dat de werkzaamheden van het voor de organisatie van de „Cats"-evenementen in het leven ge roepen Catscomité thans ver gevor derd zijn. Medegedeeld wordt dat de ten toonstelling rond de herdenking van Cats gehouden zal worden dn de pe riode van 2 juli tot 30 juli 1977. De tentoonstelling zal worden Ingericht in het dan gereedgekomen gemeen schapscentrum aan de Haven Noord zijde. Op deze tentoonstelling zullen naast een- groot aantal uit het „Mu seum Caitsianum" geselekteerde wer ken ook schilderijen en attributen uit de tijd van Cats worden tentoon gesteld. De organisatie en inrichting van de expositie zal nader worden geconcretiseerd door een uit het Catscomité geformeerde tentoonstel- lingscommissie. Commissaris der Koningin in Zee land' dr. C. Boertien is gevraagd de officiële opening te willen verrich ten op zaterdag 2 juli, 's morgens om 11 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1