Minister Van Agt wijst kritiek op beleid fel van de hand Het Menten-debat Drugsmokkel per post Onderhandelingen haven-C.A.O. „De Schelde" staakt nog Zeeuwse bouw werkt weer Slechte verliezer... Twee doden in het verkeer Stroom verwondt jongen Trein botst op auto: twee doden Bankoverval in Alkmaar Een elleboogwerker AGENDA Ian Smith (Rhodesië) doet water in de wijn Lelijke inbraak in bungalowpark „Burghstede" te Burgh DEIN HAAG, 23-2. In de beoordeling van minister Van Agts optreden in de zaak-Menten is, sinds het debat van november j.l. weinig verandering gekomen. Woensdagmiddag bleek, tijdens het tweede Menten- debat, bet oordeel van de fracties van PvdA en VVD nog steeds negatief te zi jn, vond DS'70 het beleid slor dig en nonchalant, vroeg D"66 zich af of Van Agt in het politieke verkeer wel over voldoende rijvaardig heid beschikt en eiste de CPN dat de onderste steen hoven komt. Eigenlijk kon alleen het CDA. bij monde van de Antirevolutionair Van Dam, tot een positief oordeel over de handel en wandel van de minister van justitie komen, evenals dat al op 18 november j.l. het geval was. HONG KONG, 23-2. De douane van. Hong Kong is achter drugs smokkel per postpakket gekomen. De ontdekking heeft in nog geen week geleid lot de confisquering van ongeveer twee en een halve kilo he roïne en vier en een halve kilo ma rihuanagestopt in paketten afkom stig uit Bangkok. De waarde van de in beslag genomen drugs wordt ge schat op 64.000 dollar. Er is een Chi nees aangehouden terwijl het onder zoek voortduurt. De rassendiskriminatie SALISBURY, 23-2. Premier Ian Smith van Rhodesië heeft woensdag wijziging van de rassenpolitiek voor gesteld als onderdeel van zijn po ging om een „interne" regeling voor een meerderheidsbewind met „gema tigde" zwarte leiders in Rhodesië tot stand te brengen als een akkoord met de door zwart Afrika erkende nationalistische leiders niet mogelijk is. In een toespraak tot het parlement stelde hij een wijziging voor van de 1 andverd eiljings wet die Rhodesië ruwweg1 gelijkelijk verdeelt tussen de 275.000 blanken en de zes mil joen zwarten. De voorstellen zullen vervat zijn in een later in te dienen wetsontwerp. Zij houden o.m. in: Minister Van Agt heeft woensdag avond op felle wijze de kritiek op zijn beleid in de zaak-Menten van de hand gewezen. Met name de op stelling van de Partij van de Ar beid, waardoor hij zich „bijzonder gegriefd" voelde, deed hem onge woon vinnig reageren. De socialist Kosto had een negatief eindoordeel over Van Agt's optreden geveld, maar hij wilde hierover geen motie indienen omdat er nog heel wat be langrijke zaken voor het kabinet op stapel staan. „Eigenlijk zegt de PvdA dat de minister niet voor zijn werk deugt, dat hij nauwelijks bekwaam is en naar huis gestuurd moet worden. Maar dat kan niet, want dan gaat het kabinet er aan. Als de PvdA vindt dat ik ernstige schade aan het ambt berokken is de enige manier een motie van afkeuring in te die nen. Ik nodig" de PvdA uit dat te doen", aldus Van Agt. „Aversie" „Als om redenen van halfslachtig heid dit niet mogelijk is en de mi nister moet blijven zitten, is mijn aversie legen de politiek vandaag Landbouwgrond op het (blanke) Europese platteland en- in het aan zwarten toegewezen gebied kan be schikbaar worden gesteld aan ieder die het land produktiei' kan maken, ongeacht huidskleur. „Als er een risico voor de veiligheid optreedt zal gehandeld worden in overeen stemming met de bepalingen van de noodtoestand". Industrie- en handelsgebied in za kendistricten kan door ieder be woond, gepacht en gekocht worden. Maar voor „handel in Afrikaanse dorpen en Europese woongebieden zullen beperkende bepalingen van kracht blijven'"'. diep verhevigd", zo beet de minister de Kamer toe. Kosto reageerde hierop met de op merking dat dit niets afdoet aan de politieke afweging van zijn fraktie. Als de PvdA een halfslachtige hou ding had aangenomen waren wij niet in de Kamer verschenen om. op ons verzoek, een eindoordeel over het beleid te geven. De minister is niet alleen bewindsman van justitie, maar ook vice-premier, partner in compromissen en daarop is mede ons standpunt gebaseerd". ROTTERDAM, 23-2. Delegaties van de havenwerkgevers in Rotter dam en Amsterdam en van de ver- voersbonden (vervoersfederatie NVV/NKV en vervoersbond CNV) zijn woensdagmiddag in het gebouw van de Scheepvaart vereniging Zuid (werkgevers haven Rotterdam) het „open gesprek" begonnen, waartoe de bonden afgelopen maandag waren uitgenodigd. VLISSINGEN. 