HET INBRAAK-MYSTERIE BLIK DOOR HET WERELD Palestijnen verliezen Arabische steun Jan Terlouw optimistisch over koalitie Oud spion laat wat los Lezen noch schrijven Politiek debat voor radio en t.v. Debat (donderdag 3 maart) over grondpolitiek am boer ZIER1KZEESC1IE NIEUWSBODE VrvdiiS 25 frltmarl ID77 \r 220.75 7 De Palestijnen hebben alle reden zich de dupe te voelen. De laatste oorlog tegen Israël verliep zeer suc cesvol voor de Arabische landen - zo al niet overal op hét slagveld dan toch wel in het diplomatieke naspel. Dat was een strijd die bedoeld was om de belangen van de Palestijnen te verdedigenmaar deze profileren er hoegenaamd niet van. Sinds in de zwarte september" van 1971 koning Hoessein zijn troepen liet optreden tegen de Palestijnen in zijn land, moesten zij hun bases verleggen naar Syrië en vooral Libanon. In Syrië kregen ze zoveel bewegingsvrijheid als het de Syriërs paste en dit is in de loop der jaren steeds minder ge worden. Vervolgens is weer door Sy- risch toedoen de positie van de Pa lestijnen in Libanon eveneens een stuk zwakker geworden. In Arabi sche kranten treft men nu uitgebrei de berichten aan over de gedwongen afsluiting van trainingskampen van de P.L.O., waarbij de Syrische over heid bovendien nog maatregelen neemt om le voorkomen dat nog meer Palestijnen dan er al zijn naar Syrië komen. De sluiting van de kampen in Syrië is vooral een slag voor de P.L.O. van Yasser Arafat omdat hierdoor vooral een eind is gekomen aan de situatie dat de Sy- riëers optreden als de grote kampi oen voor de Palestijnse zaak. Maar wat nog vervelender voor hem is, dat zijn de uitlatingen van- vooral Egyptes president Sadat die voor de Palestijnse verlangens om een eigen staat te stichten alleen een oplossing ziet als die staat een zekere relatie heeft met Jordanië. En of Arafat maar wil gaan praten met koning Hoessein. Die heeft daar ove rigens niet veel oren naar, want er is nog altijd de plechtige verklaring van Rabat waarin de Arabische Liga plechtig uitsprak dat er een zelfstan dige Palestijnse staat moest komen. Hoessein, die zijn rechten op de Jor- daanoever waar die staat moest ko men, niet graag opgaf, kon slechts morrend berusten in dit besluit. In tussen heeft hij zijn zin: de verkla ring van Rabat slaat eigenlijk ner gens meer op nu de voornaamste Arabische leiders intussen zijn bë-„ keerd tot een Palestijns-Jordaans sa menwerkingsverband dat uiteraard die zelfstandige Palestijnse staat niet zo heel zelfstandig laat. Liever half ei Voor de radikaalstè Palestijnse be wegingen is dit alles reden om te zeggen dal men nu maar helemaal moet breken met Hoessein en dus ook met zijn vrienden in Damascus, Cairo en Beiroet. Maar voor Arafat en de anderen die toch graag althans nog iets willen bereiken is dit een onmogelijke keus. Liever een half el dan een lege dop, is hun redenering. Waarbij zij misschien de hoop koes teren dat ze in een eigen staat mis schien wel weer ongehinderd verder kunnen vechten tegen Israël. Een hoop die waarschijnlijk niet in ver vulling zal gaan omdat Hoessein, de haat der Palestijnen kennend, zeker zal willen voorkomen dat zich een Palestijnse macht ontwikkelt die even goed tegen hem gebruikt kan worden als tegen Israël - mogelijk zelfs eerder omdat hij zwakker is. Wat tot dusver een hervatting van het Geneefse gesprek over vrede in het Nabije Oosten verhinderde was dat Israël weigert met de P.L.O. aan één tafel te gaan zitten, zeker zo lang die organisatie - door de Arabi sche landen eens erkend als de rege ring van de nog le stichten Pales tijnse staal - niet afziet van de eis dat het Israëlisch grondgebied daar van deel moet uitmaken. De PLO als onderdeel van b.v. de Jordaanse dele gatie is een heel andere zaak. En het ziet er thans naar uit dat de Arabi sche landen - evenmin erg gesteld op een al te radikale Palestijnse zelf standigheid - deze Israëlische wens gaan vervullen al is het dan meer om redenen van eigen belang dan uil erkenning van de juistheid van hel Israëlische standpunt. Het zijn ont wikkelingen van deze aard die het waarschijnlijker maken dat er ein delijk een beetje schot kan komen in het Geneefse gesprek, al is opti misme dal snel resultaten geboekt worden voorlopig nog net een beetje le voorbarig. DEN HAAG, 24-2. Dc fractievoor zitter van D'66, Jan Terlouw, is na lezing van het concept-regeerpro gramma van P.v.d.A. en r.P.R. „be paald optimistischer" geworden over dc mogelijkheden om na de verkie zingen opnieuw een koalitie te vor men tussen P.v.d.A., P.P.R., D'66 en het C.D.A. Terlouw verklaarde dit woensdag desgevraagd. Het regeerakkoord is aanzienlijk minder radikaal dan ik- had ver wacht, aldus Terlouw. Het biedt vol gens hem voor P.v.d.A. en P.P.R. goede mogelijkheden om met D'66 en het C.D.A. te gaan onderhande len. Met een aantal punten uit het akkoord is Terlouw minder gelukkig. Die betreffen onder meer het ont breken van enigerlei punt betref fende de pensioenen van niet-ambte- naren. het wonen naar draagkracht, het ontbreken van een vrije keuze van verzekeringsinstelling en het te hoge niveau van de overheidsuitga ven. LONDEN, 24-2. Een gewezen lid van de Tsjechoslowaakse geheime dienst heeft politiek asiel in Enge land gevraagd, meldt de „Daily Te legraph". Svetözar Simko (36), die zich met zijn gezin „ergens in Engeland" be vindt, wordt ondervraagd door dc Britse inlichtingendienst. In 1971, al dus het blad, is hij zogenaamd als korrespondent van het Tsjechoslo waakse persbureau „Ceteka" naar Bonn gezonden, maar in werkelijk heid was hij agent van de militaire inlichtingendienst in Praag. Hij zou de Britten de namen heb ben genoemd van de leden van dé Tsjechoslowaakse ambassade in Bonn die als geheim agent fungeren. Hij zou ook hebbèn verteld dal Oosteüropese spionnen op het West- duitse platteland radiozenders, ka mera's en geld hebben verborgen om in geval van oorlog door „commu nistische saboteurs" te worden ge bruikt. NEW YORK, 24-2. Zc Zitten in èen restaurant, maar de spijskaart, kun nen ze niet lezen. Sollicitatieformu lieren moeten ze door hun moeder laten invullen. Hei spoorwegboekje is voor hen volstrekt onbegrijpelijk, om over de krant maar te zwijgen. Het gaat hier niet over minder be voorrechte burgers van het een of andere uilhèemse ontwikkelingsland, maar over een aanzienlijk deel van de Amerikaanse bevolking. Cyni sche conservatieve denkers in de Verenigde Staten hebben al lang ge leden verklaard dat hun landgenoten op weg zijn een volk van domkop pen te worden. Eén ding slaat vast: de laatste jaren heeft het Ameri kaanse onderwijs steeds meer leer lingen afgeleverd die noch lezen noch schrijven kunnen. Volgens de jongste officiële statistieken ont breekt het ruim 23 miljoen Ameri kanen aan de elementaire lees-, reken- en schrijf kennis die nodig ge acht wordt voor het bestaan in een moderne, geïndustrialiseerde samen leving. Dc 18-jarige Edward Donahue uil Lindenhurst bij New York heeft sa men met zijn ouders, een proces aangespannen tegen zijn school, om dat zij hem weliswaar een diploma heeft gegeven maar hem, naar zijn mening, niet voldoende kennis heeft bijgebracht. Hij eist 5 miljoen dollar schadeloosst elling. HILVERSUM, 24-2. De A.V.R.Q. en K.R.O. gaan samen een lang te levisiedebat uitzenden. Tussen de lijsttrekkers van het C.D.A., de P.v. d.A. en de V.V.D. op dinsdag 24 mei, de avond vóór de verkiezingen. De heren Van Agt en Wiegel hebben hun medewerking reeds toegezegd, minister-president Den Uyl kon nog niet worden gevraagd wegens zijn verblijf in het buitenland. Het debat zal voor een deel worden uitgezon den in