24-2. De 1600 sta kers bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen hebben woensdagmorgen met overgrote meerderheid besloten vandaag (don derdag) niet aan het werk te gaan. Dit ondanks het advies van hun dis- t r iet sh es tu u r de r sWoensdagmorgen werd besloten om vrijdag weer mas saal bijeen te komen in de gemeen telijke sporthal te. Vlissingen waarna alsnog bekeken zal worden of men eventueel maandag weer aan het werk zal gaan. Déze beslissing zal afhangen van de wérkelijke toezeg gingen die de F.M.E. aan de bonden doet. In een emotionele vergadering riepen woensdag diverse stakingslei ders de stakers op de actie voort te zetten. Na deze beslissing trok men in een demonstratieve optocht door Vlissingen. VLISSINGEN, 24-2. Leden van de Hout- en Bouwbonden FNV, NKV en CNV in Zeeland hebben woens dag tijdens drie vergaderingen in Terneuzen, Vlissingen en Goes be sloten alle stakingsakties op te schorten en donderdag weer aan het werk te gaan. Ondanks het feit, dat voor de schilders werkzaam in de bouw nog geen c.a.o. is afgesloten, besloten de meesten toch ook weer aan het werk te gaan met uitzonde ring van twintig schilders werkzaam bij de Koninklijke Maatschappij te Vlissingen. Deze zullen in staking blijven tot de algemene staking daar door de stakers zelf wordt opgehe ven. Zoals bekend hebben de 1600 stakers van de Schelde woensdag geweigerd gehoor te geven aan de oproep van de bonden om de sla- kingsaktie te beëindigen in afwach ting van het landelijk overleg in de groót-metaal. Aanstaande vrijdag zal men opnieuw bijeenkomen, dan wordt er beslist of men maandag alsnog aan het werk zal gaan. ROTTERDAM, 23-2. De Rotter damse politie heeft dinsdag de 28- jarige koopman H. L. aangehouden wegens bedreiging en afpersing. De man had vorige maand in een - ille gaal - gokhuis het personeel onder' bedreiging met. een revolver ge dwongen hem krediet te verlenen voor een bedrag van f 1500, nadat hij duizend gulden had verloren. Toen hij ook het „geleende" geld kwijt was, pakte hij weer zijn wa pen, eiste zijn eigen geld op en .sloeg daarmee op de vlucht. In de receptie werd de sleutelkast verbroken, waarna alle daar aan wezige buro's werden onderzocht en de kassa opengebroken waarbij een totaalbedrag van f 4550,werd ont vreemd. In het restaurant wist men zich toegang te verschaffen door het forceren van een ruit. Uit de daar aanwezige twee speelautoma ten werd een bedrag van plusminus 1' 100,weggenomen. In de wasse rette werden de muntbakjes gele digd en de munten meegenomen. Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL -1 ZIERIKZEE aTs) zaterdag- en zondagavond Wat gebeurd® or werkelijk op De HINDENBURG? 97 monson aan boord. 8 haddon 'n roden, maar slechts óón had 'n plan voor sabotage... George C. Scott "The Hindenburg Aanvang 20.00 uur - Toegang a.l. GEMERT ,23-2. Woensdagmorgen zijn in Gemert de 21-jarige J. Poel stra uit Geleen en de 19-jarige C. C. M. Verhaeren uit Deventer bij een verkeersongeval om het leven geko men. De personenauto, waarin zij reden, botste op een vrachtauto met aanhanger die vanuit een uitrit de weg was opgereden en op het mo ment van het ongeval probeerde te keren. Beide slachtoffers waren dienstplichtig militair. BREDA. 