A.V.R.O.'s Televizier Maga zine onder leiding van Jaap van Meeleren op Nederland II en voor een deel in K.R.O.'s Brandpunt op Nederland I onder leiding van Ab Langebent. Flitsen uil hel buitenland MADRID. Ongeveer 30 vermoede lijk rechtse Spaanse jongeren zijn woensdag vergaderende professoren van dc universiteit in Madrid met ijzeren staven en fietskettingen te lijf gegaan. De professoren zijn in staking. NIAGARA FALLS. Amerikaanse en Canadese autoriteiten hebben be sloten geen toestemming aan twee Franse koorddansers te geven om de watervallen van de Niagara over te steken. BERLIJN. De Oostduitse komiek Eberhard Cohrs is naar het Westen uitgeweken, zo is donderdag bericht door dagbladen van het Springer- concern. Volgens deze kranten heeft de 56-jarige Cohrs geprofiteerd van opnamen in West-Berlijn om te vluchten. BRUSSEL. Een groot Frans ex portbedrijf voor agrarische produk- ten, „Inter-Agra" zou een kontrakt met de Sovjet-Unie hebben afgeslo ten voor de levering van 75.000 ton boter uit de Europese interventie- voorraden, aldus verluidt in Brussel. BELFAST. Bij guerrilla-akties van het Ierse republikeinse leger tegen Noordierse zakenlieden is een zaken man doodgeschoten toen hij in zijn auto uit Londonderry naar huis reed. De man was eigenaar van een aantal meubelzaken. Hij is de derde zakenman die dit. jaartin Noord-Ier- land door de IRA wérd vermoord. TEL AVIV. Drie Israëliërs zijn gedood toen hun voertuig aan de kust van de Dode Zee op een Israë lische landmijn reed. De Dode Zee scheidt Israël van Jordanië en vol gens de Israëlische politie kail de mijn bij een recente overstroming van plaats veranderd zijn. BARI, Italië. In het Italiaanse Bari is het lijk ontvoerd van de vader van dé christendemocratische afge vaardigde Antonio Mataresse waar na in een briefje een losgeld voor de teruggave van (omgerekend) 2,5 miljoen gulden werd geëist. Als niet aan de eis zou worden voldaan zou het lijk „voor de vissen geworpen worden". JOHANNESBURG. De Zuidufri- kaanse minister van jusitie en poli tie, Kruger, heeft in Kaapstad op een persconferentie alle verwijten we gens het ongewoon hoge aantal zelf moorden van gevangen negerpolitici met beslistheid van de hand gewe zen. NEW YORK. Chirurgen in New York hebben met goed gevolg de nier van een 16-jarige Sowjetrussi- sche jongen overgeplant in het lichaam van een jonge Amerikaanse bouwvakker, nog geen twee dagen na de dood van de Russische jongen bij een auto-ongeluk in Moskou. TEL AVIV. De V.N.-installaties in de neutrale zone in de Sinaï blijken ernstig tc zijn beschadigd door onge veer twintig dromedarissen, waar door vals alarm ontstaat omdat zij de indruk geven van troepenver plaatsingen. Tweede Kamer DEN HAAG, 23-2. De Tweede Ka mer maakt volgende week donder dag een begin met het debat over de grondpolitiek. Hiertoe is woens dag besloten. Aan d,e orde komen dan de regeringsvoorstellen oVer de wijzi.gi.nlg van de onteigeningswet (onteigening tegen gebruikswaarde) en het voorkeursrecht van gemeen ten bij grondaankoop. Op de eerste dag van het debat komen alleen kamerleden aan het woord. Het, antwoord van de rege ring" volgt dan op dinsdag 8 maart. Het is de bedoeling dat op dinsdag J5 maart, woensdag 16 maart en don derdag 17 maart dan het debat in de Tweede Kamer over het rege ringsvoorstel dn zake de u ibrei ding van de bevoegdheden van de on dernemingsraad volgt. Advertentie Accountantskantoor administratie en belastingzaken economisch advies en Vjekeleiding Lindcnlaan 3 Telefoon 01870-3177 Middelbands Wat biedt de BEELDBUIS 2 ZONDAG 27 FEBRUARI NED. I: Om elf uur 's morgens be gint een R.K. kerkdienst vanuit de Bosjeskerk in Rotterdam, 's Middags kan men desgewenst een heleboel wijsheid opdoen met de Teleac-kur- sussen, die dan aan bod komen. Na het programma met de muis wordt een reportage gegeven van de WK hardrijden op de schaats voor sprinters, die dit weekeinde in Alk maar plaats hebben. Het avondpro gramma van de VARA begint met de serie Wonderland, de ontdekkings reis door de wereld van de popmu ziek. De schijnwerper wordt gericht op Hollywood waar de filmindustrie schijnt plaats te hebben gemaakt voor de popmuziek. De kunstrubriek Duizendschoon legt beslag op de vol gende vijftig minuten. Duizend schoon wil het grote publiek op een voudige wijze nader laten kennis maken met enige facetten van de kunst. Een kennismaking met drie buitenlanders kan men tegemoet zien in het programma Vara's Inter nationale. De gasten die bij Koos Postema op bezoek zijn, komen uil België, Finland en Mexico. In de ge sprekken die gevoerd worden, komt men iets meer le weten over de kui tuur en de leefgewoonten van deze volken. Het vierde deel van de serie Voortwaarts en niet vergeten behan delt de partijvorming in de periode tussen 1S01 en 1903. Als gevolg van de situatie rond de eeuwwisseling wordt de arbeidersbeweging in ons land gespleten. Domela Nieuiven- huis leidt de revolutie waarvoor de Sociaal Democratische Bond. kiest. Troelstra, die meer verwachtingen heeft van de parlementaire weg,, - wordt de aanvoerder van de SDAP. De VARA-avond wordt besloten met de kwis Twee voor Twaalf. NED. II: Goed nieuws voor de jeugd. Om half zeven gaat hel doek op voor de avontuurlijke kinderse rie Fockton Flyer, een aaneenscha keling van avontuurlijke gebeurte nissen rond een oude stoomlocomo tief. Na de kennismaking met Flock- ton Flyer volgt regionaal nieuws in de rubriek Van gewest lot gewest. Tot half negen is hierna de buis ge reserveerd voor reportages en ver slagen van de belangrijkste sportge beurtenissen van dit weekeinde. De serie 58 miljoen Nederlanders is vanavond gewijd aan de behuizing die ons volk vanaf de Middeleeuwen heeft gekend. De beelden laten o.m. zien dat in de Middeleeuwen het merendeel van het volk een erg slecht onderdak had. In de loop der tijden brandde elke stad wel een keer af. Rond hel jaar 1500 begon men betere woningen le bouwen. Uit de zeventiende eeuw dateren de kernen van de huidige sleden. Na dit brok edukalie is het de beurt aan Berend Boudewijn, die de kijkers nader laai kennis maken met nieu we films en filmmakers in de ru briek Cinevisie. De rubriek Punoro- miek zendt vervolgens een zgn. spe cial uit over Communistisch China. De dokumentaire behandelt met na me de periode waarin Mao Tse Toeng leiding gegeven heeft aan cle volksrepubliek China. ZONDAG 27 FEBRUARI NED. I: 11.00 Eucharistieviering: 13.30 Teleac: 10.00 Nieuws: 10.05 De tv-muis; 10.27 W.K. hardrijden: 10.55 Toto; 17.00 Vesper; 17.30 W.K. hard rijden: 18.15 Teleac; 1S.55 De bere- boot: 19.00 Nieuws; 19.05 Wonder land; 20.00 Duizendschoon; 20.50 Vara's internationale: 22.00 Voor waarts en niet vergelen: 22.40 2 voor 12; 23.20 Journaal. NED. II: 1S.30 Informatie Turken; 18.35 Flockton Flyer; 19.00 Van ge west tot gewest; 19.15 Studio Sport; 20.30 58 miljoen Nederlanders en hun behuizing; 21.10 Cinevisie; 21.35 Nieuws: 21.40 Panoramiek-special; 22.30 NOS-muziek; een vreemde me lodie; 23.15 Journaal. MAANDAG 28 FEBRUARI NED. I: Het serviceprogramma AVRO's 3 x 20 vult de eerste zestig minuten. Er wordt een test genomen met de nieuwe Renault 14. er wor den tips gegeven voor verbouwingen in en aan het huis en hel Gelders Rivierengebied wordt als mogelijke vakantiebeste mining behandeld. Tussen acht en negen beweegt de AVRO zich op het sportieve vlalc ■met hel programma Superstars. De deelnemers zijn o.m. de voetballer Wvm van Haaegem, de hockeyspeler Paul Litjens, de Belgische basket balspeler Olin Belle, de Franse rug- byspeler Waller Spanhero en de Engelse zwemmer David Wilkie. De onderdelen