23-2. De negenjarige Ri chard Lambregts uit de Elsstraat in Breda, heeft woensdagmiddag ern stig brandwonden opgelopen toen hij in een transl'ormatorstation van de Nederlandse Spoorwegen nabij zijn woning in aanraking kwam met een draad waarop tienduizend volt stroom stond. Het slachtoffer is naar het Ignatiusziekenhuis in Breda ge bracht en later naar het Sophia kin derziekenhuis in Rotterdam. UTRECHT, 23-2. Een botsing tus sen de intercity Eindhoven-Venlo en een auto op de met automatische knipperlichten beveiligde overweg tussen Eindhoven en Nünen heeft aan de 19-jarige Hendrik Weijts het leven gekost. Hij was op slag dood. De eveneens 19-jarige M. van den Dungen is in een ziekenhuis overle den. Voor het leven van de derde in zittende van de auto, de 14-jarige G. Zwerts wordt gevreesd. Alle slacht offers komen uit Eindhoven. LAATSTE NIEUWS ALKMAAR, 24-2. Doderdagmorgen omstreeks kwart voor negen hebben drie gemaskerde mannen het kan toor 'van de Nutsspaarbank aan de Terborglaan in het Hoefplan in Alk maar overvallen. Een in de bank aanwezige klant, die trachtte te vluchten ,werd ernstig gewond, om dat een van de overvallers hem door een spiegelruit drukte. Het is nog niet bekend of de over vallers geld hebben buitgemaakt. De politie van Alkmaar belegert een flat in de Alkmaarse wijk Hoef plan, omdat zij vermoedt dat twee van de drie overvallers Wier hun toevlucht: hebben gezocht. In de kampwinkel werd uit de kassa en de kantoorruimte een be drag van f 400,tot f 600,ont vreemd. Door het vernielen van de ruit van de toegangsdeur werd ook een bezoek gebracht aan het zwem bad waar uit het onderkomen van de badmeester f 600,werd gesto len. De totale schade, het vermiste geld en de aangerichte vernielingen, wordt geschat op ruim f 6000. AMMAN. Een viermansdelegatie van de Palestijnse bevrijdingsorga nisatie (P.L.O.) is in de Jordaanse hoofdstad Amman aangekomen voor besprekingen met de Jordaanse rege ring over verbetering van de onder linge betrekkingen die ernstig ver stoord raakten toen koning Hoessein in 1970 de Palestijnen uit zijn land verdreef. Donderdag 24 februari Zierikzee Jan Wouter van den Doelschool, ou deravond, 19.30 uur. Herv. Ver.-gebouw. Afd. C.P.B., 19.30 uur. Haamstede Beatrixschool, 19.30 uur, afdeling Schouwen (Westhoek) Rode Kruis, ledenvergadering. Brouwershaven Graaf Floris V. A.R. kiesvereniging, 19.30 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw. Afd. Noord- gouwe e.o. Plattelandsvrouwenbond. 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen", 20.00 uur, „Nut en Genoegen". Noordgouwe Hotel v. d. Weijde. Sproeivereniging. 20.00 uur. Nieuwerkerk De Meebaal, 19.30 uur, afdeling Nieuwerkerk Z.L.M., (reisindrukken O.-Duitsland). Vrijdag 25 februari Zierikzee Chr. Ger. Kerk. Spreekbeurt ds. R. Wurmband. 20.00 uur. J. W. v. Doelschool. Ouderavond. 19.30 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur, leden vergadering „Zang en Kleur". Brogum, 20.30 uur, „Vol Schouwse Hoop". Haamstede Hotel Bom, 19.00 uur, algemene le denvergadering afdeling Burgh- Haamstede Z.L.M. Serooskerke Dorpshuis. Algemene vergadering af deling Noordwelle Z.L.M. 19.30 uur. Scharendijke Sporthal, 20.15 uur, Bingo-avond Z.S.C. Brouwershaven Jeugdgebouw. Uitvoering Smalstads Gemengd Koor. 19.30 uur. Noordgouwe Hotel v. d. Weijde, finale bandstoten groot Oosterland Ds. J. Bogermanschool, 19.30 uur, le denvergadering/ouderavond Chr. Schoolvereniging. Bruinisse ,,'t Durps'uus". Uitvoering „Nu met Hope". 19.30 uur. Zaterdag 26 februari Goes Prins van Oranje, 19.30 uur, Goese Operette Vereniging (Der Zigeuner baron). Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, film The Hin denburg. Renessc Dorpshuis, 19.30 uur, tweede uitvoe ring „Luctor et Emergo". Noordwelle Stra-feest. Begin: 14.30 uur. Noordgouwe Hole] v. d. Weijde, finale bandstoten groot Sirjansland Verenigingsgebouw, 14.00 uur ver koop „Welfare"-werk t.b.v. het Rode Kruis. Bruinisse Dorpshuis, 19.30 uur, Silly Thing (hard-rock); Disko '70 en film Uriah Heep Live. Zondag 27 februari Zierikzee Brogum, 19.30 uur, filmfestival. Concertzaal, 20.00 uur. film The Hin denburg. Noordgouwe Hotel v. d. Weijde, finale bandstoten groot, Bruinisse Hénv. Ver.