waarop de sporters zich zullen moeten bekampen zijn ge wichtheffen, wielrennen, zwemmen, penalty schiet en, pistoolschieten en gymnastiek. Vervolgens een afleve ring van MASH. Er wordt een kost bare revolver vermist in het militai re veldhospitaal. Het blijkt dat Frank Burns hel schiettuig achter over heeft gedrukt, maar hij ontkent dit in alle toonaarden. Na liet jour naal verschijnt mr. G. B. J. Hilter- mann in beeld om 'kommentaar te geven op aktuele politieke zaken. Amsterdams burgemeester Ivo Sam kalden komt uitgebreid aan bod in Vrijdag 4 maart, 19.55 uur, Ned. I: driemaal Neumann. Show van v.l.n.rMikael en Ulla Neumann met hun vader Ulrik Neumann. hel laatste onderdeel van het AV- RO-programma. Ivo Samkalden, profiel van een scheidend burge meester. Dit is de titel van het pro gramma dat gewijd is aan het nade rend vertrek van Samkalden, als burgemeester van Amsterdam. Op 1 juni hangt hij zijn ambtsketen aan de wilgen. NED. II: Het eerste VARA-pro- gramma is een aflevering van de vrolijke serie Tommy en Charlie, waarin dit duo in het bos verdwaalt en de nacht onder de bomen moet doorbrengen. Huwelijk en sex ko men aan de orde in een nieuwe edi tie van de kostelijke seniorenshow Dat ik dit nog mag meemaken. Hoe men in de' bejaardenwereld over deze onderwerpen denkt, wordt uit de doeken gedaan door o.a. Adèle Bloemendaal, Wicleke van Dort en Leen Jongeivaard. Onze eigen grote schilder Vincent van Gogh komt ook aan de orde in hel vierde deel van de Franse serie Paul Gauguin, Gauguin, inmiddels veertig jaar, is weer terug in Port-Avon. Hij heeft zijn vrouw Mette nooit kunnen ver gelen en hoopt dat hij haar weer zal ontmoeten. Een uitkomst voor de fi nancieel. aan lager wal geraakte Gauguin betekent de uitnodiging van Vincent van Gogh om naar Ar- lès in Frankrijk le komen. Een hengstenkeuring in Utrecht is hel onderwerp van behandeling in Rel- tekelet. Kukeleku, de serie minire- porlages over allerlei opmerkelijke gebeurtenissen en wedstrijden. No de konsumentenrubriek Koning Klant is het tijd voor de komische serie Man over de vloer. Chrissy, Jo en Robin verlangen naar een ge bruinde huid. Mevrouw Roper denkt hen te kunnen helpen met de hooglezon die ze ergens op zolder hebben staan, MAANDAG 28 FEBRUARI NED. I: 11.10 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De bereboot; 18.55 Nieuws; 19.05 3x20; 20.05 Superstars; 21.05 MASH; 21.35 Journaal; 21.50 Vandaag; 21.55 Ivo Samkalden; 22.45 Symbiose; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Informatie Surina- mers; 18.55 Nieuws; 19.05 Tommy en Charlie: 19.30 Dal ik dit nog mag meemaken; 20.00 Journaal; 20.25 Het leven van Paul Gauguin; 21.25 Retteketet kukeleku; 21.30 Koning Klant; 21.55 Man over de vloer; 22.20 Achter het nieuws; 23.10 Socutera; 23.20 Journaal, r.:' „Mag ik?" vraagt ze, als ze het stapeltje foto's van hem overneemt en selecteert. „Het is de bedoeling, dat deze vier bij het artikel komen; ik heb hierover al overleg gepleegd met m'n chef. Reportage plus foto's zullen ongeveer een pagina beslaan. Wanneer het geplaatst wordt, kan ik niet zeggen; daarin beslist de redak- tie. Maar ik neem aan: waarschijn lijk in het weekeindnummer van aanstaande zaterdag. Dat is door gaans gewoonte met dergelijke re portages." „Geweldig. Misschien klinkt hel vwat ijdel, juffrouw Bos, maar ik ben er toch wel trots op. We exporteren naar verschillende landen, maar dat weet u immers ook en dat geeft een zekere voldoening. Tenslotte was het bedrijf, toen ik hel indertijd over nam, tamelijk noodlijdend met wei nig toekomstmogelijkheden, omdat de goede leiding ontbrak." Daarop moet ik inhaken, weet Boukje en vraagt: ..Hoezo? Geen goede leiding? Is dit bedrijf dan niet uw schepping?" De man gaat er eens recht voor zitten, hoofdschuddend. „Nee. ik nam het enige tijd na de bevrijding over. De kwestie was er werd in de fabriek in de oorlogsjaren voor de bezetters gewerkt en nu weet ik wel; dat in feite vrijwel elk bedrijf van enige importantie ertoe werd gedwongen. Tenslotte vervoerde de Spoorwegen in de oorlogsjaren ook Duits oorlogsmateriaal en man schappen. Waar moest de grens nu tussen vrijwillige en gedwongen col laboratie getrokken worden? Als je heel groot bent, ontspring je de dans - hebt u ooit gehoord, dat er één direkteur van de NS werd opge pikt of zelfs maar geschorst? - en als je klein bent, mag je voor de an deren de kastanjes uit het vuur ha len. Barbertjes zijn nu eenmaal de- helé wereldgeschiedenis door de aangewezen personen geweest om te worden gehangen. Zo was het ook niet de rijwielfabriek: na de bevrij ding werd de direklie gearresteerd. Apropos, dit is niet voor publikatie vatbaar; het komt nu zo in ons ge sprek naar voren. Ik moet dus wel op uw discretie kunnen rekenen". „Maar meneer Van Vessinger, dal spreekt toch vanzelf! Ik maak im mers geen aantekeningen?" Boukje doet, alsof ze ineens heel veront waardigd is. Dat heeft een gevolg. De man lacht en even voelt ze zijn hand op haar dij, even boven de knie. Misschien twee sekonden. „Neem me niet kwalijk, maar in mijn posiite moet je nu eenmaal voorzichtig zijn. Tenslotte bent u journaliste Wie weet, waar u al lemaal kopie in ziet!" De hand is weer weg. De man komt overeind en staat dan voor de vrouw. „Nog een kop koffie? Of lie ver iets anders?" Boukje knijpt een oogje dicht en wijst naar buiten, waar haar wagen tje staat. Ik moet nog rijden, kan me dus niet veroorloven, dat ik word aangehouden om de blaastest te ondergaan." Hij schudt zijn hoofd. „Vrouwen houden ze zelden aan. Zal ik u eens een tip geven? Als ze u aanhouden, moet u zeggen, dat u onderweg bent om uw man op te halen. Krijgt u nog een pluimpje en mag u meteen doorrijden." „Nu lacht Boukje. „Da's een goeieZal ik onthouden, 't Zal misschien voor mij nooit nodig zijn, maar je kunt niet weten." De man steil voor: „Dan toch maar een drankje? Kunt u desnoods daar na nog een kop koffie drinken; ik houd ze wel warm." Ze knikt. „Likeurtje dan maar. Of een sherry." door F. VAN FALCKENOORT Hij gaat naar de bar en zegt: „Doe ik mee; ik hoef tenslotte niet meer te rijden vanavond." Terwijl hij bezig is, vraagt Boukje ongegeneerd: ..Hebt u geeh kinderen meer thuis?" „Nee. Twee dochters; beiden ge trouwd." Het komt er op korte loon uit. Blijkbaar vindt hij het geen ge schikt onderwerp. Als hij terugkomt van de bar en haar een glas over handigt, klinken ze en zegt de man: „Op zaterdag, als de reportage ge publiceerd wordt." „In de hoop, dat u er zakelijk voordeel uil zult kunnen putten," voegt ze er aan toe. Hij kijkt verbaasd naar de vrouw. „Hoe komt u daar op?" „Wel. u bent genoeg commercieel ingesteld om in stilte te wensen, dat u er de nodige reclame uit zult krij gen, nietwaar?" „U kon wel eens gelijk hebben, juffrouw Bos." „O, noemt u me alstublieft bij mijn voornaam: ik heet Boukje. Dat juffrouw klinkt zo deftig." „Leuke naam: Boukje. Indertijd had ik een sekretaresse, die Bouwi- na heette. Als ik Ina tegen haar zei, wérd ze kwaad. Ze was erg gesteld op haar volledige naam." „Kan ik me voorstellen. Bouwina is tamelijk exklusief." De man zakt naast haar neer. „Doe je dit werk al lang?" vraagt hij. Ze weet: dit is de rollen omkeren. Niet hij vraagt, ik wil vragen stellen;' Maar misschien is het er nog te vroeg voor. Je kunt nu eenmaal niet te hard van stapel lopen, anders wek ik misschien zijn "wantrouwen op en dat. moet ik onder alle om standigheden trachten te vermijden. Ze antwoordt op rustige toon: „Van de middelbare school af ben ik met een in de journalistiek gegaan." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7