-gebouw. C.J.V.-filmavond 19.30 uur. Maandag 28 februari Zierikzee Concordia. Algemene vergadering V.V.V. 20.00 uur. Rode Kx-uisgebouw, 13.30 uur, hand- werkcursus. O u werker k Dorpshuis. Naaikiusus, 19.30 uur. Dinsdag 1 maart Donderdag 3 maart Bruinisse Afd. Philatelica, 19.00 (jun.) en 20.00 uur. Vrijdag 4 maart Zierikzee Herv. Ver.-gsbouw. Ouderavond J- L. de Jongescliool en „De Maltarak- kers'\ 19.30 uur. Lutherse kerk, wereldgebedsdag, 20.00 uur. Scharendijke Hotel „Het Witte Hert", 20.00 uur, klaverjasavond. Zaterdag 5 maart Goes Prins van Oranje, 19.30 uur, Goese Operette Vereniging, (Der Zigeuner- bai'on). Zierikzee Herv. Ver.-gebouw. Sneldamtoernooi 9.45 uur (v.m.j. Maandag 7 maart Zierikzee r Theo Thijssenschool, 'kijk avond Rode Kruisgebouw, 13.30 uur, hand- werkcursus. Dinsdag 8 maart Zierikzee Theo Thijssenschool, kijkavond Noordgouwe (Brouwershaven) Hotel Van der Weijde.- Midden standsvereniging. 20.00 uur. Donderdag 10 maart Goes „De prins van Oranje". Zeeuws Coördinatieorgaan. 19.30 uur. Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denavond C.J.V. 19.30 uur. Vrijdag 11 maart Zierikzee Concertzaal, Amsterdams Philharmo" nisch Orkest, 20.00 uur. Burgh Café-bar „De Westhoek". 19.30 uur. Voorjaarsvergadering H.S.V. „De Krabbe". Maandag 14 maart Zierikzee Rode Kruisgebouw, 13.30 uur, hand- werkcursus. Zaterdag 19 maart Zierikzee R.K.-kerk Concert Zierikzees Ka merkoor. 20.30 uur. Maandag 21 maart .Zierikzee Rode Kruisgebouw, 13.30 uur, hand- werkcursus. Concertzaal. Volkstoneel Antwerpen. 20.00 uur. Maandag 28 maart Zierikzee Rode Kruisgebouw, 13.30 uur, hand- vverkcursus. Maandag 4 april Zierikzee Rode Kruisgebouw, 13.30 uur, hand- werkcursus. (OHIO) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 HAAMSTEDE. Dit schattige boerinnetje kwam opdraven bij gelegenheid' van de opening aan de nieuwe schoonheidssalon aan de Jonge Jan Boeyesweg te Haamstede. Zij overhandigde de echtgenote van burgemeester H. P. Everwijn een boeket bloemen. (Foto: Ziérikzeesche Nieuwsbode) Verdwenen totaalbedrag: f 6000 BURGH, 23-2. In de nacht van dinsdag op woensdag werd op het bunga lowpark „Burghstede" aan de Daleboutsweg te Burgh ingebroken. De onge node gast(en) wist zich toegang tot de receptie te verschaffen door het verbreken van een klapraam. MIAMI, Florida, 23-2. Aubry Bumbard, een Amerikaan werkzaam op een oliebooreiland in de Noord zee, heeft dinsdag van een rechter in Miami, Florida, een boete van 500 dollar en een voonvaardelijke ge vangenisstraf van een half jaar ge kregen omdat hij zich ruwe vertrou welijkheden tegenover drie stewar dessen had veroorloofd. Op een vliegreis van Londen naar Miami in januari had Bumbard de drie steivardessen elk twee keer met de elleboog aangestoten. Het ivaren stoten gexveest van iemand clie zijn eigen kyacht niet kent. „Zij waren niet amoureus of ver trouwelijk, maar ronduit pijnlijk", verklaarde substituut-officier Tom Sherrouse op Bumbards proces. De stewardessen hadden de gezag voerder gewaarschuwd en hij had de oliewerker aangeraden van zijn vliegreis te maken wat er van te maken viel of gearresteerd te xvor- den. Maar de man was zijn ruwe ge meenzaamheden blijven verstrekken. Zierikzee Corneliastichting (voormalige kleu terschool), informatieavond alkoho- lisme, 20.00 uur. Haamstede Hotel Bom, vergadering Ver. Tuin- bouwonderwijs Schouwen-Duive- land, 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis, 19.30 uur, gemeente raad. Woensdag 2 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, Herv. Vrouwengroep „Wees eèn Ze gen". Haamstede Kombi-school, ouderavond „Onder de wieken", 19.45 uur. Oosterland „Neffen d'Eule". 19.30 uur, vergade ring Z.L.M.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2